Basketbalploeg viel ver terug met meer wat het was De Shuttle Haarlemse Joop Drunen gehuldigd van Reis naar Praag voor vader jeugdatletiek 5? Superstarstrijd bij Bollenstreek Forum De Kampioen slaagde sportpuntiqj Acht renners in ploeg van BRC 9 ABN Bank Hoe u fI.OOO,- koopt voor maar f 618,16? Stevige zege van Aurora Wij helpen met een Kasbiljet buitenspel Kennemerland" „Amstelveen 5. I en -I Korfbalcompetitie van Dat kan met ABN Kasbiljetten. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een hoge rente. Ze zijn te koop bij elk ABN' kantoor, zonder problemen. Er zijn 5 soorten Kasbiljetten met een looptijd van ruim 2 jaar, 3 jaar, 4 jaar, 5 jaar en 6 jaar. Bij aankoop is de rente afgetrokken. Aan het eind de rit wordt f 1.000,- of f 10.000,- uitbetaald, rente inbegrepen. Nevenstaande tabel toont wat een Kasbiljet kost. Warming-up in „Treslong” i i A NOVEMBER 3 0 WOENSDAG 19 7 7 25 SPORT en 3 w d en rf T 3 r-; >5 f s (ADVERTENTIE) dec.’77 £S jrings- n ken- dienen (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor de tweede keer binnen tien dagen heeft BV Amstelveen in de eredivisie basketbal tegen Buitoni moeten ervaren, dat er sinds vorig jaar veel veranderd is. Van BV Amstelveen - vorig seizoen onder de naam Kinzo het paradepaardje van het Nederlands bas- Rien de Roon is er op de Haagse kunst ijsbaan „De Uithof” niet in geslaagd het werelduurrecord schaatsen te verbeteren. De Roon legde in een uur schaatsen 36 kilometer en 67.87 meter af. Het record staat met 36 kilometer en 971 meter sedert 23 februari 1976 op naam van Jan-Roelof Kruithof. was juist de jeugd waar Joop van Dru nen al zo’n 25 jaar geleden het belang van inzag. Mede door zijn nimmer aflatende inspanning is de jeugdatletiek van van daag de dag een belangrijke schakel in het landelijk atletiekgebeuren geworden; een promotor voor de jeugdatletiek. Hij was de geestesvader, die de Haarlemse jeugd kennis liet maken met de moeder der sporten. Hij was ook de man die landelijk de jeugdatletiek een stimulans gaf die vandaag de dag nog merkbaar is. Een man met veelzijdige talenten, zowel op het trainers- als op het organisatori sche vlak. De voorzitter van Haarlem memoreerde het al in zijn toespraak. Haarlem was Joop van Drunen en Joop van Drunen was Haarlem. Vooral voor zijn vereniging was en is hij een onmisba re steunpilaar. Veel oud-leden gaven dan ook acte de présence om hun waardering te laten blijken voor iemand die zich inzette om hun jeugd- en sporttijd tot voorwerp van een mooie terugblik te maken. Ook het KNAU-bestuur - vertegenwoordigd door de nieuwe en de ex-voorzitter - was bij dit feestelijk gebeuren aanwezig. Het was een jubileum dat in de Neder landse atletiekwereld ongetwijfeld uniek genoemd kan wbrden en aan de jubilaris was en is dat niet te merken. Hij blijft een gewoon mens die het met de hulp van anderen mogelijk wil maken dat de Ne derlandse atletiek een kans krijgt temid den van de andere sporten. Kasbiljetten Kasbiljett, einddatum l-3-’8O m ge- 3 ver- Xmeri- :e pla sorden -mijn k) een erserij 1 2 6 7 8 Aankoop prijs 73-5.38 735.53 735.97 736.12 736.27 736.42 Aankoop prijs 618.16 618.29 618.69 618.82 618.95 619.09 Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten einddatum l-3-'82 einddatum l-3-’83 Aankoop prijs 675.79 675.93 676.35 676.49 676.63 676.77 Redactie: Hans Botman Tel. redactie: (02550) 15389 Dat