agenda PEN-DIRECTIE WIJST VERWIJTEN VAN DE HAND Kinderen Alleenstaandencentrum wil ook subsidie op basis van entrees in de vishcil PLEIDOOI VAN GS VOOR GEWESTELIJKE ORGANISATIE VAN GEZONDHEIDSZORG haven- berichten t „Casa Carmeli” te gast in De Schouw Pt Algemeen bestuur RSAD vergadert |0p „Procedure rond vijfploegendienst zeer zorgvuldig” Et Duo Soomers-Bode BINNENKORT DIRECTE INFORMATIE RAADSCOMMISSIES PSP wacht nog even met beslissing over Progressief Velsen Erelidmaatschappen bij afscheid van Kennemer Turnkring I aan leiding bij de Kennemers zentueldZ^breemenb 6 IJMOND D 19 7 7 29 NOVEMBER DINSDAG Velsen-IJmuiden Factoren OCCASION (Van een onzer verslaggevers) O CENTRUM HAARLEM. De wereld van de gezondheidszorg is voor de bui tenstaanders soms ontoeganke lijk en onoverzichtelijk. De weg naar de eigen huisarts is velen bekend. Maar is men in een bij zonder geval op andere genees kundige hulp aangewezen, dan weet nien soms niet waar men nu precies moet aankloppen. Zelfs de doktoren en andere ingewijden in die geheimzinnige wereld raken soms het spoor bijster. Veel instel lingen en organisaties op het ge bied van de gezondheidszorg wer ken langs elkaar heen. Dat kost een hoop geld, zonder dat dat no dig is Wijk aan Zee (V B stui tuir wee Het nu Boe stat tuir Beverwijk NU GROTE INRUILAKTIE HOGE INRUILPRMZEN ONGEACHT WELK MERK (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL. Hoofddirecteur F. H. M. van Eyndhoven van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord Holland heeft gister middag verwijten van de hand gewezen die door de heer M. J. Haks werden gemaakt betreffende de besluitvorming door de PEN-directie aangaande de voorgestelde invoering van een vijfploegendienst met een werkweek van ruim 36 uur. Statenlid Haks plaatste zijn opmerkin gen in een vergadering van de Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven PEN en PWN. De Raad van Toezicht is een adviserend lichaam van Gedeputeerde Staten. Zij gaf dit dagelijks bestuur van de provincie in overweging minister De Gaay Fortman op de hoogte te brengen van de teleurstelling van de Raad nu de bewindsman een proef met die verkorte werkweek voor het PEN-personeel van de centrale Velsen heeft tegengehouden. Leden van de Raad drongen erop aan nu zo snel mogeiijk met een vijfploegendienst in een 40-uur tellende week te beginnen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Gerichte informatie aan de commissies van sociale zaken in de vijf IJmondgemeenten kan volgens de Stichting Alleenstaanden Centrum in Velsen-Noord een eind maken aan misvat tingen over het werk en de doelstellingen. Tijdens de gisteravond gehouden dicussiebijeenkomst in het alleenstaandencentrum aan de Wijkerstraatweg kwam men tot de slotsom dat niet onbegrip maar gebrekkige informatie ten grondslag ligt aan een Subsidievoorstel in het IJmondberaad dat volgens het bestuur volstrekt ondermaats is. Heemskerk Velsen-Noord ,,De£ Bron judoj uur v voor voor 9 5 (ADVERTENTIE) J. STAM Gedeputeerde Staten weten nog niet pre- Dit comité, met de heer W. D. Ree als grote promotor, en bijgestaan door een aantal vaste medewerkers(sters), heeft met de drie kienavonden in „De Schouw” een geweldig succes opgeleverd ten behoe ve van „Casa Carmefi”. Vrijdagavond zullen de ongeveer veertig onder het personeel op 26 september, maar die onrust was er in mei al. Formeel wist het personeel van niets alhoewel er