De Robben Misstap Van der Smissen in NK-bandstoten gestart met wmst Mutaties KNWU Haarlem en Telstar Kees Limmen: Zege Heins ongewijzigd Colombia toch Parenkampioenschap bridge Titel voor Rijnders en Van der Linden 1 Per onderzeeër naar WK Zaalvoetbal Belangrijk duel Bloemendaal in Davis Cup tegen Z.-Afrika gebroken neus nies ie nterieur da$$jque I 11 B F I J F Coach Feitsma tevreden ondanks nederlaag I l 1 Nu moet u hs goed luisteren* l u iIh speciaal in noten meubelen F 1 1 I I 11 B^B^I 16 SPORT 19 7 7 NOVEMBER 1 2 ZATERDAG 2 Straat Naar deze nieuwe Technics tuner en versterker ST/SU-8080. De FM/MG-tuner ST-8080 in kombinatie niet de SU-8080 stereo versterker van 2 x 74 W kontinu- vermogen, bewijst dat „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 Plaats Opzenden naar nevenstaand adres weergave weerg Technics thuis is in hifi als geen ander. Met prijzen die al even goed klinken: de ST-8080 ongeveer f 950,-, de SU-8080 ongeveer f 1.055,-. Bij uw Technics-specialist. F"*’ np Ja, ik wil meer informatie over de ST/SU-8080^ I Naam Jl HENK DE KLEINE ALLEEN AAN KOP De stand na vier ronden is: Ben Velthuis (Van onze sportredactie) t De beide winnaars Rijnders (rechts) en Van der linden (ADVERTENTIE) A Bert van Marwijk (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ■ft National Piet Huyg Hij wordt gevolgd door Vultink, Van der Smissen en Sundquest, die allen zes pun ten hebben. Titelverdediger en huizenhoog favoriet Christ van der Smissen leed in de derde ronde een opzienbarende nederlaag Heins, die eerder dit jaar in Wenen Euro pees kampioen werd, ging met zijn paard Seven Valleys foutloos rond en maakte de snelste tijd: 37.8 seconden. De Ier Eddy Macken werd tweede. WYCHEN. Henk de Kleine heeft na vier ronden alleen de leiding genomen in het Nederlands kampioenschap bandsto- ten in Wychen. De Kleine won in de derde ronde met 200 tegen 167 caramboles van Vet en hield vervolgens Velthuis achter zich (200-140), waardoor hij met acht pun ten aan de leiding gaat. WENEN. Johan Heins heeft gister avond tijdens het internationale concours hippique in Wenen het tweede onderdeel, een jachtspringconcours, gewonnen. Na het teleurstellende resultaat van vori ge week zal Bloemendaal extra gebrand zijn op een overwinning. De wedstrijd zal plaatsvinden op het veld van Amsterdam, dat gelegen is te Amstelveen. De aanvang is 14.00 uur. Toch moet zelfs de 59-67 nederlaag tegen Vastgoed Strijen de Haarlemse ploeg weer wat moed voor de toekomst hebben gege ven. Zonder routinier Stien Kraay ontre gelde de thuisclub via een floating man-to- man het spel van de gasten, die het tradi tiegetrouw moesten hebben van de veel scorende Carla de Liefde (16-16). Steun kreeg de veelvoudige international aanval lend in feite alleen van de Amerikaanse Dit tweetal dat vorige week plotseling „ontslag” nam, zal om een aantal lopende zaken te garanderen worden vervangen door: 1. de heer J. K. Hylkema als vice- voorzitter ad interim, 2 de heer Roell als leider van de KNWU-delegatie in de com missie WK-1979, 3 de voorzitter van de sportcommissie, de heer Roosenburg in de commissie wereldkampioenschappen 1979 en deze zal zo spoedig mogelijk worden voorgedragen voor het hoofdbestuurslid maatschap. 