Sater *Het Grote Fatsoen •Vrouwenkabaret Annerose Schmidt Kamerorkestenserie Kenny Ball agenda van amsterdam UIT THEATER MUZIEK ALLERHANDE Muziek en toneel al. I I Tentoonstellingen Bioscopen T* Hi 17 19 7 7 NOVEMBER 1 7 DONDERDAG J >t !St est eral. ■MB 1 ji? Wiener Blut. „De tintelende en ‘Fa!, gerenommeerde Poolse dirigent Jerzy Dimitn van Toren in een programma. Expositie. Zaterdagmiddag (14-17 uur) en zondag (van 11-17 uur) wordt in huize De Berken, Zuiderstationsweg 7 in Bloemendaal een weekendtentoonstelling gehouden. Er wordt redelijk geprijsd werk geboden van een negental kunstenaars die uit onze regio afkomstig zijn. Zo stellen Rob Clous, Frank Eweg en Michel van Overbeeke etsen tentoon, er is keramiek te zien van Anke Blankevoort, Dini Henkes, Evelijn Eweg en Lia Moes en Mariska Kaspers (die ook gouaches exposeert) en er zijn voorts schilderijen en objecten van Mieke Kemming. Vrouwenkabaret. In het Holland Festival leverde het Vrouwenkabaret van solistische medewerking van de fameuze Oostduitse pianiste Annerose Schmidt unieke gebeuren is kwart over acht, plaats van handeling het Haarlems Concertgebouw. De DDR verleende Annerose Schmidt uit waardering voor haar veelzijdige talent ze heeft een uitzonderlijk groot repertoire, maakt vele plaatopnamen en speelt haast perfectionistisch de nationale prijs. Ze won in 1956 overigens het Robert Schumannconcours. Koffieconcert. Jerzy Katlevicz voert ook zondagmorgen (11.30 koffie, 12 uur aanvang concert) de directie over het NPO, als dat met solistische medewerking van de pianiste Toos Onderdenwijngaard een koffieconcert in het Haarlems Concertgebouw verzorgd. Op het programma staan Smetana’s Ouverture Die verkaufte Braut, Liszt’s Totentanz en Variaties op „Kortjakje” van Ernst van Dohnanyi. Toos Onderdenwijngaard die studeerde bij Nelly Wagenaar, Marguérite Long, Jacques Fevrier en Viola Them is tot ver buiten onze landsgrenzen bekend. Kamerorkestenserie. Bach’s concert voor hobo, strijkers en klavecimbel, Handel’s Concert Grosso, Wolf's Italiaanse Serenade en Stravinsky’s Apollon Musagète staan op het tweede concert uit de kamerorkestenserie van het Haarlems Concertgebouw dinsdagavond’(20.15 uur) centraal als het fameuze Orchestra of St. levensblije première van Wiener Blut is door het publiek met groot enthousiasme ontvangen. Ontelbaar waren de open doekjes voor de zangers en herhaaldelijk werd de voorstelling onderbroken door het applaus voor de schitterende decors en kostuums”, schreef onze recensent J. H. Moolenijzer naar aanleiding van de eerste opvoering van deze operette, in augustus van dit jaar. Wiener Blut, de laatste operette, komt van 18 t.m. 20 november in de Stadsschouwburg van Haarlem. De regie was van de Weense regisseur Alexander Pichler, die in deze voorstelling een fraaie eenheid bij het ensemble moet hebben bereikt. Aanvang 20.15 uur. De Juf van de Czaar Peterstraat. Toneelgroep Sater speelt van 23 t.m. 26 november in de Toneelschuur De juf van de Czaar Peterstraat, een toneelstuk dat een terugblik geeft in de John’s Smith Square onder leiding van John Lubbock en met medewerking van hoboïst Han de Vries aantreedt. Dit twintig mans sterke Londense ensemble heeft zich in enkele jaren een wereldfaam weten te vergaren. Er wordt dit jonge orkest op een hoog en spontaan niveau gemusiceerd. Christelijke Oratoriumvereniging. Met medewerking van de sopranen Christine Harvey en Rina Cornelissens, de tenor Hein Meens, de bas Harry van der Kamp, organist Piet Kiel en het NPO voert de Christelijke Oratoriumvereniging