Jack van Zanten door KNVB af gevoerd als chef d'équipe voor WK JAN ZWARTKRUIS ASSISTENT :he r9' VAN HAPPEL IN ARGENTINIË Lambert vallen Hulshoff: ENGELSE SELECTIE Troostprijs Stöve in Palm Springs tfubbelzOi'lile Joachim Stuck naar Shadow III Guy Thys laat Van Gool en -dubbele;; aan jenevèi tototips treffers en missers KNVB sprak Ajax vrij in ’Ütrecht-zaak 1 s Hooghoudt K__ IikJl ,,We spelen meteen ander systeem” nemen vrouwen mee naar WK Miljoenenaanbod voor Simonsen Oostenrijkers W 19 Favoriet V. 2 Taakomschrijving DINSDAG 8 NOVEMBER SPORT 19 7 7 A AST! I 9 oor age ons 346 W\ ling, igint wart k s 'n l?l I Wil t •A Jan Zwartkruis: Mee naar Argentinië. Maastricht voetbalgek door rentree Brokamp f- Barry Hulshoff in zijn nieuwe woonplaats Eysden. h- Van Gooi: Niet tegen Noord-Ierland. .aan van rf- Betty Stöve: Troostprijs. (ADVERTENTIE) 2-0 1-0 75-76 2-0 nen dat het Limburgse supporterslegioen van zicht laat horen, want Maastricht is ook dit seizoen helemaal „voetbalgek”, zeker nu Willy Brokamp zich weer (tijde lijk) heeft laten strikken door MVV. Er is echter één man die onder dit alles erg nuchter blijft: Barry Hulshoff (31). MW draait ook dit seizoen een prima partij in de eerste divisie, en dat mag ook wel met spelers als Huub Smeets, Peter Gerards, John Wabb, Willy Brokamp, Jo Bonfrère, Bobby Vosmaer, Johan Dijk stra, Janusz Kowalik en Hulshoff. Toch is het elke keer weer moeilijk om tegen zwakkere tegenstanders beide punten te pakken. Hulshoff: „Als MW het veld op komt, .zie je aan de gezichten van de tegen standers dat ze ons even willen pakken met 200 procent inzet. Dat is allemaal begrijpelijk. Wij zijn elke week favoriet. De ploeg van Knobel, je kent dat wel. Tegen PEC Zwolle ligt dat allemaal an ders. Een toevalstreffer kan de zaak beslis sen. Maar één ding is me onderhand duide lijk geworden: als je in de eerste divisie op een aardig niveau kunt meedraaien, geeft dat veel voldoening. Dan kun je Ajax best vergeten, hoe fraai het er destijds ook was”. <e imte in iige jrkast! dan ukturei □en. uw minder kste, landerij'; sn-Leur. Toch heeft het WK-comité de chef d’é quipe nog niet helemaal van de baan geschoven, omdat de spelers van het Ne derlands elftal een dergelijke man wel degelijk wensen. Happel zal daarom bin nenkort met enkele spelers, onder wie DEN HAAG. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ajax niet schuldig bevonden voor het feit dat de Amster dammers in de competitiewedstrijd FC Utrecht-Ajax (gespeeld op 21 au gustus, uitslag, 1-2) in de laatste minu ten met drie buitenlanders hebben ge speeld. In de slotfase kwam de West- duitser Lübeke als invaller in het veld. FC Utrecht tekende protest aan omdat Lerby en Arnesen ook speelden. Vol gens de reglementen mogen slechts twee buitenlanders gelijktijdig wor den opgesteld. Oranje-woordvoerder Ruud Krol, gaan praten. Het ligt in de lijn der verwach ting, dat de spelers hun eis om een chef d’équipe zullen handhaven. De werkelijke reden voor het WK-comité om een chef d’équipe af te wijzen is dat Jack van Zanten de enige kandidaat voor die func tie is. Hogewoning en Zwikstra zijn felle tegenstanders van Van Zanten en wensen met hem dan ook niet in zee te gaan, ondanks de uitdrukkelijke'wens daartoe van nagenoeg alle belanghebbenden. HAMBURG. Hans Joachim Stuck zal het volgende seizoen in de Formule I-races uitkomen voor de stal van Shadow. De 27- jarige Westduitser