8 41 5.08 6 93 11.73 6 66 10.70 6 81 7.75 4 48 5.92 2 49 6.25 0 43 6.98 0 39 6.15 DEN HAAG (ANP). Het hoofdbe stuur van de KNWU heeft een oplossing gevonden voor het plotseling wegvallen van vice-voorzitter P. van der Molen en sportcommissielid Ed Beugels. DUBROVNIK (SID). HZC/De Rob ben heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van het toernooi om de Europese beker (waterpolo) voor bekerwinnaars ge wonnen. In Dubrovnik in Joegoslavië ver sloeg de Hilversumse formatie Academi ca Sofia uit Bulgarije met 5-3. De periode- standen waren: 1-1, 1-0, 1-1 en 2-1. I sie om De uit we He ma BOGOTA (AP). De regering van Co lombia heeft gisteren toestemming geven voor een tennisontmoeting n het kader van het Davis Bekertoernooi tussen Co lombia en Zuid-Afrika, maar niet op Co- lombiaans grondgebied. De Colombiaan se tennisbond deelde mee onmiddellijk contact te hebben opgenomen met de Zuidafrikaanse bond om een neutrale ont moetingsplaats af te spreken. I gel mo zul dal kei gec KN na< spe ner l He gel de nie he« leg J en do sti en ke m: ve: scl tij vij be da va: af( Ro m; gei aa: Kc gis pei 1 kei tij< de: ge] I HAARLEM. Haarlem en Telstar zullen morgen met dezelfde elftallen in het veld komen als afgelopen zon dag. Haarlems oefenmeester Barry Hughes heeft weliswaar nog vraagte kens staan achter de namen van Beer Wen tink (buikspierblessure) en Piet Huyg (last van een bilspier), maar ver wacht dat dit duo verdedigers er in de thuiswedstrijd tegen Sparta bij zal zijn. HAARLEM. Het basketbalteam van Buitoni zal vanavond in de thuiswed strijd tegen Punch niet kunnen beschik ken over Kees Limmen. MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN TELEFOON 02550-13781 De Haarlemmer liep enkele dagen gele den tijdens de training een gebroken neus op. Verwacht wordt dat hij volgende week weer van de partij zal zijn tegen Amstel veen. ongeslagen Wartburgia. Vooral Monica Friedl (12-1) was verantwoordelijk voor een 26-19 voorsprong bij de rust. In de tweede helft vlotte het aanmerkelijk min der bij de thuisclub. Een doelpuntloze periode tussen de twaalfde en zeven tiende minuut luidde uiteindelijk de toch wel onnodige 47-52 nederlaag in. Let vooral op het Nederlandse garantiebewijs van de importeur: Haagtechno BV, postbus 236, Den Bosch, tel. 073-1460 52. Ma.v. 5-1-78: 073-21 42 65. HAARLEM. In de hoofdklasse hoc key speelt het herenteam van Bloemen daal morgen de belangrijke wedstrijd te gen kampioenskandidaat Amsterdam. Amsterdam staat, vlak achter leider Klein Zwitserland, tweede op de ranglijst en zal van de Bloemendalers moeten win nen om niet te veel punten achter te raken. In de eerste klasse liet het echtpaar Beukenkamp, dat vanaf de eerste competi- tiedag aan de leiding had gestaan, zich niet verrassen en werd overtuigend kampioen (1704). De IJmuidense combinatie Bak- kum—Winkelaar werd tweede (1679). In de slotzitting heeft het in de hoofd klasse erg gespannen en tot het laatste moment viel niet te voorspellen welk paar het districtskampioenschap op zijn naam zou schrijven. Van der LandenRijnders ging niet op „avontuur” en stelde daarmee de eindzege veilig. Jongbloed—De By heeft er alles aan gedaan om bij te komen, maar slaagde daarin niet. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de vervolgwedstrijden voor een plaats in de landelijke promotieklasse. Ook nummer drie, het echtpaar Eshuis (1266), plaatste zich. Gedegradeerd zijn SchramaToeset. (1190), De Jong—Witters (1149), Krol- Sternberg (1146) en het echtpaar Wester- veld (1141). Dit paar was in 1976 nog dis- trictskampioen. Met het echtpaar Beukenkamp zijn naar de hoofdklasse gepromoveerd Bakkum- Winkelaar (1679), BalkVan der Zee (1636) en BronkhorstSchwerdt (1603). FictoorDe Vries (1471), Dames Hoogen- steyn—Schröder (1454), Anema—V. Konij nenburg (1407), De GraafOoms (1329), mevr. StoorvogelBronstring (1325) en De VriesSmits (1243) konden zich in de eer ste klasse niet handhaven. 