Ajax koopt nog niets Beckenbauer: Bond gaat sportpuntiqj EUROPA CUP-TOERNOOI Basketbalteam Falcon FIFIA wil ,het jaar van de Eervol verlies in Haarlem Schaatszege Jos Niesten vrij vragen kwam een ronde verder NICO JANSEN: IK HEB F VAAK GEWANHOOPT 1 f streeksport scheidsrechter “2 Rentree Jansen en Rijsbergen René van Eek naar Noorwegen J! Grote les: Koersen Nootdorp Zuinig zijn op jezelf. DU c Badminton wellicht op de Olympische Spelen NOVEMBER 19 7 7 DONDERDAG 24 35 SPORT Lijdensweg 24 12 66 1 Geen angst WETEN: 1 tal De Kleine Larousse, in één band verenigd: a) een kompleet Nederlands woordenboek b) een spreekwoordenboek c) de Nederlandse versie van 's werelds meest verbreide encyclo pedie, 1600 pagina’s wereldkennis in woord en beeld, 118.000 trefwoorden, 5.000 illustraties, 110 kaarten. Dit kapitale, kleurrijke naslagwerk is zojuist verschenen. Prijs f 125,-- Maar tot 1 maan 1978 verkrijgbaar voor slechts f 99,50! Tel. 023- Noisettes de Cerf wijnadvies: 1972 Cóte de Nu its Villages - -i r 5 I IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH H (ADVERTENTIE) Nico Jansen: „Ik zie Feyenoord toch noy wel hoog eindigen. Opvallende winstpartij 'l van Viktor Kortsnoi René van Eek: twee jaar Noorwegen (ADVERTENTIE) 7 (ADVERTENTIE) r%CHICDAMJ 00 uur en de week aak naar otterdam, s Wij zijn inkels en i bedrijfs- De commissie wenst dat er maatrege len wordén genomen om de rol en de waardigheid van de scheidsrechter op te vijzelen. Voorstellen hiertoe waren reeds in een vergadering van de com missie op 2 en 3 mei dit jaar gedaan. BELGRADO. Het eerste applaus in de Domo Sindikata (het gebouw van de vakbonden) in Belgrado was voor Viktor Kortsnoi. Drie minuten lang gingen de handen van de 3000 toeschouwers woens dagavond op elkaar nadat Boris Spasski de strijd had gestaakt in de tweede partij van de finaletweekamp van het kandida tenschaaktoernooi. Kortsnoi leidt derhal ve met 1,5-0,5 en Spasski heeft een enorme psychologische slag moeten incasseren. Zelfs als de telefoon voor de zoveelste keer rinkelt, klinkt er geen ongeduld door in zijn stem. In zijn torenhoge flat op Rotterdam-Zuid spreekt hij opnieuw af met een journalist. Nico: „Geen bezwaar, ik ben blij dat ik weer kan praten. Je mag weten dat ik vaak heb gewanhoopt. Ik heb ondraaglijke pijnen geleden. In die mate dat ik soms mijn auto uitstapte omdat ik niet meer verder kon rijden. Dan liet ik speelsters, Gerda Schouten, Francis Bra ke! en Lia van Reemst vier persoonlijke fouten opgelopen hadden. De ruim 300 toeschouwers zagen uiteindelijk de over winning naar de sterkste ploeg gaan. Topscorers in deze wedstrijd waren: voor Delta Lloyd: Gerda Schouten 23, Francis Brakel 14 en Lia van Reemst 12. Voor Pagnossin Treviso: Maria Veger 26, Ester Miloco 17 en Lorella Bernardoni 10. mijn benen naar buiten bungelen. Ging ik een stukje lopen in de berm. Ach, eigen schuld. Je weet hoe het gaat. Je wilt voet ballen. En ’s avonds kon ik niet slapen van de pijn. Goddank is die lijdensweg nu voorbij”. Nico Jansen, een harde. In het voetbal- métier qua mentaliteit vergelijkbaar met Mansveld, Eijkenbroek, Laseroms. Spij kerhard voor anderen en voor zichzelf. Nooit angst dat de wil om toch door te gaan tot ernstige gevolgen kan leiden? „Duidelijk niet aan