p in de vishcil voor terrein aan Huiderlaan SI w Onderzoek naar afslagen vanaf O- Werkgroep maakte fraai plan Speelterrein, parkje en woonerf Politie sleepte container weg „Ik heb me laten overhalen door de woningnood in Velsen” 4- Verlanglijstjes Slopen zeer I sterft uiteen w w Woonerf Beheer F inancieel Tel Commissie vergadering Speelterrein 1 I I Eén geheel Pv jas O Benoemingen Parkje Tegengesteld Platenconcert in „De Jansheeren” 1 T I- NOVEMBER 19 7 7 WOENSDAG 2 3 rj> 5 z 2. Ö2 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Werkgroep Kindervreugd heeft de gemeente een ontwerpplan aangeboden voor het terrein tussen Elink Sterkstraat, Huiderlaan en Oostertuinen, waar nu de vervallen speeltuin nog is naast een braakliggend terrein. Het plan omvat veel meer dan ver nieuwing van de speeltuin, want het totale plan omvat nu drie op elkaar aansluitende onderdelen, namelijk een kinderspeelterrein, een parkachtig gedeelte met een trapveldje en het woonerf Elink Sterk straat. 1 MM K Bibs ijk w HU'DER LAAN stoep v. 4, -ïtsuv A«*‘ A»<- ’’tHuwnte I i te aan Wat het beheer betreft zou het speelter- Haarlemse wethouder laat bezwaren tegen woningbouw in recreatiegebied vallen verwerken. Daarpm staat op verkenningen van het deelplan een paralelweg langs rijksweg 6 getekend. L ir Wethouder Voskuilen van W -UT Wilgenhoflaan parkeerstroken brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zondagmorgen 27 no vember kan men van half twaalf af in het dienstencentrum „De Jansheeren” weer luisteren naar veel gevraagde grammo foonplaten. Het speelterrein wordt aan alle kanten omgeven door een groenstrook en daar door ontstaat een grillige vorm, waardoor er enkele min of meer beschutte plekjes ontstaan. De speeltoestellen zijn voor het merendeel aan de huidige normen aange paste ontwerpen, die qua uitvoering (hout) goed passen in het plan. Gedacht wordt aan een speelcombinatie, een klimcombi- natie, een hangbrug, een wip, speelhuisjes, een zandbak, lage en hoge schommels en een gymnastiekstelling. Tevens is er een speeltuingebouwtje geprojecteerd van 20 tot 25 vierkante meter (twee toiletten, ber ging, kamertje) met een schuin pan nendak. Hét parkachtige geheel gaat aan de kant van de Elink Sterkstraat over in een tot woonerf ingerichte straat. De concrete in vulling van dit woonerf is in dit plan nog niet opgenomen, daar er nog niet voldoen de tijd was voor overleg met de bewoners van deze straat. Essentieel in het plan is wel, dat het parkeren geconcentreerd wordt op die gedeelten, waar het de bewo ners zo weinig mogelijk overlast bezorgt, namelijk aan de overzijde van de straat, op de parkeerplaats achter de flat aan de Wilgenhoflaan en aan het einde van de straat aan de zijde van de Wilgenhoflaan. Om de parkeeroverlast in de Elink Sterkstraat in toom te houden (Buurthuis Wijk aan Duin) wordt overwogen aan de Behalve wethouder Voskuilen deed ook ir. Vonk een opvallende uitspraak. Heette het op een vorige bijeenkomst nog dat afritten van rijksweg 6 ter ontsluiting van het recreatiegebied niet te realiseren waren, de kansen lijken gekeerd. Vonk: „Vroeger hebben we het storende element dat de rijksweg 6 vormde in dit gebied zoveel mogelijk willen negeren. We zijn van opvatting veranderd. Nu zeggen we: maak er gebruik van in plaats dat je je ervan afkeert. Met grote nadruk wordt door de werk groep gesteld dat het plan, ook al valt dat in z’n opzet in drie onderdelen uiteen, één geheel vormt en ook als zodanig moet worden beschouwd. Het is een buurtvoor ziening voor jong en oud waaraan grote behoefte