a n over verleden en toekomst prijzen aan banden leggen examens PROGRESSIEF VELSEN SCHETST Begroting inspireert CPN SOMBER BEELD VAN DE IJMOND Linkse fracties VVD filosofeert voorzichtig wijzen optreden Hoogovens af PvdA wil stijging woning I tot propagandapraatie -J GEMEENTE MOET EINDE MAKEN AAN OVERWINSTEN BETREK BURGER IN BELEIDSBEPALING ,,We moeten afremmen en bijsturen dinsdag „HEEMSKERK MAAKT VAN GEWESTVORMING KABOUTERPLAN” 4 5 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 7 N O V F M R E R 1 s te tillen middels een „proeflidmaatschap”. 1 Inzake vijfploegendienst m (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De fractie van de WD heeft bij kennisname van de gemeentebegroting voor 1978 weinig voetangels en klemmen op haar (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een erg somber toekomstbeeld schetste de woordvoer der van Progressief Velsen gisteravond in de raad. Hij voorspelde dat Velsen een uitzonderlijk moeilijke tijd tegemoet gaat. En om die uitspraak te illustreren noemde hij tal van problematische vraagstuk ken op waarmee de IJmond wordt geconfronteerd zoals de plannen voor de aanleg van een Voorhaven, de sanering van de vissersvloot, de bouwperikelen in de Velserbroekpolder, de annexiatie van het Velser waterbedrijf, de herbouw en renovatie van Oud-IJmuiden en het dreigende massa-ontslag bij Hoogovens. (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. CDA-fractievoorzitter H. A. de Boer gelooft onvoor vaardelijk in het welslagen van de Kennemerraad. Dat deed hij op 18 november 1976 toen hij een motie met betrekking tot overleg met Heemskerk en Beverwijk over toetreding tot die Kennemerraad indiende. Dat deed hij gisteravond een jaar later nog toen hij er aan herinnerde dat zijn motie nimmer was geëffectueerd. De Boer wil nu een uitspraak van het college en van de raad. Om nog meer druk op je ketel te zetten stelde hij gisteravond een nieuwe motie in het vooruitzicht. Daarmee zal de 1 jaar oude motie vervallen en plaats naken voor een voorstel dat behelst de Kennemerraad van de grond weg gevonden. De enige oneffenheid was de verhoging van de onroe rend-goedbelasting die voor gebruikers maar liefst met 27 percent zal worden aangetrokken. „Zij het aarzelend, wij hebben ons door twee overwegingen laten leiden bij het aanvaarden van deze verhoging”. Hl H. A. de Boer 9 9 9 9 9 9 ■tr G. A. Schoonkind F. F. J. Reichenfeld 9 9 Th. Kruisman 1 (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Het feit dat het college er in is geslaagd de gemeenteraad van Velsen een verwijk op zijn aanvankelijke toetredings- plannen was teruggekomen. Heemskerk had een geheel nieuwe conceptie bedacht. School, waarmee de diversiteit aan onder wijsvormen zou kunnen worden vergroot; hij stelde vast dat enkele projecten zoals Het diploma is uitgereikt aan: Examen A: Henk van Bekkum, trompet; Eric Heeremans, hoorn; Hans Heeremans, hoorn; Judith Heeremans, hoorn; Dolf Kistemaker, klarinet; Bobbe Matthijsse, trompet; Martin Schaaper, klarinet; Jea nette Scholder, trompet; Patricia Schol- der, trompet; Bert Stek, saxofoon; Tom Wolfs, trompet. Examen C: Jan Roosendaal, trompet; Matthé Valks, klarinet. Examen D: Paul Westerhout, trompet. Alleen praktijk voor examen B: Bert van Duyn, althoorn en Joke Oorthuysen, cornet. Alleen theorie voor examen A: Marco Duivestein en Sonja Lindeman. Examen B: Eric Heeremans, Judith Heeremans, Tom Wolfs. Examen C: Erwin V.d. Nieuwendijk. Examen D: Bernt v.d. Laan, Elsbeth Pilz, Ruud Smit, Ferrie Wichmann. Examen B: Els Heeremans, klarinet (met lof); Nicolette Heeremans, klarinet (A en B); Olite Heeremans, saxofoon (A en B); Gert Jan Huybens, bariton; Rob Kou- wenhoven, trombone; Theo Plug, klarinet; Marijke Wolfs, klarinet (met lof). ■ft D. H. Kuiper en edi- ruis k is me- lad, ver- i de sge- leer ren- iek- ,’ok- usti- k in tSt. zou- osis edi- terk oor uto- Dit of 1 of )pn. zijn a te een >rdt >ing elfs i de nen iaar lere lulp :elf- de side [aat met het zan- rlij- van der- i de iek- ens- Het i de :en. een te veel aan informatie de burgers niet dient. Volgens de PvdA kan een inspraak proces slechts functioneren als er deskun dige begeleiding beschikbaar wordt ge steld, als alle alternatieven openbaar wor den gemaakt en als er vooraf duidelijkheid bestaat over de grenzen van het mee-be- slissen en de verwerking van de resultaten. Bovendien moet de gemeente de ideeën van de insprekers serieus nemen door die op gelijkwaardige wijze te behandelen als de voorstellen van de eigen adviseurs. Nogmaals werd er door Reichenfeld op aangedrongen het plan Zeebad uit te voe ren. Dit schept werkgelegenheid in de dienstverlenende sector met goede moge lijkheden tot uitbreiding. „Hierdoor zal de beroepsbevolking van Velsen, na de plot selinge terugval in de Visserij, minder af hankelijk worden van de industriegigan- ten”, aldus de socialist. voor de dagelijkse gang van zaken in de gemeente, terwijl zich juist nu aan de horizon wat donkere wolken samenpak ken”. Hij achtte het ongewenst als de bur gemeestersbenoeming nog lang op zich laat wachten. Hij stelde vast dat de com missaris van de koningin samen met de vertrouwenscommissie uit de raad voort varend te werk is gegaan, „maar de uitein delijke beslissing valt in Den Haag”. Reichenfeld stond uitvoerig stil bij het vraagstuk van de inspraak. Zijn fractie verwierp het standpunt van het college dat ----- de gevolgen worden ondervonden van die jungle van multinationals, banken en wa- penkapitaal en de strijd om dfe macht”. De slogan „door winst meer werk” acht te Kruisman een bewezen leugen. Als voorbeeld voerde hij de bankinstellingen aan die veel winst hadden gemaakt en waar plannen bestaan om duizenden werknemers te ontslaan. De VAD (Vermo- gensaanwasdeling) zag hij als een lokaas Het voorstel komt er kort gezegd op neer dat toekomstige huiseigenaren binnen een bepaalde tijd, bijvoorbeeld tien jaar, uit sluitend kunnen doorverkopen aan ko pers, die door de gemeente worden aange wezen. De gemeente zou dan ook min of meer de verkoopprijs moeten vaststellen. De koopsom moet, aldus het idee van de PvdA, worden berekend op basis van de globale indexcijfers van de bouwkosten van de woning. Hiermee zou de gemeente een einde kunnen maken aan de „overwin sten” bij de verkoop van huizen. In zijn algemene betoog over de politieke situatie in de IJmond benadrukte frac tieleider Reichenfeld dat vele moeilijkhe den, die op een oplossing wachten, niet op gemeentelijk niveau kunnen worden be handeld. Het rijk zal in veel zaken de helpende hand moeten bieden. „Ik ben ervan overtuigd”, zo liet de PvdA-voor- man weten, „dat het mede van de samen stelling van het kabinet afhangt hoe het met de werkgelegenheid in de IJmond zal gaan en hoe de besluiten inzake de aange- kondigde ontslagen uiteindelijk zullen val len bij Hoogovens, Van Gelder en VMF- Stork”. Als een tweede kenmerk van de begro tingsbehandeling noemde hij het ontbre ken van een burgemeester. „Door het on verwachte vertrek van burgemeester Reehorst zijn de taken van de gekozen leden van het college aanzienlijk ver zwaard. Er wordt een zware wissel getrok ken op degenen die verantwoordelijk zijn VELSEN. Aan de Muziekschool Vel sen zijn dit weekend de volgende leerlin gen geslaagd voor het jaarlijks mu- ziekexamen. Dit examen werd afgenomen bij de leden van harmonie- en fanfare korpsen. In vier moeilijkheidsgraden werd geëxamineerd. „De verkiezingsuitslag is het startschot geweest van een mateloze aanval op de positie van werkende mensen. Beloften tegen het optreden van Van Agt (de ver oorzaker van de kabinetscrisis) en belof ten over de oplossing van de werkeloos heid werden van tafel geveegd. Den Uyl misbruikte zijn zetelwinst om weer op de oude koers te gaan varen. En daarmee gepaard werd de aanval ingezeü op onze partij”, aldus Kruisman. „Dat heeft nu lang genoeg geduurd. De tijd is aangebro ken om terug te slaan”, vervolgde hij. „Er is geen