denken. Nooit. Ik ben timmerman geweest. In de bouw, waar ik elk moment een balk op mijn hoofd had kunnen krijgen. Ik heb eens een schreeuw gegeven waardoor zeven man nog net op tijd konden wegspringen om een stuk ijzer te ontwijken. Eerste-divisieclub Excelsior zal het dit jaar verder zonder doelman Eddie van der Roer moeten stellen. Foto’s in het Rotter damse Dijkzichtziekenhuis hebben uitge wezen, dat de banden van zijn linker knie zijn uitgerekt. Gisteren ging het gekwetste lichaamsdeel voor vier weken in het gips, hetgeen Van der Roer (30) deed verzuchten dat zijn rentree in Excelsiors keurkorps minstens tot na de winterstop op zich zal moeten laten wachten. De voorzitter van het IOC is in Koeala. Loempoer om de Aziatische Spelen bij te wonen en besprekingen te voeren om in de" IBF (internationale badmintonfederatie) de rijen weer te sluiten. Sinds kort is de l WBF (World Badminton Federation) opge- C‘. richt die pleit voor het royeren van Tal-" wan. Volgens de WBF zou deze opengeval- len plaats dan toekomen aan China. uis Mana □nt- KOEALA LOEMPOER De voorzitter van het IOC, de Ier Lord Killanin, heeft in Koeala Loempoer verklaard dat badmin ton mogelijk een van de takken van sport zal zijn op de Olympische Spelen van 1984 die zeer waarschijnlijk in Los Ange les zullen worden gehouden. i opgeleid r. DÜSSELDORF. „De Duitse voet balbond zal mijn club New York Cos mos vrijstelling vragen, zodat ik mee kan naar het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Argentinië. Deze uitspraak deed de Westduitse in ternational Franz Beckenbauer na het gesprek dat hij met bondscoach Hel mut Schön had gehad. De perschef van de Duitse voetbalbond (DFB) zei desge vraagd dat hij nog niets van dit voorne men van de bond afwist. van Feyenoord ook nog niets verloren. Hoeveel punten staat PSV voor? Negen, wel een beetje veel maar aan de andere kant, PSV kan tegenslag krijgen. Persoon lijk zie ik Feyenoord toch nog wel hoog eindigen. Op een tweede, pakweg derde plaats misschien nog wel”. Happel wil volgens eigen zeggen voetbal- gangsters mee naar Zuid-Amerika. Is hij genoeg gangster? Nico Jansen: „Gangs ter? Nou iri elk geval ben ik hard genoeg. Ja natuurlijk wil ik naar Argentinië. Wie niet?” Het slot van de lift in deze flat kan ondeugdelijk zijn en het licht defect. Waar door ik, door de deur stappend, tien etages naar beneden kan vallen. Ik bedoel maar. Nee, daar hou ik me niet mee bezig. Al heb ik inmiddels wel geleerd om iets zuiniger te zijn op jezelf. Maar je weet hoe het gaat in de praktijk. Een zware westrijd, grote belangen op het spel en dan ga je weer. Dat heb ik er wel van geleerd, dat ik het niet meer zover laat komen”. DORDRECHT. De 38-jarige René van Eek heeft een tweejarig contract getekend als trainer bij de Noorse eer ste-divisieclub Bodoe Glimpt. Van Eek was trainer bij het c-elftal van Feyen oord, Helmond Sport en FC Dordrecht. Bodoe Glimpt, afkomstig uit een stad 1000 km ten noorden van Oslo, doet, volgend seizoen mee aan het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars De strijd om het wereldkampioenschap wielrennen 1979 op de weg, die in Neder land zal worden gehouden, is vastgesteld voor 25 augustus (amateurs) en 26 augus tus (profs). Dit is in Genevè officieel be