3-0 PSV: K.O.-OVERWINNING NA GROTE PUNTENACHTERSTAND Happel zorgt weer voor 53 Eindhovenaren s ne- 1 FRANZ HASH WIL NAAR VLAARDINGEN Verheyen naar AZ geholpen door Duitse blunders opschudding ca Winnende goal van John Rep SRV Dubbelman waspoeder voormaar 9.98 Resultaten UEFA-Cup Extra voordelig en aan huis gebracht 'I I fl fl L f SPORT -DONDERDAG 24 NOVEMBER 19 7 7 (Van onze sportredactie) 41 IW! ZAANSTAD. AZ’67 heeft een nieuwe vleugelspits gecon tracteerd: de Feyenoorder Jan Verheyen (23), die de laatste tijd bij de Rotterdamse club als wisselspeler fungeerde. f] Grote zak (4kg.) Barcelona royaal overklast door Ipswich •ir Het eerste doelpunt van PSV, een doeltreffende uithaal van Harry Lubse. 4 1m ir PSV’s tweede goal in de wedstrijd tegen Eintracht Braunschweig, gescoord door Willy van der Kuylen. J (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) f DEN HAAG. Twee Engelse en twee Oostduitse clubs hebben na de eerste wedstrijd in de derde ronde in het toer nooi om de UEFA-beker goede vooruit lichten gekregen om door te dringen tot ie laatste acht. Dat zijn Ipswich Town jat Barcelona zeer gedecideerd met 3-0 Van AZ-zijde deelde men mee dat „Verheyen een behoorlijk transferbe- drag heeft gekost.” Jan Verheyen blijft in Rotterdam wo nen, omdat hij een contract heeft van slechts zes maanden. Eind van dit sei zoen zal de AZ-leiding bekijken of men de overeenkomst zal verlengen. versloeg en Aston Villa, dat Atletico Bil bao met 2-0 in het zand deed bijten. De twee Oostduitse verenigingen: Carl Zeiss Jena (2-0-winst tegen Standaard Luik) en FC Magdeburg (een 4-0-triomf op FC Lens) zijn ook vrijwel zeker van de laatste acht. Triest was de balans voor de Spaan se clubs Barcelona en Atletico Bilbao die alle hoop practisch kunnen opgeven, het geen eveneens het geval is voor het eens zo roemruchte Bayern München, dat te gen Eintracht Frankfurt een zware 4-0- nederlaag leed. Dinamo Tiflis had het moeilijk tegen Grasshoppers (1-0) en Bas- tia kwam ook tot een krappe overwinning op Torino (2-1). FC Lens heeft tegen FC Magdeburg wei nig in de melk te brokkelen gehad De Oostduitsers waren superieur en de Fran sen bezaten te weinig weerstand tegen de steeds aanrollende Oostduitse aanvalsgol ven. Vooral de strafschop die Pommeren- ke in de 34e minuut mocht nemen de stand was toen reeds 1-0 in het voordeel van Magdeburg dat in de tweede ronde Schalke '04 reeds had uitgeschakeld veroorzaakte paniek bij de Fransen. De Oostduitser schoot raak en brak daarmee de laatste Franse weerstand. De drievoudige Europese kampioen Bayern München was kansloos tegen Ein tracht Frankfurt, dat niet eens geflat teerd met 4-0 zegevierde. Bayern dat zon der Oblak en Höness aantrad speelde bij zonder zwak. Technisch en mentaal waren de Frankfurters superieur en slechts aan het uitstekend doelmanswerk van Sepp Maier was het te danken dat de nederlaag niet veel hoger is uitgevallen. Voor rust scoorden Grabowski en Holzenbeien, in de tweede helft bepaalden Kraus en Skala de eindstand op 4-0. VLAARDINGEN. De kans dat Franz Hasil terugkeert in het Nederlandse voetbal is niet denkbeeldig. De Oostenrijker, die ooit mede-verantwoordelijk was voor Feyenoords gewonnen Europa Cup, wisselde van gedachten met een oud-ploegmak- kfer, de huidige trainer van eerste-divisieclub FC Vlaardingen, Theo