TRAINER ZAG DE BUI AL HANGEN -T, Strijd om beker op 21 december Iran naar WK Cees van Kooten van Go Ahead Eagles: Wiel Coerver heeft van mij completere speler gemaakt sportpuntiq voetbal KORTSJNOJ LOOPT UIT Bij Telstar kennelijk alleen nog recreatie- Sb» Tafeltennisteam uit Europa Cup Afgelastingen Waren dat drie echte „VAN VADER MOCHT IK GEEN KEEPER WORDEN 99 99 jaar. men v I MMI 26 NOVEMBER 19 7 7 13 ZATERDAG SPORT (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Recreatievoetbal JAN PREENEN Aanvallend ingesteld Ronde verder \IK A I3 BRUSSEL. Het bestuur van RWD Molenbeek heeft zijn Neder landse trainer Piet de Visser te verstaan gegeven dat hij met on middellijke ingang de Brusselse club moet verlaten. Als officiële reden geeft het bestuur op dat men zich niet kan verenigen met het sportieve beleid van de voor malige NEC-trainer. DEVENTER. Cees van Kooten had enkele jaren geleden ook niet kunnen bevroeden dat hij nog eens een fan zou worden van trainer Wiel Coerver. Toen Van Kooten zich vorig jaar bij Go Ahead Eagles meldde, had hij zich ingesteld op pittige boslopen, waarmee Coerver de spelers van Feyenoord in het verleden nog wel eens een gevecht met zichzelf liet aangaan. In plaats van dergelijke toestanden werd echter op de eerste plaats de (op dat moment nog gebrekkige) techniek van Van Kooten ontwikkeld. Bij Telstar was hij altijd een vrij statische spits, bij de Eagles toonde hij geleidelijk aan dat iemand die 90 kilo heeft mee te sjouwen (te verdelen over een lengte van 1,91 meter) zich niet alleen maar hoeft te beperken tot het afronden van de aanvallen, maar wel degelijk ook „mee kan voetballen”. .'W» - US®**.: IH 1II - ik- 1 w RWD Molenbeek stuurt Piet de Visser bos in PIET DE VISSER ADVERTENTIE) Het zettenverloop was als volgt: (ADVERTENTIE) A. flhk7' 3816 J Piet de Visser heeft de bui zien aanko men: „Men verwacht van mij dat ik met een heel ander team dezelfde successen kan bereiken als vorig seizoen. De beste mensen heeft men verkocht. Dan valt er toch niet meer te concurreren? En wat de publieke belangstelling betreft, ach, An- derlecht heeft zo’n vaste aanhang, daar Het vroegtijdige vertrek van De Visser, die nog een contract had tot aan het eind van dit seizoen, komt zeker niet onver wacht. De belangrijkste RWDM-man, geld schieter en voorzitter Jean-Baptiste l’Eclu- se, verweet De Visser dat deze niet kon zorgen voor een toenemend aantal toe schouwers, ondanks de successen in de Belgische competitie en in de Europa Cup vorig seizoen. Daarop besloot l’Ecluse de geldkraan dicht te draaien en zowaar spelers te ver- kopen. De Deen Benny Nielsen, naast Jan Boskamp de regisseur op het middenveld, werd verkocht aan concurrent Ander- lecht, evenals Nico de Bree, die werd ge ruild voor Anderlecht-doelman Jan Rui ter. Ook verlieten Jacques Teugels, Eddy Koens en Kersten Bjerre de RWDM-for- matie. „Bij Telstar stond ik alleen maar in de spits om de bal in te koppen of te schieten. Het uitspelen van een tegenstander was er niet bij, het geven van een beslissende pass ook niet. Als er een bal vanuit de lucht op me afkwam, durfde ik alleen maar te kop pen. Nu leg ik de bal rustig dood voor mijn voeten. De aanpak van Coerver was er helemaal op afgestemd iemand sterker te maken aan de bal. Hij deed veel meer