Geen vechtersmentaliteit Petescu maakte Zwak optreden van The White Stars ROEIVERENIGING DE STERN GROEIDE HARD AZ: GEEN PROTEST Russische turnploeg bewees klasse Braziliaanse lof voor Nederlands elftal I Dit weekend: Saab totaalshow. Spanning in bridge - competitie KvanlfflEN ■n nog geen opstelling ”EEN WOLK VAN EEN JONGE!” V W' I I VERHOEVEN JONGE DUBBELE GRAAN-GENEVER die bekende jonge uit het gooi SPORT 14 ZATERDAG 5 NOVEMBER 19 7 7 Z E. H. C. O. b.v. I Vandaag laatste Show-dag! Van 10.00 uur tot 22.00 uur Alle Saab-modellen, van de legendarische „96” tot de revolutionaire Saab Turbo staan dit weekend kijk- en rijklaar bij ons dealerbedrijt. Ontdek het zelf. Puin- en vuilafvoer per container TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 Van LOON'S Automobielbedrijf EERSTEIJMUIDER MARKIEZENFABRIEK Hr - fes SS Maarten Groot (rechts) bezig aan een van de twee nieuwe skiffs. Links Martha Heeremans die een handje meehelpt. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) I (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) t Saab puts the joy back in driving. SAAB Naast opmerkelijk veel balverlies ble ken de Sterren ook niet voldoende gemoti veerd om de tegenslagen uit de tweede helft te verwerken. Spelend met de instel ling die The White Stars vrijdagavond aan de dag legde, zal het voor de ploeg wel erg moeilijk worden de fatale plaatsen, die „recht” geven op degradatie te ontlopen. Slechts het feit, dat de Sterren alle degra datiekandidaten nog in Haarlem zullen ontmoeten, biedt nog enig perspectief. Een zege, die na een 27-23 achterstand bij de rust, in de laatste minuut tot stand kwam via een benutte vrije worp van Maria Haver. Dat de 45-46 zege overigens aan een zijden draad heeft gehangen be wijzen de tussenstanden 40-39 en 45-45. De terugval van Els Spee (13-4) en Fredy van Offeren (7-0) werd de Kometen echter fa taal. Bij Akrides kwamen nog in de dubbe le cijfers: Maria van Kaam (10-4) en Moni que van Diemen (4-8). eisen. Het vele balverlies en een zwakke rebound gaven Akrides echter de kans de wedstrijd toch nog winnend af te sluiten. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Een slechts half ge vulde Ahoy-hal (een onverwachte tegen valler voor de organisatoren omdat in voorgaande jaren aanzienlijk meer dan 3000 turnliefhebbers op de tribunes zaten) heeft er gisteravond geestdriftig kennis van genomen dat de Russische keurturn- ploeg terecht tot de beste van de wereld behoort. Ondanks het feit dat het hier een exhibitie betrof en aanvankelijk kleine fouten ontstonden door onzorgvuldig heid, maakten zowel de dames als de heren er zich niet met half werk van af. Het resultaat: een wervelende show, die het beste doet verwachten voor de trip die het Russische gezelschap straks van 16 tot 22 november door Nederland gaat maken. Het was de dames- en de herenploeg niet aan te zien dat ze net een week geleden een zware inspanning hadden geleverd tijdens het toernooi om de wereldbeker in het Spaanse Oviedo. Want daar moesten ze tegen de sterkste turnnaties van de wereld, Coutinho was aanzienlijk minder onder de indruk gekomen van het Poolse elftal. „Dit team is niet meer te vergelijken met het Polen, dat in West-Duitsland als derde eindigde. De spelers rond Lato en Deyna zijn zwakker. Ik zou er niets op tegen hebben als wij bij Polen ingedeeld zouden worden”. FC Kaiserlautem heeft zijn oge positie in de Westduitse Bundesliga behouden. MIDDENHAVENSTRAAT 27 IJmuiden - tel. 02550-14108 waaronder de befaamde herenploeg van Japan, laten zien dat ze terecht tot de internationale turnploeg behoren. Onder aanvoering van Nicolai