PvdA mist samenhang in gemeentelijk beleid VVD in zijn sas met wethouder Scheeper Stisa en Komité Anti-Voorhaven willen toch milieuklachtenkaart CDA: Commissie Onderwijs wordt weinig bij beleid betrokken hcivcn- berichten PvdA ziet in Vrije School bedreiging voor onderwijs agenda -I I® Niet elitair Positief Teleurstelling over afwijzen door college Zorgen om OBD PvdA-Velsen houdt jaarvergadering „Onze scholen worden de dupe” 19 7 7 NOVEMBER 2 3 WOENSDAG IJMOND r I 3 In en om Haarlem WOONWARENHUIS Rh t; Beleid ontspoord EN TAFELLOPERS Wijk aan Zee Be./ l - Velsen-Noord *1 Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwijk J Kritiek in raad op gesloten bestuursvorm Stisa en SDAB IR. F. G. VAN HOEK r te (ADVERTENTIE) woens- Onafhankelijk Toneel met „Cran- IJ M UI E N LANGE nieuwstraat/marktplein TELEF (02550) - 15205 EN 10424 IO- et er lo er en an van zou oep. mten evor- oofd- i met nber. igang Na deze uitweiding kwam hij op de proppen met een cadeau: een alternatief wapen voor de gemeente Velsen uitge voerd in natuursteen. De rol van het lam met vaandel is daarin overgenomen door een ezel met troffel. „Een verwisseling die aanbeveling verdient” zei Porck toen het beeldhouwwerk voor het front van de gemeenteraad onthuld werd. De CDA-beschouwingen over „Sociale zorg en maatschappelijk werk” werden dat de aangetrokken beroepskrachten de dienstbaarheid hoog in het vaandel dient te houden. „Dat moet de nadruk krijgen om niet in oude fouten te vervallen. Ande ren een persoonlijke visie opdringen is uit den boze” aldus mevrouw Rootjes, duide lijk zinspelend op de zwakke kanten van de vorige Stisa-medewerker. Zij drong aan op bruikbare oplossingen voor alleenstaande bejaarden die zichzelf niet meer kunnen redden. Deze categorie wordt in de onlangs gepubliceerde nota „Ouder worden in Velsen” niet met name genoemd. „De vrees lijkt daarom gewet tigd dat deze groep onvoldoende aan dacht krijgt” aldus het VVD-raadslid, dat het punt „Stisa” afdeed met de opmerking De Beverwijker gleed uit bij de goten waardoor vloeibaar staal en het koelwater voor het staal stromen. De man stapte met beide benen in het kokende koelwater. Hij klom er zelf ook weer uit en meteen daar op hebben z’n collega’s z’n schoenen uitge daan en de benen met koud water be spoten. De man is door de ongevallendienst van Hoogovens naar het Rode Kruis Zieken huis gebracht. Het „alternatieve gemeentewapen” in steen dat gisteravond door het PvdA- raadslid mevrouw J. Bos-de Boer onthuld werd. De ezel in het wapen draagt een troffel. „Symbool van de bouwactiviteiten op welzijnsgebied die college en raad in Velsen nog voor de boeg hebben", aldus de PvdA'er J. H. Porck in een toelichting. Het beeldhouwwerkje is vervaardigd door de Santpoorter C. F. Berendonk. g I; adig- com- Van nnen toe- in de lang- >r de e in- er in t (i 2 n on de en De het aan voor larn- lem- sken rij- ijpe- ZOU 5; e 1- 1; >1 ie 5; er- m- ns- iet 18 r» f8 K »S r> ,S R. Wagenaar van DS’70 heeft zijn totale spreektijd gebruikt om zijn visie te geven op de koppeling van de jeugdwerkloosheid en het gegeven onderwijs. Hij wees erop, dat juist het technisch onderwijs in het verleden jongeren de kans had gegeven zelfvertrouwen te krijgen, omdat ze iets konden, al was het niet zozeer rekenen, taal of andere studievaardigheden. Door het algemeen vormend karakter van deze technische scholen in de laatste jaren wordt dit weer ongedaan gemaakt. „Het beleid is uit het spoor gelopen” conclu deerde hij. de ontwikkelingen rond de bedrijfsschool van Hoogovens, van de VVD naar de fu sieplannen tussen LTS en Huishoudschool en van het CDA naar het waarom van zo’n grote gemeentelijke inspectie en naar een beleidsplan voor de gemeentelijke school voor visserij en kleine handelsvaart met daarin de suggestie voor een internaat, gezien