Bevolking mag gaan meebeslissen over toekomst Beverwijk CDA-fracties zoeken naar opening heeft er een nieuwe bluseenheid De Zandkraai [politienieuws vijftien jaar Kwart eeuw in dienst bij Rode Kruis Ziekenhuis bij Hokkenshows van ’Ons Genoegen’ ijt „REMBRANDT ERASMUS INSPRAAKPROCEDURE OVER UITGANGSPUNTEN VOOR STRUCTUURPLAN MAGAZIJNCHEF GEHULDIGD Lezing over brandpreventie Prijzen voor amateurfotografen Opnieuw prijs voor dwergpoedel GOEDE VANGST POLITIEKORPSEN Pandorra in Alpha BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 NOVEMBER 4 VRIJDAG (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het Rode Kruis Ziekenhuis kon donder dagmorgen weer een jubileum worden gevierd van een trouwe medewerker. De heer G. v. d. Berg werd gehuldigd wegens het feit dat hij vijfentwintig jaren in dienst is bij het ziekenhuis. Hij is thans chef van het magazijn. i 312 afbeeldingen en 3 grote vouwvellen Starta vonden BEVERWIJK. De eerste maanden van het nieuwe jaar komt Beverwijk in het teken te staan van een, zeker voor plaat selijke begrippen, grootscheep se inspraakprocedure rond de vaststelling van de definitieve uitgangspunten voor het veelbe sproken structuurplan. In dit structuurplan, waarvoor de voorlopige uitgangspunten tij dens de beroemde „conferentie van Noordwijk” zijn uitgekris talliseerd en naderhand door de gemeenteraad zijn bekrachtigd, wordt de wenselijke ontwikke ling van de gemeente voor de komende tien a vijftien jaar be schreven. De inspraakprocedu re wordt georganiseerd door de Beverwijkse Sociaal Culturele Breestraat 84, Beverwijk Tel. 02510-29033 Raad en begeleid door een pro jectgroep waarin naast BSCR- vertegenwoordigers ook ge meentelijke adviseurs zitting hebben. HEEMSKERK/BEVERWIJK.— De Lichtboei-affaire is in beweging. Nadat het Beverwijkse college de knoop had doorgehakt en de gemeenteraad, die donderdagavond vergadert, voorstelde om aan de Laan der Nederlanden een Beverwijkse Lichtboei te bouwen en het contact met het Heemskerkse college over een Lichtboei in de Egbert school te verbreken, zijn de fracties van het CDA in beide gemeentera den achter de schermen in het geweer gekomen. Boekhandel Cr k c o ■HEL BUv - jmmH LICHTBOEI-ZAAK IN BEWEGING (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) de gang van zaken rond de vaststelling van het structuurplan worden besteed. De heer Versluys sprek daarvoor grote dank uit en overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Met de aanhouding van een 21-jarige en een 24-jarige Heems kerker hebben de politiekorpsen van Be verwijk en Heemskerk inmiddels twee inbraken weten op te lossen. Verwacht wordt dat het duo, dat in Heemskerk vast zit, nog wel meer euveldaden zal op biechten. BEVERWIJK. Maandagavond 7 no vember komt de heer J. Noome van het Beverwijkse brandweerkorps een lezing houden voor de leden van de EHBO-ver- eniging „Gerardus Majella”. De lezing wordt gegeven in de aula van de Pedagogi sche Academie aan de Baanstraat en be gint om 19.45 uur. De heer Noome vertelt iets over brandpreventie en brandbestrij ding, vooral in en om het huis. Op een inderhaast gehouden persconfe rentie, donderdagavond zes uur in het Heemskerkse gemeentehuis, maakte de Beverwijkse CDA-fractievoorzitter, mr. P. Schipperus, bekend, dat beide PvdA-frac- ties èn burgemeester Hubers en wethou der Bodewes over de CFA-Lichtboei-sug- gestie zijn ingelicht en dat de kans er in zit, dat er donderdagavond in de raad niet over de Lichtboei van het college (een buurthuis aan de Laan der Nederlanden) wordt gesproken. „Wij zitten wat krap in onze tijd omdat we eerst overleg moeten plegen met derden (de eigenaar van de gronden aan de Van Riemsdijklaan en de reacties van de PvdA-fracties