Dienstencentrum Zeewijk eigenlijk al te klein Vrouwenbond NVV houdt praatavond Aparte commissie gaat werk schoolbibliotheek begeleiden haven- berichten „KIC-Zotte” kiezen prins Honoloeloe met „Zout water” in Assumburgtheater in de vishal BRILPINN” Strandloop van IJmondtrekkers VZV houdt oude krantenactie Wandelen in de Heerenduinen Prinsenbal in Soli-centrum Lezing voor NCVB in Velsen-Noord Agenda voor begrotings behandeling Skelterwedstrijd en kindercircus in Velsen-Noord 7 19 7 7 NOVEMBER VRIJDAG 4 OFFICIËLE INSTALLATIE DOOR BESTUURSCOMMISSIE BIBLIOTHEEK 6 IJMOND ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u de beste informatie krijgt over alles wat met contact lenzen te maken heeft. U kunt bij ons terecht voor een eerste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over de best geschoolde mensen en de modernste apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig adviseren over de verschillende soorten contact lenzen, die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de beste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. Binnen de Stichting Dienstver lening aan Bejaarden en binnen het dienstencentrum Zeewijk doen zich momenteel allerhande ontwikkelingen voor. Enerzijds wordt door het interimbestuur, dat inmiddels is gevormd en dat als voorzitter mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn (uit de raads fractie van de WD) bereid heeft gevonden, hard gewerkt aan de herziening van statuten en huis houdelijk reglement. Aan de an dere kant heerst in het diensten centrum een drukte van belang. De wijkcommissie daar is gecon fronteerd met zo’n toename van bezoekers en cursisten dat nu al zeker is dat het dienstencentrum uit z’n jasje is gegroeid. Gedach ten over uitbreiding zijn inmid dels voorzichtig aangezwengeld bij de gemeente, maar de grootste aandacht blijft voorlopig gericht op de bestuurlijke ontwikkeling. Binnenkort moet een nieuwe wijkcommissie worden gekozen, in januari zal een nieuw bestuur tot stand moeten komen en wan neer het meezit zal zelfs om streeks die tijd de aanstelling van een nieuwe wijkpostleider te ver wachten zijn. V ■fr Hessel van der Wal en Rob van de Meeberg. het Assumburgtheater zien met „Gieren op een eiland” en „Leuke vent”. (ADVERTENTIE) I e «UKfel gint Scoutinggroep De IJmondtrekkers houdt op zondag 6 november een strandloop op het IJmuider strand. Vanaf negen uur in de ochtend kun nen belangstellenden zich inschrijven bij Paviljoen Zuidpier. De start is om elf uur. De afstanden zijn vier of acht kilometer. De vier kilometer zijn be stemd voor jeugd tot veertien jaar, de veteranen en merkwaardigerwijs ook de dames. Voor de heren is de afstand van acht kilometer gereserveerd. Iedere deelnemer die zijn of haar afstand binnen een uur heeft uitgelo pen ontvangt een herinneringsvaantje. no- van ^el- len- De secretaris van de huidige wijkcom missie, de heer I. Roselaar, vertelt in sa menspraak met mevrouw Thea de Haas hoe op het dienstencentrum de rust is weergekeerd na het langdurig conflict tus sen het voormalig SDAB-bestuur en de vorige wijkcommissie. „Die periode is nu voorbij. Nu werken we aan de opbouw: met deze wijkcommissie willen we een en ander rondmaken zodat volgende maand verkiezingen kunnen worden gehouden. De statutenwijziging moet straks nog wor den goedgekeurd, maar de verkiezingspro cedure wordt wel al aan de hand van het huishoudelijk reglement vastgesteld. En verder wordt door dit reglement vastge legd welke bevoegdheden de wijkcommis sie heeft en dat is al meer dan voorheen het geval was.” De wijkcommissie zal straks, althans zo is het streven, gaan bestaan uit negen Geen spreekuur. Wethouder Th. C. Witte van sociale zaken zal op maandag 7 november geen spreekuur houden. De muziek is weer gecomponeerd door Henk Alkema en de regie is in handen van John Heawood. De teksten zijn geschreven VELSEN-NOORD. De carnavalsvere niging „De KIC-Zotte” van de sportvereni ging KIC in Velsen-Noord gaat de elfde van de elfde vieren met de verkiezing van een