Bop en hard- bop in De Jansheeren m; Kwaliteit Honoloeloe E di kwam pas tegen eind IN JAZZSERIE WERKGROEP burgerlijke 5 ra nel w, or Jack Kat in Adrichem ZATERDAGAVOND „VOLUME TWO” „Be Bilcnbooni” veilingen beverwijk ff Aeoluskwartet op dreef tijdens koffieconcert kort ijmondni&jws s-3Keötaurant Cfjalet r f VAAK DUNNETJES POLITIENIEUWS Raadscommissies BEVERWIJK De Vrijheid HEEMSKERK t JONGE DOFFERS CENTRAAL IN HOKKENSHOW Regen teisterde wedstrijd vissers Hypotheekbank nv i TEKST „ZOUTWATER” Hindeloopen schilderen Santpoort Wüstelaan 75 - tel. (023)-372226 Sg 1 11 h DINSDAG I s N O V F M R E R 19 7 7 IJMOND 6 D I b y vanouds Rustiek restaurant in een eeuwenoud Zwitsers Huis, waar op klas- Uw gastheer Jan G. Westerhoven Aan toonder. Looptijd 5 jaar. Hoofdsom O Westland Utrecht 1 F F plus rente is ook eerder opneembaar: opklimmend van 5’/2% na twee jaar tot 8% na vijfjaar. Volgens samengestelde interest. Verkrijgbaar bij uw adviseur voor verzekeringen of belastingen en onze kantoren sieke wijze specialité’s bereid en geserveerd worden. Voor recepties, diners, fondue- en barbecue-parties beschikken wij over een unieke accommodatie. i - O (Van een onzer verslaggevers) vaak nogal banaal bleken. JAN BAART JAZZGROEP „VOLUME TWO” Volksdansen in de school I (ADVERTENTIE) 8% 0 Haarlem, Frederikspark 1 /Hoek Houtplein, 023-31 91 54 De vanm< ris voc in zijn op de staat teken een o daags toren, gaten, schroi voorti Vc aan< Zow tent' traa uitgi schs leg, vaai zoal wer dat sch( de i Ei dag van van tot „Volume Two” is een in 1976 ontstaan samenwerkingsverband tussen vier Ne derlandse professionele jazzmusici. Na een intensieve repetitieperiode en een aan tal try-outs is de groep bij het begin van het jazzseizoen 1976-1977 met haar optre dens begonnen. Een succes kan de forma tie daarbij niet ontzegd worden. De sound van de groep wordt in belangrijke mate bepaald door de aanwezigheid van zowel de gitaar als de vibrafoon, die hun melo dische functie moeiteloos kunnen verwis selen voor een harmonische. De formatie brengt materiaal uit de periode 1945-1960 (bop, hardbop), terwijl er ook invloeden zijn uit de rock en de Afro-Latijns-Ameri- kaanse sfeer. Kaartverkoop aan de zaal en bij de Nuts- spaarbank te Heemskerk, reisbureau Oos- terom te Beverwijk en café Nijman te Heemskerk. BEVERWIJK. De wedstrijd van de hengelsportvereniging ’t Karpertje in de Leidsevaart is geen pretje geweest. Harde wind en regen teisterden de 20 wedstrijd- vissers. Er werd desondanks een redelijk- aantal vissen gevangen. Uitslag: 1. A. Ho- geland 4 meter 92 centimeter; 2. T. Colo- nello 4m. 15 cm.; 3. K. Huttinga 4m. 6 cm.; 4. C. Martens 3 m. 96 cm. en 5. F. van Dessel 3 m. 67 cm. De volgende wedstrijd is op 27 november, vertrek om half acht vanaf café Sport. Nadat de vijf blazers in een Diverti mento van Haydn zich hadden ingebla zen gaven zij daarna een voortreffelij ke vertolking van het kwintet op. 56 nummer 3 van Danzi. Een werk, waarin iedere instumentalist zich volkomen kan uiten, en waarin het ensemble als geheel ook steeds een voortreffelijke klankevenwicht bewaarde. Ondanks de zware speelbaarheid van de zaal, waarvan vooral de overigens verkou denhoornist last van had, wist het kwintet steeds soepel en licht te musice ren. Dit bleek ook na de pauze, waarin werken van Sehlbach en Milhaud (La Cheminée du Roi René) op een dartele en gave manier tot klinken werden ge bracht. Een voortreffelijk concert, dat zich uitstekend leende voor de evenemen tenserie in De Jansheeren. Dat bleek zondag duidelijk in De Jansheeren, waar de niet al te talrijke, maar wel zeer enthousiaste bezoekers, konden genieten van een voortreffelijk