A. de Bot kampioen bij „Het Atoom politi€Dieuw5 en druggebruik Vechtlustige Heemskerkers Vrouwen praten over alcohol- hcivcn- berichten aangehouden agenda ANWB O as# is kort ijmondniajws werk niet gedaan Voor „Herwonnen Levenskracht” IHI! 1 ff* pp^ j Peregrinusstichting verwaarloost begeleidende taak Burgemeester Kok wil ambtswoning aankopen 1 ak. Padvinders houden dia- en filmavond Beverwijker kreeg messteek in buik Volièrevereniging houdt contactavond 8 IJMOND 19 7 7 NOVEMBER 2 1 MAANDAG 99 Velsen-IJmuiden In en om Haarlem ONGEACHT WELK MERK OCCASION NU GROTE INRUILAKTIE HOGE INRUILPIJRZEN Velsen-Noord 9 N j Z^breemem Wijk aan Zee Afdeling bestaat zestig jaar Beverwijk Heemskerk MMmI Jp ff - z' I Zx I l Z j E L/ï s Spaanse arbeiders vragen isen aim, (ADVERTENTIE) r CENTRUM 3,59 2,44 6,43 De buitenlanders die hebben ervaren dat van de zijde van de Peregrinusstich ting, waarop zij voor hun sociale noden aangewezen zijn, niets of althans veel te weinig is gedaan om aan de voor hen onhoudbare situatie een einde te maken, hebben per 1 november van dit jaar hun krachten gebundeld in een Comité van Arbeidsongeschikte Spaanse werknemers in Nederland. Op initiatief van dit comité werd zaterdagochtend een bijeenkomst belegd in het Centrum Espagnol in Heems kerk. Namens de Spaanse ambassade wa ren daar aanwezig de heren A. Maceda, A. Montilla en J. M. Da Costa. Het secretari aat van de Vereniging van Spaanse emi granten in Nederland werd vertegenwoor digd door de heer J. M. Gallo. Inbraak. Uit het gebouw van garage Oosterom aan de Wijkermeerweg te Be verwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een geldkistje gestolen. De inhoud van het kistje bedroeg ongeveer 100. „Die achterdocht is oprecht”, voegt Mon tilla Gonzalez er aan toe. „Daarbij een behandeling die als oppervlakkig wordt ervaren, plus een gebrek aan begrip, of althans belangstelling voor hun proble men, van de zijde van de Peregrinusstich ting maakt hun gevoel van te worden ge discrimineerd compleet”. de Spaanse ambassade de schriftelijke eis overhandigd voor de spoedige vestiging van een (bij)kantoor van deze afdeling in de IJmond. Deze post zou in eerste instan tie moeten worden bemand met een func tionaris die geheel ten dienste staat van de Spanjaarden. Daarnaast wil men een arts die geconsulteerd kan worden in geval men onaangename ervaringen heeft met een GAK-arts of bedrijfsarts. „Eén van de oorzaken dat de Spaanse werknemers in Noord-Hol- land dat zijn er circa 1800 voor de behartiging van hun sociale belangen de hulp hebben ingeroepen van hun ambas sade in Den Haag is hun mentale instel ling die anders is dan van de Hollanders. Als zij naar de dokter of de specialist gaan dan verwachten ze dat die man hun vertelt wat de oorzaak van hun klacht is. Het hoort gewoon bij hun aard, dat ze volledig geïnformeerd willen worden. Ge beurt dat niet dan wekt dat hun achter docht op. Ze voelen dat als een soort discriminatie. Het wekt psychische span ningen op”. De Beverwijker en zijn 32-jarige zuster kwamen bij een familie in de Beyneslaan aan huis om enkele zaken „recht” te zetten. In de confrontatie bleken de vuisten het van het verstand te winnen en werden er rake klappen uitgedeeld. De ruzie eindigde plotseling toen de Beverwijker met een messteek in de buik op de grond viel. Z’n zuster moest ook naar het RKZ-worden vervoerd om een bloedende hoofdwond te laten behandlen. De Spanjaarden hebben nu zelf een ini tiatief