99 René van de Kerkhof: knieblessure Volendam wil extra subsidie Haarlem moet naar Roda JC HHVSB m jij/ 1 r w Zwakte Nieuw duo Contract Verraderlijk «5H 3W 12 13 SPORT 19 7 7 NOVEMBER MAANDAG 21 7 741 O - R* 1 WWL «F ww w, Supporters Utrecht „op herhaling Zowel het bestuur van FC Utrecht als (Van ónze sportredactie) dat verlenging noodzakelijk maakte, viel Utrecht teruggestuurd. Zwakke doelman NEC kwam Haarlem tegemoet René van de Kerkhof MATEUR JAN NEDERBURGH PSV-trainer Kees Rijvers woonde za- tegen, al kun je je natuurlijk ver- - en jonder ip een HANS BOTMAN J tserse leien de zaak nu echter in een stroomversnel ling gekomen”. Volgens een zegsman van de rijkspoli tie in Volendam ging het hier om een groep van veertig supporters van FC Utrecht, die al in de loop van zaterdag middag naar Volendam waren gekomen. ettelijke duizenden guldens aan schade werd veroorzaakt door diezelfde sup porters (Van onze sportredactie) HAARLEM Twee minuten voor het einde plaatste Haarlem zich ten koste van NEC dan toch voor de derde ronde van de KNVB-beker. Eigenlijk heeft Haarlem de 3500 toeschouwers veel te lang in span ning gehouden. Vooral voor de rust schiep de ploeg van Barry Hughes zich enkele uitstekende kansen. NEC, dat zonder de geblesseerde Marijnissen acteerde, stelde hier bitter weinig tegenover. Wel hadden de Nijmegenaren duidelijk iets geleerd van de zware nederlaag (6-0), enkele we ken geleden in competitieverband tegen Haarlem. De middenvelders van NEC hadden de opdracht de opkomende spe lers van Haarlem de voet dwars te zetten. Dat lukte goed. Daarentegen konden wel Piet van den Berg en Robbie de Kip gevaarlijk worden. Toch moet de overigens verdiende zege van de Haarlemmers niet te hoog worden geschat. Want het vertoonde spel van de Hughes-équipe was maar een slap aftrek sel van wat er met name in de tweede helft tege Sparta, vorige week, werd gedemon streerd. Met name in de tweede helft rom melde het veelvuldig in de defensie. Vooral nadat Gerrit Peijs, terug na een langdurige blessure, de taak had overgenomen van de In de huishoudschool hadden zij het met name gericht op de grote hoeveelheid etenswaren. Posthumus kreeg bijzonder weinig ruimte van Pieter Huyg. De blonde Ronald Hen driks, die, nadat NEC is teruggezakt naar het niveau waar het zich al jaren op pleegt te bewegen, opvallend weinig meer tot scoren komt, werd volkomen aan banden gelegd door Eef Melgers. Na de rust mocht Haarlem van geluk spreken dat het niet op achterstand werd gezet. Boersma moest al een keer in actie komen bij een verraderlijk schot van Guus Hiddink, maar had in de tweede helft zeker niet over geluk te klagen toen de bal na een corner van Ronald Hendriks via zijn vuisten en de lat het veld weer insprong. Melgers, die niet meer van de rechter- backplaats is weg te denken. Abe van den Ban, de besnorde middenvelder, kreeg minder kans om zich met de aanval te bemoeien dan bij voorgaande gelegenhe den. Zijn directe opponent Antoon Willem- se hield hem in bedwang. Daarvoor was Haarlem ook al goed weg gekomen toen een schot van Ben Hulshoff maar ternauwernood tot hoekschop kon worden verwerkt. Een kopbal van Piet van den Berg op de lat luidde een knappe tien laatste minuten van Haarlem in. Het pu bliek begon zich ook te roeren en dat pepte de Haarlemmers kennelijk op. Van den Ban schoot naast na een afgeslagen aan val, maar twee minuten voor het einde was het toch raak. Robbie de Kip passeerde aan de linkerkant Sije Visser en wilde de bal voor het doel brengen. namelijk pas na vier minuten spelen in de blessuretijd. Het lot heeft de volgende wedstrij- den vastgesteld: DEN HAAG, Gisteravond is de loting verricht voor de derde ronde (achtste finales) van het toernooi om de KNVB-beker. De ontmoeting AZ'67-Fortuna SC is nader vastgesteld op woensdag 30 no vember. De winnaar ontmoet op eigen veld FC