kendgemaakt door de internationale bond van organisatoren van wielerwedstrijden. De topscorers voor Falcon waren: Aker boom 12, Crews 12, Kirkland 11 en Bloemsma 16. Voor Slavia: Zednicek 27, Ptacek 17, Bula 14 en Hajek 7. In de Engelse autorally RAC zijn Henk van Tunen en Henk Vossen uitgevallen Ze kregen in de achtste klassementsproef versnellingsbak- problemen Eerder staakten Jan v.d. Marei en Jan Berkhof de strijd vanwege een gebroken tuimelaarsa's MONACO. De internationale voetbal federatie (FIFA) gaat alle na tionale bonden voorstellen 1978 tot „het jaar van de scheidsrechter” uit te roepen. Deze aanbeveling is afkomstig van de vaste ronde tafelcommissie van de FIFA, die in een communique dit idee naar voren bracht. Bij de vergade ring van deze commissie, die in Mona co werd gehouden, waren ook Have- lange, Frinchi en Sastre, respectieve lijk voorzitter van de FIFA, de UEFA (Europese Voetbal Federatie) en de FFF (Franse voetbal bond), aanwezig. De damesploeg van Delta Lloyd is in handbalploeg ROERMOND Het Nederlandse zaal- handbalteam (dames) heeft een 15-17 ne derlaag geleden tegen Hongarije. Bij de rust leidden de Hongaarse dames, bron zen medaille winnaressen op de Olympi sche Spelen in Montreal, reeds met 7-10. Deze wedstrijd gold als voorbereiding in de strijd om het toernooi om het we reldkampioenschap, dat vanaf 3 decem ber in West-Berlijn wordt gehouden. De Belg Freddy Maertens en de Austra liër Danny Clark hebben de leiding in de wielerzesdaagse van Gent. Sercu en Merckx zijn tweede. De stand: 1. Maertens/ Clark (Bel./Aus.) 51 punten, 2. Sercu/- Merckx (Bel.) 29, op een ronde: 3. Demey- er/Haritz (^el./Wdl.) 14, 4. Bracke/Debos- scher (Bel.) 13, 5. Vandenhaute/Allan (Bel./ Gbr.) 7, 6. Peffgen/Fritz (WDL) 4. AMSTERDAM. Het bestuur van Ajax zal voorlopig nog niet besluiten de Schotse speler Joe Jordan van Leeds United over te nemen. „Wij zetten de zaak Jordan maar even in de ijskast”, aldus voorzitter Jaap van Praag. Over de plannen met de Spanjaard Hannibal Montero van Elche zei hij: „Hij blijft nog een tijdje bij ons trainen, dan zien PRAAG Het basketbalteam van Fal con Den Bosch heeft zich in Praag ge plaatst voor de derde ronde van het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars. Weliswaar verloren de Bos schenaren de uitwedstrijd tegen Slavia Praag met 78-83, maar aangezien zij de eerste wedstrijd wonnen met 98-73 is de totaalscore 176-156 in het voordeel van Falcon. Chemische Fabr 'Schiedam' 010-26.47 56 NOOTDORP. De uitslagen van de woens dag in Nootdorp gehouden draverijen zijn YZENDIJKEPRIJS, 2000 meter 1. Pareltje (T H Kooyman) 2.54,9 1.27,5, 2. Pedro Lebejos, 3. Okelli Toto: winnend 7,90 plaats 2,30 1,70 2,50 koppel 38,60 trio 462,30. HOOFDPLAATPRIJS, 2000 meter 1. Piet (P J. Zandt) 2.05,3 1.32,7, 2. Penetrant, 3. Pour Arctic. Toto: winnend 2,90 plaats 1,50 2,10 2,40 koppel 12,10. AARDENBURGPRIJS, 1660 meter: 1. Ombre Attaquer (C. Hetteling) 2.19.9 1 24,3, 2. Magnifi- que, 3. Orkaan W. Toto: winnend 3,80 plaats 1,20 1,30 1.80 koonel 4.80 trio 29,30. PRODENBROEKPRIJS, 2380 meter 1 Pron- beere. Toto winnend 6,90 plaats^ 1,50 1,30 2,90 Oplooper B, 3. Osakiana. Toto: winnend 3,80 plaats 2,80 2,50 7,00 koppel 7,20. HOEKPRIJS, eerste afdeling, 2380 meter: 