Haarlem volgende week donderdagavond (20.15 uur) Mozart’s Grosse Messe en Poulenc’s Gloria uit. Willem Vonk. Frans-romantische orgelklanken klinken vrijdagavond (20.15 uur) op vanuit het Anneessens-orgel in de Elisabeth en Barbarakerk, Paul Krugerstraat 43 in Haarlem-Noord. Organist Willem Vonk voert dan werken uit van Couperin, Franck, Saint-Saëns en Messiaen. St. Agathakerk. Ernst Gervais, organist van de St. Agathakerk te Lisse verzorgt zaterdagavond (20.15) aldaar samen met zijn orgel- en blokfluitleerlingen een muziekavond onder auspiciën van de Orgelkring Bollenstreek. Het programma omvat werken beginnend bij de 16de eeuw tot en met de hedendaagse componisten, zoals bijvoorbeeld Pozer, Langlais en Adriessen.' Gervais besluit de avond zelf met de vertolking van het Derde Choral van Hendrik Andriessen. Toegang vrij, sarita Het Duintje. Het tweede recital in de „Iberische cyclus” die onder auspiciën van Muziekcentrum „Het Duintje” in de Hervormde Kerk aan de Binnenweg te Bennebroek plaats heeft, wordt verzorgd door het vocaal-instrumentaal ensemble Musica Iberica en wel morgenavond (20.15 uur). Het ensemble bestaat uit Ingrid Smit Duyzentkunst, Leni van Lopik, Jan Albert de Klerk. Wij brengen onze lezers nog even in herinnering dat de jaarlijkse serie van vier donderdagavondconcerten op het Leonard van de Brink-orgel van de Heemsteedse St. Bavokerk aan de Herenweg vanavond van start gaat met Abert de Klerk achter de speeltafel. Aanvang 20.15 uur. Nuchelmans, Gerda Driessen, Eduard Plagge en Nelly van Ree Bernard. Op dit concert staat Iberische en Ibero-indiaanse muziek uit de Middeleeuwen en renaissance centraal, gedeeltelijk van anonieme oorsprong, maar ook van componisten als Alfonso el Sabio, Diego Ortiz, Juan Vasquez en Hernando Franco. Symfonieorkest Bloembollenstreek. Komende dinsdagavond (20 uur) zal het in oktober van het vorig jaar opgerichte Symfonieorkest Bloembollenstreek, bestaande uit 40 enthousiaste amateurmusici onder leiding van de heer W. van Duijn, zich voor de eerste maal in het openbaar presenteren. Dat zal gebeuren in de Gereformeerde Kerk aan de Julianalaan te Sassenheim. De Suites no. 1 en 2. uit Handels Water Music en de Mars uit diens Scipio, de Wals uit de Suite Fran^aise van Casadésus, het Andantino uit Balletmusik zu Rosamunde en het Menuet uit de Vijfde Symfonie, beide van Franz Schubert en tenslotte de Ouverture Ma Tante Aurore van Boieldieu zullen worden uitgevoerd. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang tot dit conoert. A Mary Dresselhuys en Ko van Dijk in Herfst in Riga. Jazz in het Concertgebouw. De belangstelling voor jazzevenementen in het Haarlemse Concertgebouw is vooralsnog erg wisselvallig geweest. Zo zag slechts een klein publiek er het afgelopen seizoen het trio van pianist Monty Alexander optreden, was de belangstelling voor Kenny Ball and his Jazzmen heel behoorlijk en groeide een nachtconcert met Art Blakey uit tot een ware happening. Die wisselvallige belangstelling van het publiek zette zich dit seizoen voort en dat is een jammerlijke zaak want dat is niet terecht. Kwaliteit is er voldoende en de enige juiste verklaring schuilt dan ook in het ontbreken van een Loeki Knol. De twee avonden met zangeres Loeki Knol vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur komen te vervallen. Loeki zou liedjes komen zingen die onder meer op haar elpee Op Goed Geluk staan, maar het vertrek van haar pianist is de oorzaak dat zij voorlopig niet optreedt. In een later stadium zal zij wel in Haarlem terugkomen. Robert