koffieconcert met een rijk programma. BEVERWIJK. Op de agenda van de vergadering van de commissie voor ver- keersaangelegenheden op 16 november om half acht in het Stadskantoor wordt toegevoegd het eventueel instellen van een parkeerverbod op de Middenweg te Wijk aan Zee. Donderdagavond 17 november, eveneens om half acht in het Stadskan toor, vergadert de commissie financiën over een advies inzake de verhoging van de havengelden en de herziening van de precario- en retributieverordening. Eer sitie niet r kers komt 64.00( helft gen t driek Euro meer He: vierk ste r dak. er eli stanc schei was grot* er m onge ONDERTROUWD: J. Venhuis en C.M.M. van Hoek, H.T.A. Sinnige en L.J. Groenendaal, C.Ó. Stee man en I.A. Otten. (ADVERTENTIE) 0/ Pandbriefbiljetten 1 Afrika en het Midden-Oosten en werkte veel samen met o.h. Pierre Courbois en Jasper van ’t Hof; Lex Cohen (slagwerk), de man van het Gijs Hendriks Kwartet. HEEMSKERK. Woensdagmorgen 23 november start in het buurthuis De Schuil hoek een cursus Hindeloopen schilderen. Men begint om half tien en gaat door tot half twaalf. De kosten zijn veertig gulden voor acht lessen. De deelnemers(sters) moeten zelf hun materialen inkopen en betalen. De cursus wordt geleid door me vrouw Selgert-Postma. Jonge Kerk. De Jonge Kerk van Sant poort houdt zondag 20 november een bij eenkomst in het gebouw Voloptée aan de Wüstelaan, aanvang ’s morgens elf uur. Excursie Rotterdam. Dinsdag 22 no vember wordt voor leden van de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een excursie naar Rot terdam georganiseerd waar een bezoek aan het Bouwcentrum wordt gebracht. Volksdansbal. De Turnvereniging Santpoort organiseert zaterdagavond 19 november een volksdansbal voor jong en oud in de IJmond MTS te Santpoort- Noord. Het feest begint om acht uur. Feest voor „bouwers”. In de onlangs heropende kantine van de voetbalvereni ging Velsen te Driehuis wordt zaterdag 19 november een feestelijke avond aangebo den aan alle vrijwilligers die de afgelopen maanden voor de modernisering en uit breiding van de kantine aan het werk zijn geweest. Wijkcomité verhuist - Het secretariaat van het Wijkcomité Oud-IJmuiden is ver huisd. Het secretariaat was in handen van mevrouw G. Groen-Scholten, Konings plein 15 en is nu overgegaan naar M. A. Elskamp, Wilhelminakade 68. Anjelierenlaan te Beverwijk begon mej. E. Bodewes vanmorgen om 9 uur met de eerste volksdanslessen aan scholieren. Evenals vorig jaar heeft de Commissie Culturele Vorming School jeugd mejuffrouw Bodewes bereid ge vonden op scholen, die interesse tonen, volksdanslessen te geven. Tot en met 14 april gaat zij bijna dagelijks langs de scholen. De lessen zijn bestemd voor de klassen 1 tot en met 4. Vanmorgen kregen de jongens en meisjes van klas 1, 2 en 3 van de Paulusschool onder richt en om half twee was het de beurt aan de klassen 1 en 2 van de Willem van Graftschool. Woensdag is mej. Bode wes in de Robert Schumanschool en vrijdag in de Zeewijkschool. AMS exposi RAI in De exj en infi alle ze ter d; Frank: een la drijvei Europ Europ bij de ties. BEVERWIJK. Zondag werd de hok- kenshow van de postduivenvereniging Ons Genoegen in café Sport voortgezet met de keuring van de jonge doffers. Evenals vorige week was de belangstel ling van de kant van de duivenliefhebbers weer zeer groot. In de Adrichemhoeve aan de Adrichem- laan in Beverwijk treedt vanavond dinsdag 15 november tijdens de weke lijkse jazzavond het kwartet Jack Kat op met als gast Berry Ketelaar uit Alkmaar die onder meer nummers zingt van Stevie Wonder, Chicago, Elton John, The Car penters en Robertha Flack. De opzet van het programma was een persiflage op