reden om terug te deinzen voor de manipulaties van rechts”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Partij van de Arbeid heeft gisteravond bij monde van fractievoorzitter F. F. J. Reichenfeld een opmerkelijk plan gelanceerd om de astronomische stijging van prijzen van woningen tegen te gaan. De socialisten willen de vrije huizenverkoop aan banden leggen door anti-speculatievoorwaarden te verbinden aan het uitgeven van grond in erfpacht. De nieuwe regeling zou alleen van toepassing kunnen zijn op nieuw te bouwen woningen. Hoewel De Boer best tevreden was over het feit dat het college er opnieuw in was geslaagd een sluitende begroting aan te bieden. „Maar”, zo vervolgde hij, „natuur lijk is er de mogelijkheid dat het college onvoldoende alternatief werkt of dat crea tiviteit ontbreekt. Het is zaak dat college en raad elkaar opscherpen om tot de voor Dat zei ir. G. A. Schoonkind in het slot van zijn algemene beschouwing op de begroting. „De stijging van het uitgaven niveau is een gevolg van unaniem geno men beslissingen. Bovendien werd in het verleden de Onroerend-goedbelasting in hoofdzaak aan de gebruikerskant gevon den”, zo voegde de fractievoorzitter ter verduidelijking aan het standpunt van zijn fractie toe. mentaliteit achtte hij het nog te vaak droe vig gesteld. Met zorg constateerde spreker dat daar waar een beroep werd gedaan op de inspi ratie van de burger bij het deelnemen aan de beleidsvorming die inspiratie niet zel den een negatief karakter heeft. Inspiratie tegen beleidsaspecten kan verschillende oorzaken hebben. Als één van die oorza ken noemde spreker het in het geheel niet, of te laat betrekken van de burger bij de besluitvorming. Hij was van mening dat de openbaar heid van de raadscommissievergaderin- gen een goede zaak was en bepleitte spreekrecht voor de burger bij deze open bare bestuurlijke bijeenkomsten. Bij de wens dat de overheid haar veto zal uitspreken over de aanleg van de voorha ven vroeg de heer Schoonkind zich af of het „open beraad” een „besloten beraad” is. Bebouwing van de Velserbroekpolder lijkt geen Utopie meer. Een gevarieerde woningbouw zal er toe bijdragen dat als gevolg van „doorstroming” goedkopere oudere woningen vrijkomen voor minder draagkrachtigen”. Waar het welzijn van de burger in de aanbiedingsbrief ter sprake was gekomen moest de heer Schoonkind constateren dat in de afgelopen jaren eerder sprake was r geweest van een gespannen dan van een de zorg voor een gezond leefmilieu. Met de ontspannen samenlevingsverhouding. Hij Niet zonder enige voldoening constateer de de fel agerende communist dat ook in het „vijandelijke kamp” de tegenstellingen zich verscherpen. „Binnen EEG en NAVO en binnen de groeperingen van hen die die was en beet zich dankbaar vast in het zich daaraan hebben onderworpen, zullen actuele probleem van de mislukte kabi- netsformatiepogingen. Hij noemde die een schijnvertoning van Den Uyl en Van Agt die, na als overwinnaars uit de bus te zijn gekomen, het bijltje er bij hebben neerge legd. „Ze proberen de bevolking nu te overtuigen dat het alles is gedaan in be lang van diezelfde bevolking. Hoe mens lievend!” Kruisman ploegde onverdroten voort. herinnerde aan de controversiële situatie waarin de welzijnsorganisatie Stisa ver wikkeld was met een aantal onder haar hoede resorterende instanties. In het kader van de werkeloosheid merkte hij op dat arbeidsplaatsen dienen te worden gecreëerd in de dienstverlenen de sector. Schoonkind ontkende niet dat een gedeelte van het programma waarop men in 1974 is gestart, is gerealiseerd. „Toch zal een volgend programma”, aldus spreker, „zakelijker en duidelijker op de hoofdlijnen afgesteld dienen te zijn”. Zijn toekomstvisie gaf de heer Schoon kind in het kader van de sterk verslechter de economie. „Meer dan ooit zullen we ook in de politiek selectief te werk moeten gaan. Kijken wat met de beperkte midde len moet en kan worden gedaan. Er blijft geen tijd voor het berijden van