Geen trainingsbezoek FULHAM ONTSLAAT Feyenoord: tegen GEORGE BEST het k.o.-systeem STOOP KRIJGT ZN ZIN Spaanse bond wil voetballersimport aan banden leggen NSF wil CRM-minister niet als voorzitter Schriftelijke dreigementen Bewaking Kortsnoi wordt verscherpt Hasil dicht bij rentree Aston Villa uit Hertha BSC bekertoernooi KOVACS GAAT VERDER van De oplossing vindt u bij deBoekhandel. bekert door a- Hoe vaak heeft hij al beloofd om tekoken? Koersen in Hilversum fits t t I IF FA „Zandvoort”: 27 augustus I r WOENSDAG (Van onze sportredactie) d e Hoe vaak heeft hij met alle goede bedoelingen gezegd: „In het weekend zal ik wel koken "Ja,ja, maar het komt er maar niet van. „Als ik maar wist wat. En hoe. En hoeveel ik in moet kopen." Geef hem met Sinterklaas een duidelijk antwoord lh de vorm van een aardig, leerzaam en inspirerend kookboek I let juiste recept voor uw probleem(pjes) v inch u bij de boekhandel. Daar vindt iï trouw ens letterlijk alles, waarvoor uw man (of v riend. broer, vader, vriendin, kennis) zich maar interesseert. Er is zoveel, datu altijd iels heel persoonlijks kunt vinden. Kortom. (Van onze redacteur in Spanje) MADRID. Het Spaanse voetbal gaat ook onder het eco nomische noodprogramma lij den. Als de Spaanse voetbal bond zijn zin krijgt, dan mogen de clubs volgend jaar alleen nog maar twee buitenlandse spelers in de gelederen hebben, die reeds in hun moederland bewe zen hebben dat ze een internati onal zijn. ZEIST. Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB gaat een voorlopig onderzoek instellen naar de exacte functie van George Knobel bij de eerste-divisieclub MVV. Het onderzoek is in handen gelegd van de bestuursleden Jacques Hogewoning en Max Tripels. Aan de hand van de resultaten van dat voorlopig onderzoek zal het sectiebestuur beslissen of al dan niet een speciale commissie moet worden ingesteld. SPORT j| A Guus Brox, directeur van Feyenoord Onderzoek naar Knobels functie I k) onze spijkers met koppen moeten worden ge- I slagen. Hasil: „Zelf wacht ik liever nog een paar weken Want mijn rentree in Nederland moet goed zijn Ik voel me erg goed. Kij kend naar mensen als Van Hanegem en Bosveld moet ik ook nog wat jaartjes mee kunnen”. Vanavond speelt Hasil met FC Vlaardingen tegen een Brabantse ama teurclub. Hoewel dit aanvankelijk als test match voor de Oostenrijker gold, spreekt de Vlaardingse penningmeester Van Hees, ongeacht Hasils prestaties, na afloop van de wedstrijd toch met de voetballer. afstand van kunt nemen. Je mening als bestuurslid wordt dan beïnvloed door je mening als trainer. Dat móét te allen tijde voorkomen worden”. wereldkampioenschap coureurs formule I is op 15 januari in Argentinië (Buenos Aires). Daarna volgen de grand prix van Brazilië (29 januari) en Zuid-Afrika (4 maartl. De uitslagen van de wedstrijden uit de vierde ronde, die dinsdagavond werden gespeeld, zijn Arsenal-Hull 5-1, Bury-West Bromwich Albion 1-0, Ipswich Town-Man- Chester City 1-2, Liverpool-Coventry City 2-2, Nottingham Forest-Aston Villa 4-2, Sheffield Wednesday-Everton 1-3. LONDEN (ANP). Aston Villa, houder van de League-cup, is in de vierde ronde van dit „tweede” Engelse bekertoernooi uitgeschakeld door de lijstaanvoerder uit de eerste divisie Nottingham Forest. Not tingham won met 4-2. De grootste verras sing was echter de nederlaag van West Bromwich Albion, hoog geklasseerd in de eerste divisie, bij Bury, dat van zijn laatsté zeven wedstrijden in de derde divisie er niet een had gewonnen West Bromwich verloor met 0-1. Dit met het oog op speeldagen om Oranje - gelet op de WK - te laten oefenen. BOEKAREST. Ondanks het feit, dat Roemenië zich niet heeft gekwalificeerd voor