Jan Rap .Gansch het Raderwerk «De Gek Jean Decroos «Kamermuziek «Willem Breuker UIT. 180 agenda van amsterdam THEATER MUZIEK ALLERHANDE Muziek en toneel Tentoonstellingen Bioscopen wijze l> ■c 15 19 7 7 DECEMBER DONDERDAG 1 i 'T 9tn. *1 i n j- 3, of week donderdagavond (20.15) uur in het 21.30 Gansch het Radarwerk. De Nieuwe Komedie, een vormingstoneelgroep uit Den Haag, speelt van 7 t.m. 9 december in de Toneelschuur de nieuwe produktie Gansch het Radarwerk. Gebaseerd op de grote spoorwegstaking van 1903, bekend gebleven door de leuze „Gansch het radarwerk staat stil, als uw machtige arm dat wil” heeft Nieuwe Komedie in een combinatie van speelscènes en gezongen teksten verdrukte arbeiders, kapitalisten, politici en de geestelijkheid aan het woord gelaten. Het is geen stuk geworden dat historische figuren op het toneel wil brengen, maar dat uitsluitend een historische beweging wil laten zien, van belang ook voor de arbeidersbeweging in deze tijd. De voorstelling is ontstaan uit improvisaties binnen het spelerscollectief van De Nieuwe Komedie en het gezelschap laat het optreden vergezeld gaan van een uitvoerige documentatiebrochure met indrukwekkende politieke prenten die Albert Hahn naar aanleiding van de arbeidssituatie aan het begin van deze eeuw in ons land maakte. De tekst van het stuk is van Otto Dijk, Heleen van Meurs had de regie. Aanvang 20.30 uur. De Familie Willekeur. Cabaretier Seth Gaaikema komt vrijdagavond en zaterdagavond met zijn programma Grepen uit het leven van de familie Willekeur in de Haarlemse Stadsschouwburg. Het is Seths eerste one-man-show, waarmee hij nu al weer enige tijd succesvol op toernee is. Wat Gaaikema wil is gewoon samen met zijn publiek een aangename avond theateramusement oproepen. Hij baseert zich in zijn conférences zoveel mogelijk op de actualiteit en houdt daarbij rekening met de toevallige samenstelling van zijn publiek. Muzikaal wordt Seth bijgestaan door een combo dat gevormd wordt door Jan Blok, Dub Dubois, Cor van den Berg en Henk van Dijk. Aanvang 20.15 uur. Jan Rap en z’n Maat. De voorstelling Jan Rap en z’n Maat, die vrijdag- en zaterdagavond in de Toneelschuur komt, betekent een avond beklemmend en ontroerend toneel. Jan Rap, een produktie van de Theaterunie, werd geschreven door Ronald Zollman. Niet de artistiek leider en chef-dirigent van het Gelders Orkest, de Israëlische dirigent Yoav Talmi, maar een leerling van André Vandernoot, de jonge Belgische dirigent Ronald Zollman zal dinsdagavond tijdens het derde concert in serie A het Noordhollands Philharmonisch Orkest leiden. Talmi is namelijk door ziekte verhinderd en dus was het zaak om snel voor een vervanger zorg te dragen. Onze recensent Johan van Kempen zag de 27-jarige Belg vorige maand het Nederlands Kamerorkest leiden. Hij schreef toen onder meer: „Wat voornamelijk op de voorgrond trad bij Zollman, was het onmiskenbare feit dat hij in staat is om - in een sierlijke dirigeerstijl - gedisciplineerd en zeer verfijnd musiceren te bewerkstelligen. Het uitzien is nu naar een concert waarop deze jeugdige en technisch vakbekwame dirigent ook de meer persoonlijk gekleurde aspecten van zijn kunstenaarsnatuur tot uitdrukking zal kunnen brengen”. Dat zal nu dus het geval zijn. Jean Decroos, thans solo-cellist van het Concertgebouworkest en hoofddocent aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en het Conservatorium in Den Haag zal tijdens dit concert in het Haarlems Concertgebouw - dat om 20.15 uur begint - het Celloconcert van Lalo vertolken, nadat begonnen is met Primavera van Henkemans. Na de pauze komt dan nog de Derde Symfonie („De Schotse”) van Mendelssohn aan bod. Yvonne Keuls, die daarvoor haar gelijknamige boek over het leven in een opvanghuis voor jonge mensen bewerkte voor het toneel. Yvonne Keuls heeft zelf een jaar lang in zo’n huis meegedraaid