G< alles. Spanje nu Schoon genoeg er van Scherpe kritiek lid Raad op school voor toerisme Aronson. Zekerheid voor De mooiste geschenken vindt U bij van Europa juwelier aronson van duivenboden J Forse straffen geëist voor hasj-smokkel Damiate Pers Geen staking op Spaanse vliegvelden is sj Bi IJmuider Courant SI Strafvervolging agenten opgeschort Lagerhuis akkoord met wetsontwerp verkiezingen Europa Veroordeling meisje dat vriendje doodstak 1 D 4 CD I I V( Ged. Oude Gracht 88-108 - Haarlem Breestraat84, Beverwijk Tel. 02510-29033 L F FR VRIJDAG 2 5 NOVEMBER VR 10 7 7 JJ f VAKMANSCHAP IS MEESTERSCHAP Het pinndljnifn voor al uw handgemaakte boeren eiken kasten, stoelen, tafels. Ook op maat o.a. VERLICHTING - BIJZETMEUBELEN FAUTEUILS - T.V.- en STEREOMEUBELEN SIERKUSSENS - GLAS- en AARDEWERK enz VE ting prob avon haas bescl bebo pen i Telefoon 023-313840 (4 lijnen) 's maandags gesloten 41 MP* (Van onze redactie binnenland) EINDHOVEN. Twee röntgenologen, respectievelijk 56 en 61 jaar, uit Valkenswaard, zijn op 3 december 1976 ten onrechte door het Eindhovens Sint Josephziekenhuis op staande voet ontslagen. Tot die conclusie is de Eindhovense kantonrechter, mr. J. Nieskens, gekomen in een civiele procedure die door de röntgenologen was aangespannen. Mr. Nieskens deed gisteren uitspraak. (ADVERTENTIE) Röntgenologen ten onrechte r (ADVERTENTIE) X (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 0,70 141,50 BREDA. (ANP). De School voor Toe ristische Vorming in Breda geeft een mi nimum aan onderwijs tegen een maxi mum aan opbrengsten voor haar direc teur, dr. L. van Egeraat. Dat is de algeme ne conclusie van een zwartboek dat ex- leraar E.W. Roem uit Haarlem heeft ge schreven. Het onderwijspeil noemt Roem bedroe vend. Leerlingen krijgen een groot deel van hun lessen per bandrecorder. De vak ken zijn niet meer afgestemd op de werke lijkheid, aldus het zwartboek. Volgens Roem zijn de meisjes kansloos voor een goede functie in het toeristisch bedrijfsleven, ook al belooft directeur Van Egeraat nog zulke mooie hanen. Over de financiën van de school zegt hij, dat dr. Van Egeraat een lucratief spel speelt. Per jaar melden zich duizend kan didaten die honderd gulden neertellen voor het toelatingsexamen. De honderd leerlingen die toegelaten worden moeten het doen met krappe huisvesting, terwijl ze 2100 gulden moeten neertellen voor het eerste leerjaar. Zestig procent, zegt Roem, keert tijdens dat jaar de school dan ook de rug toe. De strenge toelatingseisen en het hoge ver loop dragen volgens de leraar sterk bij aan de 370.000 gulden die de school dit jaar inde. De leerkrachten volgens Roem uitsluitend parttimers spelen het spel van Van Egeraat mee, aldus de ex-leraar. zuiver scheerwol korte contracten die zij met de gemeente hebben. Op de foto: enkele van de schoon maaksters die gisteren een protestverga- dering in het Bavohuis in Amsterdam bij woonden. Want Aronson, da's een zaak van vertrouwen. Van service. Van garanties. U hebt er 'n keus uit een enorme kollektie goud-, zilver- en briljantsieraden. Horloges. Trouw- en verlovingsringen. En bij Aronson kunt u gerust 'ns binnenstappen voor vrijblijvende inlichtingen en adviezen. Tenslotte zijn we óók 'n beetje gastheer. Premier Callaghan heeft het er moeilijk mee, daar de felste tegenstanders van het eerste, die vrezen dat door direct kiezen voor het Europese parlement de soeverei ne macht van het Britse parlement wordt aangetast, vooral te vinden zijn onder zijn eigen Labour-partij, terwijl de kleine groe pering van de Liberalen, van wier steun hij voor regeren afhankelijk is, voorstander is van evenredige vertegenwoordiging. De minister