Hervestiging „Java” schept ruimte voor woningbouw De jongenstijd van Casanova verfilmd door Comencini politienieuws I Het Motorhuis I Jmond f OOK OPLOSSINGEN OP ULTRA KORTE TERMIJN |B Waarom u voor een nieuwe Opel City geen wegenbelasting betaalt. De Wonderen zijn de wereld nog niet uit SANS ATOUT FABRIEK TUSSEN WOONBEBOUWING IN DE KNEL f* Niet storend DEZE WEEK IN DE FILMHUIZEN ur. GM (Van een onzen verslaggevers) HAARLEM. Geestelijk gestoorde bejaarden uit Haarlem en omge ving zullen op afzienbare tijd worden ondergebrahct in de leegkomen de panden van het St. Joseph Ziekenhuis in Heemskerk. Een commis sie van het ROGK, het Regionaal Overleg Gezondheidszorg Kennemer land, kwam na een bestudering van de mogelijkheden tot den conclu sie, dat dit het enige haalbare is. De nood op ultra-korte termijn kan worden gelenigd door het opvangen van patiënten in het psychiatrisch ziekenhuis Vogelenzang in Bennebroek (26) en het oude Diaconessen huis aan de Hazepaterslaan (40). uw Opel-dealer (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Als de gemeente Velsen zijn zin krijgt verhuist de deurenfabriek „Java” binnen afzienbare tijd naar het fabrieksterrein aan de Cruquius weg in Velsen-Noord om plaats te maken voor woningbouw. Wet houder J. W. Meijer van openbare werken en volkshuisvesting wil de vrijkomende ruimte aan de Lad derbeekstraat graag benutten voor sociale woningbouw waar in Velsen veel vraag naar is. Het Beverwijkse architectenbureau Bleeker heeft van de gemeente Velsen opdracht gekregen om voor het langgerekte fabriekster rein een bouwplan te ontwerpen met speciaal voor bejaarden ge schikte woningen. Bereidheid Bij ons is het feest. De nieuwe, sportieve Opel City J is terug! En om dat passend te vieren geven we tot 31 december elke koper van een City, die direkt leverbaar is, het komplete bedrag van één jaar wegenbelasting kado. Die f. 306,- heeft u dus al verdiend. Als u dan ook nog bedenkt dat zo’n praktische City toch al een van de voordeligste wagens is, bent u wel zeer goedkoop uit. Bij ons! Prijs v.a. f. 11.918,-incl. BTW, af General Motors Continental S.A. X Tijdelijke voordeelaanbieding I M W’ I r f r Demente bejaarden uit Haarlem worden in Heemskerk gehuisvest (ADVERTENTIE) itva- Z' •i i Het ziekenhuis in Heemskerk komt rond de jaarwisseling beschikbaar. Dat wil nog niet zeggen, dat het dan ook kan worden gebruikt. Het gebouw is welis waar van alle kanten goed bereikbaar voor brandweerauto’s, maar de bouwkun dige staat is zo, dat een eventuele brand zich snel en soms onzichtbaar kan uitbrei den. Dit kan worden voorkomen door het aanbrengen van meer rookmeldingsin- ‘stallaties en door vervanging van het zahctboard op wanden door gips. Naar schatting zal dit wel een bedrag van onge veer een miljoen gulden vergen. In het gebouw zullen 108 patiënten kunnen worden ondergebracht. Official General Motors dealer IJmuiden: Wijk aan Zeeërweg 107-113, tel. 02550-14360/11210 Beverwijk: Koningstraat 40-42, hoek Markt, tel. 02510-29162* gestaan, omdat in de praktijk is gebleken dat dit even duur is als permanente bouw. Dit probleem lijkt echter niet onoverbrug baar. Men probeert zoveel mpgelijk tijd te winnen, onder meer door niet een archi tect in te schakelen maar de plannen ie gebruiken van een verpleeghuis dat elders in ons land al is gebouwd. In Heemskerk ondervindt men eveneens alle medewerking. De directie van het ziekenhuis staat achter de plannen en heeft al toegezegd actief te zijn op het terrein van het werven van personeel. De Stichting Verpleeghuizen Kennemerland is in principe bereid het plan van de grond te tillen, als er aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. Ook dat schijnt geen onne melijke barrière, zodat de weg vrij is voor voorzitter drs. P van der Ham van hét ROGK om de besprekingen tussen St. Jo seph Ziekenhuis en SVK aan te zwengelen. De eerste patiënten zouden dan ongeveer in oktober 1978 kunnen worden opge nomen. geacht voor de bouw van 25 woningen. Het Beverwijkse architectenbureau is verder gevraagd voor het bouwplan een globale prijsindicatie te geven. Met de gemeentelijke opdracht is de eerste stap gezet naar uitvoering van een plan waarmee een tweeledig doel wordt gediend De deurenfabriek krijgt aan de Cruquiusweg ruimte voor uitbreiding die aan de Ladderbeekstraat ontbreekt en van het grote aantal Velsense woningzoeken den kan een deel aan een huis worden geholpen. Claudio