politieke stokpaardjes. De samenleving eist beslis singen en geen eindeloze discussies en gekissebis. Het resultaat zal een werkbaar compromis zijn. Duidelijk voor iedere burger”. Eveneens ter bevordering van de duide lijkheid bepleitte hij dat vooruitlopende op de bestuurlijke reorganisatie het een goede zaak zou zijn als de IJmondgemeen- ten elkaar zouden vinden in een zoge noemd praegewest. Het zal het beleid ten aanzien van de gemeenschappelijke rege lingen doorzichtiger maken”, aldus de heer Schoonkind die zijn beschouwing besloot met de wens uit te spreken dat de ontwikkelingen op politiek terrein van de laatste maanden niet zullen leiden tot verlies van vertrouwen van de kiezer in de democratie. „Democratie is geen sys teem voor bange mensen. Ze kan echter wel ten onder gaan aan onverschilligheid als gevolg van de wijze waarop politici die democratie denken te moeten be drijven”. zijn. Het Heemskerkse plan maakt er hele maal een kabouterplan van”, merkte hij cynisch op. Duidelijk belichtte hij de nutteloosheid van een dergelijke bestuursvorm. De Ken- nemerraad opgebouwd rond een stevige noord-zuidas in IJmondgebied achtte hij noodzakelijk als gelijkwaardig partner te genover de regio groot-Amsterdam. De Boer nam stelling tegen het „afstan delijke” dat vanuit Velsen zou worden betracht ten opzichte van de Kennemer- raad. „Wij hebben niet alleen de taak om bezwaren aan te geven maar ook om mee helpen te zoeken naar oplossingen. Wij weten eigenlijk veel te weinig van de reële betekenis van de Kennemerraad. Een meer positieve benadering is gewenst. Daarom moet er een mogelijkheid zijn van bijvoorbeeld een proeflidmaatschap van l’/z jaar. Gewoon in alle opzichten partici peren. Na 18 maandan kunnen we dan tenminste tot een weloverwogen „ja” of „nee” komen.” Hij betoogde dat al deze kwesties pas het hoofd kan worden geboden als het ge meentebestuur erkent dat er grenzen zijn aan de groei. „Hoe sneller we afremmen, bijsturen, ombuigen, des te groter is de kans dat we overleven. En daarin zien wij een belangrijk deel van onze politieke functie,” aldus Kuijper, die vervolgens en kele netelige kwesties aan de orde stelde. Ten aanzien van het Voorhavenplan zei hij dat het gemeentebestuur beslist geen genoegen mag nemen met een kosten-ba- tenanalyse die niet gebaseerd is op die grenzen. „De cijfers over economie en ren tabiliteit mogen geen doorslaggevende rol spelen,” stelde Kuijper. Hij vond dat het college van B. en W. in het open beraad, waarin alle betrokkenen met betrekking tot de Voorhaven zijn vertegenwoordigd, de rol moet spelen van de „verdediger van de mensenrechten”. Het college zou voort durend moeten wijzen op de beperktheden van het economisch systeem dat zo’n ha venontwikkeling als noodzaak ziet, aldus het raadslid voor Progressief Velsen. Wat betreft de visserij stelde deze partij zich vierkant achter de quoteringsmaatre- gelen van de overheid. „Misschien moeten die nog wel versterkt worden, maar er dient tegelijkertijd rekening te worden ge houden met de consequenties,” aldus Kuij per die daarmee pleitte voor een gegaran deerd bestaan voor de gedupeerde vissers. De aangekondigde ontslagen bij Hoog ovens konden in de ogen van Kuijper geen Ten aanzien van de problemen rond de werkgelegenheid achtte De Boer het nood zakelijk dat wanneer tot collectief ontslag zou worden overgegaan dat niet zou ge beuren voordat inzicht was verkregen in de werkelijke financiële problematiek en zeker niet voordat alle andere alterna tieven waren onderzocht. De Voorhaven blijft een onaanvaardbare zaak. Het wel bevinden van de burgerij zal er door wor den aangetast. Een milieuaspect waarvan het behoud bij het CDA hoog in het vaan del staat geschreven. Bij de afweging van belangen zal het belang van de burger altijd voorop dienen te staan. Kuijper noemde de houding van de HoogoVens-leiding „belachelijk”. „We vin den het ontoelaatbaar dat juist daar waar op sociaal-economisch terrein doorbraken worden