GEEN WIJZIGINGEN IN SLUITENDE BEGROTING VVD KREEG ANTWOORD! Politie zoekt Echtpaar Leendertz bel verlaat muziekschool voor een gratis proef- abonne ment HCQMERA MotU tot afschaffing van hondenbelasting haalde het niet niet dè franse keuken 319053 ERASMUS Publiek bleef weg bij docentenconcert getuigen iI Broers bekenden brandkastkraak Directeur J. Buis van Arbeidsbureau met pensioen Sjoelwedstrijden in Wijk aan Duin voor tieners 1*1 w Ji 'WH 1 Kop/staartbotsing op de Rijksweg Verkeerscontrole Kwajongenswerk in Famila GEEN SPREEKUUR A 20.00 I I (023) I I interbouw bv „De Bescheur kalender 1978” 15.90 „De Kus” w Ol 12 Beverwijk-Heemskerk 13 V R I J D A G NOVEMBER motie Reines DOOR LERAREN VOLKSMUZIEKSCHOOL HEEMSKERK vindt n alleen bij inleibotiu Bezoek onze showroom Exclusief dealer voor geheel Kennemerland. Boekhandel KOOT EN BIE I Nieuw! JAN WOLKERS (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het huishoudboekje van de gemeente Bever wijk is donderdagmiddag tegen zes uur in vrij grote eensgezind heid door de raad vastgesteld. Van de acht aangekondigde moties bleven er uiteindelijk zes overeind, evenals het WD-amendement om ƒ300.000,- minder aan onroerend goedbelasting te heffen. >4 i'x 9 ig c «lil.; Miar J Jtfl ïnlP S Q 7 7 Raad Beverwijk stemt in met gemeentelijk huishoudboekje (ADVERTENTIE) ö- Mevrouw B de Hen-Brand (pvda) s ü- J. Buis ü- Drs. A. Eiff (ADVERTENTIE) KEES MAAS (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Woensdagavond 30 «vember neemt de Volksmuziekschool tamskerk afscheid van het docenten- thtpaar Piet en Petra Leendertz. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. C. Buis vandaag afscheid geno men als directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Beverwijk. Tot zijn opvolger heeft het Ministerie van Sociale Zaken de heer J. van den Berg benoemd, momenteel directeur van het arbeidsbureau te Hoofddorp. De heer Van den Berg, 56 jaar, treedt 1 december als de nieuwe IJmond-directeur in functie. De heer Buis kwam in 1960 als directeur van het IJmondbureau naar Beverwijk. Van middag nam het personeel tijdens een in formele bijeenkomst in het nieuwe ar beidsbureau aan de Wijckermolen, af scheid van de heer Buis. BEVERWIJK. In buurthuis Wijk aan Duin staat de maand januari in het teken van de sjoelkampioen- schappen voor 13, 14 en 15 -jarige tieners. Staf en vrijwilligers hebben gemeend er een grote happening van te moeten maken en dagen daarom ook alle tiners, jongens en meisjes van 13, 14 en 15 jaar uit hun sjoel- kracht te tonen. De dames en heren voelden er bitter weinig voor de liberale gedachtengang om de tarieven van de O.G.B. met 5 pro cent te verminderen, te volgen. Hoewel drs. Eiff, fractie-voorzitter van de VVD, alles probeerde om de raad en het college te overtuigen van het nut van die tempo- risering, stemde alleen de driemansfrac- tie van de VVD voor het amandement. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bij een kop/staartbot sing op de westelijke rijbaan van Rijks weg 9 raakten dohderdagavond twee auto mobilisten licht gewond. Een mevrouw uit Amsterdam remde te laat toen ze een kleine file naderde en botste tegen een auto. Door de kracht van de botsing schoof deze auto tegen de volgende wagen. De Amsterdamse en de automobilist van de eerste wagen werden met de ambulance naar het Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd, waar hun verwondingen werden behan deld. De twee auto’s werden met een kraanwagen van de weg gehaald (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Door een schuifdeur open te breken verschaften in de nacht van woensdag op donderdag