agenda laten we welzijn Pienter MAVO meisje KOSTPLEEGGEZIN u Kwestie van geld Povertjes Werk besparen •Intensive care Passief Gezond binnen vakantiebruin, .tien dagen. GEMEENTE VELSEN Openbare kennisgeving GEUZENVELD Leo Kramer W.A.ROLV/NK fff Ds. LJ. BOEYINGA 'K spreekt over: B „RESTANT OF RESTAURATIE” H 023-314181 Weggeworpen Niet toevallig °q' ZATERDAG 6 5 NOVEMBER IJMOND 19 7 7 2 Velsen-IJmuiden K. ANKER Umuiden, 3 november 1977. voor- Bar dancing nightclub „Palermo” Bel. 023-258471 ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP r r j rE 2 NIEUWBOUW - VERBOUW onderhoud en reparaties Na een langdurige ziekte is overleden mijn compagnon de heer gezocht voor makelaarskantoor in Bloemendaal. Zelfstandig administratief werk, gezellige mensen De burgemeester van Velsen brengt ter ópenbare kennis, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 oktober 1977 heeft besloten te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van een gedeelte van de bestemmingsplannen: a. Wederopbouwplan-A voor Velsen-noord (voor het perceel, kadastraal bekend gemeente Vel sen, sectie B, no. 3307 gedeeltelijk, gelegen aan de Bornstraat 28 en 30 te Velsen-noord). b. Santpoort-zuid (voor het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F, no. 5282, gelegen aan de Louise de Colignylaan 18 te Santpoort-zuid en voor het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F, no. 6375, gelegen aan de Van Dalenlaan 388 te Sant poort-zuid). De raadsbesluiten en de daarbij behorende kaar ten liggen vanaf 7 november 1977 ter gemeente secretarie (afdeling 4) voor een ieder ter inzage. door Pieter Taffijn tel. 319053 tst. 232 Voor de blijken van medeleven en belangstel ling betoond na het heengaan van mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader CORNELIS VISSER zeggen wij allen hartelijk dank M. Visser-Schuiten Kinderen kleinkinderen en achterkleinkind IJmuiden, november 1977 P. C. Uitendaal muzikale medewerking. Jeugdkoor: „SLOTERMEER Fk o.l.v. F Zondagavond 7.30 uur Begr. ver. „St. Joseph” IJmuiden VOOR BEGRAFENISSEN EN CREMATIES „Hoe worden wij waarlijk mens?” KLAAS PRINS en ROLIEN A. PRINS NIEUWENWEG Dankzij de zonnebank SCHOONHEIDSSALON INGRID OOMEN Zijn vriendschap en trouw zullen bij ons blijven. Dat hij ruste in vrede. L. Post DIVERSEN Heemskerk Wijk aan Zee Velsen-Noord In en om Haarlem De burgemeester noemd, Th. C. WITTE l.b. Beverwijk 4 Amstelveen: Mid woud: I iiiversnalbed. 9 Maandag en dinsdag gesloten St. Anna parochie: is de titel van de openbare lezing welke het Rozenkruisers Ge nootschap voor u organiseert op dinsdag 8 november Bakenes- sergracht 3. Aanvang 20.00 uur. Willie Zomerdijk Bart, Ingrid en Sandra Shimon en Tini Kugler Michel en Michal Body en Rolien de Vries Gijsbrecht, Machtelt en Melanie Hennie Prins nog worden opgemerkt, dat de beschik baarheid een passief karakter heeft. De verrichting wordt doorgaans „onder gaan”. In een aantal gevallen is dat on dergaan zelfs de passiviteit van de narco se. Maar echt actief betrokken bij de gang van zaken is de ziekenhuispatiënt maar zelden. Hoe is het nu precies gesteld met de mogelijkheid om contact te hebben? De patiënt is daarvoor aangewezen op het moment, dat de arts zijn dagelijkse ronde maakt. „Het dunne draadje van de zaal- visite” noemt Groffen dat. Als de patiënt iets wil weten of bespreken, ligt hij daar naar uit te kijken. Met vaak als gevolg dat men er teveel van verwacht. En om dat wij nu eenmaal niet hebben geleerd hoe je een gesprek moet voeren en hoe je een gesprek kan beginnen, lopen de po gingen om contact te krijgen op niets uit. Of op een zeer algemene opmerking, die de arts - die weet nog vele patiënten te moeten bekijken- slaakt om met goed fatsoen zijn weg te kunnen vervolgen. „Men moet welhaast tot het „dramme rig” soort mensen behoren wil men nog in staat zijn een gespreksopening te ma ken en vol te houden” heeft Groffen na drie jaar onderzoek gemerkt. Wie on langs de aflevering van