Long. Samen met Ansje van Brandenburg komt de Haarlemse zanger Robert Long op vrijdag 18 november optreden in de Velsense Stadsschouwburg. Hij komt daar met zijn nieuwe programma Vroeger of Later. Long maakt een kortlopende tournee langs alle schouwburgen om zijn bewonderaars nog eens te plezieren met een keuze uit de successen van zijn platen en zijn shows. Aanvang 20.15 uur. zekere regelmaat van dit soort concerten. Gelukkig zullen er in de wintermaanden enkele te zien zijn die uw belangstelling meer dan waard zijn. Zaterdagavond treedt de frisse oude stijlgroep van de Engelse trompettist Kenny Ball wederom aan (20.15 uur) met dezelfde Jazzmen-bezetting als vorige maal: Ted Badwin (banjo,zang), John Bennet (trombone), Ron Bowden (drums), Andy Cooper (klarinet, zang), en Johnny Parker op piano. Aanbevolen ontspanning. Louisiana Red. Bijna drie weken geleden kwam de Amerikaanss bluesshouter en -gitaarist Louisiana Red door een misverstand helaas niet opdagen op een Cat Jazz-concert, maar Iverson Minter zoals hij in werkelijkheid heet zal nu zondagmiddag (15 uur) wel proberen op tijd bij de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland te verschijnen om daar zijn hartverscheurende leed op bevattelijke wijze van zich af te zingen. En dat is een zaak waarvoor een tweede gang naar de club beslist noodzakelijk is. Zo luiden althans alom de kritieken. Het Nederlandse lied. Voor het eerst zullen Martine Bijl en Dimitri van Toren, beide pure propagandisten van het Nederlandse repertoire samen een avondvullende show verzorgen en wel zaterdagavond in het Ontmoetingscentrum te Nieuw-Vennep Natascha Emanuels dit jaar een der opmerkelijkste theaterbijdragen met het programma Een traan voor elke roos. Daarmee komt het gezelschap, dat aan de piano begeleid wordt door Fred Hekket, op 24 november in de Stadsschouwburg in Haarlem. Natascha en haar dames komen met een krachtige aanpak van hun emancipatiegetuigenis. Een talentvol samengesteld programma, dat voor veel mannen vooral misschien wat hard aankomt, maar het Vrouwenkabaret is één der weinige groepen die nog rechtstreeks appelleren aan de kritisch signalerende functie van cabaret. Een vlijmscherpe satire door vijf vrouwen die stinkende wonden niet als zachte heelmeesters willen behandelen. Aanvang 20.15 uur aan de Venneperweg (20.30 uur). Henk van der Molen zal het geheel presenteren en aan elkaar praten; hij is al jaren de vaste begeleider van Martine. Dat lijkt een goede garantie voor een afwisselend avondje Nederlands allerlei. Presentatie popworkshop. Zo’n 25 mensen hebben de afgelopen weken cursus gelopen bij de popworkshop van Jeugd en Muziek, Haarlem, waar muzikaal onderricht werd gegeven dat speciaal toegespitst was op lichte muziek (rock). De cursisten en hun vier docenten, Thélau - toetsen, Adri de Hont - gitaar, Michel Marion - bas en Dennis Whitbread - drums, die te zamen de groep Music Garden vormen, zullen allen zaterdagavond musiceren in de Zanderzaal van het cultureel centrum de Egelantier, Groot Heiligland 37, Haarlem de zaal die ook door de Haarlemse Jazz Club wordt gebruiktAanvang 21 uur. De toegang voor dit eenmalige gebeuren is vrij. Gevarieerd. Hans Keune ontplooit samen met zijn kwartet aardig wat activiteiten in het Haarlemse. Elke zondagmiddag (vanaf 15 uur) is het raak in het Zandvoortse jazzcafé De Hobbit op het Dorpsplein deze keer zijn Billy „B” Jacket en de Midgetown en Kunstfluiter Charlie Kapoen er de gastsolisten, maar Keune gaat er ook prat op „back in town” te zijn en dat betekent dat zijn kwartet