Sinterklaas bezoekt WIJK AAN ZEE DOOR SCHOOLJONGENS IN HET GROEN GEZET ing. Mees Hope biedt als enige bank de Kapitaalrente-rekening Bank Mees Hope nv De Kapitaalrente-rekening een nieuwe, individuele spaarvorm. hciven- berichten Wijk aan Zeel „Vriendenkring” houdt oud stoomgemaal in ere Rente: hoog Opzegtermijn: geen. 1 50 Groenvoorziening Ruysdaelstraat Tijdelijke versmalling PSP en CPN verwijten Hoogovendirectie bemoeizucht met PEN vijfploegendienst Rijksstraatweg 1 4 19 7 7 NOVEMBER DONDERDAG 24 IJMOND Geluidsbeperking „Zet eens een boom op” werd groot succes ook, voor december 1977 BMH Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-527 9111. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 020-42 98 60. Haarlem, Houtplein 8, tel. 023-31 59 50. Ideaal voor mensen die verwach ten hun geld voor langere tijd te kunnen uitzetten, maar hel toch te allen tijde beschikbaar willen houden "voor het geval dat Voor inlichtingen kunt u terecht bij ons kantoor, waarbij wij u ook onze uitgebreide folder zullen geven. Deze folder kunt u eveneens telefonisch aanvragen. bereik. 1249,- I loge rente! Deze is ge lijk aan het maandelijks berekende rendement van 3 langlopende staatsleningen; dus zeer hoog. De rente kan derhalve elke maand variëren. Voor de maand december bedraagt hij 8% p.j. Geen opzegtermijn! Op elk gewenst moment kunt u elk gewenst bedrag opnemen, waarover terstond 3% (rentekorting) wordt ingehouden. Voor wie? De kapitaal rente rekening is een hoogst individuele spaarvorm. Door de w i jze waarop u de Kapilaalrente-rekeninggebruikt, bepaalt u zelf het uiteindeli jke rendement. 1 irt gemaal officieel in gebruik (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) s PM het maximale hoogteverschil dat overwon nen moet worden 75 centimeter bedraagt. iar ize rdan De nieuwe installatie in het industriege bied was ondermeer noodzakelijk omdat het stoomgemaal in Halfweg technisch verouderd was. Daarnaast vergt een mo dern dieselgemaal minder personeel. Zeer belangrijk was ook dat de bemalingscapa- citeit vergroot moest worden omdat de watertoevoer naar de Rijnlandse boezem (de vaart rond de lager gelegen polders - red.) toenam. Het oude stoomgemaal in Rijnland is een waterschap dat als regio nale overheid in grote trekken met drie taken is belast. Het moet de omringende waterkering (duinen, dijken etc.) in goede staat houden, het water in de boezem moet op peil worden gehouden en het behoort te zorgen voor de kwaliteit van het opper vlaktewater. Het gebied van Rijnland om vat zo’n tweehonderd polders en strekt zich uit van Bloemendaal tot Leidscheh- dam en van Amsterdam tot Gouda. uur bij café J. de Boer wordt verwacht. Daar begint dan voor alle kinderen tot 7 jaar een vrolijk Sint Nicolaas programma, dat om 15.45 uur voor de leeftijdsgroep 8 tot 12 jaar nogmaals wordt herhaald. De door prinses Beatrix in gebruik ge stelde installatie vergde een lange voorbe- reidingspreiode. De totale kosten van het complex belopen 20 miljoen gulden. In „Halfweg” werkt men nu met de drie grootste vijzels van ons land. Elke vijzel, qua vormgeving het best te vergelijken met de onderkant van een kurketrekker, heeft een diameter van vier meter en twin tig centimeter en weegt negentien ton. Vlak voor de vijzels zitten bij de inlaat vanuit de boezem krooshekken. De vijzels staan opgesteld in een hoek van tweeën twintig graden en zijn niet zo groot omdat Aan de uitslagzijde bevinden zich te rugslagkleppen en noodschuiven. De laat ste zijn allen omhoog als de vijzels in werking zijn. Om het geluid van de diesel- Donderdag aangekomen: Harcourt, van Cholchester. Er zal dan eenl toelichting worden gege ven op het plan voor de groenvoorziening bij de flats dat deze winter nog in