Rijnproces: Verzoek kalimijnen afgewezen Nieuw akkoord: Weinig verandering De laatste Folkerts moet wegens moord terechtstaan B Z Pronk en clan dit noq d het weer Europese Commissie in sociaal-economische paragraaf schiet schromelijk tekort” Handhaaf uitstel van dienst voor parkeerstudenten „Monopolie van CBR is niet Amnesty-actie voor gevangen artsen s aanvaardbaar” 99 Gat Zwaar bewaakt Niet voltooid Universiteit Amsterdam: Graanhulp Consumentenbond: Aangepast s gin; ove toe gue schi der: bep Wc de n Smit en k mine rr Volg een zwar aan moes regei de n Fron gespi ii NOVPM R F R 19 7 7 BINNEN- EN BUITENLAND o o Geen betogingen Bezoek Muskusrat Vier weken (Van Br Open Emancipatie Boycot Slaap LO Britst een k tot nu hun 1; maan moetf vendi stakir bond nieuw schier zaaml dat di ma v< wordt DINSDAG DEN HAAG. Het akkoord dat de fractieleiders Van Agt (CDA) en Wiegel (WD) zaterdag hebben gesloten, wijkt op sociaal-economisch terrein nauwelijks af van het akkoord waartegen de CDA-fractie grote bezwaren maakte. De koopkracht wordt gehandhaafd voor de lagere inkomens en nu „zoveel mogelijk” voor de midden-inkomens tot 50.000 gulden (in het eerdere akkoord rond 57.000 gulden). Het akkoord is gisteren gepubliceerd. Nieuw is, dat bij de bezuinigingen op de collectieve uitgaven de minima van de sociale uitkeringen niet zullen worden aangetast. Maar onduidelijk is of deze uitkeringen gekoppeld zullen blijven aan het netto-minimumloon (Van onze redacteur in België, Jan Gerritsen) BRUSSEL. - Minister J. Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) heeft zijn zwanezang als Nederlandse deelnemer aan de Europese Minister raad gewijd aan stevige kritiek op de Europese Commissie. „Op school leerde ik”, aldus Pronk, „dat de Commissie het vliegwiel is van de Europese integratie. In dat opzicht is de Commissie de laatste vier jaar echter schromelijk tekort geschoten”. ROTTERDAM (ANP). Het verzoek van de Franse kalimijnen aan de rechtbank in Rotterdam achttien andere Rijnverzilters in vrijwaring op te roepen is afgewe zen. De onderneming is veroor deeld tot de kosten van de recht zaak, die op 31 oktober diende. De behandeling van de hoofdzaak het verzoek van de Stichting Rein water en de Westlandse tuinders het lozen van afvalzouten op de Rijn door de Elzasser Kalimijnen onrechtmatig te verklaren zal 19 december plaats vinden. 72 25 eg -ES gS Lekkerder I j PRONK I bestrijding De regering van Sri Lanka heeft alle politieke betogingen in het land verboden. De reden is, dat zij de staat veel geld kosten en veel schade aan eigendommen veroorzaken, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Defensie gisteren bekendgemaakt. Bijeenkomsten van poli tieke partijen zijn niet verboden. De Stichting Reinwater toonde zich gis teren uiterst verheugd over de uitspraak Vooruitzichten voor donderdag Droog met wolkenvelden. In de nacht en ochtend in het binnenland lichte vorst. 4 2 2 3 1 6 2 1 2 0 0 0 0 0 0 0.1 Den Haag sloot zich daar in april van dit jaar bij aan. De zaak werd terugverwezen naar de rechtbank in Rotterdam. Tijdens de behandeling van het verzoek op 31 oktober j.l. deelde de advocaat van de Stichting Reinwater mee, dat de eisers De negen werden het snel eens over de verdeling van de ruim één miljard gulden die de gemeenschap bij draagt aan de zoge naamde speciale actie van één miljard dollar van de rijke landen ten behoeve van de armste ontwikkelingslanden, die het meest door de econqmische crisis zijn ge troffen. De verdeling over de 36 armsten (met een inkomen van minder dan 280 dollar per hoofd van de bevolking per jaar) wordt overgelaten aan de IDA, een orgaan van de Wereldbank. De speciale actie is het enige concrete sterdam wil dat de regering haar voorge nomen besluit ongedaan maakt om