onbekenden zich toegang tot een magazijn van Famila in de Beverhof. In de winkel deed men zich tegoed aan gebak en kaas en werd een rookartikelenrek opengebroken Na de pauze een pronkstuk van de flui tiste: de Music for a bird van Linde, waar in glissandi, dubbeltonen en vibrati elkaar voortdurend afwisselen. De vele vogelge luiden werden indringend voorgedragen met behoud van een fraaie toonvorming. Marieke Schothorst speelde een Nocturne van Chopin wat vlak, maar zij revancheer de zich met een ragfijne vertolking van de derde sonatine van Leon Orthel. Voor de pauze speelde Nonny Hijmans op de sopraanblokfluit met begeleiding van Marieke Schothorst aan het orgel. Opmerkelijk was vooral de tweede Suite van Dieupart, waarin het vingervibrato wordt toegepast. De organiste speelde een Toccata van Sweelinck en een Canzone van Frescobaldi. Daarna liet de fluitiste op altblokfluit nog eens goed alle positieve eigenschappen horen, die zij daarvoor op sopraan ook al had tentoongespreid: be grip voor lange melodische lijnen, goede frasering en een uitstekende ademhalings- techniek. De melodische etude vier van Collette kreeg daardoor het volle pond. De organiste besloot het deel voor de pauze met een indringende vertolking van Finale van Michielsen, waarin een goed gebruik van de pentatoniek wordt gemaakt. De voorbedrukte en ongefrankeerde mi- lieu-klachtenkaart, zoals de WD’er C. Speets graag wil invoeren, komt er aan. De raad steunde dit initiatief van de WD’er. Alleen Reines was tegen. Omdat de com munist Berghuis wel inzag dat hij niemand mee kreeg met zijn motie over de neutro- Na de op- en aanmerkingen vanuit de raad kwam het burgemeester A. Hubers het beste voor de motie voor behandeling te verschuiven naar de februari vergade ring, waar het als een apart agendastuk wordt opgevoerd. Nadat mr. Schipperus de raad had voor gehouden, dat Reines’ initiatief om geld te reserveren voor de financieel onzekere toekomst nauwelijks door de overige frac ties was doorgelicht, kwam wethouder Kaebisch met de opmerking, dat de visie van Reines op de financiële positie van de gemeente parallel loopt met zijn visie. Hij wilde de motie opvatten als een signaal vanuit de raad om de algemene reserves zo min mogelijk over te sparen. „Voor 1978 hoeft u geen aantasting op de post reserves te verwachten”, zo hield hij de gemeente raad voor. De motie van K. Reimes (CDA) over de wenselijkheid de algemene reserves van 1976 en 1977, inclusief de rentes, niet ver der aan te tasten, is donderdagmiddag door de raad niet in stemming gebracht. Sjoelen is van oudsher een Hollands spel, dat door iedereen te spelen is. Het is een boeiend en vermakelijk spel dat in vele huiskamers al beoe fend is. De laatste jaren is het sjoelen weer helemaal „in” aan het raken en steeds meer mensen gaan aan wed strijden meedoen. Ook in ons land worden regelmatig grote wedstrijden gehouden waaraan soms meer dan 500 mensen tegelijk meedoen. Tieners die aan dit evenement wil len deelnemen, kunnen zich vanaf vandaag inschrijven, waarna ze infor matie toegestuurd krijgen met spelre gels en belangrijke mededelingen voor de wedstrijd. De kosten zijn 2,- per persoon en inschrijving is moge lijk bij Buurthuis Wijk aan Duin, Wil- genhoflaan 2c, tel. 20944. Buurthuis Wijk aan Duin gaat het nu speciaal voor jongere tieners orga niseren. Op 14 en 21 januari zijn de voorronden, waarin iedereen in 5 beurten moet proberen zo hoog moge lijk te gooien. De winnaars uit de voorronden zullen op 28 januari, in de finale, beslissen wie de echte sjoel bak en de wisseltrofee mag meene men. Vanaf zaterdag a.s. kan er in het