sommige wielrenners heel behoor lijk kunnen voetballen, bewezen de leden van wielerclubs uit de regio in een onder ling voetbaltoernooi. De organisatie was in handen van De Bataaf in Zwanen burg. Winnaar werd DTS door te winnen van De Bollenstreek (2-0), UWTC (3-1) en De Kampioen (3-0). Tegen De Bataaf werd gelijk gespeeld: 1-1. De eindstand was: DTS 4-7, De Kampioen 4-6, UWTC 4-4, De Bataaf 4-3 en De Bollenstreek 4-0. Het Amsterdamse Ulysses liet het zonder zich te melden afweten. De in de eerste klasse West I uitkomen de amateur-voetbalvereniging FC Hilver sum heeft van burgemeester en wethouder van de omroepstad\een aanschrijving ge kregen dat binnen twee maanden een ge deelte van de nieuwe tribune moet worden afgebroken. Het gaat hierbij om een stuk van zes meter. Volgens B. en W. heeft de vereniging zich niet gehouden aan een in augustus 1976 gemaakte afspraak over de in eigen beheer te bouwen tribune. Annie Borckink, lid van de dames-kern- ploeg, zal dit weekeinde niet deelnemen aan de wedstrijd om de Dinamo-beker in Oost-Berlijn. De Nederlandse schaatsster, die het afgelopen weekeinde deelnam aan sprintwedstrijden in het westelijke deel van Berlijn, is dinsdagavond in een zieken huis opgenomen wegens een acute blinde darmontsteking. Datum van aankoop Rente 7% Aankoop prijs 858.79 858.95 859.43 859.60 859.76 859.92 einddatum l-3-’84 Rente 8% treden. Van de oude Kennemerland-Huturu- ploeg zijn alleen Butter, Pluimers en Van Borre overgebleven. Met Kamper, Haller, De Goede en Kuipers heeft de ploeg aan kwaliteit gewonnen. Kamper en Kuipers zijn lid geworden van Kennemerland en komen van respectievelijk Alcmaria Vic- trix en De Kampioen. Het ligt voor de hand dat Kamper of Haller kopman wordt, maar zij zullen ook knechtenwerk moeten verrichten als een of meer van hun ploeg- makkers in een koers vooruit zitten. De nieuwe formatie zal op een nog nader te bepalen datum officieel worden voorge steld. Het „open huis”, dat Kennemerland in het clubgebouw hield, is een succes gewor den. De hele dag door was er aanloop. Het ligt in de bedoeling van de BRC om in het voorjaar weer zo’n „open huis” te houden. In het nieuwe wielerseizoen zal Kenne- merland nauw samen gaan werken met andere regioclubs als Excelsior, DTS, De Bollenstreek, De Kampioen, De Bataaf en Olympia. Omdat DTS, De Bollenstreek en Excelsior niet meer over een eigen par cours beschikken, kunnen de renners van deze clubs regelmatig bij de andere vereni gingen terecht. ketbal - is in luttele maanden tijd niet meer overgebleven dan een team van goedwillende amateurs, die door iedere opponent in de hoogste klasse beschouwd wordt als een nuttige sparringpartner. De nog ruim tweehonderd toeschou wers, die dinsdagavond hun schreden naar de Beijneshal richtten, hebben zich ondanks het grote krachtsverschil toch niet behoeven te vervelen. Natuurlijk was er van een „echte” wedstrijd geen sprake. Desondanks verzuimde Buitoni piet flink uit te halen door de formatie van Roel Tuinstra met een zware 121-64 nederlaag naar Amstelveen terug te sturen. Develey, die deze keer de veel gehanteerde zone had vervangen door een man-to-man, had aan niet meer dan vijf minuten voldoende om zijn spelers te zien weglopen naar een 16-4 voorsprong. De vooral in die eerste helft geconcen treerd opererende Haarlemmers mochten daarna naar hartelust hun spelpatronen uitproberen. En