Nota regionaal sociaal-economisch beleid Kamercommissie wil ook meer de Randstad aandacht voor maar ook uw ogen niet Meer dan helft van werknemers EMI verhuist niet mee gastenboek n. U gelooft niet alleen uw oren. Vanaf morgen OPEN HUIS College ziet geen reden om betalingen op te schorten Alphenaar’s Hi-Fi stereo afdeling totaal verbouwd en boordevol topklasse. Ikoon voor Aznavour ZWEMDIPLOMA’S Niet roken in leslokalen Tijdens ’t sporten aan enkel gewond Toegang gebouwen voor invaliden KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. WIJ BETALEN UW PARKEERGARAGE. TER R 1 ■■F 1 13 IJMOND 19 7 7 NOVEMBER 3 DONDERDAG F, ae an Us an in: er er Onze merken. Waarom komt u niet eens kijken en luisteren? Echte service. Aan Noordhollandse Stichting U vindt wat u zoekt, dat is zeker. ADVERTENTIE) I I (Van onze Haagse redacteur) kt met Bloe- n m commentaar onbereikbaar. ri- Aznavour zoals hij op het moment is en in Genève sprak met collega Cees Straus. door Udo J. Buys ?et (Van een onzer verslaggeefsters) En Charles Aznavour op een archieffoto enige tijd geleden, samen met zijn Zweedse vrouw Ulla en dochter Patricia. erder at :h in >eter latu nt hij arettige snsen. an de achten ir, met voor- i groot jhoudt eg de andse s voor DEN HAAG. In de vaste kamercommissie voor economische zaken overheerst de mening dat de minister van economische zaken in zijn regionaal sociaal-economisch beleid meer aandacht kan besteden aan de Randstad. De parlementariërs lijken het in meerderheid eens te zijn met de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening, waarin gesteld werd dat de Randstad niet langer als één gebied met gelijke problemen behandeld kan worden. De Raad vindt dat Lubbers zich in zijn nota regionaal sociaal-economisch beleid wat te gemakkelijk afmaakt van de problematiek in de Randstad. Hij komt, aldus de Raad, niet veel verder dan vrij oppervlakkige mededelingen over de situatie in de randstedelijke provincies. Volgens de leden van de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening kan de Randstad niet als een geheel worden gezien, maar zijn er binnen dat gebied ook grote regionale verschillen. Voor het noordelijk deel van de Randstad spitsen die problemen zich hoofdzakelijk toe rond de verplaatsing van bedrijven naar de groeikernen. Tot nog toe is er weinig terecht gekomen van verhuizing van werk naar de woongebieden Alkmaar, Hoorn en Pur merend. In de nota regionaal sociaal-economisch beleid, waarin de plannen voor de ontwikkeling in de verschillende regio’s in de komende jaren staan, noemen de ministers Boersma en Lubbers subsidies voor aanleg van industrieterreinen en een enkel infra structureel werk (wegen, enz.) als mogelijkheden om de trek van bedrijven naar het noorden van Noord'-Holland te stimuleren. Daarnaast moet een bestaand instrument als de selectieve inves teringsregeling (gericht op de spreiding van de werkgelegenheid) gunstig werken, terwijl men van de wet op de investeringsreke- ning (WIR) ook een positief effect verwacht. De parlementaire behandeling van de WIR kon dit jaar nog niet worden afgerond in verband met de val van het kabinet Den Uyl. BEVERWIJK. Tijdens het sporten in de gymzaal van het Berlingh College aan de Van Riemsdijklaan is een 18-jarige scholier uit Heemskerk aan zijn enkel ge wond geraakt. De knaap kreeg onder het zaalvoetballen een houten kegel tegen zijn enkel en moest zich voor een bloedende wond in het St. Jozef ziekenhuis laten be handelen. De