ODIN verloor bijna voor de eerste keer Nederlaag na 4-1 voorsprong Zege Dokko Bloemendaal ontgoocheld RECEPTIE WERD DRUK BEZOCHT BC Velsen vierde jubileum SPORT Arie de Waard overleden STRAWBERRIES NOG KOPLOPER Zege DKV-reserves Weinig ervaring Dames Buitenspel KOEL- en DIEPVRIES 19 SPORT 19 7 7 NOVEMBER 7 MAANDAG BAR BODEGA Ged. Oude Gracht 34 HAARLEM The Coach House inn koop't maar bij AA o—metzelaarl JL n - De dames van Odin zijn door AVA volle- (Van onze basketbalmedewerker) Wethouder Meijer overhandigt voorzitter De Boer van BC Velsen een envelop met inhoud. (Van een medewerker) (ADVERTENTIES) ttt>. twee lal- ijn het ko- ién sin ijn Zoals elke week opende Strawberries de wedstrijd met een sterk offensief: tien minuten lang stond Spirit onder een aan vallende druk van Strawberrieszijde, zon der reële kansen van de Velser voorhoede. Een teleurstellende en vooral onnodige nederlaag. Oranje Zwart heeft een team dat de afgelopen weken duidelijk boven zijn stand heeft geleefd. Het speelt chao tisch en er is weinig techniek. Uitgezon derd dan het laatste kwartier, toonde Bloe mendaal aan waarom het door velen als de smaakmakers van de hoofdklasse wordt gezien. Technisch van uitstekende kwali teit en een grote inzet. Zoals Bloemendaal in de eerste en het begin van de tweede helft speelde, behoeft het voor geen enkele club bang te zijn, zelfs niet voor Amster dam, waartegen volgende week moet wor den gespeeld. Bloemendaal was aangeslagen. Het is een jonge ploeg met spelers, die nog wei nig hoofdklasse-ervaring hebben. Het mist in de achterhoede een routinier, die kan organiseren en het hoofd koel kan houden. Oranje Zwart profiteerde daar prima van. In de slotfase werd ook duide lijk wat een gevaarlijke speler Frans van Stiphout is. H.C.K.Z. 9-15, 35-11; Amsterdam 9-14, 25- 14; Oranje Zwart 10-13, 19-21; Bloemen daal 10-12, 28-27; H.G.C. 9-11, 14-11; Kam pong 10-11, 21-15; Tilburg 10-11, 30-26; La ren 10-8, 14-17; Schaerweijde 10-8, 14-22; Hattem 10-6, 12-23; Victoria 9-4, 12-19; Gron. Studs 10-3, 13-31. De dames van Bloemendaal kwamen door een misverstand niet in actie tegen Klein Zwitserland. Abusievelijk werd doorgegeven dat het veld van Bloemen daal onbespeelbaar was, waardoor Klein Zwitserland niet kwam opdagen. vaardigheid van de tegenstander Spirit, totdat in de laatste minuut van de eerste helft Jan Mulder scoorde uit een misser van een Spiritspeler. De 1-0 voorsprong motiveerde Strawberries duidelijk om op te stomen naar de overwinning. In de tweede helft werd het spelpeil gekenmerkt door de paniekerige manier van hockeyen van Spirit: discussies met de scheidsrechter resulteerden tot twee maal toe in een gele kaart en tenslotte in het uit het veld sturen van een verdienstelijke Spiritverdediger. Spirit was wat individu eel spelpeil betreft de betere; in teamver band waren zij echter de zwakkere. Vorige week heeft Strawberries door toedoen van een scheidsrechter onterecht een strafbal tegen gehad. Gisteren kregen zij erg onverdiend een strafbal mee, die zij door captain Lokhorst benutte. Het slotoffensief was erg in trek bij beide teams: zowel Strawberries als Spirit namen hun kans waar om respectievelijk hun voorsprong te vergroten of gelijk te komen: Spirit lukte het om uit de strafcor- ner-rebound de