de Kunert als de jonge Casanova in de gelijknamige film van Luigi Gomeneini die deze week in de filmhuizen wordt vertoond. Het gaat deze week om de laatste film: die van Comencini. Vandaag en donder dagavond (half negen) wordt deze ver toond in Filmhuis Velsen aan de Kanaal straat, terwijl de film zondagavond om negen uur draait in het Alpha Filmhuis aan de Moenstraat in Beverwijk. De deurenfabriek aan de Ladderbeek straat, die door omwonenden als „mi lieuvriendelijk" wordt ervarerf. zo’n verbetering inhoudt". Voorzien in de woningbehoefte is een zwaarwegende op gave die in dit geval schaduwkantjes blijkt te hebben. ten de woonbebouwing. En de gebouwen van de voormalige tramremise zullen te gen de vlakte moeten. Jammer! Sommige mensen uit de Ladderbeekstraat vinden van wel. Een eerste reactie op het nieuws over de woningbouw: „Dit is tussen al die huizen een schilderachtig objekt. Ik weet niet of de voorgestelde verandering nou Wethouder L.D. van den Berg uit Haarlem pe en intelligente geesteljke, wordt de ver leiding te groot voor hem Komende maand zal het filmhuis de Russische cinema centraal stellen De Rus sische lllmmaand biedt totaal negen ver schillende films. De enige van dit motief afwijkende film is „L’Empire des Sens” die tijdens het weekend van de officiële heropening (17 december) wordt vertoond De Russische serie begint komende vrij dag met een Liga-voorstelling over de Rus sische Ikonenschilder Andrie Roubler. Op de normale vertoningsdagen van de-film- huiszen zullen in deze volgorde worden vertoond: „Monoloog” Van Averbach uit 1973, „Er was eens een zanglijster” van Yosseliani uit 1971, „Het Adelsnest” van Mikhalkov-Konchalovski uit 1969, „De Moeder” van Pudovkin (1926), „King Le ar” van Kozintsev) 1970), „Staking" van Eisenstein uit 1925, „Othello” van Yutke- vitch (uit 1956) en „Oktober” van Eisen stein gemaakt in 1928). De vertoningen in december zijn dus niet, zoals gebruike lijk, twee avondeh in het Velsen Filmhuis^ maaer eenmalig Wethouder L. D. van den Berg uit Haar lem" vroeg zich af, voor wie deze opvan gmogelijkheid eventueel zal worden ge creëerd: voor de bevolking beneden het Noordzeekanaal of daarboven. Ook in Noord-Kennemerland kent men het pro bleem van de huisvesting van geestelijk gestoorde bejaarden. Het aantal is echter veel minder, als op korte termijn met de bouw van het verpleeghuis Heemswijk zou worden begonnen, waren de problemen opgelost. In Zuid-Kennemerland zit men De deurenfabriek Java zit momenteel op een terrein van 4400 vierkante meter tussen de Ladderbeekstraat en de Wijker- straatweg. De ruimte wordt groot genoeg Comencini maakte zijn film, die is geba seerd op de eerste vijf delen van de mémoi res van Casanova, in 1969. In deze film staat niet alleen het jongetje en de jonge man Casanova centraal, de regisseur laat evenzeer de samenleving zien in het acht tiende eeuwse Venetië. Het is de wereld waarin het jongetje opgroeit, de wereld van toneelspelèrs, acrobaten, heksen en onkuise nonnen. Men ziet Casanova’s wulpse moeder, de'ontuchtige priester en de dokter die Casanova's vader en plein public aan het oor opereert tot de patiënt sterft. Voor de opgroeiende Casanova liggen I twee mogelijkheden open Priester wor den of versierder. Casanova volgt eerst nog de priesterstudie, maar later, als knap- IJMOND. De vermelding dat deze week de filmhuizen de film „Casanova" op het programma hebben staan, kan tot verwarring leiden. Twee Italiaanse 'regisseurs namelijk hebben een speelfilm rond deze legendarische figuur gemaakt: Fellini en Luigi Comencini. Fellini toonde de ontluistering van de ouder wordende versierder, de decadentie van de wereld waarin hij leefde. Comencini daarentegen maakte zijn film over het opgroeiende kind en de jongeman die Casanova ook is geweest. Zijn film stopt op het moment dat Casanova pas goed aan zijn legendarische activiteiten begint. De gemeente Velsen zet bij de voorberei ding van een verhuisplan flink druk op de ketel, zo blijkt uit een gesprek in het hou ten verkoopkantoor dat er op het fa brieksterrein wat verloren bij ligt De deu- renfabricage speelt zich af in de forsere ruimten van de vroegere tramremise. Als er wordt gewerkt, staat aan de kant van de Ladderbeekstraat een afzuiginstallatie aan. Het geruis blijkt niet storend voor de omwonenden die er „de klok op gelijk zetten". In de buurt zijn de eerste reacties op de woningbouwplannen