ondertekende ook de Euro pese conventie van de mensenrechten, die evenwel nog door het Spaanse parlement moet worden bekrachtigd. In de parlemen taire Assemblee van de Raad van Europa zal Spanje door tien afgevaardigden wor den vertegenwoordigd. De Assemblee telt dan 163 leden. DIRECTIE: Damiate Persb.v Mr. H. C. van der Mije Daai hoewe haar b anderr den tc name beschi beslis: vertol De atletie Een b Velsen was ei park i wilde niet en Tien ji wel na alleen Schagchelstraat 27 Centrum Haarlem - Tel. 327019 HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning VEL de raa het te ren we dat h nieuw raad zei hij jonger had g< duurdi in de i trale, re een STRAATSBURG (DPA). De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Marce lino Oreja heeft gisteren de oorkonden van toetreding van zijn land tot de Raad van Europa gedeponeerd. Spanje is daar mee bet twintigste lid geworden van deze in 1949 opgerichte organisatie. RRR betekent o.a. voor muntenkenners „bljzonder^^ zeldzaam”. Dat kan men zeker ook zeggen van dit tapijt dat in Nederland alleen maar te koop is bij Stoutenbeek Wooncentrum in Beverwijk. Dit prachtige dikke, royale tapijt van eigen ontwerp Is zeer eksklusief. Stoutenbeek liet enkele varianten en tinten vervaardigen (natuurlijk uit zuiver scheerwol!) zoals Kuzem (berberkleur) - Sverige (camel) - Barette (grijs) - Bamboo (donkerbruin en beige) - Jeans (lichtblauw en grijs). Voor wie alleen het mooiste goed genoeg is. stoutenbeek uuooncentrum 13,90 40,- 53,- 157,30 203,- Grote Houtstraat 49, Haarlem, tel. 023-321915 MEUBELSHOW SLEEPINGHOUSE GED OUDE GRACHT 88 90 92 4000 hl AFD WONINGTEXTIEL (TAPIJTEN-GORDIJNEN BEDDEN) GED OUDE GRACHT 108-110 - HAARLEM TELEFOON 023-313840 4 t UNf N S MAANDAGS GESLOTEN De s steun pakkei er ges jeugdc dat is roepsk Over in Veh sprek vallen ren ru leen at gunnir Scheet ren va C. D het we AMSTERDAM (ANP). In het gerech telijk vooronderzoek in de zaak tegen acht agenten van de Amsterdamse gemeente politie, die er van worden verdacht geld of goederen voor door hen verleende diensten te hebben aangenomen is komen vast te staan dat tegen twee van hen, beide hoofdagenten, onvoldoende bewijs kon worden verkregen zodat de strafvervol ging tegen hen is gestaakt en de strafzaken zijn geseponeerd. DEN HAAG (ANP). De rechtbank in Den Haag heeft gisteren een 14-jarig meis je uit Katwijk wegens doodslag veroor deeld tot plaatsing in een inrichting voor bijzondere behandeling. In principe kan dit duren tot 21 jaar, maar om de twee jaar beziet de rechter die het vonnis heeft uitge sproken of de behandeling moet worden beëindigd. Het meisje had in augustus in Katwijk het negenjarige Turkse jongetje Ali Isik met een broodmes van het leven beroofd. Ten klaard PvdA- den ve se die gekom heeft bracht der vr hadde) later d De he< gelegei was di len i nieuw! gereno Er moeten 81 Britse leden van het Euro pese parlement worden gekozen. Het zal nu gaan om de vraag of dit volgens het stelsel van de evenredige vertegenwoordi ging moet gebeuren, of volgens het traditi onele Britse meerderheidssysteem. i| De röntgenologen hebben ook elke maand dat zij ten onrechte ontslagen zijn geweest ruim elfduizend gulden achter stallig salaris geëist. Hoeveel het zieken huis uiteindelijk zal moeten betalen is niet duidelijk. Beide specialisten werken na melijk al weer enige tijd in een ziekenhuis in Gouda en Alphen aan de Rijn. Op het moment dat zij daar in dienst traden hield de verbintenis met het Sint Josephzieken huis in Eindhoven automatisch op te bestaan. Eind 1972 werd het vermoeden geuit dat beide specialisten bij het indienen van declaraties op grote schaal