VOORZITTER W. VAN DEN 3ERG: i Politienieuws Twee auto’s totaal vernield Eerste tulpen op veiling buurthuis activiteiten veilingen beverwijk „GEMEENTELIJK BELEID IS NIET ONS BELEID” Zwarte poes gesignaleerd nabij Nieuw Akerendam TvT BOOGIE WOOGIÉ IN ADRICHEM Manshoge kruis Laurentiuskerk verdwijnt 1 M MANNENGELUID ONTBREEKT BIJ STEM DES VOLKS Kerstfeest voor bejaarden van Leger des Heils Geen kerstfeest Raad van Kerken I WV'XV 6 DINSDAG 2 O N o V F M R F R 19 7 7 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK - - «m BEVERWIJK. In Hoeve Adri- chem aan het Adrichemlaantje in Beverwijk maakt vanavond het Boogie Woogie Trio van André Valkering zijn opwachting. An ns- in 1 sH dré zelf bespeelt het klavier en blaast op het mondorgel, Willem Schoone neemt de basgitaar en de zang voor zijn rekening, terwijl Ab Dekker de drums beroert. Een jaar of twee geleden won André Valkering het Boogie Woogie concours van Leiden, wat onder meer geresulteerd heeft in een plaatopname. Willem Schoone behoorde lange tijd tot de vaste begeleiders van Rob Hoe- ke, terwijl Ab Dekker momenteel Jaap Dekker muzikaal assisteert. De jazz-avond in Hoeve Adri- chem begint om half tien en de toegang is kosteloos. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Voor het be stuur van de Beverwijkse Speel tuin Centrale is het volgende week vrijdag buigen of barsten. Het bestuur van de Centrale wil nu wel eens van wethouder C. Bodewes weten waar de gemeente staat als het gaat om het speel- tuinbeleid concreet in te vullen. mHK F i V 7 I Bestuur Speeltuin Centrale eer naar wethouder C. Bodewes ou- lur rnd eer op- Toe. Moderne speeltuinen met deskundig toezicht. Voor het dagelijks bestuur van de Speeltuin Centrale een principiële zaak. 'oor rrij- aat- reer een ner- ier- om toezicht te houden. Dat doen de vrijwil ligers wel. In verband met de organisatie wil het Leger graag beschikken over naam, adres en geboortedatum en bijzonderheden over diëten en dergelijke. Ook gelieve men op te geven of men op eigen gelegenheid kan komen of dat men gebracht en gehaald dient te worden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Leger des Heils, korps Beverwijk, is al weer druk bezig met de voorbereidingen van het kerstfeest voor bejaarden dat op maandag 19 decem ber van 17.30 uur af wordt gehouden in het cultureel centrum „De Schouw” in Velsen- Noord. nielde auto’s op het wegdek stroomde. De brandweer was snel ter plaatse vanwege het brandgevaar. De gemeentelijke reini gingsdienst moest er aan te pas komen om het glad geworden wegdek te reinigen. De voorzitter van de centrale meent, dat de kwestie van open speeltuinen zonder beroepskracht niet past in het beleid van de Centrale. „Het is een principiële zaak. Wij als Centrale zijn zover, dat we een speeltuin de gehele dag open willen stellen. Samen met een beroepskracht en een serie vrijwilligers is dat een haalbare zaak. De modernisering van de Beverwijkse speel tuinen is een initiatief van de Centrale: de speeltoestellen worden vernieuwd, de hek ken gaan weg, de tuin is toegankelijk voor iedereen, maar we houden vast aan een kracht, die voor een paar uur per dag toezicht houdt en het creatieve spel van de kinderen kan activiteren. Voor de overige uren hebben we dan vrijwilligers. Maar met de gedachtengang van de gemeente verwordt een speeltuin tot een soort open bare speelgelegenheid, waarbij geen bege leiding aanwezig is. Hier en daar wat sim pele speeltoestellen. Geen hekken. Deze opzet strookt niet met de beleidslijn van de Speeltuin Centrale”, aldus de heer Van den Berg. gekomen. Ik geloof niet dat het kruis nog te repareren is. Er zal wel een nieuw kruis voor in de plaats moeten komen, maar daarvoor zullen we denk ik wel tot de algehele restauratie van de kerk moe ten wachten”. De katholieke kerk aan de A. Verher- 1.30 ;le- mer noe- idit s te mer BEVERWIJK. Maandag waren de no teringen op de Beverwijkse veilingen als volgt. BLOEMEN: anjers 20-60, trosanjers 170- 330, chrysanten 150-280, jaarrond 24-35, per stuk 40-80, freesia 10-33, narcissen 20- 27, nerinen 30-70, roos 30-70, babyroos 12- 42, tulpen 43. PLANTEN: cyclamen 220-550, st. paulia 130. GROENTEN: andijvie 35-95, bospeen 85-160, breekpeen 8-30, knolseldery 30- 55, prei 38-80, radijs 58-61, sla 35-37, uien 5-41, waspeen 45-67. na- de 