1 4: Crankybox«Henk van Ulsen«De Rovers II Koorzang «Fiesta Gitana* Errol Dixon 1 agenda van amsterdam THEATER ALLERHANDE MUZIEK I wijzen N TENTOONSTELLINGEN Muziek en toneel Bioscopen 21 uitwijzer NOVEMBER 19 7 7 DONDERDAG 24 IP I I iB ■wr-”- 1 jffSw—XL- uur. Moment uit Crankybox, gespeeld door het Onafhankelijk Toneel I le rg Cultureel centrum. Komende vrijdag avond wordt om 20 uur in het Cultureel Centrum van Zandvoort op het Gasthuis plein 9b een tentoonstelling geopend die werken omvat van de Amsterdamse schilderes en tekenares Marja Goud. Ze heeft een internationale ervaring achter de rug: behalve het spelen van film- en televisierollen die haar als actrice werden aangeboden in Parijs en Den Haag, heeft ze geëxposeerd in verschillende plaatsen in Frankrijk en Zwitserland. Haar opleiding kreeg ze aan de Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en aan de Academie de la Grande Chaumière in Parijs. Sinterklaas. Dit jaar gaat galerie-atelier De Bleeker, aan de Bleekersvaartweg in Heemstede, een zeer gevarieerde Marriott in Amsterdam wordt herhaald wordt gehouden van 15-22 uur. Curro Velez, de eerste danser van Fiesta Git ana in actie. Lóa. Werk van Michael Gibbs is van 25 novembér tot en met 17 december te zien in Galerie Lóa, Lange Raamstraat. Open op donderdag tot en met zaterdag van 14-18 uur. zuiver scheer w Een traan voor elke roos. Het Vrouwencabaret onder leiding van Natascha Emanuels verraste tijdens het Holland Festival van dit jaar met het programma Een traan voor elke roos. Vijf vrouwen (Carla Delfos, Cilly Dartell, Corrie van Kessel, Aletta de Vries en Natascha zelf) spuien in een scherp satirisch kleinkunstprogramma onomwonden hun kritiek op de positie van de vrouw in de samenleving. De oorspronkelijke titel van het programma zou luiden: Vrouwen in/én verzet. Deze wijst directer aan waar het ’t Vrouwencabaret om te doen is: Het aantonen van verschillende vormen van verzet bij vrouwen tegen onrechtvaardigheden, het eenzijdige rolpatroon in het privé-leven en uitingen van maatschappelijk en politiek verzet. Er is in dit programma sprake van een zeer directe en kernachtige aanpak. Een klinkende show met vlijmscherpe terechtwijzingen door deze vijf vrouwen, die de oorspronkelijke kritiserende functie van het cabaret uitnemend onderschrijven. Helaas zijn ze steeds zeldzamer in onze kleinkunstwereld, waar gezapigheid steeds meer terrein verovert. Vanavond is Een traan voor elke roos in de Stadsschouwburg in Haarlem (aanvang 20.15 uur) en vrijdagavond in het Assumburgtheater, Kerkweg Heemskerk (aanvang 20.30 uur). Mijn held Tsjitsjikov. Met zijn nieuwe toneelsolo Mijn held Tsjitsjikov komt Henk van Ulsen op 25 en 26 november in de Haarlemse Stadsschouwburg. Tsjitsjikov is de geslepen hoofdfiguur uit een toneelproduktie die Marie Louise Doudart de la Grée samenstelde uit Gogols roman De Dode Zielen. Gogol beschrijft daarin het manipuleren met namen van gestorven lijfeigenen, in de tijd dat Rusland nog gebukt ging onder het bewind van de Tsaar. Tsjitsjikov is een kerel zonder scrupule? en hij weet handig munt te slaan uit de controle-leemtes van de overheid: hij handelt in gestorven lijfeigenen. Henk van Ulsen begint zijn solo als Gogol en schuift zich dan langzaam in de huid van Tsjitsjikov. In een ruwhouten samenstelling van trapjes en speelniveaus (ontwerp van Frank Raven) zet de acteur zijn talent in om dit gegeven van Gogol tot leven te brengen. Elise Hoomans regiseerde en de fijnzinnige muziek bij deze produktie ?ocht Van Ulsen zelf uit. Aanvang 20.15 uur. Globe met De Rovers. Zaterdag jongst leden ging in Tilburg Friedrich Schiller’s toneelspel De Rovers in première; vanavond is deze voorstelling van het Zuidelijk Toneel Globe te zien in de Stadsschouwburg van Velsen, De Rovers is een drama uit de Sturm und Drangperiode, waarin tal van thema’s herkenbaar zijn, zoals hèt individu tegenover de maatschappij, jeugd contra ouders, het leven in een