MODERN BELLEN OP SCHIPHOL Tï% Kaviaar te goeie ideeën om in december te geven (of te vragen!) I ^rio/ Ö4/D Alphenaar Mees Hope verhoogt met ingang van 1 december een aantal rentetarieven. koop op de luchthaven voor Uw conclusie: sparen doet U bij Mees Hope. Bank Mees Hope nv Miljoeneninvesteringen nieuwe installaties 0/ /o. 010/ O4^ 010/ 04/1) W10/ *730/ Q 2/0. 4/0. O M r. J. Droste treedt af als voorzitter Kamer van Koophandel H MSB 10 Tl IJMOND 19 7 7 DECEMBER DONDERDAG 1 L 2. 3_ 4_ 5. 6 Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-527 91 11. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 02042 98 60. Haarlem, Houtplein 8, tel. 023-31 59 50. 1 Staande muzieklessenaar f 19.95 2 Supergitaarsnaren alle soorten per set van f 14.75 voor f9.75 3 Tafel lessenaar f 9.75 4 Eko basgitaar f 275 5 Fal versterker 50 W f 395 6 Marlboro gitaar verster ker met speaker f 241 7 Marlboro versterker met luidspreker in koffer 30 W (geschikt voor bas) f 585 8 Bladmuziek voor alle instrumenten 9 Plastic metronoom f 45 10 Houten pyramide model f 75.35 11 Elektrische metronoom f 79.95 12 Kmderdrumstel kompleet f 298 13 Panfluit vanaf f 27.50 14 Music Inn blokfluit f 15 15 Moeck blokfluit vanaf f 13 16 Aura blokfluit vanaf f 29.10 17 Schreiber alt in etui f 87.50 18 Hohner mondorgel v.a.f 34.50 19 Spaanse gitaar vanaf f 126 20 Gitaarvoetenbankje f 11 21 Zware muzieklessenaar met dicht blad f 99 22 Hoofdtelefoon met inge bouwde versterker f 80 23 Komponistenbeeld: buste f 20.35 24 Komponistenbeeld: staand f 27.50 25 Songalbum van Paul Simon, Bob Dylan, The Beatles, The Rolling Stones, Leonard Cohen, John Denver, Neil Young. vanaf f 4 26 Pianobankje vanaf f 48 27 Orgelbankje vanaf f 7!j 28 Pianolamp vanaf f 48.90 29 Orgellamp vanaf f 68.10 30 Hoofdtelefoon vanaf f 19.75 31 Mozart pianoconcerten compleet 12 platen nu f 90 32 10+ 1 sprookjes elpee met muziek van Paul Chr. van Weetering van f 15 voor f4.90 33 Bijbehorend boek voor alle instrumenten en zang van f 15 voor f 4.90 34 Mozart vioolconcerten, compleet 4 platen nu f40 35 Platendoek met borstel f 2.50 36 Watts Parastat rolplatenreiniger f6.70 37 Dustbug, de beste platenreiniger f 16.80 38 Cassettebandje vanaf f 3.95 39 Tape vanaf f 14.75 40 Hoofdtelefoon f 39.50 41 Magnetodynamisch element f 25 42 Zerostat platenreiniger f 49.50 43 Korg ritmeapparaat f 495 44 Lenco pick-up verlichting onmisbaar f39 Voor nieuwe stortingen gelden op de termijnspaardeposito-rekeningen met vaste looptijd de volgende tarieven: Ww Me 'jfi (ADVERTENTIE) 44 waterzuivering (ADVERTENTIE) 7i% 8% 8% door de particuliere bewoners, eenderde deel komt voor rekening van de industrie. Tachtig percent van alle afvalwater in het gebied van Rijnland (dat grofweg van en van de kust tot aan Gouda strekt) wordt nu gezuiverd. Door het in gebruik nemen van een aantal grote installaties heeft het fors uit kunnen breiden. Belangrijk knel punt is nog altijd het ontbreken van een installatie voor de zuidelijke Haarlemmer- installatie. De kwaliteit van het oppervlak tewater in de Haarlemmermeer en rond Hillegom, De Zilk en Bennebroek, zal er aanzienlijk op vooruit gaan wanneer deze regionale installatie gaat werken. Van de meeste gemeenten binnen Rijn land heeft het Hoogheemraadschap de taak van afvalwaterzuivering nu overge nomen. Met een paar gemeentebesturen, waaronder dat van Velsen, wordt nog ge- T ermijnspaardeposito 2 jaar vast Kasbiljet aan toonder looptijd 1 jaar Termijnspaardeposito 3 jaar vast Kasbiljet aan toonder looptijd 2 jaar Groei-kasbiljet aan toonder bij verzilvering na 2 jaar Groei-kasbiljet