Prins Carnaval voor de komende car navalsfeesten. Voor deze verkiezing waar bij alle KIC-leden worden uitgenodigd is de voltallige Raad van Elf aanwezig. Muzi kale medewerking verleent het ensemble „De Wico’s”. Deze avond begint om 20.00 uur in de kantine van de voetbalafdeling van KIC op het sportpark Rooswijk. creatief bezig zijn, gymnastiek, dansen, koersbal, biljarten, handwerken, kienen, klaverjassen in clubverband, maaltijden voor alleenstaanden, enfin de mogelijkhe den zijn legio. Talloze oudere Zeewijkbe- woners maken er ook dankbaar gebruik van. Vaak zelfs moeten mensen worden teleurgesteld omdat cursussen volzitten, de grote zaal geheel vol is. „En dat is,” zo zegt mevrouw De Haas, „heel afschuwe lijk, maar soms kan het gewoon niet an ders omdat we helemaal vol zitten.” „Per maand krijgen we hier zo’n vijfen dertighonderd mensen,” aldus de heer Ro selaar, ,,’t is gewoon.een bedrijfje. Maar je De verkiezingen van de negen nieuwe wijkcommissieleden wordt in december gehouden. Tot en met de tweede december kan men kandidaten (ook zichzelf als kan didaat) opgeven aan de bar van het dienstencentrum of via de telefoonnum mers 20650 en 20651. Van de kandidaten wordt verwacht dat ze in Zee- of Duinwijk wonen en dat ze een mate van bestuurlijke ervaring en kundigheid bezitten die een goed meedraaien in de wijkcommissie mo gelijk maakt. t. d 1, (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Volgende week wordt de gemeentelijke begroting in langdurige raadsvergaderingen behandeld. Die be ginnen op maandagmiddag 13 uur met de algemene beschouwingen van de raads- frakties die elk een kwartier spreektijd krijgen. Redactie Loes De Fauwe tel. 02550 15389 AG. F. van M. n t- s. 1- i; W. lout, 5ant- ;note leer de de ■oep ien, en”, sen- oge- 'llen i- g n; J. mui- n; W. G. P. A. T. IER, •lem Op dinsdag 8 november wordt door de Vrouwenbond NVV een praatavond gehouden in gebouw Velserduin. Dit is in navolging van eenzelfde soort avond op de eerste van deze maand, waaruit een groot enthousiasme naar voren is gekomen. Het onderwerp van deze avond is de aard en de reden van de verbintenis met deze bond. Deelnemers worden om acht uur ver wacht op de Velserduinweg in IJ- muiden. J. A. U- ■t; D. itten, in M. en F. asta- loort. Laar, V. M. illes ooit <or- 1 de zon- tief, wat :aan een- mo- len. :e d >r e- n. B- Een dergelijke samenwerking is niet nieuw. In de toekomst echter zullen de scholen voor zover dat er nog niet is zelf in hun dokumentatiecentrum een eigen ba- sis-collectie (boeken, knipsels, dia’s, etc.) opbouwen. Deze collectie zal zonodig kun nen worden aangevuld door het lenen uit de achtergrondcollectie en de specifieke projectcollecties die door de schoolbiblio- theekdienst worden bijgehouden. Met het functioneren van deze begelei dingscommissie zal ook en dat is wel nieuw, gewerkt worden aan zoiets als een dokumentatiecentrum voor kleuterscho len. Op bruikbaar niveau van kinderen in die leeftijdsgroep uiteraard. Maar het idee erachter is hetzelfde als voor de lagere VELSEN-NOORD Op het schoolplein van de Ir. L. P. Krijgerschool is aanstaan de zaterdag een skelter-hinderniswed- strijd voor de jeugd van tien tot en met veertien jaar. De wedstrijd begint om tien uur en is in het kader van de St. Nicolaas- viering georganiseerd door de Doka, in samenwerking met de Skelterbaan Uit geest en KIC-handbal. De wedstrijd gaat niet om snelheid, maar vooral om behen digheid. De prijzen zijn beschikbaar ge steld door de winkeliers. Aanmelding voor de wedstrijd kan zaterdag om tien uur bij de jurywagen. Het kindercircus van Trudy Dilé en Han dy Pool treedt zaterdag 12 november op in cultureel centrum De Schouw in Velsen- Noord. Het circus komt op uitnodiging van de winkeliersvereniging „Doka” in het ka der van de St. Nicolaasactie. De organisa tie is in handen van KIC-handbal. Het kindercircus brengt voor de jeugd van Velsen-Noord een twee uur durend programma. Er zijn twee voorstellingen, een om half elf ’s morgens en een ’s mid dags half