TYBB klaar voor bouw hal Grondprijs in Haarlem aanzienlijk duurder HVB EN KNBSB VERHUIZEN MOGELIJK NAAR SANTPOORT buitenspel 5dagen" PERZEN verhoop [Nieuwe opzet ijudo-training tin district IN ZAALVOETBALCOMPETITIE Winterzeskamp I ^1' Familie-zwemmen Laatste autorally spannende strijd i CQ BRC Kennemerland houdt open huis I Souwens Autoverhuur Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 I EEN GOLF HUREN? Bij Bouwens sturen! 26 NOVEMBER 19 7 7 I 9 t 3750,- 675,- ƒ290,- ƒ295,- 198,- 7950,- 11750,- 5900,- 4750,- 2700,- 2950,- 1475,- ƒ4900,- ƒ2475,- 1175,- 27,50 per dag, inkl 100 km en verzekering Excl BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag 1 1 Ï1 ÏV. Bouwjaar (Cl JA 1977 LTD., kochten wij de gehele voorraad op inh. 536 origine le Perzische Tapijten. Kortingen 40-65%. Profiteer van deze schitterende partij. Old Bidjar 256x344 cm., van 19750,-, nu voor Berate, 268x379 cm., van 27500,- nu voor Old Bidjar, 205x301 cm, van 15750,- nu voor Kesjian, 182x294 cm, van 12500,- nu voor Sparta, 209x324 cm, van 6950,- nu voor Ardabil, 203x302 cm, van 7900,- nu voor Heriz, 204x302 cm, van 3950,- nu voor Ghiun, 129x232 cm, van 12500,- nu voor Lilian, 170x274 cm, van 6500,- nu voor Hamadan, 174x276 cm, van 3650,- nu voor Russian Invahan, 201x297 cm, van 8900,- nu voor Hamadan, 138x209 cm, van 1750,-nu voor Hamadan, 94x160 cm, van 775,- nu voor Old Belouch, 93x161 cm, van 850,- nu voor Anatol Yastik, van 425,-nu voor Pillows-ezeltassen-kleedjes-lopers, etc. jH koning der tapijten cfeteeuw Dorpstraat 10, Bergen, telefoon (02208) 3700. WOENSDAG 23 iger- 126, I lende ereplaatsen in de wacht. De eind stand van prestatieklassement is: 1. Jan van Wijk 210 pnt.; 2. Hans van Leeuwen 203 pnt.; 3. Henny van Lent 199 pnt.; 4. Ab Harren 190 pnt.; 5. Frits Dreyer 134 pnt.; 6. Henny van Leeuwen 105 pnt.; 7. John de Bie 91 pnt.; 8. Nico Wegkamp 63 pnt.; 9. Peter v.d. Knoop 48 pnt.; 10. Wim Koene 46 pnt. Wegens opheffing van Lon- dens International Carpet LTD., kochten wij de gehele 27 SPORT I J (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) w. I -J MW:®»» BARRY HUGHES 1’35 fjuie 18 7 .".WO In het forum hebben zitting de sportarts dokter Weidema, trainer Barry Hughes Hoofddorp: hoofdklas: SC Robeo- IJ- mond’73 2-3; derde klas G: BVH- Koppers 4-3; derde klas H: Sea Gulls- Meervogels 1- 3; derde klas J: Zandvoort’75- De Meer 5-7; Vermeer G&W- Paradiso Boys 1-1. GILZE. In de omgeving van Ooster- hout, Tilburg en Eindhoven, is de tweede Christobar-rally verreden. Deze laatste Nederlandse rally telde mee voor het ral- ly-kampioenschap in de categorie III (na tionale licentiehouders). Op de korte klas sementsproeven konden de internationa le rijders zich nog een keer uitleven, ter wijl de nationale zich moesten weren in de strijd om de ereplaatsen. elke deelnemende club een prijs te winnen. Voor de jeugdklassers zal een vrijwel iden tiek programma afgewerkt worden. Op zondag 4 december houdt de zwemvereniging HPC zogenaamde fa- milie-estafettes. De ploegen moeten be staan uit vier leden van één familie. Leeftijden zijn niet vastgesteld, maar men zou graag zien, dat het kwartet bestond uit twee jongeren en twee ou deren. Er moet dit jaar 4 x 25 meter rugslag worden gezwommen. Dat is vastgesteld door de