al drie maanden een draaiboek was ten be hoeve van de proef. In uw notitie heeft het er de schijn van”, vervolgde Haks, „dat er bij de PEN-direc- tie irritatie is ontstaan door de vragen van Staten-leden over deze kwestie. Maar uw notitie zelf is 'n verklaring, ’tin verslag, ’ri opsomming. Ik vind dat de zaken onbevre digend op een rij zijn gezet. Pas anderhalf jaar nadat er yoor het eerst sprake van was is in mei ’75 de studiecommissie inge steld. Ruim een jaar later kwam een ad viesrapport uit. Dat was helder genoeg, waarom moet er dan nog acht maanden overheen gaan voordat de directie tot een uitspraak komt? De directie schrijft in de kinderen en hun leiding door particuliere chauffeurs worden afgehaald en om onge veer half acht bij het cultureel centrum „De Schouw” aankomen. Voor de kinde ren zal het een bijzondere gewaarwording zijn niet meer als in voorgaande jaren te gast te zijn in ontmoetingscentrum „De Meerpaal”, dat zoals bekend door verkoop voor het culturele leven verloren is ge gaan. Het programma zal onder het oog van Sint Nicolaas in hoofdzaak worden uitgevoerd door de kinderen met zang en toneelstukjes. De ontvangst bij De Schouw zal waarschijnlijk worden opgeluisterd met muzikale medewerking van het Tam boer- en Trompetterkorps „Velsen-Noord S.M.” Aangezien bij vorige ontvangsten een aantal mensen in de veronderstelling verkeerde dat zij gewoon toegang tot het feest hadden, wordt nog eens nadrukkelijk gewezen op het feit dat het uitsluitend bestemd is voor de gasten en medewer kers. De ledenvergadering van de PSP heeft verder gesproken over de kandidatenlijst en het programma voor de verkiezingen van Provinciale Staten. „De zaak speelde in het begin ten tijde van de energie-crisis. Daarnaast moesten wij veel tijd besteden aan de nieuwe direc tiestructuur. Ik vraag er begrip voor dat de directie toen zeer veel te doen had. Toen het rapport van de commissie over de ploegendienst met verkorte werkweek uit kwam was het juli 1976. Wij vonden het te belangrijk om het in de vakantie te behan delen. De nieuwe directie moest zich in werken, de zaak van het nieuwe bedrijfs- kantoor in Alkmaar speelde en het ABVA- rapport over de vijfploegen dienst was een nieuw element in de discussie”. nqjitie dat de consequenties van het ne men van de proef binnen én buiten het bedrijf bekeken moesten worden. Daar mee vestigt u het idee van mogelijke in menging.” Haks besloot zijn serie opmer kingen met de uitroep in vraagvorm „of het dan allemaal zo traag werkte in de PEN-directie?”. De hoofddirecteur besloot zijn uiteenzet ting van vertragende factoren met een verklaring van de snelle publicatie dat de hele brief niet doorging. „Wij wilden voor komen dat het personeel het ingrijpen van de minister uit de krant zou moeten verne men.” Van Eyndhoven sprak inmenging van buitenaf nadrukkelijk tegen. Er ligt een voorstel voor een interge meentelijke subsidie van 50 procent van het bedrag dat jaarlijks voor huur van de ontmoetingsruimte op tafel moet komen. Zo’n regeling betekent een stap terug ver geleken met 1975 en de jaren daarvoor toen het alleenstaandencentrum nog in gebouw De Schans in Beverwijk geves tigd was. Beverwijk subsidieerde boven genoemd percentage op de huurkosten én 10 procent van de jaarlijkse entreebedra gen. Geprobeerd wordt om het laatste percentage ook van de gezamenlijke IJ- mondgemeenten op tafel te krijgen. een samenhang