'as. ne- 14- kre- W. jkse >gel, ant- isch >og” n de mer leze een Wij- l als peld rzit- itter If in ouw hap Hij TK, Een een Di. ur. M c BEVERWIJK. Maandag zijn op de Beverwijkse bloemenveiling de eerste tulpen aangevoerd. Deze waren van kwe ker C. Baltus uit Heemskerk die deze primeur boekte met de soort Apeldoorn. Er werd drieënveertig cent per stuk voor betaald. Doordat ook een van de masten waaraan verkeerslichten zijn bevestigd totaal is ver nield moesten de stoplichten buiten wer king worden gesteld. HEEMSKERK. Twee auto’s zijn maandagavond omstreeks half tien totaal vernield bij een botsing op het kruispunt Hoogdorperweg/Tolweg en de Gerrit van Assendelftstraat, bij de stoplichten. lw. ur, aat Diefstal. Het stucadoorsbedrijf Wijt- vliet aan de Beverwijkse Pijpkade is afge lopen weekeinde een dekkleed met een waarde van 700 kwijt geraakt. Oplichting. Een poging van een 30- jarige, uit een strafinrichting ontsnapte man om van een Beverwijkse garagehou der een Mercedes-personenauto los te pra ten, is op niets uitgelopen. De garagehou der vertrouwde de man niet en belde de politie. De oplichter koos daarop eieren voor zijn geld en maakte zich uit de voeten. Rookpot. Bij het graven van een sleuf voor de kabeltelevisie zijn werknemers van de firma Van Vuuren op de hoek van de Tappenbeckstraat en de Relweg in Wijk aan Zee op een rookpot gestuit. Het ding dateert waarschijnlijk uit de Tweede We reldoorlog. Gevaar was er aan de vondst niet verbonden. Zakkenrollers. Op de tijdschriftenafde ling van een Heemskerse supermarkt is maandag een portemonnee met ongeveer 350,- gestolen uit een tas die aan een boodschappenwagentje hing. Voorzitter Van den Berg ziet dit niet als een dreigement, maar als een logisch ge volg van de manier waarop de gemeente te werk wil gaan. „Ook de bevolking wil een open speeltuin met deskundige begelei ding. Bij een enquête in de Munnikenweg- buurt over de modernisering van de speel tuin aan de Munnikenweg sprak 55 pro cent van de ondervraagden zich uit voor een afgeschermde speeltuin met begelei ding. Dat zegt toch wel wat. Twintig pro cent wilde een open speeltuin met begelei ding en 25 procent stond aan open speel tuin zonder begeleiding voor”. De heer Van den Berg ziet deze resulta ten als een ondersteuning van het beleid dat de Beverwijkse Speeltuin Centrale voorstaat: open speeltuinen, toegankelijk voor iedereen, geopend van 9 tot 6 uur en waar kinderen in een beschermde omge ving onder deskundig toezicht kunnen spelen. De Centrale heeft er nooit enig nisver- stand over laten bestaan, dat men fervent voorstander is van een moderniserhg van de bestaande speeltuinen in de stad tot zogenoemde open speeltuinen, wear de kinderen onder toezicht van een professio nele kracht en een aantal vrijwilligers in een beschermd milieu kunnen ravotten. De gemeente Beverwijk, die jaarlijks een bedrag reserveert voor het opknappm van een speeltuin, gaat uit van een soort open bare speelgelegenheid met eenvoudige houten speeltoestellen, waar géén jrofes- sionele (en duur betaalde) kracht nodig is op te stappen. Ja, op- aeer”, zo deelt de heer Degenen van vijfenzestig jaar af, die in aanmerking wensen te komen voor een gratis toegangskaart, kunnen zich opge ven bij het Leger des Heils, Van Maasdijk- straat 50, telefoon 33447 in Beverwijk, tot uiterlijk 10 december. Toegangskaarten kunnen ook worden afgehaald in de evangelische boekenshop aan de Elbestraat 16 in Heemskerk, maar alleen op de zaterdagmiddagen 3 en 10 december tussen 13 en 16 uur. Mocht de speeltuin in de Munnikenweg- buurt opgezet worden zoals de gemeente die voorstaat, dan zal dat consequenties hebben voor de speeltuin aan de Huider- laan en mogelijk voor Kindervreugd ook. „Voor ons heeft het dan weinig zin om onze vrije tijd in het speeltuinwerk te steken en kappen we met de hele zaak”. torenspits te verwijderen. Door de harde wind mislukte die operatie echter. Nieuwe pogingen zijn binnen afzienba re tijd te verwachten, want, zegt koster A. Koning, de toestand van het kruis kan langer uitstel niet verdragen. „De bon ken vallen er vanaf”, aldus de koster van de driebeukige kruisbasiliek, die naar ontwerp van architect J. H. Tonnaar is HEEMSKERK. De H. Laurentius- uitgevoerd in neo-renaissance stijl. „D’r kerk zal het binnenkort zonder kruis zijn al