de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië, zal Stevan Kovacs gewoon verdergaan met zijn werk voor de Roemeense voetbalbond. Hij blijft vice- president van de bond en technisch directeur van alle nationale elftallen. Dit heeft Anghel Paraschiv, voorzitter van de Roemeense voetbalbond, verklaard. De best betaalde voetballer in Spanje is Johan Cruijff, die met een jaarsalaris van ruim 1.400.000 gulden eenzaam bo venaan staat. Cruijff wordt gevolgd door bao, die dit jaar de finale van de UEFA- Cup in Madrid tegen Betis betwistte. In Spanje voetballen 117 Zuid- en Mid- denamerikanen, waarbij de Argentijnen met 60 man de kroon spannen. De meeste van deze spelers hebben de Spaanse nati onaliteit aangenomen. De trainers van de Spaanse voetbalclubs zijn nu tot de slot som gekomen, dat alleen maar 10 percent van de buitenlanders het beter doet dan dan de eigen Spanjaarden. Men is van mening dat de vreemdeling of de genatu raliseerde Spanjaarden in deze tijd van economische recessie beter plaats kun, nen maken voor eigen mensen. Betis speelde met vier buitenlanders, on der wie Gerrie Mühren degelijk kansrijk zouden zijn geweest. Bovendien is het financieel een te aan trekkelijke" zaak om die dubbelwedstrij- den te laten lopen. Ik heb alle begrip voor Oranje, maar de clubs mogen niet op nieuw de dupe worden.” Het aantrekken van een vreemdeling in een Spaanse voetbalclub geeft altijd problemen onder de spelers. Afgezien van de extra-kosten, die verbonden zijn aan het contracteren van êen buitenlan der, willen de Spanjaarden ook een aan passing van hun salaris om niet te veel achtergesteld te blijven bij de indringers. Volgens de regels van de Spaanse voet balbond mogen er tot nu toe maar twee buitenlanders in een voetbalclub gecon tracteerd worden De voetbalclub Elche heeft er echter tien De truc hierbij is, dat een Latijns-Amerikaanse speler zich na een verblijf van twee jaar in Spanje tot Spanjaard kan laten naturaliseren. Dik wijls krijgt de tot Spanjaard genaturali seerde buitenlander een extra-premie omdat hij daarmee weer een plaats vrij maakt in het elftal voor de volgende buitenlander. Neeskens: nummer twee op de Later op de avond werden twee nieuwe leden tot de NSF toegelaten: de Stichting Biathlon en het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond. Tenslot te kwam een oud chapiter op de proppen: de bouw van een nationaal huis voor de sport. Er zal, zoals voorzitter Quarles van Ufford het uitdrukte, „een breed, kort ge richt onderzoek worden ingesteld omtrent mogelijkheden, levensvatbaarheid en der gelijke”. i Men is zelfs van plan het artntal deelnemende clubs'aan de Roemeense competitie van 18 terug te brengen naar 16, om de oud-trainer van Ajax de gelegenheid te geven het nationale elftal geregeld .voor trainingen bijeen te roepen LONDEN De Grand Prix van Zand voort zal volgend jaar op 27 augustus worden gehouden. De eerste race voor het WEST-BERLIJN (SID) Hertha BSC heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het Duitse bekertoernooi, door de tweede wedstrijd tegen FC Homburg, in West-Berlijn, na verlenging met 4-1 te win nen Sidka maakte in de verlenging twee treffers en Beek scoorde daarin eenmaal Na negentig minuten was de stand 1-1, gelijk aan de uitslag van de eerste wed strijd, die in Homburg werd gespeeld. Her tha BSC speelt in de kwartfinales uit tegen MSV Duisburg BELGRADO. Viktor Kortsnoi, de welbespraakte statenloze schaakgroot meester, die in Belgrado de finaletwee- kamp van het kandidatentoernooi tegen oud-wereldkampioen Boris Spasski tot nu toe succesvol afwerkt (stand: 3-1 voor Kortsnoi), wordt in de Joegoslavische hoofdstad bedreigd en getart. De dreige menten zijn van schriftelijke aard en vin den hun uiting in talloze epistels, die de secretaresse van Kortsnoi, P. Leeuwerik uit Wohlen, dagelijks zorgvuldig verbor gen houdt voor de dissidente grootmees ter. Dë veiligheidsdienst in Joegoslavië ■neemt het met deze dreigementen niet zo Johan financiële topscorers lijst in Spanje. