Zonnebloemfeest in theaterzaal BIBLIOTHEEK LEENT NU OOK BROCHURES UIT Gevarieerd programma voor Heemskerks koffieconcert burgerlijke stand amro bank Afsluiting van Beeckzanglaan in commissie Hoe krijgt u dit Logboek Natuur? Versteviging van informatiefunctie Uniek boek voor nieuwe Amro spaarders i <Z50 - 12,50 veilingen beverwijk Uw broodje smacht naar een knapperig lekkerbekje. - i 12 Verkenningen van Nederlandse natuurgebieden. f I iogb°?.» Si 11 BEVERWIJK HEEMSKERK Agenda voor raadsvergadering Beverwijk Doe meer met vis, omdat’t zo lekker is. M IJMOND 19 7 7 NOVEMBER DINSDAG 8 ft A O 1 J O Nieuwe spaarders die in de actieperiode (1/11- 6/12) een spaar rekening openen (minimale inleg f 15,-),-kunnen dit natuurboek kopefi voor slechts f 12,50. Bovendien ontvangen zij f7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Deze actie loopt tot Sint-Nicolaas. Maar wees er snel bij, want voor ’t boek geldt: zolang de voorraad strekt. DRUKKERIJ SCHMITZ BV wijkerstraatweg 160 velsen-n. telefoon O 2510 2 32 07 In het kader van de actie „Gééf om de Natuur” van het Wereld Natuurfonds komt de Amro Bank met dit initiatief: ’t Logboek Natuur. Het gidst u door 12 grandioze, puur Nederlandse natuur gebieden. Door bijvoorbeeld de Wadden en de Peel, door de Noordhollandse duinen en het Kampereiland. Een schitterende uitgave van 120 pagina’s met o.a. spectaculaire luchtfoto’s en levensechte tekeningen van flora en fauna. l ftJ fkriist 4 Smachten naar sardines of pilchards. Verrukt van ’n moot gebakken schelvis. Gek op gerookte haringfilets. Weg van n heerlijke Ar Hollandse Nieuwe. Tja, als ze eenmaal de smaak te pakken hebben, weten ze niet meer van ophouden. En geef ze eens ongelijk. J u betaalt! ^oor’tboek- vVöWV Boterhammen, broodjes, tosti’s... als ze eenmaal de smaak te pakken hebben, weten ze niet meer van ophouden. Lonken naar paling. Dwepen met C garnalen. Knipogen naar een stevig lekkerbekje. Ver kikkerd op een sappige vissalade. O I Dan zijn er nog de ingekomen stukken, /ADVERTENTIE) r) Huon^M (ADVERTENTIE) specialiteiten: formulierensets periodieken en f oliedruk BEVERWIJK. De docu mentatie- en informatie afde ling van de bibliotheek aan de Kerkstraat omvat een grote hoeveelheid knipsels over lite raire onderwerpen, bibliogra fieën, brochurereeksen over speciale onderwerpen en do- kumenta tiemappen die kran tenknipsels en brochures be vatten over merendeels aktue- le onderwerpen waarover wei nig in boekvorm is geschre ven. Het toenemende gebruik van het materiaal heeft ertoe geleid dat vooral de brochures een belangrijke bron van in Het Aeolus-Kwintet trad reeds enke le malen voor de radio op. Het repertoi re omvat werken van bekende, maar ook minder bekende meesters uit he den en verleden. In Heemskerk voeren ze composities uit van Frans Danzi, Erich Sahlbach, Joseph Haydn en Da rius Milhaud. Het concert begint om 11.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. formatie vormen bij o.a. het maken van werkstukken en het houden van spreekbeur ten. Aangezien het vaak te veel tijd kost om deze brochu res in de bibliotheek te bestu deren, heeft de bibliotheek be sloten om de brochures in de dokumentatiemappen uit te lenen. Naast de 7 boeken die per keer geleend kunnen worden, is het nu ook mogelijk 3 bro chures te lenen. Het andere materiaal kan niet worden ge leend, maar kan alleen ter plaatse ingekeken of gefotoko- BLOEMEN: anjers 20-52, tros anjers 180-260, chrijsanten 100-280, jaar rond 25-40, per stuk 35-72, freesia 10-30, nerinen 20-50, roos 20-60, baby roos 12-32. PLANTEN: achmea 450, cyclamen 250- 600, vresia 175-230. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: andijvie 21-41, boerenkool 55-75, bospeen 55-120, breek- peen 15-32, groenenkool 32-45, knolselderij 25-56, komkommer 22-93, prei 25-75, radijs 38-45, snijbonen 350-600, sperziebonen 510, spinazie 85-130, spitskool 28-38, to maten 280-970, uien 8-35, waspeen 28-45. A. M. Keunen en A. S. Brouwer, B. A. Elemans en C. C. M. de Ruijter. Tenslotte wordt aan de raad gevraagd akkoord te gaan, met het aanbrengen van isolatieglas in 158 woningwetwoningen in Oosterwijk en met een aantal begrotings wijzigingen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Donderdagavond 10 november komt de gemeenteraad van Be verwijk weer in openbare vergadering bijeen in het Stadskantoor. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: onder andere een brief van bewoners van de Stumphiusstraat inzake de verkeerssi tuatie en een brief van bewoners van de Graaf Florislaan en de Kerkbeeklaan met het verzoek tot het opknappen van een braakliggend terrein aan de Kerkbeek laan. GEBOREN: Anette Bakker, Maarten Cleeren, Willem Wilbie, Jose Troya Gomez, Jeffrey Ange los Lopez, Rayer Robert de Bie, Richard Verbaan, Robin Donkers, Roger Beentjes. ONDERTROUWD: J. Nijmeijer en W. F. B. Damsma, W. M. Otten en M. Schaafstra, G. Stijnman en S. M. A. Schelvis, J. Brouwer en W. G. J. Dijkman, T. Schalier en A. S. A. Stet. GEHUWD: A. W. M. Olsthoorn en C. M. Lagrand, J. OVERLEDEN: Sjouke van der Boom, geb. 1 okt. 1912. GEBOREN: Tamara A. d.v. M. A. M. Winands en A. M. C. Stam, Jeroen R. z.v. S. P. M. Kooi man en B. M. Th. A. Bijl, Martin z.v. H. L. Lina en H. de Jong, Ferdinand V z.v. F. Buitenhuis en M. A. Th. de Jong. ONDERTROUWD: H. A. Lentz en A. Vermaat, J. A. War menhoven en S. C. E. van den Brink, Th. J. van Genderen en A. M. de Reus, P. J. Kok en C. Johansen, R. J. J. van ’t Hof en E. W. Bierman, Th. G. Groen en S. Warnink, M. van Roon en S. Burnjakovic, P. M. C. Kalfsvel en H. C. M. Numan, J. M. Gerten- bach en H. J. Minneboo. GEHUWD: G. J. Admiraal en J. E. E. Dauphin, H. P. M. Rutten en D. Nieuwenhuijs, P. Kern en D. Middelkoop, A. Kreulen en A. de Boer, M. P. Ch. Wijnberg en C. Brantjes. OVERLEDEN: A. J. Rijndorp, 86 jaar, geh. gew. m. J. van Vliet, B. Bakker 77 jaar, geh. m. G. K. W. Blom, P. L. van Noort, 80 jaar, N. van Loosbroek 63 jaar,- H. de Weers, 55 jaar, M. Jonkers 58 jaar, M. P. de Graaff, 69 jaar, geh. m. C. J. de Ruijter, F. A. Beelen 76 jaar, E. Vervat 70 jaar, geh. m. W. J. Bakker, A. J. Lemmers 57 jaar. SsPaarpremie! Toekenning van een extra subsidie aan club- en buurthuis „De Schans” en een bespreking van de zaken rond de nieuwbouw van „De Lichtboei”, alsmede een behandeling van een subsidie-aan- vraag van de christelijke voetbalvereni ging „Jong Hercules” in verband met de vervanging van het houten kleedgebouw op het complex St. Aagtendijk. Verder wordt aan de raad verzocht een zoge noemd voorbereidingsbesluit te nemen voor enige gedeelte van de gemeente en een krediet beschikbaar te stellen voor de kosten van de inspraakprocedure met be trekking tot het structuurplan, alsmede voor het bouwrijp maken