Koffieconcert met Ruim 2000 handtekeningen voor ABN Bank Hoe u f1.000,- koopt voor maar f624,45? Wij helpen met een Kasbiljet I zoetzuur taalgebruik t initiatief -c omité Commissie schoolsporten voorziet in behoefte VIJF AANNEMERS EN ESMIL WILLEN HUISVUIL IN REGIO HOUDEN 49, Voorlichting over brandpreventie aan publiek 11 is JULES DE CORTE IN ’SCHEYBEECK’ Binnenkort naar E.G., Hoogovens en Den Haag HALVE PRIJS! Aabe Joppers van Scholen streden om tafeltenniseer SVULILUMUU14JJ<£ Dat kan met ABN Kasbiljetten. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een hoge rente. Ze zijn te koop bij elk ABN' kantoor, zonder problemen. Er zijn 5 soorten Kasbiljetten met een looptijd van ca. 3 jaar, 4 jaar, 5 jaar, 6 jaar en 7 jaar. Bij aankoop is de rente afgetrokken. Aan het eind de rit wordt f 1.000,- of f 10.000,- uitbetaald, rente inbegrepen. Nevenstaande tabel toont u wat een Kasbiljet kost. Volgens wethouder/statenlid: HEEMSKERK HEEFT BAAT BIJ DUBBEL FUNCTIE ROOZEN Snelheidscontrole IJMOND 19 7 7 NOVEMBER 9 WOENSDAG fes «T '4 I I NOVEMBER AANBIEDING IN ONZE JUNIORHOEK: k Mi Ondernemers smeken gewest 1 JAN BAART (ADVERTENTIE) ■A n<>\'77 maten 140-152-164 I cussieavond over de werkgele genheid bij Hoogovens in de Schouw in Velsen-Noord. Overigens loopt- de handte keningenactie nog steeds door. Veel lijsten zijn nog in omloop. De gelden die nog binnenko men zullen worden aangewend om een reeks kleinere adver tenties te plaatsen. bij aankoop van een klndercorduroybroek of spijkerbroek bijpassende blouse of trui voor de Lange Nieuwstraat 185 (Noord Arcade) IJmuiden gedrongen op opschorting van alle plannen van Hoogovens Datum van aankoop Het bekende „Naar, dom jongetje” werd naar de politiek verwezen. „Hij kon pra ten, dus bracht het heel ver”. De kabinets formatie kwam ook ter sprake. De 7-7-1 formule voor D’66, PvdA en CDA was favoriet bij Jules de Corte. Hij gunde Van Agt best die éne zetel van goddelijke voor zienigheid. Politieke belangstelling bleek ook uit de voorgelezen selectie van ver haaltjes die Jules dagelijks inspreekt op zijn „Cortefoon”, een antwoordapparaat voor telefonerende Cortefielen. „Mocht je ’s morgens ontwaken met twee vleugels aan den lijve” verraste niet alleen door de tekst, maar vormde ook het meest opmerkelijke muzikale element van het programma. Deze hemelse compositie Melancholieke bespiegeling sprak uit „Het liedje bij de tamboerijn”. Jules de Corte liet hier zijn mild-trieste kijk op de kwetsbare eenling temidden van de hard vochtige maatschappij doorklinken. Veel agressiever klonk de „alternatieve ope ning”, een parodie op de bitsere Jules de Corte uit de tijd van de protestbeweging, met relativerende scherts door de liedjes- maker zelf ingeleid. Een „zeemansliedje” en gewoon een „aardig liedje” werden daarna afgewisseld met een spitsvondige conférence over het verschijnsel klappen voor televisie-opnamen door 100, respec tievelijk „200” en „400” personen. Aankoop prijs 672.85 672.90 673.41 673.55 673.69 673.83 (ADVERTENTIE) 10 II 14 15 16 17 Aankoop prijs 855.41 855 57 856.05 856.21 856.37 856.5 3 Aankoop prijs 793.30 793.45 79 3.91 794.07 794.22 794.38 Kasbiljetten einddatum 1-3’83 einddatum 1-3’81 Kasbiljetten einddatum l-3-’84 tj Aankoop prijs 624.45 624.58 624.97 625.10 625.23 625.36 BEVERWIJK. Op de koffie bij Jules de Corte. Een uitverkocht Scheybeeck bewees zondagmorgen dat velen, ondanks regen en wind, een vroege sprong uit de veren voor tot vermindering van de werk gelegenheid. Op dezelfde dag (10 novem ber) worden deze handtekenin gen door het dagelijks bestuur van het initiatiefcomité t.w. Jo han Brouwer, Roel Pomp, Wil lem de Boer en Jan Ruijter aangeboden aan E.G.