ontwikkeld dat heel duidelijk aan geeft hoe groot de noodzaak is om de uitvoering van onze taak te veranderen. Uiteindelijk is de stichting altijd nog een lichaam waar jaarlijks zo’n vier miljoen gulden omgaat. De belanghebbenden heb ben het recht om op gelijkwaardige basis het beleid mee te bepalen dat daarmee wordt gefinancierd”, aldus deze groeps leider van de Peregrinusstichting. Momenteel is die samenstelling anders. Er zitten in het bestuur zelfs vertegen woordigers van de werkgevers. Zoge naamd op persoonlijke titel, dus zonder recht van enige invloed op de gang van zaken. In de praktijk pakt dat anders uit. Hun invloed is soms heel duidelijk merk baar. Daarbij komt dat Hoogovens de begroting jaarlijks sluitend maakt. In het verleden was daar wel eens een bedrag van een half miljoen per jaar mee ge moeid. Momenteel is dat aanmerkelijk minder. Een paar ton. Merkwaardig is wel dat van dat geld ook weer krachten be taald moeten worden die door Hoogovens worden gedetacheerd voor baantjes in ontmoetingscentra. Het huidige bestuur heeft in principe ingestemd met ons voorstel van een be stuur op tripartite basis. Het is absoluut noodzakelijk dat wij ons als stichting hele maal kunnen opstellen aan de kant van de mensen waarvan wij geacht worden de belangen te behartigen. Even belangrijk is het dat die mensen zelf het beleid meebe palen. Het groeps- en opbouwwerk omvat ook zaken als remigratie, scholing en oplei ding. Bij de belangenbehartiging moet je natuurlijk niet geremd worden door in vloeden uit de top. Omdat een vrij groot aantal verzoeken van burgemeesters tot aankoop van de ambtswoning bij de minister van Binnen landse Zaken binnenkomt, beschouwt de gemeente Heemskerk het verzoek van bur gemeester Kok niet als een op zichzelf staand verzoek. De minister heeft geadvi seerd een onafhankelijke instelling, de Stichting Adviesbureau Onroerende Za ken te Rotterdam, een taxatierapport te laten opmaken. •tr De wisselprijs, een fraai in hout inge legd schild, wordt door de voorzitter van „Het Atoom” P. van der Wiele(links)over gedragen aan de generaal-kampioen A. de Bot jr. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Burgemeester J. H. Kok wil de ambtswoning aan de Marquet- telaan van de gemeente kopen. mina; Gerda Coast, Sinoe; Siboem, Hay Point, IJmuiden. Vertrokken schepen op zondag: Arten- ga, Hamburg; Cordillera Express, Antwer pen; Esso Severn, Tynemouth; Rose Marie Everard, Rotterdam, IJmuiden; Corvus, Ipswich; Paulina Brinkman, Poole, IJmui den; Allied Trader, Wilhelmshaven, Anda, Skagen, IJmuiden. Aangekomen schepen op maandag: Stel la Atlantic, Gotenburg; Armadale, Bre men; Smit Lloyd-48, Aberdeen, IJmui den; Benloyal, Londen. Vertrokken schepen op maandag: Stir ling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Essex Sho re, Cont. Plat, IJmuiden; Herman Suhr, Kopenhagen, IJmuiden. HEEMSKERK. De beste tien schut ters van schietvereniging De Vrijheid wa ren deze week: F. A. Kok 93 punten, A. W. Schoehuis 90, A. C. Schelvis 89, A. J. Robben en H. E. Wouda elk 87, J. v. Vlaanderen 85, Q. M. Rijke 93 J. C. Blom, H. T. Derksen en H. J. Koper ieder 82 punten. In totaal werden door deze schut ters 860 punten bijeen geschoten. Volgen de week krijgt De Vrijheid de Schietvere niging Abbekerk op bezoek. jrd 248.00 6,40 6,50 Van de circa 250 aanwezige Spanjaar den maakten enkele tientallen gebruik om hun ergernis te vertolken over tekortko mingen die zijzelf of hun familieleden