de vele leerlingen van uit het gehele land. melden van klachten geen preventieve werking op het bedrijfsleven zullen heb ben. Stisa en Komité zijn van mening, dat het doel van de kaarten niet die preven tieve werking is, maar een inzicht in de overlast, zodat bij het opstellen van wetten en voorschriften er een inzicht is in de klachten. Daarop kan de provincie dan bepalen waaraan het bedrijfsleven zich dient te houden. VELSEN. In een brief aan de ge meenteraad van Velsen tonen Stisa (Stich ting Samenlevingsopbouw) en het Komité Anti-Voorhaven zich teleurgesteld over het afwijzen van een milieuklachtenkaart door het college van B. en W. Het college maakte bekend het drukken en versprei den van dit soort kaarten niet te willen financieren. Beide instellingen betreiffen het ook, dat de Raad over de milieuklach tenkaart niet is gehoord. Ze hopen, dat de Raad zich vanavond bij de begrotingsbe handeling alsnog wil uitspreken. Stisa en Komité Anti-Voorhaven wijzen erop, dat de hoofdingenieur-directeur van Provinciale Waterstaat positief staat te genover zo’n klachtenkaart, omdat de af deling milieuhygiëne van de provincie zo een beter inzicht krijgt in de milieuoverlast in de IJmond. Het college stelde zich op het standpunt, dat de kaar ten naast het nu gebruikelijke telefonisch Dinsdag aangekomen: Corvus, van Ips wich; Tor Scandinavia, Gotenburg; Els Teekman, Mantyluoto; Jupiter, Lerwick, IJmuiden; Coenraad Kuhlmann, Rauma; Junella, Noordzee, Velsen. Dinsdag vertrokken: William Flint, naar Oxelosund, IJmuiden; Kenrix, Seaham, IJmuiden; Neptunus, Tananger, IJmui den; Satumus, Peterhead, IJmuiden; Ger da Coast, Hamburg; Lady Sandra, Great Yarmouth; Schlei, St. Valery, IJmuiden; Peter, Antwerpen; Bierum, Algiers, Bever wijk; Jan Tavenier, Delfzijl, Zaandam; Goetaland, Lübeck; Holstenstein, Antwer pen; Ogden Fraser, Philadelphia, IJmui den; Parkesgate,' Rochester, IJmuiden; Haico Holwerda, Harlingen, IJmuiden; Doros, Antwerpen; Francisca Drescher, Hamburg; Aiea, Noordzee, Velsen; Paul Schroder, Santo Domingo; T S 41 Rough. Cont. Plat. Woensdag aangekomen: Hornwind, van Bremen; Thuringia, Bremerhaven; Elisa Johanna, Rotterdam, IJmuiden; Calypso, Avonmouth; Essi Kristine, Monrovia, IJ muiden; Pep Sea, Grimsby, Beverwijk; Ziemia Lubuska, Swinoujscie; Volkhov- stroy, Guinee, Velsen. Woensdag vertrokken: Altair, naar Rot terdam; Jenrix, Whitby, IJmuiden; Adolf Flint, Odense, IJmuiden. met prachtig klassiek bloemdessin tafel lopers 100x150 cm 79 tafelkleden 140x170 cm welzijnszaken in dezelfde richting dacht als voor haar socialisten en Progressief Velsen, die instelling van een bestuurs commissie voorstaan. Het PvdA-raadslid Porck had de stellige indruk dat tussen het beleid en de uitvoe ring ervan bij de diverse gemeentelijke diensten en bedrijven maar weinig samen hang bestaat. „Uit nietsl blijkt van een onderlinge afstemming van beleidslijnen. Wij als raad hebben daar althans geen enkel zicht op. Een meerjarenplan is in dit opzicht weinigzeggend als dat niet ge schraagd wordt door beleidsplannen voor de diverse onderdelen daarvan”. Na een bespiegeling over de werkwijze van de Velsense Sociale Dienst kwam Porck op het jaarverslag 1976 van deze dienst waarin een illustratie van een ezel met hoed hem bovenmate geboeid had. - Het PvdA-raadslid vond het afgebeelde dier een geschikt ideaalbeeld van mensen bij welke vorm van dienstverlening dan ook. „Een ezel combineert een minimum aan uiterlijk schoon met een optimaal dienstbetoon, iets waar veel mensen nog een puntje aan kunnen zuigen”. Ook in de beschouwingen van Progres sief Velsen zat kritiek verwerkt op de bestuursvorm van de Strisa en de SDAB. Het progressieve raadslid D. H. Kuyper wees op de noodzaak van een nieuwe meer democratische vorm van de welzijnsinstanties in Velsen. „Een veran