familie Kooyman, die de wisselbeker beschikbaar heeft gesteld. v Wanneer we dan nog geen antwoord hebben, dan gaan we verder met de gemeente Velsen praten. Het is in ieder geval zeer interessant, want het scheelt In een gesprek met onder meer stads architect Peters en vertegenwoordigers van de gemeente Velsen hebben de afgevaardigden van de HVB en de KNBSB vorige week van gedachten gewisseld over het plan. Wim Roosen: „Het ziet er allemaal heel geschikt uit. Er is genoeg parkeergelegenheid en het gebouw ligt vrij centraal in de regio die we bestrijken. Hoewel we natuurlijk als Haarlemse Voetbalbond liever binnen O O 0) 0) D O’ cd’ Q. 5’ CQ a> Haarlem (Beijneshal): res. derde klas D: Telefonia 3- Van Meeuwen BC 2 5-4; De Brug 2- Internationaal 2 0-2; res. derde klas E: M. de Vries 2- North End 2 5-1; res. derde klas G: Telefonia 4- Fluor 2 2-4; res. derde klas H: Au Bout 2- Kennemerland 3 1-5. 0) n> w w o derden cjenweg Redactie: Hans Botman Tel. redactie: (02550) 15389 De laatste bespreking met de ge meente Haarlem dateert van 10 okto ber. De gemeente had aan de beide bonden beloofd om binnen een maand uitsluitsel te geven. Tot op heden heeft de gemeente Haarlem nog niets van zich laten horen. Wim Roosen, secreta- ris-administrateur van de HVB: „Wij hebben de gemeente Haarlem vorige week in een brief verzocht om voor 10 december iets van zich te laten horen. Hetzelfde heeft de KNBSB gedaan. Op deze eerste training verschenen er E- zo’n 25 judoka’s, die allen op uitnodiging l iaanwezig waren. Voor een inleidend woord was de vice-voorzitter van het dis- trict Theo Klein naar Zaandam gekomen. Hij maakte alle aanwezigen duidelijk, dat t het de bedoeling is om nu een serieuze l poging te ondernemen bij het opnieuw I opzetten van de training. „Dit zal,” zo zei hij, „ondersteunt worden door het organi- EMeren van wedstrijden voor districts l. teams, zodat het op zondag trainen ook een wezenlijk doel krijgt”. Uiteraard een noodzakelijke vanzelf- fr^sprekendheid, die echter voorheen vreemd f genoeg altijd heeft ontbroken. De hoop werd ook uitgesproken over het vinden Bjvan een sponsor, die naast het budget van »;het district zou kunnen inspringen in de te In de spannende strijd dit jaar lagen alle concurenten dan ook zeer dicht bij elkaar, wat na deze rally dtis goede perspectieven geeft voor de toekomst. De equipes uit de Haarlemse regio, Faas/v. Zutphen, Steen- man/Smit en de dames Westerhof/De Fouw konden deze keer niet in de prijzen vallen. De Uitslag: 1-Richard/Dickhout, 2. Eedema/Niemeyer, 3. v. Espelo/Molken- boer. Uitslag van het Nederlandse rally- kampioenschap categorie III, nationale rijders: 1. en kampioen, G. v. Espelo/Nun- speet. 2. J. Kuipers Alphen a/d Rijn. 3. A. M. Bédorf/De Büt. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor eigen publiek in de Hillegomse Treslongsporthal zegevierde De ■■Kleine Beurs ruim met een score van 5-1 over hekkesluiter SC Robeo, dat daarmee [binnen een paar dagen zijn tweede nederlaag leed. Eerder verloor het in de Fanny Blankers-Koenhal te Hoofddorp met 3-2 van IJmond’73. E In het treffen met SC Robeo kwam Krijn l-van Grootveld voor De Kleine Beurs tot ken hattrick. Zijn neef Stef van Grootveld ►scoorde tweemaal. Hans van Driel Krol ►redde voor SC Robeo de