Nederlandse directie heeft veel moei te gedaan de grammofoonplatenmaat- Gezien de gecompliceerdheid van de ma terie hadden B. en W. de heer Schipperus (die gedurende enige tijd voorzitter van de Stichting is geweest) in een eerder stadium al laten weten, dat de beantwoording van zijn vragen meer tijd dan de gebruikelijke termijn van drie weken in beslag zou nemen. Op grond van verkregen informaties van het Stichtingsbestuur kan het college de heer Schipperus nu echter melden, dat naar de mening van B. en W. de tussen Ziekenfondsraad en de Stichting gerezen problemen over de besteding van de voor sociaal-psychiatrische dienstverlening be schikbaar gestelde gelden zijn opgelost. Men ziet op grond daarvan geen reden, om alle bijdragen aan de Stichting te staken. Mocht voor betaling aan de Stichting een begrotingswijziging nodig zijn, dan zal de ze in de desbetreffende raadscommissie aan de orde worden gesteld, zo besluit het college. Nancy Flaman; Jeffrey Hoopman; Anna van Jelgerhuis; Brigitte Mehagnoul; Su zanne van Rooij; Joyce Veer; Dennis Haanstra; Jeroen van lersel; Nienke de Kruijf; Misja Roestenberg; Remco Terwal; Esther Verweij. Voor het A-diploma slaagden: Claudia Bos; Geertruida Burger; Chris tina Christa Mallo; Frances Dol; Miranda van Duivenvoorde; Yvette Heidema; Den nis van Hooff; Casper Houben; Rudy Lust; Deborah Muus; Hendrika van Rijn; Jessi ca Terpstra; Simone van Vianen; Jeroen de Wilde; Cheron Sussenbach; Brigitte van Bugnum; Casper Cleeren; Olga Dek ker; Karina van Duijvenboden; Danielle Galman; Esther Heijkoop; Edith Hooge- duin; Peter Hulscher; Martijn Metten; Ja cob van Rixel; Sander van Straalen; Ri chard Versteeg; Henriette Weiland; Ard Zweet. BEVERWIJK. In het Beverwijkse Sportfondsenbad zijn geslaagd voor het kleuterbrevet: Morgen zal deze kwestie volgens Boen der op het bondskantoor in Amsterdam met de leiding van EMI-Holland worden besproken. De directie wil medio 1978 het grootste deel van de produktie naar Uden over brengen, maar de totale verhuizing zal (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. „Is het college bereid de leerkrachten van alle Heemskerkse scholen te bewegen tijdens de lessen niet te roken?”. Deze vraag is aan B. en W. gesteld in het kader van de begrotingsbe handeling. Uit het antwoord blijkt, dat B. en W. er via de schoolhoofden al op hebben aange drongen dat in de openbare scholen tij dens de lessen niet wordt gerookt. Aan de besturen van de bijzondere scholen zal het college hetzelfde verzoek doen. Tot voor kort was het regionaal economisch beleid alleen gericht op de probleemgebieden in het Zuiden, het Noorden en het Oosten van ons land. Lubbers betrekt daar nu voor het eerst regio’s in heel Nederland, inclusief de Randstad bij. Veel kamerle den vinden dat terecht, ze zijn het zelfs eens met de opvatting dat meer aandacht voor het Westen gerechtvaardigd zou zijn, maar tegelijkertijd wordt daaraan toegevoegd dat het beleid zoals dat bijvoorbeeld voor Zuid-Limburg en Oost-Groningen wordt ge voerd niet zomaar overgeplaatst zou kunnen worden op de Noordhollandse groeikernen. Voorrang voor infrastructurele voorzieningen en premiering worden gezien als middelen om de keuze van vestigingsplaatsen door het bedrijfsleven te beïnvloeden al wordt meteen erkend dat dit niettemin altijd een moeilijke zaak zal blijven. Andere alterna tieven, voor zover aanwezig, worden nog niet gespuid. De proce dure is nu zover dat de kamerleden een eerste serie