de VARA-serie „Klaverweide” heeft gezien waarin Kui per in het ziekenhuis lag, weet precies wat hij bedoelt. Zo’n ambulante patiënt, weet Groffen te melden, is de buffer in de werkomvang van de ziekenhuisafdeling. U weet wel wat een buffer is: dat zijn de verende ijzeren gevallen aan spoorwagons en lo comotieven. Als er bij het rangeren twee wagons tegen elkaar komen, moeten die buffers de klap opvangen. De patiënt die zijn bed uit mag moet dus de klap opvangen als er veel ander werk is op de afdeling waar hij ligt. Als daar zeer „bewerkelijke” patiënten lig gen wordt een flink stuk werk van de verpleegkundige staf voor dat doel opge slokt. „Werk kan dan doorgaans besp aard worden op de ambulante patiënten, die bovendien ook nog wel eens enkele taken bij het af ruimen van het maaltijd- servies of het opruimen van de kamer overnemen” valt er te lezen in het ver slag. „De personeelsvermindering van de laatste jaren is opgevangen door een efficiëntere organisatie en arbeidsbespa rende voorzieningen”. Het grootste deel van de dag is de ziekenhuispatiënt in zijn bed gepar keerd. (illustratie: „Ha dokter Ho dok ter” door Leonard de Vries, uitgave De Haan Bussum) kan zelfverzorging een heel goede zaak zijn. Als de patiënt weer uit het zieken huis komt, moet hij immers ook weer voor zichzelf kunnen zorgen. Dat is dan ook de reden die naar de buitenwereld wordt opgegeven. En als het de werkelij ke reden is en de zaak is goed overlegd met de patiënt, is er geen vuiltje aan de lucht. Maar het ligt vaak anders, dat heb ik hiervoor net geschetst. En er is nog iets wat erg beroerd is voor de patiënt: als hij zelf erg bezig is, hoeven de mensen van het ziekenhuis zich nog minder met hem te bemoeien. En dan is de mogelijkheid op communicatie nog kleiner geworden. Kromme Elleboogsteeg 12 - Tel. 312489 - Eind Zijl straat - Haarlem Maar, zo houdt Groffen ons voor, er is een tenzij. Er zouden personeelsleden van het ziekenhuis moeten worden belast met communicatieve taken. Weer even vertaald: mensen die er zijn als een pa tiënt wil praten, die bereid zijn een ge sprek aan te gaan. Bij het onderzoek van Groffen kwam men terecht in kleine kamertjes. Waar een gesprek nauwelijks mogelijk was omdat er steeds mensen in- en uitliepen. Voor die omgeving is het dan ook wel heel duidelijk wat er aan de hand is en dan kan je nog nauwelijks van privacy spreken. Het sociale klimaat is povertjes. Grof fen schrijft daarover: „Het sociale kli maat is veelal niet meer dan dat van een wachtruimte van een arts: onpersoonlijk en tot geen bezigheid prikkelend dan enig bladeren in een tijdschrift”. P POTTERSTR. 23 IJmuiden - tel. 14274 HET BEGRIP INTENSIVE CARE is zo langzamerhand wel ingeburgerd. Dat is de afdeling van het ziekenhuis waar de patiënten liggen, die extra veel aandacht OMDAT ER ZO WEINIG voorzienin gen zijn voor een persoonlijk gesprek, bestaat er weinig goede communicatie tussen patiënten en de artsen en ver pleegkundigen. Maar ook tussen de pa tiënten onderling en tussen de patiënt en zijn familie. Geen mogelijkheid voor een beschut contact past goed in de opzet van de meeste ziekenhuizen. Bouwkundig is het meestal een eentonig geheel. Waarbij vaak ruimten ontbreken voor zaken als recreatieve activiteiten, maaltijden, stu die en dergelijke. Uitvoerder Oranjestr. 25, Haarlem, tel. 023-324486 Th. Stam Lindestraat 55 Tel. 17433 presenteert voor u in de maand november rechtstreeks uit Polen DANS- EN SHOWORKEST „SUNNY QUINTET" Uw entertainment verzorgt „MISS MONA" b.v. bouw- en Aann. Mij. WIE UIT HET VOORGAANDE mocht lezen, dat ik vind dat er in ziekenhuizen niet hard wordt gewerkt, heeft het mis. Natuurlijk is er veel te doen en dat wordt ook gedaan. Maar te weinig wordt daar bij de patiënt, waar het uiteindelijk om gaat, betrokken. En dat wordt nog erger, als hij zijn bed uit mag en in staat is zelf weer wat dingen te doen. VAN DE TIJD DIE DE patiënt voor verrichtingen beschikbaar moet zijn kan En die