stand op 2-1 te brengen, terwijl Strawberries echt moest vechten om niet meer dan één doelpunt tegen te krijgen. De wedstrijd, die werd ontsierd door slecht hockey op een even slecht veld, eindigde tenslotte in een 2-1 overwinning voor Strawberries, dat hiermee nog steeds de eerste plaats bezet. VELSEN. In een feestelijk versierde zaal van muziekcentrum „Soli” heeft de badmintonvereniging BC Velsen ter gele genheid van het 25-jarig bestaan een re ceptie gegeven. Dit in het kader van een feestdag voor de gehele vereniging. In de morgenuren lieten de jongere leden van BC Velsen honderden ballonnen los. Een der bestuursleden kreeg al na korte tijd .meldingen uit Heemskerk en Beverwijk waar de ballonnen neer waren gekomen. Eén ballon bereikte Hoorn. Arie de Waard, die vanwege zijn aktivi- teiten lid van ver dienst was, werd op Westerveld in alle stilte gecremeerd. De heer Arie de Waard overleed op 65- jarige leeftijd. Hij was het die na de fusie met Stormvogels, waaruit Telstar ont stond, de leiding had bij het tot stand brengen van de huidige VSV-accommoda- tie aan de Driehuizerkerkweg. Het tot stand brengen van de tribune en het pas geopende clubgebouw was voor een groot deel zijn verdienste. IJMOND. De voetbalvereniging VSV heeft de afgelopen week één van haar beste medewerkers verloren. De receptie van BC Velsen werd druk bezocht. Vele afgevaardigden van clubs uit de regio (IJmond, Duinwijck, Haarlem) gaven acte de presence. Centraal in de toespraken die er door diverse autoriteiten werden gehouden stond de badmintonhal, die BC Velsen in de toekomst wil gaan bouwen. In een toespraak vertelde wet houder Meijer van Openbare Werken dat hij wel wat in die plannen zag, maar dat de financiën en de toewijzing van de grond momenteel de struikelblokken vormden. De afgevaardigde van de gemeente zei verder dat de gemeente destijds had mee geholpen aan de bloei van het badminton- leven in Velsen door de bouw van een sporthal. Hij overhandigde aan voorzitter De Boer van de jubilerende vereniging een enveloppe met inhoud. Na de officiële plechtigheid ging het ge zelschap naar de kantine om daar het gemoderniseerde clubhuis te openen. In de afdelings eerste klasse dames waren een paar interessante wedstrijden aan de orde. Onder leiding van het uitstekende scheidsrechterskoppel Alt-Groter, stre den Full Speed en Onze Gezellen een De boten moesten helemaal in elkaar wor den gezet. Met een emmer water werd de boot gedoopt. De plechtigheid werd ver richt door enkele ex-bestuursleden: me- landse Badmintonbond en bestuurslid van Duinwijck, refereerde aan een artikeltje in het bondsblad, waarin een race werd ge suggereerd tussen Heerhugowaard en Vel sen, waar de eerste hal zou verrijzen. De heer Spee dacht zelf dat het Heerhugo waard zou worden en vertelde dat het stukje over de „wedloop” eigenlijk een soort provocatie betekende. Hij onthulde verder dat er op dit moment tien projecten lopen, waarvan er vier serieus zijn. In een periode van drie jaar moeten de eerste hallen opgeleverd worden, aldus de heer Spee, Hij haalde ook nog eens de goede verhoudingen tussen Duinwijck en Velsen aan. vinnig maar vooral sportief duel uit. Als kijkspel werd het een zeer aantrekkelijk duel. Ans Raspoort begon voor Full Speed 1- 0 te scoren via