gemaakt, deze door de overheid of het particuliere bedrijfsleven worden ge frustreerd.” Hij verwachtte een krachtig protest tegen deze gang van zaken. Hij kondigde alvast aan dat Progressief Vel sen overweegt een adhesiebetuiging in de vorm van een motie in te dienen. Kuijper wilde echter eerst de reactie van het colle ge, dat vanavond antwoordt, afwachten. Diezelfde brief had ook vraagtekens op geroepen bij PvdA-fractieleider F. «F. J. Reichenfeld. „De inhoud van de brief is aanvechtbaar, de vakbonden echter zijn mans genoeg om dat uit de doeken te doen”, zei de socialistische woordvoerder. Een jaar geleden leken alle voorwaarden om tot een samenwerkingsverband te ko men met de andere IJmondgemeenten kans van slagen te hebben. Vol vertrou wen werd De Boer’s motie aangehouden om door middel van overleg het beoogde doel waar te maken. Met spijt in zijn stem moest de CDA- „Verhoging van de reinigingsrechten, onroerendgoed-belasting, tarieven en rechten alsmede de hondenbelasting ge beuren in navolging van de verhogingen die de zogenaamde progressieve regering toepast. De BTW wordt gretig gehanteerd om de mensen miljarden uit de zakken te persen. Als de rijksoverheid wat minder kwistig met de geldmiddelen zou strooien bij defensie, kwalijke ontwikkelingshulp en steun aan grote bedrijven zouden de gemeenten financiële overheidssteun kun nen krijgen om een progressief beleid te kunnen voeren”. Kruisman zag de oorzaak van al dit kwaad in de uitslag van de op 25 mei gehouden verkiezingen die volgens hem een vervalst beeld hebben gegeven van de politieke verhoudingen in Nederland. Aangekomen op dit punt van zijn felle betoog het spreker de begroting voor wat VELSEN. Tijdens de algemene be schouwingen in de Velser raad, gister avond, heeft D. H. Kuijper van Progres sief Velsen zijn verontwaardiging uitge sproken over de brief die de directie van Hoogovens heeft gestuurd aan de minis ter van Binnenlandse Zaken. In dat schrijven wordt de bewindsman dringend gevraagd stappen te ondernemen tegen de invoering van een systeem voor ploegen dienst bij de PEN-centrale in Velsen- Noord. om de vakbewegingen te ketenen aan het regeringsbeleid. Uit acties die de afgelopen maanden tegen het overheidsbeleid zijn gevoerd, leidde Kruisman af dat er een stroming is die anders wil. „Die stroming zal aan kracht winnen en is niet afhankelijk van manipulaties rond verkiezingscampag nes”, voorspelde hij. Met een oproep tot buitenparlementaire acties besloot hij zijn betoog. Echter niet zonder de waarschu wende vinger te heffen: „Uw verenigde tegenstanders zitten ook niet stil!”. burger^ meest gewenste uitkomst te gera ken: veel voorziening, voor betrekkelijk weinig geld,” Met de door het college voor gestelde verhogingen kan de CDA-fractie meegaan. Toch adviseerde De Boer om voor de begroting 1979 te onderzoeken of het met minder zou kunnen. Met name noemde hij onderhoud gebouwen, onder houd plantsoenen en uitvoerend werk aan bestratingen, wegen en parkeerterreinen. CDA hekelt af wachtende houding {inzake toetreding kennemerraad I genade vinden. In navolging van de vak bonden hamerde hij op alternatieven zoals kortere werkweken, vrijwillig vervroegde pensionering, invoering van de vijfploe gendienst en uitbreiding van de zeggen schap van de werknemers en de overheid in het wel en wee van de onderneming. Ook over het programma dat het ge meentebestuur en de raad de afgelopen jaren hebben uitgevoerd, toonde het raadslid zich niet geheel tevreden. „Hoe wel wij van mening zijn dat er veel werk is verzet door het college en de ambtenaren, kunnen wij ons niet aan de indruk onttrek ken dat de moeilijke dingen wel eens zijn blijven liggen ten gunste van eenvoudige zaken.” Maar hij richtte zich ook tot zijn collega-raadsleden: „We praten in de com missies onze kaken stijf over overzichtelij ke zaken en we bijten ons vast in details, doch de grote lijnen laten we weer liggen, want dat is zo moeilijk!” Zo betreurde hij het