tussen de voorzieningen van de gezondheidszorg en het gehele ge bied van de welzijnsvoorzieningen. In het proefgebied zal volgens GS een duidelijke samenhang moeten bestaan tus sen het bestuursorgaan en de gewestelijke vorm van openbaar bestuur. Daarbij zou moeten worden onderzocht welke be voegdheden aan dit bestuursorgaan zou den kunnen worden toebedeeld. Gedepu teerde Staten hebben een en ander aanbe volen in een notitie „Regionalisatie Ge zondheidszorg”. Deze notitie zal woensdag 30 november worden besproken in de Sta tencommissie voor de gezondheidszorg. Verder komt in deze commissievergade ring aan de órde de borgstelling door de provincie voor het psychiatrisch zieken huis Vogelenzang te Bennebroek. GS stel len voor borgstelling te verlenen tot een bedrag van in totaal 12.957.099 voor drie projecten: vervangende nieuwbouw pavil joen Duinoord, vernieuwing paviljoen Rustoord en de verbouwing van het tex tielcentrum en de werkplaatsen van de technische dienst van het psychiatrisch ziekenhuis. GS vinden wel dat het zieken huis in het vervolg ook verzoeken om borgstelling zou moeten richten aan de provincie Zuid-Holland. Daar komt een kwart van de patiënten vandaan. Na de discussies over de financiële peri kelen werd de mogelijkheid tot samen werking met andere welzijnsinstanties in ten Velsen met een kritische opmerking over „een onlangs onthuld monument in IJmuiden”. „Met een fractie van de kosten daarvan zouden wij al lang en breed uit de problemen zijn” zei hij. Applaus van de aanwezigen bewees dat de opmerking over kwam. binnenkort „Soos 2545” in Heemskerk, het diensten centrum voor bejaarden in De Nieuwe Slof te Beverwijk en het Medisch Opvoed kundig Bureau dat Beverwijk en IJmui den als werkgebied heeft. Van al deze instanties waren vertegenwoordigers op de vergadering aanwezig. VELSEN-NOORD. Met een gewijzig de samenstelling van turnkringen in Noord-Holland per 1 januari ’78 voor ogen, heeft de Kennemer Turnkring vrij dagavond met de huidige leden een laat ste avond gehouden. In besloten sfeer werd in De Schouw in Velsen-Noord een klein feestje gehouden. Ter afscheid ener zijds, om enkele leden te huldigen ander zijds. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Woe. geopend van 14.30-17.30 en 19-21 uur. Als bijzondere leden van verdienste kre gen vervolgens de erespeld uitgereikt: W. Schipper, voorzitter van de Beverwijkse gymnastiekvereniging Turnlust, J. Vogel, voorzitter van de Turnvereniging Sant poort (TVS), en H. van Wijnen, technisch leider en penningmeester van „Wijkeroog" uit Velsen-Noord, tevens voorzitter van de technische commissie van de Kennemer Turnkring. De grote verdiensten van deze turnleider werden gewaardeerd met een erelidmaatschap van de kring en van „Wij keroog”. In zijn nieuwe hoedanigheid als erelid kon Van Wijnen weer de erespeld prikken op de revers van zijn oud-voorzit- ter van „Wijkeroog.” en tevens voorzitter van de KTK. Betelgeuzestr. 6 IJMUIDEN Tel. 02550-17250 TENTOONSTELLINGEN Centrale bibliotheek, Kerkstraat. Gehele maand november foto-expositie Nelly Poppen onder het motto „Zandschap”. Geopend tijdens gebruike lijke openingstijden bibliotheek. De Nieuwe Slof Kerkstraat. Expositie Bever wijkse kunstenaars, geopend t/m 22 december. DIVERSEN Hoeve Adrichem, Sportpark. Di. 21.30 uur live jazz concert. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat Di. 20 uur „Hardcore”, 19.30 uur „Decamerone” Luxor Theater, Breestraat. Di. 19 en 21.15 uur: „Verdwenen in de Bermuda Driehoek”. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 1.180 kg. tong; 8 kisten tarbot en griet; 568 kisten kabeljauw; 60 kisten koolvis; 56 kisten schelvis; 113 kis ten wijting; 128 kisten schol; 29 kisten schar en 28 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: tarbot 26.87-25.21; grote tong 17,79-17,34; grootmiddel tong 19,43-18,19; kleinmiddel tong 17.09-16,55; tong ëën 15,61-15,02; tong twee 13,13-12,04. Per kg.: bot 52-32; steenbolk 78-63; krab 58-52; haai 66; tarbot 724-297; griet 393- 221; kabeljauw één 172-112; kabeljauw drie 144-110; kabeljauw vier 132-110; ka beljauw vijf 102-76; koolvis één 130; kool vis twee 131; koolvis drie 134-130; koolvis vier 114; schol één 142-128; schol twee 144- 120; schol drie 132-114; schol vier 132-104; schelvis vier 92-77; schelvis twee en drie 138; wijting drie 150-92; schar 96-77. De besommingen waren: KW 22 13.400, KW 29 ƒ3.300, KW 88 ƒ7.800, KW 145 5.700, KW 149 8.000, KW 152 3.100, KW 189 ƒ6.100, KW 214 ƒ9.300, VL 105 ƒ23.400, UM 115 ƒ8.900, UM 154 ƒ6.900, UM 226 5.200, WR 42 WR 88 19.000. „De: de tr houd nege: Stichtingsvoorzitter J. Stam herhaalde wat vrijdag tijdens een „open huis” over de financiële situatie van het alleenstaan dencentrum gezegd is. Tot 1974 werd nog sluitend gedraaid. Na die tijd gaf de balans elk jaar tekorten te zien. De stichting blijkt met losse bijdragen van particulieren en bedrijven niet langer in staat de eindjes aan elkaar te knopen. De heer Stam deed een dringend beroep op de gemeentelijke overheden bij de beoordeling van de subsi- die-aanvraag de nodige creativiteit aan de VELSEN. De ledenvergadering van de PSP Velsen heeft zich uitgesproken voor het nog even verschuiven van een beslissing over samengaan met D’66 en PPR in Progressief Velsen. Op de enkele weken geleden gehouden vergadering hadden de leden 1 december als termijn gesteld, maar D’66 had nog wat meer tijd nodig. Daarom besloot de PSP nu een definitieve beslissing uit te stellen tot begin januari. Openbare bibliotheek, Kerkstraat Woe. volw. 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14-17.30 uur, Speel-o-theek 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555. brandweer 22922, milieukiachten 96000 Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Woe. 19.30 uur op. verg. comm. voor de recreatieaangele- genheden. De Nieuwe Slof, Kerkstraat. Woe. 10 uur vrou wencafé Sara Burgerhart. Aan de voorzitter van de Kennemer Turnkring, ing. W. Singer, was het genoe gen de erespelden uit te geven. Hij deed dit niet alvorens een korte geschiedenis te hebben geschetst van de Kennemer Turnkring in de jaren 1911 tot 1977. VELSEN-NOORD. Voor de kinderen van het kintertehuis „Casa Carmeli” te Vogelenzang belooft vrijdag 2 december weer een bijzonder groots Sint-Nicolaasfeest te worden dat door het comité Velsen-Noord van de VARA-speelgoedactie opnieuw is voorbereid en inmiddels traditioneel is geworden. HAARLEM. Het algemeen bestuur van de Regionale School Advies Dienst, RSAD, vergadert woensdag 30 november vanaf half acht 's avonds. Op de agenda staan onder meer voor stellen vanuit de commissie overleg en een mondeling verslag van de begrotingsbe handeling onderwijs in de gemeenteraad. De vergadering, die openbaar is, wordt gehouden in het voorlichtingscentrum van de RSAD aan het Groot