Sanders kansloos rs Spelers in staking: vrijwillige opsluiting JNI Afgelastingen \ook naar Argentinië e Weer zege voor Iran WCT-toernooi vrijwel rond Jan moge lijk TRAINER PETESCU VAN TELSTAR OVER DOELMAN VAN DER MEEREN: t Pfe. H* jwT 11J frf Hl n IK ZATERDAG :nen bijna 1 miljoen aan prijzen t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten W. wj martex «0» Gééf Nooid-Holland ^11 SPORT 'I Hill (Van onze sportredactie) TON ZWIKSTRA MIRCEA PETESCU broken PAUL VAN DER MEEREN sinds Henk Medik zijn entree bij Telstar HANS BOTMAN (ADVERTENTIE) Martex elektrische voetenzak „MARTEX”. onthou die naam! Vannacht werd bekend dat de spelers hun staking hebben beëindigd, nadat de PALMA DE MAJORCA. De spelers van de Spaanse betaalde voetbalclub Re al Majorca, die uitkomt in de tweede divisie, zijn in staking. Zij hebben zich opgesloten in de kleedkamers van de ver eniging en weigeren deze ruimten te ver laten, tot de club achterstallige salarissen heeft uitbetaald. VELSEN. „Alweer over Van der Meeren.” Mircea Petescu trainer van Tel star, vindt het duidelijk vervelend om weer over dit onderwerp te praten. „Ik weet niet wat het met hem is. Sinds dins dag hebben we hem hier helemaal niet meer gezien. Het zit er dik in dat ik nu Nico Schröder in het doel moet zetten. Maar ik snap die problemen met Paul niet helemaal. Go Ahead Eagles wilde hem hebben. Nou, dat is afgeketst, dus dan is alles toch weer van de baan. Ik heb begre pen dat hij vorig jaar ook zo’n periode heeft gehad, toen met AZ'67. Het is geen echte profinstelling. Wanneer een speler volgend seizoen zoiets zou uithalen, op zo'n kritiek moment, dan trek ik daar mijn conclusies uit. Dan zie ik niet meer in waar ik het allemaal voor doe.” In het internationale tennistoernooi te Las Vegas blijft de Amerikaan Dick Stockton winnen. Na zijn sensationele overwinning op Jimmy Connors won hij al was het met moeite van de Austra liër Jon Alexander. Connors herstelde zich van zijn neder laag tegen Stockton door niet veel heel te laten van de Australische veteraan Ken Rosewall: 6-0 en 6-2. Hie Nastase won met 5-6, 6-4, 7-6 van Roscoe Tanner. De spelers, die zich donderdagavond reeds hadden ingesloten, willen eerst de vaste inkomsten van de maand oktober in handen hebben. Real Majorca speelt mor gen een competitiewedstrijd, maar het doorgaan daarvan lijkt, door het dreige ment van de spelers, in gevaar te komen. De volgende afdelingen van de KNVB hebben alle wedstrijden voor morgen af gelast: Groningen, Friesland, Noord-Hol- land en Gelderland. Voorzitter Zwikstra van Telstar: „Het ging alleen om de afvloeiingsrgeling. Door Wel wil Van der Meeren kwijt: „Wan neer mijn contract direct al rond zou zijn geweest, dan had ik ook nooit naar een andere club uitgekeken. Maar de heer Zwikstra heeft niet aan zijn verplichtin gen voldaan. Ze kunnen mij ook niet ver wijten dat ik een professionele instelling mis, want ik heb in al die jaren ontzettend veel voor Telstar gedaan. Die afvloei ingsregeling mag nu misschien wel in orde zijn, maar dat is dan hoofdzakelijk mijn verdienste. Ik heb hierover onder weg naar Roda JC ook met verschillende spelers gesproken en die gaven mij alle maal gelijk.” Petescu: „Die middag waren we voor de training begon wat aan het inschieten en opeens pakte Paul een bal in zijn handen en schooVdie hoog weg. Daarna zei hij dat hij overspannen was en wilde