eer. De Zand- kvoortse derby tussen Nihot en Rinko in de Heerste klas C, die ook in de Treslongsport- Jhal werd gespeeld, leverde een nipte 1-0 fcege op voor Nihot. Het winnende doel punt werd in de tweede helft door Gerard |N ij kamp gescoord. Het offensief van Rin- I ko om tot de gelijkmaker te komen, lever- |de niets op. Hillegom: hoofdklas: Kleine Beurs- SC [Robeo 5-1; eerste klas C: Nihot- Rinko 1-0; ’derde klas G: Koppers- Westo 2-0; Lansing ►Bagnall- Vrouwentroost 7-2; res. derde ►klas J: Concordia 2- Hoofddorp 4 3-4. E Nieuw Vennep: eerste klas C: Kroon- JSticker Stars 0-1; tweede klas E: Daltons- EBakker Zn. 6-2; derde klas J: SCW- FC EZandvoort Noord 2-4; res. derde klas K: EKroon 2- Sea Gulls 2 3-0. Verkoop: Donderdag 24 november, vrijdag 25 november, zaterdag 26 november van 9 tot 18 uur. Maandag 28 november van 13-18 uur en dinsdag 29 november van 9 tot 18 uur. maken kosten, zoals trainingspakken, reis- van Haarlem en fysiotherapeut Jack Groe- ■kosten bij wedstrijden buiten het district --‘■—t -> ■etc. Het is de bedoeling om voorlopig één ikeer in de 14 dagen te trainen, een trai nings opzet die ruimte laat voor trainer, [bestuur en judoka’s, om er achter te ko- |men of de zeker zinvolle training zich een jbestaanrecht kan verwerven. Hughes in forum bij De Kampioen (Van een medewerker) HAARLEM. In het clubgebouw in het Van der Aartsportpark houdt de HSV De Kampioen op vrijdagavond 25 november een forum en daarbij zal de onlangs afge treden voorzitter Jan van Riessen als ge spreksleider optreden. BEVERWIJK In het clubhuis langs het parcours van het sportpark Adrichem aan de St. Aagtendijk in Beverwijk, houdt de Beverwijkse rennersclub Kennemer land op zaterdag 26 november „open huis”. Er zullen verschillende race- en toer fietsen met ander materieel tentoongesteld worden om de mensen een indruk te geven van hetgeen er zowel letterlijk als figuur lijk allemaal te koop is. De wereldkam pioen van de profstayers, Cees Stam, heeft tüssen het rijden van twee zesdaagsen door de tijd gevonden om deskundige voorlichting te komen geven. Ook de toer club Le Champion is met een standje pre sent om inlichtingen te verschaffen over het rijwieltoerisme. „We verwachten veel van dit open huis”, zegt secretaris Arie Kelder van de BRC Kennemerland, „het gaat ons er niet zo zeer om dat we er leden mee winnen, maar het belangrijkste is om de mensen voor lichting te geven die willen gaan fietsen. Ze schaffen zich veelal een verkeerde fiets aan. Ook voor de ouders van jongens die de wielersport willen gaan beoefenen, is dit open huis van belang. Het is uniek en nog niet eerder voorgekomen dacht ik”. Men kan zaterdag bij Kennemerland te recht tussen tien uur ’s morgens en vier uur 's middags. Het heeft wel een beetje langer geduurd dan aanvankelijk was voorzien, maar het is nu eindelijk zover dat men bij de Haarlemse sportvereniging TYBB met de bouw van een sporthal op het complex in Schalkwijk kan gaan beginnen. Het is een voor een sportvereniging groots opgezet project. Men is al een aantal jaren met de voorbereidingen bezig geweest. f (Van onze judomedewerker) E HAARLEM - Het veranderde beleid van Ehet dist, ctsbestuur van Noord-Holland, I heeft o.a. geleid tot een nieuwe trainings- 'opzet voor de junioren