zoge naamde „parkeerstudenten” niet langer uitstel van militaire dienst te verlenen. Het college schrijft dit in een b’rief aan de minister van Onderwijs. Parkeerstudies worden gevolgd door mensen, die - na daarvoor te zijn uitgeloot bij een volgende loting - alsnog willen worden toegelaten tot de studie van hun eerste keuze. Tot nu toe kunnen zij in afwachting daarvan uitstel voor militaire dienst krijgen. De regering wil dit met ingang van het studiejaar 1978-79 ongedaan maken. Tot teleurstelling van onder andere Pronk werden de negen het niet eens over opvoering van de graanhulp tot meer dan de huidige 1.287.000 ton per jaar. De ge meenschap is met het oog op de ver nieuwing van de wereldgraanovereen- komst wel bereid voor 1979 1.650.000 ton toe te zeggen. Aan melkpoeder wordt in 1978, evenals dit jaar, 150.000 ton aan hulp verstrekt, hetgeen volgens Pronk ook het uiterste is dat de ontwikkelingslanden op verantwoorde wijze kunnen opnemen. Ook over de hulp aan niet met de EG geassocieerde ontwikkelingslanden wer den de negen het eens. Van de daarvoor uitgetrokken ruim 100 miljoen gulden gaat het overgrote deel naar India, Pakistan, Indonesië en Sri Lanka. Volgend jaar wordt de hulp tot circa 140 miljoen gulden opgevoerd. Dan zullen ook de voormalige Portugese koloniën in Afrika kunnen pro fiteren, iets waar vooral Frankrijk op aan drong. De Israëlische minister van Handel, In dustrie en Toerisme, Jigal Horowitz, is gisteren naar Roemenië vertrokken voor een officieel bezoek van acht dagen. Horo witz verklaarde voor zijn vertrek dat hij een boodschap bij zich had van premier Menachem Begin aan president Ceauces- cu. De inhoud ervan wilde de bewindsman niet onthullen. Roemenië heeft een belang rijke rol gespeeld bij de toenadering tus sen Egypte en Israël. Het aantal muskusratten dat dit jaar in de provincie Zuid-Holland zal worden ge vangen, gaat dat van 1976 overtreffen. Dit betekent dat de drie provinciale rattenbe strijders en een rijksrattenvanger tegen de driehonderd van deze dieren zullen van gen. Ook landelijk neemt de muskusrat tenpopulatie toe, aldus de provincie Zuid- Holland. De minister van Verkeer en Wa terstaat wil een grote campagne tegen deze" dieren op touw zetten, aangezien zij de dijken ondergraven. De re gegevei stane ti (hun eis daarme alle wei blijkt n brandw de bevc WOENSDAG 30 NOVEMBER Zon- en maanstanden Zon op 8.24 uur onder 16.33 uur Maan op 20.57 uur onder 11.24 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 6.11 uur en 18.23 uur Laagwater 1.55 uur en 14.08 uur zzw zw zw zw nnw z z zw zzw o windst. wzw w no ono nno nnw verand. windst. w ono z n no windst. nw windst. ono nnw windst. no ono n wnw wzw nno z windst. ozo zzw -4 4 2 -0 -5 -3 11 13 14 6 -4 0 -3 -5 12 0.2 0 0 0 0 0 7 0 0 0 0 0 0 1 0 o o o o o 7 15 0.6 0 0 0 0 17 0.2 0 0.2 Afgei stratie x 10 (de i een peti half mi thisante steunen weerkol die niet riteit uil zich aai schaard Het oi Woegin ivergesl lie van 1 sen wel afkeurt 1 -4 1 8 10 -10 4 3 18 3 3 1 2 -6 -0 2 2 11 4 6 8 13 14 -2 13 2 2 15 11 3 3 0 21 22 15 -4 -3 -2 -10 -6 -2 0 7 tX 3 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Berlijn Bordeaux Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Las Palmas Tel Aviv Tunis Smaakproeven, gehouden door de Belgi sche, Franse en Nederlandse Consumen tenbond, gaven een uitkomst, die op Oude jaarsavond van pas kan komen: het is heel moeilijk champagne te onderscheiden van een andere mousserende wijn. Een leken panel kreeg drie merken champagne, twee merken sekt, twee mousserende Duitse wijnen, een mousserende Italiaanse wijn en twee merken cider te proeven. Cider werd het lekkerst gevonden. Jaarlijks sterven bijna 5000 Amerikanen aan een overdosis slaap- of kalmerings middelen. Dit blijkt