bestaat. Het plan strekt dus veel verder dan vernieuwing van de huidige speeltuin. Bij het plan is geen kostenraming ge voegd, want dat is een te zware opgave voor de werkgroep die toch al zo knap werk heeft geleverd met een volledig uitge werkt plan, op bais van onder meer een buurtenquête en ideeën en suggesties die tijdens een in januari 1977 gehouden buurtvergadering naar voren zijn ge- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De eerstvolgende ver-’ gadering van de raadscommissie voor on derwijs en culturele zaken wordt op dins dag 29 november van half acht af in het Stadskantoor gehouden. De zorg Na prop wap voer met een aant beeli gem< rein volgens de werkgroep onder beheer van de speeltuincentrale moeten komen te staan en het parkachtige deel en het woon erf Elink Sterkstraat onder beheer van de gemeente(lijke) plantsoenendienst. VE meei ting Anti het a door maal den finar het c tenk; Raac hand Sti erop Prov geno delin een mili< steld ten r Me deel recei (Stic en c aan schr vorn sleet mevi veeh liere dikk gem: zich Stisa wijl gang Soci; spoe digh medi verv com: wet) ving: over de a: haar een 1 mur: dien: VI duid spec besc Hijz frac Veis sins Sam de s taak H< indr ring dien hanj ond< Wij enke opzi schr de d Na van Porc dien met -Het dier bij i ook. aan dien een VI IJmi haar Bijt best: best: kiesl lang doek afde 8 "«rWi/nr* 1 ’”.2 Be de z< den vaar te w men taris Vroi Het ligt wel moeilijk omdat die weg een doorgaande route is. Daarop wil men zo weinig mogelijk aan- en afvoer stroken hebben. We hebben er echter met Rijkswa terstaat, zij het niet met dé directie, over gepraat en we hebben de indruk dat het bespreekbaar is. Zo zou je kunnen komen tot een functie voor lokale ontsluiting met name op de rondweg rond Spaarndam’’. Vonk, leider van het projectbureau, rea geerde met die woorden op een betoog van Roel van Beek file de Enige Echte Neder landse Wielrijdérs Bond (ENWB) vertegen woordigde. Van Beek pleitte voor het se lectief autogebruik en tegen het bermtoe risme. Hij wilde de aantasting van het gebied beperken door doorgaande auto routes te vermijden. Zijns inziens moest de toe- en afvoer van het autoverkeer over een dezelfde route lopen. Doorgaande we gen wilde hij uitsluitend voor fietsers en wandelaars zien aangelegd. De parallel weg die in alle drie verkenningen voor Mooie Nel is ingetekend langs rijksweg 6, vindt hij niet nodig. „Maak maar afslagen van die weg, dan benut je de bestaande route. Het gebied van Spaarndam en Haarlemmerliede moet woonerf worden”. De ENWB kondigde aan voor 15 december een nota aan het bestuur te zullen zenden waarin de visie op het deelplan, waarvan nog niets vastligt, tot uitdrukking komt. De Spaamdammer Capelle, enige jaren geleden afgestudeerd met een scriptie over het gebied van de Mooie Nel, herinnerde wordt gebruik. Hij vreesde verzakking van Spaarnwoude als er een grote plas zou komen. „Penningsveer is nu éen rottroep. Er zijn al te veel grote boten”. Spaarndammer Warmerdam stipte het belang van de autochtone bevolking aan toen hij een dwarsverbinding, ook voor auto’s, wenste. „Mensen die uit Spaarn dam waar ze wonen, familie in Haarlem merliede of VijfHuizen willen opzoeken hoeven toch geen 15 kilometer omt te rij den?” Warmerdam vond het onbegrijpe lijk dat het poeltje bij Penningsveer zou moeten verdwijnen. Wethouder Voskuilen en ir. Vonk nodig den een jongeman Van Riel uit zijn com mentaar aan de stichting te zenden. Van Riel meende namens de jeugd te kunnen spreken en zei dat deze groep in de toe komst met de chaotische