Keiharde vakbondsman verlaat de IJmond: agenda 1 films in de ijmond een hondje apart. kwispe door IJMUIDEN BEVERWIJK Kennemer Theater Inbraak in Santpoortse woning Stadsschouwburg Portemonnee met twee mille weg ’Gids voor Beverwijk’ vanaf zaterdag bij de boekhandel 7 IJMOND 19 7 7 NOVEMBER DONDERDAG 3 Velsen-IJmuiden Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) Gouden hart tg.', eest veral eest veral ■R 4 7 Royement IJMUIDEN. Het was tijdens de kritieke fase van de roem ruchte staking van ’73. De com missarissen van Hoogovens wa ren door de vakbondstop bena derd voor een bemiddelingspo ging. De verzamelde pers kreeg echter lucht van de geheime sa menkomst in het hoofdkwartier van de Industriebond in Velsen- Noord. Vandaar dat besloten werd zich elders te beraden. Om de journalisten te misleiden en het zenuwcentrum ongemerkt te verlaten, verwisselden de heren hun pak en stropdas voor een schipperstrui, waarna men in snelle auto’s de Umond verliet. Doch een kiene verslaggever doorzag het spelletje en zette de achtervolging in. In en om Haarlem Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk k f Vj d i/wilfeO Wout Tuinenburg zet ’strijd voort op landelijk niveau d- Vakbondsleider Wout Tuinenburg, lekker ontspannen op de bank. B «kW •Cr Paul Neivman als hockeyspeler/coach in de film ’Slap shot’. eisen: mulo/ kering keting, <tie in .citatie de tot m An- imrae- ineren vast ttings- ag en De zondagmiddagfilm heet in de Stads schouwburg: „Ali Baba en de 40 rovers” naar het bekende sprookje. Het IJmuidense City Theater komt te rug met „Slap Shot" waarmee deze film zijn tweede week ingaat. Paul Newman speelt hierin de hoofdrol als Reg Dunlop, de speler/coach van het ijshockeyteam Charleston Chiefs dat het getij erg tegen heeft. Wedstrijd op wedstrijd wordt verlo ren. Een totale uitverkoop van het spelers- materiaal lijkt onontkoombaar. Het is dus zaak de spelkwaliteiten voor de buiten wacht zo hoog mogelijk op te vijzelen. Een plaatselijk blad suggereert belangstelling vanuit Florida; de doortastende gebroe ders Hanson moeten drie man sterk wat showwerk weggeven. Niets helpt. Het mo reel in de ploeg blijft om te huilen. In een hockeytreffen met de ploeg Syracuse wordt zachtaardig spel gevolgd door een soort striptease door een van de spelers. De ruzie die daarop volgt levert de Char leston Chiefs een overwinning op. Reg Dunlop stapt tóch over naar een eredivi- sieploeg. Ook de nasleep van het geschil was erg onprettig. Het harmoniemodel van Hoog ovens had een flinke knauw gekregen. Regisseur Bert Gordon zocht het in The Food of the Gods”in een angstaanjagende fictie. Als kleine dieren eten van een gelei achtige stof groeien zij uit tot monsterach tige wezens, groter dan de mens. Een klein eiland wordt dan geteisterd door vele rup sen, muizen en ratten, die alles wat hen i zijn bij ons teruggekeerd”, kan hij vol daan melden. De inbreker hebben in het pand kunnen komen door een keukenraam te forceren. In de woonkamer en een slaapkamer van het huis bleken de kastjes te zijn door zocht. SANTPOORT-ZUID. Bewoners van een huis aan de Anna van Burenlaan in Santpoort-Zuid ontdekten bij thuiskomst inbraak in hun woning. Bij de inbraak, die vermoedelijk eerder deze week heeft plaatsgehad, is slechts een kleine radio buitgemaakt. Volgens een Chinese legende zou de Pekingees zijn oorsprong te danken hebben aan het huwelijk tussen een leeuw en een aapje. Wat in ieder geval met zekerheid is vast te stellen is dat Britse officieren exemplaren van dit laag bij de grondse dier in 1861 meena men vanuit Peking naar Engeland. Vanuit het Verenigd Koninkrijk be gon de zegetocht van deze platneus over het continent. Niet iedereen lijkt meteen gevangen door de charmes van deze rijk getoiletteerde hond. Die char mes gaan verborgen onder een weel derige haartooi. Een overvloed van ma nen hangt rijkelijk over de schouders. Rondom de hals een even fraaie kraag. Zelfs de korte stevige stappers zijn rijk behangen. De staart is in een weelderi ge krul over de rug gedrapeerd. En dan is er natuurlijk de snuit. Daar zijn al tal van grappen over gemaakt. Aan weerszijden van een pedante wip neus prijken een paar nieuwgierige ko gelronde enigszins wijd uit elkaar