-commis saris Vredeling (om 14.30 uur in Brussel), aan de directie van Hoogovens om 9.00 uur, en aan het ministerie van Sociale Za- mensen te helpen brand te voorkomen. „Maar dat dat niet altijd lukt, zelfs bij brandweerlieden, ben ik zelf aan de weet gekomen, toen vorige week vrijdag een brandje uitbrak in mijn huis”, aldus de heer Nome. Voor de brandweer blijft het niet alleen bij het bestrijden van vuur, de brandweer wordt voor heel veel andere taken gebeld en snelt dan ook te hulp. Het Beverwijkse brandweerkorps be staat momenteel uit 50 mensen. De com mandant is een beroepskracht, evenals de heer Nome. De brandpreventie is bijzon der belangrijk, want voorkomen is nog altijd het beste medicijn. De heer Nome vertelde over sterke staaltjes, zoals van de vrouw, die het zo koud in bed had, dat zij haar ribbuiskachel mee in bed nam en prompt brand veroorzaakte. Maar ook met elektrische dekens, strijkijzers en frituur pannen gebeuren te vaak ongelukken. Bui ten de aula werd na de lezing een demon stratie gegeven met een pan., vet, die in brand gestoken werd -en snel geblust moest worden. Dat kan dan ook, want een paar brandweerlieden zijn lid van de EH- BO-vereniging en met vereende krachten werd er snel een einde gemaakt aan het vuurtje. Kasbiljetten Kasbiljetten einddatum b3-’8O Rente 7% Haarlemmerliede) gesteund door me vrouw E. Jonkergouw (CDA Haarlem). Eerder in de vergadering hadden zij al kritiek geuit op het feit dat zij de laatste tijd onvoldoende waren geïnformeerd over de nieuwe ontwikkelingen op het ge bied van huisvuilverwerking en veel op andere wijze, met name uit de' kranten, hadden moeten lezen. De voorzitter wierp echter tegen dat nooit een stuk aan de leden is onthouden dat voor discussie no dig was. Zij vond het verwijt niet terecht. Aanvankelijk zou het een academische gedacfitenwisseling worden over de recyc ling van huisvuil met inpassing van de Haarlemse vermalingsinstallatie. Daarop werd ook herhaaldelijk door mevrouw Niemeijer gewezen tijdens de discussie. Zij verduidelijkte dat al een beslissing is genomen voor de VAM, omdat het vuil weg moet en dat aan de alternatieven nog steeds onzekerheden kleven. Zij werd daarin gesteund door M. Jager (PvdA Heemstede), L. Quant (PvdA Haarlem) die zeiden dat in de Kennemerraad een grote meerderheid het voorstel voos regionale verwerking heeft afgewezen. Alle commissieleden toonden zich overi- Jules de Corte is nooit stil blijven staan bij zijn oude successen (zijn eerste plaat „Ik zou wel eens willen weten” stamt uit 1946), maar heeft daarentegen steeds zijn repertoire aangevuld en vernieuwd. Met name zijn visie op kerk en samenleving was een rijke inspiratiebron. Deze beide instituten gaven herhaaldelijk aanleiding tot zeer venijnige versregels, maar hoewel er nog een wrang smaakje zit aan de inkt van de dichter, is het allerscherpste inmid dels toch van de pen gesleten. „Alle sombe re voorspellingen zijn inmiddels uitgeko men: we hoeven ons dus niet meer zó druk te maken” verklaart zijn wat mildere toon. verdient het onverwijld, in een handig draaibaar schijfje geperst, op te stijgen naar de hoogste regionen van de hitlijsten. Samen met de kakelverse carnavalskra ker „Ome Piet veegt zijn handen af aan zijn sokken” moet daar een gouden schijf in zitten. De veelzeggende titels „We come over Shell” en „Frikandel speciaal” moch ten onze consumptiemaatschappij even kietelen. Bedrieglijk eenvoudig taalge bruik viel weer te beluisteren in „Het land van de toekomst” en „Wie in Nederland wil zingen”. Naast het simpel en tegelijk spits woordgebruik, wist Jules de Corte ook met fijnzinnig pianospel steeds een wonderlijk spanningsveld op te roepen. Zelfs het his torische „Ik zou wel eens willen weten” en good-old „Juultje van Pingelen” klonken weer als nieuw. SB IJMOND. „Het initia- tiefcomité vanuit de bevol king voor het behoud van de werkgelegenheid, het algehele levenspeil en het welzijn in de IJmond" gaat door met de ac tie. Binnenkort verschijnt er in de advertentiebladen een advertentie met 2200 namen en beroepen van evenzovele mensen, die in de afgelopen weken tegen betaling vatteen gulden een tekst hebben on* dertekend, waarin wordt Aan- ken in Den Haag om 10.30 uur. Op maandag 21 november organiseert het comité een dis- Overigens wil het initia tiefcomité reageren op de brief die de Hoogovensdirectie on langs verzond aan het ministe rie van Binnenlandse Zaken (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. In de Beverwijkse sporthal werd een tafeltennistoernooi voor de leerlingen van het basisonderwijs gehouden. Voor de commissie School sport Beverwijk vormde dit scholieren- toemooi het eerste grote evenement van het uitgebreide programma dat dit jaar afgewerkt moet worden. Ruim