in de dag- en nachtdiensten en op grond daarvan in haar boek op aangrijpende wijze haar ervaringen verwerkt. Bij de Theaterunie heeft Christiaan Nortier in een realistische regie vorm gegeven aan Keuls’ stuk. Het is een relaas geworden van menselijke mislukking dat zich afspeelt binnen het verhaal van het meisje Gemma, dat keer op keer in het opvanghuis terugkeert na mislukte pogingen vaste voet aan de grond te krijgen in de maatschappij. Linda van Dyck speelt Gemma indrukwekkend mooi, een rauwe meid, maar open en eerlijk, fel en explosief. Ook de anderen van dit team van spelers zetten zich met grote betrokkenheid in en daardoor ontstaat een diep bewogen voorstelling. Aanvang 20.30 uur. Jean Decroos speelt het Cello concert van Lalo cynisch-sombere benadering van de behandelde problematiek en veel muziek. De groep bestaat uit Herman van Braam (piano), Ramon Sypestijn (bas), Gijs Bierenbroodspot (slagwerk), Dick Giessen en Warry van der Leen. Let op het late aanvangsuur: 23 uur. Expositie. Olieverven en pastels van Jos Hoogwout worden vanaf komende zaterdag onder auspiciën van Kunst Zij Ons Doel geëxposeerd in het Waaggebouw, Spaarne hoek Damstraat in Haarlem. Het werk blijft daar tot 19 december te bezichtigen, dagelijks van 14-17 uur met uitzondering van de maandag Theater met De Gek. Edward Bonds toneelstuk De Gek werd aan het eind van 1976 door de Londense theatercritici uitgeroepen tot het beste nieuwe stuk van het jaar. Toneelgroep Theater speelt het stuk nu in een prachtige, poëtisch geënsceneerde voorstelling onder regie van Ger Thijs. De Gek speelt zich af op het Engelse platteland tussen 1815 en 1864, de periode van de opkomst van de industriële revolutie, waarin de boeren- en arbeidersbevolking zich keert tegen de opmars daarvan en tegen de bezittende klasse. Centraal staat de boerendichter John Clare, die zich van zijn vrienden onderscheidt omdat hij gedichten schrijft. Nieuwe Slof. Beverwijkse kunstenaars stellen tot en met 22 december hun werk tentoon in cultureel centrum De Nieuwe Slof in de Kerkstraat in Beverwijk. De Grootvizier. Toneelgroep Vrij Spel uit Amsterdam komt aanstaande woensdag in het lunchtheater van de Toneelschuur (aanvang 12.30 uur) met een opvoering van De Grootvizier van Obaldia. De Franse toneelschrijver René de Obaldia behoort tot de absurdistische school. Vrij Spel voerde al eens eerder werk van deze auteur op. In januari van dit jaar was van deze groep in de Toneelschuur (ook in het lunchtheater) de eenakter Stikstof te zien. In die voorstelling, onder regie van Gelijn Molier (regisseert ook De Grootvizier) toonde het gezelschap over voldoende talent te beschikken om het absurdisme van Obaldia aan te kunnen. gebroken eindigt hij zijn leven in een krankzinnigengesticht. In de fraaie voorstelling van theater (duurt meer dan drie uur) speelt Carol Linssen ontroerend de rol van Clare in een knappe, ingehouden speeltrant. Ook de overige rollen en dat zijn er nogal wat krijgen bij Theater met grote betrokkenheid de kleur waarop zij recht hebben. Slechts één voorstelling in de Haarlemse Stadsschouwburg, op 8 december, aanvang 20.15 uur. Theater Tardieu. Onder regie van Joost Prinsen speelt Theater Tardieu van 7 t.m. 10 december in de Toneelschuur twee eenakters. Als eerste is dat Guinevere, geschreven door Pam Gems. Gaat over koningin Guinevère, echtgenote van de beroemde koning Arthur, die terecht staat vanwege haar liefdesverhouding met ridder Lancelot. Arthur wil haar redden van een veroordeling, maar Guinevere weigert Lancelot op te geven. Zij verzet zich tegen haar man, omdat deze haar dwingt in de traditionele, passieve rol van de vrouw. Hoewel Arthur en Guinevere van elkaar houden, blijkt het onmogelijk elkaar te begrijpen. De tweede eenakter (van Conrad Bromberg) handelt eveneens over de man-vrouwverhouding. Een acteur leert de