voortaan elke donderdagavond (22 uur) inCan Can stoofsteeg 1 te Haarlem te horen zal zijn. Vanavond is daar tenorist Harry Verbeke zijn gast. In Folkcafé De Teerling kleine Houtstraat 58 Haarlem komt vanavond (20.30 uur) de Engelse volksmuzikant Tony Rose in actie. Hij richt zich op liedjes uit het Zuidwesten van Engeland. In Donkey Shot Jongerencentreum aan de Heemskerkse A. Verherentstraat staat morgenavond de locale hardrockgroep Dollar vanaf 21.30 uur op de planken. Zaterdagavond (21 uur) treedt Volume Two onder auspiciën van de Werkgroep Jazz Heemskerk op in De Jansheeren, Kerkweg, Heemskerk. En tenslotte komt de volslanke Marjol Flore een vrouw die veel kan, met een avondvullend programma in Huize Scheijbeeck Velserweg, Beverwijk. A Nog tot en met komende zondag is in het Cultureel Centrum van Zandvoort (Gasthuisplein 9b) een expositie te zien van wandkleden van Mariene de Haan-Schot uit Haarlem en keramische beeldjes van Martine Visser uit Doorwerth. Tot haar grappigste stukken behoort dit Doorgezaagde weesmeisje. Het centrum is in de komende dagen van 14 -17 uur geopend. Mozart-serie. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft morgenavond onder leiding van de Haarlems Kamerkoor. Maandagavond (20.15 uur) heeft er in het Haarlems Concertgebouw wederom een interessant kenningsmakingsconcert plaats. Zowel de pianist Gerard Willems als het onder leiding van dirigent Rudolf Grasman opererende en in 1963 opgerichte Haarlems Kamerkoor voert een veelheid van composities uit. Willems heeft werken van Scarlatti, Mozart en Brahms op zijn programma staan, terwijl het koor liederen van Gibbons, Morley, Palestrina, Lasso, Rutter en anderen zal uitvoeren. Samen wordt Bialas’ Brautlied en Brahms’ Grabegesang ten gehore gebracht. Onafhankelijk Toneel. Het Rotterdamse gezelschap Onafhankelijk Toneel speelt dit seizoen enkele successen uit de serie De Favorieten door. Op 24 en 25 november is in de Toneelschuur Cranckybox van Judith Herzberg te zien. De voorstelling bestaat uit een aantal losse scènes, die soms meer keren door verschillende mensen worden gespeeld. Onafhankelijk Toneel doet dat met overrompelende geestdrift en zorgt daarbij voor aanstekelijke humor. De groep verschaft de toeschouwer geheel doorzicht in de voorstelling, rekwisieten worden steeds zichtbaar voor het publiek gerangschikt en mocht er iets misgaan, dan wordt dat zonder terughoudendheid tijdens de voorstelling gecorrigeerd. Spelers: Truus te Selle, Gerrit Timmers, Ditha van der Linden, Edwin de Vries. Regie Jan Joris Larners, die ook de toneelknecht/inspiciënt speelt. Aanvang 20.30 uur. Witte Tejater. Peter van der Linden speelt op 19 november in het Witte Tejater, Kanaalstraat, IJmuiden, De Tuin van het Paradijs. Deze prachtige poëtische produktie van De Appel is vanwege de grote belangstelling ervoor dit seizoen nog op het repertoire gebleven. Ook omdat Peter van der Linden de voorstelling met zoveel plezier speelt. Een uiterst boeiende belevenis om Van der Linden de sprookjesfragmenten van Andersen leven in te zien blazen. Er is van deze voorstelling door De Appel ook een grammofoonplaat gemaakt. Aanvang 20.30 uur. Lekker ’77. Het Krisistheater treedt op 20 november op in Centrum 111, Herenweg 111, Heemstede, met het programma Lekker ’77. Een enigszins bizar cabaret dat zich richt tegen alles wat een goed jaar 1977 in de weg staat. Het programma is binnen een afgerond verhaal gevat, waarin twee dames zich inzetten voor een goed jaar, bijgestaan door een maffe student psychologie, aldus vermeldt een