TVS houdt van een films in de ijmond hondje. volksdansbal zakennieuws Recreatiegebied Spaarnwoude Jeugdzeskamp in sporthal „Een scheet Velsen deelt voor S’A percent in de kosten hciven- Ixrlchten kwispe door l| Gescher& Kemper Vereniging zonder goede accommodatie r z IJMUIDEN Luxor Stadsschouwburg EEN FIJNE WINTERJAS City Theater BEVERWIJK Kennemer Theater z Algemeen bestuur van De Tunnel bijeen SUPER VROUWLYKE MODE ELEGANT EN ROMANTISCH GERAFINEERDE SILHOUETTEN VERFYNDE VERSIERINGEN V j WOONSTIJL Houdt de warmte binnenshuis z door goedsluitende gordijnen van Kienen voor de speelgoedactie J 19 7 7 DONDERDAG 1 7 NOVEMBER IJMOND 7 6 95 nu ook voor dames VOOR DE DAMES: GROTE HOUTSTRAAT 59, HAARLEM, tel. 023-321965 t» uit natuurlijk materiaal als wollen tweed, mohair, camel of loden, of uit suède met of zonder vachtvoering, is pas echt compleet met hoed, pel, shawl en handschoenen h i NAAM: Wop LEEFTIJD: 8 weken RAS: Bastaard SOORT: jongen INLICHTINGEN: 02550-15744 mantelcostuums en wollen tweed-, camel-, en lodenmantels. Merken: Burberrys, Rodex, Odermark, Loden Frey. Atleten van Suomi al zestien jaar onderweg vrij parkeren op eigen terrein AMSTELDIJK 217 AMSTERDAM TEL 020-44 56 55 (ADVERTENTIES) VOOR EXCLUSIEVE HERENMODE 119 90 - 149 90 119 90 c=i nd pel tiet ing De rol tel- ;en 'an ran en. net »en eu- eze de be- i voor ie on- Er zullen verschillende dansen worden getoond. Alles staat onder leiding van het echtpaar Gorter. De zaal (ingang Roos en Beeklaan) gaat open om 19.30 uur en de entree bedraagt twee gulden. Op deze dagen moeten alle ploegen een grote verscheidenheid aan beken de en minder bekende spelletjes af- werken. Twaalf onderdelen per dag zes staan op het programma. Sinds jaren is dit een feest voor jong en oud (toeschouwers), mede in de hand gewerkt door de gezellige sfeer en de samenstelling van de spelletjes. De mogelijkheid tot inschrijving staat open voor jongens en meisjes van 9 t/m 12 jaar. Een team bestaande uit acht personen, aangevuld met twee reserves. Het team mag zowel bestaan uit uitsluitend jongens of meisjes, maar mag ook gemengd wor den samengesteld. De teams kunnen zich aanmelden via formulieren, die afgehaald en weer ingeleverd kunnen worden bij: de Dienst Sport en Recreatie, Heide- straat 47, IJmuiden en sporthal Zee wijk, Eenhoornstraat. De uiterlijke datum van inlevering is gesteld op maandag 5 december. Onsterfelijk zijn de figuren van Esme ralda en van Quasimodo, die in „De gebo chelde van de Notre-Dame” het machtige verhaal van strijd en liefde zichtbaar ma ken. De gebochelde dwaas met zijn schrik aanjagend uiterlijk, de klokkenluider van de Notre-Dame, volgt slaafs de bevelen op van zijn meester, de alchimist Claude Frol- la. Liefhebbers van dit avontuurlijke dra ma kunnen best aan hun trekken komen, al is het alleen maar om Anthony Quinn en Gina Lollobridgida weer eens samen te zien acteren. In het Kennemer Theater o.a. de Elvis Presley-cyclus „Girls Happy” en Voor de Hofgeestplannen is de subsidiekraan bovendien stevig dichtgedraaid. Het lijkt echter nauwelijks aannemelijk dat die voor het terrein aan de Hagelingerweg zal worden geopend. Met de natte vinger is al becijferd dat de atletiekvoorziening een bom Beverwijk werd als voorbeeld gesteld. Daar wordt bijna 1 miljoen gevoteerd Voor verbetering van de bestaande atletiekac- comodatie. Dat voorbeeld riep het verweer op dat een gemeente niet verplicht is te doen wat haar buurgemeente doet. BEVERWIJK. Maandag 28 novem ber komt het algemeen