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN. FC Vlaardingen wil Franz Hasil zondag in de thuiswed strijd tegen PEC Zwolle opstellen. Hoe wel pas vanavond over het dienstverband wordt gesproken, was Theo Laseroms dinsdag na afloop van Hasils eerste trai ning zo enthousiast, dat hij de kans van slagen op negentig procent schatte. Tegen alle verwachtingen in importeerde Oos tenrijker waar het zijn conditie betreft. Nadat het voorstel van Ligthart met ingang van het seizoen 1977- 78 gedeelte lijk door de KNVB werd overgenomen, gingen er vrijdag jl. in het nieuwe sec- tiebestuur stemmen op om de verander ingen pas volgend seizoen in te voeren. Johan Cruijff: de best betaalde voetbal ler in Spanje. Men schat dat op het ogenblik het totale verlies van de „gemengde” clubs in de eerste en twee divisie ongeveer 60 mil joen gulden bedraagt. LONDEN (AFP). George Best is bij de Londense tweede-divisieclub Fulham op staande voet ontslagen, omdat hij zich sinds begin november niet meer op de trainingen heeft lafen zien. Hiermee is Fulham de tweede Engelse vereniging die zich van Best heeft ontdaan. In het begin van de jaren zeventig ontsloeg Manchester United medewerker Best, die in 1968 nog Europees voetballer van het jaar was geweest en in dat jaar met Manchester tevens de Europese beker van de landskampioenen veroverde. Nadien probeerde Best (31) zijn geluk in de Verenigde Staten bij Los Angeles Aztecs. Na zijn indiensttreding bij Fulham maakte hij zijn rentree in de nationale ploeg van Noord-Ierland, waarmee hij in de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap twee keer tegen Nederland uitkwam. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De buitengewone le denvergadering van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) is van korte duur geweest. Nauwelijks twee uur nadat voor zitter jhr. mr. W. Quarles van Ufford een woord van welkom tot de aanwezige ver tegenwoordigers van de aangesloten sportbonden richtte, weerklonk al weer de laatste hamerslag. Voor 21 maart is, eveneens in Amsterdam, opnieuw een Veel „gemengde” voetbalclubs lijden aan een ondermijnde teamgeest, omdat een buitenlandse ster, die soms minder actief in het veld is dan de Spanjaarden, meer verdient omdat hij in het buiten land is geboren. De extra-premie, die een vreemdeling van de club ontvangt als hij de Spaanse nationaliteit aanneemt soms keert men bedragen uit van 750.000 gulden zet eveneens kwaad bloed bij de Spaanse spelers door professionele krachten. Dit omdat het zo langzamerhand voor een „vrije-tijd- werker” hoe kundig hij of zij ook moge zijn niet meer is op te brengen dergelij ke gewichtige functies naar behoren te vervullen. En zeker wanneer een cumula tie van functies in het verschiet ligt, zoals in de meeste gevallen moeilijk anders zal kunnen. De hier en daar te bespeuren huiverigheid bij de bonden om via het NSO wellicht macht te verliezen, lijkt dan ook irreëel, in tegenspraak tot wat de bedoeling is: een optimaal functioneren om overheidsvertegenwoordigers voort durend goed tegenspel te bieden Johan Neeskens, die het maar met 250.000 gulden per jaar moet doen. Daar naast zijn er een vijftiental buitenlan ders, die elk ongeveer 150.000 gulden jaarlijks in de wacht slepen. Een voetbal ster van eigen bodem komt dikwijls niet boven de 45.000 gulden per jaar uit Met deze