twee. Kaarten voor de voorstel ling zijn verkrijgbaar bij de Rabobank, Aurora en Fleuren in Velsen-Noord. De carnavalsvereniging „Elta Uilen” en „De Zottelingen”, respectievelijk voortgekomen uit de sportvereniging Terrasvogels en de voetbalvereniging Vèlsen, hebben besloten dit jaar geza menlijk een Prinsenbal te organiseren. Het zal plaats hebben op zaterdag 12 november in het Muziekcentrum van Soli aan de Hagelingerweg, nabij het station Driehuis. Van beide verenigin gen zal de naam van de nieuwe prins op deze avond bekend worden gemaakt. Muzikale medewerking wordt onder meer verleend door de boerenkapel „De Santhaesen”. Vandaag en morgen houdt VZV (Vel- ser Zwemvereniging) een krantenactie. Doel is het verzamelen van oude kran ten om de vereniging te steunen. Mensen kunnen hun kranten vana vond tussen zeven en negen uur bren gen in gebouw „De Veilige Haven” en dat is de speeltuin achter het open- luchtbad. Ook zaterdag kan men er terecht en wel tussen elf en vijf uur. Voor degenen die niet in de gelegen heid zijn hun oude kranten te brengen, kunnen bellen met Johan Groot (tele foon: 02550-12883) die dan regelt dat de pakketten wórden afgehaald. VELSEN-NOORD. - De afdeling Vel sen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt dinsdagavond de maandelijkse bijeenkomst in de vergader ruimte naast de Hervormde kerk aan de Dijckmansstraat. In deze bijeenkomst die om 20.00 uur begint komt mevrouw Schuurmans uit IJmuiden het onderwerp „Gebruik en misbruik van geneesmidde len” behandelen. scholen: informatie binnen school halen (daarbij mag ook worden gedacht aan plaatjes en verhalenboekjes) die gebruikt kan worden bij projecten”. Om iets over die gang van zaken binnen scholen duidelijk te maken, hield donder dagavond de pedagogisch-didactisch me dewerker van de onderwijsbegeleidings dienst Aad Bosma een korte toelichting. Door middel van een diaserie liet hij zien hoe zo’n dokumentatiecentrum kan wor den gebruikt. Hij vertelde ook dat voor onderwijzend personeel een voorbereiden de cursus zal worden gegeven. Jan Suurmond vertelde als directeur van de bibliotheek hoe vanuit de schoolbi- bliotheekdienst wordt gewerkt, dit gerela teerd aan de ontwikkeling die deze bran che van het bibliotheekwerk in twintig jaar heeft doorgemaakt. Hij stelde hierbij overigens wel duidelijk dat het niet de bedoeling is dat de schoolbibliotheek- dienst de taken van de jeugdbibliotheek zou overnemen, omdat beide onderdelen zo’n verschillende taak hebben. Hoewel de samenwerking bibliotheek scholen voorheen zeer gering was op het gewone lagere onderwijs, worden nu niet alleen de kleuterscholen maar ook de scholen voor buitengewoon onderwijs er bij betrokken. Vandaar dat de begelei dingscommissie uit al die verschillende takken van onderwijs vertegenwoordigers telt. Samenwerking bestaat nu of komt binnenkort tot stand met 20 van de 29 kleuterscholen, alle basisscholen en vier scholen voor buitengewoon onderwijs. De begeleidingscommissie, die ook tot taak zal hebben regelmatig over de werk zaamheden te rapporteren bij de gemeente en de bestuurscommissie, bestaat uit de volgende mensen: mevrouw C. J. Louisse (van kleuterschool „Kennemervreugd”), mevrouw M. S. Linders-Schabbing (kleu terschool „Zonnehoek”), A. C. Kok (Zee- wijkschool), C. Sperling (Kruisberg- school), D. Fennema (Pleiadenschool), D. Smoor (Moerbergschool). H. Boddeke (Fransiscusschool), A. M. van Noort (Duin en Dennenschool), A. Bosma (Onderwijs begeleidingsdienst) en mevrouw E. Chr. de Vlieger-van den Berg (Openbare Biblio theek Velsen). De wandelploeg uit het dienstencen trum in Zeewijk trekt er volgende week woensdag weer op uit. Een wandeling door de Heerenduinen staat op het pro gramma. Deelnemers worden ’s mid dags om kwart voor twee verwacht bij de bushalte op het Marktplein of kun nen omstreeks die tijd paraat staan bij de ingang van de Heerenduinen aan de Heerenduinenweg ter hoogte van de Spaarnestraat. De wandeling, zo is aan- gekondigd, zal onder deskundige bege leiding staan. door