plannen van de bestuurders zou blijven zitten. In zijn slotwoord tot de vijftig belang stellenden dankte de wethouder voor de kwalitatief hoge inbreng. De vierde in spraakavond is maandag 28 november in de CSM-kantine in Halfweg. BEVERWIJK. Twee hoofd-agenten van de Beverwijkse politie staat een bevor dering tot brigadier te wachten. Hoofd agent J. Pijpstra’s benoeming gaat in met terugwerkende kracht tot 1 november. Hoofd-agent E. Kooij mag zich met ingang van 1 december brigadier noemen. Het parkdeel aan de zijde van Oostertui- nen omvat een trapveldje van 21 x 28 meter, met aan de uiteinden (achter de O w ir Ook al zonder dat het deelplan Mooie Nel van het recreatiegebied is gerealiseerd krijgt Spaarndam al veel autoverkeer te De werkgroep muziek draait dan achter eenvolgens het Ave Verum van Mozart en het concert yoor klarinet en orkest van dezelfde corhponist. Na de pauze kan men luisteren naar Con onor muoretu, tu, piccolo Iddio uit de opera Madame Butterfly van Puccini en naar de Boléro van Maurice Ravel. De toegang is gratis. aan de Speeltuincentrale heeft toegezegd voor verbetering van één van de speeltui nen. In 1978 zou „Kindervreugd” priori teit kunnen krijgen en het bedrag zou dan aan het onderdeel speelterrein kunnen worden besteed. Daarnaast wijst men op subsidiemogelijkheden voor het verbete ren van de woonomgeving (ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) en voorts wordt gesteld, dat de gemeente Beverwijk in de begroting voor 1978 al rekening heeft gehouden met zaken als woonerven en groenaanplant. Voorts zijn aan beide einden van de straat en bij de ingang naar het parkdeel ver keersdrempels geprojecteerd. Op een drietal plaatsen zijn versmallingen in het rijgedeelte aangebracht, voorzien van bij voorbeeld kleine bomen om daar het par keren tegen te gaan. Verder denkt men aan gevelbeplanting en dergelijke nog na der uit te werken voorzieningen. Vonk noemde het een illusie dat het landschap ongestoord zou kunnen blijven als het niet tot recreatiegebied werd omge vormd.” Als je die functie van bufferzone niet wil realiseren gaat het gebied verlo ren”. Het creëren van een plas op boezem- peil zou met zich meebrengen dat er 1 miljoen kubieke meter zand extra verzet moet worden. „Wat moet je daar allemaal mee? Bovendien kost het alles bij elkaar ongeveer tien miljoen gulden. Dat vind ik nogal veel voor het Verplaatsen van een probleem”, aldus Vonk. Capelle en dorpsgenoot Warmerdam gruwen overigens van het denkbeeld van de ENWB rijksweg 6 op twee plekken afslagen naar het recreatiegebied te geven. Tegengestelde belangen die ook naar vo ren kwamen naar aanleiding van de voor gestelde ontsluiting in het zuidwesten van het deelplen. Sportvisser Bout meende dat het fort bij Penningsveer als onderdeel van de nieuwe weg zou kunnen dienen. Liever nog moest het helemaal verdwijnen en kon er een tunnel worden aangelegd om het terrein in stand te houden. De heer Kronau van de Natuurwacht Zuid Kennemerland sprong ertussen: „Daar heb je het al. Dat fort ligt er hon derd jaar en er is een biologisch evenwicht ontstaan. Dat wil men nu weer gaan ver storen”. Kronau had er eerder op gewezen dat de Houtrakpolder nu al als vuilstort Al eerder had de Haarlemse bestuurder na een vraag uit de zaal laten weten dat hij geen moeite met „een klein aanslagje” dat Velsen via die woningbouw op het recrea tiegebied zou plegen. „Allereerst moet ik vragensteller erop wijzen dat het niet om een nieuw villadorp zou gaan maar om woningen voor de man met de kleine beurs. En verder is het