saneringsmaatregel hoopt de voetbalbond een grote schoonmaak in de Spaanse voetbalwereld te houden, waar sommige clubs uit de eerste en tweede divisie tien buitenlanders in dienst hebben In Spanje voetballen 139 buitenlandse profs, die over het algemeen een veel hoger salaris genieten dan de Spaanse spelers. Van de 38 clubs, die in de eerste en tweede divisie spelen, zijn er maar vier voetbalverenigingei die alleen maar Spaanse profs in dienst hebben. Dat een club met uitsluitend Spaanse spelers het ver kan brengen, bewees Athletic de Bil- ROTTERDAM. Feyenoord gaat niet akkoord met de plannen van het sectiebestuur betaald voetbal om de kwart- en halv/ finales van de strijd om de KNVB-beker niet via een thuis- en uitwedstrijd te laten spelen. Zoals be kend was het voorstel, zoals Arie Lig thart (AZ’67) dat vorig jaar indiende, koren op de molen van de Rotterdamse eredivisieclub, waar het knock-outsys- teem altijd al een doorn in het oog is geweest. serieus. Desondanks is de bewaking van Kortsnoi verscherpt. Op het plaatselijke postkantoor werd Kortsnoi getart door een loketbeambte, die alle brieven, door Kortsnoi aan Zwit serse kennissen geadresseerd, opende en uitgebreid las. Voor een gedeelte werd de post daarna als onbruikbaar aan Kortsnoi teruggegeven Kortsnoi hierover: „Ik moest op dat postkantoor wel een uur wachten, voordat ze de hele zaak hadden doorgenomen. Ik 'heb ze verteld, dat ze maar een paar weken in Zwitserland in de leer moeten gaan" Voor het instellen van een dergelijke commissie heeft Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, tijdens de algemene ver gadering betaald voetbal van vorige week, vurig gepleit. „Knobel is een actief oefen meester”, riep de Amsterdamse zakenman uit. „Volgens de reglementen mag hij dan geen deel uitmaken van het sectiebestuur betaald voetbal”. Knobel, die door de belangenorganisatie WON (trainers) voor het lidmaatschap van het sectiebestuur was voorgedragen en door de algemene vergadering betaald voetbal bij enkele kandidaatstelling werd gekozen, heeft altijd ontkend bij MW actief als trainer werkzaam te zijn. Hij zou vanaf het moment dat hij door de VVON kandidaat werd gesteld, bij MW tot tech nisch directeur zijn benoemd Dat laatste wordt bevestigd door Max Tripels, voorzitter van MVV, die tevens lid is van het sectiebestuur betaald voetbal. Het is dan ook verwonderlijk dat juist Tripels deel uitmaakt van de voorlopige commissie van onderzoek. Tripels is im mers een betrokkene. Voor Dé Stoop maakt dat niet zo veel uit. vergadering uitgeschreven. Dan zullen Hij is al lang blij dat het sectiebestuui; heeft besloten een voorlopig onderzoek in te stellen. „Ik had niet verwacht, dat het sectiebestuur zó snel zou reageren”, zegt de Amsterdammer, „maar ik ben erg blij dat het onderzoek er nu komt. Het is voor iedereen duidelijk, dat Knobel een actieve trainer is. Niet alleen ik, maar ook de afgevaardigden van de andere clubs uit het betaalde voetbal zullen verheugd zijn. De reglementen worden namelijk over treden”. Als er voor het sectiebestuur redenen zijn om een speciale commissie te benoe men, dan zal allereerst gekeken worden naar de juridische consequenties. Evert Grifhorst, woordvoerder van de KNVB: „We moeten dan nagaan wat destijds de bedoeling van de algemene vergadering is geweest om actieve oefenmeesters geen deel te laten uitmaken van het sectiebe stuur. Het gaat namelijk om de interpreta tie van de reglementen”. Voor Dé Stoop kunnen de reglementen maar op één manier worden geïnterpre teerd. „Wie actief als trainer bezig is, kan niet in het sectiebestuur zitten. Dat heb ben we nu eenmaal afgesproken”, stelt hij vastberaden. „De functies zijn