FUNCTIONEREN SPORTRAAD MAAKTE DE TONGEN LOS wordt duur <<111 U il Ontsluiting Velserbroek bij ons kunt u natuurlijk soor ooametins terecht Toezicht op waterschappen moet in handen van provincie blijven RRP ”INN” HET HEl£ JAAR OOORl^J RAAD WIL ER MEER GESTALTE AAN GEVEN Jeugddienst KRITIEK OP INSTELLING VAN Opening nieuw kantoorpand Reimes en Reimes Beschonken man viel winkeliers Breestraat lastig Veehouders willen maatregelen tegen loslopende honden Geen spreekuur „WATERKRINGEN” WETENSWAARD „Kees Jongert” had moeite met ijsbaanassistenten 9 IJMOND VRIJDAG NOVEMBER 19 7 7 1 1 van een onzer verslaggeefsters) Wantrouwen N ORON-commissie lïl iji MN waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen Sporthal (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het toezicht op de waterschappen moet een taak blijven van het provinciaal be stuur. Zou de provincie van deze taak ontheven worden, dan zou daarmee het provinciaal bestuur worden „onttakeld”. De „raad voor de territoriale decentralisa tie” heeft daar fundamentele be- Kennemerlaan 92, IJmuiden, tel. 02550- 15072 HEEMSKERK. Het Heemskerkse college is best bereid om aan de Sportraad wat meer „body” te geven. Volgens wethoudster mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar, die in het kader van de behande ling van het begrotingshoofdstuk over de sport nogal wat vragen over het functioneren van de Sportraad te beantwoorden kreeg, zullen taakstelling en bevoegdheden van de raad binnenkort opnieuw onder de loep worden genomen. In het overleg zal tevens de beleidsvisie van de Sportraad zelf betrokken worden, terwijl aan de hand van een belangenafweging ook bekeken zal worden of de raad in de toekomst de beschikking moet krijgen over een eigen budget. Beleidsnota Compliment - V zwaren tegen. De raad heeft dit standpunt in een advies over het voorontwerp van wet op de water keringen aan de minister van ver keer en waterstaat kenbaar gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Op een eigen budget voor de Sportraad j. (ADVERTENTIE) Hl III li/ll II: I t t I Dijkstra, die er zich aan gestoord had dat er in de nota van aanbieding door het de mogelijkheid om tot één gemeentelijke afdeling sportzaken te komen te onder zoeken. Behalve op het beschikbaar stellen van een eigen budget (waarmee hij zeggen wil de dat de Sportraad de eindverantwoorde lijkheid zou moeten krijgen over de verde ling van het totale gemeentelijk sportbud- get) drong de radicale woordvoerder Kroon ook aan op versterking van het ambtelijk apparaat ten behoeve van de sport met een sporttechnisch geschoolde medewerker. Daarmee zou de Sportraad tevens de verantwoording kunnen gaan dragen voor de door haar te nemen beslis singen, vond Kroon, die het college ver weet de raad nu nog te veel met „haastje repje”-zaken en „instant”-beslissingen op te zadelen. Wel ging zij nog even filosoferenderwijs in op het verzoek van diezelfde Dijkstra, om de mogelijkheden tot de instelling van één gemeentelijke afdeling sportzaken eens nader te bekijken. De wethoudster toonde zich hiervan niet alleen een groot voorstandster, maar leek zelfs bereid ver der te gaan: wat te denken van het onder brengen van alles wat in Heemskerk met sport te maken heeft in één gemeentelijke tak van dienst? Heel belangrijk in deze tijd: een goede bril, die past bij uw uiterlijk en bij uw kleding. De mode is duidelijk veranderd,óók de brillen- mode. Komt u eens kijken naar onze zeer l uitgebreide kollektie modieuze brillen, van alle bekende modehuizen. Dan zult u zien, dat u met ons advies altijd een bril krijgt die bij u past. kansen tot uitvoering van een dergelijke weliswaar praktische, maar kostbare ope ratie werd door de wethoudster in tweede instantie vervolgens met geen woord meer gerept. Eén gemeentelijke dienst voor de sport, het is duidelijk, zal voorlopig dus wel een droomwens blijven. Tenslotte werd de door de heren Hof en Koelman in Heemskerk te bouwen sport hal door de raad met gemengde gevoelens ontvangen. Het CDA toonde zich bij mon de van woordvoerder Dijkstra enthousiast voor de plannen; fractieleider Kroon van de PPR erkend tegenstander van de plannen vond, dat als er dan toch een sporthal moet verrijzen, deze (liefst in combinatie met een instructiebad) in