verklaarde in Ham burg, dat hij bij Shadow de eerste coureur wordt. Over de tweede coureur wordt in een later stadium beslist. Kandidaten hier voor zijn de Zweed Gunnar Nilsson en Ricardo Patrese. Stuck, die het afgelopen seizoen reed voor Brabham, kondigde ook aan, dat Shadow het volgende seizoen met een nieuw type Formule I-wagen in de races zal uitkomen. De voormalige Ajacied, in zijn glorietijd één van Europa’s beste voorstoppers, kijkt nuchter uit naar de zoveelste confrontatie tussen de giganten uit de eerste divisie. „MW kent PEC op haar duimpje. We weten alles van elkaar. Dat geldt omge keerd ook. Ik wil de Zwolse formatie niet vergelijken met onze ploeg. Dat laat ik graag aan anderen over. Je kunt wèl stel len dat MW over bijzonder goede spelers beschikt. De ploeg heeft voldoende men sen om te promoveren. Of dat lukt, is een tweede. Wij zijn nog niet Voldoende op elkaar ingespeeld. Het is bovendien de vraag of we dit team bij elkaar kunnen houden”. Eén man valt binnenkort zeker af. Willy Brokamp vertrekt begin komend jaar naar Amerika. Hulshoff: „Brokamp heeft zaterdag voor het eerst meegespeeld. Je ziet meteen een ander systeem bij ons. Willy trekt het spel naar zich toe; de op bouw is zeer gedegen, maar ook trager. En opeens geeft hij dan die gouden pass die hij nu eenmaal in zijn benen heeft. Zodra Willy weg is, schakelen we weer over naar die lange passes, vaak vanuit de achter hoede. Ik ben blij dat Brokamp er weer bij is, al is het maar tijdelijk. Hij hééft het gewoon”. Hulshoff heeft zijn tent opgeslagen in Eysden, een prachtig dorp onder de rook van Maastricht tegen de Belgische grens aan. Hij voelt zich goed thuis in Limburg. „Ik heb voorlopig een huurhuis betrok ken, maar ik denk dat ik iets ga kopen. Wat ik over anderhalf jaar ga doen, als mijn contract is afgelopen, weet ik nog niet. Ik wil in ieder geval zolang mogelijk blijven voetballen”, aldus Hulshoff, die naast de voetballerij ook nog eigenaar is van een importfirma in sportkleding in Zaandam. „Daar doe ik overigens niet zoveel aan. Ik heb een vertegenwoordiger die dat zaakje voor mij regelt”. Jack van Zanten: Afgevoerd door KNVB als chef d’équipe. De Amerikaanse voetbalclub Tampa Bay Rowdies uit Florida is bereid meer dan één miljoen dollar (tweeënhalf mil joen gulden) op tafel te leggen voor de Deen Alan Simonsen, sterspeler bij Bo russia Mönchengladbach. Dit schrijft de Deense courant Politiken in de maandageditie na een interview met de vice-president van de Tampa Bay Row dies, Francisco Marcos. BRUSSEL. Raoul Lambert en Ro ger van Gooi zijn niet opgenomen in de selectie van 22 spelers voor het Belgi sche elftal, dat op 16 november in Bel fast uitkomt tegen Noord Ierland. De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de kwalificatieduels voor de ein dronden van de WK-voetbal 1978 en is in feite nu Nederland zich plaatste een vriendschappelijke ontmoeting. 74-75 2- 1 1-3 3- 1 0-1 1-0 0-0 2-0 2-2 0-0 De spelers van het Oostenrijkse voetbalelftal zullen in Argentienië tij dens de eindronde van het wereldkam pioenschap vergezeld zijn van hun vrouwen. Nadat de kwalificatie een feit was, meldde zich een sponsor, die be reid was de reis- en verblijfkosten van de spelersvrouwen op zich te nemen. Go Ahead Eagles leed voor de zesde keer (op de laatste zeven wedstrijden) een nederlaag waarbij de tegenstander twee keer scoorde. FC Twente is met acht achtereenvol gende