onverenig baar. Een bestuurslid moet in het week einde veel tijd aan zijn functie kunnen besteden. Dat kan een trainer niet. Die man heeft andere dingen aan zijn hoofd”. Stoop vervolgt: „Als trainer zit je zó dicht bij het gebeuren, dat je er nauwelijks De bijeenkomst duurde zo kort doordat in de vergevorderde besprekingen over het instellen van een' Nationaal Sport Overleg (NSO) een remmend element naar voren is getreden. Jhr. Quarles van Uf ford: „De overheid is van mening dat bij het samenstellen van het presidium van het NSO de voorzitterszetel door een mi nister van CRM moet worden ingenomen Wij zijn het daarmee nadrukkelijk oneens. Ik vind dat de NSF dit punt zó principieel moet benaderen, dat het onaanvaardbaar is. Wij hebben dit de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en het Interprovin ciaal Overleg Jeugd en Sport, die hiervoor hebben gepleit, nadrukkelijk laten weten". Om deze reden adviseerde dé NSF-voor- zitter de vergadering niet over het invullen van namen te gaan praten voor de vele functies die binnen het NSO door de bon den moeten worden aangewezen, daarbij inbegrepen het bemannen van de coördi- natie-adviesgroepen. Deze zware kluif zal nu, zoals gezegd, op 21 maart aan de orde komen Wellicht zal in de tussenliggende tijd nog eens een al eerder geuit advies van het NSF-bestuur in de bonden aan de orde worden gesteld, of het toch geen aanbeve ling verdient veel zetels te laten bezetten Spanje wil op de invoer van buiten landse spelers gaan bezuinigen. Uit de import-exportbalans van voetballers van de laatste jaren blijkt dat er een onhoudbare toestand heerst. Spanje voerde 139 voetbalsterren in, en expor teerde geen enkele. Het zieker naar uit dat het Spaanse voetbal-dorado voor bij is. ..Wij zullen daarmee onder geen enkele voorwaarde genoegen nemen. In het verleden werd Feyenoord tegen clubs als FC Twente en Roda JC in uitwedstrij den de dupe van dat knock-outsysteem, "•rtar wc in een dubbele wedstrijd wel (ADVERTENTIE) HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag avond in Hilversum gehouden koersen zijn ARIZONAPRIJS 2440 m 1 Okelli (A H Suy- kerbuyk) 3.33.8 1.27.6, 2. O'Sullivan, 3. Oglala Mendel. Winn. 3.70, pl. 1 70 2.30 4 20, koppel 12.30, trio 392,80 CALIFORNIAPRIJS 2000 m 1. Pretty Dream (L Schoonhoven, 2.53.3 1.26.7, 2. Paroli Vitesse, 3 Podo du Bois Winn 7.80, pl. 2.80 3.30 2.30. koppel 20,80 I MINNESOTAPRIJS 2000 m 1 Patricia La mour (A. de Wrede) 2.48.0 1 24.0, 2. Olinda, 3 JParambon Winn. 3.10, pl 1.90 2.20 2.60, koppel 5.50, trio 65.50 WISCONSINPRIJS 1540 m 1 Revanche S (P Segers) 2.11.7 1.25.5, 2. Robert Belwin, 3. Robin H. Winn. 3.00, pl 1.90 1.70 4 10, koppel 4 80 TEXASPRIJS 1600 m 1. Ossian (A de Regt) 2.10.0 1.21.3, 2. Nimbly Careless, 3 Nanda S. Winn. 1.70, pl 1.60 2.10 4.30, koppel 9.80, trio 153 80 AMATEURKAMPIOENSCHAP X 2000 m 1 Larens Roem (W Porsius) 2 44 1 1.22 1, 2. Menno Hoca, 3. Henri van Wendy Winn 3 30, pl 1 60 4.00 4.00. koppel 26.50. KANSASPRIJS 2000 m 1 Nanda W (M C Vergay) 2.45.4 1.22.7, 2. Mr Alkestis, 3 Matthieu Areta. Winn. 13.10, pl 4.30 13 60 4 20, koppel 44 1 20. trio 13.113,70. NEBRASKAPRIJS 2420 m 1 Pedro Casipdra (T. Smeding) 3.27.3 1.25.7, 2. Prevenir, 3. Prins Alkestis. Winn 5.50, pl 1.60 2 40 1 90, koppel 33.10. Niet gestart Oraldus. MISSOURIPRIJS 2440 m 1 O Lala (Mej M S Poort) 3.24.1 1.23 6, 2. Noatak, 3 New Buitenzorg Winn 3.20, pl 1.20 1 60 2 00. koppel 12.50, trio 128.60 ARKANSASPRIJS 2000 m 1 Lester Kandia (J P O. Oorthuysen) 2 47.5 1 23 8, 2 Loeno W 3 Mai Regina Winn 14 70, pl 2.20 4.10 4 40. koppel 158 70 I TOTALISATOROMZET 431 126 gulden A - A- s

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23