Team speelde wel beste wedstrijd in competitie tot nu toe DOOR BLESSURES GEPLAAGD BUITONI EERVOL TEN ONDER N Onder Ons Dames van Ovra bogen Onderste plaats verlaten voor BOC-reserves I Zaalvoetbal Geen gevaar voor Akrides rukte op naar de kop Eindelijk succes achterstand knap om I oa EEN GOLF HUREN? Bij Souwens sturen! ir^w Bouwens Autoverhuur SPORT NOVEMBER MAANDAG 7 19 7 7 18 M (Van onze basketbalmedewerker) DEN BOSCH. Het nog steeds door een blessure van Mike Wes- tra gehandicapte Buitoni heeft ook in de derde wedstrijd voor de eredivisie basketbal de eer aan de tegenstander moeten laten. In de beste wedstrijd van dit nog jonge seizoen ging de ploeg van coach Fred Develey in een sensationele slotfase met 101-99 ten onder te gen het Bossche Flacon. Sensatie omdat de Haarlemmers in de laat ste vijf minuten van de wedstrijd het onmogelijk geachte nog bijna waar wisten te maken. Bouwjaar (Cl .J'l 1977 f 27,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 r Duinwijckers Rob Ridder en Ted Nuylen (ADVERTENTIE) “W Wie geloofde immers dat Buitoni bij een 97-79 achterstand en nog slechts drie mi nuten te spelen deze marge ongedaan zou kunnen maken. Toen echter manifesteer den zich bij de Haarlemmers die myste rieuze krachten in de sport die het strijdto neel in een heksenketel deden veranderen. Plotseling waren aanvoerder Emill Ha- In de tweede game vielen nog wat aardi ge rally’s te noteren, waarin Hanke echter op de beslissende momenten steeds te kort schoot, zodat ook Marjan met 11-5 haar zoveelste titel binnenhaalde. Boeiender was het herendubbel waarin het gelegen heids koppel Rob Ridder/Ted Nuyten het moest opnemen tegen twee clubgenoten n.p. Boudewijn Ridder en Guus v.d. Vlugt. Nuyten, duidelijk geïmponeerd door de cracks beperkte zich tot het hoog terug slaan van de shuttles, die dan meestal meteen afgemaakt werden. Naarmate de foutenlast zwaarder begon te wegen werd het overwicht van de tegenstanders groter en ondanks fel verzet van Rob Ridder en enig spektakel dolven zij- het onderspit met de cijfers 12-15, 11-15. Een anticlimax daarentegen was het da- mesdubbel waarin het Haarlem-duo De Kort en Inge Rozemeijer ver achterbleef bij de geroutineerde combinatie Marjan Ridder/Marja Ravelli: met 15-8 en 15-0 kwam ook deze titel bij Duinwijck te recht. Ook de laatste finale, het gemengd dubbel, bracht vier clubgenoten tegenover elkaar, te weten de ijzersterke combina ties Rob en Marjan Ridder en Marja Ravel li en Guus v.d. Vlugt, die eikaars sterke en zwakke punten tot in de finesses kennen. Daardoor vielen er weinig grote openin- gen en in een aantrekkelijke toch wel gelijkopgaande partij wisten de eerstge- noemden te winnen met 15-8 en 15-11 waarmee ze elk hun tweede titel verover den en v.d. Vlugt zijn tweede finale verloor. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. Na drie neder lagen in successie bracht BOC 2 het in zijn vierde ontmoeting, die in groep drie van de promotieklasse bridge tegen ABC 4 ging, tot duidelijke winst: 16-4 en verliet daardoor de onderste plaats. Boeken- roode bleef in groep vier op het pad der overwinningen prachtig voortgaan door in Leiderdorp koploper LBC resoluut te rug te wijzen: 18-2. BOC 1 gaf Spel en Vriendschap geen kans: 14-6 en werd daardoor opnieuw lijstaanvoerder. BOC 2 trad in Amsterdam tegen ABC 4 aan met Kaspers-Tabbers en het echtpaar Westerveld. Na zestien spellen hadden de Haarlemmers zich reeds van een stevige voorsprong verzekerd: 60-31. De eindstand werd in matchpunten 90-65 en dat beteken de in overwinningspunten uitgedrukt een 16-4 overwinning. BOC