Laseroms. Aangezien Laseroms de vermaarde middenvelder (34) eerst in actie wil zien, kwam het nog niet tot een officieel gesprek. Aanvankelijk zou Hasil dinsdagavond met FC Vlaardingen tegen een Roosendaalse amateurclub meespelen. Hasil stuurde echter een bericht van verhindering. Het ligt in de bedoeling dat Hasil nog deze week met Vlaardingen in een ander oefenduel aantreedt. Breitner werd niet alleen door Van de Kerkhof geschaduwd, maar hij hield zich ook bezig met het uitschakelen van Willy bij de offensieve acties. Daarom heb ik Poortvliet die taak laten overnemen en heb ik Willy van de Kerkhof op Hand- schuh gezet, die minder aan terugverdedi gen deed”. Eintracht Braunschweig heeft geen or ganisator, zo liet oefenmeester Branko Ze- bec zich na de teleurstellende bekerneder- laag van zaterdag tegen Fortuna Dussel dorf ontvallen. Paul Breitner wilde nu die rol voor zich opeisen. Nadrukkelijk. De taak van Breitner was nu echter ook een stuk gemakkelijker, omdat hem ditmaal op het middenveld toch nogal veel werk uit Rijvers: ;,Voor het begin van de tweede helft had ik er nogmaals op gewezen dat er meer tempo ontwikkeld moest worden. Bovendien was het zaak dat we het achter in gesloten moesten houden”. Dat eiste van PSV duidelijk meer concentratie en nau welijks was de tweede helft dan ook op gang gekomen of Huub Stevens liep tegen een gele kaart aan van de prima leidende Schot McGinlay Wegens het aanmerkin gen maken op de leiding. De gele kaart die Dieter Zembski vrijwel in dezelfde minuut kreeg, was een minder gelukkige beslis sing van de Schot, omdat hij misleid werd Het inzetten van Ristic was overigens een complete verrassing, want de Zuid- slaaf heeft dit seizoen nog geen enkele wedstrijd voor Eintracht gespeeld. Vorig jaar nam hij evenals trouwens de 37-jarige Wolfgang Rzyb, die vlak voor tijd de ge blesseerd geraakte Breitner kwam vervan gen, officieel als speler afscheid van Ein tracht Braunschweig, waar hij werd belast met dejeugdtraining. Branko Zebec moest echter zowel Ristic als Rzyb weer aan de selectie toevoegen, omdat door blessures de basis enorm smal was geworden. Dankzij onder meer deze Ristic domi neerde Eintracht Braunschweig in de eer ste speelhelft op alle fronten. Werkelijk door het oog van de naald kroop de Eind- hovense formatie toen Paul Breitner, die de bal grandioos voor de voeten kreeg geschoven door Handschuh, tackles van achtereenvolgens Van Kraay en Van Beve- ren ontweek 'om vervolgens voor een com pleet leeg doel hoog over te schieten. PSV kreeg ,zijn eerste kans pas nadat Poortvliet de taak van Willy van de Kerk hof had overgenomen: zeven minuten voor 't rustsignaal, toen een afstandsschot van Willy van der Kuylen door de Duitse natio nale doelman Bernd Franke maar net naast getikt kon worden. Vier corners op rij dwongen de PSV’ers in die periode af, maar de goed functionerende Eintracht- afweer, onder leiding van Friedhelm Hae- bermann en de vaak als extra voorstopper spelende Breitner, gaf geen enkele kans weg. handen werd genomen door de weer her stelde Karl-Heinz „Charlie” Handschuh en de Zuidslaaf Alexander Ristic, die beiden rust in de ploeg brachten en prima opbou wend aanvalswerk verrichtten. door René van de Kerkhof, die zich bijzon der theatraal tegen de grasmat liet ploffen. PSV plotseling toch riant op 2-0. Of om ér een pugilistische term bij te halen: een k.o.