mede door het geringe balverlies werden keer op keer bressen in de Amstelveen-defensie geslagen, die via eenvoudige lay-ups in treffers werden om gezet. Snel schoot de score met name om hoog in de fase waarin Kees Limmen (16- 8) de Haarlemse aanval leidde. In tegen stelling tot Westra - conditioneel niet sterk - en de met een lichte knieblessure sukke lende Cock van de Lagemaat, gaf ook Rob Visser (24-2) duidelijk blijk van zijn aan wezigheid. Dat het krachtsverschil bij een 67-27 ruststand in de tweede helft van invloed zou zijn op de concentratie van de Haar lemse spelers, mag geen verwondering wekken. Bovendien kregen alle spelers van Develey de kans het nodige wedstrijd ritme op te doen. Vooral het eerste optre den van Hank Macnack werd door de jeugdige Haarlemse aanhang met het no dige enthousiasme begroet. Dat de ploeg van de zelf niet acterende Roel Tuinstra tenslotte nog vierenzestig punten mocht scoren dankte het louter aan de scores van Paul van der Ree (8-8) en Tim Parker (9- 6), terwijl ook de niet meer zo fel verdedi gende thuisclub de gasten de helpende hand toestak. Dat aan deze monsterover- winning niet al te veel waarde gehecht moet worden, was ook in het Haarlemse 'kamp wel duidelijk. De komende weken - zaterdag beginnende tegen Delta Lloyd - kan de ploeg een begin maken met het weer aansluiting krijgen bij de gegadigden voor een hoge klassering. Over de play offs wordt in het Haarlemse kamp op dit moment wijselijk gezwegen. Hanne de Jong en Wim Pol hebben bij wedstrijden van de Deventer Ijsclub op de kunstijsbaan in Deventer de baanrecords op de 3000 meter verbeterd. Hanne De Jong voltooide haar 3000 meter in 4 minuten 57,4 seconden en dat was ruim drie seconden onder de toptijd in Deventer van Ans Schut (5.00,6), die da teerde van 11 januari 1970. Onder de gunstige omstandigheden van dinsdagavond, er was weinig wind, reed Wim Pol zijn 300 meter in 4 minuten 22.5 seconden. De Oostduitser Manfred Winter was recordhouder in Deventer met 4.23,7 sinds 30 november 1975. In het verslag van de handbalwedstrijd Concordia (H) - De Blinkert is per abuis de sporthal van Hillegom genoemd. Die aan duiding had de Vespohal in Nieuw Ven nep moeten zijn, waar Concordia (H) haar thuiswedstrijd moest spelen. De leiding van Treslong biedt namelijk wél voor de topsport mogelijkheden tot „warming-up” Afgelopen zaterdag werd een wel zeer bijzondere jubilaris gehuldigd. Het was Joop van Drunen, die zich al meer dan 25 jaren voor de Haarlemse atletiekvereni ging Haarlem als trainer verdienstelijk had gemaakt. Dat deze energieke per soonlijkheid naast dat trainerschap te vens nog vele organisatorische werk zaamheden zowel plaatselijk als lande lijk in de Nederlandse atletiek heeft ver richt en nog verricht, laat al duidelijk zien dat het een „unicum” genoemd kan worden, vooral in de atletiekwereld. Het was een stralende Joop van Dru nen' die op deze feestelijke dag de hand drukte van velen. Ook een man wiens uiterlijk niet die sporen vertoont, die men mag verwachten door de vele en inspannende bezigheden binnen de atle tiek. Hij was met zijn sportieve uiterlijk terecht deze dag het middelpunt van de belangstelling. Wethouder Voskuilen was één van de genodigden die een toespraak hielden. Hij memoreerde'de vaak heersende con troverse tussen hemzelf en de jubilaris, maar verklaarde eveneens duidelijk dat dat in de