WEKENLANG IN AUTO GELEEFD Grappige avonturen Hoogovens huldigde jubilarissen e op gezondheidsonderzoek >d Frans eskader bezoekt IJmuider haven EIKEN EETHOEK BORST 1 I ZWA GEfT 995, PvdA Velsen dringt aan „Berend Bommel" A t r u U/ Veel jeugdig plezier Afdeling heeft nu vrouwelijke voorzitter it Amusant Hoofdletsel door voorrangsfout GEPROLONGEERD ■S Feestochtend voor jonge KIC-spelers GOED GEREEDSCHAP! zentueld Z^breemenb Onhoudbaar GAK weg rf JELSlu- 5 19 7 7 VELSEN-IJMUIDEN WOENSDAG 30 NOVEMBER 4 CHRYSLER SIMCA W I f kompleet nu NU GROTE INRUILAKTIE HOGE INRUILPRIJZEN ONGEACHT WELK MERK IJMUIDEN. Op de jaarvergadering van de PvdA afdeling IJmui- den-Velsen is Marion Verhoeff tot voorzitster gekozen van de afdeling. Zij volgt T. Bot op, die een jaar lang het voorzitterschap heeft vervuld en als dank een boek kreeg aangeboden. Mevrouw Verhoeff is de eerste vrouwelijke voorzitter van de afdeling en werd daarom door het raadslid E. Sanders nog eens extra in het zonnetje gezet. uitgevoerd met hulp van enkele familieleden. De politie die kort daarop een kijkje kwam nemen, heeft niet ingegrepen. woninginrichting planetenweg 38-42 IJmuiden - Tel. 15991 EEN DUURZAAM GESCHENK? Eiken kolomtafel 495,- 4 eiken stoelen, samen 616,- 1111,- 4 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Nadat een ulti matum aan de gemeente Velsen waarmee woonruimte werd geëist om twaalf uur gistermiddag was verstreken, heeft de dakloze IJmuidenaar C. Out de leegstaan de conciërge-woning van het Her vormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan in IJmuiden gekraakt. De actie werd in luttele minuten i~l IJZERHANDEL VELSEN. ,,’t Was hartstikke leuk, opa!”. Wanneer je kleinzoon met deze woorden en nog van napret glinsterende ogen temid den van een al even enthousiaste kinderschare de Stadsschouw burg verlaat, dan weet je als pro fessionele bezoeker onmiddellijk genoeg. In ieder geval voldoende om te beseffen dat de onderwij- zerstoneelvereniging „Kennemer- land” met haar jaarlijkse Sint Ni- colaas voorstellingen voor de Vel- sense schooljeugd opnieuw en voor de zoveelste maal precies in de roos heeft geschoten. Tevens is hiermee weer eens gebleken dat het voor verantwoord amusement allerminst noodzakelijk is de kin deren doormiddel van zogenoemd „geëngangeerd jeugdtoneel” al zo vroeg met de moeilijke problemen van hun ouders op te zadelen. Over nog slechts luttele jaren zul len zij hier helaas ook zonder een dergelijke confrontatie zelf wel achterkomen. - IIIIK E vvtr Dakloze IJmuidenaar kraakt lege woning 1 Rechercheurs proberen de kraker over te halen zijn actie te beëindigen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 50 (ADVERTENTIE) JAN VAN DAM VELSEN. Een 56-jarige inwoner van Alkmaar raakte vanmorgen rond acht uur gewond bij een aanrijding op de T-krui- sing Rijksweg-Amsterdamseweg. Hij na derde de Amsterdamseweg vanaf de Rijksweg en verleende bij het linksaf- slaan geen voorrang aan een 36-jarige Velsenaar die met zijn personenauto van rechts naderde. Bij de aanrijding die ontstond liepen beide personenauto’s zware schade op. De Alkmaarse automobilist is met verwondin gen aan het gezicht in het Zeeweg zieken huis opgenomen ter observatie. De man klaagde over pijn in de rug. De tweede automobilist, die bij de aanrijding betrok ken was, kreeg geen letsel. i t 1 i met rd en jr de moes- jur ur Simterklaasfeest-Spelers, supporters en verdere aanhang van de voetbalvereniging WB in Velsen-Noord worden vrijdag ver wacht o,p een Sinterklaasfeest in het pavil joen Koningsveld op het complex Roos- wijk. Dit jaarlijks terugkerende clubeve- nement is bedoeld als ontmoetingsgelegen- heid voor bestuursleden, spelers suppor ters en hum achterban. Aanvang acht uur. Vroege sttuiting De openbare bibliothe ken in Velsen zullen op Sinterklaasavond na vier uur gesloten zijn. De hoofdvesti ging en de filialen zijn op 5 december tussen twee en vier uur geopend. R. Stam en mevrouw M. L. van der Groep afscheid. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitster mevr. M. Verhoeff, secreta ris P. Moojen, penningmeester C. Korver en leden H. Blok, T. Bot, R. Dekker, K. Kemp, C. Kleywegt, K. Kranendonk, J. Ramaker en E. Sanders namens de fractie en de dames A. Parkre, A. Teeling en E. Harmsen namens de Rooie Vrouwen. De heer Out had zijn kraakplan be raamd omdat de toestand in het volkswa genbusje waarin hij wekenlang heeft gebi vakkeerd, onhoudbaar werd. Het bleek onmogelijk de winterperiode door te ko- BIJ DIT onderwijzersgezelschap dus geen actuele maatschappelijke vraagstuk ken, maar in plaats daarvan het meer traditionele sprookjestoneel, waar „Ken- nemerland” overigens sinds de oprichting altijd bijzonder sterk in is geweest. Voor een groot deel is dit mede te danken aan Bert Pijpers uit Beverwijk, die behalve de bekwame regie ook als schrijver enige amusante stukken voor zijn rekening heeft willen nemen. Vandaar dat zijn naam al vele jaren tevens als auteur op het pro gramma moest worden vermeld en dit is daardoor bijna zo vanzelfsprekend gewor den dat hij recent ook de schrijver van het nu gespeelde „Berend Bommel” werd ge noemd. Een onder deze omstandigheden gemakkelijk te verontschuldigen vergis sing. DOOR DE SPELERS en speelsters grappige typeringen en daarbij passende vlotte bewegingen voor te schrijven, wist Bert Pijpers als regisseur het stuk be kwaam over zijn zwakke plekken heen te helpen, zodat er opnieuw van amusante voorstellingen gesproken kon worden. Met tal van grappige sprookjesfiguren, die pre cies met de juiste dosis charge werden aangegeven om hun doen en laten in een imaginaire omgeving acceptabel te ma ken. Zoals de sympathieke Berend Bom mel van P. Eriks, geassisteerd door E. Borgman als zijn vitale Jan Klaassen, later hofnar Ernesto. Opvallend was ook C. Peet als de mallotige deurwaarder Stijve- mans, met de al even dwaze knecht Jodo- cus van J. W. Bronsveld. Betelgeuzestr. 6 IJMUIDEN Tel. 02550-17250 n van ister- jaren i aan heb- rdam rmer- wiiinjinr Het jaarverslag van de secretaris, waar in een overzicht werd gegeven van de activiteiten van de partij in het afgelopen jaar werd onder applaus goedgekeurd. Ook het financieel overzicht van de pen ningmeester kon de goedkeuring van de leden wegdragen. Op 1 oktober bedroeg het aantal leden van de PvdA in Velsen 639 en inmiddels zijn dat er al 651. De kraakactie was terdege voorbereid. De IJmuidenaar had van te voren pools hoogte genomen bij het pand waarna een gedetailleerd draaiboek werd opgesteld. Dit werd gistermiddag dan ook nauwkeu rig uitgevoerd. Om het huis binnen te komen werd met een glassnijder de ruit van een keukenraam uit de sponningen roof- nster- ie 70- Haar mstig ks ze- r bui- VELSEN. Vandaag zijn in de IJmui- dense haven drie Franse mijnenvegers binnengelopen voor een vreedzaam be zoek. „Verseau”, „Phénix”, „Capricorne” en „Cépheée” zijn de namen van de vier boten die vanaf morgen tot en met zater dag voor publiek zullen zijn opengesteld. Vanmorgen heeft de commandant van het Franse eskader een bezoek gebracht aan de loco-burgemeester van Velsen, ver gezeld van ondermeer de Franse marine- attachee uit Den Haag en de Franse consul te IJmuiden. Vanmorgen bracht loco-bur gemeester H. van der Werff een tegenbe zoek aan boord. De mijnenvegers liggen aangemeerd langs de steiger van Wijsmuller. De sche pen zijn ’s middags van twee tot vijf uur open voor publiek. DE WARE NAAM van de auteur is evenwel Kasper W. Afman, waarbij de zelfde eerlijkheid gebiedt hier echter on middellijk aan toe te voegen dat de stuk ken van Pijpers beduidend beter zijn. En wel voornamelijk omdat hij voor dit gen re over meer fantasie beschikt, om er daarbij goed van te zijn doordrongen dat een goed sprookjesspel voortdurende ac tie vereist. Jeugdige toeschouwers wor den immers bij langdurige dialogen di rect onrustig, zodat hun aandacht slechts door fleur en beweging gevangen wordt gehouden. NU WORDT ER in „Berend Bommel” ongetwijfeld dikwijls teveel gesproken, maar aan de andere kant is het simpele verhaal weer aantrekkelijk