1. De Kleine 2. Vultink 3. Van der Smissen 4. Sundquest 5. Velthuis 6. Vet 7. Steures 8. Haverman's Hicus (12-7). Krachtsverschil was er be houdens een kleine periode in de tweede helft nauwelijks. Voortreffelijk draaiden aan Haarlemse zijde Annelies Nelissen (12-4) en de steeds beter in vorm komende Nora Witmans (6-10). Zij waren het ook die de jeugd in dit aantrekkelijke duel mee sleepten naar een niveau, dat in deze com petitie nog niet eerder bereikt werd. Mede door de sterke verdedigingsrebound werd de eerste helft met een 36-36 score afgeslo ten. Vastgoed Strijen dat in de tweede helft twee keer duidelijk afstand nam zag de thuisclub echter steeds terugkomen. Pas bij 54-54 moest The White Stars de gasten definitief laten gaan en was de 59- 67 nederlaag een feit. Opwindende tonelen speelden zich ook af in de voorwedstrijd tussen de dames- ploegen van de Kometen en Boetiek Wa terloo. Een volledig falende thuisclub werd in de eerste helft compleet van het veld gespeeld en keek halverwege tegen een 15-36 achterstand aan. Direct na de basketwisseling bleek de Kometen een wa re metamorfose ondergaan te zijn. Dankzij een ijzersterke defensie werden vrijwel alle Amsterdamse aanvalspogingen verij deld, terwijl de aanval de eerste helft volle dig deed vergeten. Een ontketende Marij ke Sijtsma (4-11) en Els Spee (6-18) leidden de achtervolging, die tegen alle verwach ting in tenslotte nog gestalte kreeg in de verdiende 54-45 overwinning. De dames van GratamaDSS leken lang op weg naar een zege tegen het nog (Van een medewerker) HAARLEM. In de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie heeft Geldermans door een 4-2 overwinning op Carillon Boys de aansluiting met de top weten te behouden. Carrousel zegevierde met 2-1 over titelverdediger Groot As- sumburg, dat minder sterk voor de dag komt dan in de vorige competitie. Beverwijk: hoofdklas; Geldermans-Caril- lon Boys 4-2; Groot Assumburg-Carrousel 1-2; eerste klas A: Wilms Floet-De Zon 2-2; res. tweede klas B: Sihi FC 2-Kamo Kayer 2 1-4; res. derde klas A: Verhorst Boys 3-’t Keiltje 2 1-0. Heemskerk: res. derde klas A: Progress 4- Rob Slob 2 0-0; res. derde klas C: Wijker Post 2- PCH 2 0-7; Korsie Boys 2-Otte Eagles 3 1-1; Slot Assumb. 2-Molenaar Boys 4 5-3; Nijman S. 3-Les Routes Boys 3 2-4; Bonte Kip 2-Mikro Techniek 2 1- 4. Wijk aan Zee: res. eerste klas A: Klein Zwitser land 2-Lichthal 2 4-2; res. tweede klas B: Clipper CBC 2-De Ezel 2 1-4; DGS Smul 3-Sport Schoone 5 res. derde klas B: Sihi FC 3-AIS Boys 2 9-0. Hillegom: derde klas G: Lansing Bagnall-BVH 2- 1; derde klas J: Vanka-SCW 6-2; res. derdeklas J: BSM 2-Concordia 2 6-2; Zandvoortmeeuwen 2- J. M. Bakker 2 2-2; res. derde klas K: Concordia 3- Plumbers 2 4-6. Haarlem: (Kennemer sporthal): derde klas D: Au Bout-De Fles 6-2; ’t Binnenhuis-DSS 3-8; derde klas E: Ripperda-Soc. Toshaba 3-2; res. eerste klas B: Geel Wit 2-CBS 2 5-1; DSC ’74 2- Club 12 2 1-3, res. derde klas E; Loek Anderson 2- DSC ’74 4 3-1; FC Graetz 2-DSS 4 7-2; TYBB 3- Onze Gezellen 2 5-0; res. derde klas F: DSS 5-De Fles 3 7-5; Van Meeuwen BC 3-Haarlem 3 12-3. Hillegom: eerste klas C: Sticker Stars-Nihot 1- 4; Beaty-Kroon 5-3; tweede klas E: Meeldijk- Bakker Zn. 0-3; derde klas H: De Klos-Concor- dia 5-0. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. Het paren kampioenschap bridge van het district Kennemerland heeft het duo Van der Lin- den-Rijnders in de slotzitting niet meer uit handen gegeven. Dit koppel bracht zijn totaal op 1308 punten en dat was voor de overige paren teveel. Jongbloed- De By werd een goede tweede. BLANTYRE (UPI). Meer dan hon derd Schotse „voetbalgekken” hebben positief gereageerd op de aanbieding van restaurateur Jim Tait om per on derzeeër naar de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal 1978 in Argentinië te reizen. Volgens een verklaring van Jim Tait is hij in onder- handeling met een firma op het vaste land van Europa voor de leverantie van een onderzeeër. tegen zijn teamgenoot Ben Velthuis. De Twent, die precies twee meter lang is, won een hoogstaand en van spanning zinderen de partij in 20 beurten: 200 tegen 192. In de vierde ronde nam Van der Smissen wraak op zichzelf met een overwinning op Piet Vet. Van der Smissen won de partij in slechts 12 beurten: 200-124, het op een na beste resultaat van het toernooi. Opval lend was het optreden van Hans Vultink. De Grollenaar, die dit kampioenschap be schouwt als voorbereiding op de Europese titelstrijd 71/2 in Berlijn, had het toernooi na het verlies in de openingsronde tegen Sundquest al af geschreven. Vultink wilde alleen nog maar vorm zoeken. Die kon hij vinden in een open partij tegen Willy Steu res. Vultink won in negen beurten, een persoonlijk record. Alleen Van der Smis sen deed het ooit beter. Een jaar geleden maakte hij tijdens het Europees kampi oenschap in Bottrop in West Duitsland een partij uit in acht beurten. Vultink behoor de daardoor prompt weer tot de kansheb bers en behield het uitzicht op de titel door in de vierde ronde in vijftien beurten te winnen van Louis Havermans: 200-51. Vul tink heeft op dit moment een algemeen gemiddelde van 11.73. De Kleine moet voorlopig als koploper volstaan met 5.08, wat dan ook de vraag oproept of hij in het weekeinde stand kan houden tegen Van der Smissen en Vultink. Over dat duel tegen de Rotterdam mers zegt Hughes: „Sparta ligt ons wel. Het is een ploeg waar we graag tegen spelen. De resultaten zijn ook meestal wel aardig”. Vorig jaar versloeg Haar lem Sparta op eigen veld met 4-0. De opstelling van Haarlem: Boersma; Wentink, Huyg, Melgers, De Vries; Haar, George, Van den Ban; Lensen, Van den Berg en De Kip. De Colombiaanse tennisbond had de re gering gevraagd op haar beslissing om de Zuidafrikaanse tennissers ^een inreisvisa te verstrekken terug te komen. Een functi onaris van het ministerie van buitenlandse zaken verklaarde dat de Zuidafrikanen in geen geval in Colobia mogen spelen, maar de wedstrijden om de Davis Beker kunnen overal elders worden gespeeld. Bij Telstar, dat in Kerkrade moet uitkomen tegen Roda JC, tobt alleen Medik met een (lichte) spierblessure in het bovenbeen. Trainer Petescu rekent er echter op dat hij over zijn laatste man kan beschikken. Over de kansen in Zuid-Limburg zegt Petescu: „Gezien de stijgende lijn, die in ons spel zicht baar is, hebben wij zeker mogelijkhe den. Vooral ook omdat Roda het spel thuis moeilijk kan maken. De opstel ling van Telstar: „Van der Meeren; Van Oorschot, Medik, Wellerdieck, Bischot; Hendriks, Krone, Jonker; Caljouw, Van Gaal, Mikkelsen. De regering wilde geen inreisvisa ver strekken als gevolg van