honderd kinderen namen aan het tafeltennistoer nooi deel. Uitslagen: meisjes 11-12 jaar: 1. Monique Fransman (Kameleonschool); meisjes 8- 10 jaar 1. Simone Schilder (Zeewijk- school); jongens 8-10 jaar: 1. Ruud Schram (Petrusschool); jongens 11-12 jaar: 1. Ab Geldermans (Petrusschool). De scho- lenprijs kwam in het bezit van de Kamele onschool. De prijswinnaars ontvingen uit handen van organisatievoorzitter J. Zui- derwijk een medaille met rood-wit draag- lint. Er werd ook een tafeltennistoernooi voor het personeel van Hoogovens en hun gezinsleden georganiseerd. Hier waren er 85 deelnemers. De organisatie en uitvoe ring was in handen van de Beverwijkse tafeltennisvereniging Rapidity. om gesprek over recycling gens Bijzonder geïnteresseerd in de nieuwe ontwikkelingen, maar meenden dat nog steeds sprake is van experimen ten. Wat door het bedrijfsleven en ook TNO duidelijk is tegengesproken. Van Ge stel benadrukte dat het rijk 1,2 miljoen gulden beschikbaar heeft gesteld voor het Haarlemse project. Hij wees er op dat milieudeskundige Dr. Luyken de uit spraak heeft gedaan dat hij niet hard kon maken dat huisvuilverwerking in de regio op den duur niet beter zou zijn en dat A.G. I van Schooten, lid dagelijks bestuur heeft gezegd dat zelfs om 1 minuut voor twaalf nog op de beslissing zou kunnen worden teruggekomen. Mevrouw Jonkergouw wees ook op de buitenlandse belangstel ling voor de installatie. De meeste leden hielden echter voet bij stuk en vonden dat het VAM-station ge bouwd moet worden. Aangezien het VAM- contract over 15 jaar afloopt en de rijks overheid wellicht binnen die periode al met andere eisen op tafel komt, waardoor sneller een nieuwe oplossing nodig wordt, pleitten zij er wel voor de vinger aan de pols te houden en de ontwikkelingen te blijven volgen. Mevrouw Niemeijer toonde zich na aan drang van Van Gestel, Jonkergouw en de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven bereid het dagelijks bestuur te vragen of de vijf ondernemingen en Esmil hun nieuwe plan mogen toelichten. In de eerste instantie zal dat betekenen dat het dage lijks bestuur aan het bedrijfsleven vertelt waarom voor de VAM is gekozen, maar de ondernemers zijn vast van plan het ge- westbestuur van de onjuistheid daarvan te overtuigen. over de plannen voifr een vijf ploegendienst bij de PEN-cen- trale. Het comité neemt hier van met verontwaardiging kennis. Ten onrechte tracht Hoogovens invloed aan te wen den op een aangrenzend over heidsbedrijf. Uit de brief blijkt verder dat de toezegging van Hoogovens aan de bonden om studie te maken van alterna tieven voor gedwongen ontslag een lome belofte is. Op deze manier werkt Hoogovens een verharding van standpunten in de hand, aldus het comité. HEEMSKERK. De gemeente Heemskerk heeft alleen maar profijt van het statenlidmaatschap van CDA- wethouder H. J. M. Roozen. Uitgedaagd door de radicale frac tieleider Kroon, die het raadslidmaat schap en het lidmaatschap van Provin ciale Staten „onverenigbaar” had ge noemd, schroomde de betrokkene (overigens nog helemaal niet zeker van zijn herverkiezing) in het kader van de begrotingsdebatten zelf niet op de be wuste „cumulatie van functies” in te gaan. Volgens wethouder Roozen hebben CDA en WD, in tegenstelling tot de PPR en een deel van de PvdA-aanhang, geen bezwaar tegen de uitoefening van de dubbelfunctie. Op deze wijze name lijk kunnen de gemeenten niet alleen hun inbreng in het provinciaal bestuur tot uitdrukking laten komen, maar daarnaast ook via het statenlidmaat schap van een raads- of collegelid goe de contacten met de provincie als zoda nig opbouwen. In zijn geval heeft Heemskerk, aldus de wethouder, vol gens datzelfde principe alleen maar van zijn statenlidmaatschap geprofi teerd. gesprek toe, geef ons een kans en denk daarbij ook aan de werkgelegenheid. Ons voorstel om tot een gesprek te komen met het Gewest Kennemerland wordt onder steund door twee commissieleden. „Met deze smeekbede richtte de heer A. Wierds van J:G. Nelissen Zn. IJmuiden zich dinsdagmiddag als woordvoerder van vijf ondernemingen, en Esmil waarmee samenwerking is ontstaan, tot voorzitter mevrouw H.C. Niemeijer van de gewest- commissie milieubeheer. Dit verzoek was slechts