sportwereld een veel voorko mend verschijnsel is en dat mensen als Van Drunen juist voor die sport onmis baar zijn. Namens de gemeente bood hij de jubilaris een fotoboek van Haarlem aan. Het opmerkelijkste cadeau kwam wel van zijn eigen vereniging. Haarlem bood namelijk een reis naar Praag volgend jaar aan, mede ter bijwoning van de Europese Jeugdkampioenschappen. Het (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. De Beverwijkse ren nersclub Kennemerland heeft een nieuwe sponsor gevonden voor het komende wielerseizoen. 1 De ploeg (die gaat rijden onder de firma- i naam „Slecht”) is voorlopig acht man I sterk erf wordt gevormd door Gerard Kamper (St. Pancras), die zijn status van prof vaarwel heeft gezegd, Ruud Haller en Sjaak Butter (Alkmaar), Sjaak de Goede (Standaardbuiten), Martin Pluimers (Heemskerk), Cees van Borre (Beverwijk), f Henk Kuipers (Haarlem) en de junior Pe- t ter Plönes (IJmuiden). Als ploegleider zal I Jan Prikkel fungeren en Willem Groen uit t Heiloo is de soigneur. Het ligt in de bedoe ling dat er aan zoveel mogelijk „klas siekers” wordt meegedaan en bovendien moeten de renners in de Noordhollandse en door Kennemerland te organiseren koersen aan de slag. De renners krijgen materiaal, kleding en premies voor over- I winningen of ereplaatsen. „We hopen na- I tuurlijk op goede prestaties,” zegt secreta- J ris Arie Kelder van Kennemerland, „maar sportiviteit en goed gedrag staan toch wel op het voorplan”. Als contactman tussen club en sponsor zal Dolf Vanacker op- Evonne Cawley-Goolagong won het ten nistoernooi van Melbourne door haar landgenote Wendy Turnbull te ver slaan: 64, 6-1. De Russische volleybalploeg heeft in Tokio het toernooi om de wereldbeker voor heren gewonnen. De Russen versloe gen in de laatste wedstrijd van de finale- poule Japan met 3-0. De setstanden waren 15-6, 15-2, 15-10. Japan eindigde als tweede. Cuba, dat met 3-0 van Olympisch kampioen Polen won (15-13, 15-16, 17-15), werd derde. Er waren 13.500 toeschouwers op de laatste dag. (Van onze korfbalmedewerkster) HAARLEM. Van de twee korfbal teams die dinsdag binnen de lijnen kwa men heeft Aurora het er het beste afge bracht, de groen-witten versloegen Hoger Op met duidelijke cijfers. Nieuw Flora deelde de punten met B.F.C. hetveen van de Haarlemmers een knappe prestatie is, hoewel ook een zege binnen handbereik lag. Aurora-Hoger Op 9-3, rust 5-3. Doelpun ten Aurora: Anton Koper 4, Ruud Udo 2, Jeanette Oversteege, Donald Schellekens en Koos Kempe elk één. Aurora dat als favoriet van start ging had in de eerste helft veel moeite met het zeer stugge ver dedigen van Hoger Op. Scheidsrechter Soetekouw, veel te traag voor wedstrijden in deze klasse, had de getructe passeerbe weging van de ploeg uit Krommenie niet altijd door hetgeen Aurora op enkele te gentreffers kwam te staan. In de tweede helft bleef de ruststand zeer lang gehand haafd totdat Anton Koper met zijn vierde goal de ban doorbrak waarna Aurora weer los kwam, geen kansen meer weg gaf en zelf nog drie keer scoorde. Nieuw Flora-B.F.C. 10-10, rust 7-6. Doelpunten Nieuw Flora: Liesbeth Geer- lings 4, Jan Kion 3, Richard Wullems 2 en Astrid Smit 1Een in de eerste helft specta culaire wedstrijd met zeer fraaie goals aan beide zijden, in de tweede helft wegzak kend naar een bedenkelijk peil. Nadat Nieuw Flora met 9-6 de leiding had geno men wilde men persé de