stencil met informatie. Aanvang 20.30 uur. Herfst in Riga. Wie Mary Dresselhuys en Ko van Dijk samen in een prachtige voorstelling wil zien, kan daarvoor op 23 november terecht in de Haarlemse Stadsschouwburg. Onder regie van Peter Oosthoek spelen zij dan Alexej Arbusovs toneelspel Herfst in Riga. Het stuk gaat over een ontmoeting tussen een directeur van een sanatorium en een patiënte. Twee mensen, al wat op leeftijd, met elk hun geheel eigen verleden raken met elkaar in gesprek. Eenzame mensen ook, die zich eerst van hun verleden moeten bevrijden, voordat ze samen aan de herfsttij van hun leven kunnen beginnen. Wim Helversteijn naar aanleiding van de première:intussen heeft Arbusov zijn publiek, zij het op een afstand, wel degelijk betrokken in de ontmoeting tussen die twee mensen. Hij legt in de dialogen de accenten wel zo, dat er zich voor buitenstaanders steeds weer een duidelijk herkenningspunt aftekent. Het gaat erom of een regisseur die accenten onderkent en naar zijn publiek kan vertalen. En daarin is Peter Oosthoek uitstekend geslaagd”. Ook Ko van Dijk (de arts-directeur in het stuk) toonde zich na afloop van de première enthousiast over Oosthoeks regie en hij gaf aan hem daarvoor de Albert van Dalsumring door, als bijzondere waardering voor een groot toneelkunstenaar. Aanvang 20.15 uur. Rijksmuseum, Stadhouderskade 42. T/m 20 nov. „Oosterse tapijten” t/m 4 dec. in het Rijkspren- tenkabinet. „Prenten en tekeningen van Theo van Hoytema”. Dag. 10-17 uur. Zon 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh. Paulus Pot terstr. 7. T/m 31 dec. „De roem van Vincent van Gogh”. Dag. 10-17 uur zon. 13-17 uur. Stedelijk Museum, Paulus Potterstr. 13. T/m 27 nov. textielkunst van Daniël Graffin. T/m 27 nov. Paper for Space. Tekeningen van Neder landse beeldhouwers. T/m 11 dec. „Images of an Era” Amerikaanse affiches van 1945-1975. T/m 1 dec. „Albert Mastenbroek en Robert Bakker”, grafisch werk. T/m 27 nov. „Kunste naarsver. St. Lucas”. 18 nov.-l jan. „Richard Serra” tekeningen, dag. 9.30-17.00 uur, zon. 13- 17 uur. Toneelmuseum, Herengracht 168, tel. 235104. Vanaf 18 nov. Perspekt in het Toneelmuseum met Pierrot’s Paradijs, dag. 10-17 uur, zon. 13- 17 uur. Concertgebouw van Baerlestr. 98. tel. 718345. do. 17 nov. Kleine Zaal 20.15 uur. Concertge- bouw-Kamermuziek, Composers String Quar tet Werken van o.a. Mendelssohn, Berg en Boccherini, vrij. 18 nov. Grote Zaal 20.15 uur. Amsterdamse Politiekapel, o.l.v. Karei Koke- laar m.m.v Harry Mooten, accordeon en de Big Band van de Amsterdamse politiekapel. Kleine Zaal 20.15 uur: Heddy Lester en Fred van Dam, zang en voordracht „Ik groet U allen zeer”, m.m.v. Frank Affolter, piano. Zat. 19 nov. Grote Zaal 20.15 uur. Concertgebouworkest o l.v. Kirill Kondrasjin m.m.v. Aaron Rosand, viool. Werken van Wagenaar, Vieuxtemps, Bartók. Kleine Zaal 20.15 uur Concertgebouw- Kamermuziek. Instrumentale Serie. Compo sers String Quartet. Werken van o.a. Mendels sohn, Berg en Boccherini. Zon. 20 nov. Grote Zaal 20.15 uur Internationale Pianoserie m.m.v. Maurizio Pollini, piano. Werken van Mozart en Beethoven-Sonates. Spiegelzaal 11.00 uur. Nederlandse Omroepstichting für Elise. Ma. 21 nov. Kleine Zaal 20.15 uur Piano serie m.m.v. Michael Rudy, piano, werken o.a. van Schubert, Ravel, Strawinsky. Woe. 23 nov. Grote Zaal 20.15 uur Aretha Franklin. Kleine Zaal 20.15 uur Mimura All Girl Harp Orchestra o.l.v. Tsutomu Mimura, werken o.a. van Vival di, Handel en Brahms. Stadsschouwburg, Leidseplein 242311. 