Amsterdam. De wedstrijden voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker worden Tweede Kerstdag (maandag 26 december) ge- gpeeld ug Lties dat geregeld is en hij zo moeilijk blijft doen, vind ik dat zonder meer teleurstel lend. Hij heeft niet getoond dat hij bij ons is, térwijj we hem zo hard nodig hebben”. Voorlopig lijkt sprake van een patstelling in de kwestie Van der Meeren. De spelers zijn niet van plan om met hem te gaan praten (Bischot: „Voor de wedstrijd tegen NAC enkele weken geleden hebben we hem overgehaald om te spelen, we kunnen niet met hem blijven praten”), het bestuur voelt zich niet geroepen (verder) over de brug te komen en Van der Meeren heeft Niet in de laatste plaats is dat gebeurd door Paul van der Meeren, die vrijwel zeker niet van de partij zal zijn tegen de Eagles de club die hij zelf zo graag voor Telstar had willen inwisselen. Gelegen- heidsaanvoerder Fred Bischot: „Paul heeft ons een beetje in ons hemd laten staan. In eerste instantie was ik het met hem eens toen hij aandrong op een schrif telijk vastgelegde afvloeiingsregeling. Nu Harry Schellekens, die de hele wed strijd al een onbetrouwbare indruk maak te, verkeek zich geheel op de bal en via zijn lichaam verdween het leer dan ook tergend langzaam over de doellijn. De spelers van Haarlem en Barry Hughes verdwenen onder een ovationeel applaus naar de kleedkamer, maar of dit applaus weer op zal klinken na de komende lastige wedstrijden zal de toekomst moeten uit wijzen. Toch mag het als een zwakte geken merkt worden dat Haarlem het duel tegen NEC niet in de eerste helft besliste. De Kip en Van den Berg, met laatste man Cees de Vries, de uitblinkers, kregen en kele uitstekende mogelijkheden. NEC had vooral in aanvallend opzicht weinig te vertellen. Door de afwezigheid van Marijnissen en Melchers moest trainer Hans Croon gaan experimenteren in de voorste linie. Hierdoor stond de Duitser Ulrich Surau ook in de basisopstelling. Middenvelder Erkens: „Door die snelle goals verdween de concentratie al gauw en ging iedereen voor zichzelf lopen te voetballen. Omdat onze trainer, Ivic, zo'n instelling kennelijk al had verwacht heeft hij ons de afgelopen week harder dan anders aangepakt, om te voorkomen dat we de komende weken als we achtereen volgens Sparta, PSV en FC Twente krij gen met conditiegebrek te maken zullen krijgen”. JAN pREENEN met een bilspierverrekking uitgevallen Pieter Huyg. Die taak bestond voorname lijk uit het schaduwen van Hans Posthu mus, die weliswaar dit seizoen niet veel van zich laat horen, maar genoeg kwaliteit in huis heeft om het meerdere voorstop- pers in de eredivisie lastig te maken. Peijs draafde duidelijk wat onwennig in het rond. Hughes: „Gerrit is veel beter op dreef wanneer hij niet met een specifieke opdracht hoeft te spelen. Dat was ook wel te merken. Maar over het geheel genomen ben ik niet ontevreden over de rentree van Peijs”. Haarlem staat een moeilijk pro gramma te wachten de komende weken, met onder meer wedstrijden tegen PSV, FC Twente en AZ’67. Uiteraard, met deze wetenschap in het achterhoofd, is het nooit weg als de ploeg daarvoor enkele goede resultaten boekt. „De blessure zit net naast de knie, j maar is wel pijnlijk. Met een dag of I twee rust en de behandeling van de fysio-therapeut hoop ik er toch wel bij I te zijn. Het moet in ieder geval voldoen- t de zijn om woensdag-avond mee te spe- I ien”, aldus René van de Kerkhof zater- I dagavond. VOLENDAM. De demissionaire I bewindslieden van CRM, Harry van I Doorn en zijn staatssecretaris Wim i Meijer zullen op 18 december met een tweeledig doel naar Volendam komen. I Op die dag speelt eredivisieclub Vo- 8 lendam de thuiswedstrijd tegen AZ’67, waarbij het bestuur van de thuisclub I ook de subsidieverdeling aan de kaak I wil stellen. EINDHOVEN. René van de Kerk- I hof. die zaterdagavond drie minuten I voor bet einde van het bekerduel tegen SVV van het veld moest worden gedra- I gen met een knieblessure, hoopt I woensdagavond in het duel tegen Ein- I tracht Braunschweig voor de l’EFA- I cup gewoon van de partij te zijn. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het lichtpunt in de luisternis rond Telstar heet Jan Neder- rargh. Vorig seizoen moest hij nog vol staan met een plaats onder de lat van het reserveteam van amateur-derdeklasser Stormvogels in IJmuiden. Gistermiddag voorkwam hij als debutant voor slechts 3000 kijkers een zware nederlaag van Tel star in het bekerkduel tegen Ajax, dat uit een groot aantal mogelijkheden slechts vier maal een keuze wist te doen: 4-1. Het resultaat deed er voor Telstar ech ter nauwelijks toe. Trainer Mircea Petes- tu, bewust van de tekortkomingen van de eigen ploeg, had bij voorbaat rekening tehouden met verlies en hechtte dan ook net het oog op de vierpuntenwedstrijd legen Go Ahead Eagles aanstaande zon- I fag meer waarde aan een „inventarisa tie” van de mogelijkheden. het bestuur van Volendam heeft de vechtpartijen veroordeeld. Volendamveld al jeugdige supporters had gefouilleerd, overgaan tot het schei den van de vechtersbazen, nadat Volen dam in blessuretijd de gelijkmaker (2-2) had geproduceerd. Een zevental suppor ters werd meegenomen naar het poli tiebureau, waarna de rust op de tribune weer terugkeerde. Na verhoor op hét bureau in Volendam werden zij naar zetten. Het doelpunt van Frank Kramer, Jaap Jonk (Suikere), Volendams mid denvelder, die aan het begin van de com petitie voor vijf wedstrijden werd ge schorst nadat hij een rode kaart had gekregen in het duel tegen PSV, blijkt voorlopig opnieuw uitgeschakeld te zijn. Tegen Ajax was die rust nogal eens ver te zoeken. Zeker in de eerste zeven minu ten toen de Amsterdammers de gelege- heidsdefensie van Telstar (met Van Essen en Hegeman in het centrum in plaats van het geblesseerde duo Wellerdieck/Medik) al tweemaal wist uit te tellen. Na vijf minuten via Geert Meijer, die voor rust redelijk draaide, maar na de pauze ver terugviel, en twee minuten later via Geels na uitstekend voorbereidend werk van Krol. Tot dat moment leek het alsof Telstar niet mee mocht doen. Slechts incidenteel had een Velsenaar de bal aangeraakt. Des te verrassender Was het dan ook dat Peter Caljouw Telstar na vijftien minuten terug bracht in de race. Jos Jonker werd in buitenspelpositie aangespeeld, leidde ver volgens een scrimmage in, die door Cal jouw werd aangegrepen om tegen te sco ren: 2-1. De wedstrijd won er overigens niet door aan spektakel. Ajax (zonder Van Dord, die last van zijn rug heeft) viel ver terug, terwijl Telstar niet in staat was zijn tegenstander met alleen Van Gaal en Cal jouw in de voorhoede, te bedreigen. De wedstrijd werd drie minuten na rust defi nitief beslist door Arnesen, die uit een hoekschop van Tahamata krachtig inkop te. Alleen Caljouw had Telstar nog enig uitzicht kunnen geven op een positief re sultaat, maar nadat hij doelman Schrij vers al achter zich had gelaten slaagde hij er niet in de bal in het doel te schuiven. Ajax, dat Lamain en Verkaik nog liet opdraven voor Everse en de geblesseerde Geels, kon daardoor volstaan met een vierde doelpunt van Erkens, negen minu ten voor tijd. Tijdens de wedstrijd tussen Volendam en FC Utrecht moest de mobiele eenheid Na afloop van het bekertreffen tussen Volendam en FC Utrecht moest hij naar het ziekenhuis in Purmerend worden vervoerd, omdat hij klaagde over pijn in de maagstreek. Foto’s daar hebben uitge wezen dat hij inwendig letsel heeft opge lopen. Het is niet onmogelijk dat hij alsnog geopereerd zal moeten worden. Vitesse-FC Utrecht; Ajax-Eindho- I ven; Veendam-Feyenoord; Reda JC- Haarlem; Sparta-Go Ahead Eagles; Ex- I celsior-FC Groningen; PSV-Wagenin- gen Ondanks zijn voortvarende start is het bepaald nog niet zeker