weglopen. Ik zei nog tegen hem dat hij eerst moest nadenken voordat hij dat deed, maar hij liep weg. Daarna heb ik hem niet meer gezien.” Paul van der Meeren raadpleegde gistermiddag zijn arts en deze schreef hem voorlopige rust voor. er toch een eenjarig contract uit de bus. Vlak voor de wedstrijd tegen NAC, een kleine maand geleden, viel Van der Mee ren het bestuur aan door te zeggen dat het contract nog steeds niet geregeld was. In eerste instantie weigerde hij zelfs in Breda onder de lat te staan, maar een gesprek met Petescu loste de zaak voor het mo ment op. Van der Meeren was echter nog niet tevreden - in het geheel speelde ook nog een afvloeiingsregeling mee voor spe lers ouder dan 33 jaar - en stelde zich voor het duel met Roda JC wederom recalci trant op. Weer werden de gemoederen gesust. Afgelopen maandag vond er een gesprek plaats tussen het bestuur van Tel star en Paul van der Meeren. Een be stuurslid van Telstar kon aan Petescu meedelen dat de zaken nu in orde waren. wethouder Ockeloen was destijds die rege ling, uit sociale overwegingen toegezegd. Dat was mondeling in hoofdlijnen ge beurd. Het duurde inderdaad te lang voor dat deze regeling op papier was gezet. Paul van der Meeren was wel accoord met zijn contract, maar wilde een aparte clausule opgenomen hebben over die afvloeiingsre geling. Dat wilden we niet’want dan moes - ten we het bij alle spelers doen. Die rege ling is nu gepubliceerd, dus daarmee is de kous af. Ik begrijp daarom ook de houding van Paul van der Meeren niet.” Charles Corver kan zeker een invitatie tegemoet zien. De heer Franchi verzekerde de Nederlandse toparbiter in Parijs na afloop van de ontmoeting Frankrijk-Bul- garije, dat het met zijn verkiezing wel goed bericht kwam dat de Roemeense internati onal Cornel Dinu zeker niet naar Telstar zou komen. „Deze man'zou de aangewezen persoon zijn”, aldus Petescu, „om de jonge jongens in het elftal op te vangen. Dat is op dit moment het probleem. Het is al wat beter gegaan sinds Van Gaal er bijgeko men is.” Het is overigens opvallend dat Petescu er in enkele maanden in is geslaagd om zodanige veranderingen in het elftal aan te brengen, dat er momenteel nog maar vier spelers van vorig jaar regelmatig in de basis staan. Van der Meeren, Wellerdieck, Bischot en Jonker zijn de enige spelers, die zijn overgebleven van de oude kern. Frans Krone: „Het is voor mij telkens weer een verrassing als ik in het eerste sta. Ik ging hier natuurlijk wel heen met de ambitie om in het eerste team te komen, maar daar hield ik bijna geen rekening mee. Ik kwam van de amateurs (DCG, red.) af. Petescu heeft mij goed opgevangen. Maar voor mij zijn alle trainers hetzelfde. Petescu doet wel alles heel serieus en is ook altijd erg geconcentreerd Ik werd door hem ge vraagd om naar Telstar te komen. Dat zag ik wel zitten. Een rustige club waar je niet veel van hoorde. Dat mocht ik wel. Ik heb echt niet de ambitie om nog eens in Ajax te spelen. Ik weet mijn mogelijkheden en die houden op dit moment zo’n beetje op bij Telstar. Er is nu wel een stijgende lijn te bespeuren, ondanks de twee nederlagen tegen Feyenoord en Roda JC. Misschien is het wel beter ook dat figuren als Driesen en Van Essen uit het elftal zijn. Er werd onderling erg veel gekankerd op het veld. Het vertrouwen in elkaar ontbrak ook helemaal. Dat gaat nu wat beter.” Hans Driesen en Eddy Kraal, vorig