Adrianov beheer sten de Russen het toernooi, zo zelfs dat Adrianov de meeste concurrentie onder vond van zijn landgenoot Wladimir Marke lov en met hem de eerste plaats in de eindrangschikking moest delen, als derde gevolgd door Alexander Tkatchov. Duide lijker kan niet worden aangeduid wat voor klasse er in Rotterdam stond aangetreden. Met flitsende oefeningen werkten de Rus sen zo soepel, dat alles tot een eenvoudig lijkende demonstratie werd herleid. Zoals mocht worden verwacht, deden de Russische dames Maria Filatova, Elena Muchina en Natascha Schaposchnikova niet voor hun ploeggenoten onder; drie meisjes die volgens Russische mededelin gen nog niet eens aan het toppunt van haar kunnen zijn. Maria Filatova was in Oviedo 's werelds beste; duidelijk merkbaar ook op deze gala-avond. Speciaal op de balk demonstreerde zij een techniek die aan het Vrijdagavond versloeg het Fortuna Dus seldorf met 3-2. De eerste helft van dit door 26.000 toe schouwers bezochte duel, leverde een sen sationele ontknoping op. Kaiserslautern had geen enkel weerwoord op de snelle aanval van Fortuna. Het was niet verwon derlijk dat Fortuna nog voor de pauze een 0-2 voorsprong had. Schmitz scoorde in de veertiende minuut en Köhnen na een half uur. De tweede helft gaf een volledig ander spelbeeld te zien. Via een strafschop, be nut door Toppmöller, kwam Kaiserslau tern op 1-2. Toen kort daarop Baltes zijn eigen doelman passeerde had Fortuna geen enkel verzet meer. Tien minuten voor tijd hielp verdediger Meier Kaiserslautern aan de 3-2 zege. IJMUIDEN. Het toch al impone rende botenbestand van de IJmuiden- se roeivereniging „De Stem" wordt morgen weer uitgebreid met drie bo ten. Twee skiffs (eenpersoonsboten) en een werrie (voor twee personen). Te vens wordt morgen het totaal gereno veerde clubhuis officieel in gebruik genomen. De drie nieuwe boten zijn uiterst welkom bij de roeivereniging, want de uitbreiding van het ledenbe stand maakt dit noodzakelijk. Vooral bij de jeugd schijnt er in IJmuiden nogal wat belangstelling voor de roei- sport te bestaan. 14 13 13 14 8 9 7 7 3 0 4 2 3 4 2 5 19 18 18 16 27-19 41-21 21-18 23-18 ongelofelijke grensde: bijna volmaakt evenwichtsgevoel tijdens oefeningen met een hoge graad van perfectie. En of het nu vrije oefeningen of toestelturnen betrof, alles was van een klasse, waartegen Ne derlandse topprestaties geheel verbleken. Dat in Ahoy toch terecht applaus op klonk voor goede Nederlandse verrichtin gen was te danken aam de nationale ploeg moderne ritmische gymnastiek, die duide- Dat is mevrouw Veen, die samen met haar dochter instructielessen geeft. De kinderen die deze lessen volgen vertel len het door. Het is echter essentieel dat er iemand is die er enkele uren in de week voor vrij kan maken. Anders kun je nooit een vereniging opbouwen”. Manager Hans Kraay vertelde: „Wij hoopten dat er tv- of filmbeelden van de wedstrijd zouden zijn, die wij ter staving van onze klacht zouden kunnen gebruiken. Die zijn er echter niet. Wij vinden dat het geen nut heeft te protesteren wanneer wij niet een redelijke kans hebben op succes”. Overige uitslagen: Heren: Haarlem Car dinals 2-Akrides 2 39-45, Onze Gezellen 2- Akrides 4 24-27, Gratama/DSS 5-DIOS 49- 62, HOC 5-Lions 6 44-33. RIO DE JANEIRO. Claudio Coutin ho, trainer van het Braziliaanse voetbal elftal, heeft zich na terugkomst van zijn Europese reis in Rio de Janeiro bijzonder lovend uitgelaten over het spel van het Nederlandse team. Coutinho, die onder meer Nederland-België bijwoonde, zei tij dens een televisie-interview: „Nederland speelt nog net zo goed als tijdens het eindtoemooi van 