20.15 uur Nat. Ballet met 5 tango’s, Gesang der Jünglin- ge, nieuw ballet Rudi van Dantzig). Vrij. 18 en zat. 19 nov. 20.15 uur Publiekstheater met ’n Meeuw. Zon. 20 nov. 14.00 uur, en ma. 21 nov. 20.00 uur Nederlandse Operastichting met „Un Ballo in Maschera”. Di. 22 nov. 20.15 uur Haag se Comedie met „Beschuit met muisjes”. Woe. 23 nov. 20.15 uur Toneelraad Rotterdam met Het Huis van Labdakus. Carré, Amstel 115-125, tel. 225225. t/m 30 dec. (beh. ma.) 20.15 uur „Foxtrot” Musical van Annie M. G. Schmidt. Zat. 19 nov. 24.00 uur Paco de Lucia, zanger/gitarist. Theater de Brakke Grond, Nes 53-55, tel. 232904. t/m zat. 19 nov. Moeder, geef me nog eens raad (20.30 uur) cabaret van Frits Lambrechts; van af ma. 21 nov., 20.30 uur Het verhaal van een man die bruggen bouwt; Internationale Nieuwe Scène „Mannen van den Dam”. Nieuwe de la Mar Theater, Marnixstr. 404, tel. 233462. t/m 27 nov. di. vrij. za. zon. ma. 20.15 uur „Volgend jaar zelfde tijd” van Bernard Slade, Ina van Faasen en Ton van Duinhoven. Iedere woe. 20.15 uur „Wim Kan, 40 jaar cabaret” met Conny Vonk en Ru van Veen, piano. Kleine Bellevue Leidsekade 90, tel. 247248. dag. beh. ma. 20.30 uur „One man show” Frans Halsema. Theater Tingel Tangel, Nieuwe Zijds Voorburg wal 282, tel. 264695. T/m zon. 11 dec. beh. ma. 20.30 uur: „Een klein concert 3” van Liselore Gerritsen. Het Werktheater, Kattegat 10, tel. 226231 of 123123. vrij. 18 nov. 20.30 uur en 23.00 uur „Als de dood”. Kadens. Komende week biedt concertzaal Kadens aan de Haarlemse Smedestraat wederom een zolderconcert op zaterdagavond en een abonnementsconcert op donderdagavond (vandaag over een week). Het Boccherini Strijktrio dat bestaat uit violiste Heleen Koppe, altviolist Eric van der Wel en cellist Huub Nijnens, stelt zich ten doel het triospel onder een wat ruimere aandacht te brengen en brengt zaterdagavond (20.15 uur) werken van Albrechtsberger, Von Dohnanyi en Reger. Volgende week donderdag begint om de zelfde tijd een recital van het viool-piano duo Claire Huydts en Jan Sprij. Zij voeren werken uit van Grieg, Milhaud, De Falla en Lekeu. Een Positie. In het lunchtheater in de Toneelschuur op woensdag 23 november komt Centrum met een try-out van de eenakter Een Pos9tie. Het stuk is van Marcellus Emants en gaat over een Haags ambtenaar die de bewijzen in handen krijgt van het overspel van zijn echtgenote. Hij meent haar daardoor aan banden te kunnen leggen, maar zij weet hem in zijn zwakheid te treffen en handig de rollen om te draaien. Regie Jacques Commandeur. Spelers: Ingeborg Elzevier, Jules Hamel en Henriëtte Tol. Aanvang 12.30 uur. sociaal-democratische geschiedenis van ons land. Het stuk speelt tegen een achtergrond die bepaald wordt door het einde van de Eerste Wereldoorlog, arbeidersopstanden, de bewustwording van de vrouw en de eerste revolutiepoging in Nederland (Troelstra). Al wat hierboven genoemd werd, wordt beleefd door Marian, onderwijzeres op een volksschool in de Amsterdamse Czaar Peterstraat. Een soort volkstoneel onder regie van Peter Baan, waarbij niet in de eerste plaats op sentimenten wordt gemikt, maar waarbij feiten ondersteunend werken, dat soms ontroert, maar waar ook een bevrijdende werking van uitgaat door een grote dosis prikkelende humor. Voortreffelijk toneel, zonder omhaal, waarin vooral Yvonne Petit prachtig spel laat zien in de titelrol. Aanvang 20.30 uur. De Oostduitse pianiste Annerose Schmidt is de soliste op het eerste concert van de Mozart-serie van het NPO. Bitter Lemon. Jenny Arean, Lou Landré en Carol van Herwijnen komen vanavond in de Haarlemse Stadsschouwburg Dimitri