uitvoe ring wordt genomen na een jarenlange procedure, die veel haken en ogen had omdat de gemeente geen eigenaar van de grond is. bevat naast het gemaal ondermeer een laboratorium waarin het water regelmatig op zuurstof- en chloridegehalte wordt on derzocht. Bovendien zijn er een koffieka mer en een vergaderruimte. Op enige af stand staan twee dienstwoningen. De PSP ondersteunt het provinciaal be stuur en de vakbeweging in hun streven naar een vijfploegendienst bij het PEN. Gezien het feit, dat elders in den lande bij andere electriciteitsbedrijven al geruime tijd in vijf- of zes-ploegendiensten wordt gewerkt, meent de PSP, dat de minister van binnenlandse zaken ten onrechte de vijf ploegendienst bij het PEN heeft afge keurd. Over Hoogovens wordt trouwens nog opgemerkt, dat dit bedrijf nu met de vakbonden heeft afgesproken, dat aan de ven. De grootste bestel ling omvatte vierenvijf tig bomen. De duurste bestelling, zo meldt het Wijk aan Zeeër dorps- blad „De Jutter”, behels de 89,60. Onze tijdelijke wegversmalling houdt verband met werkzaamheden voor de rio lering en de afwatering in het plan De Houtwegen. HEEMSKERK. Wethouder P. Vos van openbare werken is voornemens in december een bijeenkomst te beleggen voor de bewoners van de Ruysdaelstraat in het buurthuis „De Werf”. De kroonprinses verrichtte de officiële ingebruikstelling in het bijzijn van com missaris van de koningin drs. R. J. de Wit, Amsterdams burgemeester W. Polak, dijk graaf J. baron Van Knobelsdorff en tal van andere autoriteiten. Het gemaal is al zeven maanden in functie en kan door middel van drie vijzels 2000 kubieke meter water per minuut uit de boezem opstuwen richting Amerikahaven. Het hoogheem raadschap heeft drie andere boezemgema- len, eveneens aangedreven door dieselmo toren, in Katwijk, Gouda en Spaarndam. Eind van, deze week zullen de bomen door de leverancier worden afge leverd bij het onderne mende viertal. Bij het ge reedmaken en afleveren van de bestellingen is volwassen hulp dringend gewenst: de ouders van de schooljongens vinden namenlijk noch het mer ken van de stekken, het bundelen van de bestel lingen en het aan huis bezorgen van de pakket ten, noch de financiële afwikkeling van het ge heel kinderwerk. regering medewerking zal worden ge vraagd voor de invoering van een vijf ploegendienst bij Hoogovens. Op 24 no- vember vergadert de statencommissie •voor personeelszaken over de continue- dienst bij het PEN. GS vindt dat in elk geval de ploegendienst van het PEN moet worden verbeterd, wanneer verkorting van de werktijd zou worden getroffen met een verbod. (Van een onzer verslaggeefsters) motoren te beperken zijn er machinekas- ten gebouwd waardoor het geluid in de hal niet meer dan vijftig decibel bedraagt. Daarbinnen is het veertig decibel lawaai- iger. Twee man kunnen het hele proces stu ren via een centrale meet- en regeltafel. Controlelampen vertellen de dienstdoende werktuigkundige alles over temperatuur van koelwater en smeerolie. Het complex HEEMSKERK. Van 28 november tot 3 december of zoveel korter of langer als de werkzaamheden duren zal het - verkeer over de Rijksstraatweg ter hoog te van het plan-Houtwegen, bij de Smidse, over één rijbaan worden geleid. In totaal hebben 26 Wijk aan Zeeërs 2,139 bo men bij de jongens be steld. Met de actie was een bedrag van 3390,55 gemoeid. Per adres werd 8,17 boom besteld, waar aan 12,99 werd uitgege- Burgemeester IJsselmuiden kon de ge nodigden tijdens een lunch meedelen dat in Halfweg een kring van vrienden van het gemaal is ontstaan die zal proberen het oude stoomgemaal in goede staat te houden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Na de CPN heeft nu ook de PSP-fractie in Provinciale Staten van Noord-Holland haar