bestuur van het Sociaal Werkvoorzieningsschap De Tun nel bijeen. Begrotingswijzigingen en een voorstel inzake de medezeggenschaps commissie staan op de agenda. Het bestuur komt bij elkaar in het stads kantoor aan de President Kennedylaan in Beverwijk. De vergadering begint om half acht en is toegankelijk voor belangstel lenden. Utrecht: Choorstraat 16 en 32 Haarlem: Grote Houtatraat 80 Zeist: 1e Hogeweg 77 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De leden van de commissie Sport en Recreatie hebben gisteravond hun instemming betuigd met het voorne men de stichtingsvorm van het recrea- KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. 9 Het IJmuidense City doet het nog een weekje met de film „Verdwenen in de Bermuda driehoek” waarin Jack Lemmon de hoofdrol speelt als de heldhaftige vliegtuiggezagvoerder Don Callagher. Hij roept de hulp in van de marine als een gekaapt vliegtuig met kunstminnaars aan boord na een kaping op de zeebodem te recht komt. Het toestel was onderweg van Washington naar Florida waar de miljo nair Philip Stevens zijn villa vol kunstver zamelingen als museum wil openstellen. Het toestel komt in zee terecht als kapers de kustradar willen ontwijken door laag over zee te vliegen. Gelukkig slot is de redding-op-het-kantje-af van de vliegtuig passagiers waarvan een aantal gewond is geraakt. De zondagmiddagfilm heet in Ci ty: „Jason en de duistere machten”. n wa- iNKV 6; lijst loogo- BLHP Hoger >n met lan in oor »m- liet en zan zan >er- »on j is IJMUIDEN. In samenwerking met de Gemeentelijke Dienst voor Sport en Recreatie organiseert de Velser Sport Stichting wederom de „Dubbel Jeugd-zeskamp” in sporthal Zeewijk. Het gebeuren vindt plaats op dinsdag 3 en woensdag 4 januari 1978. SANTPOORT. De volksdansgroep van de turnvereniging Santpoort houdt zaterdagavond in de aula van de Ijmond MTS in Santpoort-Noord een volksdans bal, waarvoor verschillende groepen zijn uitgenodigd. 'deeld in de g en 16.873 Hoog- e ver- Voor lijf 50 Tussen de buien door, weggedoken in zijn kraag, maakte KWISPELdoor deze week zijn bezoekje aan het asiel. De wind giert door de bomen. Een grijs grauwe wolkenmassa drijft dreigend over de toppen van de bomen. Zoge zegd hondeweer. Dat betekent zo veel als: „Weer dat zo slecht is dat je zelfs geen hond uitlaat!” Maar dat zou, als KWISPELdoor zich daar iets van zou aantrekken, ook weer betekenen dat een hond langer dan noodzakelijk in het asiel moet blijven. Dus wordt alle moed bijeen geraapt. De elementen worden getrotseerd. Annelies, een van de twee verzqrg- sters van het asiel heeft echter begrip voor de situatie en haar maatregelen getroffen. „Ik heb een scheet van een hondje en ik denk niet dat je ver met hem hoeft te lopen om te weten wat het is”. Dat laatste blijkt juist. Het honde- beest, dat KWISPELdoor voor het ge mak dan maar even Wop doopt, zit heel erg parmantig te klein en kwiek zijn in een hokje in de poezenafdeling. Een vreemde eend in de bijt. Het kattenvolk trekt er zich per definitie hooghartig niets van aan. Ze spinnen wat afwe zig voor zich heen. Begluren quasi on geïnteresseerd het bezoek van „de SANTPOORT. Selekt Hi-Fi Studio 224 aan de Santpoortse Hoofdstraat heeft de zaak verbouwd. Een heropening staat te wachten op vrijdag 18 november. In de daarop volgende week worden tot en met de 23ste november aan klanten toegangskaarten uitgereikt voor avondvullend concert van het Trio Louis van Dijk. Dit concert wordt 23 november om acht uur gegeven in de