aan toonder bij verzilvering na 5 jaar geworpen, bevindt zich een schermpje waarop langs elektronische weg het in geworpen bedrag zichtbaar wordt. Drie nieuwe telefoontoestellen zijn ge- Termijnspaardeposito 4 jaar vast plaatst in telefooncellen in de vertrek hal, de andere drie in de aankomsthal op Schiphol. Termijnspaardeposito 5 jaar vast Groei-kasbiljet aan toonder bij verzilvering na 7 jaar De wondere werking van een rioolzuiveringsinstallatie, door Rijnland in beeld gebracht. Rijnland vraagt hogere bijdrage Groei-kasbiljet aan toonder bij verzilvering na 6 jaar Kasbiljet aan toonder looptijd 8 jaar Kasbiljet aan toonder looptijd 5 jaar HAARLEM. Volgend jaar zal mr. J. C. Droste aftreden als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Haarlem. Hij zal op 5 januari tijdens een ledenvergadering het voorzitterschap overdragen aan mr. N. C. de Groot van Embden in Heemstede. Hij is 56 jaar en sedert drie jaar directeur van Joh. Ensche dé Zn. B.V., waar hij na zijn rechtenstu die in Leiden ook korte tijd werkzaam is geweest. De heer De Groot van Embden begon in 1947 bij het ministerie van Finan ciën en werkte daarna bij verschillende ambassades. Nadat hij ontslag uit de rijks- dienst had genomen, werd hem in 1970 door de gemeente Rotterdam gevraagd een studie te maken over de mogelijkhe den van een wereldhandelscentrum. Volgend jaar zal ook de secretaris van de Kamer van Koophandel J. B Schotman afscheid nemen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij wordt opgevolgd door mr. J. G. Tielenius Kruyt- hoff. Groei-kasbiljet adn toonder bij verzilvering na 3jaar 7% 71X vanaf dat moment aan Rijnland verontrei nigingsheffing verschuldigd zijn. Een andere, minder kostbare taak van fing zal tweederde worden opgebracht Rijnland is die van de waterkering en het waterbeheer. Het gaat daarbij om het onderhoud van duinen en dijken en het beheersen van het waterpeil door middel van de vier grote Rijnlandse gemalen (Spaarndam, Halfweg, Gouda en Kat wijk). Voor deze zaken prijkt op de begro ting voor 1978 een bedrag van 17,5 mil joen gulden. Deze kosten moeten niet (zoals de kosten van de zuivering) worden gedragen door de bewoners van de huizen in Rijnland, maar door de eigenaars van zowel gebou wen als grond. Door middel van de zoge naamde omslag dragen zij hun steentje bij. Het tarief voor dje omslag zal in 1978 met 3,5 percent stijgen. Per hectare zal dan 45 gulden moeten worden betaald. Omgere kend naar gebouwd onroerend goed be draagt het nieuwe tarief 45 gulden per vijfhonderd gulden belastbare opbrengst. kunnen. Voor volgend jaar heeft Rijnland niet minder dan 18 miljoen gulden op de verontreinigingsheffing met een tamelijk begroting prijken voor de Zwaanshoekse gering percentage omhoog kan, is te dan ken aan de reserves die het hoogheem raadschap heeft gevormd. Uit die spaar potjes kunnen grote schokken in de uitga ven worden opgevangen. Het tarief voor de verontreinigingshef fing gaat omhoog van 28 gulden naar; 29,50 per inwonerequivalent (een gezin be-1 taalt drie maal dit tarief, een alleenstaande één maal). Dat zal Rijnland volgend jaar Sproken. Rijnland verwacht dat ook hier 37,7 miljoen gulden opleveren, overigens de zujveringstaak in 1978 zal worden KRUISWEG 45 49 HAARLEM 073 320244 WIJ BETALEN UW PARKEERGARAGE 37,7 miljoen gulden opleveren, overigens nog niet genoeg om de kosten van water- overgenomen. De inwoners en industrieën kwaliteitsbeheer te kunnen dekken. Op de van Velsen (bezuiden het kanaal) zullen begroting prijkt een bedrag van ruim 41,6 miljoen gulden voor deze post. Van