Bloemen daal: zeker naar Vlaardingen Hekkesluiter Na zege op Ierland in Europese titelstrijd streeksport SC Robeo UEFA-JEUGD NADERT boekte winst EINDRONDE IN POLEN Fors verlies van FC Twente voor AZ’67 Mantel in vorm Dunhill Trophy voor Kieviten nederlaag en overwinning Vraag voorzitter Ferry Jansen Nootdorp r-4 De Beste Verzamel-elpee van 4977 4^ Koersen I I I r Hasil bijna naar Eurohits met o.a.: 3 27 SPORT 19 7 7 DECEMBER DONDERDAG 1 d- tn 4 71 Publikatie CNR-Weesp cr\ .b^ JR Baccara: Koochie Koo/Sorry I'm A Lady Boney ML: Belfast - Belle Epoque: Black Is Black - Sheila B. Devotion: Love Me Baby Long Tall Ernie: Do You Remember Champagne: Oh Me Oh My Goodbye Brotherhood of Mian: Highway Man Spee directeur (Van onze sportredactie) t naar voren zijn gekomen. i FRANZ HASIL ROB SPEE I tL GERRIT VOOYS I (Van onze sportredactie) I (Van onze sportredactie) DOETINCHEM. In het mistige Doe- tinchemse stadion „De Vijverberg” het veld van eerste divisionist De Graafschap zat gedurende de tweede periode potdicht heeft het Nederlandse UEFA-team geen enkele moeite gehad met de Ierse Repu bliek: 3-1. Door dit resultaat kan Oranje een plaats in de eindronde van de strijd om het Europees kampioenschap voor UEFA-teams, volgend jaar mei in Polen, nauwelijks meer ontgaan. Na die openingstreffer nam Nederland wat gas terug, waardoor de Ieren wat onder de- druk vandaan konden komen, zonder al te gevaarlijk te worden overi gens. De enige keer dat de tegenstander van Nederland een opening wist te force ren, was in de 35ste minuut. Het doelpunt van McLoughlin werd echter door de goed leidende Duschene (volgde constantvanaf enkele meters de bal) wegens buitenspel afgekeurd. Oranje startte direct na het beginsignaal van de Luxemburgse scheidsrechter Du schene met het door bondscoach Ger Blok aangekondigde offensief. Met de over het hele veld zwervende middenvelder Michel Valke in de hoofdrol, zette Nederland dé Ierse opponent met de rug tegen de muur. Eenrichtingsverkeer, dat resulteerde in enkele reële scoringsmogelijkheden voor ondei' meer Ruud Kaiser (na een vrije trap van Valke) en Chris van den Dungen (na goed voorbereidend werk van de vaak ver mee opkomende linkervleugelverdediger John Lorie). Doelman Hans de Koning (HOV) kreeg in dat eerste „Oranje-kwar- tiertje” niet meer dan twee terugspeelbal- letjes te verwerken. Toch duurde het nog tot de 17de minuut eer Nederland de score opende. Nadat de Ier Michael Collins met een verraderlijk afstandsschot doelman De Koning voor de eerste keer echt aan het werk had gezet, was het Kaiser (Go Ahead Eagles), die de bqn brak. Een knappe pass van Valke bereikte op links Lorie. De voorzet van de Hagenaar werd door Kaiser beheerst afge rond: 1-0. Na rust de mist was inmiddels dikker geworden was de eerste gevaarlijke aanval. Een dadendrang, die overigens pas in de 25ste minuut enig rendement ople verde via de voor Chris van den Dungen ingevallen Tonny Lokhof (NAC). Op zijn inzet was de Ierse doelman Bonner kans loos: 2-0. Zeven minuten later kon het Groningse publiek juichen om de tweede treffer. Ed die Bakker ging goed door na een pass van Keukens en omspeelde invaller-doelman Gerrit Vooys op fraaie wijze, waarna hij 2-0 scoorde. AZ kon hier weinig tegen over stellen; doelman Griever kreeg geen gevaarlijk schot op doel. GRONINGEN. FC Groningen heeft op eigen terrein een volkomen verdiende 