fraudeerden. Dat leidde tot een onderzoek door de ac countantsdienst van de ziekenfondsraad en uiteindelijk tot een strafvervolging. In november 1976 werden de röntgenologen BUREAU. Redactie en administratie Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, IJmuiden tel. redactie: 02550 - 15389 na kantoortijd: 02208 - 3577 tel. adm. en adr.: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023 - 31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN - bij vooruitbetaling - per maand per kwartaal per post per jaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19 00 uur zaterdags van 11.30-12.30 uur Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 Voo Oud-I Oud-I manie LONDEN (Reuter). Het Britse Lager huis is gisteren in beginsel akkoord ge gaan met een wetsontwerp voor de Euro pese verkiezingen in 1978. De grote test komt echter over een aantal weken, wan neer er over de te volgen proceduren moet worden gestemd. VEL onder van V de on: enigin genoe( geplei voor S Suomi weg is rond ui nogme Th. Ki gegaan om het zeeschip aan te wijzen, had toen opdracht gegeven de kotter naar Stel lendam te varen. Op 7 april kwam de kotter daar aan. De volgende dag gingen twee beman ningsleden naar het schip om vier zakken (tachtig kilo) van boord te halen. Omdat alles goed was gegaan werd de volgende dag opnieuw een rit naar de kotter ge maakt. Toen pakte het niet zo gunstig uit en werden vier bendeleden gearresteerd. De twee „uitvoerders” werden met de handel in contact gebracht door een twee dehands autohandelaar. Bij hem kwamen regelmatig Turken die wisten met welke zeeschepen de hasj werd aangevoerd. Te gen de autohandelaar eiste de officier één jaar en drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak 8 december. door de rechtbank in Den Bosch veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf waarvan zes voorwaardelijk. In juni van dit jaar werden ze door het gerechtshof in Den Bosch vrijgesproken. Terstond na de uitspraak van de recht bank werden de röntgenologen door het Sint Josephziekenhuis op staande voet ontslagen. Het contract liep volgens de tijdelijke overeenkomst echter pas op 1 oktober 1977 af. In die overeenkomst tussen het zieken huis en de röntgenologen waren als ont bindende voorwaarden opgenomen „het onomstotelijke bewijs dat de betrokken specialisten fraude hadden gepleegd dan wel andere dringende redenen tot ont slag”. Volgens bestuur en directie was vorig jaar december aan die voorwaarden voldaan. Mr. Nieskens is daarentegen van mening dat fraude pas onomstotelijk is bewezen wanneer de rechtelijke macht in die zin een uitspraak doet. „Toen beide röntgeno logen werden ontslagen was er nog een mogelijkheid tot hoger beroep. Het onom stotelijke bewijs was dus nog niet gele verd”, aldus de Eindhovense kanton rechter. MADRID (UPI). Het grondpersoneel van de Spaanse vliegvelden heeft een voorgenomen staking afgelast omdat de regering besloten had militairen in te zetten. Woordvoerders van het personeel deel den mee dat de veiligheid door deze maat regel ernstig in gevaar gebracht zou wor den. De reden voor de staking is overigens nog steeds aanwezig. De regering wil 25 procent loonsverhoging geven, het grond personeel neemt slechts met 35 procent genoegen. ROTTERDAM (ANP). De officier van justitie in Rotterdam, mr. W. A. de Saint Aulaire, heeft gisteren gevangenisstraffen van één jaar en drie maanden tot drie jaar geëist wegens het invoeren van ruim duizend kilo hasjiesj in Stellendam. De Saint Aulaire meende tegen de vijf verdachten forse straffen te moeten eisen, om op één lijn te blijven met het landelijk vervolgingsbeleid. „Dit is weer een van de