Oos- terwijk-Zuidbroek zou moeten komen te staan, terwijl mevrouw Van der Ploeg van de WD de exploitatie-opzet van de sport hal aangreep om op de tarieven van de Prinsenhal in te gaan. Aangezien deze materie in de novem- berraad nog eens uitvoerig aan de orde komt, liet de wethoudster de bouw van de particuliere sporthal voorlopig nog even rusten. BEVERWIJK. Maandag 14 november is wethouder ir. J. Camfferman verhin derd zijn wekelijks spreekuur te houden. MEVROUW WETHOUDER VER VELDE- WA GENA AR BEVERWIJK. Een 29-jarige beschon ken inwoner uit Velsen, maakte het don derdagmiddag enkele winkeliers aan de Breestraat knap lastig. De politie ontferm de zich over de man. Bij zijn aahouding bleek hij een strijkijzer op zak te hebben, dat hij uit de winkel van de firma Blokker had gestolen. De man is vanmorgen naar huis gestuurd. Volgens het voorontwerp zou het provin ciaal bestuur niet langer belast moeten zijn met de instelling en opheffing van waterschappen. In plaats daarvan zouden BEVERWIJK. Zondagmorgen om half tien wordt in de Middelaarskerk een gereformeerd-hervormde jeugddienst ge houden. Voorganger is ds. W. van Gelder uit Amsterdam. Het thema van de dienst is „Jeugd en ouders”. Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u de beste informatie krijgt over alles wat met contact lenzen te maken heeft. U kunt bij ons terecht voor een eerste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over de best geschoolde mensen en de modernste apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig adviseren over de verschillende soorten contact lenzen, die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de beste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. z-'x Wat ook een droomwens blijft, is de suggestie van (wederom) Dijkstra om de sportvelden en accommodaties alsmede het onderhoud daarvan aan de betrokken verenigingen over te dragen. Vond het confessionele raadslid de onwil van het college duiden op „wantrouwen in de sportverenigingen”, volgens de wethoud ster was daar geen sprake van: haar ging het alleen om een „brokje zorg voor de accommodaties”. Hoewel mevrouw Vervelde zich wel be reid toonde om over een eventuele over dracht van beheer en onderhoud overleg met de Sportraad te plegen, liet ze duide lijk blijken dat zolang de gemeente geen garanties had dat de investeringen met zorg door de verenigingen zouden worden gekoesterd er van haar kant niet op ondersteuning behoefde te worden gere kend. Kritiek op het huidige takenpakket van de Sportraad kwam er ook van de kant van de PvdA-er Pelgrim, die een nadere bezinning op onder meer de doelstellin gen dringend gewenst achtte. Hij signa leerde met zorg een ontwikkeling in de richting van een belangengroep „die ten deert naar een eenzijdige benadering van de wensen en mogelijkheden met betrek king tot de sport binnen het totale voor zieningenpakket in onze gemeente”. Die gedachte leverde tumult onder de raadsleden, maar opgetrokken wenkbrau wen vanachter de collegetafel op. Over de Als leveranciers van "gezichtshulpmiddelen" leggen wij grote nadruk op een “goede bril”. Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien-optometrist het belangrijk ste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de prijs, maar door het vakmanschap, de service en de nazorg. Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. (Van onze streekredactie) HAARLEM. De vakbond veehouders van de LTB, de katholieke land- en tuin bouwbond, vindt dat er maatregelen moe ten worden getroffen tegen loslopende honden. Honden berokkenen jaarlijks veel schade aan veehouders, door vooral schapen op te jagen, te verwonden of te doden. Dikwijls gebeurt dit terwijl de schapen drachtig zijn. Laten we die situatie zich verder ontwik kelen, zo stelde Pelgrim, dan wordt de instelling van een raadscommissie voor de sport noodzakelijk; kiezen we voor een sportraad als geïntegreerd deel van het bestuurlijk gebeuren in Heemskerk, dan moet de raad onderdeel worden van een verderstrekkend adviesorgaan met een ei gen budget. Aangezien de laatste mogelijk heid duidelijk de voorkeur van zijn fractie had, verzocht hij het college dat beleid in een nota nader uit te werken. Mevrouw Vervelde-Wagenaar, die door CDA-er Dijkstra voor het tweede achter eenvolgende