3-0-overwinning behaald tegen een matig spelend AZ. AZ trad in deze wedstrijd aan zonder het vaste middenveldtrio, te wéten Jan Peters, Wim van Hanegem en Kristen Nygaard. Tekenend voor de onmacht van AZ in deze wedstrijd was, dat in de eerste helft doelman Griever en in de tweede helft tweede keeper Huberts geen gevaarlijk schot op het doel hebben gehad. FC Gro ningen speelde veel feller dan een ongemo tiveerd AZ, dat deze wedstrijd afhandelde als een verplicht nummer. In de 22ste minuut kwam FC Groningen dan ook op een verdiende 1-0-voorsprong via Jan Schoonbeek. Deze kon scoren uit een cor ner na een enorme dekkingsfout in de AZ- defensie. Spee:/„Toen bleek dat niemand van bui tenaf kon worden gevonden voor deze nieuwe functie in de bond werd mij ge vraagd of ik directeur wilde worden. Ik heb cigar lang over nagedacht en hëb ten slotte ja gezegd, omdat ik van mening ben dat verdere professionalisering in onze snel groeiende bond noodzakelijk is. Zeker HASAB en WV, beide uit Amsterdam, werden tweede en derde. Voor de vereni gingen Rood en Wit en Bloemendaal wa ren geen ereplaatsen weggelegd. Op de buitengewone bondsvergadering van 17 december zal aan de orde komen het al dan niet spelen van buitenlandse coaches in de competitie. Het staat inmid dels wel zo goed als vast dat de testteams van zowel Pakistan als Nieuw-Zeeland in 1978 in Nederland zullen spelen. Na de spectaculaire show aan het slot van het afgelopen seizoen, tegen een Australisch elftal, zal het geen verbazing wekken dat de Nederlandse cricketfans nu al reikhal zend uitzien naar de ontmoetingen met vooral de Pakistani, die het sterkste bat- tingteam ter wereld heten te hebben op dit moment. Binnenkort vertrekken de suc cesvolle Engelsen voor hun wintertournee naar Pakistan en Nieuw-Zeeland. De 38-jarige, in Haarlem wonende Spee, werd drie jaar geleden gekozen tot voorzit ter van de badmintonbond na een langdu rige bestuurlijke crisis. Onder zijn voorzit terschap werd het ledental van de badmin tonbond verdubbeld. Tijdens de nationale kampioenschappen op zondag 11 decem ber in Utrecht zal het 50.000ste lid worden gehuldigd. Inmiddels bedraagt het leden tal al bijna 51.000. ook gezien de uitbreiding van de werk zaamheden.” „Elke zondag geeft de sport aan vele honderdduizenden en in onze gemeente aan zo’n 10.000 mensen een stuk voetb'al- vreugde. Juist deze passieve recreatie dient naar ons idee op de actieve financiële steun van de overheid, het zakenleven en de burgerij te kunnen rekenen”. „Verder ben ik, en met mij het hele bestuur van mening dat het hoog tijd wordt dat de regering meer steun gaat geven aan het betaalde voetbal in zijn geheel. De goodwill, die Nederland met dit exportartikel bedrijft is enorm groot”. Ferdinand (Ferry) Fransen, die de afge- lopen zeven maanden optrad als adviseur van het dagelijks bestuur van FC Twente, zei bij zijn ambtsaanvaarding onder ande re: „Het is een uitdaging om met het alge meen bestuur en alle andere groeperingen FC Twente financieel weer gezond te ma ken. Ik ben mij ervan bewust dat er, willen we het topvoetbal in Twente houden en zeker stellen, van iedereen in de toekomst nog veel gevraagd zal worden. Dat bete kent, dat de zakenwereld en het bedrijfsle ven meer dan voorheen zijn steun aan FC Twente zullen moeten geven. Dat betekent ook dat het bestuur erop vertrouwt dat de raad van de gemeente Enschede ons ook in de toekomst de steun zal geven, die verant woord voetbal op topniveau mogelijk maakt. En dat zal echt meer moeten zijn dan tot nu toe het geval is geweest”. 