tekst van een toneelstuk. Zijn vrouw helpt hem daarbij en aan de hand van die tekst komen ze ongemerkt terecht bij hun eigen onvermoede huwelijksproblemen. Spelers Ellen Röhrman en Bob van Tol. Van Tol vertaalde beide stukken. Aanvang 20.30 uur. Jazz. Sherry Bodega De Gravin, Gravinnesteeg 9 in Haarlem biedt komend week-einde wederom de Revival Jazz Band en de Midgetown, respectievelijk op vrijdag- en zaterdagavond (22 uur). Hans Keune presenteert vanavond in CanCan aan de Stoofsteeg in Haarlem wederom een gastsolist van naam, vibrafonist Eddy Sanchez, deel uitmakend van het combo van Rinus van Galen (aanvang 22 uur). Scène uit Gansch het Raderwerk, met Pim Peters, Bart Scheepens, Valentijn Ouwens en Ursul de Geer. Hij wordt ontdekt door de Londense intelligentia en beleeft een korte periode van glorie, om daarna als kunstenaar en mens te gronde te gaan. Clare wordt door niemand begrepen, zelfs niet door zijn eigen vrouw. Lichamelijk en geestelijk Cabaretgroep AFHOL. Een nieuw cabaretgezelschap uit Haarlem gaat op vrijdag en zaterdag deze week podiumervaring opdoen in de Toneelschuur. Dan komen er twee try-outs van het programma APHOL’s Kommer en Kwel Karoussel. De belofte is een Escher. Een reizende tentoonstelling met vijftig prenten en tekeningen uit het Gemeente Museum in Den Haag doet in de maand december Gebouw Noord-Holland aan. Dagelijks (behalve in het weekeinde) van 9-17 uur kan men daar terecht voor Escher’s bekendste prenten zoals de intrigerende waterval, de band van möbius en het trappenhuis. Een van de beken de prenten van Maurits Escher die in Gebouw Noord- Holland te zien is: de uit 1961 date rende litho Wa terval”. i Carol Linssen als John Clare in De Gek van Edward Bond. Teylers Museum. Zondagmiddag weerklinkt er in de Aula van het Teylers Museum aan het Spaarne in Haarlem muziek van oude Nederlandse, Duitse en Italiaanse componisten als Telemann, De Fesch en Corelli. Hun werk wordt tot klinken gebracht door een kamermuziek kwintet, dat bestaat uit de violisten Bouw Lemkes en Jeanne Vos, Nelly Duin (viola da gamba), de altviolist Ruud Stoffer en klavecinist Anton de Beer. Aanvang 15 uur. Willem Breuker in Jazzhuis Velsen hoofd persoon de Henk Schippers Memorial. de benaming „Henk Schippers Memorial” gekregen. De eind vorig jaar overleden Henk Schippers was de drijvende kracht achter vele culturele initiatieven; zo is ook het Jazzhuis Velsen door zijn inspanningen van de grond gekomen. Hij geldt als een van de eersten die de actuele geïmproviseerde muziek van Breuker en anderen op zijn unieke waarde wist te schatten. Aan de vooravond van hun eerste tournee door de Verenigde Staten verzorgt het Kollektief van Willem Breuker een concert in Velsen, zal wel weer bol staan van dynamische ontlading, chaotische soli en gedisciplineerde chorussen. Breuker, (klarinetten en saxofoons) die vorige maand nog te zien en te horen was in VPRO’s BV Haast Show, zal met de volgende musici de Memorial verzorgen: Leo Cuypers (piano), Bob Driessen (altsax), Arjen Gorter (bas), Bernard Hunnekink en Willem van Manen (trombones), Maarten van Norden (tenorsax), Boy Raaymakers (trompet), Rob Verdurmen (drums) en Jan Wolff (hoorn). Haarlems Concertgebouw, waar Albert de Klerk - Haarlems stadsorganist achter de speeltafel van het Cavaillé-Coll-orgel plaats zal nemen. Oorspronkelijk zou fluitiste Abbie de Quant van de partij zijn, maar zij is door een hernia geveld; dientengevolge was op het moment dat deze Uitwijzer werd samengesteld nog niets bekend over het programma. Linda van Dijck en Cocki Boonstra in Jan Rap en z’n Maat Kadens. Een klaviertrio bestaande uit pianist Leo van Doeselaar, violiste Mathilde Krabbe en celliste Mieke van Loon zal zaterdagavond in concertzaal Kadens aan de Smedestraat 31 te Haarlem een concert in de „Zolderconcertserie” verzorgen. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staan werken van Schumann, Beethoven, Pijper, en Ruppe. Mathilde Krabbe studeert momenteel bij Mark Lubotsky, de uitgewezen primarius van het Russische Borodinkwartet, Leo van Doeslaar studeert evenals Mathilde aan het Sweelinck Concervatorium en is een leerling van Jan Wijn en Albert de Klerk. Mieke van Loon studeert eveneens aan het Sweelinck en wel bij Anner Bijlsma en Lidewij Scheiffes. Het trio heeft momenteel les bij de violiste Jeanelotte Hertzberger, primarius van het Amsterdams Strijkkwartet. Volgende week donderdagavond (20.15 uur) verzorgt het uit Trix Kesseler (klarinet), Hans Vader (cello) en Ton Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 4 dec. „Prenten en tekeningen van Theo van Hoyte- ma”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zondag 13- 17 uur. Van Goghmuseum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 31 dec. „de roem van Vincent van Gogh” en „Coll. I I Hondsrecht”. T.e.m. 4 dec. „8 docenten van de werkplaats”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 1 jan. „Richard Serra”, tekeningen. T.e.m. 8 jan. „Harrold Cohen”, computer tekeningen. Geo pend dagelijks 9.30-17 uur, zon. 13-17 uur. Toneelmuseum (Herengracht): t.e.m. 26 febr. „Perspekt en theater” over technische theater groep Perspekt”. Demmers (piano) bestaande Viadana Trio een abonnementsconcert in concertzaal Kadens. Zij hebben zich vernoemd naar de Italiaanse componist, Viadana, die het eerste instrumentale trio heeft geschreven. Op het programma staan werken van Glinka, Jan Koetsier en Joh. Brahms. HJC. Oudestijlliefhebbers opgelet! De Limehouse Jazzband speelt vrijdagavond (22 uur) in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland 37. De fans van dit grotendeels Haarlems ensemble zullen het ditmaal echter zonder zangeres Victoria Varenkamp moeten stellen, die het tijdelijk moet laten afweten, want haar pas geboren baby behoeft nog alle aandacht. Jazzhuis Velsen. Het concert dat het Willem Breuker Kollektief zaterdagavond (21 uur) in het Jazzhuis Velsen in het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, zal geven, heeft Nicolette Andr lessen. Ook zonder het leven van mens en dier en plant is geluid blijvend” Met deze zin karakteriseert Nicolette Andriessen haar tekenwerk dat ze tot 2 januari exposeert in restaurant De Ark in het Nieuw Heiligland. Het is daar dagelijks te zien van 17 uur tot 2 uur ’s nachts en bovendien op zondag vanaf 14 uur. Nicolette Dekker-Andriessen heeft een textiele opleiding, maar werkt ook met plexiglas. Ze geeft enkele uren in de week les in textiele handvaardigheid aan de Montessorischool in Haarlem. Tekenen is voor haar een uitdaging omdat het als expressiemiddel volmaakt tegenstrijdig is aan weven. Gemeentelijke orgelbespeling. De Spaarndamse fluitist Frans Vester zal zijn medewerking verlenen aan de gemeentelijke orgelbespeling volgende Poolse jazzrock. Drie weken geleden gaf de Poolse jazzrockformatie Extra Ball (al diverse malen in Nederland) een concert in jongerencentrum DAC aan de Ripperdastraat 13a in Haarlem, waar de respons van het publiek overeen kwam met het enthousiamse dat hen tijdens hun hele Nederlandse tournee te beurt viel. Daarom heeft de groep besloten twee weken langer in Nederland te blijven om extra concerten te kunnen spelen. Daarom staat Extra Ball, dat wil zeggen Jarek Smietana (gitaar), Vladislav Sendecki (toetsen), Jan Cichy (bas), Andrzej Glejnickzak (saxen) en Marek Stach (drums), vrijdagavond vanaf 20.30 uur weer op het podium van jongerencentrum DAC, dat er van overtuigd is dat zij die de eerste keer genoten ook deze gelegenheid te baat zullen nemen. Inner Minit. Han Drost, woonbootbewoner en saxofonist is de drijvende kracht achter Innet Minit, een telkens wisselend muzikantenkollektief dat in deze regio een vrij grote bekendheid geniet. De groep speelt al jarenlang in allerlei jongerencentra en wijkt muzikaal gezien af van wat daar normaal op het podium staat. Inner Minit brengt namelijk een fusie van jazz, rock en vrije muziek en kan behoorlijk uit zijn slof schieten. Ditmaal speelt de groep in het Hoofddorpse jongerencentrum Arnoldushoeve (Hoofdweg) en wel op zaterdagavond aanvang 20 uur. De groep bestaat uit drummer Roland Zeldenrust, bassist Wim Dijkgraaf (bas), Nol Sicking (toetsen), Peter Bol (viool) en Han Drost (sax). Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345): Donderdag 1 dec. gr. zaal 20.15 uur: Abonne mentsconcert, kl. zaal 20.15 uur: Marina Horak, piano. Werken van Beethoven e.a. Vrijdag 2 dec. gr. zaal 20.15 uur: Nederlands Theater Centrum - Het Concertgebouworkest o.l.v. Le onard Slatkin, m.m.v. Vera Badings, harp. Kl. zaal 20.15 uur: Ned. Ver. „Concertgebouw- vrienden”. Tweede vriendenavond. Henk Ek- kel en Angela Schouten, piano, Erika Waar denburg, harp en Marinus Hintzbergen, klari net. Werken van Bach, Von Weber e.a. Zater dag 3 dec. kl. zaal 20.15 uur: Eduardo Falii, gitaar en zang. Zuidamerikaanse folklore. Zon dag 4 december, Spiegelzaal, 11 uur: Für Elise. Woensdag 7 dec. kl. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Amsterdams Philharmonisch Kamerorkest. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 1 en vrijdag 2 dec. 20.15 uur: Pu- bliekstheater: „Vuile handen”, van Jean Paul Satre. Zaterdag 3 dec. 20.15 uur: Publieksthea- ter ,,’n Meeuw”, van Anton Tsjechow. Zondag 4 dec. 13.30 uur: Nat. Ballet „Het Zwanenmeer”, 's Avonds geen voorstelling. Maandag 5 dec. Geen voorstelling. Dinsdag 6 dec. 20.15 uur: Ned. Operastichting „Katarina Ismailova”. Woensdag 7 dec. Geen voorstelling. Carré (Amstel, tel. 225225): Dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „Foxtrot”, musical van Annie M. G. Smidt met o.a. Willem Nijholt, Trudy Labij e.a. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstr., tel. 233462): T.e.m. 30 dec. iedere dinsdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag (beh. 5 dec.): 20.15 uur: „Herfst in Riga” van Alexej Arbu- sow, met Mary Dresselhuys en Ko van Dijk. Iedere woensdag en donderdag 20.15 uur: Wim Kan 40 jaar cabaret, met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Het Werkteater (Kattengat, tel. 226231): Donder dag 1 dec. 19.30 uur „Je moet er mee leven”, vrijdag 2 dec. 20.30 uur „Als de dood”. Theater „De Brakke Grond” (Nes, tel. 232904): t.e.m. zat. 3 dec. „De Apologie van Socrates” door Julien Schoenaerts. Dinsdag 6 en woens dag 7 dec. „Levensboom”. Theater Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 248301): t.e.m. 3 dec. 20.30 uur: „Een traan voor elke roos”, vrouwencabaret van Natascha Emanuels. Theater Tlngel-Tangel (N.Z. Voorburgwal 282, tel. 264695): T.e.m. zondag 11 dec. (beh. maan dags) 20.30 uur „Een klein concert 3” door Liselore Gerritsen. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): Mi chael Palin in „Jabberwocky”, toeg. 16 j. Dag. 14,19 en 21.30 uur. Zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Alhambra 2: „La Dentellière”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19.15en21.45 uur,zo. 13.45,16.15,19.15en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Mamixstr. 400, 234876): Robert Shaw in „The Deep”, toeg. 16 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19en 21.30 uur. Calypso (Mamixstr. 402, 66227): Al Pacino in „Bobby Deerfield”, toeg. 12 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: Patrick Dewaere in „Le Sheriff”, toeg. 12 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur, vr., za.nacht 00.15 urn-. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep Throat”, toeg. 16 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur, zo. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „Een genie, twee partners en een uilskuiken”, toeg. 12 j„ Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: Dustin Hoffman i „The mara thon man”, toeg. 16 j. Dag. 13.15,16, 20 uur, za. zo. wo. alleen 20 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): Michael Sarra- zin in „The gumball rally”, toeg. a.l. Dag. 19 en 21.30 uur, do., vr., ma., di. ook 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): Charl ton Heston in „De tien geboden”, toeg. a.l. Dag. 19.30 uur, za.- en zo. 14 en 19.30 u. 5 dec. geen voorstelling. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „Rome open stad”, toeg. 16 j. Dag. 20 en 22 uur. Dag. 19.45 en 21.45 uur en 24 uur „Padre Padrone”, toeg. 16 j. City I (Leidseplein, 234579): „Wordt u al gehol pen”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur, 5/12 vervalt 2e avondvoorstelling. City 2: „Young Bruce Lee”, toeg. 16 j. Dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45,16.15,19.15 en 21.45 uur. 5/12 vervalt 2e avondvoorstelling. City 3: „Het eiland van dr. Moreau”, toeg. 12 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 19 en 21.30 uur. 5/12 vervalt 2e av.voorst. City 4: „Licht en donker”, toeg. 16 j., dag. 15, 18.30 en 21 uur, zo. 12.45, 15, 18.30 en 21 uur. 5/12 vervalt 2e av.voorst. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „Terug uit de hel”, toeg. 12 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): Peter Fonda in „Easy Rider”, toeg. 12 j. Dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): Paul Newman in „Slap Shot”, toeg. 16 j. Dag. 19.30 en 21.45 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): Dean Jones in „Herbie gaat naar Monte Carlo”, toeg. a.l., ma., di., do., vrij. 14,19 en wo., zo., 13.30,15.45,19, zo. 10.30, 13.45, 16, 19.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): Julie Christie in „Don’t look now”, toeg. 16 j. Dag. 14,19.45 en 22 uur, vr. za.nacht 00.30 uur. 5/12 vervalt le av.voorst. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): Phi lippe Noiret in „Que la fête commence”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19.30 én 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): John ’Ryan in „Het monster leeft”, toeg. 16 j. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „The joy of letting go”, toeg. 16 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „De kaken der verschrikking”, toeg. 16 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): Clint East wood in „High plains drifter”, toeg. 16 j. Dag. 19 en 21.30 uur, za., zo., wo. 14.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): Robert de Niro in „The last Tycoon”, toeg. 12 j. Dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): Jack Lemmon in „Verdwenen in de Bermuda Driehoek”, toeg. 12 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30,16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708). „Andy War hol’s bad”, toeg. 16 j. Dag. 14.30,20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): Clau de Goretta’s „La Dentellière”, toeg. 16 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur Tsjechow’s Piano Mecanique”, toeg. 16 j. Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633): Rutger Hauer in „Soldaat van Oranje”, toeg. 16 j. Dag. 14, 20.15 uur, za., zo., 13.30, 16.45, 20.15 uur. Tuschinski 2: Dirk Bogarde in „Providence”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3: Sylvia Kristel in „Goodbye Emma nuelle”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: Robert de Niro in „New York, New York”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 14, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „L’Homme qui aimait les fem mes”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): Catheri ne Deneuve in „Belle de jour”, toeg. 16 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. J* C70

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15