Milieu-klachtenkaart Communist Berghuis zwaait met moties Tuinhoudend Kennemerland bezorgd over wateraanvoer commissie Beverwijks amateurtoneel met moet volgens VVD gefrankeerd worden Vergadering recreatie- I I I I I I I I I I I 1 IJmond TAAIPOPPEN VERSIEREN IN DE LICHTBOEI Recreatie Oostertuinen Geen goedkeuring voor kantoorgebouw aan Büllerlaan BRIDGECLUB SANS ATOUT Huldiging NVV- jubilarissen Ld Kledingbeurs „Animo” BESTEMMINGSPLAN TER INZAGE Bridgeclub „Never Down” 11 1977 WOENSDAG 23 NOVEMBER 11 LIBERALE FRACTIE ZWAAIT MET MOTIE WENSEN: STADS WINKEL EN DOCUMENTATIECENTRUM ft NU OPPOMPEN GRONDWATER WORDT DURE GRAP le itste jeft ;n. ïn. nu □f nen van 3g RENOVATIEPLAN WIJKERTORENBUURT GEEXPOSEERD LI 1 N Hoge premie-aanslagen komen vaak onverwacht en soms minder gelegen. Gelukkig is daar wat aari te doen. Met een ABN pakketverzekering. Als u uw verzekeringen overzichtelijk hij de hand. En u betaalt één vast bedrag per maand. Dat maakt het toch zeker de moeite waard om uw verzekeringspapieren W met een deskundige 1 van de ABN 1 te bespreken? polissen daarin onderbrengt, hebt u al uw C.SPEETS ■i-iw C. BERGHUIS (ADVERTENTIE) Al uw verzekeringen net voor een vast bedrag per maand it vanaf (Van een onzer verslaggeefsters) ABN Bank 3 De oud-wethouder deelde mee de op merkingen die de socialistische frac tievoorzitter Vermeulen over de VVD als oppositiepartij had gemaakt, voor kennis geving aan te zullen nemen. Met betrekking tot het jeugd- en jonge renwerk vroeg de WD’er het college om in een mota nader op de decentralisatie van het welzijnsbeleid in te gaan. Gedurende deze termijn kunnen belang hebbenden bij burgemeester en wethou ders van Beverwijk schriftelijke bezwaren tegen de uitwerking van het bestemmings plan indienen. I De oer-liberaal Klomp bond het college op het hart, nog eens een keer met de bewoners van de duplex-woningen aan de Oostertuinen te gaan praten voor deze huizen worden gemoveerd of uitgebreid. Volgens Klomp voelen 17 van de 23 huur ders namelijk weinig voor verbouwings activiteit in en om hun huis. Zijn door ziekte gevelde farctiegenoot Lindeman wiens speech toen maar door de librale voorman Eiff wereldkundig werd gemaakt zag in de uitbreiding van de camping-mogelijkheden in Wijk aan Zee een vorm van compensatie voor het teruglopen van de hotelaccommodatie in Beverwijk en in de badplaats. vergoeding nog geen vier percent van de totale onderhoudskosten, die een kleine acht ton belopen. Wat het verkeer betreft, toonde Speets zich een pleitbezorger voor de belangen van fietser en voetgangers. Als alternatief voor het fietspad langs de Wijk aan Dui- nerweg drong hij verbreding en asfalte-’ ring van deze weg aan. Hij brak een lans voor een goede verbinding tussen de Alk- maarderweg en de tunnel, en achtte het niet uitgesloten dat Beverwijk mettertijd toch tot de bouw van een parkeergarage in de binnenstad zal moeten overgaan. Klomp meldde voornemens te zijn bij de samenstelling van een afspiegelingscolle ge ook de politieke kleur van de burge meester in zijn beschouwing te betrekken, zijn betoog afsluitend met de cryptische woorden: „Overigens heb ik geen behoefte een kogelvrij vest aan te trekken om op 2 september 1978 terug te komen”. BEVERWIJK. Het vorige week door het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” aan b. en w. aangeboden buurtverbete- ringsplan is momenteel te bezichtigen in de gemeentelijke voorlichtingsstand, die is te vinden in de openbare bibliotheek aan de Kerkstraat. De expositie omvat naast het plan zelf verschillende foto’s en andere bijlagen. Belangstellenden zijn van harte welkom. De eerste motie handelde over de gehe- me brief van Hoogovens aan de Minister van