en senioren judo- ■ka's. D zogenaamde districtstraining, ■waar de eerste vier in ieder gewicht voor ■worden uitgenodigd, heeft zich tot nu toe nog nooit in een grote belangstelling kun- E nen verheugen. Deze week werd een f nieuwe start gemaakt in de dojo van Hi- I kari in Zaandam, onder leiding van de I nieuwe trainer Cor van der Geest uit 1 Haarlem. Opnieuw verlies elefoón W voor SC Robeo De kans is aanwezig dat de administratie van de Haarlemse Voetbalbond het volgend jaar overgaat naar de gemeente Velsen. Samen met de Koninklijke Nederlandse Base- en Softbalbond zou de HVB zijn intrek kunnen gaan nemen boven een nieuw te bouwen bibliotheek aan het Burgemeester Weertsplantsoen, achter de Hagelingerweg in Santpoort (zie foto). Zowel de HVB als de KNBSB, (nu nog in Amsterdam gevestigd) zijn dringend om een grotere ruimte verlegen. Beide bonden zijn al jaren met, de gemeente Haarlem in de slag om daar een nieuw gebouw neer te laten zetten. Dat zou dan eventueel komen te staan bij het Pim Mulierspoi*tpark. ',e8tra«23 neveld, die zelf actief de wielersport heeft beoefend. De aanvang is om 20.00 uur. Tussen de bedrijven door zullen ook de prijzen van het prestatieklassement 1977 I worden uitgereikt en daarbij gaat de I hoofdprijs naar de kleine Jan van Wijk. Hij wist het als nieuweling tot vier over winningen te brengen en sleepte verschil- 80 47-53 rfiat 50 1^-58 I Om de leden nader te informeren en te beoordelen of zij eenparig achter het nieuwbouwplan staan, zal er op woensdagavond 30 november in de zaal van het Goede Herder Centrum aan de Laan van Angers een buitengewone algemene ledenvergadering worden gehouden. „Eindelijk is het zover!”, laat het bestuur in een convocatie aan de leden weten, „velen van u geloofden niet meer in het ambitieuze nieuwbouwplan. Het bestuur echter wel, maar dat we zoveel lastige klippen moesten omzeilen, konden we niet voorzien. Wij kunnen nu starten. U bent moreel verplicht om te konien. Een belangrijke beslissing, zoals het nieuwbouwplan met alle financiële consequenties van dien, mag en wil het bestuur niet alleen nemen. Dat moeten we gezamenlijk doen. Wij zullen u tijdens deze vergadering een uiteenzetting geven van alle facetten van het bouwplan. U moet mee beslissen. Daarom zal er tijdens de vergadering een stemming gehouden worden öm te beoordelen of we gezamenlijk achter ons plan staan. Het is een belangrijke vergadering, dat wel, maar niet saai, want we zorgen ook voor een muziekje en zo”. De agenda omvat twaalf punten en ziet er als volgt uit: 1. Opening onder het motto „Eindelijk is het zover” door voorzitter Joop Bakker; 2. Diashow van het nieuwbouwplan; 3. „Dat wordt aanpakken,, door Ben van Niekerk; 4. Uiteenzet ting over het bouwplan; 5. Exploitatie-overzicht op dia’s door Freek de Wildt; 7. „Roept u maar”, gelegenheid tot het stellen van vragen; 8. U mag niet achterblij ven”, Gerard Lammertink; 9. Pak aan ploeg, Joop Bakker; 10. Stemming; 11. Uitslag stemming; 12. Sluiting. Ook de prijzen van een op het parcours in het Spaarnwouderbos gehouden intpr- clubcompetitie op de dinsdagavonden met DTS (Zaandam), Kennemerland (Bever wijk) en De Bollenstreek (Lisse) zullen op de forumavond worden uitgereikt. Men verwacht van De Kampioen dan ook een grote opkomst. Voor de jeugd van De Kampioen is er op zondag 27 november in het clubhuis het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest. De heer Bos loper zal voor de allerkleinsten van de vereniging niet alleen een poppenkast voorstelling geven, maar ook weer zijn goocheltoeren vertonen. Na het bezoek van de Sint en zijn Piet worden er enkele tekenfilms vertoond. DRDIJ- wager- m 59. 