schriftelijke vragen op de bewindslieden hebben afgevuurd. Half november wordt het antwoord verwacht en wanneer alles volgens de planning loopt wordt op 12 december een openbare commis sievergadering gehouden. Men gaat er van uit dat dan met ministers uit de nieuwe ploeg van Den Uyl gesproken kan worden. De vragen die de parlementariërs nu hebben ingeleverd hebben geen betrekking op onderwerpen van politiek gewicht. Standpun ten over de nota van Lubbers komt men daarin dan ook nog niet tegen. Van de tientallen vragen hebben slechts enkele betrekking op de situatie in de Randstad. De WD’er Van Aardenne haakt in op de actuele situatie in de IJmond met zijn verzoek om een nieuwe beschrijving van de situatie in die regio, nu bekend is dat Hoogovens niet aan de geplande uitbreiding toe zal komen. Lubbers en Boersma schreven in hun nota dat voor Haarlem en omgeving en IJmond weinig mogelijkheden meer zijn voor uit breiding van werk- en woongelegenheid naast de plannen voor uitbreiding van de Hoogovens en de aanleg van de Voorhaven. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Door de raad is aan B. en W. gevraagd welke bouwaanvragen in 1977 door het college zijn voorgelegd aan de desbetreffende instanties op het gebied van de toegankelijkheid voor ge handicapten. De PTT heeft toegezegd nog dit jaar plannen te ontwikkelen tot verbouwing en uitbreiding van het al of niet van de ge meente over te nemen postkantoor aan de Van Coevenhovenstraat. Bij deze verbou wing zal de toegang van het gebouiw ge schikt worden gemaakt voor rolstoelge bruikers. MIJN COLLEGA en kunstredacteur CeesStraus ontmoette Aznavour de ze week in Geneve. En in het exclusieve restaurant „Jeux de l’Arc” wilde hij nau welijks praten over zijn eigen kunste naarschap, maar ging uitvoerig in op de diefstal in zijn huis die hem kort geleden een stel prachtige ikonen armer maakte. Ulla, zijn mooie blonde vrouw raakte daarbij ook enige sieraden kwijt. AZNAVOUR VERTELDE daarover: „Die sieraden vertegenwoordigden een Alleen die merken die bewezen hebben tot de beste te behoren, krijgen bij Alphenaar een plaatsje. Om maar eens een paar te noemenTandberg, Quad, Lux man, B&W, Elipson, Yamaha, IMF, Fisher, Dual, Scotch, Bose, Stanton, Garrard, Sansui, Technics, KEF BasF, Shure, Beyer, Maxell en vele andere Het moet al heel raar lopen als u niet in deze merken de uwe zult kunnen vinden. Ook als u niet van plan op zeer korte termijn een installatie te kopen, is het goed te weten hoe het er bij Alphenaar aan toe gaat. Een gloednieuw ontwikkeld schakelsysteem zorgt ervoor dat u precies de installatie kunt beluisteren die u eventueel op het oog zou hebben. Het verplicht u tot niets en zo blijft u op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op Hi-Fi gebied. Waar vind je tegenwoordig nog winkels die zoveel aandacht besteden aan de nazorg als bij Alphenaar. De installatie die u hebt gekozen, wordt door onze mensen voor u geïnstalleerd en gratis voorzien van alle benodigde aansluitsnoeren. Dat is uw zekerheid, dat uw installatie op timaal funktioneert. AAN TAFEL is hij matig en toont zich beslist geen bourgondiër. „Ik moet zuinig zijn op mezelf”, vertrouwde hij Straus toe, ik heb er veel voor over om gezond te blijven en sta aan de vooravond van een tournee door Duitsland, die veel van je vraagt”. En hoewel hij dan ook weer wat in het Duits zal zingen, verontschuldigt hij zich bij voorbaat met de mededeling; „Ik spreek geen woord Duits, het is een