derende samenleving vraagt daarom”, al dus Kuyper Wethouder H. J. Scheeper kreeg van onverwachte zijde een pluim, namelijk van de VVD. Ir. Van Hoek herinnerde eraan, hoe de VVD bij de wethouderskeu- ze twijfels had uitgesproken over het ver wachten beleid. „In de anderhalf jaar, dat wethouder Scheeper nu zit, zijn alle twij fels bij onze fractie verdwenen. Hij voert een evenwichtig beleid”, aldus de heer Van Hoek. Dat wilde niet zeggen, dat de WD niet wat wensen had. De suggestie werd ge daan om inplaats van voortzetting van de gemeentelijke avondschool een particulier onderwijsinstituut naar Velsen te halen. Ook wil de VVD, dat leerkrachten na een aantal jaren gedurende enige tijd vrijge maakt worden voor bijscholing. Wethouder Scheeper heeft donderdag ook nog heel wat kleinere vragen te beant woorden, zoals de vraag van de PvdA naar Zware verbranding bij Hoogovens VELSEN—NOORD. Bij Hoogoven ze ven heeft dinsdagmorgen een 26-jarige Beverwijker zware verbrandingen opge lopen aan beide benen: het linkerbeen is tot de knie tweedegraads verbrand, even als de kuit van het rechterbeen. 19-21 uur. Speel-o-theek 19-21 uur; Do. volw. 14- 17.30 uur. Huize Scheijbeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Prinsesselaankerk, Prinsesselaan. Do. 20 uur Dr. A. v.d. Heuvel over „De betekenis van de vrjzinnigneid voor het geheel van de Hervormde Kerk". Terpsichore, Zeestraat. Woe. 20 uur huldiging leden industriebond NKV. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Openbare- begrotingsbehandeling gemeenteraad, woe. van af 19.30 uur en do. vanaf 13.30 uur. De PvdA vond, dat een Vrije School nadelig kan zijn voor de kwaliteit van het onderwijs op „onze” scholen, omdat ieder kind, dat verdwijnt tot gevolg kan hebben, dat een leerkracht af moet vloeien, waardoor com binatieklassen ontstaan. Volgens mevrouw Bos zal de Vrije School niet DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 19-21 uur, do. hele dag gesloten VELSEN. Over het instituut Vrije School blijken de meningen in de Velsense gemeente raad behoorlijk verdeeld te zijn. De PvdA moet van de Vrije School niets hebben. Dat bleek duide lijk uit de beschouwing van mevrouw J. Bos-de Boer. Progressief Velsen liet bij monde van S. Schoonbergen juist we ten volledig achter de Vrije School te staan. VVD’er ir. F. G. van Hoek wist niet wat hij van zo’n school denken moest en het CDA liet zich er gewoon niet over uit. VELSEN. Bij de behandeling van het onderwijs in de begrotingszittingen van de raad Velsen vroeg PvdA-woordvoerster mevrouw J. Bos-de Boer zich af wat er terecht zal komen van de plannen van minister Van Kemenade onder een nieuw kabinet. Zij zag in de gemeentebegroting in ieder geval een garantie voor het werk in het komend jaar. Het lijkt de PvdA wel nodig om de vergaderfrekwentie van de commissie onderwijs uit te breiden om werkelijk bij het onderwijsbeleid te kunnen meedoen. CDA-raadslid M. van Veelen had kritiek op het college op dit punt. Hij vónd, dat de raadscommissie teveel buiten spel staat. „Veel zaken blijven momenteel op bespreking wachten en de commissie is te weinig bij het beleid betrokken.” SCHOUWBURG StadsschouwburgCWilsonsplein) 20.15 u.: „Herfst in Riga” van Alexej Arbusow. Donder dag 20.15 u.: Vrouwencabaret van Natascha Emanuels „Een traan voor elke roos”. Toneelschuur KSmedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30 u.: Toneelgroep Sater met „De juf van de Czaar Peterstraat”. Toneelschuur H(Smedestr. 