-zege na een royale puntenachterstand. staat stelde om te scoren. Vier minuten later doelpuntte Van der Kuylen zelf, toen hij als overwinnaar te voorschijn kwam uit een scrimmage voor het Duitse doel. (Van onze sportredactie) BRUGGE Ernst Happel is op nieuw in het nieuws. Niet zozeer om dat hij na samenspraak met De Vroet en Zwartkruis op weer eens zes oefen duels voor Oranje heeft aangedrongen, maar omdat hij de Brit Roger Davies bij Brugge van de training stuurde. Lijmpogingen van aanvoerder Fons Bastijns draaiden op niets uit. Happel: „Van mij mag Davies terug naar zijn land. Ik heb die man niet meer nodig”. il i| BASTIA Johnny Rep heeft zijn club aan de overwinning geholpen in de wedstrijd tegen Torino. In de 62e minuut scoorde hij na een goede com binatie met Feli de winnende treffer. De overwinning van de Corsicanen is makkelijker tot stand gekomen dan de uitslag zou doen vermoeden. Van de eerste minuut zetten zij de Italiaanse verdediging onder zware druk. Dankzij hun fysieke overwicht kwam het ge brek aan techniek van de eilandbewo ners, die met vijf invallers moesten aantreden, niet zo tot uitdrukking. Ge heel tegen de verhouding in bracht Pu- lici in de 23e minuut met een acrobati sche omhaal de stand op 1-0 in het voordeel van Torino. Uitblinker Papi, die al enige goede kansen aan zijn me despelers had geboden, zette de Corsi-, canen twaalf minuten later weer op het goede spoor. In de tweede helft drong Bastia nog meer aan. Een schot van Larios vloog rakeling naast in de 55e minuut. Zes minuten later liet Rëp de Italiaanse doelman kansloos. ,1 .W’- L zuivelservice a Vandaag-volgt de Rotterdammer, die een, contract heeft tot het eind van dit seizoen, de eerste training in Alkmaar. Het ligt in de bedoeling dat Verheyen zondag aanstaande meedoet tegen FC Twente in Enschede,. surprise gezorgd door Barcelona volko men regelmatig naar een uitzichtloze 3-0- nederlaag te spelen. De Spanjaarden kon den op het drassige veld niet uit de voeten en ook Cruijff en Neeskens vielen niet op. Door treffers van Gates (16), Whymark (61) en Talbot (77) stelde Ipswich zich zo goed als zeker voor de laatste acht. Hetzelfde geldt ook voor Aston Villa dat Atletico Bilbao terugwees met 2-0. Een eigen doel punt van Iribar gaf de Spanjaarden een geweldige deuk, die zij niet meer teboven zijn gekomen, Deehan zorgde voor iets meer afstand met een tweede treffer. Eintracht Braunschweig bleef ook in de tweede helft stormen. Branco Zebec: „Ik kende mijn eigen ploeg nauwelijks terug. Kennelijk hebben ze de laatste weken alle energie opgespaard om er tegen PSV weer eens ouderwets tegenaan te gaan. Als Breitner in de eerste helft inderdaad een goal had kunnen maken, dan hadden we nog rustiger aan de tweede helft kunnen beginnen. Met iets meer overleg hadden we PSV dan ook gemakkelijk op kunnen vangen”. Lindemann mocht een strafschop nemen, die in eerste instantie door de nationale doelman van België, Piot werd gestopt. Hij kon de bal echter onvoldoende verwerken, waarna Lindemann opnieuw een kans kreeg en nu raak schoot. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Het 50e Europa Cup duel van PSV (in 1955 werd de reeks gestart met een 6-1-nederlaag tegen het Oostenrijkse Rapid Wien) heeft de Eind- hovense aspirant-landskampioen 1977- ’78 halverwege de tweede helft van de eerste wedstrijd tegen het Westduitse Eintracht Braunschweig toch nog een ju bileumcadeau opgeleverd. Want zo m^g men de 2-0-overwinning van de Eindho venaren wel betitelen: een geschenk dat door Eintracht Braunschweig in nog geen vijf minuten tijd via twee verdedigende blunders aan de Brabanders werd geof freerd. De twee doelpunten verschil moe ten voor de Eindhovenaren voldoende zijn om zich via de return in Braun schweig over twee weken te plaatsen voor de kwartfinale van het UEFA-Cuptoer- nooi. 1* In totaal werden de acht wedstrijden bijgewoond door 253.000 kijkers (een ge middelde van 31.661 man), die 21 doelpun ten zagen scoren. De scheidsrechters Rijvers had voor de wedstrijd gesteld dat hij tevreden zou zijn met een doelpunt, mits achterin de nul maar gehandhaafd zou worden. Wel, zijn discipelen deden meer en namen onmiddellijk na het eerste doelpunt van Harry Lubse met een tweede treffer van Willy van der Kuylen nog ver der afstand van de Westduitsers die na die plotselinge achterstand geen moment meer de moed op konden brengen om nog iets terug te doen. Rijvers: „Natuurlijk, we zijn in die eerste helft goed weggekomen, maar toen Eintracht het spel moest ma ken, slaagde het daarin ook niet. Offensief hebben ze het in mijn ogen niet kunnen maken”. Dinamo Tiflis kwam tegen het Zwitserse Grasshoppers ternauwernood tot een overwinning. De Russen, zonder de ge vaarlijke spits Kipiani die echter in de tweede wedstrijd wel van de partij zal zijn, hadden een groot overwicht! maar waren onmachtig dit in doelpunten tot uitdruk king te brengen. Het doelpunt dat Sjengaliva in de 20e minuut van zijn voet liet vertrekken drukte de overmacht on voldoende uit. Carl Zeiss Jena overklaste in de eerste helft Standaard Luik totaal in een zeer hard gevecht, waarbij vier gele kaarten vielen, drie tegen Jenaspelers, een tegen een Belg. In de tiende minuut scoorde Schuphase voor Carl Zeiss met een schit terende kopbal. Ondanks het grote overwicht hielden de Belgen verder stand. In de tweede helft moest Carl Zeiss hele maal tëfug. Furieus viel Standaard aan, maar ondanks enkele zeer fraaie kansen hield Jenadoelman Zimmer zijn doel schoon. In de 73e minuut viel de beslissing. i De Braunschweigmachine vertoonde echter na een kwartier toch de eerste de fecten. Nadat Deacy voor Stevens (Rij vers: „Hij had de opdracht om defensief de zaak in de gaten te houden en steun te verlenen aan de counter”) was ingezet, kregen de Eindhovenaren eindelijk wat vat op het spel van de Westduitsers. Toch had PSV twee defensieve blunders van Eintracht nodig om op een 2-0 voorsprong te komen. Eerst (66e minuut) kon René van de Kerkhof de bal langs de ontstellend zwakke Merkhoffer richting Van der Kuy len dirigeren, die met een kopbal Lubse in Tragische doelpunten voor Eintracht Braunschweig, want een uur lang hadden de Westduitsers PSV vrijwel buiten de wedstrijd gehouden. De Eindhovenaren kregen totaal geen greep op het spel van de Nedersaksische ploeg, die er steevast in slaagde ergens op het speelveld wel een onafgeschermde ploegmakker aan te spe len. Niet - zoals verwacht - PSV, maar het de laatste weken danig in verval geraakte Eintracht Braunschweig, dicteerde het spel. Vooral door toedoen van Paul Breit ner, ex-speler van Bayern München, het