Heiligland 47. De discussiebijeenkomst werd gistera vond bijgewoond door afgevaardigden van welzijnsinstanties in de IJmondge- meenten, leden van de commissies sociale aangelegenheden en mensen van de socia le diensten De suggestie naar de gemeen tebesturen toe meer informatie te ver strekken kwam van de laatste groep. De praktijk is dat veel van de tot nog toe verstrekte informatie ergens op ambtelijk niveat\ „blijft steken”. De Stichting Alleen staanden Centrum gaat kerkelijke instan ties (parochieraden, diaconieën) in het werkgebied voor een bijdrage in de exploi tatie van het centrum in Velsen-Noord benaderen. Daar werd gisteravond vanuit meester van de stichting een overzicht van de vergadering op aangedrongen. de weinig rooskleurige balanssituatie van het alleenstaandencentrum. Hij wees op de vertraging nu een subsidietoewijzing via de gemeenten van het IJmondberaad loopt. Een nieuwe bijdrageregeling zal met de IJmond ter discussie gesteld. Er wordt terugwefkende kracht tot 1 januari 1976 binnenkort toenadering gezocht met gaan geiden. In afwachting daarvan heeft de stichting erg veel moeite het hoofd financieel boven water te houden. „Dit gaat zo niet langer, wij staan met de rug tegen de muur”, merkte de heer Harkema daarom terecht op. Voorzitter Stam zin speelde op het kunstbeleid in de gemeen- Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- land willen daarin verbetering brengen door „regionalisatie” van de gezondheids zorg. Men wil alle instellingen op het ge bied van de gezondheidszorg, organisaties van werkers in deze sector, ziekenfondsen en ziektekostenverzekeraars samen met Inmiddels zijn PSP en PPR samen bezig met de voorbereiding van een nieuw ge- meenteraadsprogramma, waarvan het concept ook aan D’66 wordt voorgelegd. Ir. van Eyndhoven wees op een aantal i factoren die de procedure rond de com missie en haar rapport hebben vertraagd. het plaatselijk en regionaal bestuur bijeen brengen in één samenwerkingsverband per regio. Hoe een dergelijke organisatie, die duidelijkheid moet brengen en kosten besparend werkt, het best kan worden opgezet, zou proefondervindelijk moeten worden uitgezocht. Daarom willen GS overgaan tot de instelling van een proefre gio op dat gebied. dag te leggen. Het alleenstaandencentrum kwam tien jaar terug als particulier initia tief van de grond. Gebleken is dat met zo’n achtergrond moeilijk subsidies los te peu teren zijn. Zonder een erkenning als wel zij nsinstantie is subsidieverstrekking al leen krachtens een aparte verordening mogelijk. „Voor ons werk bestaat geen apart potje waardoor wij formeel altijd buiten de boot vallen” stelde voorzitter Stam met spijt vast. De heer S. Harkema gaf als penning- cies in welke regio de proef het best kan worden gedaan. Ik elk geval moet het een regio zijn, die al een eigen regionaal be stuur heeft. Het college denkt daarbij aan een reeds functionerend (pré-) gewest. Bij de proefneming zal de verbetering van de bereikbaarheid van de gezondheidsvoor zieningen voorrang moeten hebben. In de proefregio moet de totale gezondheidszorg gestructureerd worden in onderlinge sa menhang. Er moet worden gezocht naar BEi Bevei tulpei ker prime Er wt betaa Beide aanbevelingen ontvingen Gedepu teerde Staten ook al verleden week don derdag van de Staten-commissie perso neelszaken (de Raad van Toezicht bestaat behalve uit Staten-leden ook uit perso- neelsvertegenwoordigers