de nationale inzamelingsac ties, zoals de trouwe televisiekijker die geregeld te verwerken krijgt. In een twin tigtal nummers werd dit lang niet gekke gegeven echter overheerst door voorspel bare woordgrapjes en stereotiepe bespot tingen van KVP, CDA, paus en bisschop pen. Pas tegen het eind van het program ma, toen politieke en maatschappelijke ontwikkelingen in de vorm van een Wag- ner-opera gehekeld werden, kregen de tek sten meer spiritualiteit en was eindelijk ook een visie van de programma-makers waar te nemen. HEEMSKERK. De tien beste schut ters van schietvereniging De Vrijheid uit Heemskerk waren deze week: H. T. Der- ksen 90 punten, F. A. Kok 89 p., Q. M. Rijke en H. E. Wouda 88 p., A. J. Robben en H. Romas 87 p., het trio P. C. Blom, H. J. Koper en J. W. Siewertsen allen 85 p., H. van Leen 83 punten. In totaal werd tijdens de onderlinge competitiewedstrijd een puntengeheel van 867 bijeen geschoten. HEEMSKERK. De cabaretgroep Honoloeloe gaf vrijdagavond in De Jansheeren een voorstelling van hun derde theaterprogramma „Zout Water voor ’n dorstige”. De redelijk gevulde zaal zag een geroutineerd drietal, Rob van de Meeberg, Hessel van der Wal en Dirk Dekker, dat vol zelfvertrouwen het podium vulde. De expressieve uitvoering van deze cabaretiers werd echter uitgehold door de gebezigde teksten, die I BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 20-52, trosanjers 180- 265, chrysanten 100-170, jaarrond 42-45, per stuk 50-75, fresia 12-32, iris 21, narcis sen 25, nerinen 20-50, orchidee 32, roos 20- 53, babyroos 12-36. Planten: cyclamen 250-700 st. paulia 80- 110’ Groenten: andijvie 45-93, bloemkool 45- 70, bospeen 35-116, groene kool 18-37, knolselderij 15-53, prei 25-60, radijs 45-60, snijbonen 700-730, sla 25-42, tomaten 280- 1100, uien 5-32, waspeen 25-45. HEEMSKERK. In de jazzconcerten van de Werkgroep Jazz is liet zaterdag avond de beurt aan „Volume Two”, dat om 21 uur met het optreden in de Janshee ren aan de Kerkweg begint. HEEMSKERK. Het Aeolus-kwar- tet bestaat tien jaar. Vijf mannen, die elke week één avond repeteren, dan weer in Hilversum, dan weer in Bad- hoevedorp of Amstelveen. Zo nu en dan komt Brian Pollard hen eens on der handen nemen, zodat deze ama teurs, die ook elk individueel studeren, steeds op de feiten worden gedrukt en geen moment de neiging kunnen krij gen te verslappen. Het resultaat is er dan ook naar. Niet alleen in het aantal concerten dat men zo langzamerhand krijgt, maar ook in het artistieke peil dat is bereikt. GEBOREN: Ramon F. z.v. Teunisse, H. en Vreeker, A.M.M., Elisabeth A.M. d.v. Poncin, C.A.W. en De Ruyter, M.M., Leonardus z.v. Van den Elzen, L. en Mulder, J.C.E., Rem- co S. z.v. Benning, S.P.M. en Mulder, A.P.N. Eva M. d.v. Lammerts, T.M. en De Lange G., Rocco z.v. De Ruijter, J.H.J. en Eeltink, M.G.L., Jolanda d.v. Lee, Y.M. en Chan, K.P., Jessica P. d.v. Billar, Ch.R. en Verswijveren, P.W., Nadine E.S. d.v. Win ter, H.M. en Dekker Ch. A.M., Richard z.v. Dekkers, E.T. en Van der Weide, J.R., Veli z.v. Aygün, I. en Tetik, H. ONDERTROUWD Slieker, L.M. en IJdenberg, C.H.G. De Rudder, G. en Pieters, H.M.J. Siekman, F.H. en Vonk, C., Heere, H.J.A. en Does burg, G.G.M., Heida, L. en Schuiling, M.G., Bruinsma, R.J.G.M. en De Jong, M., Bur ger, J.P.H. en Nauss, M.J.. GEHUWD: Lansbergen, G.Th.J. en Van der Hiek, C.F.M. Pilo, A. en Era, G., Hartman, J.F. en Kooiman, O.Th., Kuil, Th.W. en Tennis sen, C.Th.M., Sinnige, P.J. en Böhm, G.P., OVERLEDEN: Bloem, G.K.W. oud 77 jaar. Van Beek J.W. oud 70 jaar. Van der Beek, E. oud 83 jaar, geh.gew.m. Willebrands W.J., Capel- le, W.A.B. oud 53 jaar. Hoogland P. oud 68 jaar. Blaauw, H.J. oud 74 