Binnenlandse Zaken. Berghuis vroeg de raad zijn verontwaardiging over deze stap van Hoogovens te delen en deze in menging door Hoogovens onheroepelijk af te wijzen. De tweede motie diende als steun aan het inititatiefcomite voor de werkgelegenheid en welzijn in de IJmond en de laatste motie handelde over de drei gingen en afwijzing van de neutronenbom. Berghuis sprak geruime tijd over de situatie bij Hoogovens. „Steeds meer men sen delen de standpunten van de commu nisten, dat alleen door actie en onderlinge solidariteit de werkgelegenheid en het le venspeil in de IJmond kunnen worden gehouden. Terecht, zo merkte hij op, laten de Hoogovenwerkers zich niet intimideren door het geklaag van de directie over de verliezen die er zouden zijn. „Per jaar maken de banken door Hoogovens 350 miljoen gulden winst. De directie boekt dat verlies omdat zij dat geld naar de bank overmaakt. Maar voor deze verdwijntruc willen de werkers het gelag niet betalen”. Volgens Berghuis eisen de werknemers een stukje van de grote appel voor de dorst, die de directie uit vroegere winsten heeft gevormd. Daarin zit nu 1,5 miljard gulden. BEVERWIJK. Actueler kan het haast niet. Terwijl het hemelwater bij bakken naar beneden komt en de akkers onder water zet, kwamen de leden van de afde ling Beverwijk en Omstreken van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond bij een om zich te buigen over het vraagstuk „Aan- en afvoer van water”. tingsvergaderingen zette hij vraagtekens bij die baan, die de gemeente ongeveer 1 miljoen gulden kost. „Wij zagen de priori teit anders. Na gesprekken met vereni gingsbesturen en sportbeoefenaars willen wi u wel stellen dat wij geen enkele behoef te hebben om ons tegen deze nieuwe atle tiekbaan te verklaren”. Tegen de bouw van een belastingkan toor op het terrein dat omsloten wordt door Büllerlaan, Heemskerkerweg, Prof. Oudlaan en Kranenburgplantsoen waren onder meer door omwonenden bezwaren ingediend. Gedeputeerde Staten vinden dat een goedkeuring tot kantoorbestemming aan dit terrein moet worden onthouden. De motivering is, dat een kantoorgebouw veel verkeer aantrekt, dat de hoogte niet past in de omgeving van laagbouw, dat het de privacy van de omwonenden aantast en dat een flinke windoverlast moet worden gevreesd. Het was aan Gedeputeerde Sta ten bekend dat de belastingdienst inmid dels is uitgeweken. schap de Uitgeester- en Heemskerker- broek is opgesteld in samenwerking met het gemeentebestuur van Heemskerk, zo spoedig mogelijk weer moet worden opge pakt om tuinbouwend Kennemerland in de zomermaanden van water te voorzien. Als afgevaardigden naar de jaarverga dering in Alkmaar werden aangewezen de heren Joh. Splinter, T. Wentink en F. J. van Wijngaarden. slagring 36crt BEVERWIJK. Groep 1: 1. Gbr. Bierman 127, 2. Beers-Beentjes 121, 3. Spruit-Eijking 115, 4. Groot-den Heijer 114, 5. Stuurman-v. Groningen 112,6. Fam. v. Roon 109, 7. Kleijn-Luijendijk 107, 8. Hoogsteder-Sloof 101, 9. Kuil-Luijendijk 96, 10. Koster-Lieftink 78. uden l- Handig haakte hij in op het verse ont werp regeerakkoord tussen de VVD en het CDA en vroeg zich af wat de gevolgen zijn voor de samenwerking hier in Bever wijk tussen de PvdA en het CDA. „Is de PvdA bereid om de derektieven die zeker uit Den Haag zullen komen, uit te gaan voeren?” Berghuis kwam nog even terug op de atletiekbaan. Tijdens de commissiebegro- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Het verbeteren van de milieu-mentaliteit van de Beverwijkse burger ligt de VVD na aan het hart. Na mens de liberale fractie pleitte C. J. Speets gistermiddag niet allen voor de invoering van glascontainers, maar hield hij ook een motie achter de hand voor het geval het