voorsprong ver groten hetgeen veel te geforceerd gebeur de. Veel geluk had Jan Kion die zich keer op keer gepasseerd zag maar slechts één goal tegen zich zag scoren, de arme Rob Terbruggen trof het slechter, zijn tegen stander bleek een eminente schutter die bijna niet te verdedigen was. Nadat B.F.C. tot 9-9 had opgehaald leek de goal van Liesbeth Geerlings de beslissing te bren gen maar een onbeheerste aktie van Jan Kion bezorgde B.F.C. een strafworp en het gelijke spel. Het door de Haarlemse wielerclub De Kampioen in het clubgebouw gehouden forum, waarvoor sportarts dr. Weidema, fysiotherapeut Jack Groeneveld en Haar- lem-trainer Barry Hughes waren uitgenodigd, is geslaagd. Er bestond onder de renners veel belangstelling voor dit forum en zij hebben er veel van opgestoken. Als gespreksleider trad de onlangs afgetreden voorzitter Jan van Riessen op. Oud- voorzitter Wout Hoolboom van De Kampioen was als afgevaardigde van de KNWU bij dit forum aanwezig. Na afloop van dit forum, waarbij Barry Hughes met zijn verhalen voor de vrolijke noot zorgde, kreeg Jantje van Wijk de prestatieprijs voor het seizoen 1977 uitgereikt, omdat hij in open koersen het best voor de dag was gekomen. De amateur Jan v.d. Horst en liefhebber Henny van Leeuwen kregen als winnaars van een door De Kampioen gehouden interclubcompetitie op het parcours in het Spaarnwouderbos een beker plus bloemen aangeboden. Vaak word ik gekocht vöor 3,25, waarna ik meega voor een minuut of twintig. Eerst word ik gekeurd, soms zelfs met speeksel besmeurd. Tenslotte weet een ieder mij te waar deren, Maar oh jee als de tijd gaat passeren. Dan ga ik zwieberen of te snel en word ik de boosdoener van het spel. Voor de ene partij een pré, de ander zegt gauw o nee. Nu beginnen ze opnieuw te hengsten, daarna weer te strelen om mijn veren te verdelen. Dan begint het spel opnieuw en slaan ze me weer voor mijn ziel. Langzaam word ik wat ouder en ga mijn veren verliezen weer beginnen ze te leuteren of ze een ander zullen kiezen Tenslotte word ik in een hoek geslagen waar ik mag genieten van de laatste badmintondagen Nu lig ik daar, stank voor dank, eens gewaardeerd, maar nu kapot onder een bank. Uit: De Duinwijpker, clubblad van de Badmintonvereniging Duinwijck. Door de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek wordt op zondag 11 decem ber in de omgeving van het parcours aan de Spekkelaan in Lisse een superstar- wedstrijd gehouden. Een evenement dat voor de eerste keer wordt georganiseerd en in de plaats is gekomen van de winter- zeskamp. Er wordt op zes onderdelen gestreden en daarvan mogen de deelnemers er één verzuimen. Alleen de finale - 1.000 meter hardlopen - mag men niet laten vallen. De zes onderdelen zijn, speerwerpen, verspringen, kogelstoten, doelschieten, hindernisbaan,en 1.000 meter hardlopen. Deelname staat open voor leden van De Bollenstreek vanaf vijftien jaar. Er wordt ’s morgens om tien uur begonnen. Samen met wethouder Voskuilen en zijn gezin bekijkt Joop van Drunen het hem door de gemeente Haarlem aangeboden fotoboek. Tussentijdse prijswijzigingen voorbehouden. Vanzelfsprekend^ dient u voor de ABN Kasbiljetten van f 10.000,- bovenstaande prijzen te vermenigvuldigen met 10. en einddatum 1-3’81 Rente 7 '/4°/o Rente 7Rente 7^/4% Aankoop prijs 796.54 796.70 797.16 797.32 797.47 797.63

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25