MEIJER MEIJER t kalkulator groepsleider/tekenaar Bouw- en Houtbond NKV huldigt penningmeester w Carillonklanken burgerlijke stand VEER VEER kerkdiensten boekhoudkundig medewerker 9: I EEI - allround timmerlieden - betontimmerlieden - machin. houtbewerker - aankomend machinaal houtbewerker Afdeling Kalkulatie: Tekenkamer: Veel waardering voor M. P. Kocx Discobal in Santpoort Geen spreekuur Gestolen auto herkend en dader aangewezen Aangepaste gezinsdienst in Paterskerk Electrotechnische Industrie van der Veer BV Electrotechnische Industrie van der Veer BV EEN ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER ■i 19 7 7 NOVEMBER ZATERDAG 1 9 6 IJMOND Z A Driehuis Velsen-Noord Aannemersbedrijf P. Meijer bv. y Velsen RSV Gevonden voorwerpen RSV ra ra de krant natuurlijk! het is voor de typiste en de tandarts, en het komt elke dag in de bus IJmuiden Castricum Beverwijk GEBOREN EEN DOCHTER VAN Santpoort Wijk aan Zee Heemskerk Aannemersbedrijf P. Meijer bv. IJmuiden-Oost Bakkum Uitgeest Pijpkade 12 - Beverwijk vraagt voor haar afdeling administratie De leiding van de bijeenkomst berust bij mevrouw L. Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Het onderwerp is „Davids zoon lang verwacht”. Het Leger des Heils zal muzi kale medewerking verlenen. Aan de col lecte kan worden deelgenomen met geld, bloemen en fruit. Na afloop is er gelegen heid tot onderlinge ontmoeting. Belangstellenden verzoeken wij hun sollicitatie te richten aan de afdeling personeelszaken, Basisweg 45, schakelborden en -kasten voor industrie en utiliteitsbouw. Wij zoeken medewerkers voor de volgende afdelingen: berekenen van de kostprijs van elektronische installaties. Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 u. Bijzondere dienst of gezinsdienst. Zon dag 9.30 u. Hoogmis, 10.45 u. H. Mis met zang. Nieuwe kerk. Kanaalstraat, 10 uur ds. Heikoop, 19 uur ds. Kroes uit Haarlem. Bethlehemkerk, Gijzenveldtplantsoen, 10 u. ds. R. G. J. Timmers en 19 u. ds. R. G. J. Timmers (zang- en themadienst). Christelijk Geref. Kerk, Marconistraat, 10.30 en ,17 uur ds. N. Brandsma. Oud-katholieke Kerk, Kon. Wilhelmina- kade, zaterdag 19 u. zangdienst en zondag 10 uur: Hoogmis. SANTPOORT-ZUID Voor leden en introducees van de sportvereniging Ter rasvogels wordt vanavond een discobal gehouden in de kantine op de Elta in Santpoort-Zuid. VELSEN. De wethouder van finan ciën, ing. H. van der Werff en de wethou der van openbare werken, de heer J. W. Meijer, houden maandag 21 november geen spreekuur. Nog altijd is de heer Kocx een vurig pleitbezorger van de vakorganisatie: „Als R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10 u. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel (Kinderneven- dienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. VELSEN. Het programma dat beiaar dier H. de Ligt vanmiddag tussen vier en vijf uur op het stadhuiscarillon van Velsen ten gehore zal brengen, ziet er als volgt uit: 1. Concerto in F (Allegro, largo, allegro) A. Vivaldi; 2a. Een scheepje, J.J. Vistta, b. De Wind, C. Geerlings, c. De drie ruitert jes, volksliedje, d. Wie gaat er mee over zee, volksliedje; 3. Sonatine voor beiaard No. 2 Wouter Paap; 4. Hemony suit,e Al bert de Klerk; 5a. Old King Cole, volks liedje, b. Green sleeves volksliedje, c. Oh, when the Saints go marching in, J. Cam- pell, d. Raindrops keep failin’ on my head, B. Baccharach; 6. Zes variaties over een Fries volksliedje, P. Post; 7. Improvisatie, H. de Ligt. Van der Veer b v., behorend tot het RSV-concern, ontwerpt en verzorgt de aanleg van licht-, kracht- en zwakstroominstallaties, panelen, die, na overleg, binnen een team van 4 medewerkers met een van de volgende takenpakketten zal worden belast. Zijn taak zal bestaan uit het aan de hand van tekeningen en bestekken