Westduitse WK-elftal en Real Madrid. Breitner, eerst geschaduwd door Willy van de Kerkhof en later door Jan Poortvliet, wilde kennelijk eindelijk zijn 1,8-miljoen- investering waarmaken. Rijvers: „Ik heb die wissel toegepast, omdat het voor Willy van de Kerkhof zonder de sphaduwtaak van Paul Breit ner gemakkelijker was om te counteren. moesten nogal eens handelend optreden: zes gele kaarten waarbij Carl Zeiss Jena tegen Standaard Luik met vier kaarten de hoofdmoot „trok” en PSV versus Ein tracht Braunschweig de andere twee opeiste. Ipswich Town heeft voor een daverende De opstellingen van Braunschweig waren: PSV: Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Brandts. Poortvliet, Willy van de Kerkhof, Ste vens (Deacy), Van der Kuylen, René van de Kerkhof, Lubse, Deykers. Eintracht: Franke, Borg, Haebermann, Zembski, Merkhoffer, Hristic, Breitner ((Grzyb), Handschuh, Erler, Dremmler, Popivoda. Zebec: „Zo zou je het kunnen noemen, ja. Door een onoplettendheid in de verde diging ga je toch nog volledig de boot in. Onverdiend. Als je de zaken zo onder controle hebt, mogen dergelijke fouten eenvoudig niet voorkomen. Deze neder laag heeft overigens voor mij alles bij elkaar toch nog een positief punt opgele verd: het vertrouwen in de ploeg is terug. Daarom zie ik de return met minder zorg tegemoet dan een kleine twee uur ge leden”. Ipswich Town-Barcelona 3-0 (1-0). 16. Gates 1-0, 61. Whymark 2-0 en 77. Talbot 3-0. Scheidsrechter: Prokop (Odl). Toeschouwers: 32.000. Aston-Villa-Athletico de Bilbao 2-0(l-0). Iribar (eigen doel) en Deehan. Scheids- ter: Jan Beck (Ned). Toeschouwers: 33.000. Bastia-Torino 2-1 (1-1). 23. Pulici 0-1, 35. Papi 1-1 en 62. Rep 2-1. Scheidsrechter: Aldinger (Wdl). Toeschouwers 10.000. Eintracht Frankfurt-Bayern München 4-0 (2-0). 24. Grabowski 1-0,37. Hölzehbein 2- 0, 66. Kraus 3-0 en 67. Skala 4-0. scheidsrechter: Rainea (Roe). Toeschouwers: 25.000. Dinamo Tiflis (Sov)-Grasshoppers (Zwi) 1-0 (1-0). 21e minuut Sjengeliva (1-0). Toeschouwers: 80.000. Scheidsrechter: Nyhus (Noo). FC Magdeburg (Odl)-Lens (Fra) 4-0 (2-0). 4e minuut Zapf 1-0, 35e Pommerenke (strafschop) 2-0, 55e Hoffmann 3-0, 64. Steinbach 4-0. Toeschouwers: 36.000. Scheids rechter: Rion (Bel). Gele kaarten voor: Bousdira (Lens) en Zapf (Magdeburg). Carl Zeiss Jena (Odl)-Standaard Luik (Bel) 2-0 (1-0). 10e minuut Schnupfhase 1-0, 75e Lindemann (strafschop) 2-0. Toeschouwers: 12.000. Scheidsrechter: Martinez (Spa). PSV-Eintracht Braunschweig 2-0 (0-0). 66e. Lubse, 70e Van der Kuylen 2-0. Toeschouwers: 23.000. Scheidsrechter: McGinlay (Schotl). Aan Happels jongste conflict in Brugge lijkt een hoop oud zeer ten grondslag te liggen. Zoals bekend werd Davies zonder medeweten van Happel aangetrokken. Recentelijk trof Happel opnieuw disciplinaire maatregelen te gen de zich niets om het collectief be kommerende Brit, en werden bij Hap pel vruchteloze pogingen aangewend door het bestuur om de spits op te nemen in het elftal dat vriendschappe lijk tegen Derby County speelt Happel: „Het moet nu maar eens uit zijn met die amateuristische aanpak. Een profclub vraagt om een professio nele werkwijze. Het wordt tijd dat er hier een manager wordt aange trokken”. 7 1 A Jan Verheyen: Van Rotterdam naar Alkmaar. PSV en Eintracht

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 33