23) Donderdag 20.30 u.: Onafhankelijk Toneel met „Cran- kybox”. MUZIEK Concertgebouw(L. Begijnestr.) Donderdag 20.15 u.Chr Oratorium Ver. en Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Harry Brasser Concertzaal KadensiSmedestr 31) Donderdag 20.15 u.: Concert door Claire Huydts, viool en Jan Sprij, piano. Can-Can(Stoofsteeg) Donderdag 22 u.: Kwar tet Hans Keune, solist zanger Piet Kroon. VVD’er Van Hoek bleek het moeilijk te hebben bij een keus voor of tegen de Vrije School. Met een woordspeling zei hij, dat de VVD ener zijds een „vrije school” keuze voorstaat, maar anderzijds wel het ge vaar ziet van een moge lijke verzwakking van openbaar onderwijs. De visies van het college en van wethouder H. Scheeper zullen pas don derdagavond bij de be antwoording aan bod komen. Mevrouw J. Bos-de Boer ging in haar deel van de PvdA-beschouwingen in op de recente verwikkelingen rond de Stisa (Stichting Samenlevingsopbouw Velsen) en de SDAB (Stichting Dienstverlening aan Bejaarden), die ze voor een deel toe schreef aan de ondoorzichtige bestuurs vorm van beide instanties. „Wij kunnen slechts met de subsidiepot rammelen” zei mevrouw Bos „maar dan is het kwaad veelal reeds geschied”. Zij zag de particu liere bestuursvorm van de SDAB als een dikke boom waarachter je je als overheid gemakkelijk kunt verschuilen. Zij vroeg zich af hoe de aanstelling van de nieuwe Stisa-medewerkster rond kon komen ter wijl de beroepsprocedure van haar voor ganger Van der Linden nog loopt. Voor het Sociaal Advies Bureau in Velsen vroeg zij spoedige verbeteringen van werkomstan digheden en mogelijkheden voor de vaste medewerker. Het PvdA-raadslid bepleitte vervolgens instelling van een bestuurs commissie (ex artikel 61 van de Gemeente wet) voor het taakonderdeel samenle vingsopbouw in Velsen. Hierin krijgen overheid en particulier initiatief voldoen de armslag, aldus mevrouw Bos. Evenals haar fractiegenoot Porck constateerde ze een bedenkelijke achterstand bij de extra murale bejaardenzorg in Velsen: slechts. 1 dienstencentrum. Bewonderenswaardig noemde K,uyper het dat het bejaarden werk aan dé basis ondanks het conflict onverstoorbaar ver dergegaan is. „Dienstencentrum en pro- jektleider bleven functioneren. Dat op zich stemt mij tot dankbaarheid”, zei hij. Kuy per noemde een open en democratische bestuursvorm voor de welzijnsinstanties als voorwaarde om „de klant”, de beroeps kracht en de subsidieverstrekker gelijke lijk aan hun trekken te laten komen. „Als daar garanties voor vastliggen zijn de con flicten uit de wereld. De fractie Progres sief Velsen bepleitte ook instelling van een bestuurscommissie voor de samenlevings opbouw in Velsen. „Juist nu het rijk in een nieuwe bijdrageregeling op meer coördi natie aandringt verdient zo’n vorm van samenspraak aanbeveling. Andere ge meenten hebben er in de welzijnssector al ervaring mee opgedaan. Velsen kan daar profijt van trekken” aldus Kuyper. Me vrouw P. H. M. Rootjes-Nabben gaf gister avond de visie van de WD-fractie op het begrotingshoofdstuk. Zij omschreef de ge meentelijke sociale dienst als een instantie met een breed taakgebied. „De dienst heeft vele raakvlakken met de sociaal- culturele activiteiten in de gemeenten en die situatie moet uitgebuit worden”, aldus mevrouw Rootjes die voor overleg over Van Veelen wees daarbij op de contac ten tussen het kleuter- en basisonderwijs, die buiten de commissie om lopen, op de afschaffing van kredieten voor extra leer- en hulpmiddelen, waarvan de commissie niet tevoren op de hoogte was. „De nota scholensituatie is een eerste aanzet tot herbezinning, maar de deelnota’s zijn nog niet in de commissie behandeld. En daar bij is snelheid geboden om niet achter de ontwikkelingen aan te lopen”, vond hij. De opmerking van de PvdA, dat het functio neren van de schoolraad een discussiepunt is, waar de onderwijscommissie te weinig bij betrokken is, sloot goed bij zijn kritiek aan. Op onderdelen van het onderwijsbeleid noemde de PvdA de stiefmoederlijke be deling van het peuterspeelzaalwerk. De rechten van het personeel en ook de belo ning staan in geen verhouding met de verantwoordelijkheid van de functie en