goed georganiseerde staat tegenover dat in de vrije natuur. Het stuk gaat over een groepje gestudeerde burgerzonen die zich onder leiding van Karl Moor terugtrekken in de bossen van Bohemen om daar hun eisen leven te gaan leiden. Karl heeft een conflict met zijn vader, dat wordt uitgebuit door zijn jongere broer Franz. Deze schuwt geen middel om het vaderlijk erfdeel in handen te krijgen. Hij sluit zijn vader op in een kerker en tracht Karls geliefde, Amalia, yoor zich te winnen. Karl keert terug om die plannen te verijdelen. De Rovers wordt geregisseerd door Ulrich Greiff, die vórig seizoen bij Globe ook Voorjaarsontwaken van Frank Wedekind ensceneerde. De vertaling is nog gemaakt door de onlahgs overleden Pé Hawinkels. Spelers zijn onder meer Henk Rigters, Theu Boermans, Hans Hoes, Jes Vriens en Siem Vroom. Aanvang 20.15 uur, de voorstelling duurt drie uur. Tob de Bordes. Met een soort verrassingspakket op toneelgebied komt voordrachtskunstenaar Tob de Bordes vrijdagavond naar de Burgerzaal van het Raadhuis in Heemstede. Dat wordt een optreden voor de Heemsteedse hun opleiding vormden zij een duo, dat later ook tot uitdrukking kwam in een huwelijk. Als muzikaal duo hebben zij zich altijd ingezet voor de minder bekende, maar toch waardevollé werken zoals bij voorbeeld de sonate van Guillaume Lekeu, een helaas op 24-jarige leeftijd overleden leerling van César Franck, die dit werkje in 1892 schreef. Daarnaast staan composities van Grieg, Milhaud en De Falla op het programma. Vier organisten. Folkert Gfondsma, Bert Lassing, Hans van Nieuwkoop en Nico de Raad zorgen morgenavond (20.15 uur) voor een ware muzikale happening in de Hervormde Dorpskerk aan de Hoofdstraat in Sassenheim, waar de genoemde organisten onder auspiciën van de immer nijvere Stichting Goltfusz Kees Hazevoet speelt met zijn free-jazz ensemble in de HJC Kunstkring. Wat De Bordes gaat opvoeren is nog niet bekend. „Maar wat hij ook voordraagt, goed is het altijd”, zegt de Kunstkring vol optimisme. Aanvang 20.15 uur. Sinterklaasmarkt houden. Vanaf komende zaterdag tot en met woensdag 30 november krijgt elke bezoeker een glas bisschopswijn en een handvol pepernoten aangeboden terwijl hij een keuze kan maken uit de etsen van Jan Willem Post, Paul Koning en Pieter Zwijnswijk, de gouddrukken van Harm Botman, nieuwe sieraden van Monaa van Vlijmen, litho’s van Willem Snitker en boeketten van Els Proost. De prijzen zijn zo laag mogelijk gehouden, vanaf 25 gulden kan al een stukje kunst worden gekocht. Dagelijks van 10-22 uur. Muntenbeurs. Volgende week woensdag wordt in restaurant De Wintertuin op de Grote Markt in Haarlem een grote nationale muntenbeurs gehouden onder auspiciën van de Stichting Numistica 1977. Er zullen verschillende handelaren deelnemen, onder andere met munten, penningen en papiergeld. Zo toont de Koninklijke Begeer BV te Voorschoten een mooie collectie penningen. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het taxeren van munten De beurs die een dag later in het hotel planken. Dat zijn Peter Bennink (al|, sopraan en doedelzak), Peter Brötzmann (saxen en klarinetten), Han Bennink (klarinetten en percussie) en Johnny Dyani (bas) en Louis Moholo (drums), derhalve musici uit de Instant (Composers Pool. t)e nadruk tijdens dit ongetwijfeld onstuimige concert zal dan ook wel liggen op pure power en hartverscheurende improvisaties. Mandolinespel. Met een Bondsconcert in het Cultureel Centrum De Schouw te Velsen-Noord zal het Mandoline Orkest Excelsior uit IJmuiden zijn 55-jarig bestaan vieren. Op zaterdagavond (20 uur). Het orkest bestaat uit 25 leden en maakt de laatste tijd een gestadige, maar voorspoedige groei door die het beste doet verwachten voor de toekomst. Henriëtte Tol en Jules Hamel. Aanvang 20.30 uur. Jeugdtoneel. „Theater Willem Engel” is de titel van de nieuwe kinderproduktie van Willem Engel. Het is een soloprogramma met korte stukjes toneel, liedjes, spelletjes waaraan de