1 0 0 1 2 1 0 0 1 a ROTTERDAM. Franz Hasil is gister avond laat op enkele kleine puntjes na tot een akkoord gekomen met FC Vlaardin gen. Of de Oostenrijkse ex-intemational ook voor de eerste-divisieclub gaat spe len, hangt van zijn vrouw af. *1' 4 in, id les ïn, >a- (Van onze hockeymedewerker) BUSSUM. Nu de competitie, zowel bij de dames als bij de heren, is stilgelegd in verband met de winterstop, hebben de hockeyers hun toevlucht genomen tot het zaalhockey. In het verleden werd er, voor al door de westelijke clubs, nogal neerge keken op het zaalhockey, maar thans wordt deze tak serieus in competitiever band beoefend. 3 HAARLEM. Een goede ijsvloer en uitstekend schaatsweer stelde gistera vond vele rijders in staat om bij wedstrij den op de Kennemer kunstijsbaan per soonlijke records te rijden. Met name Jan Mantel was goed in vorm. Na een jaar stilstand wegens ziekte zorgde hij voor een goede come-back. Op de 500 meter kwam hij tot een nieuw baanrecord 43.8. Piet Bloedjes was recordhouder met 44.6 en via een derde plaats op de 1500 meter 2.16.7 werd Jan eerste in het klassement. ENSCHEDE (ANP) Het algemeen be stuur van FC Twente heeft de 49-jarige Ferdinand Fransen benoemd tot de nieuwe voorzitter van de Enschedese voet- balstichting. Fransen, directeur van een reisbureau, dat tevens als sponsor op treedt van FC Twente is de opvolger van mr. Jan Masman, die begin dit jaar burge meester van Assen werd. Spee, die tot dusverre directeur was van een horeca-exploitatiemaatschappij, heeft als bondsdirecteur geen stemrecht in het bondsbestuur. Naast het uitbrengen van beleidsadviezen krijgt hij onder meer tot taak het onlangs door de NBB gelanceerde hallenplan te begeleiden. Voorts zal hij worden ingeschakeld bij de voorbereiding van de Europese badmintonkampioen schappen van 1980, die de NBB graag naar Nederland wil halen. (Van een medewerker) HAARLEM. Het in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie op de laatste plaats staande SC Robeo is in de Treslongsporthal te Hillegom tot een 2-0 overwinning gekomen op Heijne. Het bleef ondanks deze zege tot de rol van hekkesluiter gedoemd. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Een machteloos AZ en een goed counte rend Groningen. In de 33ste minuut van de tweede helft bepaalde Peter Houtman met een fraaie kopbal de eindstand op 3-0. Tekenend was weer, dat Houtman geheel vrij stond na een corner van Bakker. Er waren in Groningen 8500 toeschouwers en scheidsrechter was de heer Mulder, die een gemakkelijke avond had. De twee Zuidafrikanen, die AZ zou testen, zijn in middels alweer uit Alkmaar vertrokken, en waren dan ook tegen Groningen niet van de partij. actie voor de Ieren. Al na twee minuten was het linkervleugelspits Coyle, die vanaf de rand van het 16-metergebied de bal ineens vol op de schoen nam. De bal ver dween net naast de verkeerde kant van de paal over de doellijn. Nederland was gewaarschuwd. Met dit keer Kaiser in de hoofdrol nam het de draad van de eerste helft weer op. Voorna melijk over links (Kaiser) volgde aanval op Uitslagen 1ste klasse west: Laren-HDM 4-8; Bloemendaal-HDM 2-4; Laren-Bloe- mendaal 4-9; Kampong-Amsterdam 5-8; Amsterdam-Kieviten 7-5; Kampong-Kievi- ten 