voor het onderkomen krijgen de peuter speelzalen meestal ruimten, die over blij ven. Extra aandacht vroeg mevrouw Bos- de Boer voor de zogenaamde moederma vo, waar een ware stormloop op is en ook voor andere soorten vorming, zoals een opfriscursus. Ze hoopte, dat de weggeval len talencursus van de gemeentelijke avondschool een plaatsje kan krijgen in het educatief plan. De Onderwijs Begeleidings Dienst vormde een bron van zorgen voor zowel PvdA, CDA en WD. Uittreden is zo duur, dat Velsen wel in dit regionale team moet blijven zitten, maar het is opvallend stil rond de OBD. De VVD merkte op, dat de OBD te laat was met het beleidsplan, eerst vorig jaar en nu weer dit jaar en ook te laat met de begroting. „Velsen heeft geen pro fijt gehad van de omzetting van het eigen onderwijsbegeleidings en advies team in de OBD. Het CDA vroeg zich af of Velsen nu zelf maar stukken schoolbegeleiding op moest pakken, zoals de Algemene Muzika le Vorming en vakkracht lichamelijke op voeding of dat dit juist een taak van de OBD zou moeten zijn?. gisteravond gekenmerkt door een posi tieve toon. J. Visser, haakte in op de sneer van de socialistische mevrouw J. Bos-de Boer over de bestuursvorm van de Velsen se welzijnsinstanties SDAB en Stisa. Het particulier initiatief achter de stichtings vorm vergeleek zij met de dikke boom die de overheid een gemakkelijke schuilplaats biedt. Als we de boom als veilige bescher ming zien kan dat beeld voor hetzelfde geld positief zijn, zei de heer Visser. Van de fractiewoordvoerders nam zijn be schouwing over Sociale Zorg en Maat schappelijk Werk gisteravond de minste tijd in beslag. Het CDA-raadslid vroeg zich af waar binnen de Sociale Dienst van de gemeente Velsen de knelpunten liggen. De heer Visser vroeg om voortgang van de personeelsuitbreiding als dat noodzakelijk mocht zijn en informeerde tevens naar de financiële ruimte daarvoor. Hij vroeg voorts naar de mogelijkheden voor uit breiding zodra het verzorgingstehuis Vel- serduin in Driehuis gereed is. De gemeente Velsen heeft voor Zeewijk de bouw voor gehandicapten in voorbereiding in combi natie met sociale woningbouw. De heer Visser vroeg zich af waarom daarmee zo veel tijd gemoeid is. alleen invloed hebben op het openbaar kleuter- en basisonderwijs, maar ook op het bijzonder on derwijs en zij pleitte voor solidariteit bij de bezwa ren. „De inhoud van het onderwijs op de Vrije School staat niet ter dis cussie, maar het recht van ieder kind op goed en prettig onderwijs. Dus geen bijzondere rechten voor enkelen ten koste van de rest”, was het PvdA-standpunt. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Dond. alle leeftijden 19-21 uur. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het PvdA-raadslid J. H. Porck maakte dinsdagavond het college duidelijk wat er schort aan de sociale zorg in de gemeente Velsen. „Wat wij missen is de specie” waarmee dan lijn en samenhang wordt bedoeld”, aldus Porck in de PvdA- beschouwingen over het begrotingshoofdstuk sociale zorg en maatschappelijk werk. Hijzelf bleef daarin op de algemene toer. Op meer concrete zaken werd door zijn fractiegenote mevrouw J. Bos-de Boer ingegaan. In de beschouwingen van Progessief Velsen werd scherpe kritiek geuit op de ondoorzichtige bestuursvorm van de welzijn sinstanties SDAB (Stichting Dienstverlening aan Bejaarden) en de Stisa (Stichting Samenlevingsopbouw Velsen). De CDA-fractie verdiepte zich in het functioneren van de sociale dienst en van VVD-zijde werd de nadruk gelegd op het omvangrijke taakgebied van de Sociale Dienst. VELSEN. De PvdA-afdeling Velsen- Umuiden houdt dinsdag 29 november haar jaarvergadering in café Griffioen. Bij deze gelegenheid treedt het afdelings- I bestuur in zijn geheel af. Van de zestien bestuursleden zijn er vier niet meer her kiesbaar. Voorzitter T. Bot