staande heldere ogen. Het afgezakte mondje doet denken aan het tweeling broertje van Jantje lacht. Ja precies, dat is Jantje huilt! Maar in tegenstelling daarmee heeft de Pekingees Neder landers zeggen voor het gemak altijd Pekinees best een opgeruimd en te vreden karakter. Wat dat betreft is Pollewop geen uit zondering. Ze hobbelt met KWISPEL- door aan het andere eind van de riem het bos in. De hele loopbeweging heeft Het is een heruitgave van een boekwerk dat in 1902 werd geschreven door de au teur Chr. E. Sepp. Enige jaren later werd een herdruk uitgegeven. De huidige uitga ve is tot stand gekomen door de belangstel- ling van uitgeverij Pirola uit Schoorl die het wilde opnemen in een historische reeks. Dat is gelukt met medewerking van „De Kennemer Oudheidskamer” en het Alkmaarse Gemeentearchief. Bij aankoop van het boekwerk ontvangt men een wan- delkaart van het kustgebied van Bloemen- daal tot Castricum. De begrenzing aan de oostzijde wordt gevormd door Spaarndam en Heemskerk. De kaart werd gedrukt door de Alk maarse drukkerij Nagengast. Het boek werk werd verzorgd door drukkerij Hof man in Alkmaar. Inclusief de kaart zal het boek 19.50 kosten. Degenen die de kaart apart willen aanschaffen moeten daarvoor een bedrag van 12,50 betalen. IJMOND. Vanaf zaterdag zal in de boekwinkels in Haarlem, Bloemendaal, Castricum, Santpoort, Umuiden, Bever wijk en Heemskerk de „Gids voor Bever wijk en Omstreken” verkrijgbaar zijn. Paul Smith en Michael Coby spelen de rol van rooms-katholiek priester in „Twee missionarissen voor Mokum”, de nieuwe film die in de Stadsschouwburg draait. Het filmverhaal begint in een Afrikaanse stad waar de Europeanen Simon en Mat- theus door politie achtervolgd een kerk in vluchten. De priesteruitrusting die daar voor het grijpen ligt komt het tweetal prima van pas. Beiden voelen zich daarin goed geborgen; temeer omdat in de kerk juist twee nieuwe geestelijken verwacht worden. Een sluwe smokkelaar (Gronek) doorziet de vermomming en trekt er profijt van als de „priesters” uitgezonden worden om het verdorven Amsterdam te bekeren. Voor Amsterdamse „kennissen” wordt een ma donnabeeld vol kostbare diamanten mee gegeven. De truc komt uit als het beeld valt en breekt. Simon en Mattheus gaat uitein delijk een licht op. Hebzucht wint het plotseling van him roeping en plichtsbe trachting. Ze gaan met de kostbare stenen op de loop. Achtervolgd door de Neder landse politie en leden van de Amsterdam se onderwereld. Na een spannende en kol derieke achtervolging worden de diaman ten door een stoomwals vermorzeld. Si mon en Mattheus moeten een nieuwe me thode bedenken om aan de kost te komen. In het theater nr. 2 „De vrouW in het Götakanaal”, een Zweedse misdaadfilm, waarin de politie probeert achter de identi teit van een in het kanaal opgevist lijk te komen en in het verleden van diverse mensen gaat graven. Zondagmiddag de jeugdfilm „Sjors en Sjimmie” en in de nachtvoorstellingen „Venus zonder vijge- blad”. NAAM: Pollewop LEEFTIJD: 1 jaar RAS: Pekingees SOORT: Mannetje INLICHTINGEN: 02550-15744 der nr. 13417). KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 uur en van 3 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 1 uuj. maat- ig van in pre- ideerd arende 1 met IJMUIDEN. Een portemonnee met tweeduizend gulden erin is, naar woens dag is gemeld, verdwenen uit de keuken van een snackbar in de Amstelstraat in IJmuiden. De eigenaar, een 25-jarige IJmuidenaar en de politie hebben nog niet kunnen ach terhalen hoe een en ander gebeurd kan zijn. Interne spanningen waren hiervan het gevolg. Er ontstond een scheiding tussen de stakers en de niet-stakers. Een daver ende ruzie tussen leden van de onderne mingsraad en de vakbond over de schuldvraag van de staking, leidde ui teindelijk tot het royement van 25 NW- leden. Tuinenburg heeft van die affaire een bittere nasmaak overgehouden. „Za kelijke argumenten werden overscha- duwd door persoonlijke controversen. Er is met vuil gegooid. De verwijten die over ons zijn uitgekieperd, waren ontstel lend.” Het kostte de vakbondsleiders nog enige moeite om ook die laatste nieuwsjager van zich af te schudden. De wilde autorit eindigde tenslotte in Ca stricum waar ten huize van