en externe advi- seurs-red.). In die commissie was Statenlid Haks (CPN) fel van leer getrokken tegen wat hij „de brutale inmening van de minis ter” noemde. Een minderheid van de com missie wilde Haks toen volgen in zijn idee om GS aan te bevelen de proef tóch te nemen. Als vervanger van zijn partijgenoot Kor- laar plaatste Haks gistermiddag in de Raad van Toezicht kritische kanttekenin gen bij een overzicht van de PEN-directie over de geschiedenis van het vijfploegen- voorstel. „In uw stuk signaleert u onrust BIOSCOPEN Cinema Marquêtte, Ruysdaelstraat. Di. 20 uur „Soldaat van Oranje” DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14.30-17 uur. Bene- luxlaan: Di. volw. en jeugd 19-21 u. Woe. volw. 14- 17.30 en 19-21 u. Jeugd 14-17.30. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Woe. geopend van 13-16.30 uur Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieukiachten 96000. De Zandkraai, Höndelstr. woe. 9.15 uur thema- ochtend over het Simplistisch Verbond van de heren Koot en Bie. De Lichtboei, Maasstraat. Woe. 14 uur taaipop- pen versieren. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Di. alle leeftijden 19-21.30 uur, woe. 14.30-17,30 uur. Dan werd ook nog de heer Singer zelf in de blommen gezet, samen met zijn vrouw en werd hem ook een erelidmaatschap aangeboden voor zijn verdiensten. Hij ontving ook, als aandenken aan de KTK, ter herinnering de voorzittershamer. Een plechtig moment voor de organisatie, een feestelijke avond voor de leden. Naast de heer Haks cjrong ook drs. Ach terstraat (CDA) aan op het overbrengen aan de minister van „gevoelens van onbe hagen over zijn optreden”. Raadsvoorzit ter en gedeputeerde dr. ir. IJff was evenals verschillende leden van mening dat nu zo snel mogelijk moet worden overgegaan tot het invoeren van een vijfploegendienst bij de PEN-centrale. PEN-directeur Mulder bevestigde dat dat over enkele maanden mogelijk zal zijn. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur „Once upon a time in the West” TENTOONSTELLINGEN Maseam ■se<*seti> Rijksweg Velsen. 17e- •euwse stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen Daselijka geopend van 10-12 en 14-17 uur, maandags gaaloten. B»4r1JtaM*nxi Heegeveaa Bessemerstraat Velaen-Noord Geopend dinsdag en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel 02510- 91022 en 93066 DIVEB8EN Alxr—ammira- Politie 19033, OngevaUen- dienst 15400 Hoogoven* 02510-06000 Brandweer Santpoort 370750, voor Velaen-Noord en Umui den 30750. ■aarttato De Brulboei: 19.0641.00 uur model bouwclub. Centrale Bibliotheek. Plein 1945. Woensdag van 14 30-1740 en 1941.30 uur. COatrale JeagS- ea TienerblbHotheek, Wil- lenuboekweg. Woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Waatgeert. WOstelaan, woensdag 14.30- 17.30 uur. Filiaal UmaMten-WesL Zeewijkplein, dinsdag 1941.30 uur en woensdag 14.30-17.30 uur. Dienste luwiatram Zee- en Duinwijk, Zeewijkplein 260, 10-12 uur creatief bezig zijn 14.30-16.30 uur dansen: Oude, moderne en volks dansen. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, Umuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur Gezin* veraorging, hulp aan bejaarden en langdurige steken. Velaerduinweg 52, Umuiden, ma t/m vr. 9-10 u. Tel 02550-18830 en 22169 Sociaal Adviesbureau: woensdag: 9-10 uur Wit-Gele kruis, Zeeweg 20; 11-12 uur: bureau Petrakerk, Spaamestraat 8, tevens Ijmuiden Algemene hulpdienst: iedere werkdag van 9- 11 uur, tel 02550-18888. Velserbad. dinsdag gemengd zwemmen 20- 21.30 uur; woensdag gemengd zwemmen 7-8 uur, dames 9.40-10.50 uur, gemengd zwemmen 13 30-14.30, 14.45-15.45 en 21.3042.30 uur. Instructiebad .Zeewijk, woensdag moeder en kind 9 45-10 30 uur, gemengd zwemmen 14.30- 15.