tuinzaal van het Haarlemse concertgebouw. Woensdag vertrokken: Fridel, Kings- lynn, IJmuiden; Toften, Rotterdam; Inpar- tna Progress, Rotterdam; Epico, Santos; Tor Scandinavia, Gothenborg; Sormovs- kiyAntwerpen; Stephan J. Aardenburgh, IJmuiden; Azolla, Londonderry, IJmui- -den; Vesta, Kingslynn, IJmuiden; Karin- bech, Algiers, Beverwijk; Allurity, Green ock, Juan Carlos Torro, Bilbao; Rusiane, Kolobrzeg, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Jupiter, Lerwick, IJmui den; Sine Bres, Pireaus, Velsen; Inga, Bor deaux; C.V. Staghound, Felixstowe; Aar denburgh, Antwerpen; Setia Buhdi, Ham- Suomi zelf had de commissieleden uitvoerig geïnformeerd over het wel en wee van de vereniging. In een „groengeelboek” was alles netjes op een rijtje gezet. Ook het resultaat van de meest recente bevindingen. Suomi heeft haar oog laten vallen op een stuk terrein aan de Hagelingerweg. Als daar een atletiekaccomo- datie zou kunnen worden gerealiseerd zou dat voor Santpoort best een leuke aanwinst zijn. Soortgelijke voorzieningen die in de toekomst zijn geprojecteerd in de Hofgeest (Velserbroekpolder) behoeven dan niet te worden uitgevoerd. Het bestuur van Suomi had al vastgesteld dat aan de locatie aan de Hagelingerweg een aantal voordelen zitten die in de toekomst in de Hofgeest zullen moeten worden ontbeerd. Het zat er natuurlijk dik in: de film „Verdwenen in de Bermuda Driehoek” werd geprolongeerd. Op zondagmiddag draait „De wraak van King Kong” De kolossale reuzenaap laat zich strikken door een mooie, jonge vrouw, waarna de misdadiger Dr. Who pogingen onderneemt de aap te vangen om hem als een soort reuzenmijnwerker paar het nuclear ele ment X te delven. Het loopt allemaal bij zonder slecht af voor Dr. Who. Wethouder Harry Scheeper was van mening dat de nieuw verkregen informatie onder de aandacht van het college diende te worden gebracht. Met behulp daarvan en de gisteravond opgeworpen suggesties moest het naar zijn mening mogelijk zijn een concept-antwoord te creëren op de brief die Suomi 8 juni naar het college stuurde met een hartekreet. De commissieleden mogen daarna hun instemming betuigen dan wel hun afkeuring uitspreken over de pennevrucht van het college. tiegebied Spaarnwoude om te zetten in een zogenoemde gemeenschappelijke re geling. Aan deze publiekrechtelijke vorm dient onder meer de voorkeur te worden gegeven boven de stichtingsvorm om in de komende jaren zeker te zijn van rijks- bijdragen in de kosten van beheer en onderhoud. dat overschoot uit een nest van zes. Via een kennis van het huisgezin waar hij werd geboren belandde hij in het asiel in IJmuiden. „Want”, zo wist die kennis te vertellen, „dat is een goed asiel!” Waarvan acte! Goed, terug naar Wop. Dat is een speelgoedachtig hondje met een eigen wijs snuitje. Hij heeft de kleur van nylonkousen. Dat is natuurlijk wel wat vaag maar met een beetje fantasie be grijpt iedereen wat daarmee wordt bedoeld. Annelies weet te vertellen dat het geen grote hond wordt. Zogezegd een middenslag hond. Dat hij een aangebo ren gevoel voor fatsoen heeft blijkt uit het feit dat hij zijn behoefte netjes doet in de bak met krantensnippers die in een hoek van zijn verblijf staat. Daar hoef je lang niet bij iedere hond van acht weken om te komen. Voor de traditionele plaat gaat Wop op de arm van KWISPELdoor naar buiten. Even tussen de buien door in een biezen mandje. Wop begrijpt er niet veel van. Snuffelt wat rond en steekt dan parmantig haar neus in een vlaag herfstwind. Wop duikt