insinuaties waar het zwartboek van aan elkaar hangt”, zegt leraar-bestuurslid mr. S. Haaksma. Het geheel is een mengsel van hele en halve onwaarheden, vindt hij. „Roem is zo’n acht jaar docent geweest. Waarom hij na zijn vertrek dit moest schrijven, begrijp ik niet. Ik bespeur een zekere haat-liefde verhou ding met onze school”, aldus mr. Haaksma. De officier wees erop, dat ook in deze zaak de grote bazen buiten schot waren gebleven. „De hasjmiljonairs stellen het geld beschikbaar en geven de opdrachten. Hun luitenants die hier terechtstaan knap pen het karwei op”. Hij noemde in dit verband een ex-bokspromotor, die volgens de officier vanuit de gevangenis nog kans had gezien zich met deze hasjzaak te be moeien. Overigens verwacht De Saint Au laire volgend jaar een grote aanvoer van hasj. „Er staat ons nog wat te wachten. De hennepoogst in Libanon is bijzonder goed geweest”, aldus de officier. Om de controle te omzeilen die in grote havens als Rotterdam wordt uitgeoefend, worden volgens de officier de laatste tijd steeds meer drugs via de Zeeuwse wateren aangevoerd. De verdovende middelen worden in volle zee overgeladen in een kotter en de hasj wordt vervolgens met rubberboten aan land gebracht. Mr. De Saint Aulaire wees in dit verband nog op de pakken hasj die de afgelopen zomer op de Zeeuwse stranden werden gevonden. „Toen was er kennelijk iets misgegaan”, zo zei hij. Het vijftal dat gisteren terechtstond had dezelfde plannen. De Katwijkse vissers- kotter „Solea” werd gekocht door een Rot terdamse expediteur en een Bredase snackbarhouder, die door de officier als „uitvoerders” werden betiteld. Volgens de officier hadden zij contact met de „grote bazen”. Zij bekenden ook betrokken te zijn geweest bij de invoer van drieduizend kilo hasj begin dit jaar in Breskens en bij de hasjzaak met de kotter „Antje”, waar mee in augustus vorig jaar hasj werd aan gevoerd in Lauwersoog. Tegen hen werd drie jaar geëist. De hasj werd op zee overgeladen in de „Solea” en zou in rubberboten aan land worden gebracht. Volgens de schipper was het weer echter zó slecht dat de beman ning zeeziek werd. Een Turk, die was mee- Ten de opi fractii fang, ners. een ra tig) w Bloei» van hi boude die hu den k< Rappe zevent door d motie, proble nomer volks! Amsterdamse schoonmaaksters in dienst van de gemeente hebben er schoon genoeg van dat zij door de toenemende concurrentie van uitzendbureau’s en par ticuliere schoonmaakbedrijven brodeloos dreigen te worden; vooral door de meestal door ziekenhuis ontslagen /ttin door de rechtbank in Den Bosch veroor- Mr. Nieskens vindt dat ook de tweede ontbindende voorwaarde „dan wel andere dringende redenen tot ontslag” niet geldt. Volgens hem is er namelijk geen andere dringende reden aan te voeren dan de strafvervolging en de daarmee samenhan gende zaken. Overgigens wees mr. Nieskens gisteren geen eindvonnis omdat er nog een aantal onduidelijkheden zijn. Zo is er niet alleen de vraag over het aantal maanden ook nog de onduidelijkheid over de datum waarop de laatste salarisbetaling heeft plaatsge vonden. De geneesheer-directeur van het Sint Josephziekenhuis dr. J. Hirdes zei in een eerste reactie op de uitspraak van de kan tonrechter dat het bewuste contract met de röntgenologen tot stand is gekomen in turbulente omstandigheden. „Het contract is destijds in zeer korte tijd geschreven zonder juridische bijstand. Mr. Nieskens heeft zijn conclusies gebaseerd op formu leringen in dat contract. Voor ons was toen belangrijk dat het werk in het ziekenhuis, dus ook op de röntgenafdeling, kon door gaan”, aldus directeur Hirdes.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 4