aan balvaardigheid dan ik gewend was. Veel spelvormen, waarbij je een tegenstander wel móést uitspelen. Dankzij hem voel ik me nu veel zekerder. Coerver heeft me over een bepaalde drempel geholpen. Vroeger besliste een ander voor me. Nu durf ik de bal te vragen en beslis ik zelf aan wie ik hem geef. Het is erg jammer dat Coerver na die moeilijkheden met zijn hart waarschijnlijk niet meer aan trainen toe komt. Hij zou een uitstekend jeugdtrai ner kunnen zijn. Ik heb zoveel van hem geleerd, dat ik alleen maar kan zeggen: had ik hem maar als trainer gehad toen ik 17, 18 jaar was. In feite heb ik hem tien jaar te laat gekregen”. Vorig seizoen droeg die aanvullende „cursus” voor Van Kooten ertoe bij, dat de Eagles na een matige start uiteindelijk de balans nog konden opmaken met een to taal van 31 punten. Op dit moment moeten de Deventenaren het vooralsnog doen met vijf punten. In zo’n geval verwacht je dan voor tie hand liggende verontschuldigin gen als: „blessures, fouten scheidsrech ters” en meer van dat soort gemeenplaat sen. Van Kooten wil zich daar in eerste instantie echter niet achter verbergen („Ook zonder jongens als Walbeek en Woudsma kregen we volop kansen en had den we moeten winnen”), maar komt tij dens zijn onderzoek naar de oorzaken van Go Ahead’s verval al gauw tot de conclusie dat het wegvallen van een aantal spelers wel degelijk een rol heeft gespeeld „Ieder elftal heeft een bepaalde as. Bij ons wordt die gevormd door Spijkerman, Bjerre, Lodeweges, Walbeek, Oude W’esse- link en mijn persoontje. Toen sommige spelers geblesseerd raakten, ging dat ten koste van die as, van de rust en van de organisatie. In ons elftal lopen nogal wat aanvallend ingestelde jongens rond. Met die jongens bleven we vaak, vooral in de thuiswedstrijden, maar aanvallen, ook als we al voor stonden. Tegen Haarlem en NAC gingen we daardoor nog de boot in, maar ook tegen NEC, dat we gemakkelijk op 1-1 hadden kunnen houden”. „In zulke situaties probeerden we de zaak te forceren. Met vijf man gingen we in de aanval. De tegenstander kreeg dan bij de tegenaanvallen alle mogelijke ruimte”. Nu de ploeg sinds drie weken weer volle dig is, heeft Go Ahead van de Sinterklaas gedachte afgezien en is het meer zekerhe den gaan inbouwen: een extra middenvel der en maar twee aanvallers, zonder dat van behoudzucht kan worden gesproken. Al wisselend mogen de middenvelders na melijk in de aanval. Van Kooten: „Daar- „In dat bekerduel tegen FC Twente kon ik Overweg en later ook Drost gemakke lijk naar voren laten gaan, omdat ik wist dat ze toch wel zouden worden opgevan gen. Een paar weken geleden was dat nog heel anders, omdat er toen nog vrijwel niemand was om opkomende verdedigers af te stoppen”. Go Ahead Eagles zette bekerhouder FC Twente met 2-1 aan de kant en hoopt nu tegen vier op papier te kloppen tegenstan ders (Telstar, Volendam, FC Amsterdam en VVV) de stijgende lijn in de competitie te kunnen doortrekken. Telstar, dat zich zondag als eerste hindernis opwerpt, zal voor Van Kooten een speciale betekenis kunnen hebben. Vijf jaar bepaalde hij immers min of meer het gezicht van de Velsense ploeg. Van Kooten wordt echter bepaald niet gehinderd door sentimentele gevoelens en merkt nuchter op, dat hij nu een „andere baas” heeft en dat er van een binding