sei zoen toch twee uiterst belangrijke steun pilaren in de defensie van Telstar, trainen na lange tijd geblesseerd te zijn geweest, weer volop. Misschien ten koste van een Rogier Kronen of Peter Hendriks Petes cu: („Hendriks is op dit moment zo'n bee tje de enige bij Telstar met een echte profmentaliteit.”) Ondanks het feit dat er nu een stijgende lijn te bespeuren is in het spel van Telstar gaat dé club moeilijke tijden tegemoet. De strijd om het lijfsbehoud in de eredivisie. Petescu: „Het zal ook moeilijk worden. spelers leverde, maar nu op een andere wijze aan bemiddeling doet. „Wij juichen t-SNL in de onver- in Jan 1 door Doni- prong, Ie van >en 33- in de weer bij 53- jn tac- sdrukt kaarten voor wedstrijden op het vasteland en het transport van de supporters per vliegtuig. orgd. ijzin- n. Jé >ven- 't. Je isjes, t, die bben acht. >et je it kon m Rie- issend Cardi- ie eer ie. De e helft loegen perio- jrende >1 van iscoor- 47-41. ploper oijzon- 1 (8-12) 25-26. deden ■ren en -ven 62 ranke- inuten ïoxtel ies en voor- echter en de sn dat g niet p pre- annen n een ombi- een 2- Ster- jering Nora r snel ze da- Ide de Om de zaak nog gecompliceerder te ma ker) probeerde Go Ahead Eagles Van der Meeren naar Deventer te halen. Het Tel- star-bestuur hield zich afzijdig en wees op de contractuele verplichtingen van Van der Meeren. Alleen als Go Ahead ervoor kon zorgen dat Telstar een gelijkwaardige vervanger voor Van der Meeren zou kun nen in lijven was er over een transfer van Van der Meeren te praten. Dit gebeurde niet en dinsdagmiddag liet manager Bob Maaskant van Go Ahead aan Van der Meeren weten dat de plannen van de baan waren. Go Ahead kon niet langer meer wachten. Het betekende voor Van der Meeren een bittere teleurstelling, hoewel hij wel begrip kon opbrengen voor het standpunt van Go Ahead Eagles. Voorlopig moetein we Go Ahead onder ons houden. Daarom moeten we die wedstrijd tegen de Eagles ook winnen. Anders zie ik het ook somber in.” Toch durft de Roe meen te filosoferen over het volgende sei zoen: „Wanneer we ons zouden kunnen handhaven zie ik ons volgend seizoen ze ker als middenmoter. Tenminste, wanneer de spelers blijven. En daarbij nog enkele gerichte aankopen gedaan zullen worden.” heeft gemaakt. Petescu over Frans van Essen „Ik kan bij Frans op het moment een ambitie ontdekken om terug te vech ten. Dat is alleen maar positief, want ik heb nog niemand afgeschreven. Van Es sen: „Dat ik nu in het C-elftal sta, daar maak ik me niet zo druk om. Die tijd heb ik gehad. Hoewel het natuurlijk wel een te leurstelling is. Maar ja, volgend jaar ben ik dertig, dus...” Vanaf nu verkrijgbaar bij uw tijdschriftenhandelaar. Losse nummers f 3,25 abonnement (12 nrs.) f 35,-p.j. Bureau voor Periodieken b v Purmerend Slechts in het begin van de eerste set kon Sanders zijn tegehstander bijblijven. De Spanjaard nam een voorsprong van 2-0, maar zag die op 3-2 reeds geslonken. Daar na echter Joeg Orantes de ballen nog zui verder in de uiterste hoeken en tegen deze accuratesse was Sanders, die veel van zijn ballen uit zag gaan, niet opgewassen. „Ik speelde slecht”, zei Sanders na afloop te gen verslaggevers, „maar die Orantes is echt erg goed”. Voor de halve finales plaat sten zich verder Geoff Masters (6-2, 6-1 tegen Tom Gullikson), Karl Meiler (3-6, 6-1, 6-4 tegen Tom Gullikson) en Dick Crealy (6-3, 6-0 tegen Tim Wilkinson. Betty