1. Olivia Volann (L. Schoonhoven) 3.28,4 1.27,6, 2. Navarro D, 3 Norion Buitenzorg Toto: winnend 2.90 plaats 1,80 1,60 1,60 koppel 8,60 trio 99,80 SLUISKILPRIJS, eerste afdeling, 1680 me ter: 1. Oroline (J. Wagenaar) 2.24,6 1.26,1, 2. Mustang B, 3. Olga Draisine. Toto: winnend 2,90 plaats 1,80 2,10 2,40, koppel 7,30. ATHENEPRIJS, 2000 meter: 1 Jupiter D (H W. Langeweg) 2.46,4 1.23,1, 2. Mia Fortuna, 3 Laetitia. Toto: winnend 13,60 plaats 3,20 2,00 3,80 koppel 47,30 trio 562,10. SLUISKILPRIJS, tweede afdeling 1. Organza D (M. L. v. d. Togt) 2.24,5 1.26,0, 2. Mack Axvile, 3. Nachtegaal K Toto: winnend 3,20 plaats 1,60 1,70 1.90 koppel 12,40. HOEKPRIJS, tweede afdeling, 2380 meter: 1. Nora Hagheweyde (J. J. Duivenvoorden) 3.25,3 1.26,3, 2. Liebestraum, 3. Mariandel. Toto: win nend 4,50 plaats 2,10 2,70 1,60 koppel 112,30, trio 403,20 BIERVLIETPRIJS, 2000 meter 1. Oswald (H J Floor) 2.|56,7 1.28,4, 2. Perry Hanover, 3. Ols- beere. Tot: winnend 6,90 plaats 1,50 1,30 2,90 koppel 25,80. TOTALISATOR-OMZET 250 907,00 Dat er geen overwinning voor Neder- land in zou zitten stond bij voorbaat vast. Maar dat Nederland een dergelijk uitste kend resultaat zou behalen tegen Honga rije had nu ook bepaald geen mens ver wacht. Echter, in de uitverkochte Roer- mondse sporthal (800 toeschouwers) ver raste Nederland vriend en vijand. Welis waar keek Oranje reeds na tien minuten tegen een hopeloos lijkende 6-0 achter stand aan, maar toen iedereen vreesde voor een desastreuze nederlaag kwam de Nederlandse ploeg plotseling sterk terug. Scoorsters Nederland: Peggy Brouwers (Mora Swift) en Hanny de Kok (idem Hel las) elk 4, Els Boesten (Mora Swift) 3, Ingrid van Koppen (Idem Hellas) 2, Miep van Beek (Mora Swift) en Marjo Smeets (Mora Swift) elk 1. Topscoorster Honga rije: Amalia Szterninsky 8. Deze week speciaal aanbevolen: Foie d'oie frais Coquille St. Jacques Denkt u om uw Kerstreservering Ook in het naseizoen blijft Betty Stove haar vorm behouden. In de tweede ronde” van het internationale tenniskampioen schap in Melbourne versloeg ze met grote? overmacht de Amerikaanse Pam Teequar- den met 6-2, 6-0. Dankzij deze overwinning heeft Betty Stöve zich geplaatst voor de kwartfinales. Dan kan zij eventueel stuiten op Evonne Cawley-Goolagong die zich be hendig ontdeed van haar landgenote Les ley Hunt, 6-3 en 6-1De kleine Cawley had slechts 46 minuten nodig om de kwartfina les te bereiken. De lijdensweg van Nico Jansen. Begon nen in het najaar van 1976, toen Feye- noords medische staf de rechterknie als 100 procent in orde kwalificeerde. Geëin digd afgelopen zondag, toen voor het eerst bleek dat betaald voetballefi ook zonder pijn kan. „Vlak voor de Europa-cupwed- strijci tegen Molenbeek ben ik naar dr. Strikwerda gegaan. Een injectie en Nico was het mannetje weer. Zwartkruis selec teerde me zelfs voor Engeland. Op een dag zegt hij tegen me: je maakt geen doelpun ten, Nico. Ik zeg: klopt wanneer je de laatste twee wedstrijden bedoelt. Maar in de voorgaande 16 schopte ik er 23 in”. Ik had inderdaad opnieuw pijn gekre gen. Het is wel de grootste teleurstelling geweest in mijn carrière dat ik eruit vloog. Dat seizoen ben ik uitgesukkeld met pijn. Ik zeg vlak voor de vakantie tegen de dokter van Feyenoord: zou operatief in grijpen