de onlangs door de Verenigde Naties aanvaarde resolutie voor sancties tegen Zuid-Afrika, vanwege het apartheidsbeleid van de Zuidafrikaan se regering. Zuid-Afrika heeft voorgesteld het duel in Zuid-Afrika te spelen. Reservedoelman Gerrit Vooys wil weg bij AZ, omdat hij zijn grote kans in het eerste elftal niet krijgt. Vooys had reeds contact met Dé Stoop van FC Amsterdam, dat echter AZ niet offi cieel heeft benaderd. „Wij wachten dus maar af”, aldus Hans Kraay van AZ. Dankzij een overwinning van Rosie Ca sals op Michele Tyler (6-2, 3-6, 6-4) en een zege in het dubbelspel van Billie Jean King en Joanne Russell op Lesley Charles en Sue Mappin (6-0, 6-1) heeft het damesteam van de Verenigde Staen in de jaarlijkse strijd om de Wightmancup een niet meer in te halen voorsprong van 4-0 genomen. Hiermede is de veertigste zege van de Verenigde Staten op Groot-Brittannië een feit. Bert van Marwijk, die al vele we ken buitenspel staat bij AZ’67 vanwe ge rugklachten, gaat maandag weer in training. Van Marwijk is vrijwel her steld en hoopt binnenkort zijn rentree te maken in de hoofdmacht van AZ, na een afwezigheid van enkele maanden. Voor AZ komt dit goed uit, want het probleem rond de linkervleugelpositie is weer toegenomen nu Henk van Rijnsoever een achillespeesblessure heeft opgelopen. Van Rijnsoever is door Hans Kraay (manager en trainer) van verdediger tot linksbuiten omge turnd. K Ook Ferencvaros, de Hongaarse beker houder, won zijn eerste wedstrijd. Primor- je Kotor uit Joegoslavië verliet het water met een nederlaag van 4-7. De periodestan- den waren. 2-1, 1-2, 1-3 en 0-1. HZC/De RobbenAcademica Sofia was een matig duel, waarin HZC eerst in de vierde en laatste periode definitief afstand kon nemen van de tegenstander. In de voorafgaande speeltijd hadden de Hilver summers verzuimd een royale voorsprong te nemen. Zeker vijf, zes kansen voor open doel liet de ploeg van coach Harrie Vriend liggen door onnauwkeurig, ongeconcen treerd spel. Scoreverloop: 1-0 Nico Landeweerd, 1-1, 2- 1 Nico Landeweerd, 2-2, 3-2 Hans Smits, 3- 3, 4-3 Mark Blikslager, 5-3 Andy Hoepel- man (7-6). In West-Berlijn wordt de andere halve finale gespeeld. In de zeer zwak bezette poule wonnen beide favorieten hun eerste wedstrijd. Thuisclub Spandau won met 7-3 van Olympiakos uit Athene, dat in de voorronden tweede in Hilversum was ge worden, achter HZC. Pro Recco uit Genua verpletterde de Turkse deelnemer, Vuez- meithisas uit Istanboel met 17-3. The White Stars op dreef (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Uiterst grillig is het spel van The White Stars, dat van week tot week in de dames-eredivisie basketbal aan de tegenstander wordt voorgeschoteld. Na de afgang in de be langrijke wedstrijd tegen AMVJ van vori ge week, waren de Sterren gisteravond weer uitstekend op dreef. „We speelden de sterren van de hemel, maar hadden de pech dat dit uitgerekend gebeurde tegen één van de sterkste ploegen uit de smalle damestop”, verklaarde een ondanks de nederlaag toch tevreden coach Martin Feitsma. De prijs voor een oversteek per on derzeeër bedraagt 1070 dollar (circa 2650 gulden). De reis zal ongeveer tien dagen duren. Echtgenotes en vriendinnnen zijn niet welkom aan boord. Tot dusver heeft Tait over de klandi zie niet te klagen. Meer dan honderd fans meldden zich, onder wie een fa naat, die zijn auto verkocht om aan het benodigde reisgeld te komen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 16