1OILER Nog in il. On aanzienlijk in de grondprijs”. De twee L LIULOL.„ bonden schrokken van de grondprijs en ik zou het fijn winden als ik daar van de gemeente Haarlem: twee ton. In Santpoort zou het bedrag ongeveer op een halve ton komen. de gemeentegrenzen van Haarlem blij ven. Het is te hopen dat, wanneer de detailkwesties geregeld zijn, de bouw snel kan beginnen. Ik denk hierbij aan het voorjaar of de zomer van 1978”. Oorspronkelijk was het plan om bo ven de bibliotheek huizen te bouwen. Wethouder Meijer van Velsen: „Dat is discutabel. In de bouwcommissie is dit inderdaad aan de orde. De twee bonden hebben hier zelf een vestiging gevraagd --S- zou kunnen voorzien. Maar alles is nog erg prematuur. Er zijn inderdaad be raadslagingen aan de gang, maar er zijn nog geen concrete plannen. Ik sta er in ieder geval niet afwijzend tegen over, omdat ik op deze manier twee zdken oplos. Aan de ene kant is zowel de HVB als de KNBSB geholpen en aan de andere kant heeft de ruimte boven de bibliotheek een goede functie gekre gen. Maar nogmaals, het hele bouwplan moet de raad van Velsen nog passeren, dus er kan nog wel een tijd overheen gaan. Veel zal ook afhangen van de houding van de HVB en de KNSB”. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM In het Van der Aartsport park houdt de Haarlemse wielerclub De Kampioen op zondag 18 december een winterzeskamp en nodigt daarvoor ook de nabuurclubs De Bollenstreek (Lisse), De Bataaf (Halfweg), DTS (Zaandam), Ken nemerland (Berverwijk) en Olympia (Am sterdam) uit. Zo’n keer of zes achtereen organiseerde men van De Bollenstreek een1 winterzes kamp, maar dat gebeurt dit jaar niet en daarom heeft men van De Kampioen de draad opgenomen. De Bollenstreek had daartegen geen bezwaar. Het organiseert zondag 11 december een superstarwed- strijd vbor de eigen leden. Het programma van de winterzeskamp ziet er als volgt uit: 10.00 uur: balspel per pïoeg; 10.30 uur: hardlopen over 3,6 km; 11.00 uur: versprin gen; 11.30 uur: basketbal; 12.00 uur: esta fette; 12.30 uur touwtrekken. Er mogen op elk onderdeel steeds ande re mensen ingezet worden. Een keer mag de „joker” ingezet worden en dat levert een dubbele puntentelling op. Er valt voor In het Westbrabantse Putte, is de daar sinds enige tijd was er een deputatie van Roy Schuitens wielervereniging „De woonachtige beroepswielrenner Roy Schuiten in het huwelijk Kampioen”, onder aanvoering van voorzitter Aad Straver. getreden met Hill Janssen, dochter van de bekende sportmas seur Leen Janssen. Dit „Zandvoortse” huwelijk in het zuiden Twaalf junioren vormden met fietswielen een ere-haag en des lands trok de belangstelling van vele bekenden in de boden via Iloy Fennis een cadeau aan. Namens de hele vereni- wielersport (op de foto rechts Jap Janssen.) Vanzelfsprekend ging deed dat Aad Straver.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 27