niet wenselijk zijn? Nee, zegt-ie, vier weken bust helpen je er bovenop. Maar de pijn bleef. Toen ben ik opnieuw naar Strikwerda gegaan. Nog één keer prikken graag, zei ik tegen Strikwerda. Hij: het heeft geen nut, jongen. Er moet echt gesneden worden. Toen heb ik de knoop na een halve oefenwedstrijd tegen Bruinisse doorgehakt. Ik zeg: ik kap. Nee, daar heb ik nooit spijt van gehad, want inmiddels ben ik terug”. (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. De Beverwijker Jos Niesten heeft de eerste wedstrijden op de Kennemer kunstijsbaan gewonnen. Met name op de 1500 meter was hij zijn naaste concurrent Piet Bloedjes te snel af; 2.19.7 tegen 2.23.8. Hoewel het weer niet meewerkte zeer harde wind was het ijs van uitstekende kwaliteit en konden toch de nodige per soonlijke records genoteerd worden. Deze (wedstrijden in de A en B categorie hadden de volgende resultaten. Heren senioren 500 meter: 1. Piet Bloed jes (K. Jongert) 44.6 (baanrekord); 2. Jan ManteT(Haarlem) 44.8; 3/4 Jos Niesten (K. Jongert) en Theo Volgering (Tel-Aar) bei den 45.8; 5. Leen v.d. Hoorn (Ter-Aar) 46.5. 1500 meter: 1. Niesten 2.19.7; 2. Bloedjes 2.23.8; 3. Mantel 2.26.2; 4. Ton v. Velzen (Ter-Aar) 2.28.6; 5. Jan Veldt (K. Jongert) 2.30.5. Klassement: 1. Niesten 92.366; 2. Bloed jes 92.533; 3. Mantel 93.533. En verder: „Feyenoord, natuurlijk Feyenoord. Luister, er is op Feyenoord afgegeven. Maar hoeveel tegenslagen zijn er niet geweest. Mansveld, Schneider, Van Deinsen, ze zijn allemaal net als ik gebles seerd geweest. Op papier hadden we een van de sterkste ploegen. In de praktijk waren we vooral als gevolg van blessures minder sterk dan we dachten. De jonge jongens kan je niets verwijten. Slecht de den zij het nooit. Neem zo’n Wijnstekers. Een Flinkevleugel in zijn jonge tijd. En I Brard en Melis. Daar komt bij dat ik durf te zeggen dat Budding een grote wordt. Qua techniek en inzicht hoef je hem niets te leren, wanneer je iets aan zijn werklust zou doen, is hij er”: „Clyde Best ook. Net als ik weegt hij 90 kilo. Je zou ons de zware jongens kunnen noemen. Ach, misschien heeft hij minder doelpunten gemaakt dan we graag gezien zouden hebben, maar voorbereidend werk doet hij wel uitstekend. Er is ten aanzien Amsterdam in de tweede ronde van het toernooi om de Ronchetti-beker uitgescha keld door Pagnossin Treviso (Ita). De Am sterdamse ploeg verloor de tweede wed strijd met 73-77, nadat zij bij de rust nog leidde met 36-33. De eerste wedstrijd vori ge week in Italië eindigde in een nederlaag met 53-71. De thuiswedstrijd was van beter niveau dan die in Treviso. Met name in de eerste helft gaven de Amsterdamse dames goed partij. Zij namen zelfs een voorsprong van 28-19, waardoor de helft van de in Italië opgelopen achterstand was goedgemaakt. Vlak voor rust kwam Pagnossin echter terug en in de tweede helft was Delta Lloyd kansloos. Dit was voornamelijk te wijten aan het feit dat de drie sterkste De wetenschap dat de nederlaag met een iets zorgvuldiger zettenkeuze te vermijden was geweest werkt bij Spasski ongetwij feld extra demoraliserend. Tweemaal had hij de kans in eigen hand remisestellingen te forceren. Die momenten braken aan op de 19e en 35e zet. In plaats van respectieve lijk txfl en dg3 had Spasski al wel