college zijn voorstel om gefran keerde milieu-klachtenkaarten te gaan uitgeven niet zou overnemen. BEVERWIJK. De afdeling Beverwijk van het NW gaat donderdagavond 24 november in het gebouw De Wijkerbaan aan het Pres. Kennedyplein een aantal jubilarissen huldigen. Na het feestelijk ge deelte van deze bijeenkomst, die om 20 uur begint, wordt er gekiend. BEVERWIJK. In het Stadskantoor komt woensdagavond 30 november de commissie voor recreatie-aangelegenhe- den in openbare vergadering bijeen. Ter sprake komen onder meer het duingebied achter Heliomare, de gang van zaken met betrekking tot het recreatieschap Alk- maarder- en Uitgeestermeer en een voor stel tot verhoging van de huren van de strandexploitaties. C 13 uw brochure pakketverzekering Groep 2: 1. Hilbers-Kluft 134, 2. Fam. Zwaneveld 127, 3. Tabak-Hoogeboom 125, 4. Schipper-de Wit 114, 5. Fam. Hooge- boom 105, 6. Belterman-v. Zutphen 104, 7. v.d. Lugt-Smolenaars 104, 8. Gbr. Wela- gen 95, 9. Hoen-Hoogeboom 89, 10. Rasen- berg-Eijking 83. Groep 3: NZ: 1. Eijking-Duin 142, 2. Zoontjes-Portegies 112, 3. v. Bergen-Por- stemper 89, 4. Kleijn-Gijsbers 87, 5. Gbr. de Jong 70; OW: 1. Fam. Mooij 120, 2. v. Leeuwen-Rumpt 113, 3. Fam Berkens 98, 4. Leitner-v. Straten 91, 5. Portegies-Nu- man 78 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De communist C. Berghuis, die als fractievoorzitter woensdagmiddag bij de eerste dag van de begroting alleen zichzelf „voorzat” omdat partijgenoot N. Dudink zich als raadslid had teruggetrokken, kwam met drie moties op de proppen. Grootste probleem vormt daarbij de aanvoer van het water, want uit het bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp van de wet op het gebruik van het grondwater kan worden afgeleid, dat er in de toekomst voor opgepompt grondwater fors zal moe ten worden betaald. /In onze regio wordt door de tuinders gedurende de zomermaanden op ruime schaal van opgepompt grondwater ge bruik gemaakt, om daarmee de te velde staande produkten te besproeien. Gezien de toekomstige financiële consequenties leek het de leden van de Boeren- en Tuin dersbond gewenst, de andere mogelijkhe den van wateraanvoer te gaan bekijken. Met name de aanvoer van water uit het Alkmaardermeer wordt daarmee weer actueel. Een bespreking tussen vertegenwoordi gers van de Uitwaterende Sluizen, Hoog ovens en het waterschap De Lange Rond over de eventuele in bedrijfstelling van de Hoogoven-Nekslootwatertransportleiding wees uit, dat hiermee nogal wat tijd en moeite gemoeid is. Bovendien stelde Hoog ovens dat het staalbedrijf het tot zijn ver antwoordelijkheid rekent om het dakwa ter van de gebouwen op te vangen en dit via de bergvijvers op de juiste tijd in het tuinbouwgebied te brengen, maar dan over het weer in bedrijf stellen van de Nek- sloot-transportleiding wilde overlaten aan die instanties, die daar meer belang bij hebben. De water-transportleiding is echter op verschillende plaatsen onderbroken door de aanleg van wegen en is voor het overige door de geringe doorsnede ook niet zo aantrekkelijk. De leden drongen er bij voorzitter T. Wentink op aan, dat het realiseren van het uit ’73 daterende doorspoel- en verver- singsplan, dat voor het toenmalige water- jen met iaat mheid I BEVERWIJK. Vanaf donderdag 24 november ligt gedurende veertien dagen op het Stadskantoor ter inzage de uitwer king Van het bestemmingsplan „Meere- stein-Hofland 1974”, gedeelte Meerestein/ Hoogdorp gelegen tussen de Van Riemsdijklaan en de grens met de ge meente Heemskerk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben hun goedkeu ring onthouden aan een gedeelte van het bestemmingsplan Meerestein-Hofland, zoals dat op 14 september werd vastge steld door de