terug in de be schutting van zijn buitenverblijf. Gluurt daarna weer even nieuwsgierig over de rand van de mand. Als het ceremonieel achter de rug is wordt de warmte van het poezenhok weer opge zocht. Tussen de arrogant blikkende tijgerachtigen wacht Wop op een gast vrij gezinnetje. Een echt huishondje en als de voortekenen niet bedriegen een gezellig speelbeest. RUM de alpenreus van verleden week vond een gastvrij huis in IJ muiden. (Van één onzer verslaggevers) VELSEN. Zestien jaar geleden raakte de atletiekvereniging Suomi dakloos omdat het wedstrijd- en trainingsveld op het grondgebied van Hoogovens werd opgeofferd aan uitbreiding van de PEN. De leden van de commissie Sport en Recreatie waren het er gisteravond unaniem over eens dat het de hoogste tijd wordt dat aan het zwervende bestaan, dat de leden van Suomi sinds dien leiden, zo spoedig mogelijk een eind komt. Over de wijze waarop dat moet gebeuren bestond minder eenstemmigheid. Montreal; Corvus, Ipswich; Peter, Esb- erg; Bomma, Oslo; Steinbukk, Bergen; Petrolina 1, Constanza; Viking Service, Cont. Plat, Velsen; Rosaline, Goole; Bor- dagain, Abidjan; Kenrix, Seaham, IJmui den, Soerine Tholstrup, Lissabon; Cape Horn, Port Said; Border Castle, Coryton; Twebro, Rotterdam. Charles Bronson speelt als Jeff Heston de hoofdrol in „Stad van Geweld” de nieuwe film die deze week in de IJmuiden se Stadsschouwburg draait. Heston toert in zijn auto ergens rond op de Bahama- eilanden met naast zich de.mooie Vanessa (Jill Ireland). Er ontstaat een wilde jacht als onbekenden het paar hardnekkig ach tervolgen. In een vuurgevecht weet Jeff de achtervolgers van zich af te schudden. Hijzelf raakt gewond door een revolver schot van zijn „vriend” Coogan die na de schietpartij plotseling opduikt. Jeff Hes- ton draait voor de meervoudige moord de gevangenis in. Als hij vrijkomt komt hij Coogan op het spoor die bij zijn arrestatie samen met Vanessa van het toneel is ver dwenen. Een revolverschot moet een eind maken aan een voor Jeff onduldbare situ atie. Vanessa past zich snel aan, zegt nog van Jeff te houden en wordt weer als minnares aanvaard. Een misdaadsyndi caat gebruikt intussen fotomateriaal van de moord op Coogan om Jeff klem te zetten. Hem wordt een lidmaatschap opge drongen waarvoor bij de grote baas Weber een bezoekje wordt afgelegd. Deze blijkt met Vanessa getrouwd te zijn en Jeff komt daarachter. Weber wordt door hem neer geschoten en de compromitterende foto’s verdwijnen uit diens bureaula. Als de poli tie hem achterna zit schiet Jeff Vanessa tenslotte toch neer vanaf het dak van een wolkenkrabber. Een politie-agent schiet tenslotte zijn revolver op de schietgrage Jeff Heston leeg. De zondagmiddagfilm heet in de Stadsschouwburg „Oom Ferdi nand en de toverdrank". duiten gaat kosten. Een bedrag in de buurt van de 1 miljoen. Behalve de financiële hindernis is er nog een bestemmingsplan dat zegt dat op het terrein aan de Hagelingerweg een agrarische bestemming rust. Zo’n bestemmingsplan kan gewijzigd worden merkte één der commissieleden op. Hij vond bijval bij commis sieleden die van mening waren dat beloftes ooit aan Suomi gedaan dienden te worden ingelost. Daar waren de overige commissieleden het wel mee eens hoewel zij toch aan een wat praktischer oplossing de voorkeur gaven. „Leg alle mogelijkheden eens naast elkaar en probeer er het beste uit te halen”. Laten we niet vergeten dat er in de Hofgeest een sportcomplex annex sporthal is geprojecteerd”. „Het lijkt niet verstandig