dat er een meerjarenbouwprogramma ontbreekt. „We missen een voortvarende aanpak om bestemmingsplannen te creë ren. Anderzijds wordt wel een adviesbu reau ingehuurd en in de kortste keren een plan voor bebouwing van de Velserbroek polder te schetsen,” constateerde Kuijper. Wederom gaf hij een opsomming van onderwerpen die nog steeds niet in het gemeentelijk beleid zijn opgenomen of ten aanzien waarvan het college een strijdig beleid voert. In het rijtje van „verwaar loosde” zaken werd onder meer vermeld: Alvorens de heer Schoonkind tot deze I standpuntbepaling kwam vertolkte hij een i driedelige beschouwing. Hij wierp een blik i terug over 3'/s jaar gemeentelijk bestuur. Voorzichtig filosofeerde hij over de toe komst om tenslotte in dat perspectief te komen tot de mening van zijn fractie over de begroting 1978. In 1974 gingen college en raad van start met een programma dat door alle fracties werd onderschreven. „Wat is er van dat programma terecht gekomen en past het nog in de sterk gewijzigde externe omstan digheden van vandaag”, zo vroeg de heer Schoonkind zich af. Bij zijn waardering voor de zorg aan sociale gerechtigheid waarschuwde hij voor een éénvormig gedragspatroon’ „Als overheid dienen we te waken voor de per soonlijke levenssfeer van de individu”. Op dezelfde individu deed de heer Schoonkind een beroep met betrekking tot De IJmond als pre-gewest. De Boer wilde er niets van weten. „De mini-provincie Haarlem zou in het concept voor bestuur lijke hervorming de kleinste eenheid van voorman gisteravond constateren dat Be- alle 24 voorgestelde provincies nieuwe stijl Integendeel. Fractievoorzitter Th. Kruisman trok gisteravond fel van leer tegen de manier waarnn dat resultaat is verkregen. ..Kunst en vliegwerk” noemde hii het. I 111J sicivic vaat cat caaaa.cac cjcvacaa vcaxo de tweede sporthal en het bibliotheekfili- aal in Santpoort nog altijd niet zijn gereali seerd. Tenslotte gaf hij blijk van zijn onge noegen over de tendens het parkeren op het Marktplein in IJmuiden te legaliseren. Steeds vaker gaan er stemmen op om op dit plein parkeerfaciliteiten te scheppen. „Hoewel prioritiet gegeven wordt aan het openbaar vervoer, wordt ten gunste van een paar uit him kluiten gewassen kruide niers parkeren op dit terrein toegestaan.” In tegenstelling tot het voorgaande kon Kuijper over de bijna afgelopen raadsperi ode ook nog wel iets goeds melden. Hij noemde daarvan de openbaarheid van commissievergaderingen, periodieke hoorzittingen van college en raad, een meerjarenplan, een voortdurend sluitende begroting, een sterk verbeterd gronduit- giftebeleid en een prachtig woonwagen oord in Velsen-Oost. Verder de verwezelij- king van een zwembad, een verpleegte huis, een spartelvijver, peuterspeelzalen en de pas 65. Met de nieuwe procedure voor de behan deling van de begroting in de gemeente raad kon hij in grote lijnen wel instemmen. Hij maakte er echter bezwaar tegen dat bij de algemene politieke beschouwingen de spreektijd wordt verdeeld naar grootte van de betrokken partij. „Het zou redelijk zijn de spreektijd voor dit debat gelijkelijk te verdelen. Ik zou niet graag de stelling verdedigen dat er meer tijd nodig is voor het ontvouwen van een visie, naarmate een •actie meer leden telt.” Ontbreken van kinderdagverblijven, een M. A. A. gezondheidscentrum, voetgangerstunnel- I tjes en beveiligde oversteekplaatsen, i Voorts vond hij het spijtig dat er in de j gemeente geen ruimte wordt geboden voor sluitende begroting aan te bieden heeft op de CPN-fractie geen indruk gemaakt, de stichting van een zogenoemde Vrije i -J-----=-a-J -a-j_ manier waarop dat resultaat is verkregen. „Kunst en vliegwerk” noemde hij het. j „Schrappen, verminderen en uitstellen zullen naast niet progressief geheven belasting en tariefsverhogingen Duisenberg of zijn opvolger doen concluderen dat voor Velsen de Haagse geldkraan best nog wat dichter kan worden gedraaid”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5