Frenkel Franks komedie Bitter Lemon spelen. De auteur zegt zelf over zijn stuk: „Bitter Lemon is geen suikerzoet blijspelletje. Het gaat over verwarring, illusies, wanhoop zoals de meeste komedies en ik hoop dat ik de scherpe kantjes niet heb verdoezeld. Dit is misschien de beste komedie die ik tot nu toe heb geschreven. Hij balanceert precies op de grens van humor en bitterheid, iets dat ik altijd heb willen bereiken”. Frenkel Frank heeft het stuk zelf geregiseeerd. Het gaat over een wankel huwelijk tussen een rijk echtpaar in het Gooi. De vrouw zoekt al geruime tijd haar vertier bij vriendjes, terwijl haar man rustig afwacht tot zij daar eens genoeg van zal krijgen. Op zekere dag neemt zij een nieuwe vlam opgedoken in een volkscafé mee naar huis. Dan begint een spel van drie mensen, verward in een net van emoties, illusies en pretenties. Aanvang 20.15 uur. VZOD/Rokato. In de Haarlemse Stadsschouwburg voert toneelvereniging VZOD/Rokato het toneelspel De Nacht van de Leguaan van Tennessee Williams op. De regie heeft Bert Lauer. Het stuk speelt in de broeierige afmosfeer aan de rand van de regenwouden van Mexico, waar een weduwe haar eenzaam leven leidt. Aanvang 20.15 uur. c Katlevicz het eerste concert van de Mozart-serie. Op dit concert worden de Pianoconcerten no. 16 (KV451), no. 21 (KV 467) en no. 24 (KV 491) van de meest gespeelde componist, in casu Mozart uitgevoerd. Aanvang van dit dankzij de Het Grote Fatsoen. Vanavond is in de Toneelschuur de première van Het Grote Fatsoen, een toneeltweeluik, gespeeld door Jerome Reehuis en Gees Linnebank. Deze produktie bestaat uit twee korte toneelstukken. Begonnen wordt met Ikzelf van Alan Drury, een verhaal over een door en door fatsoenlijk mens, een magazijnbeheerder die uiterst punctueel is in zijn optreden. Het tweede deel van dit tweeluik is Edward Albees eenakter Het verhaal van de dierentuin. Een al meer opgevoerd stuk, waarin een keurige heer op een bank in het park op zondagochtend wordt lastig gevallen door een wat opdringerig mens. Het wordt een merkwaardige ontmoeting tussen twee mensen die zeer dramatisch eindigt. Reehuis en Linnebank spelen beide stukken onder regie van de Amerikaan William (Bill) Ward. Als rode draad voor deze toneelproduktie geldt het fatsoen, wat dat ook moge zijn. In die zin wordt tussen deze twee eenakters dan ook een relatie gelegd, die er oorspronkelijk niet was. Op vrijdag en zaterdag wordt Het Grote Fatsoen in de Toneelschuur ook nog gespeeld. Aanvang 20.30 uur. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): Jab- berwocky toeg. 16 j. dag. 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Zon. 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra 2: La Dentelliere toeg. 16 j. dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zon 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): Tge Deep toeg. 16 j. dag. 14.15, 19.00 en 21.30 uur, zon 13.15, 15.45, 19.00 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): Bobby Deerfield toeg. 12 j. dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur, zon. 13.30, 1$ 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: Le Sheriff, toeg. 12 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zon. 13.15, 15.45, 19.00 en 21.30 uur. Vrij. zat. nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): Deep Thro at, toeg. 16 j. dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20, 21.15 uur. Zon. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): Voor een handvol Dollars, toeg. 16 j. dag. 13.30, 16, 19. 