nauwelijks sprake kan zijn, omdat Telstar er in anderhalf jaar in is geslaagd vrijwel een geheel nieuw team naar voren te schuiven. Van de lichting-Van Kooten zijn, afgezien van de overspannen-Van der Meeren, alleen nog Jonker, Bischoten Van Essen over. Van Kooten: „In eerste instantie vond ik het vreemd dat Telstar me zo maar liet mee hanteren we weer hetzelfde systeem als in de tweede helft van vorig seizoen, toen we zo 19 punten pakten. Er zit meer verrassing in het elftal, er is een betere wisselwerking tussen aanval en middenli- nie en we laten ons niet (neer zo gemakke lijk overrompelen, omdat we de verdedi ging niet langer verwaarlozen”. gaan, terwijl ik nog twee jaar onder con tract stond. Al gauw verbaasde ik me nérgens meer over toen ik zag wie Telstar allemaal liet gaan. Die club wil kennelijk alleen nog maar recreatie-voetbal spelen. Castenmiller heeft bij Telstar indertijd nogal wat verwijten naar zijn hoofd ge kregen, maar alles is toch onder zijn han den weggekocht”. BELGRADO. Viktor Kortsnoj heeft de derde partij in de tweekamp tegen Boris Spasski gewonnen. Kortsjnoj heeft nu de leiding met 2,5-0,5. De winnaar van de tweekamp is de uitdager van wereldkampioen Anatoli Karpov. Betty Stöve bereikte in Melbourne de halve finales van het damestoernooi waar voor een prijzenbedrag van 75000 dollar beschikbaar is. De Nederlandse versloeg de Australische Cawley in twee sets: 64, 6-3. Onder zeer zware weersomstandighe den schaatsten de leden van de herenkern ploeg schaatsen in Alkmaar. Piet Kleine won de 3000 meter: 4.36,6. Tweede werd Van der Duim. (4.39,8). De Roemeen Ilie Nastase versloeg de Zuidafrikaan Drysdale met 64, 64 in de halve finale van het internationale tennis toernooi in Tokio. De organisatie van de wereldkampioen schappen wielrennen 1980 is aan Frank rijk toegewezen. De baankampioenschap- pen worden in Grenoble verreden, het wegkampioenschap (profs) in Sallanches. Lord Killanin, voorzitter van het inter nationaal Olympisch Comité heeft in Koe- ala Loempoer gezegd dat de splitsing in de badmintonwereld het proces van toetre ding van deze sport tot toekomstische Olympische Spelen zal vertragen. 'erhemd« radig. 0 essineer renmode lillegom 3-, 2-i sns, zact tafel. T( Telstar gaat er op zijn beurt van uit, dat wanneer aan de verlangens van alle inmid dels vertrokken spelers zou zijn voldaan, de club zichzelf wel min of meer zou heb ben opgeheven. Sommigen zouden name lijk het dubbele hebben willen verdienen van wat zij tot dan toe incasseerden. Van Kooten: „Als enkele spelers tienduizend gulden meer hadden gekregen, waren ze gebleven. Als je weet voor welk bedrag Fred André is weggegaan, dan is dat een lachertje. Er is door Telstar nooit een tegenaanbod gedaan, ook niet in mijn ge val. Toen Go Ahead belangstelling voor me toonde, was ik bezig met een baan in Krommenie, waarmee ik het voetbal had willen combineren. Als Telstar me op dat moment tien mille extra had gegeven, was ik gebleven. Zeker ook omdat de sfeer goed was. Telstar is zonder meer een leuke club. Gelukkig is het ook erg gezellig. Je zou niet zeggen dat we nog maar vijf punten hebben. Bij de meeste andere clubs zou de sfeer al lang verziekt zijn”. TEHERAN. Iran heeft zich vrijdag als twaalfde land geplaatst voor het eindtoer- nooi om het