gemeenteraad. De onthouding betreft het terrein aan de Büllerlaan waarop een nieuw belas tingkantoor zou worden gebouwd. De be lastingdienst is inmiddels uitgeweken naar een terrein in Heemskerk bij de scholengemeenschap aan de Jan van Kui- kweg/hoek Plesmanweg. BEVERWIJK. De vereniging „Ani mo” houdt zaterdag 26 november van 13 tot 17 uur de laatste kledingbeurs in dit jaar in het verenigingsgebouw van de ge reformeerde kerk aan het Moensplein. Zo als bekend is de opbrengst bestemd voor het jubileumconcert op 11 november 1978. Evenals vorig jaar maakte Speets wat het begrotingshoofdstuk „sport” betreft bezwaren tegen de wijze van subsidiever lening. Volgens de WD krijgen de subsi dies het karakter van permanente inko mensoverdrachten, terwijl individuele subsidiëring van verenigingsactiviteiten altijd een tijdelijk karakter zou hebben. Speets kondigde aan, de voordracht met betrekking tot de renovatie van de atle tiekbaan kritisch te zullen benaderen. Hij “noemde het in dit verband spijtig, dat de buurgemeenten niet bereid zijn gebleken leen bijdrage in de kosten te betalen. I De jaarlijkse bijdragen van de diverse ^jyerenigingen voor het gebruik van ge- K Tmeentelijke sportterreinen moeten, vol gens de WD-woordvoerder, meer in over eenstemming met de onderhoudslasten worden gebracht. Momenteel bedraagt de BEVERWIJK. De stand in de onder linge competitie van de bridgeclub „Ne ver Down” is na vier wedstrijden in de tweede ronde als volgt: BEVERWIJK. Het Beverwijks Amateur Toneelgezelschap, dat zaterdagavond 26 november in „De Nieuwe Slof” het blijspel „Het testament van de duivel” opvoert, doet Rustige pogingen het amateurtoneel in Beverwijk te handhaven, vooral nu men kan «schikken over een nieuwe accommodatie. Daarvoor is niet alleen een groot publiek nodig maar moet men ook een achterban “ijgen van meer donateurs. Bovendien zou de vereniging graag beschikken over enkele herenleden die het team kunnen aanvullen. 1. Van Balen-Strengers 226,31; 2. mevr. Groen-W. Groen 223.81; 3. echtpaar Kra mer 217,61; 4. Tesselaar-Rozekrans 216.09; 5. Duin-Noldus 212,25; 6. mevr. Nieuwen- huis-Willems 211,34; 7. echtpaar Schaaper 208,12; 8. H. Schmid-H. Maks 207,98; 9. Duiker-Schuijt 207,30; 10. mevr. Reijkers- Schram sr. 205,72; 11. Klompe-Tesselaar 205,72; 12. Schram jr.-Nieuwenhuis 197,62; 13. mevr. Rahusen-Kuijs 195,65; 14. echt paar Dekker 195,25; 15. dames Hoedema- ker-Schaper 192,98; 16. ds. Thorbeck-v.d. Kommer 192,71; 17. Noordermeer-de Reus 183,44; 18. mevr. Schmid-v.d. Kommer 182,01; 19. mevr. Louwe-mevr. Kuijs 168,61; 20. Ronde-N.N. 148,10. i iljanten lof 20 4620,- BEVERWIJK/HEEMSKERK. Taai- poppen versieren is een activiteit, die woensdag 30 november in buurtcentrum De Lichtboei kan worden beoefend. Met glazuur en snoepjes worden onder leiding van Selma de Wolff de taaipoppen tot ware kunstprodukten opgesierd. Belang stellenden moeten wel zelf een taaipop en een deksel van een schoenendoos mee brengen. Men begint om 14 uur in de Lichtboei aan de Maasstraat 5 in Heems kerk. De kaarten voor de voorstelling van zaterdagavond zijn verkrijgbaar aan de zaal. Donateurs en nieuwe leden kunnen zich opgeven via de volgende adressen:. D. Mnchem, Bergerslaan 40, telefoon 23740; mevr. Gelderman, Wilgenhoflaan 2, telefoon 156; mevr. Van Eikhöf, Moezelstraat 22, telefoon 36335 of bij G. Wijnstekers, Flora cat 50, telefoon 25403. model elgoud. Wij helpen U kunt mij helpen door toe te sturen. Dhr./Mevr.: Adres: Woonplaats:Tel.: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor:1I In ongefrankeerde envelop zenden aan: ABN Bank, Afd. O.D. 50, Antwoordnr. 1555, 1000 PA Amsterdam.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11