heb ben ondervonden in geval van ziekte of tijdelijke invaliditeit. HEEMSKERK. In de padvindersboer- derij „Duinhoeve” aan de Voorweg 65 in Heemskerk herleven donderdagavond 24 november de door de bij Scouting Kenne- merland aangesloten groepen gehouden zomerkampen en andere vakantie-activi- teiten. De dia- en filmvertoning, zonder twijfel aanleiding tot het ophalen van tal rijke anecdotes, begint om 20 uur. Belang stellenden zijn van harte welkom. Jan de Windstraat 2, Beverwijk Tel. 02510-39118 Betelgeuzestr 6-IJmulden Tel. 02550-17250. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Di. alle leeftijden 19-21.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bij een vechtpartij in de Beyneslaan is zondagmorgen even na 1 uur een 26-jarige Beverwijker met een mes in de buik gestoken. De man moest zich in het Rode Kruis Ziekenhuis laten behandelen. AUTOBEDRIJVEN zentueld sche e re; ilijk ïzers IJMUIDEN. De volièrevereniging Fauna Felisena houdt donderdag 24 no vember een contactavond voor leden en niet-leden. Fritz Jansen uit Egmond aan Zee zal bij die gelegenheid een lezing hou den over het onderwerp „Onkruidzaden in de vrije natuur”. De bijeenkomst begint om acht uur en heeft plaats in het Cultu reel Centrum aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. Het probleem, dat is af te leiden uit een volkomen andere instelling ten opzichte van begrippen als „recht op informatie”, „logica” en „rechtvaardigheid”, lijkt niet of onvoldoende te zijn onderkend door de Peregrinusstichting. Ondertekend door alle aanwezigen werd aan de delegatie van sociale afdeling van Handwerk in Driehuis. In Huis ter Hagen te Driehuis wordt woensdag 23 no vember een expositie en verkoop gehou den van door de bewoners gemaakte hand werken. Er is voor iedereen van tien tot drie uur vrij toegang. Kaas en wijn. In het Wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedélaan in Santpoort-Noord houdt de plaatselijke af deling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen dinsdag 29 november een kaas- en wijnmiddag. Begonnen wordt om twee uur. Kienavond. Voor de bewoners van het gebouw Velserhooft in Santpooft- Noord en hun leeftijdgenoten wordt dins dag 29 november een kienavond gehouden onder auspiciën van de ontspanningscom- missie van de UW. Bijeenkomst Adelbert. De Adelbert- verenigingen Haarlem en Midden-Kenne- merland komen woensdag 7 december ge zamenlijk bijeen in het gebouw Voloptée aan de Wüstelaan in Santpoort. Het thema van de avond is: „Ons geloof in deze tijd”. 1,20 3,70 8,00 2,00 0,00 1.50e 0.50 7,00 6,10 3,50 4.00 8,70 4,00 6,50 9,00 8,60 8,40 5,70 8,00 0,70 7,00 1,00 19,00 .4,50 •7,70 16,00 10,10 >3,50 >5,60 '7,00 '6,20 1,00 '3,00 '2,80 18,10 9,50 >1,60 10,30 17,80 10,00 13,60 '2,30 18,50 19,50 >1,00 I, 80b 17,00 >2,50 19,40 12,00 II, 20 17,00e >4,90 >3,50 15,90 13,80 >8,50 13,00 14,70 54,50 32,50 18,50 98,00 74,80 66,50 95,00 36,00 07,00 16,20 08,30 66,50 42,70 47,00 52,00 42,00 00.00 180.00 Kippen verdwenen. Een Heemsker ker, die in het duingebied woont, deed zaterdag bij de politie aangifte, dat z’n kippen uit het hok waren verdwenen. Een kleine zoekactie bracht de politie bij een aan de Rijksstraatweg wonende man, wiens hond de schuldige was. De eigenaar van het dier zou de schade vergoeden. BEVERWIJK. Het zestigjarig be staan van de afdeling Beverwijk van „Herwonnen Levenskracht” is zaterdag middag herdacht met een zeer druk be zochte receptie in gebouw De Hoop. Tijdens