1974 in West-Duitsland. Voor mij behoort de ploeg tot de favo rieten in Argentinië”. EINDHOVEN (ANP). AZ, dat zich op de wedstrijd van zaterdag tegen PSV voorbereidt in Eindhoven, heeft het pro test tegen de strafschoppen van Barcelo na niet doorgezet. De Alkmaarders, die tot vrijdagavond de gelegenheid hadden hun protest tegen het niet-reglementair nemen van de strafschoppen van Barcelo na woensdagavond, die leidden tot uit schakeling in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, in te dienen, hebben de termijn laten verstrijken. Korte Kleverlaan 30-40 Bloemendaal Tel. 023-259311 (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM-IJMOND. Ook in de vijf de en tevens voorlaatste ronde van de bridge-parencompetitie van het discrict Kennemerland zag Van der Linden-Rijn- ders (1088) met een score van 224 kans zich aan de top van de ranglijst in de hoofdklasse te handhaven. Het echtpaar De Vries (1086) is echter, dankzij de 233 punten die het bijeenbracht, het leidende team zeer dicht genaderd. In de eerste klasse bleef het echtpaar Beukenkamp (1489) de ranglijst aanvoeren, maar Bak- kum-Winkelaar (1484) bracht zijn achter stand van 34 punten tot het luttele aantal van vijf terug. De dames Van Item-Lues- ken namen in de tweede klasse met een totaal van 1256 de leiding van de dames Van Berkel-Warmenhoven (1244) over en hebben nu de beste papieren voor de eind zege. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Op niet mis te verstane wijze heeft het Amsterdamse AMVJ in de basketbal-eredivisie The White Stars met de neus op de feiten gedrukt. Het onthutsend zwak opererende Sterrenteam, dat bij de basketverwisse- ling nog met 26-27 leidde, werd in de tweede helft met 72-44 van het veld ge speeld. Met name na de rust toen AMVJ van een man-to-man-verdediging over schakelde op een zone-verdediging kwa men de tekortkomingen in het Haarlemse spel wel heel duidelijk aan het licht. Ex-voorzitter Van der Wielen van de roeivereniging: „Dat is nu juist het inte ressante van een roeivereniging. Men sen van alle leeftijden kunnen de sport beoefenen. Vooral ook in de recrea- tiesfeer. Dat is bij De Stern, wat toch in vergelijking met andere verenigingen een vrij kleine vereniging is, duidelijk het geval. Het accent wordt gelegd op het recreatieroeien. We hebben maar een paar teams die aan wedstrijden meedoen”. De heer Van der Wielen heeft er wel een verklaring voor dat vooral de jeug dafdeling is gegroeid: „Het is namelijk zo dat er niet in het weekeinde geroeid wordt. Het is altijd door de week op een middag. Sinds enkele jaren hebben we ook iemand die de kinderen opvangt. In de tweede divisie leed HOC een ver rassende nederlaag tegn Expert-Sea De vils dat tot voor vrijdagavond slechts twee winstpunten had weten te vergaren. Dui delijk moet HOC in deze wedstrijd wel geworden zijn, dat wie Joke Huigen (8-10) weet uit te schakelen een goede kans heeft de Haarlemse ploeg te verslaan. Naast Joke Huigen en Coby van Keulen (9-5) bleken de overige speelsters niet bij mach te de goed georganiseerde Castricumse zone uit elkaar te spelen. Een extra handi cap voor HOC was bovendien het lengte- nadeel, dat vrijwel steeds tot verlies in de reboundduels leidde. Was het voor de rust HOC dat de toon aangaf, direct na de rust trok Sea Devils het initiatief naar zich toe. De voorsprong, die de gasten toen via Nelly Mohrs (3-10) en Ellen Bakker (5-8) namen, bleek uiteindelijk bepalend voor de verdiende 47-51 overwinning. In een rommelig duel tussen de Kometen en Akrides grepen de IJmuidense dames niet onverdiend met 45-46 de winst. De Kometen, dat het opnieuw