kinderen ook kunnen meedoen. Dat gebeurt op basis van een eenvoudig verhaaltje: Willem heeft een theatertje en daarin woont hij. Via de telefoon laat hij zich uitnodigen voor kinderen te spelen. Voordat het zover is, komen Willems vader en moeder op bezoek. Willem heeft de kinderen van alles te vertellen en maakt daarbij gebruik van zijn gitaar om de liedjes die hij zingt zelf muzikaal te ondersteunen. Aanvang 14.30 uur aanstaande zondag in de Toneelschuur. Broodsporen. Justa Masbeck en Wouter Klomp, twee beeldend kunstenaars, maken al enige jaren theatervoorstellingen en presenteren die onder de naam Beeldend Theater. Masbeck en Klomp doorbreken het gangbare patroon, waarbij de kunstenaar zijn werk binnen de omsloten ruimte van het atelier maakt. Verschil is ook dat het materiaal van Masbeck en Klomp nu niet uit verf ,\steen, plastic of steen, doch uit licht, geluid en mensen bestaat. Een vermenging van twee kunstuitingen, ook wel environment genoemd, is de productie Broodsporen. Dit „environment” bestaat uit een deur, raam, een constructie van glasplaten, schragen. Deze omgeving verandert gedurende de vijf kwartier van de voorstelling voortdurend door diaprojecties, weinig gebruikte lichtsoorten, muziek en geluid. Op 1 december om 20.30 uur in de Toneelschuur. Gevarieerd. Symfonisch repertoire van eigen hand brengt Gemini, de huis band van jongerencentrum D AC (Ripperdastraat 13a, Haarlem) vrijdagavond vanaf 20 uur. Hans Keune, elke zondagmiddag (15 uur) in het Zandvoortse jazzcafé De Hobbit (Dorpsplein 2)en elke donderdagavond (22 uur) in de Haarlemse club Can Can (Stoofsteeg 1) met zijn swingende kwartet in de weer, biedt ditmaal weer aardige solisten. Zondagmiddag twee bekende heren uit de Gooise omroepwereld, Wibo van der Linde en Paul van Schaik (respectievelijk op vibrafoon en tenorsax) en vanavond in Haarlem zanger Evert de Vries uit Alkmaar. De Huistiran. Amateurtoneelgroep Godfried Bomans voert op 25 november in Het Goede Herdercentrum in Schalkwijk het blijspel De Huistiran op. Godfried Bomans schreef het stuk in de jaren dertig. De voorstelling begint om 20 uur. Nederlandse folk. Er is folk en folk, met andere woorden er zijn traditionelen, modernen, aanhangers van akoestische en electrische volksmuziek. Opo uit Rotterdam behoort bij de laatste categorie met dien verstande dat zij de volksmuziek als inspiratiebron beschouwen en niet naar authenticiteit streven. Toch maken Lenneke de Vries (zang en dwarsfluit), en Han Schaeffer (idem) fijne, haast tere muziek. Vanavond (20.30 uur) in het Haarlemse folkcafé De Teerling aan de Kleine Houtstraat 58. De Bruiloft van Kana. In de Doopsgezinde Kerk aan de Frankestraat 24 in Haarlem wordt vrijdagavond de bijbelse musical De Bruiloft van Kana opgevoerd. Ingrid van Delft maakte de tekst en Dick Klomp verzorgde de muziek voor dit spel dat geïnspireerd is op het bijbelverhaal uit Johannes 2, waarin Jezus de feestvreugde verhoogt door water in wijn te veranderen. Gratis toegankelijk, aanvang 20 uur. De Lofstem. Morgenavond kan men gratis getuige zijn van een concert dat het Noordwijks koor De Lofstem samen met het Gewestelijk Orkest in de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Voorstraat in Noordwijk-Binnen zal verzorgen. Aanvang 19.30 uur. Engelse rock ’n roll. De Arnoldusnoeve, jongerencentrum aan de Hoofdweg 547 in Hoofddorp biedt komend weekend aardige activiteiten met een optreden van het Volkstheater met hun nieuwste stuk „Er moet eerst wat gebeuren” op zondagavond en een concert van de Engelse rock ’n rollgroep Matchbox op zaterdagavond. Aanvang respectievelijk om'20.30 en 20 uur. De expositie van Marja Goud blijft tot en met 18 december in het centrum en is van woensdag tot en met zondagmiddag ge opend van 14-17 uur. In galerie en atelier De Bleeker aan de Bleekersvaartweg in Heemstede wordt in de komende dagen een kunstmarkt gehou den die in het teken van Sint Nicolaas staat. Tot de deelnemers