zo dat die woning bouw in de discussie over de Noron-nota (Nota Ruimtelijke Ontwikkeling in Noord Holland-red.) naar voren is gekomen. We hebben de overloop-gedachte uit de jaren (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 640 kg. tong; 7 kisten tarbot en griet; 2036 kisten kabeljauw; 242 kisten wijting; 65 kisten schol; 139 kisten schar; 169 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: grote tong 17,73-17,19; grootmiddel tong 16,02-15,98; kleinmiddel tong 13,74; tong één 11,67; tong twee 8,73; tarbot 21,58. Per 40 kg.: flint 26-17, steenbolk 52; bot 26-20; tong schar 180; tarbot 419-220; griet 271-168; kabeljauw één 200-126; kabeljauw twee 162-120; kabeljauw drie 148-124; kabel jauw vier 120-90; kabeljauw vijf 94-64; schol één 110-104; schol twee 112; schol drie 110-92; schol vier 96-70; wijting twee 63; wijting drie 92-45; wijting vier 46-45; schar 90-46. De besommingen waren: KW 11 2.940,-; KW 152 1.640,-; KW 4 ƒ3.920,-; UK 208 11.000,-; IJM 207 en 1JM 209 ƒ21.000,-; IJM 211 ƒ15.100,-; UK 48 en UK 78 21.000,-; UK 135 en UK 145 16.200,-; UK 200 370,-; UK 218 en UK 236 12.800,-; UK 234 1.330,-; VD 19 en VD 73 24.600,-; VD 20 en YE 25 17.200,-; IJM 18 1.200,-; IJM 27 1.600,-. Wat de financiële aspekten betreft te kent de werkgroep aan, dat bij de opbouw van het benodigde kapitaal in de eerste plaats gedacht kan worden aan de 50.000,- die wethouder Bodewes jaarlijks 4—-OU4- nut* *t. 6 I r (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Haarlems wethouder Voskuilen gaat akkoord met de wens van de gemeente Velsen in de Velserbroekpolder enkele duizenden woningen te bouwen. De polder, gelegen tussen Santpoort Noord en de rijksweg naar de Velser-tunnel, maakt deel uit van het recreatiegebied Spaarnwoude. Voskuilen was dinsdagavond in De Linge in Haarlem Noord voorzitter van de derde inspraakbijeenkomst over het deelplan Mooie Nel dat door het stichtingsbestur van „Spaarnwoude” in discussie is gebracht. Voskuilen is een van de bestuursleden die de vijf deelnemende gemeenten en de provincie hebben aangewezen. „Vroeger was ikzelf pertinent tegen iedere aantasting van het grondgebied van Spaarnwoude. Maar ik heb me laten overhalen door de woningnood die in Velsen heerst”. zestig een beetje losgelaten. Daarom ben ik ervoor om Velsen die mogelijkheid in de Velserbroekpolder te geven”. doelen) een muurtje van hout of steen dat in de rug door een aarden wal wordt gesteund; een rolschaatsbaan van ge kleurd asfalt, waarvan het binnenterrein dat lager ligt ’s winters als ijsbaantje kan fungeren en dus geëgaliseerd moet zijn; een zithoek met bankjes, tussen het groen in (beschut), betegeld en hoger gelegen; enkele plekjes met (speel)gras; verschillen de wandelpaden die het geheel doorkrui sen van asfalt of grint; veel bomen en struiken; beveiligde ingangen met zoge noemde hinderhekjes en zo gelegen, dat het park vanuit de gehele buurt gemakke lijk bereikbaar is. Verder wordt in het plan gepleit voor de nodige afwisseling in hoog te, want buiten het voetbalveldje en het binnenterrein van de rolschaatsbaan hoeft het terrein niet vlak te zijn. In het stukje gras bij de ingang Oostertuinen zou men graag een zo mogelijk volwassen boom geplant willen zien. eraan dat hij zich destijds nogal had afge zet tegen het plan zoals het toen in ontwik keling was. De inhoud van de huidige alternatieven vond hij echter heel wat sympathieker. Toch had hij nog kritiek. „Ik vind dat de nota op een te ver punt begint. Waar is de nul-verkenning? We hebben er wel drie gekregen maar ik had wel een