mogelijk doordat mevrouw Niemeijer na afloop van de vergadering toestond dat vanuit het publiek vragen werden gesteld. Dat gebeurde op aandrin gen van commissielid R. van Gestel (CDA (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Wilt u alstublieft een gesprek met ons hebben, de provincie stelt vertrouwen in ons en wij hebben een alternatief voorstel voor de recycling van huisvuil in Haarlem. We hebben de indruk dat het dagelijks bestuur de boot afhoudt omdat nu eenmaal voor de VAM is gekozen. Het siert de overheid toch eventueel op een besluit terug te komen als nieuwe mogelijkheden zich aandienen. Het bedrijfsleven wil miljoenen op tafel leggen om het huisvuilprobleem hier op te lossen. U heeft ons principevoorstel ontvangen en dat willen we graag mondeling toelichten. Sta ons een de zanger van het ongewone lied best de moeite waard vonden. Jules de Corte heeft die matineuze belangstelling bovendien voorbeeldig beantwoord met een ongedwongen, bijna huiselijk optreden, waarbij speelse en scherpe, vrolijke en wrange liedjes doorspekt werden met rappe en zeer rake toelichtingen. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Vpor de„lening, die de heer Nome van de Beverwijksebrandweer maandagavond in de aula van de Pedago gische Academie voor de leden van de EHBO-vereniging Gerardus Majella hield, bestond een bijzonder grote belangstel ling. De heer Nome, die bij de brandweer de brandpreventie onder z’n hoede heeft, vertelde, dat er vele nieuwe aspecten om J de hoek komen kijken, want naast het A bestrijden van de brand, probeert men K zoveel als mogelijk is door voorlichting de Kasbiljetten einddatum - 1-3-82 Rente 7'/4% Rente 7'/7% Rente 7%% Rente 7i/4°/o Aankoop prijs 732.29 732.44 732.88 733.02 733.17 733.32 Tussentijdse prijswijzigingen voorbehouden. Vanzelfsprekend dient u voor de ABN Kasbiljetten van f 10.000,- bovenstaande prijzen te vermenigvuldigen met 10. HEEMSKERK. De Sportraad Heemskerk heeft een kalme vergadering achter de rug. Gisteren kwamen de vertegenwoordigers van de sportverenigingen bijeen. Onder meer werd gesproken over de juiste taak en doelstelling van de commissie overige sporten. Er werd tevens gediscussieerd over de instelling van een commissie school sporten- De leden van de sportraad zagen wel wat in deze commissie. De commissie overige sporten heeft moeite met het gebied waarin men zich moet begeven. Enkele sporten blijken net op de rand te zitten en daardoor wellicht bestemd te zijn voor de commissie recrea tieve sporten. De heer Duin stelde daarom ook voor om in een van de volgende verga deringen een gebiedsbepaling te maken voor de diverse commissies. De commissie recreatieve sporten heeft een succesje geboekt, want vanaf donder dag 10 november kunnen de ongeorgani seerde sportbeoefenaren terecht. Van 19.30 tot 20.30 uur kunnen er dames onder bevoegde leiding gaan sporten in de vol gende twee zalen: de gymzaal aan de Mar- nestraat (Oosterwijk) of de gymzaal aan de Louis Couperusstraat, tegenover de Prin senhal. De heren kunnen in beide zalen een uur later terecht. De kosten zijn twee gulden per keer en voorlopig duurt de cyclus tot eind december. De heren Wes sels en Zandstra maakten enige bezwaren omdat de gemeente een eventueel tekort voor deze avonden aanvult. Zandstra: „Dit moet gezien worden als een soort subsidie. Dan moet er ook een subsidie gegeven worden aan de volwassenen bij de vereni gingen”. De heer Zandstra, verbonden aan i een gymnastiekvereniging, was zichtbaar bang dat het een soort concurrentie zou worden. De commissie schoolsporten moet zo snel mogelijk van de grond komen. Daar j waren de leden van de sportraad het wel met elkaar over eens. De heren Holleman j en Van Loon maken nu al deel uit van een i commissie die de schooltoernooien organi seert. In de nieuw te vormen commissie j zou dan ook een lid van de sportraad i plaats moeten nemen. HEEMSKERK. Dinsdagmiddag wer den twaalf automobilisten op de bon ge slingerd, toen zij bij een snelheidscontrole op de Jan Ligthartstraat de maximum snelheid overschreden. Recordhouder was de automobilist die met een snelheid van 81 kilometer per uur over het asfalt raas de.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11