genoeg om het door een uit kinderen bestaand publiek met plezier te laten bekijken. De Berend Bommel uit de titel is een straatarme pop penkastspeler, die in een droom zijn pop pen tot leven ziet komen, om daarbij zelf tot koning te worden gepromoveerd. Be rend moet daarbij ervaren dat het bestaan van een regerend vorst ook niet altijd over rozen gaat, vooral wanneer drie vijandelij ke legers naar de grenzen oprukken. Hij heeft namelijk de hand van drie machtige prinsessen geweigerd, omdat zij niet in staat bleken tot het koken van een pot „snert met kluif”. Berend is aldus ver heugd door zijn ontwaken aan de wraak zucht van de beledigde keizerlijke vaders te kunnen ontsnappen en hervat tevreden zijn armoedig bestaan. Waarbij hij zowaar het edelmoedige buurmeisje Jaantje Jas pers als echte bruid mag verwerven. Op de jaarvergadering hebben de leden zich voornamelijk met huishoudelijke za ken bezig gehouden. Alleen kwam bij de rondvraag een motie van mevrouw W. Blansjaar aan de orde. In die motie wordt er bij de minister van Volksgezondheid, mevrouw I. Vorrink.op aangedrongen om een gezondheidsonderzoek in de IJmond te laten instellen. Hoewel raadslid me vrouw W. Stek-Wi jnberg erop wees, dat er bij het ministerie wel degelijk aandacht aan deze zaak wordt besteed, was men algemeen van mening, dat het de moeite waard was om als PvdA dit gezondheids onderzoek nogmaals onder de aandacht van de minister te brengen. In het bestuur van de PvdA namen P. Bos, F. Jenninga, J. Schouwerwou, Het legertje politieagenten dat zich na enige ogenblikken rondom het gebouw van de Hervormde Kerk verzamelde, richtte niets uit-. De agenten drentelden wat om het bezette pand terwijl twee re chercheurs de kraker trachtten over te halen de voordeur open te maken. Het dreigement dat tot arrestatie zou worden overgegaan wegens „inbraak” werd niet omgezet in daden. Toen de heer Out zich ook niet bereid toonde de politie binnen te laten om een gesprek te voeren, droop de sterke arm af. Geruime tijd later arriveerden twee kerkbestuurders. De heer Out heeft hen toegezegd dat hij de kosten voor gebruik van elektriciteit, gas en water voor zijn rekening zal nemen. Bovendien heeft hij laten weten genegen te zijn huur te beta len. Op dit aanbod is echter niet ingegaan. In afwachting van een nieuwe bestem ming stond het Kerkgebouw met inbegrip van de beheerderswoning sinds maart van dit jaar leeg. Op donderdag 1 december wordt het hele complex verhuurd aan het buurthuis De Spil. Het lag in de bedoeling dat de woning betrokken zou worden door een nieuwe teamleider, afkomstig uit Nij megen. Deze had als voorwaarde voor acceptatie van de functie in IJmuiden ge steld, dat hem een ruime eengezinswoning zou worden toegewezen. rn Kennemerlaan 77 - IJmuiden - Tel. 1560^ gelicht. Daarop kon men de keuken bin nenklimmen. Onmiddellijk werden de verschillende toegangsdeuren dichtge timmerd en gebarricadeerd met bedden en kasten. I I VELSEN-NOORD. Bijzondere feestda gen gaan bij de voetbalvereniging KIC in Velsen-Noord altijd gepaard met bijzonde re bijeenkomsten voor alle A- en B-pupil- len. Deze jeugdige voetballers worden za terdagmorgen 3 december met hun leiders in de KIC-kantine op het sportpark Roos- wijk verwacht voor een Sint Nicolaas- spelochtend, die om 9.00 uur begint. Er wordt deze ochtend gestreden bij bussen gooien, speertjes werpen, sjoelen, kegelen, vlotbruggen, spijkerspel, gaten gooien en ringwerpen. De prijsuitreiking is om streeks half een. okuit ingen rdam i voor Loos juius- Vervolgens werden de afgevaardigden voor de gewestelijke vergadering gekozen, nadat ook een groslij stcommissie van ze ven man voor de raadsverkiezingen was geformeerd. Met de rondvraag werd deze korte ledenvergadering afgesloten. In de rondvraag wees H. Blok erop, dat na het verhuizen van de belastingdienst en het gewestelijke arbeidsbureau nu ook de de pendance van het Gemeenschappelijk Ad ministratie Kantoor GAK uit Velsen is verdwenen. Mevrouw W. Stek-Wijnberg zei, dat dit wegvallen van