wéreldkampioenschap voet bal, dat in juni 1978 in Argentinië wordt gehouden. Iran versloeg in Teheran Aus tralië met 1-0, een stand die bij rust voor 90.000 toeschouwers reeds was bereikt. West-Duitsland (wereldkampioen), Argen tinië, Polen, Oostenrijk, Nederland, Frankrijk, Zweden, Schotland, Brazilië, Peru, Mexico en Iran. De resterende vier landen worden bekend uit de navolgende koppels: Joegoslavië of Spanje, Italië of Engeland, Hongarije of Bolivia en Egypte of Tunesië. Laatstgenoemde speelden vrij dag in Cairo tegen elkaar. Egypte won met 3-2. De return is beslissend. ours ove uren vitn :en mode belstoffei BOEDAPEST. De Nederlandse kam pioen tafeltennis dames, Tempo Team, is in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker kansloos geweest tegen de Hongaarse titelhouder Statistiki: 5-1. Slechts Marian van der Vliet, die overigens in vier weken nauwelijks had kunnen trai nen, kwam tot een overwinning. Haar op- ponente Kuchar moest in drie games bui gen, waarbij Marjan van der Vliet in de tweede game een 20-12-achterstand wist om te zetten in 33-31-winst; een partij die ruim 30 minuten in beslag nam. Saillant detail is dat de hele wedstrijd anderhalf uur duurde Uitslagen: Kuchar-Marian van der Vliet 21-11, 33-31, 14-21; Magos-Sonja van Weelderen 21-11, 21-12; Kishazy-Mieke Arntz 21-13, 21-13; Kuchar- Van Weelderen 21-13, 21-14; Kishazy-Van der Vliet 21-9, 21-10; Magos-Arntz 21-10, 21-7. de situatie nu weer wat verbeterd. Spijkerman is weer terug, zodat Klui- tenberg de reserve-keep er is”. „Als ik tegen AZ inder daad in het doel had moeten staan, had ik dat overigens niet erg gevon den. De timing zou wat te wensen hebben overgela ten, maar wat wil je na zoveel jaar? Ik had er be slist niet tegenop gezien. Dat neemt natuurlijk niet weg dat ik liever in de spits loop. Het is dan ook te hopen dat Go Ahe ad op korte termijn een extra keeper vindt, zodat we niet meer zo hoeven te improviseren”. RWDM, dat dit seizoen een onopvallende plaats in de Belgische competitie inneemt, wordt met ingang van vandaag getraind door Alexander Horvath, die tot nu toe het reserveteam van RWDM coachte. Horvath, die zelf ook nog bij RWDM voetbalde, was tijdens de WK in Mexico (1968) aanvoer der van het Tsjechische elftal. DEVENTER Dat Go Ahead Eagles twee weken geledèn voor de uitwedstrijd tegen AZ’67 Cees van Kooten aan wees als reserve-keeper, is door de spitsspeler zelf bepaald niet als een ver rassing ervaren. Zeker niet nadat na doelman Spijkerman ook nog eens diens concurrent Ende- man met een gebroken elleboog wegviel en moest worden terugge vallen op de keeper van het C-team, Klüitenberg, waarmee de voorraad doelverdedigers was uit geput. Derhalve moest een beroep worden ge daan op Van Kooten, die jaren geleden als junior al graag keeper had wil len worden. „Ik wilde altijd al on der die lat staan, maar dat mocht niet van mijn vader. Omdat ik geen ge vaar zag en overal tussen dook, vond hij het te ge vaarlijk als ik in het doel zou gaan staan. Later heb ik toch nog wel eens voor keeper gespeeld. Bij Hermes DVS één keer en in mijn diensttijd in het militair elftal toen Van Beveren geblesseerd raakte. Go Ahead moet zich dat herinnerd heb ben toen het enkele we ken geleden zo in proble men raakte. Gelukkig is 4GORDI, coupoi O en 1 weg 11! Wit: Viktor Kortsjnoj. Zwart: Boris Spasski 1. c2-c4 c7-c5, 2. Pgl-f3, Pg8-f6, 3. Pbl-c3, Pb8-c6, 4. d2-d4, c5xd4, 5. Pf3xd4, e7-e6, 6. g2-g3, Dd8-b6, 7. Pd4-b3, Pc6-e5, 8. e2-e4, Lf8-b4, 9. Ddl-e2, 0-0, 10. f2-f4, Pe5-c6, 11. Lcl- e3. Db6-c7, 12. Lfl-g2, d7-d5, 13. e4-e5, Pf6-e4, 14. 