bondsbe- stuurder Wout Tuinenburg bet overleg werd voortgezet. „Dat heb ik erg fijn gevonden, nou ja... fijn is misschien niet het goede woord. Maar ik had dat ar beidsconflict bij Hoogovens niet willen missen.” Tuinenburg zakt behaaglijk weg in zijn comfortabele zitbank. Zijn vrouw vangt zijn laatste woorden op als ze met koffie de woonkamer binnenkomt. „Een beetje actie ligt jou wel,” glimlacht ze ondeu gend. De arbeidsonrust bij Hoogovens in februari en maart 1973 heeft op het schei dende districtshoofd van de Indus triebond NW in Velsen-Noord een enor me indruk achtergelaten. Het waren woelige weken waarin het hele produk- tieproces bij het staalbedrijf werd lamge legd. De rechter moest eraan te pas ko men om de staking te breken. Die uit spraak was voor Tuinenburg een gewel dige desillusie. „Je voelde je machteloos. Het is beter echt te verliezen of een reële overwinning te behalen, maar zo’n kort geding, dat lijkt nergens op.” In de afgelopen zeven jaar dat Wout Tuinenburg in de IJmond de belangen van de NW-leden heeft behartigd, heeft hij zich gemanifesteerd als een keiharde vakbondsleider. Bikkelharde onderhan- delingen voerde hij niet alleen met de directie van Hoogovens. „De besprekin gen met de eigen achterban waren soms nog het zwaarst,” bekent hij, doelend op de communistische infiltratie in decem ber vorig jaar. Onder invloed van de CPN wilden de leden verder gaan dan de algemene richtlijnen die het FNV voor de CAO-onderhandelingen had uitgevaar digd. „Je weet dan gelukkig dat het een klein groepje is die de kachel aanmaakt. En bovendien heb ik wel geleerd hoe je je eigen zin kunt doordrijven.” Tuinenburg staat bekend om zijn tacti sche manoeuvres. Het spel dat hij speelt riekt wel eens naar manipulatie. Bovenal is hij echter een oppportunist. Zelf zegt hij daarover: „In een democratie zege- voor de poten komt, vernietigen. De bewo ners van het eiland zijn wanhopig: het is slechts een kwestie van uren en dan dienen LllXOr ZÜ a^s voedsel voor de oprukkende horde. Luxor heeft voor de aardigheid maar weer eens een gouden ouwe uit de doos gehaald: „James Bond 007 contro Dr. No”. Sean Connery en Ursula Andress als de held en de heldin in het eerste gefilmde James Bond-avontuur van lan Fleming. We hoeven niets meer te vertellen over James, de vrouwenveroveraar, de geheim agent die op Jamaica een compleet broei nest van internationale intrige uitroeit. Op zondagmiddag vertoont Luxor „Maciste tegen de hellemonsters”. Een film, die zich af speelt in het midden van de 17e eeuw in Schotland, waar een oude heks door rech ter Parris tot de brandstapel wordt veroor deeld. De geest van de oude heks veroor zaakt heel wat paniek in het vredige dorp je dat tenslotte door een stevige jongeman uit de heksenban wordt gehaald. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) do. 20.15 u. Gerard Cox: „Niemand weet, niemand weet dat ik Repelsteeltje heet", vrij. 20.15 u. The Kings Head Theatre Club: „Spokesong or the common wheel”. Toneelschuur I (Smedestraat 23) do. en vrij. 20.30 u. Toneelgroep Centrum: „Rock ’69” van David Hare. iets schommelends. Als KWISPELdoor het tempo iets verhoogt gebeurt er toch nog iets wat niet eerder is voorgeko men. Eindelijk eens een hond(je) dat er niet in slaagt sneller te lopen dan KWISPELdoor. Pollewop is goed beschouwd een klein stukje levenskunst. Ze begint de wandeling met het zoeken naar een geschikte plek voor een kleine bood schap. Aan de voet van een zilverspar- retje daar waar de bosgrond is bezaaid met goud-geelkleurige blaadjes lijken alle omstandigheden passend voor een kleine blaaslozing. Alvorens de plek te verlaten wordt er met de achterpootjes driftig „geveegd”. Ingebouwde manie ren van een stukje onverwoestbare Chinese beschaving. Die veegpartij wordt even later voor een heel ander doel nog eens even her haald. Pollewop ontwaart een poede lachtig hondenbeest. Er wordt kennis gemaakt op de daartoe geëigende hondse wijze. Tijdens dat ritueel toont de poedel ineens veel meer aandacht De uitgeschreven leden beriepen zich op de zwijgende meerderheid van de vakbond. „Daarmee kunnen we echter geen zaken doen,” liet Tuinenburg duide lijk weten. De splitsing in de gelederen van het NVV was voor de afgescheiden groep aanleiding met een eigen lijst aan de ondernemingsraadverkiezingen deel te nemen. Constructief Overleg was ge boren. Met gering leedvermaak stelt Tui nenburg vast dat die nieuwe club alweer op zijn retour is „Sommige afvalligen BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Dond. 19 en 21.15 u.: „Food of the Gods”, 19.30 u.: „De vrouw in het Götakanaal”. Luxor Theater, Breestraat. Do. 20 uur: „James Bond contra Dr. No”. TENTOONSTELLINGEN Centrale bibliotheek. Kerkstraat. Gehele maand november foto-expositie „Zandschap” van Nelly Poppen. Geopend tijdens gebruikelijke ope ningstijden bibliotheek. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat, vrij. volw. 14-17.30 u. enl9-21 u., jeugd 15-17.30 u. en 19-21 uur. Kingsford Smithstraat 110a: vrij, jeugd 15.30-17.30 uur. Huize Scheijbeeek, Velserweg. Do. wetswin- kel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. De Nieuwe Slof, Kerkstraat: do. 20 uur verga dering PvdA afd. Beverwijk/Wijk aan Zee Buurtcentrum De Schans, Schans. Vrijd. 20 uur klaverjassen. Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan Do. 20 uur Bonte Avond met de Diatonica’s. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Do. 19.30 uur openbare vergadering commissie sportzaken. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Do. volw. 19-21 uur, vrij, alle leeftijden 14.30-17.30 uur. viert de redelijkheid nu eenmaal. En je moet besef hebben van de werkelijkheid, inzien wat haalbaar is. Onderhandelin- gen worden gevoerd op basis van macht. Met kunstjes en foefjes bereik je niets. Je kunt de kluit maar één keer belazeren.” voor een in de verte naderende rasge noot. Dat gaat Pollewop te ver. Ze wendt haar koninklijke snuit af en be delft met gebruik van haar achterpoten de onbekende vreemdeling onder een lading herfstbladeren. Een hond heeft zo zijn trots nietwaar! Kefje, het met weinig geluk bedeelde hondje van verleden week, zag plotse ling een zilveren rand aan de donkere wolk van het asielverblijf. Ze werd op gehaald door iets oudere mensen. Hoe ra De volgende dag werd ze weer te ruggebracht. „Te druk”. Bijna onge lofelijk maar waar. Wie nog iets ziet in Kefje, een absoluut rustig huishondje is welkom op het Kerbertasiel. City komt zondagmiddag met de jeugd film „De wraak van Gorgo”. Als een doorgewinterde vakbondslei der hecht Tuinenburg veel waarde aan het gesprek in de wandelgangen. „Een van mijn leermeesters zei altijd: ik ver dien geen cent aan de onderhandelings tafel, maar wel tijdens de informele praatjes na afloop.” Tuinenburg bezit de karaktereigenschappen die hem zo ge schikt maken voor het vakbondswezen. „Je moet een gouden hart in je donder hebben, maar tevens een zekere hard heid over te hebben. Als je dat niet hebt ga je er fysiek onderdoor. Tijdens de staking van 1973 heb ik nooit een nacht wakker gelegen. Geen moment liggen dubben.” Zijn vrouw lacht weer. „Ik weet niet of dat voor je pleit”, zegt ze. Inderdaad lijkt Tuinenburg nauwe lijks gevoelig voor het leed van veel ar beiders. „Dat is echt niet waar. Sommige gevallen zijn diep tragisch, dan zou je wel kunnen janken. Je moet dan als een soort therapeut proberen een oplossing te zoe ken. Maar als je je al die ellende aantrekt, ga je er zelf aan kapot.” Hij bestrijdt dat de vakbeweging niet democratisch genoeg zou zijn. Dat de hië rarchie te sterk zou zijn. „Vergeet niet dat de bond een strijdorganisatie is. Als er tot gctie wordt overgegaan, moet een man de knoop doorhakken. En die vent is verantwoording schuldig aan de leden. „Van tijd tot tijd legt het bondsbestuur verantwoording af aan het congres. Zo werkt dat.” De 39-jarige Tuinenburg verlaat het district Umond van de Industriebond NW om voortaan op landelijk niveau de „strijd” voort te Zetten. Die zal zich dan vooral richten op grote concerns zoals AKZO en Vredestein. Een promotie? „Ja, zo mag je dat wel noemen. Ik be schouw die nieuwe functie als een stukje waardering voor het werk dat ik in de Umond heb gedaan. Als ik niet was uitverkoren, was het beroerder geweest. Dan was er iets mis geweest.” Het mo ment van zijn overplaatsing naar het hoofdkantoor van de Industriebond is nogal ongelukkig. „Velen hebben mij aangeschoten en gezegd dat ze het verve lend vonden dat ik wegga nu het bij Hoogovens zo beroerd gaat. En het gaat me aan het hart om het gebeuren in de Umond los te laten. De zaken rondom Hoogovens heb ik nu toevertrouwd aan Henk Krul. Daarmee is de belangen be hartiging in goede handen.” Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Soosavond voor jongeren 14-17 jaar. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Zandkraai, Handelstraat. Do. 20 uur vergade ring PvdA-Heemskerk. Brandweerkazerne, C. van Manderstraat. Do. 20 uur overdracht nieuwe tankvoertuig. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400 Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750 Centrale Bibliotheek. Plein 1945, donderdag 14.30- 17.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibllotheek, Wil- lemsbeekweg. Donderdag 15.30-17.30 uur. Vrij dag 15.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein: Donderdag 19.00- 21.30 uur en vrijdag 14.30-17.30 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, 14.00-17.00 uur bejaardengymnastiek; 9.30 en 11.30 uur Engelse les. 19.30 uur klaverjas- drive. Buurthuis De Planeet, donderdag 19.00-20.00 uur timmerclub, 19.30-20.30 uur tafeltennis, 19.00-20.00 uur hobbyclub. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden van 9-10 yur.Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserdulnweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169. Velserbad. donderdag gemengd zwemmen 16- 17.15 uur; vrijdag: gemengd zwemmen 7-8 uur, bejaarden 9.15-10 uur, damesles 10-10.30 uur, gemengd zwemmen 12.10-13.10, 16.05-17.15 en 19.30- 20.45 uur. Instructiebad Zeewijk, vrijdag moeder en kind 9.45-10.30 uur. Badhuis Snelliusstraat: vrijdag 13-20.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”: Alleen open op woensdagmiddag, zaterdag hele dag. Buurthuis De Brulboei: Donderdag 19.00-20.00 uur: jazzballet. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstr t/m 6 no vember expositie werken Heemskerkse kunste naars. Geopend op woe. zat. en zond, van 14- 17 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Do. 20 uur „Soldaat van Oranje”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Vrij, volwas senen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 uur. Beneluxlaan: vrij, volwassenen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) vrij 20.15 u.: Concert door het Koor Katholiek Haar lem en het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l. v. Albert de Klerk. Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37; vrij. 22 u.: Jazz-O-Matic Four. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „Soldaat van Oranje”, 16 j. vrij. 24 u.: „De stille wreker”, 16 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Twee missionarissen voor Mokum”, 12 j. vrij. 23.30 u.: „Wat zien ik", 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De motor- duivel in Texas”, 16 j. vrij. 23.45 u.: „Matras- paartjes*’* 16 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „The Deep”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Is lands in the stream”, 16 j. vrij. 24 u.: „The last detail”, 16 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.30 u.: „Verdwenen in de Bermuda-driehoek”, 12 j. vrij. 24 u.: „Cou sin Cousine”, 16 j. Cinema Qulrlnus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „My sister my love”, 16 j. DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. 2 Wegens verhuizing t./m. 4 november gesloten. Dorpshuis De Moriaan, Dorpsduinen. Vrijdag 15-21 uur open huis in dorpshuis en bibliotheek - met om 16.15 uur boomplanting, 20 uur optreden „Arion” en 20.30 voetbalwedstrijd. BIOSCOPEN City, donderdag 20 u.: „Slap Shot”. Filmhuis Kanaalstraat: 20.30 uur „Dodes- kaden”. Stadsschouwburg, donderdag 20.15 uur ,,’t Vermoeden”, theaterproduktie groep Hauser Orka ter. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend di. t/m zat. 10-12 en 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis: Expositie tekeningen en grafiek Tom Eyzenbach. Open: dinsdag t/m zondag 14.00-17.00 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30- 12.00 en 14.00-16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. I.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7