jaar. Het meest muzikale nummer (letterlijk en figuurlijk) werd gevormd door het per siflerende „Donnerwetter”. Zeer kolderiek aangekleed en met schwung gepresen teerd, kwam in een stroom van Wagne riaanse opera-frasen een scherpe satire op het toelaten en ondersteunen van de vrij heid aantastende tendenzen: fascisme, mi- litairisme, Berufsverbote en het „Wir ha- ben es nicht gewusst” wanneer het uit de hand loopt. Grollen en grappen gaven de alarmerende teksten van dit nummer een navrante ondertoon waardoor het effect nog verscherpt werd. Rob van de Meeberg en Hessel van de Wal, acterend en zingend, en Dirk Dekker, behalve acterend en zingend ook achter de piano actief, sloten de dramatische opera- scène en daarmee hun „kleurbekennend” programma af met een oproep ter bestrij ding van het fascisme dat nooit sterft, een gezongen belijdenis van de cabaretgroep Honoloeloe. BERRY KETELAAR In de bezetting treffen we de volgende namen aan: Klaas Fenter (gitaar), leraar jazzgitaar aan de Rotterdamse Mu ziekschool; Ben Gerritsen (vibrafoon), maakt deel uit van de Big Band Kampen en als leraar verbonden aan de Zwolse muziekschool; Peter Krijnen (gitaar, con trabas en piano), maakte tournees naar De uitslag van de keuring luidt: 1. L. Veldt Ons Genoegen, 2. A. Berlee O. G., 3. S. Weel O. G., 4. Th. de Winter van De Reisduif, 5. H. van der Kommer O. G., 6. C. de Wildt van Castricum, 7. L. Vellema O.G., 9. J. Knap en zoon van Heemskerk, 9. A. Berlee O.G., 10. A. de Bot van Atoom, allem met 92 punten. Na twee keuringen is de stand als volgt: 1. A. Berlee O.G. 367,5 punten, 2 C. de Wildt van Castricum 367, 3, L. Vellema O.G. 367, 4. J. Knap en zoon van Heems kerk 367, 5. K. van Breeman van Atoom 367, 6. P. Luit van de Reisduif 367,7. A. van Son O.G. 367, 8. K. Weel van Heemskerk 366,5, 9. mevr. Leijen O.G. 366,5 en 10. B. Berlee O.G. 366,5 punten. Volgende week zondag wordt de derde keuring gehouden. Dan zijn de oude dui- vinnen aan de beurt. Verkeerscontrole. Tijdens gerichte verkeerscontroles zijn in Beverwijk zes automoblisten bekeurd wegens het rijden door rood licht, kreeg één bromfietser in verband met eenzelfde overtreding een proces-verbaal en waren dertien automo bilisten het haasje omdat de verlichting van hun voertuig niet perfect in orde bleek. Teruggevonden. In Velsen is de tas teruggevonden van een leidster van de B.everwijkse kleuterschool „De Duiventil”. Geld en kinderpostzegels bleken te zijn verdwenen, maar de andere bescheiden waaronder een rijbewijs zaten er nog in. Tevens werd in de tas de portemonnee van een inwoonster van Heemskerk aangetrof fen, die medio september uit haar woning werd ontvreemd. Diefstal. Uit de bouwloods aan de Dorpsduinen in Wijk aan Zee, waar onder meer de firma Lokhorst druk bezig is met de bouw van het nieuwe Juttersoord, is een hoeveelheid gereedschap verdwenen. Vermist worden een handzaagmachine, een boortol en een plastic bak met messing fittingen en twee duimstokken. Verschillende onderdelen (onder meer „de buikspreker” en „op losse schroeven”) begonnen aardig, maar mondden toch weer uit in de vervelend wordende uitha len onder de gordel, alleen al smakeloos door de overdaad. In „dag dokter” bleek dat strijkinstrumenten ook niet van steen zijn. Een ongehuwd zwangere cello (de „sprekende” strijkstok werd vaardig ge hanteerd door Rob van de Meeberg) kwam op het spreekuur haar nood klagen. De rekening van het consult ging uiteindelijk naar het adres van de vader: het bisschop pelijk paleis in Roermond. De losbandige geestelijkeheid wil er tenslotte al eeuwen in als koek, nietwaar? ■rab-T ‘<r F

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6