patiënten vinden het natuurlijk bijzonder onplezierig als er een persoon lijk gesprek plaatsvindt, waarvan de me depatiënten ook kunnen genieten. In die gesprekken, zo is gebleken, geven zij ontwijkende antwoorden of ze trachten uit schaamte en verlegenheid zo snel mogelijk een eind aan het gesprek te maken. Terwijl ze vaak heel erg graag dat gesprek zouden willen voeren. „Het verbaasde ons” schrijft Groffen, „dat ziekenhuismedewerkers toch snel be drijfsblind voor het bovenstaande kun nen worden en een gesprek kunnen voe ren met de patiënt, alsof er niemand meeluistert of gedwongen is mee te ho ren. Ook het laatste wordt onaangenaam gevonden door patiënten: men vindt dat belastend”. En als de genezing goed vordert, zal de dokter nog vluchtiger langswippen. Maar dat is nu net het moment dat de patiënt gaat denken hoe het verder moet als hij uit het ziekenhuis wordt ontsla gen. De behoefte aan advies stijgt dus, maar de kans om dat advies te krijgen daalt evenzeer. Maar waar moet dat gesprek plaatsvin den? Het gebrek aan privacy op een ziekenhuisafdeling is algemeen bekend. Dat gaat niet verder dan een kamer scherm of een gordijn om het bed en het gebrek aan privacy is hinderlijk voor een aantal gebieden van menselijke activi teit. „Voor ons onderzoek was het van betekenis vast te stellen, dat het gebrek aan privacy in de gesprekssfeer meeb rengt, dat persoonlijke gesprekken on der vier ogen of in een besloten kring vrijwel niet mogelijk zijn omdat er geen daarvoor geëigende beschutte ruimtelij ke mogelijkheden zijn” vertelt Groffen. Persoonlijke gesprekken kunnen dus tot de uitzonderingen worden gerekend. Als een arts dan al eens een patiënt meeneemt naar een of andere ruimte waar mogelijkheid kan worden gevon den voor een ongestoord gesprek, is dat een privacy die beslist niet op prijs wordt gesteld. Want in negen van de tien geval len is er dan iets ernstigs aan de hand. Zo ernstig, dat de arts het de patiënt het niet in zijn gewone omgeving wil vertellen. Reparatie binnen 48 uur service Want er lagen documenten of er stonden instrumenten die nodig waren. „De afwezigheid van ruimtes voor een persoonlijk gesprek kan niet toevallig zijn. Het blijkt, dat ook in een nieuw gebouwd ziekenhuis deze voorziening af wezig is. Bij de bouw van een ziekenhuis zijn teveel instanties betrokken om van een toevallig vergeten te spreken: nog de bouwleiding van het ziekenhuis, noch de architect, noch de vele instanties van de overheid hebben het ontbreken van ge- spreksruimte als een gebrek in de opzet ervaren. Het is eerder omgekeerd: wan neer iemand gevraagd heeft om bij de bouw met die voorziening rekening te houden, moet hij die wens hardnekkig bewaken om deze bij de zo zuinig moge lijke bouw niet weggestreept te zien”. ZO ZUINIG MOGELIJK moet die bouw plaatsvinden. Gewoon een kwestie van geld. Evenals het ontbreken van mensen die communicatieve taken kun nen verrichten. Die passen niet in de financiering. Jammerlijk natuurlijk, want dit onderstreept nogeens dat de gezondheidszorg een industrie is gewor den met de mens als produkt waaraan naar goeddunken kan worden geknut seld. Groffen verzucht: „Geconcludeerd mag worden, dat er op allerlei niveaus geen oog is voor het belang van de per soonlijke contacten van de patiënten”. Wij zoeken voor een 16-jarige werkende jongen een in Haarlem of de Bollenstreek. Reakties gaarne aan Centrale voor Pleeggezinnen, Koninginneweg 184A, Amsterdam. Tel. 020- 766720. Mevr. Leering Groeneweg 10 Tel. 16123 Een patiënt in een ziekenhuis merkt maar een paar minuten per dag dat er medische verrichtingen voor zijn gene zing nodig zijn. „Voor veel patiënten is het geheel van verrichtingen niet meer dan de enkele minuten van de zaalvisite en de fractie van een minuut waarin hem een medicijn wordt aangereikt” schrijft dr. W. Groffen in een verslag over com municatieve verrichtingen in ziekenhui zen. „Hoewel hij zich aan alle zijden omringd ziet door een medisch-verpleeg- kundige