uit een pas verschenen verslag van het Amerikaanse instituut ter van geneesmiddelenmisbruik. de kalimijnen alleen verantwoordelijk stellen voor hun aandeel in de hoge zout- last van de Rijn. Dé raadsman van de Franse onderneming, mr. C. Boeschoten, zei daarop dit niet begrepen te hebben. Hij kwam toen tot de conclusie, dat de aan vraag van de mijnen geheel overbodig was. De vice-president van de rechtbank, mr. L. Erades, stelde voor hiervan acte te verlenen. Dé Stichting Reinwater wilde echter een uitspraak. AMSTERDAM (ANP). Het College van Bestuur van de Universiteit van Am- I - - - J De Elzasser kalimijnen hadden de recht bank in Rotterdam eerder dit jaar ver zocht, alvorens een uitspraak over de hoofdzaak te doen, achttien andere Rijn- verzilters in Zwitserland, Frankrijk, Duitsland en België op te roepen ieders aandeel vast te stellen. De onderneming zei niet alleen verantwoordelijk te zijn voor de miljoenen schade, die door het vele afvalzout met name onder de tuinders in het Westland wordt aangericht. Tijdens het proces zal het paleis van Justitie in Utrecht zeer zwaar worden be waakt. Er komt onder meer een afzetting en straten in de onmiddellijke omgeving worden voor het verkeer afgesloten. Mr. K. Bieger zal de strafkamer voorzitten. De bijrechters zijn mr. H. Donker en mr. F. Nuboer, terwijl mevrouw mr. J. Bosch- van Hinte als extra bijzitter aanwezig is om zonodig één der rechters te kunnen vervangen. Om eventueel de plaats van mr. Van Dijk te kunnen innemen, zal de officier van justitie mr. R. Toeter de zitting bijwonen. Folkerts wordt bijgestaan door mr. P. H. Bakker Schut en mr. A. Willems. Welke getuigen eventueel van de zijde van de verdediging zullen worden opgeroepen, is nog niet bekend. (Van onze parlements redactie) zw. bew. zw. bew. zw. bew. sneeuw zw. bew. regenb. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew geh. bew. regen 4jeh. bew. 1. bew. 1. bew. geh. bew. 1. bew. zw. bew. zw. bew. mist mist geh. bew. onbew. zw. bew. mist geh. bew. regen onbew. zw. bew. zw bew. h. bew. geh. bew. onbew. onbew. 1. bew. geh. bew. regen h. bew. zw. bew. h. bew. van de rechtbank, die de advocaat mr. J. Voute de afgelopen week schriftelijk toe kwam. „Na jarenlang touwtrekken over de vraag of de rechtbank in Rotterdam wel of niet bevoegd is een uitspraak over de on rechtmatigheid van de lozingen te doen en het oponthoud door het verzoek van de kalimijnen kan nu eindelijk aan de zaak zelf begonnen worden”, aldus een woord voerder van de Stichting Reinwater. De Middelburgse politie heeft gisteren in een renovatiewoning in de Middelburgse binnenstad het lichaam aangetroffen van de 76-jarige J. Huijg. Hij lag volgens de politie al vier weken dood in zijn badcel. De man wilde geen contacten met zijn buurtgenoten. Een aanbod van een panne tje soep of wat eten werd altijd afgeslagen. De heer Huijg was wel eens vaker enkele weken van huis. Toch waarschuwden zijn buren de politie toen zij de man al vier weken niet hadden gezien. Weer in binnen- en buitenland 0 -3 -5 -3 0 DEN HAAG (ANP). Amnesty Inter national heeft gisteren de namen gepubli ceerd van 92 artsen en verplegend perso neel, die in 25 landen om politieke redenen gevangen zitten. Velen zitten al lange tijd zonder proces vast en een aantal is gemar teld. In sommige gevallen hield de arresta tie direct verband met het medische werk, zoals in het gval van de Russische psychia ter Semyon Gloezman en de Uruguayaan- se arts Beresmundo Peralta. Gloezman weigerde gezonde politieke dissidenten in een psychiatrische kliniek te behandelen en Peralta zit sinds 1972 gevangen omdat hij drie leden van een guerrillagroep me disch verzorgd zou hebben. Anderen zitten gevangen vanwege vak bondsactiviteit, of vanwege hun politieke