dat Nederburgh °°k zijn debuut in de competitie zal kun- len maken. Wel zal Petescu het bestuur »an Telstar mogelijk nog deze week voor stellen om Nederburgh, die momenteel neg amateur is, een contract aan te bieden. .Petescu: „Toen Jan aan het begin van bet seizoen hier kwam heb ik zelf voorge teld om hem pas in januari een contract 16 geven. Door allerlei ontwikkelingen is De beste kans was echter voor Pieter Huyg, die na een vloeiende combinatie met Abe van den Ban, alleen voor keeper Schellekens verscheen. Huyg: „Ik had nooit verwacht dat ik die bal nog terug zou krijgen. Daarom schrok ik ook erg van die kans, schoot te gehaast en daardoor naast”. VOLENDAM Supporters van FC Utrecht hebben het afgelopen wee keinde flink huisgehouden in Volen dam. Belangrijkste doel daarbij vormde in de nacht van zaterdag op zondag een huishoudschool in Volendam, waar voor (60 man sterk), die bij de ingang van het I terdagmiddag het bekertreffen tussen I Fortuna Dusseldorf en Eintracht I Braunschweig bij, waarbij hij de thuis- club uit Dusseldorf met 3-1 zag winnen. I „Wat Braunschweig presteerde viel me I tegen, al kun je je natuurlijk ver* gissen.” Braunschweig kan beter, daar ben ik I van overtuigd.” Om die reden werd dan ook niet Nico Schröder ingezet als vervanger van de •mstreden keeper Paul van der Meeren, te wegens overspannenheid door de dok ter drie weken rust heeft voorgeschreven lekregen. maar Jan Nederburgh, een 19- jarig talent, dat pas zondagmorgen van ajn verkiezing op de hoogte werd ge bracht: „Afgelopen vrijdag heb ik pas ’oor de eerste keer met het eerste elftal 1 neegetraind. Op dat moment nam ik nog tonder meer aan dat Schröder tegen Ajax h het doel zou staan”. Petescu besliste Mrter anders: „Van Schröder Weet ik ge noeg, van Nederburg vrijwel niets. Van laar dat ik hem heb opgesteld. Niet alleen hem een kans te geven, maar ook om hem wat ervaring te laten opdoen”. Neder burgh slaagde zonder meer voor zijn exa men. Hij hield Ajax vooral na rust redelijk afstand, ging bij alle tegengoals vrijuit, tafde van zijn doellijn af te komen en gaf tijn medespelers ook zonodig aanwijzin- 8en. Alsof hij al wekenlang in Telstar 1 ■edraait. Telstar-keeper Nederburgh kan niet verhinderen dat Geert Meijer de score opent voor Ajax. lob de Kip (niet zichtbaar op de foto) heeft een als voorzet bedoeld schot gegeven, waarop keeper Harrie Schellekens van NEC volledig in de fout gaat. De winnende goal van Haarlem is een feit, zoals Piet van den Berg (rechts) en Beer Wentink (links) kunnen constateren. Volendam heeft een verzoek om een I half miljoen gulden subsidie ingediend I bij het college van B. en W. van Volen- dam-Edam, omdat een andere club in I Noord-Holland (AZ’67) ook steun van I de gemeentelijke overheid heeft gekre- I geil. Volendam-voorzitter mr. J. Guyt I voelt zich door het afwijzen van een I eerdere subsidie door de gemeenteraad I van Edam duidelijk te kort gedaan, I Vooral omdat ook dit geld bedoeld was I om de accommodatie, die op dit mo- I ment veel te wensen overlaat van Vo- I lendam te verbeteren. Het duel tussen Volendam en FC Utrecht verliep overigens even spec taculair als enkele weken geleden toen in de competitiewedstrijd een 3-3 eindstand werd bereikt. Diezelfde score prijkte nu opnieuw op het scorebord, zij het pas na een verlenging. Na het nemen van straf schoppen werd Volendam uitgeschakeld, omdat André en Kwakman hun penalty misten. Utrecht had Volendam al in de officiële speeltijd definitief opzij kunnen ICHTPUNT VOOR TELSTAR zich voor enige tijd teruggetrokken. In middels doet Petescu al het mogelijke om de „eenheid”, voor zover daarvan nog sprake is, te bewaren: „Ik zou wel het een en ander kunnen opmerken over Van der Meeren, maar ik wil gewoon de rust zoveel mogelijk handhaven in de groep.” SPORTS

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13