negatief. De fabriek heeft nooit aanleiding tot klachten gegeven. „Wij wonen hier prinsheerlijk zonder overburen Huizen tegenover ons met de bijkomende parkeerproblemen zien we nauwelijks zitten” verklaart iemand die pal tegenover de produktiehal met afzuiginstallatie woont. Dezelfde man spreekt van een „uiterst milieuvriendelijk bedrijf als met andere industriële bedrij vigheid in Velsen-Noord wordt verge leken" Voor huizenbouw op het terrein van „Java" zal de huidige bestemming (indu strievestiging) gewijzigd moeten worden. Een verhuizing zal voor de fabriek nieuwbouw inhouden op een plaats bui- I Met inbegrip van het kantoorpersoneel werken bij de deurenfabriek van Java 45 mensen. Een directiewoordvoerder beves tigde dinsdag de bereidheid tot verhuizing zonder daarvoor echter een termijn te noe men „Daarvoor zijn de onderhandelingen in een te pril stadium” zei hij. „Java (voor heen Boon) zit aan de Ladderbeekstraat in een voormalige tramremise temidden van de woonbebouwing. De directie voelt veel voor hervestiging omdat hier zoals gezegd uitbreidingsmogelijkheden ontbreken. Tweede motief: met woonbebouwing zo vlak bij de deur liggen klachten over ge luidshinder en andere overlast in de lijn der verwachtingen SCHENNIS. Twee vrouwen hebben 1 dinsdag bij de Beverwijkse politie aangifte i gedaan van openbare schennis van de eer baarheid. Een 22-jarige Beverwijkse was maandagavond om half zeven lastig geval len bij het’Berlingh College en een andere vrouw overkwam dat dinsdagmiddag om twaalf uur in het park Westerhout. Bekeuringen. De Beverwijkse politie heeft dinsdag vijf fietsers bekeurd wegens het rijden over de Wijkerbaan. Een auto bestuurder, twee fietsers en een brom fietser kregen een proces-verbaal wegens het door rood licht rijden bij het stoplicht’ Velserweg/Halve Maan. er veel ongunstiger voor. Ook nadat het verpleeghuis Pius XII in bedrijf zal zijn, moet er nog honderden patiënten worden ondergebracht. Vandaar dat men voor de noodsprong van het ziekenhuis in Heems kerk kiest, die hoofdzakelijk voor de regio Haarlem zal zijn bestemd. Voordat dit gegouw zal zijn aangepast, zullen er nog de nodige maanden verstrij ken. Omdat in die tussentijd een aantal particuliere tehuizen de werkzaamheden zal beëindigen, moest er naar een noodop lossing worden gezocht. Die is inmiddels ook gevonden. Het bestuur van de psychia trische inrichting Vogelenzang in Benne broek is bereid op zeer tijdelijke basis 26 patiënten op te nemen. Daarnaast worden er besprekingen gevoerd met het bestuur van het Diaconessenhuis. In het oude ge bouw aan de Hazepaterslaan zijn nu be jaarden uit het Gooi ondergebracht. Bin nenkort zullen deze kunnen worden ge huisvest in een nieuw tehuis, de mogelijk heid zou dan bestaan ongeveer veertig geestelijk gestoorde bejaarden hier onder te brengen. Als tussenmaatregel: zodra het oude ziekenhuis in Heemskerk kan wor den benut zullen de demente bejaarden daar naar toe verhuizen. De plannen die er bestaan om in het oude Diaconessenhuis een- en tweepersoonshuishoudens onder te brengen worden daardoor niet ver stoord. Het Heemskerkse ziekenhuis is ook geen eindsstation. De Stichting Verpleeghuis Haarlem en Omstreken probeert thans met man en macht plannen te verwezenlij ken en op het terrein van Vogelenzang in Hillegom iets te bouwen. De kamer ver pleeghuizen van het College voor Zieken huisvoorzieningen vindt dat een goed idee, odk< het ministerie heeft in principe al goedkeuring verleend. Moeilijkheid is, dat men is uitgegaan van semi-permanente bebouwing. Dat zal niet meer worden toe- BEVERWIJK De uitslagen van de vierde onderlinge wedstrijd van de bridge club „Sant Atout” zijn als volgt, groep 1; 1. Spruft-Eijking 97; 2. Groot-Den Héijer 81 en 3. dames Kleijn-Luijendijk 75. Groep 2; 1. Schipper-De Wit 136; 2. familie Hooge- boom 124 en 3. Beer-De Lugt 124. Groep 3 (N-Z): Klein-Gijsbers 144; 2. Zoontjes-Por- tegies 137 en 3. dames Eijking-Duin 125. »- W: 1. Van Leeuwen-Rumpt 155; 2. Porte- gies-Numan 133 en 3. familie Becker 128 (ADVERTENTIE) Van f 24,50 voor f 18.50 per deel 17 Wonderen Boeken: fascinerend beeld van de wonderen der schepping. En van 1 november tot 24 december maar liefst f 6,- per deel goedkoper. bij Amsterdam Boek - nu te koop in de boekhandel en bij de bladenman “'CÏÏ1” 140600 m **^T£""* r a’Üb -"'306 OU00 M i^35* 1 .-r"-" AU/

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7