de atletiekvoorziening daar nu aan te gaan onttrekken”. Aanvankelijk zou Velsen voor 8 percent delen in de kosten van investering en be heer en onderhoud. Bij nadere uitwerking van de plannen kon dit worden verlaagd tot 5’/2 percent. Als een garantie dat de deelnemende gemeenten niet voor onaan gename verrassingen zullen komen te staan zal het bestuur van de gemeenschap pelijke regeling, samengesteld uit drie ver tegenwoordigers per gemeente, jaarlijks een meerjarenbegroting aanbieden. Uit gangspunt daarbij zal zijn dat een strikte limiet zal worden gesteld aan de uitgaven die op deze wijze van jaar tot jaar kunnen worden bijgesteld. Niet alle commissieleden waren geluk kig met de regeling dat bepaalde voor- zieningen in het recreatiegebied „gratis” kunnen worden gebruikt. Met name de kanobaan en het wielercircuit zouden vol gens hen mede rendabel gemaakt kunnen worden als betaald zou worden voor geor ganiseerde wedstrijdsport. Aanleg van de jachthaven aan zij kanaal C voor de watersportvereniging IJmond stagneert doordat percelen grond die men daarvoor nodig heeft nog zijn verpacht aan derden. Commissielid M. van Veelen sprak er zijn verbazing over uit dat de tariefsverho gingen voor het gebruik van sportaccom modaties ter discussie staan in de begro tingsbehandeling zonder dat ze de com missie zijn gepasseerd. Hij achtte dit onre delijk temeer omdat hij de verhogingen voor de verschillende takken van sport niet met elkaar in overeenstemming kon brengen. Wethouder Scheeper zegde toe I hem en de overige commissieleden hier- j over alsnog schriftelijk te zullen infor- J meren. (ADVERTENTIE) de jeugdfilm „Kuifje en het geheim van het Gulden Vlies”. Woensdag aangekomen: Friesland, Noordzee; Reguliersgracht, Kotko; Alida Gorthon, Gefle; Unkas, Santander; Fjord- nes, New Castle; Marie Christine, Nors- bron, Beverwijk; Pluto, Dundee, IJmui den; Panama, San Juan; Hiloe, Archangel; Rose Marie Everard, Milos, IJmuiden; Arend, Britonferry; Trans Germania, Ha- mina; Rudolf Karstens, Gruvon, IJmui den; Flevoland, Hamburg; Welsh Voyager, burg: Elation, Wisbech; Jennifer B, Col chester, Zaandam; Santa Barbara, Z wijn hecht; Therese, S.T. Nazaire; Waterdale, Great Yarmouth; Malone, Portmouth; Benmhor, Londen. Donderdag aangekomen: Ambronia, Stigsnaes, Cinderella, Temeuzen; Hudson Service, Cont. Plat; Canis, Bergen, Druzh- I ba, Puorto Ordaz; Ulla Tholstrup. Arklow, Ml Umuiden; Kirsten Tholstrup, Arklow,. H| Buitenhuizen; Jan Tavenier, Waya, Zaan- H dam; Maasborg, Alholmen; Willmary, Goole; Diogenes, Hamburg; Prinsenborg, 1 Maotyluoto, Beverwijk; Jemarix, Whitby, Umuiden. Donderdag vertrokken: Parkesgate, Ro chester, IJmuiden; Herma 1, Rotterdam, Beverwijk; Torinita, Bremen; Roberts- bank, Gdansk. VELSEN-NOORD. Het actiecomité Velsen-Noord voor de jaarlijkse Vara- speelgoedactie houdt donderdag, 24 no vember om acht uur haar derde grote open kienavond in cultureel centrum De Schouw. De middenstand van Velsen stel de weer een groot aantal prijzen ter be schikking. De baten dienen om de kinde ren van het tehuis „Casa Carmeli” te Voge lenzang een goed Sint Nicolaasfeest te bezorgen. k krant”. Komen toch wat geërgerd over eind als de belangstelling niet hen maar het ondermaatse hondebeest betreft. Wat is dat allemaal voor verstoring van de rust in het kattendomein? Wop komt uit Hoogwoud. Dat is een allervriendelijkst dorpje in de kop van Noord-Holland. Om precies te zijn in 149 90 11990

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7