heeft de winst vooral te danken aan het gegroeid vertrou wen in eigen kunnen. Kaspers-Tabbers bood een scherp 3 sans atout-contract en wist dit door uitstekend afspelen te ma ken. Het echtpaar Westerveld deed een red-bod in 6 schoppen waardoor ABC uit een kleinslem ruiten werd gehouden. De winst voor BOC kon toen niet meer be twist worden. Boekenroode had de moeilijke opgave in Leiderdorp tegen koploper LBC te moeten aantreden. Kruyff-Van Berkel en het echt paar Eshuis hebben hun tegenstanders er duidelijk op gewezen dat kampioen wor den voor de Leiderdorpers geen eenvoudi ge zaak is want die werden volledig over klast. 18-2. Het heeft maar weinig ge scheeld gens (4-17) en Rob Visser (0-14) ongrijp baar. De onverwachte Haarlemse furie deed Falcon wankelen. Pas bij 97-89 kreeg Falcon de kans weer orde op zaken te stellen toen Garry Freeman (16-14) tegen zijn vijfde persoonlijke fout opliep en Kirkland (13-8) de twee vrije worpen ver zilverde. Wie gedacht mocht hebben dat Buitoni •zich gewonnen zou geven kwam echter bedrogen uit. Twee treffers van de geblesseerde Mike Westra maakten de chaos in het Bossche kamp compleet. Slechts Kirkland bewaarde zijn kalmte en scoorde andermaal uit twee vrije worpen. Punten, die bij nader inzien goud waard bleken. Scores van Hagens en Visser de den Buitoni tot op twee punten naderen alvorens de klok Falcon voor de nederlaag behoedde. Duidelijk bewees dit treffen wel dat een volledig Buitoni wel degelijk een rol van i i Dit gaf DFC weer alle kans. Met 15-7 werd het 3-1 voor de Enkhuizer formatie. De heren van Ovra kregen het gemakke lijker dan verwacht tegen het Amster damse VS 2. In de eerste ontmoeting had Ovra alle zeilen moeten bijzetten om de winst te behalen. Nu werd het een eenvou dige overwinning. Coach Hans van Bee- kum kon zelfs in de vierde set een aantal wisselingen in zijn team aanbrengen zon der dat het Ovra-team aan kracht moest inboeten. De verdienste van de overwin ning lag niet alleen aan Ovra. VS 2 speel de een zeer matige partij en leek zich bij voorbaat al bij de nederlaag te hebben neergelegd. Ook de systeemverandering binnen het VS-team bleek de matheid niet te kunnen wegnemen. Via 15-9,15-7 en 15- 8 werd het 3-0 voor de Haarlemse ploeg, waarbinnen met name Paul de Nijs zich goed manifesteerde. betekenis kan spelen in een competitie, die nog maar drie wedstrijddagen oud is. On misbaar in de basis is dan wel een Mike Westra voor het noodzakelijke rebound- werk. Juist in de eerste helft tegen Falcon moest de Haarlemse defensie op dit terrein te veel prijs geven. De thuisclub had daar bij bovendien het voordeel dat de arbiters niet altijd optraden tegen het forse spel van spelers als Kirkland en Faber. Dat Falcon in de tweede helft weg kon lopen Met Falcon bleven ook Parker en Nat. Ned. Donar ongeslagen. Parker versloeg in een slechte wedstrijd waarin Arthur Collins volledig faalde het eveneens nog ongeslagen Vastgoed Strijen. Donar had HAARLEM. In de Haarlemse zaal- voetbatcompetitie voor dames is Romijn Opwaarts door een dubbele zege in het spoor van het leidende Tikkie Terug geko men. Het verschil bedraagt nog maar één punt. Wijk aan Zee: Beach Girls 2Klein Zwitserland 2-1, Beach Girls 1Romijn Opwaarts 0-1. Hillegom: Au BontRomijn Opwaarts 0-11, ’t Hartje—Beach Girls 2 5-2, Zand- voort-NoordTHB 0-9, Weyman Girls- Rijschool Alpha 7-5. in Rotterdam tegen Radio Musette al het geluk van de wereld. Vijftien seconden voor tijd leidde de thuisclub terwijl Washington balbezit had. Balverlies ge volgd door een overtreding gaven Pete Miller de kans via twee vrije