situatie, is hij daarmee toch slechts een fractie van zijn dag verbon den. De rest van zijn dag is de patiënt in het ziekenhuis geparkeerd. De tijd van de patiënt wordt weggeworpen. Buiten de momenten, dat hij voor een verrich ting beschikbaar moet zijn, is zijn tijd organisatorisch van geen belang”. Nu er allerwege wordt geroepen om inspraak, medezeggenschap en medebe slissingsrecht, is het hoognodig tijd dat er ook aandacht aan deze zaken wordt besteed als het om de consumenten in de gezondheidszorg gaat. Dat schreef ik eni ge tijd geleden ook al en naar aanleiding daarvan kreeg ik reacties die me gelijk gaven. Maar hoe dat zou moeten is nog duister. In ieder geval, dat moge duide lijk zijn, moet hij -de patiënt- bij zijn genezingsproces worden betrokken. En dan op een andere manier dan dat er hooggeleerde heren boven zijn bed in latijnse termen bespreken wat de patiënt allemaal mankeert en de rest van de communicatie plaatsvindt in de trant van „Zullen wij nu eens onze temperatuur opnemen?”. De tijd die de patiënt beschikbaar moet houden voor verrichtingen mag niet als maatstaf worden genomen voor de aan hem bestede aandacht, zegt Groffen. Na tuurlijk is er meer. Veel aandacht is geïnvesteerd in de precisie van de voor zieningen en in het hooggeschoolde den ken over zijn ziekte. Deze aandacht is echter maar zelden voelbaar voor de patiënt. De minimale tijd dat hij er wel wat van merkt kan leiden tot een gevoel, dat er niets (meer) aan hem gebeurt. „In het oog houdende de koppeling van communicatiemogelijkheid aan de ver richtingen moet het effect wel zijn, dat de patiënt zich beroofd voelt van een voor hem belangrijke contactmogelijkheid. Hij zal zich voelen als een auto in een parkeergarage, die af en toe door zijn bezitter te voorschijn wordt gehaald”. Groffen verwijt de „kostendrukkers” dat ze niet genoeg hebben gelet op de manier waarop de zorg wordt her-ver- deeld. Dat gebeurt sluipend en de ar- beidslast wordt gedrukt door een aantal patiënten op zelfverzorging te zetten. Nu nodig hebben. Sommige ziekenhuizen hebben nog een onderscheid: medium en low care. In goed Nederlands betekent dat gemiddelde en weinig zorg. De ge volgtrekking uit die verdeling kan niet anders zijn, dan dat de ambulante pa tiënten tot de „low care” groepen beho ren - ze hebben maar weinig zorg nodig. Je wil nog weleens horen, dat men in minder ontwikkelde kringen geen prijs zou stellen op privacy. Want, zo luidt de redenering, moet je maar eens horen wat ze elkaar op zaal allemaal voor intieme dingen vertellen. Dan kan de dokter toch ook wel gewoon in het openbaar bepra ten wat hij vindt dat er besproken moet worden. Een misverstand - want er is wel duidelijk verschil tussen wat de pa tiënten onderling bepraten en het ge sprek tussen arts en patiënt. GEBREK AAN PRIVACY IS best te begrijpen als het gaat om kamers waar meer dan één patiënt ligt en om de dag verblijven. Maar de onderzoekers von den maar zelden ergens in een ziekenhuis een ruimte die niet alleen was te gebrui ken voor een rustig gesprek, maar daar ook voor bestemd was. Misschien heeft Ivan Illich wel gelijk en is het medisch bedrijf een bedreiging voor de gezond heid. Naar zijn mening heeft de professi onele gezondheidszorg de neiging de mens zijn vermogen zichzelf te genezen en zijn eigen levensomstandigheden te bepalen, te ontnemen. Als dat zo is, dan bestaat er inderdaad weinig behoefte om een ruimte te creëren waarin een patiënt rustig met zijn arts kan praten. Dat is nergens voor nodig, de professie maakt wel uit wat goed is voor de patiënt en wat er met hem moet gebeuren. Dit alles bij elkaar (en het is nog maar een beperkte groep uit alles wat er over ziekenhuizen zou zijn te vertellen) is wei nig hoopgevend. Uiteraard haast ik me om te vertellen, dat er een aantal zieken huizen is waar men een andere instelling heeft. Dat er artsen, verpleegkundigen en andere mensen zijn binnen ziekenhui sorganisaties die anders