Rob van de Meeberg en Hessel van der Wal. Ook in dit programma zet Honoloeloe de traditie voort van „kleurbekennend” caba ret waarin actuele, politieke en kolderieke zaken naar voren worden gebracht. De voorstelling begint om half negen en kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank, Deutzstraat, tele foon 33338 in Heemskerk en in Beverwijk bij reisbureau Oosterom aan de Zeestraat. begrijpt wel dat we er met deze ruimte haast niet meer komen. En zeker het keu kentje blijkt veel te klein.” Het diensten centrum bestaat uit een grote L-vormige zaal, waarvoor een zitje met een bar (die weer grenst aan de keuken) en een biljart- hoek. Voor speciale activiteiten wordt de verjaardagskamer, de pedicurekamer en de hobbykamer gebruikt. Een klein kan toortje biedt werkruimte voor de admini stratieve handelingen. Geen van de nevenruimten is groot ge noeg om bijvoorbeeld een grotere groep (van zo’n twintig man) te herbergen. De grote zaal wordt dan gebruikt, terwijl daar echter ook andere groepen bezig zijn. „Maar nog urgenter dan dat is het keuken tje,” zegt de heer Roselaar nogmaals, „want als drie dames daar in de weer zijn voor de koffie voor een honderd bezoe kers, lopen ze elkaar in de weg.” Dat keukentje, zo blijkt uit de woorden van mevrouw Van Heel, moet noodzakelijk worden uitgebreid. „Maar,” zo zegt zij, „het moet nog officieel worden aange vraagd via het college. Wij kunnen die uitbreiding wel noodzakelijk vinden, maar we zitten toch vast aan de bepaalde subsi die. Al moet ik zeggen: dat dienstencen trum loopt echt als een trein en moet dus goed geoutilleerd zijn.” Al dit soort zorgen houdt de huidige wijkcommissie en de ruim veertig vrijwil ligsters uit het dienstencentrum volop be zig. Zozeer dat het werk als zodanig ge richt is en blijft op inderdaad de bejaar den. „Dat komt gewoon omdat er zoveel mensen komen,” zegt mevrouw De Haas. „Kijk,” zo vult de heer Roselaar aan, „het is wel de bedoeling van een dienstencen trum als dit dat de bejaarde in contact komt met de andere wijkbewoners, maar ja, daarvoor is voorlopig helemaal geen ruimte. Daarom ook hebben nog niet dui delijk contact gezocht met de startgroep Zeewijk. Daar zijn we gewoon nog niet aan toe gekomen. Eerst moet alles hier intern goed op poten staan.” Burgemeester en wethouders gaan daar na de gestelde vragen beantwoorden, de raadsleden kunnen daar op terugkomen en dan komt het college aan het einde van de middag weer aan het woord, ’s Avonds wordt de portefeuille van wethouder H. J. M. Roozen (ruimtelijke ordening, grondbe drijf, economische en agrarische zaken, milieuhygiëne) aan de orde gesteld. Woensdag 9 november wordt de begro tingsbehandeling vanaf 13 uur voortgezet en dan staat op de agenda de portefeuille van wethouder A. F. M. van Herpen (socia le zaken). Omstreeks kwart over vier hoopt men ook de portefeuille van wethouder P. J. Vos (openbare werken, financiën) te kun nen gaan behandelen en volgens het tijd schema zou men daar om ongeveer kwart over zes mee klaar kunnen zijn. Om half acht ’s avonds begint men dan aan de portefeuillezaken van mevrouw Vervelde-Wagenaar (culturele zaken, sport en recreatie, jeugdzaken en woonruimte verdeling). Vrijdag 11 november begint men ’s mor gens om negen uur te vergaderen en dan worden de hoofdstukken onderwijs en volksgezondheid uit de portefeuille van wethouder Van Herpen het eerst behan deld en vervolgens de financiële zaken uit de portefeuille van wethouder Vos. Daar mee denkt men dan omstreeks drie uur gereed te komen en dan kan de rest van de middag worden besteed aan de behande ling van ingediende moties en dergelijke, kortom de afwerking, het stemmen en tegen vijf uur de vaststelling van de ge meentebegroting voor het jaar 1978. De raad houdt alle vergaderingen in „De Vrij burcht”. VELSEN. Tijdens een vergadering van de bestuurscommissie van de Openbare Bibliotheek Velsen is donderdag-avond met enig officieel vertoon de begeleidingscom missie schoolbibliotheek werk geïnstalleerd. Deze commissie, die