worpen de winst alsnog met 80-81 naar Groningen te doen gaan. vai spe nof spr bel vei I ho< Zw ho< toe vo< sta mi: op] dw uit dei vel lan nei dal vei str als coi 2 we mi val dei IJ uit ged tot dit doo der tun den in i DK die 10-9 d: van kwa de waa in. har< Bet! Bic ode ik kw lijk ma sen kre bel pej ech zor bev dat gee He1 das acl zen spe Blo ras kw. ver gev culi zijr ver E zeil On wei daê gro Vei ver Blo late Ein wei Mei The be t ned ren Toe vijf van Zw bes nen Ge eei de mi kr na ke ge ke ha vo ac ri€ be (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Dit weekeinde werd bevestigd wat eigenlijk allang bekend is: de absolute suprematie van de BC Duin wijck in het toch niet kleine district Noord-Holland en het niet minder grote overwicht van (nog steeds) de Ridder- familie. De Duinwijckers beheersten alle finales waarin Inge Rozemeijer en Hanke de Kort de enigen waren die niet al in de halve finales of eerder onder het Duin- wijck-geweld bezweken waren. Het toer nooi had toch een andere wending kunnen hebben, doordat Piet Ridder vanwege een rugblessure verstek moest laten gaan. Naast Buitoni zijn Arkereizen en BV Amstelveen nog zonder winst. Beide laatstgenoemde ploegen zijn zonder meer de zwakke broertjes in de eredivisie. Am stelveen, dat trainer-speler-coach Roel Tuinstra voorlopig moet missen wegens een ernstige enkelblessure verloor kans loos van Delta Lloyd met 93-106. winst van 20-0 naar de Spaarnestad terug- gèkeerd. LBC stond bij de pauze reeds achter: 27-33, en trachtte na de tafelwisse- ling door overmoedig bieden de winst tot zich te trekken. Dat pakte verkeerd uit want de eindstand werd in matchpunten 82-46 waarmede de 18-2 overwinning voor Kruyff c.s. kon worden aangetekend. Spel en Vriendschap heeft zich in de eerste helft van de bridgestrijd met het favoriete BOC 1 goed geweerd en bleek zelfs, toen de tussenstand werd opge maakt, wat voor te staan: 21-14. Daarna zakte het spelpeil aanzienlijk in de open kamer. Piet Noordeman van BOC: „we speelden mijn maat Henk Porck en ik nog het minst slecht” en de BOC-formatie zag zelfs nog de mogelijkheid opdagen om de winst naar zich toe te halen. Porck- Noordeman bood een slecht 6 harten-con- tract dat door zwak tegenspel van Tieman werd gemaakt. En dat was niet de enige fout die genoteerd moest worden. De ne derlaag van S en V lag niet aan De Jong- Witters want dit koppel deed het zonder meer goed: het bieden en maken van een drie sans atout met 21 kaartpunten waren daar een voorbeeld van. HOK 3 won voor groep drie van ABC 5 met 20-0 en de ontmoeting tussen RK ABC en HOK 2 ging niet door omdat het HOK-viertal niet kwam opdagen. Standen. Groep drie: HOK 2 3-47, HOK 4 4-44, BOC 2 4-37, ABC 5 4-35, RK ABC 3-31, ABC 4 4-26. Groep vier: BOC 1 4-59, LBC 5-51. Sans Atout 4-45, Boekenroode 4-39, S en V 4-35, BOC 3 4-31, Sleutels 2 3-29. weer superieur Vlugt goed achterin terwijl de laatste te vaak de winst probeerde te forceren, overi gens zonder succes. Want de landskampi oen behaalde zijn achtste districtstitel in successie: 15-4. Het was echter geen bril jante partij, wat nog minder geldt voor de eindstrijd in het damesenkel tussen Mar jan Ridder en Hanke de Kort. Marjan gaf in de eerste game haar visitekaartje af met 11-0 zonder zich overmatig in te spannen. naar een grote voorsprong dankte het vooral aan Kees Akerboom (15-14), die de Haarlemse zone volledig aan flarden schoot. Zijn inbreng redde zoals later zou blijken de wedstrijd voor Falcon. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de landsbil- jartcompetitie district Kennemerland afd. B (kader) heeft het team van Onder Ons' III de leiding genomen. Dit bereikte hij middels een 7-0 overwinning op Hof van Holland II. Kopman Jan Feeke was ondanks goed tegenspel van Ed Nobels weer onnavolgbaar. Nobels startte goed, in de vierde beurt scoorde hij 69 carambo les en werd de stand 88 om 27 in zijn voordeel. Feeke bleef onbewogen, twee series van 72 en 62 waren zijn antwoord op de vermetelde poging van Nobels. Deze was even los en Feeke sloeg fanatiek toe: in de negende beurt met een serie van 133 caramboles besloot hij de partij in zijn voordeel moyenne Feeke 37.77 en Nobels 14.00). in actie tijdens hun partij tussen Boudewijn Ridder en Guus van der Vlugt. HAARLEM/IJMOND. Ook de altijd lastige uitwedstrijd tegen Hoechst heeft Akrides voor de basketbalcomp^titie in winst kunnen omzetten. Gestart met een pressing man-to-man waaruit weinig voordeel werd gehaald, schakelde Akri des al snel over op een zone-verdediging. Akrides, dat vanaf dat moment het initia tief naar zich toetrok, wist zich wel een kleine voorsprong te veroveren maar slaagde er toch niet in de thuisclub op grote achterstand te zetten. Een zuiver afstandsschot en het nuttige rebound- werk van de Weertse pivot deden de mar ge bij de rust tot 46-49 beperkt blijven. Zonder overigens in de tweede helft een beslissend gat te kunnen slaan, is de IJ- muidense overwinning niet meer in gevaar geweest. Een hard werkend Akrides, dat weinig steekjes liet vallen, verzamelde de meeste punten onder het bord via Eric Griekspoor (17-10) en Jos Meijer (10-6). Opvallend was opnieuw het sterke spel van Hans Meijer (10-4), die met de guards Léon Corten en Wim Branderhorst be wees, dat Akrides dit seizoen hoog op de ranglijst kan eindigen. In de tweede divisie heeft Ariola het zonder een meespelende Rudolf Mooy niet kunnen bolwerken tegen stadgenoot BV Haarlem. De routiniers, die vooral dankzij Eric Jager (16-11) aanvankelijk op een zege leken af te stevenen, zagen vlak voor de rust BV Haarlem toch nog naast zich ko men. In de tweede helft was de strijd tot aan de vijftiende minuut volledig in even wicht. Een tempoverhoging van BV Haar lem besliste toen de strijd. Johan Koster (12-14) en Barnhoorn (0-8) schoten hun ploeg in die slotfase naar de 69-77 overwin ning. Voor goedbezette tribunes vochten Lisse en Gratama-DSS in de bollenstreek een enerverend duel uit, waarin de gasten lan ge tijd de toon aangaven. Een flitsende start werd aanvankelijk door Frans Broekhof (22) nog wel ongedaan gemaakt, maar een vooral onder het bord sterker DSS nam door toedoen van Paul Beenders (16) en Guus Beenders (18) toch weer een voorsprong, die halverwege de tweede helft tot 47-57 was opgelopen. Een mentaal niet te kloppen Lisse kwam in de slotfase echter ongekend fel terug. Niet alleen brachten John de Bruin (16) en Mathieu van Litsenburt (0-18) de spanning terug, maar twee benutte vrije worpen van laatstgenoemde speler gaven Lisse zelfs de niet meer verwachte 76-75 zege. Bij de jeugd slaagde HOC er niet in zich uit de gevarenzone omhoog te werken. Wel kon de ploeg van Hans Booden tot aan de rust aardig stand houden tegen SV Noord- kop, maar direct na de basketwisseling werd de HOC-ploeg op een 42-66 achter stand gezet. Tom Heidman (11-10) en Frank Wessels (12-8), die daarna de ba kens nog trachtten te verzetten, konden uiteindelijk de 62-78 nederlaag ook niet meer ongedaan maken. Koploper Buitoni inreeg het tegen Tetra Devils nog onver wacht moeilijk toen in de tweede helft een in de eerste spelperiode genomen 33-18 voorsprong bijna verloren ging. Ondanks de score van Pierre