buurthuis al vast geoefend worden op een wedstrijdbak, zodat niemand on geoefend hoeft te beginnen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De inbraak bij een in staUatiefabriek op het industrieterrein is opgelost. Begin oktober werd de brand kast open geslepen en nam men de inhoud, ongeveer 5000 mee. De Amsterdamse po litie hield een dezer dagen twee broers van 23 en 24 jaar aan, die ondermeer de brand kastkraak in de Beverwijkse fabriek be kenden. Daar werden in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 1.15 uur meteen fiets twee ramen van de Marquêttebar vernield. IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371 Santpoorterstraat 41 Kleverpark- Haarlem Tel. 023-2634 63 BEVERWIJK. Burgemeester Hubers van Beverwijk is maandag verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. HEEMSKERK. Het eerste docenten concert van de Volksmuziekschool Heemskerk kan niet anders dan een desil lusie worden genoemd. Niet vanwege het peil, maar wel vanwege de belangstelling, die ver onder de maat bleef. De bedoeling van een dergelijk concert is natuurlijk dat leerlingen en hun ouders nu eens horen hoe de docenten muziek beoefenen. HEEMSKERK. Tijdens een alcohol controle zijn gisteravond door de politie Heemskerk vijfentwintig automobilisten gecontroleerd. Eén chauffeur kreeg een rijverbod opgelegd. nenbom („een onmenselijk en gevaarlijk wapen”) en met zijn motie waarin over de geheime brief van Hoogovens over de vijf ploegendienst bij de PEN wordt afge keurd, hield hij deze teksten in zijn map. De hondeneigenaars zullen volgend jaar voor hun dieren moeten betalen. Een mo tie van mevrouw De Hen-Brand om de hondenbelasting af te schaffen, haalde het niet: zeven tegen tien stemmen. De zeven voorstemmers kwamen niet uit een be paalde hoek. De fracties stemden sterk verdeeld. Wethouder Bodewes wilde wel eens bekijken of er in de stad ruimte vrij is om zogenoemde hondentrapveldjes aan te leggen. Maar er waren gisteren in de Morgenster- kerk precies veertien bezoekers, waaron der nog verschillende docenten. Het koude weer liad een optimale ver warming van de kerk ook al in de weg gestaan, zodat de omstandigheden voor de uitvoerenden allerongunstigst waren. Nonny Hijmans-Ruiter (blokfluit) en Ma rieke Schothorst hebben zich daardoor echter niet van hun apropos laten brengen. Zij speelden geconcentreerd en deden als of zij tegenover een massaal publiek stonden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Gadegeslagen door vermoeide ambtenaren en persvertegen woordigers begon de gemeenteraad van Beverwijk donderdagmiddag half twee aan de laatste ronde van de begrotings behandeling. De Beverwijkse bevolking liet haar vertegenwoordigers maar alleen modde ren, want de publiekte tribune was leeg. Slechts een jongeman en een oude baas hadden de moeite genomen de raad in de laatste moeizame tred naar het einde te begeleiden en de knaap was nog wel de zoon van socialistische fractie-voorzit ter. Mr. Schipperus, de leider van het CDA-blok in de gemeenteraad, vond de belangstelling van het publiek maar een treurige bedoening en dat na alle moeite die de raad zich getroost had in het rapport open beleid naar wegen te zoe ken om o.a. de betrokkenheid van de burger voor het reilen zeilen in en van een gemeente wat aan te scherpen. Er kunnen nog zoveel spelregels worden gehanteerd, als de bevolking weigert of gewoon geen zin heeft om zich betrok ken te voelen bij wat daar allemaal in het Stadskantoor tijdens openbare raadscommissies en openbare raadsver gaderingen wordt gedaan, voel je je in je hemd staan. De zeventien dames en heren van de raad (2 waren er ziek, een was met vakan tie en een was er uitgetreden) en de leden van het college babbelden er donderdag middag frank en vrij op los. De heren fractie-voorzitters verlustigden zich in politiek gekeuvel, want over goed zes maanden staan de raadsverkiezingen voor de deur en het volk heeft er recht op hoe men over elkaar denkt. Nou, een eerste aanzet daartoe is donderdagmid dag door de heren gegeven. Veel nieuws onder de plaatselijke politieke zon was er niet: de WD wil graag regeren, maar krijgt van de PvdA geen vinger toegesto ken. Het CDA is tevreden over de samen werking met de PvdA en voelt niets voor een afspiegelingscollege, maar wil het Het echtpaar gaat zich een nieuw be ten in de antiekhandel opbouwen, maar tedt de muziek als hobby. Hun vertrek tedt omlijst met een muzikaal gebeuren, it om 20 uur in de Morgensterkerk aan de rijburglaan van start gaat. He taken ten aanzien van de regeling en geleiding van de schakelklassen en stu klessen worden na het vertrek van het iitpaar Leendertz overgenomen door Ward Dennendal, terwijl Jan Rovers de •tante pianolessen voor zijn rekening zal tel nemen. De CPN had drie moties aangekondigd. Een ervan diende de communist C. Berg huis in en wel die, waarin waardering werd geuit voor de initiatieven vanuit de bevolking inzake de personeelsinkrimping bij Hoogovens) met name voor het initia- tiefcomité Behoud Werkgelegenheid in de IJmond. Deze CPN-motie werd samen met die van de PPR, waarin de directie van Hoogovens met klem wordt verzocht niet over te gaan tot ontslagen alvorens de alternatieven grondig zijn bestudeerd en op hun waarde getoetst, tot één motie omgetoverd en door de raad aangenomen. Onaanvaardbaar vindt de raad het, wan neer patiënten uit het verpleegtehuis Zee- vanc in het binnenkort vrij komende com plex van het Sint Jozef ziekenhuis zouden worden gehuisvest. De motie van het CDA om dit standpunt ter kennis te brengen aan de diverse instanties en het college op te dragen te bevorderen, dat op korte termijn een beslissing wordt genomen over een definitieve, maar wel adequate huisvesting van de Zeevanc-patienten, kon op de steun van alle fracties rekenen. De motie Menist (PvdA) om het college HEEMSKERK. De politie Heemskerk is op zoek naar mensen, die getuige zijn geweest van vandalistische activiteiten in de Van Coevenhovenstraat. De vier jongens, die de politie in verband hiermee heeft gehoord, schuiven elkaar de schuld in de schoenen. Om de ware toe dracht te kunnen achterhalen, verzoekt de politie het publiek om medewerking. Het politiebureau is telefonisch bereikbaar via nummer 02510-39111 >4- Toch f35 betalen voor fikkie. te verzoeken tot een zodanige verdeelsleu tel te komen, dat woningzoekenden van de drie IJmondgemeenten gelijke kansen krijgen 'om eventueel in het Noorderveld en de Velserbroekpolder voor een woning in aanmerking te komen, haalde ook ruim schoots de eindstreep. college toegankelijk maken vooralle de mocratische kanalen, dus ook de WD Hoop voor de liberalen? dat is nauwe lijks aan te nemen, gezien het harde standpunt van de PvdA in de raad: de WD?, alleen regeren met mensen die redelijk gelijk gezind zijn. Weg met de liberalen dus. De PPR houdt van een open opstel ling, voelt zich lekker op de schoot van de PvdA en staat een college van CDA- PvdA voor ogen. Kortom, aan het einde van de begrotinsdebatten is de eerste ronde van het kaartspel gespeeld door enthousiaste mensen, die tevreden zijn over de sfeer aan tafel en echt niet staan te trappelen om nieuwe kaartspelers toe te laten. f W: Ui V- 1 J ■F -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13