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Open: woens dagmiddag en zaterdag de gehele dag Maandag aangekomen: Steinbjoern, Bergen; Parkesgate, Umuiden; Whitby; Porttainer, Velsen, Fiqueradafoz; Abel Santa Marie, Felextowe; Esso Kallunda, Hamburg; Opal Island, Latakkie; Clio, Zaandam, Kotka; Pamir, Yarmouth; Ko- raalzee, Umuiden, Noordzee; Teni 4, Plus Ponton, Umuiden, Noordzee; Elation, Greenwich; Corvus, Ipswich; Jemrix, IJ-' muiden, Whitby; North wood, Umuiden, Otter ham; Farel, Par; Export Leader, Bre merhaven; Catrina Weston,Neath River; Maandag vertrokken: Birthe Tholstrup, Jersey; Nederland Plus HBM 6307, Umui den, Londen; Kenrix, Umuiden, Kings Lynn; Harcourt, GR Yarmouth; Shabonee, Trontheim; Serenell, Limmerick; Black foot, Brunsbuttel; Waited Trader, Rotter dam; Eate, Rotterdam; Portainer, Velsen, Antwerpen; Famir, Gr. Yarmouth, Umui den; Helena C, Rotterdam; Arctic Shore, Contplat, Velsen; Turoszow, Port Cartier, Umuiden; Toni 4, Noordzee, Umuiden; Dinsdag aangekomen: Thara, Sepetiha Bay, Umuiden; Titan Service, Contplat, Umuiden; Ursula Flint, Gravelines, Juan Carlos Torre, Antwerpen; Dinsdag vertrokken: Fried Graebe, Oran, Beverwijk; Stirling Brigg, Contplat, Umuiden; Pacific, Lysekil, Umuiden; Whitegate, Le Troport; Corvus, Ipswichs, Fridel, Kings Lynn, Umuiden; Helena Schepers, Aarhus, Umuiden; Jemrix, Whitby, Umuiden; Authority, Rotterdam, Beverwijk; Petoefi, Antwerpen. dond buur wijks dag vond leend Aam IJMUIDEN. De vijfde zitting van de wintercompetitie van de bridge club „De,Kennemers” bracht in de A- lijn het duo Soomers-Bode (281.15 per cent) aan de top van de ranglijst, dank zij een voortreffelijke score van 118 matchpunten. Het echtpaar Vreeswijk (274.58) dat de leiding had, moest een stapje terug en staat nu tweede. In de B-lijn gaf Muller-Andels (279.03) de leiding niet uit handen, of schoon De Hoog-Van der Vlugt (276.38) zeer dichtbij is gekomen. Porck-Bonder (274.94) behield in de C- lijn de bovenste plaats. Van der Kuyl- Kulman (278.14) bracht achter zijn for se achterstand tot minder dan een per cent terug en zal het ongetwijfeld in de volgende ronde het leidende paar danig lastig gaan maken. Uitslagen: A-lijn: Andels-Fortgens 136, Soomers-Bode 118, Andels-Van Munster 117, Need-Muller 115, Fam. Horbeek 113, Huyg-Knippen 107, Fam. Vreeswijk 97, Kleve-Wijers 94, Van Thiel-Edeling 92, Weimar-Peü 91. B-lijn: De Hoog-Van der Vlugt 140, Muller-Andels 126, Anten-Van Keste- ren 120, Koningstein-Segboer 114, Kauffen-Heere 105, Kroons-Wareman 105, Brouwers-Flantrop 103, Van Ame- rongen-Moorselaar 92, Barzilay-Wijers 90, Edeling-Spek 85. C-lijn (NZ): Barzilay-Woudsma 187, Sprang-De Vries 177, Wijers-Voortman 137, Vonk-Smakman 128, Wajon-Van Gameren 109, Kroon-Beelen 102. (OW): Jongkind-Peecke 143, Van der Kuyl- Kulman 131, Tobias-Van Amerongen 127, Drupsteen-Kasting 125, Perck-Ar- pad 123, Persyn-De Vries 101, Fetzer- Janssen 90. 1 vliet t lopen waarc Oj jarige man der e< ten, is der v politii I voor 2 Ro voor van d de Ta aan 2 datee reldo< niet v Za üng maan ƒ350, boods

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6