deze bijeenkomst schetste voor zitter J. van Zunderen de historie van de afdeling een gevolg van een actie vanuit het NKV vanaf de oprichting ten huize van de familie Manus Esseling ter bestrij ding van de TBC tot de dag van vandaag, waarin de achtentwintig comitéleden nog steeds de handen vol hebben om „de mis sie van het welzijnswerk” voort te zetten. Pater J. den Ouden wees zijn gehoor erop, dat de werkman pas bij de komst van het NKV en van Herwonnen Levenskracht steunpunten kreeg om op terug te vallen. Men heeft, aldus de pater, nu wel de mond vol over maatschappij-verandering, maar feitelijk is er niets nieuws onder de zon, ware het niet, dat de vraagstukken van deze tijd vaker betrekking hebben op gees telijke nood dan op de pure volksgezond heid. Maar ook in dit verband zag pater Den Ouden een taak voor Herwonnen Le venskracht weggelegd. Namens het hoofdbestuur van Herwon nen Levenskracht en het NKV sloot de heer J. R. Kerkhof zich volmondig bij deze woorden aan: er is voor de jubilerende vereniging nog heel wat „welvaarts”-nood te lenigen overgebleven, waarbij de heer Kerkhof met name de werkloosheid als veroorzaker van heel wat ellende noemde. Namens het gemeentebestuur feliciteerde wethouder A. Hoogeboom het bestuur, dat na een kerkdienst in de Agathakerk, het jubileum nog eens in intieme kring her dacht. Dat zegt de heer A. Montilla Gonzalez van de sociale afdeling van de Spaanse ambassade die met twee collega’s zaterdagochtend een geduldig oor had voor de klachten van de Spaanse werkne mers. (Van één onzer verslaggevers) IJMOND. De Spaanse ambassade in Den Haag zal bij de autoriteiten in Madrid het verzoek indienen een vestiging van haar sociale afdeling te mogen openen in de IJmond. Deze voorziening wordt noodzakelijk geacht omdat er van de zijde van de Spaanse werknemers in Noord-Holland een voortdurende stroom van klachten blijft binnenkomen over de gebrekkige wijze waarop de Peregrinusstichting, belast met onder meer de sociale begeleiding van de buitenlandse arbeiders, deze taak vervult. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag twee kna pen van 18 en 19 jaar aan, die met een fiets de ruiten van een bar aan de Van Coevenhovenstraat hadden ingegooid en een 24-jarige Heemskerker mishandelden. Twee vrienden van de jongens, die ook aan de „actie” deelnamen, zijn nog voort vluchtig. ambassade directe hulp Een groepsleider van deze door overheid en bedrijfsleven gesubsidieerde instelling, zaterdagmorgen aanwezig in het Centrum Espagnol, bevestigde dat de kritiek die door de verontwaardigde Spanjaarden werd gespuid volkomen terecht was. „Er zal”, zo verklaarde hij „bij de stichting veel moeten veranderen. De integriteit van de mensen is er wel. Het optreden is echter vaak onvoldoende duidelijk en niet zelden paternalistisch. Het contact met de basis zal verbeterd moeten worden. Het bestuur dient op tripartite wijze te worden samen gesteld. Eenderde deel met een algemeen- maatschappelijk karakter, eenderde deel gekozen uit personeel van de stichting en eenzelfde deel uit de kring van onze cliënten; de werknemers. Aanrijding. Op de kruising H. Man- deweg-Kruisweg botste zondagmorgen een personenauto, bestuurd door een 26- jarige Beverwijker, tegen een NZH-bus. De auto werd zwaar beschadigd en moest door een kraanwagen worden wegge sleept. De klachten van de Spanjaarden hebben vooral betrekking op de sociale begelei ding in geval van ziekte of arbeidsonge schiktheid. Zo