de 37,5 miljoen gulden aan verontreinigingshef- SCHIPHOL. Niets is te dol op Schiphol, zoals bekend mag worden verondersteld. Sedert half november zijn in de drie vestigingen van de deli catessenwinkel van Amsterdam Air port Shopping Centre in het stations gebouw blikken verse kaviaar te koop. De kaviaar is gemaakt van kuit van steur die in de Kaspische Zee gevan gen wordt. De prijs van de blikken scheelt 40 tot 50% met de normale winkelprijs. De blikken kunnen zowel door ingezetenen (Nederlanders) als buitenlanders ge kocht worden. Op dit moment kunnen Nederlanders alleen dranken, rookwa ren, chocolade, parfum, eau de cologne en per persoon twee films belastingvrij kopen. De delicatessen winkels zijn ge vestigd in de Noord-lounge, de Zuid- lounge en in de D-pier. De kaviaar, die volgens Schiphol voorlichting beduidend beter van kwa liteit is dan in gepasteuriseerde vorm, wordt verkocht in twee verschillende soorten. De duurste is de Beluga steur waarvan een blik met een inhoud van 125 gram, tax-free op 90 gulden komt. Daarnaast worden blikken Sevruga steur verkocht waarvan een blik met 125 gram, tax-free 75 gulden kost. De Beluga is duurder omdat die soort een grotere kuitstructuur heeft. Met de verkoop van blikken kaviaar is opnieuw uitbreiding gegeven aan het pakket belastingvrije verbruiksartike- len op de luchthaven. In het Amster dam Airport Shopping Centre op Schiphol worden nu naar schatting 25.000 verschillende artikelen verkocht. Het Shopping Centre is het grootste en goedkoopste ter wereld van alle lucht havens, aldus de voorlichting van de luchthaven. De PTT heeft op Schiphol zes driemuntstele- foontoestellen in cellen in gebruik genomen. Het zijn de eerste van een serie van 750 van deze toestellen die in de loop van 1978 op diverse plaat sen in ons land zullen worden geïnstalleerd. In de nieuwe te lefoontoestellen kan de gebruiker kwartjes, guldens en rijksdaalders werpen. De PTT is tot invoering van de nieuwe toestel len overgegaan ge zien de hoge vlucht van het geautomatiseerde internationale en intercontinentale telefoonverkeer van de laatste tijd. Met de nieuwe te lefoontoestellen behoeft de gebrui ker nu niet meer overgrote hoeveel heden kwartjes te beschikken wan neer een gesprek met Europa of met Amerika moet worden gevoerd. Het driemuntstoestel heeft druktoet- sen in plaats van de bekende kiesschijf. Onder de drie gleuven waarin de ver schillende muntsoorten moeten worden Groei-kasbiljet aan toonder bij verzilvering na 4 jaar (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN. De inwoners van Rijnland zullen volgend jaar weer wat meer moeten bijdragen aan het hoogheemraadschap. Zowel af het Noordzeekanaal tot aan Den Haag de verontreinigingsheffing als de omslag worden door Rijnland in 1978 verhoogd. Het tarief van de hoogheemraadschap de capaciteit dit jaar heffing stijgt met 5,4 percent, dat voor de omslag met 3,5 percent. Rijnland heeft de stijging van de meer en de noordelijke bollenstreek. Die tarieven nodig om haar taken op moet bii Zwaanshoek komen en de plan- x nen liggen al jaren klaar, maar om plano- het gebied van waterkering, wa- logische redenen is met de bouw nog terbeheersing en waterzuivering steeds niet begonnen. Er zit nu echter goed uit te kunnen voeren. schot in- meldt Rijnland, in december wordt de aanbesteding verwacht, waarna Gigantische investeringen zijn volgend spoedig de eerste spade de grond in zal jaar weer nodig om Rijnlands zuiverings- capaciteit verder uit te breiden. Dat de WKWIMw' f BMH

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11