overwinningen nu de meest suc cesvolle ploeg. Zondag staat de thuis wedstrijd tegen PSV op het pro gramma. Feyenoord kwam door met 0-1 bij Telstar te zegevieren tot zijn eerste uit- overwinning van dit seizoen. De vorige overwinning op vreemd terrein viel op 20 maart, toen met 0-3 Haarlem werd verslagen. Volendam heeft zich goed hersteld van een periode waarin vijf wedstrij den achtereen verloren werden. Nu volgden vijf ongeslagen wedstrijden. Goed voor zeven punten. Eddy Treytel is met 279 minuten de doelverdediger die het langst zonder tegengoal is. Roda JC heeft eveneens een goede periode met vijf wedstrijden zonder nederlaag. Ook hier leverde dat zeven punten en slechts twee tegengoals op. tip 3 3 1 1 3 1 1 1 1 3 3 1 2 i-i 3-0 ■76-77 1-1 4-0 2-1 2-1 0-0 0-3 1-1 1-3 2-1 0-0 1-1 1-1 4-1 0-1 FC Twente Haarlem Ajax FC Utrecht Vitesse NAC Feyenoord Roda JC AZ’67 FC Vlaardingen FC Groningen Heerenveen Helmond Sport PSV Sparta FC Den Haag NEC FC WV FC Amsterdam Volendam Telstar GA Eagles Excelsior Wageningen SC Cambuur MW KSB Wilgenlaan 68, Zwanenburg-tel. (02907) 3541 Het WK-comité heeft tijdens zijn bespre king voorts besloten aan de medische staf geen tweede arts toe te voegen. Het me disch team, dat naar Argentinië reist, staat onder leiding van dokter Frits Kessel. Tij dens het WK-toernooi in West-Duitsland had de voetbalbond wel een tweede arts aan het team toegevoegd, „maar de prak tijk heeft toen geleerd dat een tweede dokter overbodig is”, aldus Hans Hamstra. Wel zal in Argentinië, evenals tijdens het toernooi in West-Duitsland, een WK-bu- reau worden opgericht. Dat bureau komt onder leiding te staan van Jan Huijbregts en Hans Hamstra. Deze taakomschrijving werd gisteren tij dens een bespreking op het sportcentrum in Zeist door het WK-comité, dat bestaat uit Jacques Hogewoning (voorzitter be taald voetbal), Ton Zwikstra (bestuurslid betaald voetbal), Jan Huijbregts (secreta ris betaald voetbal) en Hans Hamstra (Hoofd afdeling voorlichting), vastgesteld. Bij dat gesprek waren aanwezig de trai ners Happel, Zwartkruis en De Vroet en verzorger Pierre van de Akker. Het WK- comité heeft tijdens zijn bespreking uit voerig aandacht besteed aan de vraag of een chef d’équipe voor het Nederlands elftal moet worden aangesteld. Enkele maanden geleden stelde Ernst Happel voor Feyenoords directeur Guus Brox in die functie aan te trekken. Daarentegen werd door de meeste clubs bezwaar ge maakt, omdat Brox te veel club-gebonden zou zijn. Door de spelers van het Nederlands elf tal en de belangenvereniging FBO (clubs), WCS (spelers) en WON (trainers) is Jack van Zanten naar voren geschoven als kan didaat voor de functie van chef d’équipe. Woordvoerder Hans Hamstra: „We weten niet wat zo’n man zou moeten doen. In West-Duitsland hebben we ook geen chef d’équipe gehad. Een dergelijke man hoeft er wat ons betreft niet te komen”. Ook Ernst Happel is van mening veranderd. Stelde hij eerst Brox als kandidaat voor, nu vindt ook Happel een chef d’équipe plotseling overbodig. Hamstra: „Happel heeft destijds spontaan uitgeroepen, dat een chef d’équipe noodzakelijk was. Maar nu we er uitvoerig over gesproken hebben, ziet Happel ook in dat we een dergelijke man niet nodig hebben”. George Knobel de tweede beslissingswed strijd om het eerste periodekampioen- schap in de eerste divisie moet spelen. Tegenstander PEC Zwolle mag erop reke- Toto 46 staat volledig in het teken