Corten (6-14) bleek het gat te groot en kon Buitoni moeizaam de winst met 67-60 binnenhalen. Topscorers: Herman Keppi (10-7) en Hank Macnack (10-4). HE J. Qué (Duinwijck) M. Dijkman (Duin wijck 11-15, 15-12, 15-0; DÉ A. Lenterman (Duin wijck)- G. Kakiay (Zijderveld) 11-5, 11-4; HD H. Noelens/F. v. Opstal (Hilversum) - G. Smit/G. Pichel (IJmond) 15-13, 10-15, 18-15; DD Y. Heer- kens/Y. Ceton (Slotermeer) - S. Hogendoorn/A. Lenterman (Duinwijck) 15-6, 15-12; GD G. Kaki- ay/v. Dongen (Zijderveld - E. Versluis/P. Smit (IJmond) 15-4, 18-14. De concurrentie heeft er echter geen gebruik van gemaakt. De krachtsverhou dingen zijn hiermee weer eens duidelijk gemaakt, zodat met smart gewacht mag worden op een doorbraak van nieuwe ta lenten. Het scoreverloop in de finale heren was nogal verrassend doordat Guus v.d. Vlugt in de eerste game voortdurend aan de goede kant van de score bleef, hoofdza kelijk door onnauwkeurig spel van Rob Ridder. Bij de stand 13-11 wist hij echter niet door te drukken, zodat v.d. Vlugt in de verlenging met 18-16 sneuvelde. De tweede game was daarentegen snel be slist: Ridder kwam op toeren, 'hield v.d. Vermeldenswaard is nog dat de partij in het begin enige tijd werd onderbroken doordat Marja Ravelli getroffen werd door het racket van haar partner. Tevens werd er een B-toemooi verspeeld waarin Jaap Qué wederom wist te winnen. Standen: HE- Falcon 3-6, Parker 3-6, Nat. Ned. Donar 3-6, Vastgoed Strijen 3-4, Tripper Jeans Punch 3-4, Radio Musette 3- 2, Delta Lloyd 3-2, Buitoni 3-0, Arkereizen 5-0, BV Amstelveen 3-0. DE- Radio Musette 8-16, Delta Lloyd 8-14, Vastgoed Strijen 8- 12, Jolly Jumpers 8-10, Raak Meubelen 7-8, BV Voorburg 8-6, AMVJ Amsterdam' 9- 6, The White Stars 7-4, BV Amstelveen 7- 4, JRC Boxtel 8-4, Blue Stars 8-2. Haagse ploeg in de beginfase het gehele spel in handen en kon gemakkelijk uitlo pen naar een 9-3 voorsprong, die werd uitgebouwd tot 14-7. Ovra ging sneller spe len, nam meer risico en zag dit gehono reerd. Tot 14-13 kwam de ploeg terug maar daarmee was de koek op en won Tonegido de eerste set met 15-13. Hetzelfde spelbeeld in ‘de tweede set. Tot overmaat van ramp viel ook José Snijders bij Ovra uit en ondanks het goede invallen van Petra Windmeyer werd het met 15-3 een kansloze setnederlaag. Wie gedacht had dat daar mee de wedstrijd beslist was kwam bedro gen uit. Ovra kwam met een ongelooflijke inzet en strijdlust in de derde set terug en bleek nu wel in staat te zijn het spel te maken en Tonegido terug te dringen. Met 15-5 werd deze periode gewonnen. Het spannendste gedeelte van de wedstrijd was de vierde set. Tonegido hervond zich zelf en werd door het talrijke Haagse pu bliek opgezweept en leek bij 14-7 de wed strijd te winnen. Ovra gaf niet op en wist met spectaculair veldwerk de bal van de grond te houden en zag deze inspanning beloond met een 16-14 setwinst, waarmee de vijfde set noodzakelijk werd. Mentaal bleek de Haagse formatie gebroken. Ovra bleef in de overwinningsroes en besliste ook deze laatste periode in haar voordeel. Met 15-12 kwam een eind aan deze specta culaire wedstrijd die Ovra met 3-2 won. In deze tweede divisie speelde Die Raeckse uit in Enkhuizen tegen lijstaan- voerdster DFC. Deze ploeg die vorig sei zoen degradeerde uit de eerste divisie is duidelijk versterkt met een aantal gerouti neerde speelsters. Dat ondervond ook de ploeg van Die Raeckse. In feite had de Haarlemse ploeg vooral in verdedigend opzicht geen kans tegen de uitermate goed geslagen aanvallen van aanvoerster Wies van Putten van DFC. Deze speelster haal de bijna een score van 90 