in onze sug gestie moeten inbouwen”, aldus mr. Schip perus. Zijn Heemskerkse politieke geestver want, fractielid P. Budink, was het roe rend met hem eens. „Er is door de groepjes uit de beide fracties veel tijd besteed om samen tot een oplossing van deze nare zaak te komen. Het overleg tussen de colle ges van onze gemeenten was gestopt, maar wij zagen nog een paar deuren op een kier staan. Ook de PvdA is nu aan de slag om een en ander te bespreken. In het overleg met onze Heemskerkse collega’s zijn alle zaken op een rijtje gezet en tegen elkaar weggestreept. Wat we overhielden was o.a. het aloude plan in het Willem Alexander- plantsoen. Dat plan is bij ons nog steeds niet volledig van tafel. Is niet in de prullen bak gegooid. Daarnaast hebben we de suggestie bekeken om de Egbertschool tot Lichtboei verbouwen en in Beverwijk ver der te kijken om de wijk Meerestein te helpen. Van Beverwijkse zijde kwam toen Deze projectgroep, bestaande uit de dames A. J. Klaassen, J. Meijering en de heren C. van der Aart, G. van Tiggelen en H. Zonneveld namens de BSCR en de heren B. Machielse, C. Pepping, J. Fagel en J. Leeuw als ambtelijke adviseurs, heeft de plannen voor de vormgeving van de inspraakprocedure in grote lij nen rond. Op basis van de door de gemeenteraad goedgekeurde voorlopige uitgangspun ten gaat in de inspraakprocedure vol gend jaar januari van start met de huis- zuiver scheerwol het plannetje om op een terrein aan of in de nabijheid van de Van Riemsdijklaan een buurthuis te bouwen”. Fractievoorzitter Schipperus verduide lijkte dat de vier wijken in de gemeenten beslist „willen weten waar ze nu aan toe zijn”. Met de Egbertschool is een flink stuk van de wijken uit de nood en in Beverwijk moet het ook mogelijk zijn een panklaar plan te leveren. Niet de Laan der Nederlanden. Daar gaat onze voor keur niet naar uit. Het is gewoon niet verstandig een raadsvoorstel te bespre ken zonder alle alternatieven goed met elkaar te hebben doorgesproken. We ha len donderdagavond beslist niet. Het is een bloedserieuze zaak. Dat het ernst was liet P. Dudink ook weten. Dudink, die was vergezeld van het raadslid Dijkstra, wees er op dat de Licht- boei-zaak van het CDA nog geen kostenas pect in zich had en dat dat later uitgewerkt diende te worden, maar dan zou „een zakelijke zekerheid omtrent het jongeren centrum Donkey Shot aan deze Lichtboei- kwestie gekoppeld dienen te worden”. Heemskerk betaalt erg veel geld aan dit centrum, waar vele Beverwijkse jongeren komen. Beverwijk en Heemskerk hebben in het verleden wel meer over deze „zake lijke buuraspecten” gesproken. Volgens mr. Schipperus en de heer Dudink zal er een zogenoemde welzijnsplanning kunnen worden gehanteerd” het scheppen van voorzieningen die op eikaars behoefte zijn afgestemd”. HEEMSKERK. In de maand novem ber is er in het buurthuis De Zandkraai weer heel wat te doen voor jong en oud. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen op 12 november en op 26 november naar een film kijken; op 18 november is er een dansavond voor volwassenen; op 16 no vember vieren kinderen van 4 tot en met 12 jaar een verjaardagsfeestje van 14 tot 15.30 uur; iedere maandagochtend en don derdagavond wordt het vrouwencafé ge houden; draait op 11 november en op 25 november het filmhuis „Der Blaue Engel”; op 7 en 21 november kan er worden gekla verjast en kunnen volwassenen uit de buurt de contactavonden op de dinsdagen bij wonen. Omdat de Zandkraai op 17 no vember 15 jaar bestaat wordt er in de week van 14 tot en met 18 november een ten toonstelling gehouden over de geschiede nis van De Zandkraai. Met de beste foto’s van deze onderlinge wedstrijd gaat men volgende week naar Haarlem om daar mee te dingen in de rayoncompetitie. BEVERWIJK. In de donderdagavond in „De Nieuwe Slof” gehouden bijeen komst van de Beverwijkse vereniging van amateurfotografen zijn de uitslagen be kend gemaakt van de eerste onderlinge clubwedstrijd. Bij de beginners kwam de eerste prijs in handen van U. Vreeze. Tweede werd de heer Van Hoove en de derde prijs was voor de heer Bruinenberg. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De dwergpoedel White Napoleon van de familie Van den Berg is op de clubmatch van de kynologenclub West-Friesland tot de beste hond van de tentoonstelling uitgeroepen. De poedel werd door de jury tevens gekwalificeerd als de beste gezelschapshond. Lijk aangespoeld. - Aan het strand van Heemskerk is gisteren het lijk aange spoeld van een 40-jarige man, die verbleef in een inrichting in Noordwijkerhout en sedert een maand werd vermist. Het stof felijk overschot verkeerde in verregaande staat van ontbinding. Inbraak. - Bij een poging tot inbraak in de kantine van Jong Hercules op het sport park Adrichem in Beverwijk is voor 500 aan deuren en sloten vernield. Hazepad. - Twee mannen kozen van nacht het hazepad, toen ze rond 3.30 uur door een voorbijganger op de Wijkerbaan in Beverwijk werden gesignaleerd. De deur van snackbar Koelman bleek te zijn geforceerd en de geldlade was uit een speelautomaat verdwenen. Het is de bedoeling, dat het resultaat van de inspraakprocedure wordt neer gelegd in een rapport, dat vóór het aan de gemeente wordt aangeboden eerst op diverse plaatsen in Beverwijk ter inzage zal liggen. Men kan dan schriftelijk op de inhoud reageren. Rapport en com mentaren worden tijdens een slotbijeen komst nog eens uitvoerig aan de orde gesteld, waarna het de bedoeling is dat de huidige gemeenteraad ernstig re kening houdend met de resultaten van de inspraakprocedure de definitieve uitgangspunten vóór september 1978 zal vaststellen. Op basis daarvan wordt het structuurplan samengesteld. ieder met een tweetal duiven voor de keu ring komen. Alle etsen van Rembrandt afgebeeld op ware grootte Bij de gevorderden ging de eerste prijs naar de heer F. Kraayeveld, de tweede naar de heer J. Meys en de derde naar de heer C. Vos. aan-huis-verspreiding van een informa tiekrant, waarin alles over opzet en doel van de inspraakprocedure wordt uiteen gezet. Voorts wordt een tentoonstelling georganiseerd en is een dia-klankbeeld in voorbereiding. Tevens zal in de regio nale pers op ruime schaal aandacht aan Het eigenlijke „inspreken” door de be volking in de toekomstige ontwikkeling Economisch directeur A. N. Versluys bracht tijdens een druk bezochte bijeen komst in het documentatiecentrum in her innering, dat de jubilaris op 21-jarige leef tijd in dienst kwam bij de technische afde ling. Dat betekende toen ook nog tuinon derhoud, cokes sjouwen voor de centrale verwarming en dergelijke werkzaamhe den. In de laatste kwart eeuw hebben zich juist op het gebied van de techniek in een ziekenhuis spectaculaire ontwikkelingen voorgedaan, die hoge eisen hebben gesteld aan het aanpassingsvermogen van de in dienst van het ziekenhuis werkzame tech nici. De belangstelling van de heer Van der Berg richtte zich op het magazijnbeheer en in 1970 kon hij worden aangesteld tot chef van de magazijndienst. Een grote ervaring stond hem steeds tèn dienste en de algeme ne mening in het ziekenhuis is dat de jubilaris nooit iemand in de steek laat. van Beverwijk wordt ingeluid met een viertal zogenoemde Startavonden (drie in Beverwijk en één in Wijk aan Zee), waarin algemene informatie over de pro cedure wordt gegeven. Vertegenwoordi gers van het college en ambtelijke des kundigen gaan dan in op de betekenis van het structuurplan, terwijl het ver loop van de inspraak door de BSCR wordt toegelicht. Na deze startavonden staat een serie wijk- en themabijeenkomsten op tafel. Tijdens de wijkbijeenkomsten is het de bedoeling van gedachten te wisselen over de voorlopige uitgangspunten voor het structuurplan. Voorzover ze met die uit gangspunten te maken hebben, kunnen ook specifieke buurt- en wijkproblemen door de insprekers aan de orde worden gesteld. Tijdens de themabijeenkomsten wordt gepraat over zaken als wonen en werken, verkeer en welzijn, sport en re creatie. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdagavond 5 no vember treedt in de Alphasoos aan de C. H. Moensstraat de Amsterdamse mu- ziekformatie Pandorra op. Aanvang half tien. De Heemskerkse Vrijwillige Brand weer heeft er weer een nieuwe bluseen heid bij. Voor de tweede maal in twee jaar leverde de firma De Boer, Neer- lands bekenste brandweerautobouwer, een nieuwe tankvoertuig hoge dru- kAage druk af. In de kantine van de brandweerkazerne belandden donder dagavond de sleutels van de nieuwe bluseenheid via een vertegenwoordiger van De Boer, burgemeester Kok en commandant Baardemans bij chauf feur Ben Duin (zie foto). De overdracht werd door veel brandweerlieden bijge woond. Op het brandweercomplex volgde omstreeks negen uur een de monstratie met hefkussens, waarbij een gekantelde tankwagen weer op z’n wilen werd gezet en een oefening met een redschaar. In de nacht van dinsdag op woensdag zag de bemanning van een patrouillewa gen van de politie Beverwijk het tweetal op de Hoogdorperweg lopen. Omdat ze zich verdacht gedroegen, werd de achter volging ingezet. De 21-jarige Heemskerker kon meteen worden aangehouden: zijn maat werd een dag later opgepakt. De beide mannen bleken die bewuste nacht op het inbrekerspad te zijn geweest en bezoeken te hebben gebracht aan het café Halfweg en aan Hoeve Adrichem. De politie houdt er rekening mee, dat het tweetal meer op z’n kerfstok heeft. Van daar dat ze voor verhoor voorlopig nog worden vastgehouden. RRR betekent o.a. voor muntenkenners „bljzonder^^* zeldzaam”. Dat kan men zeker ook zeggen van dit tapijt dat in Nederland alleen maar te koop is bij Stoutenbeek Wooncentrum in Beverwijk. Dit prachtige dikke, royale tapijt van eigen ontwerp is zeer eksklusief. Stoutenbeek liet enkele varianten en tinten vervaardigen (natuurlijk uit zuiver scheerwol!) zoals Kuzem (berberkleur) - Sverige (camel) - Barette (grijs) - Bamboo (donkerbruin en beige) - Jeans (lichtblauw en grijs). Voor wie alleen het mooiste goed genoeg Is. stoutenbeeh uioonientruiïi Voor beide soorten bijeenkomsten geldt, dat er gewerkt wordt met groepen van hooguit twintig personen en dat naast genodigden (groepen of particulie ren die -op grond van hun betrokkenheid of belangstelling aangeschreven worden) ook „gewone” geïnteresseerde inwoners van harte welkom zijn. Zij kunnen zich tijdens de startavonden voor de discus siegroepen aanmelden. Na vele uren intens vergaderen zijn de fracties met de suggestie naar buiten ge komen om Heemskerk in de Egbertschool een Lichtboei te laten bouwen. Beverwijk zou dan aan of in de directie nabijheid van de Van Riemsdijklaan eveneens een kleinschalig buurthuis kunnen neer zetten. d- De heer A. N. Versluys overhandigt aan jubilaris G. v.d. Berg de enveloppe met inhoud. (na 1 jan. 29.50) IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371 IS F g BEVERWIJK. Voor de 23ste keer gaat de postduivenvereniging „Ons Ge noegen” in de novembermaand weer een viertal hokkenshow’s organiseren. De eer ste show is zondag 6 november. Deze traditionele duivenshow wordt in café Sport gehouden en is voor een ieder te bezichtigen op zondagmorgen van 11 uur

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9