van FC Twente-PSV. Door de opeen volgende overwinningen van PSV leek het er even op dat het simpel de lands titel zouden behalen. Maar een neder laag in Enschede zou inhouden dat zowel FC Twente als Ajax, bij winst op FC Den Haag, plotseling op twee punten komt en dan is de strijd toch weer open. Het zou aardig zijn als deze situatie zich voor zal doen. Want alleen een nederlaag van PSV kan de span ning terugbrengen. Ton Kamphues kwam in de eerste tien wedstrijden niet tot scoren. De laatste drie wedstrijden scoorde hij tel kens één maal voor Amstërdam. (Van onze sportredactie) ZEIST. Het WK-comité van de voet balbond heeft Jan Zwartkruis ‘oegevoegd aan de technische staf, die het Nederlands elftal tijdens het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Argentinië zal begeleiden. Jan Zwartkruis wordt de rechterhand van Ernst Happel en zal de bondscoach bij diens afwezigheid vervan gen. De beide trainers zullen op korte termijn een oefenprogramma voor Oranje opstellen. Bovendien zullen zij het ko mende half jaar de wedstrijden bezoeken van de landen, die bij Nederland in de poule worden ingedeeld. f v, (ADVERTENTIE) Hooghoudt l l Door de 3-0 winst van FC VVV is NEC nu de ploeg die het langst zonder een gescoord doelpunt is nl. 385 minuten. PALM SPRINGS. Betty Stöve en haar partner Marina Navratilova zijn tijdens het Colgate tenniskampioenschap in Palms Springs toch nog in de prijzen ge vallen. In de troostronde van het dames- dubbelspel versloeg de combinatie de Zuidafrikaanse dames Boshoff/Kloss met 7-6 en 6-1. Het winnende koppel kon 10.000 dollar innen. De Engelse Virginia Wade en de Frangaise Frangoise Durr wonnen de hoofdprijs in het damesdubbelspel. In de finale hadden ze drie sets nodig om Helen Cawley (Australië) en Joanne Russel (VS) te verslaan, 6-1, 4-6 en 6-4. Na een langdurig onderzoek kwam de tuchtcommissie tot de volgende con clusie: „Naar oordeel van de commissie is hier sprake van een oneigenlijke dwaling en heeft Ajax duidelijk niet bewust gewild dat er drie buitenlan ders gelijktijdig speelden. Derhalve acht zij Ajax niet schuldig en blijft de uitslag 1-2. Werd het vorige weekend met 35 goals de produktiefste competitiedag van dit seizoen, het afgelopen weekend werd met twintig goals de minst pro- duktieve. Guy Thys heeft de volgende 22 spe lers geselecteerd: Mare Baeke (Beve- ren), Hugo Broos (Anderlecht), Jan Ceulemans (Lierse), Albert Cluytens (Beveren), Ludo Coeck (Anderlecht), Julien Cools, Paul Courant (Club Brug ge), Theo Custers (Antwerp), Herve De- lesle (Waregem), Philippe Garot, Eric Gerets (Standard Luik), Walter Meeuws (Beerschot), Raymond Mom mens (Lokeren), Jacques Munaron (An derlecht), Jeanmarie Pfaff (Beveren), Michel Renquin (Standard Luik), Gil bert van Binst, Frangois van der Eist (Anderlecht), Rene Vandereycken (Club Brugge), Frank Vercauteren (An derlecht), Rene Verheyen (Lokeren) en Willy Wellens (RWDM). □nniga met n. Veel) ieuwlr] sgel ar met >ro- I I Competitieleider Jan Huybregts: „Hiermee is deze zaak afgedaan. Voor het sectie-bestuur betaald voetbal is er verder geen enkele reden nog stappen te ondernemen. De twee punten zijn en blijven voor Ajax”. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT. Ruim 3500 Maas trichtenaren vergezellen MVV woensdag avond naar Nijmegen, waar de ploeg van De Eindhovenaren hebben het altijd erg moeilijk in Enschede. In de laatste tien seizoenen kwam FC Twente zeven keer als overwinnaar te voorschijn en drie wedstrijden eindigden onbeslist. Geen prettig vooruitzicht voor PSV, maar het voordeel van het team is dat het dit seizoen uit beter voor de dag komt dan thuis, en daarom gaat de voorkeur uit naar een gelijkspel. Haar lem krijgt op eigen veld het door twee nederlagen teruggevallen Sparta op be zoek. De afgelopen twee nederlagen van de Rotterdammers kunnen voor het verloop van deze wedstrijd beslis send zijn. Een derde nederlaag brengt Sparta volledig uit de race, maar afge wacht moet worden hoe dit achtereen volgende verlies verwerkt is. Het afge lopen seizoen leverde aan het begin van de competitie, op een woensdagavond, een 4-0 zege voor de Haarlemmers op, maar deze uitslag is niet te verwachten. Ajax kan verder aansluiten door van FC Den Haag te winnen. FC Den Haag won slechts één keer in twintig seizoe nen in de Meer. FC Utrecht kan zijn puntentotaal opvijzelen door het krach- tenverslindende NEC te verslaan. De Nijmegenaren zijn zeer sterk van start gegaan, maar staan op instorten. Ge lukkig voor hen slaagt FC Utrecht er nog steeds niet in het goede ritme te pakken. Vitesse en FC VVV kennen elkaar uitstekend uit de eerste divisie. De eer ste confrontatie op hoger niveau is rijp voor een gelijkspel. NAC, op zaterdaga vond, is ook nog op zoek naar de vorm. Van de sterke thuisploeg uit het verle den is niets overgebleven, waardoor er voor hun angsttegenstander FC Am sterdam mogelijkheden aanwezig zijn om één puntje mee te nemen. Feyenoord blijft met geluk overeind. Tegen Volendam kan de opgaande lijn voortgezet worden, maar dat dacht Ajax ook toen men Volendam ontving. Telstar, na een goede serie wedstrijden door Feyenoord onverdiend tot staan gebracht, gaat naar Roda JC. De ploeg van Jan Jongbloed heeft na een zwakke start het ritme te pakken en komt regel matig tot goede prestaties. Toch is Tel star daar niet kansloos mits het goede spel vastgehouden kan worden. AZ’67 gaat op zaterdagavond tegen Go Ahead Eagles een moeilijke avond tegemoet. Merkwaardig veel moeite hebben de Alkmaarders met de Deventenaren hoe de stand op de ranglijst ook is. In acht seizoenen won AZ’67 slechts twee keer, eindigden er vijf gelijk en ging de winst één keer naar Go Ahead. In acht wed strijden maakten deze ploegen totaal negen goals. De semi-Rotterdamse der by tussen FC Vlaardingen en Excelsior is goed voor een gelijkspel. Deze moge lijkheid is er eveneens bij FC Gronin- gen-Wageningen, twee runner-ups en nauw betrokken bij de tweede periode- titel. LONDEN. De selectie van het En gelse elftal voor de wedstrijd tegen Italië die woensdag 16 november op Wembley wordt gespeeld en beslissend is voor deelname aan de WK in Argenti nië, luidt als volgt: doelverdedigers: Ray Clemence (Liverpool), Joe Corri gan (Manchester City), Peter Shilton (Nottingham Forest). Verdedigers: Phil Neal, Emlyn Hug hes (Liverpool), John Gidman (Aston Villa), Dave Watson (Manchester City), Billy Bonds (West Ham), Mick Mills (Ipswich). Middenvelders: Trevor Cherry (Leeds), Brian Talbot (Ipswich), Ray Wilkins (Chelsea), Trevor Brooking (West Ham), Ray Kernedy (Liverpool). Aanvallers: Kevin Keegan (Ham burg), Peter Barnes (Manchester City), Gordon Hill, Steve Coppell, Stuart Pe arson (Manchester United), Trevor Francis (Birmingham), Paul Mariner (Ipswich), Bob Latchford (Everton). T

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19