vier ijzeren krullen naar beneden moeten doen. Het bijna manshoge kruis, dat in 1891 bij de voltooiing van de kerk op de spits werd geplaatst, is in de loop der jaren zo bouwvallig geworden dat het smeedijze ren staketsel het ieder moment kan bege ven. Aangezien het kruis bij zo’n val niet alleen het dak van de kerk, maar ook entstraat is, onder meer vanwege z’n toevallige passanten zou kunnen raken, bijzonder hoge kruistoren, vorig jaar op is besloten het gevaarte van de spits af te de monumentenlijst geplaatst. Wanneer halen. Monumentenzorg (in casu CRM) geld Vorige week werd met behulp van een voor de restauratie beschikbaar stelt, immense kraan gepoogd, het wankele moet echter voorlopig worden afge- kruis van de ongeveer 57 meter hoge wacht. 4 ga* persoonlijke ongelukken voor maar wel ontstond er een enorme ravage, mede om dat er olie en benzine uit de totaal ver- Voorzitter W. van den Berg betreu1"* deze houding van de gemeente en de gemeente raad. „Ons dagelijks bestuur gaat vrijdag naar wethouder Bodewes om al dit soort zaken te bespreken Houdt de wethouder vast aan het principe dat een speeltuin open dient te zijn zonder begeleiding van een beroepskracht, dan overwegen we als dagelijks bestuur stappen. Zonder’) Van den Berg :-x •v- „De Zandkraai”. In het buurthuis „De Zandkraai” wordt vrijdagavond weer de traditionele St. Nicolaas-kienavond ge houden. De eerste ronde begint om half negen en de toegang is gratig. „Wijk aan Duin”. De zogenoemde donderdagavondwerkgroep van het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Bever wijkse Wilgenhofstraat houdt op donder dag 1 december een Sinterklaas-kiena- vond. Muzikale medewerking wordt ver leend door het huisorkest „The Twins”. Aanvang acht uur. „De Schuilhoek”. In het buurthuis „De Schuilhoek” aan de Heemskerkse Van Bronckhorststraat is nog plaats in enkele judogroepen: op de dinsdagen vanaf 16.45 uur voor 11- en 12-jarigen van 17.45 uur af voor 9- en 10-jarigen en van 18.45 uur af voor 13- en 14-jarigen. Een 29-jarige autobestuurder reed over de Tolweg in de richting Beverwijk. Hij kreeg bij de stoplichten geen voorrang van een 35-jarige Heemskerker die voor hem van rechts kwam. Er deden zich geen BEVERWIJK-HEEMSKERK. - Het kerstfeest voor invaliden, dat jaarlijks door de Raad van Kerken werd georgani seerd, zal dit jaar geen doorgang vinden. Bij de organisatoren blijkt de mening te overheersen, dat deze viering overbodig is geworden, nu in vele tehuizen en door vele andere instellingen kerstfeesten worden georganiseerd die vaak samenvallen. 5W6’’ •X- WSWW z^S^-’W BEVERWIJK. Bij Huize „Nieuw Akerendam” staat sinds enige tijd in de tuin een prachtige zwarte poes; iets meer dan levensgroot en van brons gegoten. Het blijkt een cadeau te zijn van architect Bleeker en het architectenbureau Berghoef, Hondius en Lamers uit Aalsmeer die „Nieuw Akerendam” ontwierpen. Veiligheidshalve is de poes maar onwrikbaar met z’n pootjes vastgezet op een tegelplateau, maar poes ziet er uit alsof hij zó de tuin in zal stappen. Hij is gemaakt naar het evenbeeld van de kat van de beeldhouwster mevrouw G. Kuiper-v.d. Bos uit Zoeterwoude die model stond. Mevrouw Kuiper maakt bij voorkeur beelden van dieren. Zo de bejaarden in „Nieuw Akerendam” nog geen naam voor de poes hebben bedacht, kunnen wij melden dat de kat van mevrouw Kuiper die model stond „Priegeltje” heet. HEEMSKERK. De „Stem des Volks” uit Heemskerk is een gemengd koor, maar als je ze hoort zingen lijkt het volk wel uit louter vrouwen te bestaan. Geen enkele heer maakt deel uit van de koorbezetting, en dat verdriet bestuur en leden zeer. Daarom worden mannen dringend verzocht deel van het zangkoor uit te gaan maken. Belangstellenden kunnen de repetitieavonden van de Metfdank aan: Wooncentrum voor oude- „Stem des Volks” (iedere dinsdagavond ren „Nieuw Akerendam”, zangkoor „De vanaf 19.30 uur in De Magneet aan de Stem des Volks” Heemskerk, koster Ko- Ten Katestraat) bezoeken of contact op- ning van de H. Laurentiuskerk en foto- nemen met voorzitter mevrouw Andrin- graafFred Steenman. Samenstelling: Hin- ga, die telefonisch bereikbaar is via num- ke Jongebloed en Joke Dieben-Frerichs. mer 02510-35011. WULK’ -WH A JA. V F’ >11 4» i'"4 mpi-iitmijiiiii'iA Myg 48' TFf. A

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7