verontwaardiging uitgesproken over de bemoeienis van de direktie van Hoogovens met het plan van de provincie om bij het Provinciaal Elec- triciteits Bedrijf een vijf ploegendienst in te voeren. In een motie verwijt de PSP de Hoogovendirektie „bemoeizucht”. Eerder had het CPN-statenlid Haks al gesproken van onaanvaardbare inmenging door Hoogovens in provinciale zaken. Voorts worden de be stellers verzocht, zater dag niet alleen thuis te zijn om hun pakket in ontvangst te nemen, maar ook om alvast wat voorbereidend spit- en graafwerk te doen zodat de bomen na aflevering meteen de grond in kun nen. Dit maakt de over- leveringskans van het gewas er namelijk een stuk hoger op. Woensdag aangekomen: Lisbet Tholstrup, van Fawley; Shabonee, Oslo; Jan Meder, I Gent; Lachs, Kiel; Corvette, Wilhelmsha- I Ven, IJmuiden; Playa Larga, Casablanca; Roust About, Noordzee; Trentonia, Gun- nesse; Poetnitz, Kotka; Tower Venture, Londen; Canopus, Rauma; Durward, Zeebrugge, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont, Plat, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Mary. K., Shoreham; Kir- kelaa, Noordzee, Velsen. Prinses Beatrix stelt nieuw Woensdag vertrokken: Brandon, naar Montrose; Mister John, .Rotterdam; Si- boen, Mourovia, IJmuiden; Volkhovstroy, Kaliningrad, Velsen; Oselot. Noordzee; Osiris, Noordzee; Opportune, Noordzee; Tör Schandinavia, Gothenburg; Andries, Howdendyke; General Merkviladse, Kot ka; Corvette, Ipswich, IJmuiden; Roust About, Noordzee; Speyer, Curasao; Oate- diek, Pareinen; Tokei Maru, Dublin; Ben- loyal, Jakarta; Santo Amara, Hamburg; Vismess, Rott&rdam, IJmuiden, Hanno- verland, Hamburg. WIJK AAN ZEE. De actie „Zet eens een boom op”, die de Wijk aan Zeeër schooljongens Richard Kleine, Robert de Boer, Peter Burger en John Mijnen de afgelo pen weken in de bad plaats hebben gevoerd, is een geweldig succes geworden. Zaterdag worden de bestelde bo men thuisbezorgd, waar mee Wijk aan Zee in één klap eenentwintighon- derd bomen rijker zal zijn geworden. Donderdag vertrokken: Junella, naar Huil, Velsen; Lisbet Tholstrup, Coryton; Twadika, Hamburg; Lachs, Wilhelms haven. (Van een onzer verslaggevers) HALFWEG. Prinses Beatrix heeft woensdagochtend met een druk op de knop van een claxon het nieuwe boezem- gemaal Halfweg officieel in gebruik ge steld. Het gemaal staat enkele kilometers noordoostelijk van het oude stoomgemaal in Halfweg dat 125 jaar dienst heeft ge daan. De historie van het hoogheemraad schap Rijnland is al eeuwen aan die van het dorp aan de spoorlijn verbonden, van daar de naam van het nieuwe gemaal ten zuiden van de Amerikahaven in het Am sterdamse industriegebied. Prinses Beatrix bij de in gebruikname van het nieuwe boezemgemaal m Halfweg. P- De prinses bekijkt één van de enorme schoepen samen met burgemeester Polak, drs. De Wit, mevrouw Nahuys (hofda me), baron van Knobelsdorff (dijkgraaf van Rijnland) en ir. De Groot van Technische Dienst Rijnland. Vandaar dat goedwil lende dorpsbewoners worden verzocht een handje te helpen. Ze kun nen zich als vrijwilliger melden bij N. Mijnen, Voorstraat 44; bij A. Ben ner, Burg. Rothéstraat 42 of bij F. Trautwein, Verl. Voor straat 70. I WIJK AAN ZEE. Zaterdag brengt I Sinterklaas een bezoek aan Wijk aan Zee. Halfweg had een capaciteit van 24,5 ku bieke meter, het nieuwe 33 meter per seconde. De goedheiligman wordt om 14 uur in de badplaats verwacht, waar hij met z’n stoet 1 via de route Duinzand, Burgemeester Ro théstraat, Oldenborghweg, Verlengde Voorstraat, Zeecroft, Julianaplein, Zwaanstraat, Rijkert Aertszweg, Hoge- weg, Juliapaweg, Verlengde Zeecroft, Rel- weg, Tappenbeckstraat; Meeuwenweg, Stetweg, Relweg, Dorpsduinen rond 14.45

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15