stelt zich niet langer beschikbaar voor deze functie, doch hij wenst wel lid te blijven van het afdelingsbestuur. Behalve de bestuursverkiezing moet ook de zogenoemde „Groslij stcommissie” wor den samengesteld. Tevens dienen afge vaardigden voor het Gewest van de PvdA te worden aangewezen. Aan de orde ko men voorts de jaarverslagen van de secre taris, de penningmeester en de Rooie Vrouwen. Velsen. „Deze nieuwe school is er voor een uit gebreid gebied en brengt een vernieuwend ele ment, iets waar progres sief Velsen positief te genover staat.” De frac tie verzocht het college daarom juist het verzoek om bouwgrond in de ge meente in overweging te nemen als aan de wette lijke eisen wordt voldaan. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 19-21 u. Do. ge sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Do. geopend van 13-16.30 uur Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Woe. en do. 20 uur amateur-filmfestival. De Jansheeren, Kerkweg. Woe. 19.30 uur pre sentatie nieuwe raadhuis met toelichting archi tect D. Zuiderhoek. De Morgensterkerk, Vrijburglaan. Do. 20 uur docentenconcert volksmuziekschool Heems kerk. Duinhoeve, Voorweg 65. Do. 20 uur dia- en filmavond Scouting Kennemerland De Vrijburcht, Vrijburglaan. Do. 19.30 uur op. vergadering gemeenteraad met behandeling welzijnsnotitie Progressief Velsen stelde zich hier keihard tegenover op: „De grond gedachte van de Vrije School stoelt op een har monieuze ontwikkeling van het kind, niet op het maken van een elitaire groep”, reageerde S. Schoonbergen fel. Hij was er niet bang voor, dat een Vrije School in santpoort nadelig zou zijn voor het onderwijs in BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur „Verdwenen in de Ber muda Driehoek”. Filmhuis: Velsen, Kanaalstraat, IJmuiden, 20.30 uur „The treasure of the Sierra Madra”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Geopend 9.30- 16.30 uur, zat. 9.00-14.00 uur, zondag gesloten Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdags en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel. 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, woensdag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur, donderdag 10.00- 12.30 en 14.30-17.30 uur. Buurthuis De Planeet: 19.00-20.00 uur Hobby club. Bibliotheek Zeewijkplein, donderdag geo pend van 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg. Woensdag 14.30-17.30 uur, donder dag 15.30-17.30 uur. Sociëteit Asterix, geopend woensdagavond vanaf 20 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. 14.30-16.30 uur dansen; donderdag 14.00-17.00 uur bejaardengymnastiek. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat, IJmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169. Sociaal Advies Bureau; spreekuur donderdag 9-10 uur Kanaalstraat 228, IJmuiden; 11-12 uur „De Duinpan”, Duinweg, Santpoort-Zuid. Velserbad. woensdag gemengd zwemmen 21.30- 22.30; donderdag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10 en 16-17.15 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open: dagmiddag, zaterdag de gehele dag. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 19 en 21.15 uur: „Kiss in Cousins”, 19.30 uur „De gebochelde van de Notre Dame". Luxor Theater, Breestraat. Woe. 19 en 21.15 uur: „Verdwenen in de Bermuda driehoek”. TENTOONSTELLINGEN Centrale bibliotheek. Kerkstraat. Gehele maand november foto-expositie Nelly Poppen onder het motto „Zandschap”. Geopend tijdens gebruike lijke openingstijden bibliotheek. De Nieuwe Slof Kerkstraat. Expositie Franse kunstschilder Gérard Delaval, geopend t/m 25 november dagelijks van 10-22 uur. Tevens ten toonstelling zeefdrukken van Hanna Goris, t/m 26 november. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat. Woe. volw.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7