jaar werd verrast met het „begrotingscompliment voor het niet-be- antwoorden van vragen”, liet getrouw aan deze traditie de meeste suggesties zonder op- of aanmerkingen aan zich voorbij trekken. G„ „r— was aangedrongen door de raadsleden Dijkstra (CDA) en Kroon (PPR). college zo weinig aandacht aan het „alom toch als zeer positief ervaren” functione ren van de Sportraad was besteed, vond dat met het beschikbaar stellen van zo’n eigen budget aan de Sportraad meer ver antwoordelijkheid wordt gegeven. Voorts informeerde hij naar de mogelijkheid het secretariaat van de raad mettertijd te huis vesten in het nieuwe raadhuis, terwijl het hem tevens zinvol leek tegen die tijd ook De veehouders dringen aan op een wijzi ging van de wet op de dierenbescherming. Zo’n wijziging zou nodig zijn om meer en effectiever bevoegdheden te scheppen om tegen loslopende honden en katten te kun nen optreden. Daarnaast zouden de ge meenten in hun politieverordeningen stringente bepalingen moeten opnemen en de naleving daarvan controleren. De vee houders menen dat in elk geval het gebod moet worden opgenomen dat honden van januari tot en met april aan de lijn worden gehouden. Dat is namelijk de periode waarin de schapen het meeste gevaar lopen. Scherper geboden zullen, zo verwacht de vakbond van de LTB, het probleem niet helemaal uit de wereld helpen. De terrei nen waar schapen grazen zijn vaak ge makkelijk bereikbaar en de honden slaan meestal ’s avonds of ’s nachts toe. Daarom willen de veehouders ook dat er een scha- de-uitkeringsfonds komt voor gedupeerde boeren. In het fonds zou geld moeten wor den gestort uit de pot van de hondenbelas ting. De zonnebril is een praktisch en ook r modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is^ voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. Bij ons kunt u rechtstreeks terecht voor uw nieuwe bril of voor contactlenzen. Onze ervaren en volledige gediplomeerde opticiens zorgen voor een exacte oogmeting, met behulp van de allernieuwste optische meetinstrumenten. Hiermee wordt de glassterkte van de bril die u nodig heeft bepaald. Dit doen we trouwens al jaren, want de oogmeting is een belangrijk onflerdeel van ons bedrijf. “In eigen huis” bepalen we de juiste brilsterkte én verzorgen wij de aanpassing van de nieuwe bril. Alles in één hand. Dat is gemakkelijk en gaat «U bovendien snel. De commissieleden vonden, dat de we gen er zouden moeten liggen voordat met de bebouwing van de Velserbroekpolder zou worden aangevangen. Volgens de ge deputeerde Van der Knoop zouden de ont sluitingswegen zo duur worden, dat dit ook in de prijzen van de huizen zou moeten worden doorberekend. Hij vroeg zich af of er nog zoveel enthousiasme zou zijn voor woningbouw in de Velserbroekpolder, wanneer dat voor een belangrijk deel dure bebouwing zou blijken te worden. En dan werd de vraag weer actueel of men daar met ontsluitingswegen op vooruit zou moe ten lopen. Naar zich liet aanzien zal dit punt in de op handen zijnde NORON- discussie in de voltallige Statenvergade ring een belangrijke rol gaan spelen. Over de NORON-stad in de Haarlem mermeer kon worden genoteerd, dat het CDA nadrukkelijk pleit om deze NORON- bebouwing als uitbreiding van Hoofddorp te realiseren. WD en PvdA staan daaren tegen op het standpunt, dat de NORON- bebouwing moet aansluiten bij de Haar- lem-Heemsteedse agglomeratie. Het CDA wenste zijn standpunt over de uitbreiding van Hoofddorp nadrukkelijk in het ver slag opgenomen te zien. in het land vijf „waterkringen” worden ingesteld speciaal voor dat doel. Deze vijf „waterkringen” zouden in feite een geheel nieuwe bestuurslaag vormen: zogenoemd „functioneel” bestuur, in plaats van het huidige algemeen bestuur door de provin cie. Het bezwaar van de raad tegen deze voorgestelde reorganisatie is vooral het ondemocratische karakter ervan. De toch al geringe invloed van de kiezer op het beleid met betrekking tot de waterhuis houding en waterkeringen zou er nog klei ner door worden. Elke waterkring zou een aantal provin cies gaan omvatten of gedeelten daarvan. Het bestuur van een dergelijke waterkring zou bestaan uit een raad, benoemd door en uit de leden van de Staten van de deelne mende provincies, een dagelijks bestuur gekozen door en uit de leden van de