inzichten. Een van hen is de voormalige secretaris-generaal van de Syrische Baathpartij, dr. El Atassi, die na de staats greep van generaal Assad in 1970 gevan gen werd genomen. kozen. Deze passage is afkomstig uit het CDA-verkiezingsprogram’ evenals de be paling dat de rechtspositie van leden van de ondernemingsraad wordt versterkt; 3. De zelfstandige moet in beginsel even veel in inkomen stijgen als de werkne- mers: 4. De belastingvrije voet in de vermo gensbelasting wordt verhoogd; •5. De defensie-inspanningen worden kwalitatief op het peil gehouden van de Defensienota 1974. In het eerste akkoord- Van Agt-Wiegel stond „op het peil ge bracht van de Defensienota”. Dit laatste zou in de miljarden gaan lopen, tegen een verhoging nu van enkele honderden mil joenen; 6. De volkshuisvestigingsparagraaf is vrijwel gelijk. Wel zal er meer aandacht worden gegeven aan het beschut eigen woningbezit, maar van de andere kant krijgen huurders van woningwetwoningen het recht hun huurhuis te kopen een punt uit het WD-program. Gehandhaafd blijft, dat de subsidies op woningen wor den verminderd en de huren enkele pro centen meer omhoog gaan dan thans; 7. De passage Zuid-Afrika is iets scher per geformuleerd. Ook is nu opgenomen dat Nederland niet meewerkt aan de ex- De Stichting Reinwater beschuldigt de kalimijnen ervan de rechtsgang door het oproepen van medeverantwoordelijken te hebben willen vertragen. Intussen gaan de lozingen gewoon door. De mijnen zijn ver antwoordelijk voor 45 procent van de tota le zoutlast van de Rijn, die in de eerste helft van dit jaar hoger was dan ooit. In de dagvaarding stelt de officier van Justitie, dat Folkerts opzettelijk en met voorbedachten rade „immers handelende in koelen bloede overeenkomstig een tevo ren door hem genomen besluit om een politieambtenaar die hem zou willen aan houden van het leven te beroven” Kranen burg heeft gedood door van een afstand van anderhalf a twee meter tenminste tweemaal op de brigadier te schieten. In het geval van Pieterse is aldus de offi cier van Justitie het misdrijf niet vol- Aantal uren zon: 0-4. Min. temp.: om streeks 1 graad. Max. temp.: omstreeks 5 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Folkerts, die 25 jaar is, werd op donder dag 22 september jl. gearresteerd na een schietpartij in het autoverhuurbedrijf Stam aan de Croeselaan in Utrecht, die het leven kostte aan de 46-jarige brigadier A. Kranenburg van de Utrechtse politie. Bij de schietpartij werd de 37-jarige hoofd agent J. Pieterse zwaar gewond. Beide mannen droegen niet het voorgeschreven kogelvrije vest. Behalve moord en poging tot moord heeft de Utrechtse officier van justitie, mr. T. van Dijk, Knut Folkerts ook verboden wapenbezit ten laste gelegd. In de dag vaarding staat dat Folkerts onder meer een revolver, munitie en een handgranaat bij zich had. Begin oktober 1974 daagde de stichting de Franse kalimijnen voor de rechtbank in Rotterdam, die zich niet bevoegd achtte een uitspraak te doen. Zij verwees de zaak naar een Franse reèhter. Het Haagse Ge rechtshof, waarbij de Stichting in hoger beroep was gegaan, wist er niet goed raad mee en verwees de competentiekwestie naar het Europese Hof. Dit achtte de Ne derlandse rechter wel bevoegd. Het Hof in De Nederlandse bewindsman zei, dat de Commissie schielijk haar voorstellen in trekt als er flinke kritiek komt van de drie groten in de EG, Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië. Pronk sprak na afloop van een bijeenkomst van ministers van Ontwikkelingssamenwerking over de meest effectieve die hij ooit had meege maakt. Overigens was er ook nooit zo’n partijdige voorzitter, aldus Pronk. De Belg Lucien Outers, die als zodanig optrad, geniet inderdaad een zeer Frans gezinde reputatie. De ouders die