21.30 uur. Cineac Damrak 2: The Marathon Man, toeg. 16 j. dag. 13.15, 16 en 20 uur, zat. zon. woe. alleen 20.00 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): Hanh ’em High, toeg. 16 j. dag. 19 en 21.30 uur. Do., vrij., ma. en di. ook 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allebéplein 4, 151243): De Tien Geboden, toeg. alle leeft, dag. 20.00 uur. Zat. en zon. 14 en 20 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): Rome Open Stad, toeg. 16 j. dag. 20 en 22 uur. Padre Padrone, toeg. 16 j. dag. 19.45, 21.45 en 24.00 uur. City I (Leidseplein, 234579): Wordt u al geholpen, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Een Paarse Taxi, toeg. 16 j. dag. 13.30, (beh. zat.) 18.45 en 21.30 uur. City 3: Het Eiland van Dr. Moreau, toeg. 12 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. Zon. 13.15, 16, 19 en 21.30 uur. City 4: La Gifle, toeg. 12 j. dag. 15, 18.30 en 21 uur. Zon. 12.45, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr., 122, 234561): Sexschool voor Dames, toeg. 16 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Zat. en zon. 13.30, 16, 19, 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): Easy Rider, toeg. 12 j. dag. 19.30 en 21.45 uur. FLORA (Amstelstr. 24, 230469): Herbie gaat naar Monte Carlo, toeg. alle leeft, ma., di., don., vrij. 14 en 19 uur. Woe. en zon. 13.30, 15.45 en 19 uur. Zat. 10.30, 13.45, 16 en 19.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): Barry Lyn don, toeg. 12 j., dag. 14 en 20.30 uur. Vrij. zat. nacht 24.00 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): Out law Blues, toeg. 16 j. dag. 14.30, 19.30 en 22 uur. Zon. 13.30, 16, 19.30 en 22.00 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): Goodbye Emmanuelle, toeg. 16 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): Liefhebsters van de Stootbrigade, toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Zond vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): The Texas Chainsaw Massacre, toeg. 16 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. Zon 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): The Posei don Adventure, toeg. 12 j. dag. 19 en 21.30 uur. Zat., zon. en woe. 14.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488). De Carriè re van een Kamermeisje, toeg. 12 j. dag. 19.30 en 22 uur. Vrij en zat. nacht 00.15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): Verdwenen in de Bermuda Driehoek, toeg. 12j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Zat. en zon. 13.30, 16 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): Niemand leeft alleen. toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): zaal 1: La Dentelliere toeg. 16 j., dag. 22 uur. Zaal 2: Piano Mecanique, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633): Soldaat van Oranje, toeg. 16 j., dag. 14 en 20.15 uur. Zat. en zon. 13.30, 16.45 en 20.15 uur. Tuschinski 2: Providence, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3: Valentino, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zat. en zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4: New York, New York, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Zat. en zon. 14 en 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5: les Femmes, toeg. 16 j., dag..4^30,l#s$il21.30 uur. Zat. en zon. 13 3u, 16, 19 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460) De Ene Zingt, De Ander Niet, toeg. 16 j., dag. 19 en 21.30 uur. Zon. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. met

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17