water- kringraad en een door de Kroon benoem de voorzitter. Daarmee zou de al bestaan de afstand tussen de bestuurders van een waterschap en de bewoners van het door dat waterschap bestreken gebied aanmer kelijk worden vergroot. En dat is nu pre cies wat de wet „reorganisatie binnen lands bestuur” niet wil. Het voorontwerp van wet op de water kringen hangt ten nauwste samen met de fel omstreden wet „reorganisatie binnen lands bestuur”. Deze reorganisatie houdt zoals bekend in, dat het land zou worden verdeeld in 24 provincie’s nieuwe stijl (de bekende „miniprovincies”). Zou deze wet inderdaad van kracht worden wat in de voorgestelde vorm, gezien de vele protesten, nog sterk de vraag is dan pleit de raad voor een in het gehele land gelijke vorm van samenwerking tus sen de provincies met betrekking tot de interprovinciale waterschappen. Deze re geling zou dan in de plaats moeten komen van de bekritiseerde „waterkringen”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De leden van de Staten commissie ter behandeling van de Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord- Holland (NORON) hebben donderdag middag hun kruit gespaard voor de Sta tenbehandeling in december. Voornaam ste discussiepunt was het probleem van de ontsluitingswegen voor een eventuele bebouwing van de Velserbroekpolder. Dat zal een dure grap worden. _rjTKCJBiilF Over de aanbiedingsbrief van GS bij de NORON merkte mevrouw Janssens-Quant (PPR) nog op, dat naar haar mening de kritiek van de Nederland se spoorwegen op de NORON-stad in Haarlemmermeer door GS onvoldoende was weerlegd. De NS vinden de NORON- bouwplaats tussen Haarlem en Hoofddorp volkomen verkeerd gesitueerd, omdat de ze bebouwing ver van spoorwegen afligt. De Schipholïijn ligt voor de bouwplaats aan de verkeerde kant van Hoofddorp. Aan het begin van de slotvergadering van de NORON-commissie bood een ak- tiegroep uit Uitgeest een petitie aan tegen bebouwing van het Noorderveld tussen Heemskerk en Uitgeest. De aktiegroep i „Groenkem” haalde 1200 handtekeningen op. Wij zijn lid van de Optometristen Vereniging en de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspecialisten. Een garantie voor kennis en vakmanschap. BEVERWIJK. Accountantskantoor Reimes en Reimes B.V. opent vrijdagmid dag 18 november haar nieuwe kantoor pand aan de Groenelaan 52. Van 17 tot 19.30 uur heeft men de gelegenheid het pand te bezichtigen en de heren H. J. en K. G. Reimes te feliciteren. BEVERWIJK. De eventuele opening van de ijsbaan in de polder heeft gister avond aan een zijden draad gehangen want tijdens de in café Sport gehouden jaarvergadering van de „ijsclub Kees Jon gert” kon het bestuur geen mensen vinden die wilden assisteren bij de ijsbaan. De vergadering werd goed bezocht. Voorzitter M. Kos had in zijn inleidend woord naar voren gebracht dat men hier wel erg ingenomen is met de kunstijsbaan in Haarlem, waarvan de Beverwijkse le den H. Schilder en M. Kos benoemd zijn tot baancommissarissen. Het accent van de ijsclub is in de loop der jaren wel veranderd. Had men tien jaar geleden al zijn hoop op een streng wintertje gevestigd met de ijsbaan in de polder als hoogtepunt voor schaats minded Beverwijk, nu doet men meer aan de wedstrijdsport op kunst ijs, waarbij de jeugd een hoofdrol speelt en men de handen vol heeft aan training. Het bestuur kan zich onmogelijk vrij maken voor de „land”-ijsbaan in de polder. Er waren vorig jaar een aantal leden die zich opgaven voor een rouleringssysteem. Maar daar waren er nu ook weer een paar van vertrokken. Toch zal het bestuur de helpende hand moeten worden toegesto ken, „anders van de winter geen ijsbaan”, waren de krachtige woorden van het be stuur. Er gaven zich enige leden op die mee gaan helpen de ijsbaan, „ijs en weder dienende” open te stellen. Het bestuur had al weer heel wat plan nen gemaakt voor de komende winter. In de tweede helft van januari zijn er weer schoolschaatswedstrijden die in Alkmaar worden gehouden. In het bestuur legde penningmeester de heer J. G. Timmer zijn functie na 11 jaar neer. Hij blijft wel als bestuurslid aan, evenals de heer A. P. van Doornik werd hij herkozen. Als nieuwe bestuursleden wer den de heren P. Böhm en N. van Tongeren gekozen. 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9