zouden medische onderzoe ken vaak zeer oppervlakkig worden uitge voerd. Bij de vaststelling van de mate van arbeidsongeschiktheid zouden door be drijfsartsen strengere normen worden ge hanteerd dan door keuringsartsen van het GAK. Coördinatie tussen deze heren medi ci lijkt niet of nauwelijks te bestaan. Even min lijkt het mogelijk dat Nederlandse artsen de mate van arbeidsongeschiktheid onderschrijven die door Spaanse collega’s is vastgesteld als een Spaanse werknemer bijvoorbeeld enige tijd in zijn vaderland heeft vertoefd omdat hij om gezondheids redenen toch niet aan het werk kan. Waar artsen in verband met beperkte mate van arbeidsongeschiktheid „aangepast werk” hebben voorgeschreven zouden veel Span jaarden hebben ervaren dat verschillende werkgevers zich daar niets van aan trekken. BRANDJES. In Heemskerk bluste zaterdagmiddag de bemanning van een surveillance-auto van de politie een brand je in een vuilniscontainer op het plein van een school aan de M. van Heemskerck- straat. Op de Beverwijkse Wijkermeerweg ontstond die middag brand in de motor van een auto van een 38-jarige man uit Heemstede. De automobilist had met een blusapparaat geprobeerd het vuur te do ven. Politie-agenten zorgden voor het na- bluswerk. Zaterdagmorgen rukte de brandweer van Beverwijk uit naar een brandje in een slooppand aan de H. Man- deweg. Het vuur was snel bedwongen. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Dinsdag 20.15 u.: VZOD-Rokato met „De nacht van de leguaan", van Tennessee Williams. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.) 20.15 u.: Tuinzaal. Haarlems Kamerkoor o.l.v. Rudolf Grasman, m.m.v Gerard Williams, piano. Dins dag 20.15 u.: Orchestra of St. John’s Smith Square, concert in de Kamerorkestserie. Gereformeerde Kerk (Julianalaan, Sassen- heim). Dinsdag 20 u.: Symfonie-orkest Bloembol lenstreek o.l.v. W. van Duijn. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20. u.: „Soldaat van Oranje.” 16 j. Woensdag 13.30 u.: „Twee jongens en een oude auto”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Seksplezier. Uw tiroler is hier”, 16 j. I.ido (Houtplein) 14 en 20 u.: „Battle of the bulge”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Fritz the cat", 16 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Popo l'amour”, 16 j. Dinsdag 19 en 21.30 u.: „The Deep”, 16 j. Woensdag 14 u.: „Merlijn de toven aar”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L.Veerstr.) 14, 15.15,19,20.15 en 21.30 u.: „Kowloon connecti on”, 16 jr Aangekomen schepen op vrijdag: Bierum, Gent, Beverwijk; Prinses Mar griet, Cherbourg; Trident Rotterdam, Ant werpen; Likhosla, Emden; Nyanga, Rot terdam; Ocelot, Portsmouth; Osirus, Portsmouth; Opportune, Portsmouth; Speyer, Rotterdam; Esso York, Rotter dam; TS 41 Rough, Cont. Plat; Herman Suhr, Antwerpen, IJmuiden; Ogden Fra ser, Antwerpen, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; British Vine, Im- mingham; Bismarckstein, Peterhead; Gorch Fock, Beckingham, IJmuiden; Fri- del, Kingslynn, IJmuiden; Allied Trader, Tilbury; Starachowich, Gdansk, IJmui den; Allied Trader, Tilbury; Ibis 5, Cont. Plat. Vertrokken schepen op vrijdag: Farnel- la, Hull, Velsen; Jan, Bremen; Regu- liersgracht, Buly; Annelise Tholstrup, New Ross; IJmuiden; Unkas, Rotterdam; Border Castle, Rotterdam; Will Mary, Gre at Yarmouth; Pamir, Great Yarmouth; Hudson Service, Cont. Plat; Viking Servi