moest stellen zonder Betty Veenstra en Marijke Sytsma, raakte daardoor verder achterop bij het nog ongeslagen Wartburgia. Hoewel de smalle basis de Kometen natuurlijk parten speelde, heeft de thuisclub toch alle kans gehad om de winstpunten voor zich op te lijk maakte dat het op dit punt met het leveren van prestaties, ook internationaal gezien, niet slecht is gesteld. Uit alle ritmi sche oefeningen, gebaseerd op gratie en techniek, bleek dat ondanks beperkte trai- ningsmogelijkheden, inherent aan de strikt amateuristische opvattingen in Ne derland, het niveau op redelijk Europees peil ligt en zich in de goede richting ont wikkelt. Tijdens de slotzitting op 11 november zal de strijd om het districtskampioenschap definitief beslist worden. Van der Linden- Rijnders (1088) en het echtpaar De Vries (1086) staan er uitstekend voor maar De By-Jongbloed (1065) is nog geenszins kans loos. Zelfs is het zo dat nummer zes van de ranglijst, het koppel Tieman-Schaap dat 27 punten van de top verwijderd is, nog in staat kan zijn de zege voor zich op te eisen. Niet alleen de strijd om het kampioen schap zal de deelnemers tot het uiterst prikkelen doch ook het feit dat de boven ste drie plaatsen recht geven tot deelname aan de vervolgwedstrijden voor een plaats in de landelijke promotieklasse staat er borg voor dat de slotzitting zeer spannend zal worden. Omderaan is de degradatie van het echtpaar Westerveld (970), Been- tjes-Beers (967) en De Jong-Witters (961) zo goed als een feit. De Westervelds werden vorig jaar met een voorsprong van 51 punten districtskampioen en nu heeft het nauwelijks nog de mogelijkheid degrada tie te ontgaan: om dat aan het begin van de competitie te voorspellen zou zelf de groot ste pessimist niet aangedurfd te hebben. In de eerste klasse is het kampioenschap nu alleen nog een aangelegenheid tussen het echtpaar Beukenkamp (1489) dat van af de eerste competitiedag aan de leiding heeft gestaan, en de IJmuidense combina tie Bakkum-Winkelaar (1484). Spanning volop en wie van hen de zege zal gaan opeisen zal vrijwel zeker pas tegen het einde van de zitting worden beslist. Vier paren promoveren en daar zullen onge twijfeld Van der Berg-Wonink (1422) en Balk-Van der Zee (1402) toe gaan behoren. In de tweede klasse is het eindspurt van de dames Van Item-Luesken (1256) die in de vijfde zitting niet minder dan 275 pun ten scoorden, niet meer te stuiten. De da mes Van Berkel-Warmenhoven (1244) zijn nu tweede maar hun promotie staat vast en dat geldt eveneens voor het Hoofddorp se duo Koopman-Vedder (1205). Standen (eerste tien). Hoofdklasse: Van der Linden-Rijnders 1088, echtp. De Vries 1086, De By-Jongbloed 1065, Kas- pers-Tabbers 1064, Van Berkel-Cohen 1064, Schaap-Tieman 1061, echtp. Eshuis 1058, Van Frank-Goudsmit 1055, Helling- man-De Wit 1052, Doze-Stekelenburg 1043. Eerste klasse: echtp. Beukenkamp 1489, Bakkum-Winkelaar 1484, Van der Berg- Wonink 1422, Balk-Van der Zee 1402, mevr. Eshuis-Stanvers 1387, Bronhorst- Schwerdt 1385, Baart-Besseling 1376, echt. Mostent 1362, dames Kruyff-Mar- chand 1347, Kuil-Luyendijk 1342. Tweede klasse: dames Van Item-Luesken 1256, da mes Van Berkel-Warmenhoven 1244, Koopman-Vedder 1205, echtp. De Jager 1194, Van der Berg-Bijvoets 1193, Kamp- Van der Walle 1191, Smit-Toepoel 1177, mevr. Luyendijk-Zoontjes 1170, dames Van der Berg-Fabel 1168, dames Van der Kolk-Van Reenen 1164. I I (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Voor de be langrijke wedstrijd tegen Feyenoord, heeft Telstar-trainer Mircea Petescu nog geen opstelling gemaakt. Na de training van vrijdag kwam Petes cu niet tot een definitieve