Stöve is gisteren in de kwartfina les van het internationale tennistoernooi te Sydney uitgeschakeld door de Zuidafri- kaanse Greer Stevens. Zij verloor met tweemaal 6-4. Voor de halve finales plaat sten zich naast Greer Stevens de Australi sche dames Kerry Reid en Dianne From- holtz. De vierde halve finaliste is nog niet bekend. De partij tussen de Australische Evonne Cawley-Goolagong en de Ameri kaanse Terry Holladay werd in de derde set wegens invallende duisternis afge- moet worden gezegd, want de feiten wijzen uit dat de Velser ploeg nog steeds de onderste plaats inneemt, komt een van de belangrijkste spelers van het elftal - zo mag Paul van der Meeren toch wel worden genoemd - met de mededeling dat hij over spannen is. Dit is niet van de ene op de andere dag gebeurd, want er ging een lange geschiedenis aan vooraf. Al in het begin van het seizoen waren er moeilijkhe den rond de contractbesprekingen met Van der Meeren. Met pijn en moeite rolde ters. Howell adviseerde de betreffende in- stanties reizende fans zonder geld, en- treekaarten en hotelreservering bij de grens tegen te houden en naar Groot- Brittannië terug te sturen. Tegelijkertijd beloofde Ted Crocker, de secretaris-gene- raal van de Engelse voetbalbond, dat men zich in de toekomst intensief gaat bezig houden met de verdeling van de voetbal- ren groot gelijk dat hij weggaat wanneer hij ergens anders meer kan gaan ver dienen. Maar regel dat soort zaken in de transferperiode en niet op zo’n belangrijk moment in de competitie.” Net nu het met Telstar iets beter lijkt te gaan, hoewel dat ook weer niet te hard worden gepresteerd. Er moet keihard ge werkt worden. Daarom hebben die jonge ren spelers het ook extra moeilijk. Het is erop of eronder.” leren orde »ppe- t ons veeg- n ge- tduo ietest leren 1 was en en mdat laten n na- In de kwartfinales van het tennistoer nooi in Londen werden gistermiddag twee favorieten voor de eindoverwinning uitge schakeld. Wojtek Fibak (Pol) moest eerst zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Eddie Dibbs (3-6, 3-6), waarna de Britse Davis-Cupspeler John Lloyd voor een nog grotere verrassing zorgde door de Ameri kaan Brian Gottfried met de duidelijke cijfers 6-1, 6-2 te verslaan. Het lijkt erop of Mircea Petescu de hele zaak moeilijk kan verdragen. „Zoiets hoort niet bij een professioneel ingesteld iemand. Natuurlijk, ik geef van der Mee- Van der Meeren heeft onlangs een ge sprek gehad met wethouder Meijer van sportzaken van Velsen. In dat gesprek is hem duidelijk geworden dat er tot nu toe nog geen cent is gereserveerd voor deze afvloeiingsregeling. Het is niet verwonderlijk dat Telstar op korte termijn moet gaan uitkijken naar een nieuwe doelman. Petescu: „Dat zal niet gemakkelijk zijn, maar we kunnen niet anders. Het bestuur ziet dat ook wel zo, dacht ik. „Vorige week moest Petescu nóg een tegenvaller incasseren toen het eren" idaar laten spijn iet of e, na maar j >rken natie som men- Henk ‘lijke houd door, aan- „We n, bij dan „Ik heb soms nachten zitten piekeren van Essen, in het begin van dit seizoen nog over de opstelling en de problemen. Echt, aanvoerder, is van het toneel verdwenen ik probeer er van alles aan te doen. Maar dit seizoen moet gewoon iedere zondag MANILLA (AFP). Louk Sanders is gisteren in het tennistoernooi in Manilla, nadat hij eerder overwinningen had be haald op Jim Delaney en