eigenlijk een voort vloeisel is van de vroege werkgroep schoolbibliotheek, heeft tot taak om als tussensta tion te fungeren tussen de schoolbibliotheekdienst en de teams van onderwijzend personeel op de Velsense scholen en teven in beide richtingen van advies te dienen, zonodig te begeleiden. De activiteiten van de commissie moeten worden gezien in het kader van de samenwerking die scholen hebben met de schoolbibliotheekdienst bij het samenstellen van hun dokumentatiecentrum en het gebruik daarvan. Aan het nieuwe programma werken mee de veelzijdige Rob van de Meeberg, Hessel van der Wal met een knappe mimiek en doeltreffend gebruik makend van zijn Fries accent en Dirk Dekker, de pianist die verder ook een geheel eigen inbreng in het programma heeft. Donderdag aangekomen: TS 41 Rough, Cont Plat; Saturnus, IJmuiden, Lerwick; Monsumen, IJmuiden, Colchester; Tor Britannia, Gothenburg; Anglia Team, Tu- barao; Corvus, Ipswich; Sigfrid Flint, IJ muiden, Beckingham; Suwalki, IJmuiden, Brussel; Schulru, Poole; Fjordaas, IJmui den, Tubarao. Donderdag vertrokken: Londen Earl, Toledo; James Roan, Shoreham; Harry Mitghel, Beverwijk, Omkly; British Dart, Europoort; Stirling Brigg, Cont Plat; Co rona, Maloe; Priam, Antwerpen; Tor Bri tannia, Gothenburg; Kara, Kaliningrad; Bavaria, Antwerpen; Grette Oldendorff, Rotterdam; Maaskerk, New Orleans; Vic toria Roth, Rotterdam; Mercanian Sun, Rotterdam; Papalexis, Le Havre; Satur nus, IJmuiden, Lerwick; Monsunen, IJ muiden, Odense; Corvus, Ipswich. Vrijdag aangekomen: Algarve, Rotter dam, IJmuiden; Antartica, Par; Ivy-B, Ro chester, Koog a.d. Zaan; Barbara Brig, Harwich; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmui den; Victoria, Peter Head; Canis, Bergen; Prinses Margriet, Southampton. Vrijdag vertrokken: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Paulina Brinkman, Goole, IJmuiden; Hercules, Suriname; Haico Holwerda, Harlingen, IJmuiden. leden. De commissie zal een zo groot moge lijke autonomiteit krijgen en verantwoor delijk zijn voor de gang van zaken. Met de professionele begeleiding van een wijk postleider zal ook straks de nieuwe wijk commissie het druk krijgen. Want het dienstencentrum functioneert nu al beter dan bij de opening bijna drie jaar ooit voor mogelijk werd gehouden. Het dienstencentrum, waar vooral ’s morgens mensen een kop koffie komen drinken en waar ’s middags de enthousias te klaverjassers een kaartje komen leggen, biedt zo’n achttien verschillende activitei ten. Taalcursussen (Engels en Spaans nu), De gymnastiek is een populaire bezigheid, vooral onder de oudere dames. Ruimte echter om een derde groep te vormen is er niet in het dienstencentrum. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt werd aangevoerd: 735 kg tong; 7 kisten tarbot en griet; 564 kisten kabeljauw; 150 kisten wijting; 92 kisten schol; 34 kisten schar; 6 kisten makreel en 9 kisten di versen. Prijzen in guldens: Per 1 kg: grote tong 14,13-13,80; grootmiddel tong 13,56-13,02; kleinmiddel tong 12,84-12,25; tong één 10,00-9,46; tong twee 8,56-8,12; tarbot 14,70-14,36. Per 40 kg: steenbolk 41; rode poon twee 92; fint 15; tarbot 360-201; griet 163-108; kabeljauw twee 208-142; kabeljauw drie 200-132; kabeljauw vier 120-118; kabel jauw vijf 104-69; schol één 126; schol twee 138-120; schol drie 120-102; schol vier 132- 72; wijting drie 80-45; makreel twee 88- 70; schar 90-61. De besommingen 15.900,-; KW (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op uitnodiging van het Assumburgtheater treedt het Cabaret Honoloeloe op vrijdag 11 november in de grote zaal van „De Jansheeren” op met het programma „Zout water voor *n dorstige”. In voorgaande jaren kon men deze groep in Kennemerlaan 92, IJmuiden, SSP i teI 02550 15072 waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen waren: KW 214 185 15.000,-; UK 208 5.600,-; WR 57 10.500,-; VD 77 WR 70 4.800,-; verder waren er van Goederede en van Texel 2 kotters die tezamen 25.000,- besomden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7