Aangezien hij verantwoordelijk Is voor de kwaliteit en kwantiteit van de afgeleverde tekeningen, behoren werkverdeling en begeleiding van een team van 5 tekenaars tot zijn taak. Voor beide funkties denken wij aan kandidaten van ongeveer 30 jaar, met minimaal MTS-E en ruime ervaring. het verzamelen en vaststellen van financiële gegevens t.b.v. diverse periodieke overzichten budgettering het opstellen van balans- specifikaties. het volgen en vastleggen van de kostprijs van grote en kleine opdrachten het verstrekken van gegevens aan de technische leiding het vaststellen van de nakalkulatie, of Gedacht wordt aan een jonge map van 25 jaar met PD Boekhouden en bij voorkeur studerend voor MBA. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie te richten aan de afdeling personeelszaken, Basisweg 45, Amsterdam, t.a.v. de heer Harmsen, die ook gaarne bereid is telefonisch inlichtingen te geven (020-112555). Van der Veer b v. is een elektrotechnisch installatiebedrijf dat behoort tot het RSV-concern. Voor de afdeling Boekhouding zoeken wij een Amsterdam t.a.v. de heer Harmsen, die ook gaarne bereid is telefonische inlichtingen te geven (020-112555). Gev over pasto zou v spraa neer ten ze open nen c gen. Van d kelijk genor Het voor moge schoo stuur van e stuur sie. I voldo word< derin, stuur de or mem zijn s R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, za terdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u. R.-k. Kerk. H Agatha, Breestraat, zater dag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbersplein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11 en 12 u.; H. Jozef, Laan der Neder landen 68, zaterdag 19 u., zondag 9.30, en 11 u. Sollicitaties: Schriftelijk Postbus 60 - Beverwijk Mondeling Pijpkade 12 - Beverwijk. Tel.nr 02510-29179 BE Duin se jei der feest schrt het g medt pen plaai bevo J. C. van Leeuwen-Kloosterhuis ONDERTROUWD: C. J. N. Maarschalk en S. G. M. Schulte, H. J. M. de Jong en M. L. Winter, D. de Groot en Y. Dekker, J. Visser en M. Car ton, J. M. Bakker en L. Donkersloot, J. Groot en J. M. de Haan, C. G. M. Pels en J. E. Piepers. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizerkerkweg Zaterdag 19 uur H Mis met samenzang. Zondag 9.30 uur Gre goriaanse Hoogmis, 11 uur Viering met Jongerenkoor, 18 uur H Mis. WIJ zich c Odul] ingaa Gevraagd wordt: Opleiding op Havo niveau Leeftijd ±21 jaar Enige jaren kantoorervaring Sollicitaties: Schriftelijk Postbus 60 Beverwijk F van der van der I je terugkijkt zie je direct dat er een hoop is verbeterd”. Daarom moet men hem nooit zeggen „wat heb ik eigenlijk aan een vak bond”. De jubilaris: „Wat de jongeren zo maar in de schoot is geworpen, daar heb ben wij ouderen lang en hard voor moeten vechten”. De bond blijft het helemaal voor de jubilaris, ook nu. Vri van 1 den. ligers houd hetge geda goed- ging welzi ,stad. in di welzi politi de o’ welzi instr allee wat wore kan spral hede telt v Ns leid mon aan daar IJMUIDEN. Ten behoeve van een groepje geestelijk gehandicapten wordt zondag 27 november om drie uur 's mid dags een aangepaste gezinsdienst gehou den. De gehandicapten worden vergezeld van hun ouders, yerzorgers, familieleden en belangstellenden. De dienst heeft plaats in de Paterskerk aan de Willems- beekweg. VELSEN. In de periode van 11 tot 18 november zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven bij het politiebu reau: 3 autosleutels (DAF), zwarte etui met 7 sleutels, brandblusser „Saval”, ringetje met Zeeuws knopje, 1 b.b., geel gebreide muts, plastic tas inh. handdoek en shirt, bruine portemonnai met inh., geruite meis- jesrok, Yale-sleutel, aktentas, goudkl. arm band met naamplaatje, groen sleuteletui met 7 sleutels, zwarte damesportemonnai met inh., bruin etui met 4 sleutels, zilv.kl. herenhorloge, hond aan lijn, verz.plaatje BNZ-041, zilverkl. kettinkje met oranje appeltje, rode hondehalsband. De spullen kunnen iedere dinsdag en vrjdag worden afgehaald tussen half vijf en half zes 's middags. R.K.-Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur, zondag 9.30 uur (zangkoor), 11 uur misviering. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedelaan, 10 uur ds. J. Tiersma en 17 uur ds. A. Wilschut uit Haarlem. Adventskerk, (Provinciaal Ziekenhuis) 19 uur ds. J. F. van Woerden. Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 u. ds. J. F. van Woerden (gezinsdienst). Volle Evangelische Gemeente, Gebouw Berea, 10 u. G. A. Goldschmeding; 19.30 u. G. van Rooy. Dorpskerk, Burg. Enschedelaan 36, 10 u. ds. G. J. Rijks. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag: geen dienst. SANTPOORT. De plaatselijke afdeling van de Bouw- en Houtbond NKV gaat donderdag 25 november op haar jaarvergadering in het Jeugdhuis aan de Dinkgreve- laan een zeer verdienstelijk bestuurder huldigen die een halve eeuw lid van de vakorganisatie is. „Een reuzenkerel voor de bond”, wordt de heer M. P. Kocx genoemd die vele jaren als penningmeester is opgetreden en nog altijd de contributies int en als plaatselijk vertegenwoordiger de vakantiebonnen inwisselt. BEt zomer veiling dichte Leger des Heils, Edisonstraat 10 en 19.30 u. samenkomst. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 u. kand. A. L. van der Dries, Amsterdam; 17 u.: ds. J. L. Bel. Zeewegziekenhuis, Aula, 14.30 u.: me vrouw L. G. Brezet-Brouwer. Baptisten Gemeente, J. P. Coenstraat, IJmuiden, 10 u. ds. A. H. Agtereek en 19 u. C. van der Geer uit Purmerend.; 10 u. zondagsschool. Vergadering der Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur eredienst. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 u. Bevestiging lidmaten, ds. Joh. Bezet. Pinkstergemeente IJmuiden, 10 u. B. M. Piet en 19.30 u.: C. Peters. Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt), 9.30 en 17 uur Dienst des Woords. Geref. Kerk. Ichthuskerk, 9.30 u.ds. J L. Bel, kindernevendienst (klas 4 en 5), 17 u.: ds. C. W de Ruiter uit Zaandam. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 9, 10 u. J. W. Laan uit Hendrik Ido Ambacht. Dez< Nijsse Heemi betaal Ove die ht period tros v< de ge] stuk r Ner: ook hi cent p tot 62 rozen babyr Goedt per st Bij met v betere komei de vei Nu groen gingei van d veilin] Vrij aanvo het b< moest weer liepen kilo ei per ki De j renko knolsi 34, to: De heer Kocx, in 1909 in de Breesaap- straat in Oud-IJmuiden geboren, werd op zijn dertiende jaar timmermansleerling op de ambachtsschool in de barakken aan de Kanaalstraat. „Ik was maar drie turven hoog zodat ik bij mijn werkbank altijd een bankje nodig had van zo’n vijftien centi meter hoogte”. Als zestienjarige vond hij met het diploma op zak zijn eerste baas, een meubelmaker, voor een dubbeltje per uur, achtenveertig uur per week. Op zijn achttiende jaar kreeg hij de leiding in de werkplaats van de firma Van Geldorp in IJmuiden. In mei 1927 sloot hij zich aan bij de afdeling Velseroord van de Bouwvak- arbeidersbond St. Joseph. De jubilaris herinnert zich dat in 1932 voor het eerst een vakantie in de bouwvak ken werd ingevoerd, drie vrije dagen, maandag, dinsdag en woensdag; „we wis- I ten in het begin haast niet hoe we die dagen om moesten krijgen”. De tijd van de grote crisis volgde: „het gebeurde dat je wel vijf bazen in één week had, overal een paar uur per dag”. Nadat de heer Kocx in 1944 had moeten evacueren naar Wormer R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. H. L. Lieve; Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 19 u. kand. H. van Dam (Jeugddienst). Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan, zondag 9.30 u. kand. H. van Dam (Kinderhevendienst), 19 u. kand. H. van Dam (Jeugddienst). Baptistengemeente IJmond. Maerten van Heemskerckstraat, zondag 10 u. ds. H. Sikkema, 10 u. zondagschool, 20.30 u. jeugdbijeenkomst. Pijpkade 12 - Beverwijk vraagt in verband met uitbreiding van haar werkpakket: Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: drs. H. W. Nusselder, industriepredi- kant, IJmond; 17 u.: drs. H. W. Nusselder. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, 10.30 u. prof, br. H. Faber uit Breda. R.K. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg, zaterdag 19 uur H. Mis met zang. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 10.45 uur bijz. dienst, gezinsmis, 12 uur H. Mis met zang. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 46, 10 uur Hoogmis. Hervormde Gemeente Engelmundus- kerk, Velsen-Zuid, 10.15 uur en 19 uur: dr. L. Brink. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. man aanhouden, die verdacht wordt van diefstal van een personenauto en die in Alkmaar verblijft maar in Leiden staat ingeschreven. De betreffende auto is in I ling die toen 39 leden telde maar uitgroeide tot 135. GEHUWD J. Beneker en G. A. M. Ruijgvoorn, Haarlem, D. W. Wijnveen en A. C. van der Putten, Santpoort, R. Simmer en G. P. M. Nijssen, Driehuis, J. K. Golsteijn en M. Joosten, Haarlem, K. R. Stoutenburg en L. J. M. Cottaar, Amsterdam-Nieuwendam, J. van der Werff en A. J. Verburg, IJmui den, W. A. Uijtendaal en J. Post, IJmuiden. OVERLEDEN: A. E. Wernke, 84 jr, IJmuiden, F. J. Arisz, 71 jr, IJmuiden. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (te lefoonnummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. H. Kwakkelstein; Opgang. Florastraat: zie Grote Kerk; Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. L. W van Reijendam-Beek. Kerk en samenleving. Opgang, Flora straat, zondag 10 u. mevr. C. J. M. Halkes (Nijmegen). Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Dank dienst voor gewas en arbeid - Kinderne vendienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel; Vrede- vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zon dag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Dank dienst voor gewas en arbeid - Kinderne vendienst), 17. u. ds. C. Meijer. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan, zondag 9 en 16.45 u ds. K. Folkersma. Oud-katholieke Kerk. Kapel Pius X-col- lege, Büllerlaan, zondag 10 u. hoogmis. Vrije Evangelische Gemeente. Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. ds. J. A. Ha mers van Wormerveer (Belijdenisdienst - H. Avondmaal), 17 u. ds. J. A. Hamers (Wormerveer). Chr. Geref. Kerk, Meerstraat, zondag 8.30 en 14.30 u. ds. N. Brandsma. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer J. Baerds. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan, zondag 10 en 18.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zondagschool. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 10 u. openbare lezi g, 11 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische school, 20 u. dienstvergade- ring. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt, zaterdag 19 u., zondag 8. 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zater dag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse politie kon donderdagmiddag een veertigjarige kwam hij in 1945 terug in Velsen-Noord, waarna hij zich in 1947 in Santpoort- Noord vestigde. Twee jaar later werd hij penningmeester van de plaatselijke afde- Warmenhuizen gestolen. Een vriend van de benadeelde herkende de auto in Bever- I wijk en zag de bestuurder de stationsres tauratie binnen stappen. De politie heeft de auto teruggeven aan de eigenaar. De man is overgedragen aan de politie in Schoorl.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6