taal die me volstrekt niet ligt”. HIJ VERKLAPT ook nog dat hij voor al de laatste tijd veel meer thuis is. „Ik neem nu ook veel films op video over en ik vind eigenlijk niets fijner dan een hele avond naar de televisie te kijken en m’n eigen programma te kiezen. Ik ben een enorm liefhebber van oude films en ben erg trots op dat ik net een copie heb weten te bemachtigen van „De zeven Samourais”, daar heb ik enorm achte raan gezeten”. En dan excuseert Charles Aznavour zich. Het is tegen elven wanneer hij ont spannen en beweeglijk afscheid neemt. „Ik moet morgen vroeg op om m’n kinde ren naar school te bréngen”, zegt hij met een ontwapenende glimlach. EN OM DAN NOG even „Frans” te blijven. Als u dit leest ben ik in de Bor deaux om wat meer te weten te komen over de wijnprijzen die vanwege de slechte oogst dit jaar flink omhoog drei gen te gaan. Ik kijk er een paar dagen rond en bezoek ook het beroemde en immens grote Chateau Lafite Rotschild. Volgende week hoort u meer van me, tot dan. aks len CHARLES AZNAVOUR blijft voor mij een absolute grootheid. De Zanger van het Franse lied dat hij overigens ook op zo’n overtuigende wijze Engel stalig weet te brengen heeft mij eens bijzonder ontroerd, toen hij tijdens een optreden het voortreffelijke „She”zong, waarbij de tranen in zijn ogen opwelden en over zijn wangen gleden. Een mooiere Aznavour als op dat moment had ik me ook nooit kunnen denken, ook niet toen hij na de laatste noten melancholisch glimlachend een ovationeel applaus in ontvangst nam. Alphenaar AZNAVOUR BEDANKTE ontroerd voor het cadeau. Het publiek in het Ge- neefse restaurant volgde de gebeurtenis ternauwernood. Bij aankomst in het res taurant trok hij wel belangstelling, maar de inwoners van de peperdure Zwitserse stad, waarheen Aznavour na problemen met de Franse fiscus uitweek, zijn ge wend aan beroemdheden. os 3 jn op ten. (Van een onzer verslaggeefsters) is :e ischrif- vervul- tijdens i jonge UAVO- amste jstede h en iet bij- /ande De bouwverordening is zodanig gewij zigd, dat het mogelijk is bepaalde eisen te stellen aan voor publiek toegankelijke ge bouwen. Inschakeling van derden achten B. en W. daarom niet nodig. Aan de gewij zigde bouwverordening zijn in 1977 ge toetst de bouwaanvragen voor het belas tingkantoor, de tandartsengroepspraktijk, de uitbreiding van de polikliniek, de ver bouwing van de Rabo-bank en het tijdelij ke bankgebouw schuin tégenover het raadhuis. HAARLEM. Circa 250 van de vierhonderd werknemers bij EMI-Hol land in Haarlem zullen volgens directeur Van der Berg niet meeverhuizen naar het Brabantse Uden. Het bedrijf bouwt daar voor veertig miljoen gulden een produk- tiebedrijf voor grammofoonplaten. Vol gend jaar gaat de fabriek in fasen over van de Tulpenkade in Haarlem naar de nieuwbouw in Uden. Begin dit jaar heeft de directie de hoop uitgesproken dat alle mensen mee zouden gaan, maar al snel bleek dat de Interesse gering was. Slechts 125 mensen toonden zich toen bereid te verhuizen, maar dat aantal is opgelopen tot 150. Volgens de heer Van der Berg is vorig Jaar met ondernemingsraad en vak bonden al een sociaal plan opgesteld waar alle partijen zich mee konden verenigen. schat aan herinneringen. En Ulla is er dan ook nog steeds stuk van. Ze wil ook helemaal geen nieuwe sieraden kopen, want deze waren onvervangbaar”. Maar zelf was hij nog het meest getroffen door dat hij het van de ene op de andere dag moest stellen zonder zijn met veel zorg opgebouwde verzameling