0-0, Lb4xc3, 15. c4xd5, e6xd5, 16. b2xc3, b7-b6, T?. Tal-cl, f7-f5, 18. e5xf5 Pe4xf6, 19. Pb3-d4, Tf8-e8, 20. De2-d3, Pc6-a5, 21. Pd4- b5, Dc7-c6, 22. Le3-d4, Pf6-e4, 23. Ld4-e5, Lc8-a6, 24. a2-a4, Pa5-c4, 25. Dd3-d4, Pc4-e5, 26- f4xe5, La6xb5, 27. a4xb5, Dc6xb5, 28. c3-c4, Db5-c5, 29. Dd4xc5, Pe4xc5, 30. Lg2xd5 schaak, Pc5-e6, 31. Tcl-al, a7-a5, 32. Ld5xa8, Te8xa8, 33. Tal-bl, a5-a4, 34. Tblxb6, Pe6-d4, 35. Tb6-d6. Spasski geeft op. ZEIST. De KNVB heeft alle wed strijden voor de amateurcompetitie en de jeugdelftallen betaald voetbal voor zater dag afgelast. Ook alle afdelingen van de KNVB hebben de wedstrijden voor zater dag afgelast. De navolgende afdelingen hebben ook hun wedstrijden voor zondag afgelast: Groningen, Friesland, Zwolle, Gelder land, Noord-Holland, Den Haag, Gouda, Rotterdam, Dordrecht, Zeeland en Noord- Brabanf I "De bewijzen zijn overtuigend 1^1 r* genoeg om in elke Amerikaanse V VI strafzitting aanvaard te worden" zegt een vooraanstaand UFO-loog Waarom worden er dan feiten uit leugendetector- Proeven achtergehouden, operators min of meer omgekocht? Ongeïdentificeerde vliegende voorwerpen: angstaanjagende fantasie of werkelijkheid? Zoeken buitenaardse krachten contact? Lees er alles over in een van de 28 artikelen in HET BESTE van DECEMBER <^>1 Iet Beste 7 7 A ui/ Reader’s Digest EINDHOVEN. Wageningen en PSV zijn overeengekomen de voor tweede kerstdag vastgestelde wedstrijd voor het toernooi om de KNVB-beker te spelen op woensdag 21 december. Het duel begint om 20.00 uur in Eindhoven valt gewoon niet tegen te boksen. Boven dien spelen daar mensen met naam, ter wijl RWDM het moet hebben van pure inzet en goede wil.” BORLANGE. Nico van Slobbe en Bettine Vriesekoop hebben tijdens het tafeltennistoernooi om de open Scandina vische kampioenschappen de derde ronde van het gemengd dubbelspel bereikt. In de tweede ronde won het Nederlandse duo met 21-17 21-18 14-21 21-11 van Janor- /Lindström (Aus/Zwe). Bert van der Helm en Judy Williams verloren in de tweede ronde met 9-21 21-18 15-21 13-21 van het sterke Tsjechoslowaakse dubbel Orlows- ki/Dubinova. In de eerste ronde hadden Van der Helm en Williams in drie games gewonnen van Foe Joeng Sji/Roeberg (Chi/Zwe): 21-17 21-12 21-8. De vier Nederlandse vertegenwoordi gers hebben zich ook geplaatst voor de tweede ronde van het enkelspel. Bettine Vriesekoop versloeg in drie games de Joe goslavische Batinic (21-18, 21-15, 21-18) en Judy Williams toonde geen enkel mede dogen met de Finse Sonja Grefberg: 21- 18, 21-9, 21-12. Bert van der Helm had vijf games nodig om de tweede ronde te berei- j ken. Met 18-21, 18-21, 21-18, 21-19, 22-20 versloeg hij de Westduitser Stellwag. Nico van Slobbe had eveneens vijf games nodig i om zich de meerdere te tonen van de Zweed Fellke: 21-14, 19-21, 13-21, 21-13, 21- I 17’ MOTOBECANE NEDERLAND stelt elke puzzelweek een MOTOBECANE dames- of herenfiets beschikbaar met een winkelwaarde van 450,-.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13