van de percelen grond Alkmaarseweg 229 tot 231. Vijfhonderd zieken en gehandicap ten uit Beverwijk en Heemskerk heb ben maandagmiddag genoten van het amusementsprogramma in de Nieuwe Slof, dat de Beverwijkse afdeling van De Zonnebloem had georganiseerd. In de grote theaterzaal van het ontmoe tingscentrum traden o.a. Imca Marina, Ronny Tober en Hans van Willigen burg op. De feestmiddag werd geopend door mevrouw Fonville, voorzitster van De Zonnebloem. Het vervoer van de zieken en gehan dicapten werd geregeld door particu lieren en een zestal Rode Kruis-men- sen, die mopperden over de slechte toegankelijkheid van De Nieuwe Slof voor minder- validen. Een aanpassing van de opritten naar de ingang van het centrum achtte men wel noodzakelijk. Drie leden hiervan, te weten de flui tist Karel Suring, klarinettist Joop van Poecke en fagottist Frits Rodriques- Parreira maakten toen reeds deel uit van het ensemble. Hoboïst Christiaan Hamaker trad toe in 1971 en hoornist Cor Jorde in 1973. •.aii^ HEEMSKERK. In de grote zaal van het dienstencentrum De Janshee- ren houdt de werkgroep muziek zon dagmorgen een koffieconcert waaraan wordt meegewerkt door het Aeolus- Kwintet. Dit uit vijf leden bestaande gezelschap werd in 1967 door leden van het Amsterdams Symfonie Orkest „Con Brio" opgericht. iii w BEVERWIJK. Woensdag 16 novem ber zal de commissie voor verkeersaange- legenheden in het Stadskantoor om 19.30 uur in openbare vergadering bijeenko men. Op de agenda staat o.a. het verzoek van bewoners tot afsluiting van de Beeck zanglaan, eventuele instelling tweezijdig parkeerverbod Adrichemlaan, het rapport van de (IJ,mondige fietser, de verkeerssi tuatie voor fietsers op de kruising van RiemsdijklaanZPlesmanweg en het rap port van de projectgroep verkeersveilig heid Meeresteim De commissie zal zich ook bezig houden met de verbetering van de verkeersrege ling kruispunt Velsertraverse/Velserweg, de verbetering van het kruispunt Velser- weg-Vondellaan-Halve Maan en het we genplan rondom Akerendam. Voorts heeft de Dorpsraad Wijk aan Zee het verzoek gedaan tot handhaving van het huidige eenrichtingsverkeer in Tap- penbeckstraat en Stetweg, tot opheffing van de parkeerstrook in de Dorpsduinen bij de Moriaan en tot aanleg van een beveiligde oversteek bij de Moriaan. Hier omtrent zal de commissie eveneens advies uitbrengen. j pieerd worden. De regeling geldt niet alleen voor de cen trale bibliotheek maar ook voor alle filialen. Ook de filia len beschikken over dokumen- "tatiemappen met brochures, zij het in beperktere hoeveel heden. In samenwerking met „Vrouwencafé Sara Burger hart” verzorgt de Dokumenta- tie- en Informatieafdeling ten toonstellingen van informa tiemateriaal in de bibliotheek over onderwerpen die in de bijeenkomsten in dit centrum ter discussie staan. Sedert kort is de bibliotheek bezig, naast de bestaande lite raire knipsels, een kollektie do kumentatiemappen over au teurs ei\ illustratoren van jeugdboeken op te bouwen. Deze mappen worden samen gesteld door het Nederlands Bibliotheek en Lektuur Centrum. Begin 1978 zal ook een groot aantal filmrecensies aange vuld met ander materiaal over de filmkunst in dokumenta tiemappen voor de gebruikers van de bibliotheek toeganke lijk worden. Produktschap voor Vis en Visprodukten, Javastraat 2b, Den Haag. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11