ikonen, een kunstvorm waar hij bijzonder aan ge hecht is. „Dat heeft me erg getroffen”, bekende hij aan Straus. DES TE GELUKKIGER was Azna vour dan ook toen hij in Genevè verrast werd met een zestiende eeuwse huisi- koon. Een geschenk dat hij ontving uit handen van RobRoozemond, die in het Gelderse Echteld een bekende iko- nengalerie bezit. Voor Roozemond was het geschenk tegelijkertijd de bekroning van een lange speurtocht. En hij vertelde daarover: „Aznavour bezocht vorig jaar onze stad op de kunstbeurs in de Sonesta Koepelzaal, de voormalige Ronde Lu therse Kerk in Amsterdam. Het bleek al snel dat hij een grote interesse voor iko nen had en er ook veel vanaf wist. Omdat hij toen net die inbraak had gehad, wilde ik hem een ikoon schenken. Maar na afloop van de tentoonstelling was Azna vour al lang niet meer in ons land en ik wist ook niet waar hij wél verbleef. Tele foontjes naar vermoedelijke adressen bleven onbeantwoord en brieven kwa men zelfs terug want hij reist nu eenmaal veel rond. Het is eigenlijk erg toevallig dat hij deze dagen in zijn woning in Genève is”. twee tot drie jaar in beslag nemen. De directeur van het arbeidsbureau was voor BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk zien geen enkele aanleiding om de betalingen aan de Stichting voor Geeste lijke Volksgezondheid Noord-Holland op te schorten. Dit deelt het college mee in antwoord op vragen van het raadslid P. J. Schipperus (CDA), die in juni naar de stand van zaken rond de geruchtmakende financiële handel-en-wandel van de Stich ting had geïnformeerd. Van Neutegem van Alphenaar's Hi-Fi afdeling stond in Haarlem en omgeving al jaren bekend om zijn deskundig heid in het samenstellen van Alphenaar's Hi-Fi kollektie en zijn strikte eerlijkheid bij het geven van adviezen. Die kwaliteiten komen nu nog beter tot zijn recht nu hij de beschikking heeft gekregen over een geheel vernieuwde luisterruimte en over nog meer merken van grote fabrikan ten om u vanaf nu in elke prijsklasse, met de nadruk op de top, het allerbeste te kunnen bieden. schappij voor Haarlem te behouden. Voor expansie was het oog gevallen op de Waar- derpolder. De Engelse directie besliste echter dat gebouwd moest worden in Bra bant waar de voorwaarden voor vestiging veel aantrekkelijker zijn en makkelijk wo ningen voor het personeel te vinden zijn. De dochterondernemingen EMI-Bovema, Negram en Delta die zich bezighouden met de verkoop, blijven in Haarlem. Bestuurder Boender van de Algemene Nederlandse Grafische Bond bevestigde dat een groot aantal werknemers niet mee wil naar Uden. Ondanks het feit dat het bedrijf een goed sociaal plan heeft opge steld voor de verhuizing en huisvesting maken de meeste mensen bezwaren, om dat zij hier familie en kennissen hebben wonen, willen ze volgens de heer Boender in de Randstad blijven wonen. „In geza menlijk overleg met het bedrijf is een afbouwregeling op de sociale voorzienin gen opgesteld waarmee de vakbonden ak koord gingen en die is niet slecht. Het betekent wel dat straks voor een groot aantal mensen eep ontslagvergunning moet worden aangevraagd bij het arbeids bureau.” Hef geld is tegenwoordig te duur om het in een gok te steken. Daarom bouwt Alphenaar op zekerheid'. Dat gevoegd bij de werkelijk voortreffelijke betalingsregelingen die wij u kunnen bieden, betekent een flinke garantie voor u op dat wat u koopt. U zult tevreden zijn, voor een groot aantal jaren.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13