in tijdnood moeten kiezen voor da8 schaak en tel. Spasski kon er na de veertigste zet van Kortsnoi, die onvermijdelijk naar mat zou leiden, kennelijk nog niet over uit dat hij de remisewendingen niet had gezien. Minutenlang bleef hij alleen op het podi um zitten, gespannen naar het bord kij kend en voor zichzelf analyserend. Eindelijk brak de gelegenheid voor Kortsncp aan om in het kandidatentoer nooi zijn geliefkoosde verdediging, het Frans, te hanteren. Zowel tegen Petrosjan als tegen Poloegajevski moest de „Leeuw van Leningrad” andere verdedigingswe- gen zoeken, daar de tegenstanders conse quent openden met 1. d2-d4. Spasski, die uiteraard van het stokpaardje van Korts noi bp de hoogte is,nam het risico van 1. e2-e4. Spasski bleek'een nieuwtje ingestu deerd te hebben en drong wat onbesuisd de koningsstelling van Kortsnoi met de dame binnen. Dit leverde wel een pion op, maar de prijs was een tochtige defensie rond de eigen monarch. Een moment leek Kortsnoi uit zijn evenwicht gebracht. Hij schudde tenminste enkele malen het hoofd. Met behulp van vinnige gecomlji- neerde aanvallen van torens en dame wist Kortsnoi zijn tegenstrever toch zodanig in het nauw te brengen dat het hem de winst opleverde. Een unicum was dat Spasski zijn witte toren op al tijdens de gehele partij niet beroerde (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Nico Jansen, een har de. Voor de voorstoppers en keepers in de eredivisie, bovenal voor zichzelf. Feyen- oords door de media als bonkig ©inschre ven spits kwam tot voor zondag dit sei zoen nog niet in actie. Een knie-operatie was er de oorzaak van dat zijn competi- tiebegin tot in de tweede helft van het bekerduel tegen de moedige amateurs van BW moest worden uitgesteld. Behaag lijk in een luie stoel leunend: „Ik dacht dat de mensen me vergeten waren. Maar ze schreeuwden Nico, Nico. Toen dacht ik: ik zal jullie waar geven voor je geld”. De commissie stelde zich ook achter het plan van het internationale verbond tegen geweld in de sport (AICVS) de televisièkijkers over de hele wereld door middel van een verkiezing te laten beslissen welk land in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1978 het sportiefste voetbal speelt. Een speciale prijs voor deze deugd zal door j\ prins Rainier van Monaco aan het win- I 'lende team worden uitgereikt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim ROTTERDAM. Ijs en weder dienende maakt zowel Nico Jansen als Wim Rijsbergen zondagmiddag in Amsterdam zijn rentree in Feyenoords keurkorps. Trainer Boskov besliste na samenspraak met genoemde spelers dat beiden in de basiself zullen staan tegen FC Amsterdam. Omdat de conditie van de betrokkenen als gevolg van de lange absentie niet optimaal is, ligt het in de bedoeling dat ze in de tweede helft zullen worden vervangen. Wim Rijsbergen: „Het gaat allemaal prima. Sinds maandag train ik met de groep, alleen 's avonds komt er nog een kleine reactie. Het hangt ook een beetje van het verdere verloop af, want de velden zijn momenteel aan de zware kant”. Nico Jansen: „Aanvankelijk zou ik eerst in het C-team spelen komende zaterdag. Maar het gaat zo goed met me dat ik zondag tegen FC Amsterdam al in d< F :>>- x' 7

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 35