sinds vorige week woens dag het protestantschristelijk astmacen trum in Ermelo bezet hielden, hebben van het ministerie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne te horen gekregen dat het cen trum gehandhaafd kan blijven. De ouders waren in actie gekomen na het besluit van staatssecretaris Hendriks om een pavil joen van het centrum te sluiten. Het twee de paviljoen zou volgens dat besluit nog maar gedeeltelijk gebruikt worden omdat er te weinig kinderen behandeld werden. Ook in het nieuwe akkoord blijven extra bezuinigingen op de collectieve uitgaven (overheidsuitgaven en sociale uitkeringen) boven de vier miljard van de één-procents- operatie noodzakelijk. Gehandhaafd is, dat het nieuwe kabinet een aanvullend pakket van enkele miljarden moet voorbe reiden. Afhankelijk van de realisering van de inkomensmatiging moet dat pakket kunnen worden ingezet. Met name wil men hier rekening houden met de incidentele loonstijging (promoties, dienstjaartoesla- gen en dergelijke), die geschat wordt op één a anderhalf procent. Naarmate die loonstijging hoger uitvalt, moet er meer worden bezuinigd op de collectieve uit gaven. De kritiek op het vorige akkoord tussen Van Agt en Wiegel was onder meer dat er „een gat” in de financiering van vijf a zes miljard gulden zou zitten. Dit was onder andere uitgerekend door minister Duisen berg (financiën) en deskundigen van het Centraal Planbureau. Ook nu wordt niet aangegeven hoe men de handhaving van de koopkracht voor de middeninkomens wil realiseren. Nieuw in het akkoord is, dat het streven gericht blijft op rechtvaardiger inkomens verhoudingen. Men vindt deze des te meer geboden nu er een beleid van inkomens matiging moet worden gevoerd. Stond in het eerdere akkoord alleen dat alle inko mensgroepen zouden moeten matigen, nu worden ook de niet-cao-inkomens ver meld. Van de hogere inkomens zal een reëel offer worden gevraagd. Volgens het De internationale vereniging Mannen Gelijkheid Nu heeft gisteren een petitie overhandigd aan de commissie voor men senrechten van de VN. De commissie wordt gevraagd een onderzoek in te stellen naar het systeem van echtscheiding in de VS en Canada. De mannen vinden dat zij in geval van een echtscheiding onevenre dig veel (financiële) lasten en leed te dra gen krijgen. resultaat van de zogenaamde Noord-Zuid- dialoog tussen arme, rijke en olieland, die in juli in Parijs ten einde kwam. Japan en Amerika zijn met hun aandeel nog achter bij de EG. Vooral de volkrijke Aziatische landen zullen profiteren van deze actie, die de vorm van projecthulp krijgt. Het geld mag onder bepaalde voorwaarden ook buiten'de EG-landen worden besteed. Dit was het grootste knelpunt dat de negen moesten overwinnen. tooid omdat Pieterse onafhankelijk van de wil van de verachte dankzij een spoedig geneeskundig ingrijpen niet is overleden. Mocht moord en poging tot moord niet worden bewezen, dan wil mr. Van Dijk Folkerts veroordeeld zien voor doodslag en poging tot doodslag. Subsidiair legt de officier Folkerts zware mishandeling met voorbedachten rade en nog meer subsi diair zware mishandeling (in geval van Kranenburg de dood ten gevolge hebben de) ten laste. Voor de terechtzitting heeft mr. Van Dijk drie getuigen a charge opgeroepen. Behalve hoofdagent Pieterse, die de schietpartij overleefde, zijn het ir. C. van Brakel van het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk als wapendeskundige en de heer F. Oudshoorn, een medewerker van de Stam-garage, die de schietpartij van nabij meemaakte. De Bi lacht b Wanden branden baarbij men (he ..acht do< ie vraaj tlachtofi »anneer germ Chin het v koms ven r desië Hel week twee Natio van h van c pectie Rhod kamp tra V£ uit T; vinge: Er de ir Tong< zijn door het P; Een bique plaats Anna Chime