deze diensten al onder de aandacht van wethouder Th. C. Witte is gebracht en dat hij alles in het werk zal stellen om in ieder geval weer een dependance van het GAK in IJmuiden terug te krijgen. Het probleem hierbij is echter het vinden van een geschikte ruimte. Op dinsdag 13 december houdt de PvdA afdeling IJmuiden-Velsen in gebouw Vel- serduin de laatste vergadering over het verkiezingsprogramma voor de gemeente- r aadsvferkiezingen BIJ DE DAMES trok vooral T. Peet de aandacht door haar even charmante als levendige Jaantje Jaspers, hoewel ook de be'ide oude buurvrouwtjes van Ch. Schip pers en R. Oomen zich met genoegen lieten bekijken. En met dit erelijstje moeten wij dan volstaan, omdat onmogelijk plaats ruimte kan worden verlangd voor het met name vermelden van alle achttien mede spelenden. Wel dient nog even te worden gewezen op de fraaie, door toneelmeester Peter van Warmerdam gearrangeerde troonzaal voor het tweede bedrijf, want het grote succes bij het jeugdige publiek diende reeds als aanhef voor deze recen sie. De Velsense scholiertjes hebben aldus donderdag en vrijdag nog een plezierige avond tegoed. niets op. Ook een onderhoud met wethou der Th. C. Witte bracht geen oplossing. Out die in IJmuiden bekendheid heeft verworven als de imitator van Vader Abraham, heeft gisteren koningin Juliana telegrafisch op de hoogte gesteld van zijn kraakactie. Bestuurslid J. Brouwer van buurthuis De Spil betreurt het gebeuren ten zeerste. Hij vreest dat de nieuwe stafkracht zich zal terugtrekken als hem geen behoorlijke woonruimte kan worden versterkt. „De komst van de teamleider valt of staat bij een woning,” aldus de heer Brouwer. Via een keukenraampje wist de dakloze IJmuidenaar de leegstaande woning binnen te dringen. men in de provisorisch tot kampeerwagen omgebouwde bus. Het voertuig was slechts voorzien van een paar accu’s ten behoeve van schaarse verlichting en een gasstelletje waarvan de vlammen dienden als verwarming. De kou van de afgelopen dagen deed de voormalige gemeenteamb tenaar van Velsen besluiten tot de kraak van een leeg huis. Zijn oog viel daarbij op de riante woning aan de Rembrandtlaan. De 44-jarige ex-ambtenaar Out kwam in het voorjaar op straat te staan toen hij van zijn vrouw scheidde. Een dringend ver zoek bij de gemeente om onderdak leverde In aanwezigheid van hun echtgenotes, de directie, bedrijfs- en afdelingschefs en leden van de ondernemingsraad zijn gistermiddag en avond niet minder dan 468 jubilarissen van Hoogovens gehuldigd. Dat gebeurde in het Congrescentrum in Den Haag waar hulde werd gebracht aan 423 werknemers met 25 dienstjaren, 42 met 40 dienstjaren en 3 met 50 dienstjaren. Voor de aanvang van het koud buffet dat werd geopend met de bediening van de voorzitter van de directie IJmuiden, ir. F.E. Mathijsen Gerst, de jongste aanwezige 25- jarige jubilaris J. Kraaijeveld en de oudste aanwezige 40-jarige jubilaris D.P. Wijnberg plus echtgenotes, sprak de heer Mathijsen Gerst het ruim 1250 koppige gezelschap toe. In vogelvlucht belichtte hij de geschiedenis van het IJmuidense staalbedrijf dat momenteel bijzonder moeilijke tijden doormaakt in verband met de Europese staal- crisis. Nadat spreker een aantal reeds bekende aspecten die tot de huidige situatie hebben geleid nog eens had belicht deed hij een beroep op het personeel van Hoogovens om gezamenlijk te trachten met alle beschikbare middelen de huidige depressie te overwin nen. „Hoogovens is voor alles het werk van mensen. Mensen die veerkrachtig plegen te zijn in moeilijke perioden en dat in het verleden bij herhaling hebben bewezen”, aldus Mathijsen Gerst. In de schouwburgzaal werd vervolgens de Hoogovens-jubilarissenrevue voor het voetlicht gebracht. Hieraan werkten mee de Hoogovenharmonie en de showgroep Fentissy. De feestelijkheden werden besloten met een gevarieerd bal. Omstreeks middernacht keerden 23 bussen met feestgangers en een groot aantal auto’s terug in de richting van de IJmond. f 3

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5