Haar aandeel bleek bijvoorbeeld in de set die Die Raeck se won, toen zij als spelverdeelster ging spelen. Nadat via 15-7 en 15-11 de score tot 2-0 was opgelopen, kreeg Die Raeckse de kans het verdiende tegenpunt te scoren. De verdediging kwam minder onder druk te staan en daardoor kon in aanvallend opzicht Die Raecksq, wat meer doen. Met 15-11 werd het 2-1. De wisselingen binnen DFC leken in de vierde set (toen weer in de basisopstelling) door te werken. Die Raeckse kwam met 5-0 voor, maar serveer de tot driemaal toe in het net. Het derde team van US maakte korte metten met Spaarne. Het was voor de zoveelste keer dat Spaarne goed begon, een grote voorsprong opbouwde (nu 10-2 in de eerste set) en toch niet koelbloedig genoeg was om de set af te maken. Nadat de eerste set 15-13 verlies had opgeleverd, geloofde de Spaarne-ploeg er niet meer in en werd het voor US 3 met 15-12 en 15-9 een eenvoudige 3-0 overwinning. In Bever wijk speelde Smit/Beheer tegen het IJmui- dense VCIJ. De beide IJmondploegen speelden een te zenuwachtige partij en maakten te veel fouten om voor een attrac tief schouwspel te zorgen. In de eerste set beheerste VCIJ duidelijk de strijd. Profiterend van de zwakke organisatie in de veldverdediging werd het gemakke lijk 15-11 voor VCIJ. In de beginfase van de tweede periode zetten de IJmuidenaren dit spelbeeld door maar Smit kwam gaan deweg er beter in en begon de gaten te ontdekken die er in het IJmuidense blok vielen. Met 15-9 was het weer gelijk. Smit ging door en een wanhopig naar zijn vorm zoekend VCIJ kon amper tegenstand bieden. Via 15-7 leek de Beverwijkse ploeg rechtstreeks op de volle winst af te steven en. Hoe verschillend het spelbeeld tussen twee sets kan zijn, werd in de vierde set duidelijk. Een herboren VCIJ kende geen enkel pardon met Smit en won met 15-6 zodat een vijfde set de wedstrijd moest beslissen. Hierin werkte VCIJ een achter stand van 8-3 weg en won moeiteloos met 15-11. Opmerkelijk was het grote aantal malen dat de scheidsrechter ten onrechte affloot voor een schijnpenetratie van VCIJ waardoor deze ploeg danig gedupeerd werd. In de derde divisie won Allides zonder enige inspanning van Amsterdam/B. 3 dat in feite niet in deze divisie thuishoort. Allides bleef ondanks de zwakke tegen stand goed spelen en kon zich aanvallend het een en ander permiteren. Met 15-10, 8 en 6 werd het hier 3-0. De heren van HVS wonnen uit van Schorpioen. Met de inval lers Geert l’ffen en Carel Sobering uit het tweede is HVS op zijn sterkst, iets wat Schorpioen aan den lijve ondervond. Zon der ook maar een moment te verslappen werd het met 15-4, 15-5 en 15-10 een 3-0- overwinning. Piet Liefting had tegen Piet Verpaalen een genoegelijk biljartavondje. Willoos liet deze zich in alle hoeken gooien. Liefting had slechts tien beurten nodig om zijn winstpunten te kunnen incasseren, moyen ne Liefting 33.20, Verpaalen 4.80. Arie Liefting had het tegen Ko Doves moeilij- ker. Doves startte snel, had in de vierde beurt een voorsprong van 54 caramboles, maar drie beurten later sloeg Liefting ge nadeloos toe met 72 caramboles en nam het initiatief over dat hij niet meer uit handen gaf. Moyenne Liefting 15.69, Doves 14.92. De overige kaderteams hielden el kaar aardig in evenwicht: DON-Onder Ons III 3-4, OBIS-DON 4-3, HOMAS-Haar- lem-Noord I 3-4. In de C I A libre, staat OVS I triomfantelijk aan kop, ondanks de 3- 4 nederlaag die zij leed tegen Suisse I. Teamleider Bert Engwerda jr. won van Gerrit Karman in 24 beurten, moyenne 7.58, Bert Engwerda sr. echter verslikte zich tegen een goed spelende Ton