een lage schuiver rechts uit de hoek. Onze Gezellen maakte hierna niet alleen gelijk maar nam ook de leiding 2- 1. Irmgard van Rixel plaatste de gelijk maker in het Onze Gezellen doel 2-2. Hen- dri Uiterwijk zorgde ervoor dat Full Speed met een 3-2 voorsprong kon gaan rusten. De ploeg liep daarna uit naar 5-2. IJMUIDEN. Tegen Racing Beverwijk heeft een volledig Dokko zich via een 78- 68 overwinning omhoog gewerkt naar een veilige plaats in de middenmoot van de eerste klasse in de basketbalcompeti- tie. Tegen de jeugdige Beverwijkse ploeg, die de inbreng van André Hoefakker moest missen, had zich overigens weder om een zekere mate van onderschatting bij Dokko meester gemaakt. Handig pro fiteerde Racing Beverwijk een groot ge deelte van de wedstrijd van de vele gaten, die in de Dokko-defensie vielen. Niet alleen werd een 10-6 achterstand ongedaan gemaakt, maar via 31-33 en 48- 57 leek Beverwijk duidelijk op weg naar de zege. Hoe hard persoonlijke fouten voor een ploeg kunnen aankomen ontdekte Ra cing Beverwijk in de slotfase toen op één rij alle lange mannen gediskwalificeerd werden. Onder aanvoering van een uitste kend op dreef zijnde Hans van der Meij- den (8-5-4) kon Dokko daarna door toe doen van Co Haver (7-7-0) de balans op de valreep in evenwicht brengen. In de daar op volgende verlenging was Dokko opper machtig en moest de formatie van Ruud Poll (10-6-2) lijdzaam toezien hoe Dokko de winst met 78-68 naar zich toe trok. In de strijd om de beker, moesten de Exercitia-dames voor de tweede keer in één week tegen Akrides aantreden. Akri- des, dat vorige keer op onverwachte tegen stand stuitte, nam dit keer voor de rust geen halve maatregelen en veroverde snel een 24-10 voorsprong. Exercitia, dat toen weinig meer te verliezen had, kon in de tweede helft vrij uit spelen. In het aantrek kelijkste gedeelte van de wedstrijd konden Rina Spaans (3-10) en Joke Spaans (3-10) de nederlaag tot 58-39 beperkt houden. Keuken open tot 2 uur 's nachts. Zondags open vanaf 15.00 uur. Tel. 312760 BV ide eer m- oel ras ns- 'ast zin nia 63 >nk ion ieo ant :us: de Hij neemt nauwelijks deel aan het spel, is vrij onopvallend en mist sprintsnelheid. Toch weet hij op een wonderlijke manier de bal binnen zijn bereik te houden. Door zijn armlengte pakt hij vele „onmogelijke” ballen. Zo ontstonden ook de drie doelpun ten die hij achter elkaar scoorde en dat betekende vlak voor tijd 4-4. Met nog een halve minuut te spelen mocht Oranje Zwart een strafcorner nemen. Tot grote ontsteltenis van de in grote getale aanwezi ge Bloemendaalsupporters benutte Arno den Hartog deze kans en dat betekende 5- 4. iet len ijl ge ste de en 3-6, 3-4, 2 3- ten rite jen len ara1 17- 2in- /an oge van een eds aar oor )les eef ios- /an In eer ’iet hts de ine 3 te rts id- ■Is- len liet ing rijn en- irie ilij- rde les, Se am uit ves el der tar- aat de e I. /an me kte ins- Wil nas [I 3- i: O 2-6; 2-6, I B 2-6, 2-8, NI 7. C Vr. 1- 14; 2- 6. II 2- 1-14; 30 bil tnd der kte dof vas iels led, bo- rijn vee ord eze ;oe: 133 rijn iels ow i de oor bo- 'ge- ;en. rde ten een de k I (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Na de drie competitiedu els nog ongeslagen ploeg van Desiree/ Odin heren, heeft in het treffen tegen Concordia eerst twee seconden voor tijd