ce, Cont. Plat; Friesland, Noordzee; Maas- borg, Delfzijl; Prinsenborg, Delfzijl; Twe- bro, Rotterdam; Hoegh Transporter, Middlesborough; Baltyskiy 54, Antwer pen; Lynx, Londen; Ared, Limmerick; Baltyskiy 61, Klaipeda; Sundex’ Brunsbut- tel; Heriot, Belfast, IJmuiden; Iggesund, Iggesund; Prof. Vodnyanitskiy, Turku; TS 42 Rough, Cont. Plat; Diogenes, Rot terdam. Aangekomen schepen op zaterdag: Cor dillera Express, Felixtowe; Keeferjo, Djedda; Arteaga, La Pallice; Alca, Hami- na, Velsen; Neptunus, Tananger, IJmui den; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Tor Britannia, Gotenburg; Kenrix, Ro chester, IJmuiden; Star Amalfi, Brake, Velsen; Haico Holwerda, Rotterdam, IJ muiden; Saturnus, Lerwick, IJmuiden; Hohentor, Esbjerg, IJmuiden; Esso Se vern, Fawley; Tokei Maru, Klaipeda; Es sex Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Adolf Flint, Norwich, IJmuiden; Anda, IJmuiden, Ant werpen; Lady Sandra, Ipswich; Corvus, Ipswich. Vertrokken schepen op zaterdag: Glori- osa, Rotterdam; Ettrick, St. Nazaire; Fle voland, Antwerpen; Nyanga, Bremen; Guardian, Cont. Plat; Petrolina, Algiers; Yogyakarta, Hamburg; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Gazelle, Hull; Liktloslavl, Black Sea; Noordzee, Cont. Plat, IJmuiden; Am- bronia, Gibraltar; Esso York, Southamp ton; Alida Gorton, Gevle; Tor Britannia, Gotenburg; Ibis-V, Cont. Plat; Hohentor, Cont. Plat, IJmuiden; Marinus Smits. Aangekomen schepen op zondag: Jana Weston, Neath River; Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Valiant, Peterhead; Teadika, Bremen; Holstenstein, Bremen; Vigsnes, No-irana, IJmuiden; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Santo Amaro, Le Havre; Paul Schroder, Antwerpen; Goteland, Ha- De knapen kwamen zaterdagavond naar de bar om de eigenaar, met wie ze ruzie hadden, eens hartgrondig de waarheid te zeggen. Het liep allemaal slecht af. Een barbezoeker werd bij de ingang afgetuigd en de ruiten van de bar (4 bij 2 meter) werden met een fiets aan diggelen gegooid. Bij z’n aanhouding door de politie verzette de 18-jarige zich zo hevig, dat hij in de politieauto het raam van een portier stuk- trapte. BEVERWIJK. Andermaal wordt in het vrouwentrefcentrum „Sara Burger hart” een themabijeenkomst gehouden. Woensdag 23 november gaat de heer Nol de Brie in op het alcohol- en druggebruik. Men begint om 10 uur in de soosruimte van ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof. Voor de kleintjes is crècheruimte beschik baar, terwijl over de tijdens de thema bijeenkomst besproken problematiek in de aanpalende bibliotheek een informa tiestand is ingericht. In december wil men een ochtend aan het maken van kerststuk jes wijden. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Ma. 20 uur „Soldaat van Oranje”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 19-21 uur, di. jeugd 15.30-17.30 uur. Bene- luxlaan: volwassenen 14-17.30 u. en 19-21 u. Jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u. Di. volwassenen 14- 15.30 u. en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Maan dag geopend van 19-21 uur, di. van 14.30-17.30 uur Het zag er zaterdagavond voor de feeste lijke prijsuitreiking van de postduiven- houdersvereniging „Het Atoom” uit Vel sen-Noord in de voetbalkantine van KIC op het sportpark Rooswijk aanvankelijk naar uit dat de belangstelling wegens de barre weersomstandigheden te wensen zou laten. Maar met het vorderen van de tijd kwamen toch een flink aantal ddui- vensportliefhebbers bijeen. Voorzitter