behoren onder meer Els Proost, Pieter Zwaanswijk, Harm Botman, Paul Koning, Willem Snit ker en Jan Willem Post, die van links naar rechts op de foto te zien zijn. Gulliver Comeback. Het avontuur van een reiziger, een zelfverzekerd man, die een fantastische reis door de concrete werkelijkheid van zijn bestaan maakt, meer door de objecten om zich heen, dan door zichzelf te verplaatsen. Zo .beschrijft Juan C. Tajes van het New Uruguayan Theatre de nieuwste produktie die onder F l^ii orgelpositieven en twee kistorgels. Hoogtepunt van het concert waarop werken an Bach, Tartini en Soler zullen worden vertolkt, zijn uiterst zelden uitgevoerde sonates van de achttiende- eeuwer Martin Muller. Assistentie bij het geheel wordt geleverd door de trompettisten Beatrijs Korevaar en Hendrik Jan Lindhout, de hoornisten Harry Hoogenberg en Karin Smits en paukenist Fred Cohen. Stem des Volks. Inde Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem-Noord zal de gemengde zangvereniging De Stem des Volks (Afdeling Santpoort) vrijdagavond (20 uur) een concert verzorgen waaraan het RK Kerkkoor Santpoort-Noord, het Koninklijk Mannenkoor krommenie, di sopraansoliste Ina Heemsbergen, de organist Kees Bornewasser en een strijkersensemble hun medewerking verlenen. Onder algehele leiding van Ton Harmsen zullen werken van Haydn, Mozart, Bach, Vail, Handel, Fauré en Perosi worden gezongen. Cat Jazz. De belangstelling afgelopen zondagmiddag voor het bluesconcert dat Louisiana Red in de Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37) gaf, was bepaald niet tegenvallend. Zondagmiddag (15 uur) kunnen de liefhebbers van de blues er opnieuw terecht als de Jamaicaanse bluespianist Errol Dixon zijn stampende r b en klagende blues komt vertolken onder auspiciën van Cat Jazz Haarlem. Dixon, die samen met zijn ouders'op jeugdige leeftijd naar New York emigreerde, leerde daar de blues kennen en spelen. Na een kortstondige carrière in de soul ging hij veelvuldig op tournee door Europa. Vooral in Duitsland is hij populair. Kees Hazevoet. De Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37) biedt deze week naast blues ook free jazz. Vrijdagavond (22 uur) staat pianist Kees Hazevoet er samen Concerten muziek voor twee en vier orgels met de andere leden van zijn onder de ten gehore zullen brengen op twee naam Haazz Co. operend sextet op de zijn leiding bij dit gezelschap ballingen uit Uruguay tot stand kwam. De mensen van de groep van Tajes leven nu al zo’n vijf jaar in ons land en hebben in die periode toneelwerken van wisselende kwaliteit uitgebracht. Gulliver Comeback wordt door Juan Tajes een syrithese genoemd van het verblijf van zijn mensen in ons land en de ervaringen die zij daarmee opdeden. Tajes belooft een amusant spel yan de volkstraditie, het kermistheater dat erin herleeft, en een aanbod aan het publiek, rijk aan fantastische ingevingen, waarbij de beelden verontrustend en vervormd zoals in lachspiegels terugkeren. In de Toneelschuur op 26 november, aanvang 20.30 uur. Crankybox. Op 24 en 25 november speelt het Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam in de Toneelschuur (aanvang 20.30 uur) Crankybox, toneelscènes van Judith Herzberg. Het stuk bestaat uit een verzameling ogenschijnlijk losse tekstdelen, die telkens door verschillende personen kunnen worden gespeeld. Vaste voorwaarde is dat ze zich in dezelfde kamer af spelen. Onder leiding van Jan Joris Lamers speelt het O.T. dit stuk van Herzberg met overrompelend plezier. Er wordt geacteerd op een wijze die grote vrijheden toestaat. Alles buiten de toneelruimte, rekwisieten, spots, kortom alles wat normaal aan het oog van de; toeschouwer is onttrokken, blijft nu voor het publiek zichtbaar. Alle toneelhulpmiddelen worden steeds door een inspeciënt gerangschikt (Jan Jors Lamers doet dat) en mocht er iets mis gaan, dan brengt deze nog tijdens de scène onopgesmukte speelstijl. Op 26 nov. in het Witte Tejater, IJmuiden. Rijksmuseum. Stadhouderskade 42, t/m 4 dec. in het Rijksprentenkabinet. „Prenten en tekenin gen van Theo van Hoytema. dag. 10-17 uur zon. 