samenstelling, zodat voorlopig uitgegaan moet worden van dezelfde opstelling als afgelopen wee kend: Van der Meeren; Van Oorschot, Wel- lerdieck, Medik, Bisschot; Massa, Hen driks, Jonker; Mikkelsen, Krone, Caljouw. Feyenoord is voor het duel in Velsen op één plaats gewijzigd: Kreuz speelt in plaats van Van Deinze. De opstelling: Treytel; Wijnstekers, Van de Korput, Mansveld, Brard; Notten, Janssen, Kreuz; Melis, Best, Van der Lem. Haarlem speelt ongewijzigd tegen FC Den Haag bij welke ploeg vragen zijn rond Korevaar (geblesseerd) en de plaats van Jol in het elftal. Voorlopig wordt uitge gaan van de volgend samenstelling: Galjé, Jol, Ouwehand, Van Vliet, Toet; Kila, Schoenmaker, Albertsen; Hoekema, Van Leeuwen, Goemans. Haarlem: Boersma; Wentink, De Vries, Huyg, Melgers, Van den Ban, Haar, George, Lensen, Van den Berg, De Kip. In enkele jaren tijd is er op bestuur lijk niveau bij De Stem veel veran derd. Het bestuur heeft een opmerke lijke verjonging ondergaan, waarover ex-voorzitter Van der Wielen zegt: „Het is nu een bestuur met een gemid delde leeftijd van ongeveer 25 jaar. Het gevaar is natuurlijk dat er onerva ren mensen met toch belangrijk vere nigingswerk bezig zijn. Dat risico heb ben we destijds bewust genomen. Ik kan nu niet bepaald zeggen dat het momenteel minder goed loopt omdat de vereniging door jongeren geleid wordt. Het beleid is erop gericht dat de leden goed materiaal geboden wordt. Dat is een eerste vereiste, want de mensen zijn gewend om met goede spullen om te gaan. Misschien moet het bestuur in de toekomst wel beslui ten om een ledenstop in te voeren. Het botenhuis knapt nu al bijna uit zijn voegen en er moet toch op een gegeven moment een einde aan komen, want er is geen ruimte meer. Ons is al te ver staan gegeven dat we aan uitbreiding zeker niet moeten denken”. Aan de doopplechtigheid van de drie nieuwe boten gaat enig ceremonieel vooraf. De tewaterlating van de boten zal geschieden door de ex-bestuursle- den Sporry, Schnitz en mevrouw Van Einden-Tol-Focken. Het ceremonieel begint om 13.00 uur en daarna wordt er een informele bijeenkomst gehouden in het clubhuis van De Stem. Dit gebouw is in de afgelopen maanden door een hoop zelfwerzaamheid grondig opge knapt. De indeling is veranderd en alles is opnieuw geverfd. De leden groei van De Stern houdt automatisch in dat er meer boten aan geschaft moeten worden. Dat is zeker financieel gezien geen makkelijke op gave, maar toch worden er regelmatig nieuwe exemplaren aan het botenbe stand toegevoegd. Materiaalcommissa ris Maarten Groot, die deze functie pas een jaar uitoefent, heeft, samen met medewerkers maanden gewerkt aan de twee skiffs. Deze boten moeten zelf in elkaar worden gezet. Een collega van de roeivereniging Het Spaarne uit Haarlem haalt in Engeland voor enkele verenigingen de casco’s op. Dan moet er geschuurd, gezaagd, geboord en ge lakt worden. Er gaan ettelijke uren inzitten voor de boot te water kan wor den gelaten. De roeivereniging wil binnenkort nog twee boten aanschaffen. Een C-4 voor het ploegroeien en een oefenskiff. Hier is een bedrag van 8500 gulden mee gemoeid. De vereniging denkt dit be drag bijeen te kunnen vergaren door een uitkering van de verzekering en een voorschot op de jeugdsportsubsidie van de gemeente Velsen. De heer Van der Wielen: „Het is nog niet zeker dat we dit geld krijgen, dus we kunnen ook nog geen bestellingen plaatsen. Daar moeten we erg voorzichtig mee zijn”. De stand aan kop van de Westduitse Bundesliga is: 1. FC Kaiserslautern 2. FC Köln 3. Schalke ’04 4. Fortuna D’dorf (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14