de volle winst kunnen grijpen 14-13. Dat was te danken aan een arbitraal cadeau tje. Odin kreeg namelijk ten onrechte een strafworp toegewezen. Jan Tuinenbreier benutte deze onberispelijk. Overigens was het een spannend en spArtief geheel, waarbij geen van beide ploegen favoriet was. Odin kon na een 1-0 achterstand door Henk Burger op gelijke voet komen. Na 2- 1 achter liep Odin via Frank Kloosterman tweemaal, Paul Kloosterman en Jan Tui nenbreier tot 5-2 uit. Concordia kwam gelijk 5-5 en na veel spanning kwam de rust met een 9-8 Odin voorsprong. Ook na de pauze spannend en gelijkopgaand. Jan Tuinenbreier heeft echter in die tweede helft zijn stempel wel op de wedstrijd gedrukt, want hij scoorde, inclusief de strafworp vlak voor tijd vijf doelpunten 14-13 voor Odin dat ongeslagen bleef. ADO heeft na twee duels nog geen ver lies geleden. De Heemskerkse ploeg pro moveerde dit jaar naar de eerste klasse. Hoofddorp, dat op bezoek kwam, heeft moeten ervaren dat ADO door constant spel, de wedstrijd geheel in de hand had. Door Atie Koper, twee doelpunten en Ina Boon en Annie Aardenburg ieder een, was de ruststand 4-2 voor ADO. Ook in de tweede helft scoorde Ina Boon. Wilma Flo ris meldde zich ook met een treffer. Dat was net voldoende voor een 6-5 zege. De stand is: ADO 2-4, Full Speed 3-4, Onze Gezellen 3-4, Concordia 2 2-2, Hoofddorp 3-2, KIC 3-2, TYBB 3-2, IJmond 2 3-2. basis van het succes. Na 10-10 gelijk, wa ren de laatste twee doelpunten voor IJ mond en zodoende een 12-10 zege. Lida Berkhout was bijzonder produktief en scoorde vijf doelpunten. Rieneke Tuinen breier bracht er drie op haar naam. Ank Bos twee. Nadat Oranje Zwart nog een doelpunt van Frans van Stiphout wegens buiten spel zag afgekeurd, kwam Bloemendaal nog voor rust aan de verdiende voor sprong. Na een mooi opgezette aanval belandde de bal bij Theodoor Doyer, die verschrikkelijk hard raak schoot. Schmitz en Sporry. Het gezelschap toog na de ingebruikne ming van boten naar de kantine. Dit geheel opgeknapte onderkomen werd in stijl ge opend. Voorzitter Rob Cuvelier hield een kort toespraakje en nodigde Maarten Groot uit om de eerste consumptie te nut tigen. Geen enkel team heeft de mogelijkheid om een complete wedstrijd lang de tegenstan der onder druk te zetten: na de tiende minuut kwam Spirit sterk opzetten en kreeg twee strafcorners mee, die het bij na ist te benutten. Hoewel zij de bal elke keer in de goal van keeper Postuma kre gen, werden deze ballen resoluut afge keurd wegens het verkeerd stoppen met de hand. In de uitvallen van Spirit was het vooral Arthur Weeber, die opviel door zijn actieve verdedigende rol in het Strawber-, riesteam. Ettelijke aanvallen van Straw berries strandden op de verdedigende Dit deed voorzitter Timmermans van de Velser Sportstichting ook. De heer Tim mermans doelde vooral op het recreatieve aspect bij het badminton en vond dit erg belangrijk. Hij wenste de vereniging suc ces met de realisering van de eigen hal. De heer Spee, voorzitter van de Neder- De twee skiffs (de namen zijn het vis- i vrouw Van Linden-Tolfoeken en de heren diefje en de strandloper) hebben materi- aal-commissaris Maarten Groot en zijn medewerkers maandenlang werk bezorgd. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. Ook voor de korfbalteams uit de afdeling Noord-West zit het eerste gedeelte van de veldcompetitie er op. Het tot nu toe vlot verlopen programma heeft dit weekeinde een flinke knauw gekregen door de veie afgelastingen. Zo moest on der andere ook de KNKV-wedstrijd Nep- tunus-Oranje Nassau het tegen de weergo den afleggen. Wel ging door de wedstrijd in de eerste klasse Noord-West van de DKV-reserves tegen HCSC uit Den Helder die door de DKV’ers zeer benauwd met 10-9 werd gewonnen. DKV, dat een van zijn beste spelers Joop van de Geld wegens ziekte moest missen, kwam door de goede resultaten die HCSC de laatste wedstrijden had geboekt, ge waarschuwd en zeer gemotiveerd het veld in. Dat bleek vooral in de tweede helft hard nodig. Via Johan Bax, Frits Bijl en Betsy Bax liep DKV vlot naar een 3-0 is links op de foto te zien. EINDHOVEN. In een sensationele hoofdklasse wedstrijd, tegen Oranje Zwart die een ware propaganda voor het hockey betekende, heeft Bloemendaal toch nog verloren, na vijftien minuten voor tijd nog met 4-1 te hebben voorge staan. Niets leek er op dat moment nog mis te kunnen gaan. Bloemendaal was oppermachtig, beheerste het spel en dwong ieders bewondering af door het uitstekende veldspel. voorsprong, waarna HCSC twee keer te- genscoorde. De in die periode zeer schot- vaardige IJmuidenaren bleven echter met scherp schieten en hadden bij het einde van de eerste helft dan ook een op het eerste gezicht comfortabele 8-4 voor sprong opgebouwd. Hoewel DKV ook in de tweede helft het beste van het spel had, wilde het met scoren niet meer lukken waardoor HCSC terug kon komen tot 8-8. Circa vijf minu ten vóór het einde wist Hans Romijn zijn ploeg naar 9-8 te schieten. Weer leek de volle winst binnen. Maar een verdedigings- fout van Johan Bax stelde HCSC in staat opnieuw gelijk te komen. Totdat dezelfde speler luttele seconden vóór het eindsig naal met een zeer ver doeltreffend schot DKV toch nog aan de volle winst hielp. Mede door het verlies van Groen Geel tegen Rapid staan de DKV-reserves op een riante eerste plaats die alle uitzicht geeft op promotie naar de landelijke bond. De tweede helft bood aanvankelijk het zelfde beeld. Bloemendaal heerste en Oranje Zwart speelde te chaotisch om werkelijk gevaarlijk te worden. Bloemen daal zou dan ook snel de voorsprong ver groten. Uit een lange corner scoorde Paul Verschoof, nadat de gehele Oranje Zwart- verdediging had gemist: 3-1. En nog was Bloemendaal niet te stuiten. Vijf minuten later passeerde Hendrik Jan Kooijman de Eindhovense doelman, maar zijn schot werd op onreglementaire wijze gestopt. Met de terecht toegekende strafbal had Theodoor Doyer geen enkele moeite en dat betekende 4-1Oranje Zwart leek een ver nederende nederlaag te moeten incasse ren, maar voelde zich nog niet verslagen. Toen Theodoor Doyer direct daarop voor vijf minuten door scheidsrechter Reinders van het veld werd gestuurd, rook Oranje Zwart zijn kans. Bloemendaal miste zijn beste man en bleek dit gemis niet te kun nen opvangen. De beslissing van scheids rechter Reinders wekte nogal wat verba zing bij Bloemendaal. Coach Cees Beve lander: „Het is mij volstrekt onduidelijk waarom Theodoor eruit gestuurd werd”. Scheidsrechter Reinders echter was zeer resoluut: „Doyer haakte de tegenstander met zijn