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh, Paulus Pot terstr. 7. t'm 31 dec. „De roem van Vincent van Gogh” t/m 4 dec. „8 docenten van de werk plaats”. Dag. 10-17 uur zon. 13-17 uur. Stedelijk Museum Paulus Potterstr. 13. t/m 27 nov. textielkunst van Daniël Garffin. T/m 27 nov. Paper for Space. Tekeningen van Neder- i landse beeldhouwers. T/m 11 dec. „Images of an Era" Amerikaanse affiches van 1945-1975. t/m 1 dec. „Albert Mastenbroek en Robert Bakker, grafisch werk. T/m 1 jan. tentoonstel ling Richard Serra. T/m 8 jan. „Harold Co hen”. Computertekeningen. Dag. 9.30-17.00 uur. Zon. 13-17 uur. Toneelmuseum, Herengracht 168, tel. 235104. T'm 26 februari „Perspekt en Theater”. Dag. 10-17 uur. zon. 13-17 unr Een, Positie. De try-out? die toneelgroep Centrum van 24 t.m. 26 november ’s avonds om 23 uur in de Toneelschuur zou geven van de eenakter Een Positie zijn komen te vervallen. Wel gaat de première van dit stuk van Marcelles Emants op 30 november in het lunchtheater van de Toneelschuur door. Een Positie gaat over een man die de bewijzen van overspel van zijn vrouw in handen krijgt. Hij meent haar daardoor aan banden te kunnen leggen, maar zijn echtgenote weet de rollen handig om te draaien en hem in zijn zwakheid te treffen. Regie Jacques Commandeur, spelers: Ingeborg Elzevier, Christelijke Oratoriumvereniging. Mozarts Hohe Messe en Poulencs Gloria worden vanavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw uitgevoerd door de Christelijke Oratoriumvereniging Haarlem onder leiding van Harry Brasser en het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Aan dit concert wordt zoals wij al eerder berichtten medewerking verleend door de sopranen Christine Harvey en I Rina Cornelissens, tenor Hein Meens, bas Harry van der Kamp en de organist Piet Kiel. Haarlems Vocaal Ensemble. Zondagmiddag (14.30 uur) wordt'door het Haarlems Vocaal Ensemble onder leiding van Willy van Eldik een programma vertolkt, waarvan de werken speciaal gekozen zijn uit oorspronkelijke literatuur voor vrouwenkoor. Er wordt bovendien aan alle tijdperken van de muziekgeschiedenis aandacht geschonken. Zo komen met medewerking van de soliste Corrie van Mooy-Stroet (sopraan), de pianiste Truus Mondriaan Ligthart en het pianoduo Ans Bouter en Miep van Luin voor de pauze de kerkmuziek en de romantiek aan bod, daarna werken van Massenet, Pierne en Reger. Heel bijzonder mag het feit heten dat Het Schetsboek voor Vrouwen van Thomas B. Pitfield op het programma prijkt; toepasselijker kan het niet. Zangen Vriendschap. Het is de tijd voor de traditionele najaarsconcerten van de grote koren uit het Haarlemse. Ook het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap kan niet achterblijven en concerteert dinsdagavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest en de solisten Anna Adam (sopraan) en Aad de Rijk (bas). Het programma vermeldt werken van Gounod, Berlioz, Verdi, Donizetti, Mozart, Beethoven, Weber, Wagner en Nicolai. Spaanse zigeuners. Al jarenlang weet de Spaanse zigeunergroep Fiesta Gitana - overigens steeds in andere samenstelling - voor onnederlands enthousiasme in de vaderlandse schouwburg- en concertzalen te zorgen. De wonderlijke atmosfeer van oorspronkelijk Spaanse, zigeunerachtige en Latijnse zang en dans,wordt door het publiek telkens weer om zijn vaart en hartstochtelijke uitbundigheid gewaardeerd. Maar we zouden de groep tekortdoen door niet te reppen over de wijze waarop ze de Flamenco belicht. Hoewel het showelement bij Fiesta Gitana natuurlijk wel evident is, laten ze toch velen kennis maken met de gecompliceerde ritmen van deze volksmuziek bij uitstek. Curro Velez, La Tati, La Coneja en Bienvenido Amaya zijn de meest bekende namen in de huidige elf man sterke Fiesta-groep. Het publiek krijgt zaterdagavond (20.15 uur) in het Haarlems Concertgebouw weer verschillende vormen van de flamenco, zoals de bulerias, de soleares en de colombianes voorgezet. Kadens. Wij herinneren onze lezers aan het recital dat het viool-pianoduo Claire Huydts en Jan Sprij vanavond (20.15 uur) in concertzaal Kadens, Smedestraat 31 te Haarlem zal geven. De beide musici studeerden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waarbij zij respectievelijk viool bij Nap de Klijn en Theo Olof en piano bij Jan de Man en Gerard van Blerk studeerden. Al tijdens Concertgebouw van Baerlestr. 