Heins- bergen, terwijl Harm Kappen tegen Wil v.d. Braak roemloos tenonder ging. Excelsior II won met 5-2 van Haarlem- Noord II. In de C I B is het het team van Kennemerland dat deze competitie hoge ogen gaat gooien. Het won met 7-Ó van de Houtpoort I. Fred Bosma speelde een prima partij tegen Frans Hekelaar. Reeds in de beginfase liep hij van deze weg, maar in de tiende beurt overtrof hij zichzelf door op bijna volmaakte wijze 83 caramboles aan de band te scoren. Hekelaar bleef kansloos, acht beurten later bereikte Bos- ma de finish, moyenne 10.33. Hof van Holland II won met 5-2 van Club 70 II. In deze ontmoeting deed Frans Kunst weer van zich spreken. In zijn partij tegen Piet Maas was hij weer onnavolgbaar, slechts dertien beurten had Kunst nodig om de 222 caramboles te realiseren, moyenne 17.07. Markonic I wist Club 70 I met 4-3 te verslaan. Hier was het Koos Schilder die de show stal in zijn partij tegen Jan Larssen. In de vijftiende beurt was de stand 1; 0-60 voor Larssen met de opgaaf nog acht carambo les te scoren en Schilder voor de onmoge lijke taak stellend er nog 48 te maken. Larssen viel stil en Schilder profiteerde hiervan op grootse wijze. Zes beurten later was voor hem de winst binnen, een verbijsterde Larssen achterlatend. In de A I driebanden-groot gaat Schei wijck I met Bloemendaal II aan de leiding. In de A II is het Bloemendaal III dat vast aan de leiding staat door een 7-0 overwin ning op Excelsior Z. Maarten Wiersema opende de score door Jan Putten in 63 beurten te verslaan, moyenne 0.476. Henk Verdonkschot speelde een buitengewoon sterke wedstrijd tegen W. Kerstens. Theo v.d. Veld die in deze klasse als debutant speelt was grandioos tegen W. Baltus: slechts veertig beurten waren nodig om de winst veilig te stellen, moyenne 0.525. Stand: A I: Scheiw I 4-18; Bld II 5-18; Homas 4- 14; Centr. I 3-14. A II. Bld III 4-20; Cent III 3- 18; ABS H 3-17; Scheiw II 3-14; O O II 4-13. B: O O Hl 2-11; OBIS 1-9, Homas II 2-8; DON 2-6; Haarl.-N I 2-6. C I A: OVS I 2-8; Suisse I 2-6, DOS I 1-5; Excel III 1-5; Haarl.-N. H 2-4. C I B: BVK12-12; H v H III 2-10; Cl 70 I 2-8; Mark I 2-6; Haarl.-N. III 1-5. C II: Mark II 2-9; BCH 2-8; DVO I 2-7; OVS II2-7; OOI 1-5. C III A: Ent N I 2-14, Brinkm. 1 2-9; DOS II 2-8; Mark III 2-7. C III B: Bld IV 2-14; H v H IV 2-12; Fr. H I 2-11; Vr. kr. II 2-11; DVO II 1-7. C IV a. Haarl.-O. I 2-14; Insul 12-12; Odin 1-6; Flora II2-6; Ons Gen. II2-6. C IV B: Scheiw Hl 2-14; Suise IV 2-12; BVK III2- 9; Mark IV 2-9; O O III 2-9. C IV C: Ent N. II2-14; Mark V 2-14; OVS IV 2-13; Haarl.-N. V 2-12; O O IV 1-9. 1 (Van onze volleybalmede werker) HAARLEM/IJMOND. Het afgelopen weekend werden de eerste returns van dit seizoen al verspeeld. Een opmerkelijke gang van zaken, aangezien het seizoen pas vijf weken oud is. In Beverwijk won VCIJ de streekderby tegen Smit/Beheer na lan ge strijd met 3-2. De dames van Ovra zorgden voor het meest opmerkelijke re sultaat door in Voorburg tegen Tonegido een 2-0 achterstand om te zetten in een 3-2 overwinning. De herenploeg van Ovra had geen moeite in Amsterdam met US 3, terwijl ook de dames van Allides een gemakkelijke zege behaalden op Amster- dam/Boemerang. Die Raeckse en Spaarne moesten tenslotte met lege handen naar huis terugkeren. De dames van Ovra zorgden in Voor burg voor een stukje spektakel van de eerste orde. Nog steeds met een aantal geblesseerde speelsters aan de kant, waar bij zich ook Lia Windmeyer had gevoegd, trad een gehavend Ovra tegen Tonegido aan. Steunend op een sterke service had de

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 18