willen. Maar ge neraliserend, het geheel overziend, val len die gevallen weg als de uitzonderin gen die de regel bevestigen. En dan laten we de psychiatrische ziekenhuizen nog buiten beschouwing. De opmerkingen die hiervoor zijn gemaakt hebben betrek king op algemene ziekenhuizen. Waar u en ik vandaag of morgen ook terecht kunnen komen. Op 19 november 1977 hopen wij met onze ouders en grootouders (adres: Fahrenneitstraat 50, IJmuiden) hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. U kunt hen op die dag feliciteren tussen 16.30-18.00 uur in het hotel „Sonnevanck” te Wijk aan Zee. Bergen: De zonnebank nieuwste ontwikkeling sinds het solatium - is veiliger dan de Spaanse zon en zorgt voor bruining ZONDER VERBRANDING EN UITDRO GING VAN DE HUID. wie dat aan den lijve wil ondervinden zonder de bank zelf te kopen kan een abonnement nemen voor een ZONNEBAD- KUUR. Voor advies, verkoop, zonnebadkuren en algemene gezichts behandeling: Bloemendaalseweg 170 (Bij kruising Julianalaan/Zeeweg). Tel. 267456. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie Franse kunstschilder GErard Delaval, geopend t.m. 25 november dagelijks (behalve zondag) van 10-22 uur. Huize Scheybeeck, Velserweg. Zond. 11.30 uur koffieconcert met Jules de Corte Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Zat. geopend van 12.30-17 uur. Zondag van 10.30- 17 uur. Openbare Bibliotheek, Kerkstraat. Ma. volw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Kingsford Smithstraat 110a; jeugd 15.30- 17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Zat. 10-30.17 uur postzegelbeurs; 17 uur opening expositie Gérard Delaval; 20 uur voorstelling „Het Chinese Land huis” door KDO. Alpha Soos, Moensplein. Zat. 21.30 uur „Pan- dorra”. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zat. 20 uur: „Soldaat van Oranje”, zo. 14 u. „Pippizetde boel op stelten”, 16 uur „The wild angels”; ma. 20 uur „Soldaat van Oranje”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsgebouw, C. Huygensstraat: expositie van werken Heemskerkse kunste naars, geopend woe. zat. en zond, van 14 tot 17 uur tot en met 6 november. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. volwas senen 14-17.30 uur en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Beneluxlaan, volw. 14-17 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Zond, geo pend van 10-12 en 14-17 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Zat. 21.30 uur „jen Rog”. Alarmnummers; politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Zat. geopend van 10-12.30 uur, ma. van 19-21 uur. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Ma alle leeftijd 14.30-17.30 uur SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) za. 20.15 u. The Kings Head Theatre Club: „Spokesong or the common wheel”, van Stewart Parker, zon. 14.30 u. Pantomime Theater Carrousel: „Hen drik de Brave”. Toneelschuur I (Smedestraat 23) za. 20.30 u. Toneelgroep Centrum: „Rock’69” van David Ha re, zon. 20.30 u. Toneelgroep Genesius Haarlem: „Reizigers zonder bagage” van Jean Anouil. MUZIEK Aula Teylers Museum (Spaame 16) zon. 15 U: Concert door Wim Daim, orgel en Johan van Kempen, fluit. Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) za. 20.15 u. Concert door de Stichting Jeugd en Muziek Haarlem, ma. 20.15 u.: Opem podium Avond. Concertzaal Kadens (Smedestraat 31) za. 20.15 u.: Concert door Ars Musica. Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37) zon. 15 u.: Stichting Cat Jazz Haarlem, Sidewalk Hot Jazz Orchestra. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „Soldaat van Oranje”, 16 j., za. 13.30 u.: „Gosha de beer”, a.l. zon. 13.30 u.: „In het paleis van de waterkoning”, a.l. za. 24 u.: „De stille wreker”, 16 j- Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tev. zon. 14 u.: „Twee missionarissen voor Mokum”, 12 j. za. 23.30 u.: „Wat zien ik”, 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De motor- duivels van Texas”, 16 j. za. 23.45 u.: „Matras paartjes”, 16 j. Luxor (gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „The Deep”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14, 19 en 21.30 u.: „Islands in the stream”, 16 j. za. 24 u.: „The last detail”, 16 j- Studio (Gr. Markt) za. 14 u. en zon. 14 en 16.15 u.: „Merlijn, de tovenaar”, a.l. 19 en 21.30 u.: „Verdwenen in de Bermuda driehoek”, 12 j. za. 24 u. tevens ma. 19 en 21.15 u.: „Cousin Cousine”, 26 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 20, 21.15 en 22.30 u. en ma. 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „My sister my love”, 16 j. zon. 13 en 15 u.: „Tarzan’s grote avontuur”, a.l. BIOSCOPEN City, Zaterdag en zondag 19.00 uur: „Slap Shot”, zondagmiddag 14.30 uur „De wraak van Gorgo”. Stadsschouwburg, Zaterdag en zondag 20.00 uur „Twee missionarissen voor Mokum”, zon dagmiddag 14.30 uur „Ali Baba en de veertig rovers”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e eeuwse stijlkamers, di. t.m. za. van 10-12 en 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis: Dinsdag t/m zondag 14.00-17.00 uur expositie tekeningen en grafiek Tom Eyzenbach. Pieter Vermeulen Museum: Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30-12 uur en van 14-16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur. Op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzorging Hulp aan Bejaarden en Langdurige Zieken. Vel- serduinweg 52, IJmuiden. Maandag t.m. vrijdag 9- 10 uur. Tel. 022550-11830 en 22169. Spreekuur Santpoort: Hervormd Wijkcentrum, Burgemees ter Enschedelaan 67, maandag en donderdag 9- 10 uur, tel. 023-378820. Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, spreekuur maandag en donderdagochtend van 10- 12 uur. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 10715. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 62, 10.00-12.00 en 14.00-17.00 u. recrea tieruimte open. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Maandag 15.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, maandag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lems beekweg. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Buurthuis De Brulboei: zaterdag 14.00-17.30 uur disco-middag. Witte Te ja ter, Kanaalstraat: zaterdag 21.00 uur lezing Michiel de Ruyter. Openluchtbad „De Heerenduinen”. Gesloten. Instructiebad Zeewijk. Zaterdag gemengd zwemmen 10.45-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open: alleen woensdagmiddag en zaterdag de gehele dag. Velserbad: vrijdag gemengd zwemmen 19.30- 20.45 uur; zaterdag gemengd zwemmen 10.30- 11.30, 12.15-13.15, 13.30-14.30 en 14.45-15.45 uur, les volwassenen 15.45-16.15 en 16.15-16.45 uur. Badhuis Snelliusstraat: vrijdag 13-20.30 uur; zaterdag 9-17.30 uur. Sociaal Advies Bureau: spreekuur maandag 9- 17.30 uur Gebouw De Luchte, Lodewijk van Deyssellaan, Driehuis, 11-12 uur, Trompstraat 210, IJmuiden, 2-3 uur Kerkplein 1, Velsen-Zuid, 4-5 uur Schiplaan 2a, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk: zaterdag bioscoop, 16 jaar en ouder. Sporthal Zeewijk: zaterdagmorgen 8.30 tot 12.00 uur Sportinstuif. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zat. 19 en 21.15 uur „Food of the gods”, 23.30 uur Venus zonder vijgeblad”, 19.30 en 22 uur „De vrouw in het Götakanaal”; zond. 16.15, 19 en 21.15 uur „Food of the gods”. 14.15 uur „Sjors, Sjimmie en de toverring”, 14.30 en 19.30 uur ,jDe vrouw in het Götakanaal”; ma. 19 en 21.15 uur „Food of the gods”, 19.30 uur „De vrouw in het Götakanaal”. Luxor Theater, Breestraat. Zat. 19 en 21.15 uur „James Bond 007 contra Dr. No”; zond. 14.15 uur „Maciste tegen de hellemonsters”, 16.30, 19 en 21.15 uur „James Bond 007 contra Dr. No”; ma. 19 en 21.15 uur „James Bond 007 contra Dr. No”. TENTOONSTELLINGEN Centrale bibliotheek, Kerkstraat. Gehele maand november foto-expositie Nelly Poppen onder het motto „Zandschap”, geopend tijdens gebruikelijke openingstijden bibliotheek.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6