Tom Gorman, in de kwartfinales uitgeschakeld door de als eerste geplaatste Spanjaard Manuel Orantes. De linkshandige Orantes maakte in twee sets (6-2, 6-0) een einde aan de opmerkelijke opmars van de Nederlandse kampioen, die in de Filippijnse hoofdstad een van de succesvolste toernooien uit zijn carrière afwerkte. na DICK STOCKTON betaald. De Britse minister van sportzaken, De nis Howell, heeft de landen op het vaste- j land een advies gegeven over de inmiddels 'in heel Europa beruchte voetbalsuppor- I Degenen, die tot de laatste acht door- tuf i dringen behoren het toernooi erna tot de geplaatste spelers. Voor het toernooi in Hoorn stelde de KNLTB de plaatsings lijst samen. De 29-jarige John Paish staat eerste. Vier jaar geleden bezette hij de vierde plaats op de Engelse ranglijst. Daarna werd hij coach in Amerika en keerde onlangs terug naar het internatio nale toemooiencircuit. Deze Martex elektrische voetenzak biedt uitkomst aan de vele mensen die ook overdag veel hinder ondervinden van koude voeten De voetenzak is thermisch beveiligd en heeft een VDE-keur. De verwarming vindt plaats d.m.v. een elektrisch kussen (waterdicht) dat uit de voetenzak genomen, apart als verwarmingskussen dienst kan doen. Type ML 25 Watt 69,—, 1 jaar garantie DEN HAAG (ANP). De volgende af delingen van de KNVB hebben alle wed strijden voor vandaag afgelast: Amster dam, Dordrecht, Friesland, Den Haag, Groningen, Haarlem, Leiden, Noord-Hol- land, Rotterdam, Zeeland, Zwolle, Gouda en Gelderland. (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Volgens de voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de FIFA, Franchi, zullen twintig Europese scheidsrechters worden uitgenodigd voor het eindtoernooi van de wereldkampioen schappen voetbal in Argentinië. Hierdoor is de kans vrij groot dat er een beroep zal worden gedaan op twee Nederlandse arbi ters. naar van het sportpaleis) en WCT, de Ame- ventilatie, is een nieuwe stal gebouwd met klimaatbeheersing en is werkruimte rikaanse organisatie, die in het verleden de Hooggenoteerd voor het WK-arbiter- korps staat nu ook Jan Keizer, die interna tionaal uitstekend in de markt ligt. Hij leidde dit seizoen onder meer de ontmoe ting Australië-Zuid-Korea, voor de Aziati sche voorronde. De door waarnemers op gestelde rapporten waren steeds erg lo vend voor de Nederlander. De mogelijke aanwezigheid van twee Nederlandse scheidsrechters in Argenti nië is het gevolg van een gewijzigd beleid van de FIFA. Voor het eindtoernooi in West-Duitsland werden zeven scheidsrech ters van het gastland ingeschakeld, dat zal in Argentinië zeker niet gebeuren. In to taal worden 28 of 30 spelleiders opgeroe- Het wintercircuit van de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond, dat volgen de week vrijdag in Hoorn begint, heeft een prijzengeld, dat tienduizend gulden hoger ligt dan verleden jaar: 43.000. Dankzij de financiële hulp van een bank zullen ook ditmaal weer enkele buitenlandse spelers en speelsters meedoen. Het zijn de Britten John Paish en Tony Lloyd, de Belg Ber nard Mignot, die ook vorig jaar meedeed, de in Den Haag wonende Amerikaan Mike Newberry en de al sinds jaren voor Popeye uitkomende Venezolaan Humphrey Hose. Bij de dames geven de Australische Chris O’Neill en de Britse Belinda Thompson het deelneemstersveld een internationaal vleugje. Het Circuit doet de volgende plaat sen aan: Hoorn op 25, 26 en 27 november, Harderwijk op 2, 3 en 4 december, Bos- schenhoofd op 9, 10 en 11 december en Amsterdam op 16, 17 en 18 december. Nationaal kampioen Louk Sanders zal niet op tijd uit het verre Oosten terug zijn om aan het eerste toernooi mee te doen. Hij ciub de' acht^ staat wel ingeschreven voor de overige 1 drie evenementen. Het circuit biedt meer speelgelegenheid dan invoorgaande jaren. Bij de heren is uitgegaan van een speel schema van 32 en bij de dames van 16. Degenen, die tot de laatste acht door- De 27-jarige Fransman Patrick' Tambay zal in het nieuwe raceseizoen de tweede McLaren be sturen in de races om het wereldkampioenschap formule 1. Tambay is als opvolger gecontrac teerd van de Westduitser Jochen Mass. Eerste man bij McLaren blijft oud-wereldkampioen Ja mes Hunt. De plaatsvervangend directeur-generaal van de landbouw dr. ir. Vos heefi gistermid- dag in Hoofddorp de nieuwbouw en gerenoveerde entrainement.op het terrein van Jan van Dooyeweerd geopend. Aan de Spieringweg in Hoofddorp zijn oude hokken en r) lames White loeite l Box- kun- e nog tsver- en de an de ral de terug- TEHERAN (ANP). In de finalegroep van de Aziatische/Oceanische voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal heeft Iran opnieuw een overwinning behaald. In Teheran won de koploper in de groep van het onderaan staande Hong Kong met 3-0. De eindstand was al bij rust bereikt door doelpunten van Ghafour Jahani (4de en 35ste minuut) en Hoessein Kazerani (19de). Door dit resultaat is de stand: Iran 6 4 2 0 10 Zuid-Korea 7 2 4 1 Australië 6 3 12 Koeweit 6 3 12 HongKong 7 0 0 7 9- 2 8 7-6 7 11- 6 7 11- 6 0 3-21 HILVERSUM. Het staat vrijwel vast, dat ook het volgend voorjaar het Rotter damse sportpaleis weer een A.B.N.-ten- nistoernooi zal herbergen. De sponseren- de bank heeft de snelle stijging van het prijzengeld (van 60.000 dollar eerverleden jaar naar 175.000 dollar in 1978) geaccep teerd. Het wachten is nu nog op overeenstem- ming tussen de gemeente Rotterdam (eige- stallen afgebroken, zijn bestaande stallen gerenoveerd, geïsoleerd en voorzien van i EPfltilntW in PPP TIWIIIIW etol mnt Irli'mnnthnhnnroinn nn «o o onvLvMnon gebouwd voor in- en uitspannen en verzorging van paarden. Op de foto v.l.n.r. Van I j wijze aan ueiuiuuciuig uuei. „wij juivucu deze kostenstijging stellig niet toe”, aldus W W A.B.N.-directeur H. van Dissel, „Maar als V V je een gebeuren als dit wilt continueren, De Cubaanse atleet Alberto Juantorena, Olympisch kampioen op de 400 en 800 meter, gaat in het voorjaar bekijken of hij ook op de 1500 meter de wereldtop kan halen. Juantorena wil proberen een tijd van 3 minuten en 38 seconden te halen Lukt hem dat, dan zal hij zich gaan toeleggen op de „mijl”. Het wereldrecord staat met 3.32.2 op naam van de Tanzaniaan Filbert Bayi Het internationale profboksgala, dat op vrij dag 2 december tn het sportpaleis Ahoy m Rot terdam zou plaatsvinden, gaat niet door De --- -x- - organisatie werd geconfronteerd met drie tegen- Dooyeweerd, Jojo Buitenzorg en Vos. vallers. Frank Albertus liep een handblessure op tijdens de training, Rudi Lubbers weigerde het standaardcontract van de NBB te ondertekenen en de Brit Peter Morris verloor vorige week door knock-out, zodat hij op 2 december niet gerech tigd is opnieuw in de ring te verschijnen <x-. ‘s?

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17