98, tel. 718345. do. 24 nov. Kleine Zaal 20.15 uur: „Drie recitals door jonge Nederlanders”, met Harro Ruijse- naars, violoncel en Antoine Oomen, piano. Werken van Beethoven, Schumann en Stra- winsky. Vrij. 25 nov. Grote Zaal 20.15 uur. Het Romantisch Pianoconcert o.l.v. Hein Jordans m.m.v. Dubravka Tomsic, piano. Kleine Zaal 20.15 uur. Italiaans Cultureel Instituut Duo Felice Cusano/Luigi Zanardi, viool/piano. Wer ken van Brahms, Schumann en Walton. Zat. 26 nov. Grote Zaal 20.15 uur. Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Cristobal Halffter m.m.v. Michel Block, piano, Abbie de Quant, fluit en Glen Wilson, klavecimbel. Werken van Bocche rini, Halffter en Mozart. Kleine Zaal 20.15 uur. Rondomconcert. Music Antigua o.l.v. Ton Koopman, m.m.v. Marjanne Kweksilber, so praan. Cantates van Bach. Zondag 27 nov. Grote Zaal 20.15 uur. Nederlands Tafelorkest o.lv. Peter Serpenti m.m.v. Theo Olof, viool, Jaap Prinsen, hoorn en Alwin Bar, piano. Werken van Bach, Mozart en Holst. Maandag 28 nov. Kleine Zaal 20.15 uur Clavecimbelse- rie m.m.v. Alan Curtis. Werken van Bach. Dinsdag 29 nov. Grote Zaal 20.15 uur „Vijf meesters aan het Klavier”. Nikita Magaloff, piano. Werken van Chopin. Stadsschouwburg, Leidseplein tel. 242311. Don derdag 24 nov. 20.15 uur, Nat. Ballet met „Het Zwanenmeer”. Vrijdag 25 nov. zaterdag 26 november (première) 20.15 uur en zondag 27 november 14.00 uur Publiekstheater met „Vui le Randen”. Maandag 28 november Toneel groep Theater met „De Spaanse Brabander". (20.15 uur). Dinsdag 29 november 20.15 uur Ned. Dans Theater. Woensdag 30 november 20.15 uur. Zuid. Toneel Globe met „De Rovers". Carré, Amstel 115-125, tel. 225225. t/m 30 dec. (beh. ma) 20.15 uur „Foxtrot” Musical van Annie M. G. Schmidt. Maandag 28 november 19.00 uur. Al Jarreau. (popconcert). Zaterdag nacht 26 november 0.15 uur. Nacht van de witte bedjes. Theater de Brakke Grond. Nes 53-55. Tel. 232904. t/m 26 november 20.30 uur „Het verhaal van een man die bruggen bouwt”. Vanaf vrijdag 28 november 20.30 uur „De apologie van So crates" van Julien Schoenaerts Nieuwe de la Mar Theater, Mhrnixstr. 404, tel 233462. T/m 27 nov. (alleen vrij, zat.- en zondag) 20.15 uur. „Volgend jaar zelfde tijd", Bernard Slade, Ina van Faasen en Ton van Duinhoven. Vanaf 29 nov. 20.15 uur, iedere di, vrij. zat. en zondag „Herfst in Riga”, van Alexej Arbusow, Mary Dresselhuys en Ko van Dijk. Iedere woensdag 20.15 uur. „Wim Kan 40 jaar caba ret” met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan de piano. Klein Bellevue, Leidsekade 90, tel. 248301. Dag. beh. ma. 20.30 u,ur. One Man Show van Frans Halsema. Alhambra 1 (Weteringschans 134, 233192): JAB- BERWOCK Y toeg. 16 j. dag. 14,19 en 21.30 uur. zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: LA DENTELLIERE toeg. 16 j. dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 400, 234876): THE DEEP toeg. 16 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. zon. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., 402, 66227): BOBBY DEER FIELD toeg. 12 j. dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. zon. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: LE SHERIFF toeg. 12 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur zon. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Vrij, en zat. nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): DEEP THROAT toeg. 16 j. dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur. zon. vanaf 12.30 uur. Ceneac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): EAT MY DUST toeg. alle leeft, dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: THE MARATHON MAN toeg. 16 j. dag. 13.15,16 en 20 uur. Zat. zon. woe. alleen 20 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): THE GUM- BALL RALLY toeg. alle leeft, dag. 19 en 21.30 uur. do. vrij. ma. di. ook om 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein, 151243)P „DE TIEN GEBODEN” toeg. alle leeft, dag. 19.30, zat. en zon. 14 en 19.30 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): rome open stad toeg- 16 j. dag. 20 en 22 uur. Padre Padrone toeg. 16 j. dag. 19.45, 21.45 en 24 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): wordt u al geholpen toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zon. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 2: Een paarse taxi toeg. 16 j. dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur. City 3: Het eiland van dr. Moreau toeg. 12 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. zon. 131.5 16, 19 en 21.30 uur. Ctiy 4: La Gifle toeg. 12 j. dag. 15, 18.30 en 21 uur. zon. 12.45 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr., 122, 23456-1): hoe vang ik een man toeg. 16 j. dag. 14.30, 19, 21.30 uur za. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): Easjy Rider toeg. 12 j. dag. 19.30 en 21.45 ur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): herbie gaat naar Monte Carlo toeg. alle leeft, ma.di.do. vrij. 14 en 19 uur. Woe. zon. 13.30, 15.45, 19 uur. za. 10.30, 13.45, 16 en 19.30 uur. Kriterion (Roetersstr., 34, 231708): licht en don ker toeg. 16 j. dag. 14, 19.45 en 22 uur. vrij. za. nacht 00.30 uur. di. 29/11 vervalt le avond- voorst. di. 29/11 19.30 uur Masion Descartes blanche. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): Que la fête commence, toeg. 16 j. dag. 14.30 19.30 en 22 uur; zon. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): Goodbye Emmanuelle toeg. 16 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur za. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): The joy of letting go toeg. 16 j. dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zon. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): The sjaolin Adventures toeg. 16 j. dag. 14.15, 19 en 21.30 uur. zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): de ver schrikkelijke man uit Safle toeg. 16 j. dag. 19 en 21.30 uur. zat. zon. woe. 14.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): De ene zingt, de ander niet. toeg. 16 j. dag. 19.30 en 22 uur. Vrij, en zat. nacht 00.15 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): verdwenen in de Bermuda driehoek toeg. 12 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): niemand leeft alleen toeg. 16 j. dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): Zaal 1 La Dentelliere toeg. 16 j. do.vrij. zat. 22 uur zon.ma.di.woe. 19.45 en 22 uur. Zaal 2 Pjano Mécanique toeg. 16 j. dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr. 26, 62633): Soldaat van Oranje toeg. 16 j. dag.'14 en 20.15 uur. zat. en zon. 13.30, 16.45 en 20.15 uur. Tuschinski 2: Providence toeg. 16 j. dag. 14.30,19 en 21.30 uur. zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3: Valentino toeg. 16 j. dag. 14.30, 18.45 en 2^1.30 uur zat. en zon. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 4: New York, New York toeg. alle leeft, dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur zat. en zon. 14, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5: L’Homme quie aimait les femmes toeg. 16 j. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur zat. en zon. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): Serail toeg. 16 j. dag. 19 en 21.30 uur zat. en zon. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. c 'CO

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21