P. van der Wiele herinnerde aan het afgelo pen slechte seizoen. Door zeer wisselende weersomstandigheden zijn verschillende vluchten uitgesteld of zelfs afgelast. De verliezen bleven echter beperkt. Activitei tenvoorzitter A. de Bot jr. ging daarna over tot de prijsuitreiking tezamen met de clubvoorzitter die nog eens dank bracht aan allen die de ereprijzen schonken. H. Podt werd met zijn vrouw extra bedacht aangezien hij het gehele seizoen de uitsla gen verzorgd heeft. Fraaie bekers, tinnen vazen en verzilverde schalen vonden hun weg naar de respectievelijke winnaars. A. de Bot werd generaal-kampioen. Hij kreeg de wisselprijs die vorig jaar was behaald door K. van Breemen. De verdere uitsla gen waren: 2. K. van Breemen 14209; 3. A. Timmer 12232 punten. De kampioensdui- ven oud: K. van Breemen, jong: A. de Bot jr. en de navlucht eveneens A. de Bot jr. De ereprijs driemaal Compiègne was voor A. van Leeuwen. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur „Verdwenen in de Bermuda Driehoek”. Stadsschouwburg, 20.15 u.. „Verwarringen” met Kitty Jansen en André van der Heuvel. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e- eeuwse stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Open: di. t/m za. van 10-12 en 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis: Expositie tekeningen en grafiek Tom Eyzenbach. Open: dinsdag t/m zondag 14.00-17.00 uur. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend dinsdag en donderdag van 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Buurthuis De Brulboei: maandag 19-20.30 uur bromfietsclub. Buurthuis De Planeet: maandag 19.00-20.15 uur handwerkclub. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 62, 10-12 uur creatief bezig zijn; 14.30-16.30 uur dansen: Oude, moderne en volksdansen. •Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden van 9-10 uur, tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9-10 uur. Tel. 02550-18830 en 22169. Spreekuur Santpoort: ma. en do. 9-10 uur. Her vormd Wijkcentrum, Burgemeester Enschede- laan 67. Sociaal Advies Bureau: woensdag 9-10 uur Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20; 11-12 uur Bureau Petrakerk, Spaarnestraat 8, tevens IJmuiden. Algemene Hulpdienst: Iedere werkdag van 9- 11 uur, tel 02550-18888. Velserbad. dinsdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10, 16.00-17.15 en 20-21.30 uur; damesles 8.50-9.20 uur; bejaarden 9.20-10.05 uur. Instructiebad Zeewijk, dinsdag dames 9-9.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Alleen open op woensdagmiddag en zaterdag de gehele dag. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Ma. 19 en 21.15 uur „Kissin Cousins”, 19.30 u.: „De gebochelde van de Notre Dame”. Luxor Theater, Breestraat. Ma 19 en 21.15 uur „Verdwenen in de Bermuda Driehoek”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat. Gehele maand november foto-expositie Nelly Poppen onder het motto „Zandschap”, geopend tijdens normale openingstijden bibliotheek De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie Franse kunstschilder Gérard Delaval, geopend t/m 25 november van 10-22 uur, behalve zondag. DIVERSEN De Nieuwe Slof, Kerkstraat. 19.30 uur Antiekvei ling. Kantine sportpark Adrichem, jaarvergadering BRC Kennemerland Openbare bibliotheek, Kerkstraat ma. volw. en jeugd 19-21 uur. Di. volw. en jeugd 14-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. - F OS®.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9