stick en dat was al de tweede keer, zodat er geen twijfel mogelijk is”. Tot overmaat van ramp miste direct daarna Joris Lette de tweede aan Bloemendaal toegekende strafbal. Hij plaatste de bal tegen de paal. Vooral in de eerste helft overspeelde Bloemendaal de Eindhovenaren. Met The odoor Doyer als grote uitblinker („Wat heb ik daaraan als we de wedstrijd verliezen”) kwam Bloemendaal keer op keer gevaar lijk voor het doel van keeper Pierre Her mans. Toch zou Oranje Zwart zeer verras send de leiding nemen. Frans van Stiphout kreeg de bal aangespeeld, omspeelde zeer beheerst Bloemendaal-keeper Daan Kop- pejan en scoorde 1-0. Bloemendaal ging echter onverdroten voort, met prima ver zorgd spel. De spelers waren ook nu uiterst beweeglijk, switchten veel, met het gevolg dat de OranjeZwart-achterhoede totaal geen kijk had op het Bloemendaal-spel. Het duurde dan ook niet lang of Bloemen daal kwam langszij. Twee strafcorners achter elkaar kreeg Bloemendaal toegewe zen en uit de tweede knalde strafcorner specialist Wouter Pont de bal keihard in. Bloemendaal bleef aanvallen en bleef ver rassen met uitstekend spel. Oranje Zwart kwam in grote moeilijkheden en moest verscheidene strafcorners toestaan. In één geval redde Karei van der Staak op mira culeuze wijze voor Oranje Zwart, daarmee zijn club behoedend voor een zekere en verdiende achterstand. Tegenstander van Akrides in de tweede ronde zal zijn de winnaar van het treffen tussen Rush (Uden) en DIOS. Stand heren le klas: Lions 5-10, SDO 5-10. HOC 5-8, Exercitia 4-6, Herbrink Guardians 5-6, Dokko 6-6, Cronjé Shots 5-4, Racing Beverwijk 6- 4, SC Kinheim 4-2, Sport en Recreatie 5-2, Cy- cloons 5-0, Onze Gezellen 5-0. dig overklast. Na 1-0 achter kon Yvon ne v.d. Hoorn wel 1-1 scoren, maar voordat Tineke Keet het tweede doelpunt voor Odin kon laten aantekenen stond AVA al met 5-1 voor. De rust kwam met 6-2 voor AVA. Na rust slechts nog een Odin doelpunt van Yvonne v.d. Born. Het werd een grote 15-3 Odin-nederlaag. De IJmond-dames hebben het tegen Vo- lewijckers niet gemakkelijk gehad. Met de rust stonden zij tegen een 7-6 achterstand aan te kijken. Een tempoverhoging in de tweede helft plus een grote inzet werd de Nieuwe boten „De Stern IJMUIDEN. Op het vlot van de roei vereniging De Stern uit IJmuiden zijn gisteren drie nieuwe boten gedoopt. Twee skiffs (rechts op de foto) en een wherry. HAARLEM-PR BERNHARDLAAN2-TEL 319005 I ALKMAAR-Bestevaerstr. 77^ maandags gesloten Met een emmer water doopt de heer Schmitz (midden) een van I (Van onze hockeymedewerker) Ondanks de slechte weersomstandighe den en de uiterst slechte toestand van de velden werd er toch nog gespeeld in de landelijke hockeycompetitie. In heel Ken- nemerland was het alleen Strawberries dat in het veld kwam en Spirit wist te verslaan met 2-1. Eigenlijk had deze wed strijd veel beter gespeeld kunnen worden, als het veld op Schoonenberg in betere conditie verkeerde. Voorzitter De Boer van BC Velsen be dankte alle sprekers persoonlijk. Voor de receptie werden de balonnen opgelaten en 1 vond er een boerenkoolmaaltijd plaats. Alle activiteiten waren bijzonder geslaagd. Na de receptie was er nog een feestavond j voor alle oudere leden. W!1 'WK ■fys. o® 1X4C4WV

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19