tekening willen zien zonder dat er een nieuwe plas was ingetekend. Boven dien wil ik wel aangetoond zien dat er meer water moet komen. Wethouder Voskuilen voerde aan dat de huidige plassen in Noord-Holiand al vol met boten zijn. „Wij hebben echter niet gedacht aan de mensen met de grote zwar te jachten maar de man met smallere beurs. Meer wateroppervlak voor de re creatie is echter wei nodig”. Ingenieur Vonk sprak tegen dat Mooie Nel eenzelfde karakter als Houtrak moet krijgen”. Dit zijn slechts schetsen die functies aange ven. Pas als het stichtingsbestuur zijn programma van eisen heeft opgesteld kan er eenontwerper worden aangetrokken”. pleit ervoor de plas aan te leggen op boe- zenlpeil en niet op polderpeil zoals het voornemen is”. Capelle toonde zich ver ontrust dat de Veerpolder aan stadsuit breiding van Haarlem ten gronde zal gaan. Ik meen dat het plan erg veel op het deelplan Houtrak (al uitgevoerd-red.) gaat lijken. Kan het nou niet wat simpeler? Ik (Van onze streekredactie) HAARLEMMERMEER. De politie van Haarlemmermeer heeft maandagoch tend een truck met oplegger moeten weg slepen voor het aquaduct over rijksweg 4 bij Roelofarendsveen. Het hoogste punt van de container op de oplegger bereikte 4 meter 32 terwijl de doorgangsruimte van het aquaduct maar 4 meter 15 is. De container die het aquaduct dus niet kon passeren, was echter al behoorlijk bescha digd. Na onderzoek bleek de 30-jarige chauf feur uit Breda de onderzijde van een via duct te hebben geraakt op rijksweg 9 tus sen Uitgeest en Heemskerk. Het viaduct liep geen noemenswaardige schade op. De container wel. De politie van Haarlemmer meer heeft de combinatie achteruit om hoog moeten slepen naar het terrein van Rijkswaterstaat. Daar is de container overgeladen. bracht. Het plan is inmiddels aan alle omwonenden voorgelegd (in september 1977), daarna verder uitgewerkt en deze week aangeboden aan wethouder Bode wes van de gemeente Beverwijk, die heeft laten weten, dat de werkgroep nog dit jaar de gelegenheid krijgt het plan tijdens een vergadering van de betrokken raadscom missie toe te lichten. Bij de voorbereiding zijn naast de bewoners ook de speeltuinaf- deling en -centrale betrokken geweest en het project werd begeleid en ondersteund door de buurthuisstaf van „Wijk aan Duin”. j toezeggen dan dat de ingebrachte J ideeën werden genoteerd. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Meer dan een van beide voorgaande bijeenkomsten is de derde inspraakavond over het deelplan Mooie Nel van het recreatiegebied I Spaarnwoude gekenmerkt door ver- i langlijstjes van belangstellenden. We- j J liswaar komt de vijfde december steeds I (dichterbij, wethouder Voskuilen die i de bijeenkomst voorzat), was niet in staat voor Sinterklaas te gaan spelen. J Hij noch ingenieur Vonk, hoofd van het I projectbureau Spaarnwoude, kon meer b 4nzv»rirtrtan rlar» Haf rlr» ir»rrahronkifn 5 Om een greep te doen uit de voorstel len van gisteravond: J aan te leggen; I leg wat zandstrandjes aan met be- schutting, met name voor kinderen; sneelviivers in nlaats van een crote spraakavonden wel een onmogelijk lange lijst van onmogelijk combineer- Jbare verlangens krijgen voorgescho- Iteld. ik in mijn gedachtenpatroon meene- J men”, was de meest vergaande uitdruk- I ontsluiting via afslagen van rijksweg p; I géén ontsluiting via afslagen van rijksweg 6; fietsenstalling; meer visplaatsen voor gehandi- I capten; trailer helling voor kleinere boten; sloten zo diep maken dat deze bevist kunnen worden.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6