kamp verspi wonde was e ker hei het k; den, 1 UTRECHT (ANP). Knut Folkerts, het Duitse RAF-lid dat volgende week dins dag en waarschijnlijk ook woensdag voor de rechtbank in het Utrechtse paleis van Justitie terecht staat wegens het dood schieten van een agent van politie en het zwaar verwonden van een andere agent, is primair moord en poging tot moord ten laste gelegd. S'È S m DEN HAAG (ANP). De Consumen tenbond heeft zich uitgesproken tegen de monopoliepositie, die het Centraal Bu reau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) heeft bij het afnemen van de rijexamens. Die monopoliepositie bestaat hierin, dat uitsluitend en alleen de examinator van het CBR bepaalt of iemand in aanmer king komt voor een rijbewijs. Het CBR probeert natuurlijk de beoordeling zo ob jectief mogelijk te maken, maar, aldus de Consumentenbond, iedereen kent wel de verhalen, dat de ene examinator heel wat schappelijker is dan de andere. Met de meeste rijschoolhouders is de Consumentenbond van oordeel, dat de op zet van het rijexamen moet worden veran derd. Het oordeel van één man mag niet langer bepalend zijn voor de uitslag. Dat gebeurt bij andere examens ook niet. Een oplossing die de bond aanbeveelt is de beoordeling mede over te laten aan de rij- instructeur, die beter in staat is dan de examinator om de rijvaardigheid van de kandidaat te beoordelen, omdat hij de kandidaat gedurende de hele opleiding heeft meegemaakt. De examinator van het CBR moet nu zijn oordeel vellen op grond van minder dan drie kwartier rijden, een momentopname, die ook nog vertekend kan zijn door de examenzenuwen van de kandidaat. st In Amsterdam is men gisteren begonnen met het 80ste en tevens laatste bovengronds gebouwde metrocaisson te laten zakken. Op de foto de laatste caisson bij het Centraal Station vlak voordat hij de grond ingaat. eerder tussen PvdA, CDA en D’66 gesloten akkoord zouden al de middeninkomens van 45.000 a 50.000 gulden een reëel offer moeten brengen. Andere nieuwe punten uit het herziene regeerakkoord zijn: 1. De VAD gaat in op 1 januari 1978, dezelfde datum als in het akkoord-Den Uyl. De tekst is verder identiek aan het „uitgeklede” voorstel uit het eerste ak- koord-Van Agt-Wiegel; 2. De raad van commissarissen in de onderneming wordt voor éénderde door aandeelhouders, éénderde door werkne mers en éénderde door beide tezamen ge- port van strategisch materiaal naar Zuid- Afrika. Westduitse studenten zijn gisteren een collegeboycot van twee weken begonnen uit protest tegen de nieuwe wetten die de studieduur aan de universiteiten tot vier jaan en die aan de TH’s tot drie jaar beperken. Aan Westduitse universiteiten en hoge scholen studeren ongeveer 850.000 stu denten. WEERRAPPORTEN .5 5 Ook de tekst van het nieuwe akkoord tussen Van Agt en Wiegel is hier en daar aangepast aan de wensen van bëide partij en, met name van de linkervleugel van het CDA. Zo wordt meer aandacht besteed aan de positie van de zwakkeren in de samenleving en de noodzaak van versobe ring en selectieve groei. Aan inspraak, consumentenbescherming en de opvang van verslaafden worden enkele passages gewijd. Wat betreft de ontwikkelingshulp merken Van Agt en Wiegel op, dat de hulp moet worden geconcentreerd op de ont plooiing van de armsten uit de bevolking van die landen. Op aandrang van het CDA bevat het nieuwe akkoord een passage over de winst-werkrelatie en de selectieve groei van de economie. Met het oog op de schaarste aan grondstoffen en energie die in de toekomst zal optreden, zal onderzoek naar besparing op dat terrein worden ge stimuleerd. Benadrukt wordt, dat aan eco nomische en technologische voortuitgang geen overheersende betekenis mag wor den toegekend. a £2 3 i I

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2