9-3. De dames van Bloemendaal spelen aan staande zondag een oefenwedstrijd tegen het Nederlands elftal in het Wagenersta- dion te Amsterdam. Het belooft een inte ressante strijd te worden, aangezien in het jonge team van Bloemendaal enkele speelsters rondlopen, zoals Marian Eysvo- gel en Irene Kuiper, die kandidaat voor Jong Oranje zijn en die zich in deze wed strijd ongetwijfeld willen waarmaken. AMSTERDAM. In Amsterdam is de laatste trofee van het cricketseizoen 1977 uitgereikt: de Dunhill Trophy. Deze prijs wordt toegekend aan de vereniging, die met batten, bowlen en fielden in de Ne derlandse cricketcompetitie de beste prestaties leverde. Winnaar werd dit jaar De Kieviten uit Wassenaar. Deze club promoveerde naar de hoofdklasse. SS I NOOTDORP De uitslagen van de gisteren op de baan van Nootdorp gehouden draverijen zijn: GRAAUWPRIJS 2000 m: 1. Orlaya Dear (P. M. Smit) 2.55.0 1.27.5,2. Palm Brach, 3. Petite Gerda. Winn. 3.40, pl. 1.90 1.80 1.80, koppel 13.00, trio 92.00. KOEWACHTPRIJS 2000 m: 1. Pascal Kid (J. I. L. Geluk) 3.03.1 1.31.6, 2. Petronella M, 3. Post- duifje A. Winn. 4.20, pl. 1.70 3.00 4.20, koppel 19.00 LAMSWAARDEPRIJS 2000 m: 1 Marion Braun (J. I. L. Geluk) 2.55.7 1.27.9, 2. O. Antole, 3. Nancy Hagheweyde Winn. 6.50, pl. 1.60 2.00 1.70, koppel 34.50, trio 181.40. AXELPRIJS 2360 m: 1. Odita Hanover (C. D. Imming) 3.34.2 1.30.0, 2. Pedro Lebejos, 3. Obert Voorne Winn. 10.60, pl. 1.70 1.40 4.10, koppel 17.90 WESTDORPEPRIJS 2380 m: 1. Netty Willi ams (M. A. Pools) 3.33.0 1.29.5, 2. Miss Holland, 3. Ons T Winn. 4.30, pl. 1.60 2.80 1.20, koppel 40.40, trio 143.60. ST. ANDRIESPRIJS 1680 m: 1. Maybe (W. Duivenvoorden) 2.25.1 1.26.4, 2. Lachlan, 3. Kalif Hagheweyde. Winn. 4.10, pl. 2.20 16.20, 4.00, kop pel 52.10. Niet gestart: Old Timer. TERHOLEPRIJS (le afd) 2000 m: 1. Lee Rod ney (H. J. Pools) 2.50.3 1.25.2, 2. Manderino H„ 3. Manfred Winn. 11.70, pl. 2.50 1.50 2.80, koppel 21.40, trio 1311.50 HULSTPRIJS 2380 m: 1. Marc Anthony (J. J. Duivenvoorden) 3.26.1 1.26.6, 2. Oscar Prise, 3. Job. Winn. 4.90, pl. 1.40 1.70 2.60, koppel 14.90. TERHOLEPRIJS (2e afd) 2000 m: 1. Marinette (P. J Zandt) 2.48.7 1.24.4, 2. Laetitia, 3. Laiko Beroona Winn. 5.80, pl. 1.40 1.50 1.20, koppel 21.20, trio 148.40 KOEWACHTPRIJS (2e afd) 2000 m: 1. Petra Star (C. Hetteling) 2.59.7 1.29.9, 2. Patrosia, 3. Pieter Jan. Winn. 2.60, pl. 1.60 2.20 2.30, koppel 13.00 TOTALISATOROMZET: 275.896 gulden. De competitie wordt per district ge speeld en de Kennemer clubs maken alle deel uit van het district Noord-Holland. Bij de heren is er daarnaast nog in ieder gewest een eerste klasse. De nummers 1 van de vier eerste klassen (west, zuid, oost en noord) spelen om het Nederlands zaal- hockeykampioenschap. De heren van Bloemendaal spelen in de westelijke eerste klasse met de Haagse clubs HDM, Kieviten en Klein Zwitserland en met Amsterdam, HIC, Laren en Kam pong. Gisteren werden in de sporthal De Zanderij in Bussum de eerste wedstrijden gespeeld. Bloemendaal trof het slecht, aangezien het in de allereerste wedstrijd al moest aantreden tegen het sterke HDM. De Hagenaars hebben een eigen sporthal en hadden de afgelopen weken al verschei dene malen kunnen trainen. Toch bood Bloemendaal goede tegenstand. Vooral dank zij het uitstekende werk van Bloe- mendaal-keeper Daan Koppejan wist Bloemendaal lang stand te houden. Vlak voor tijd benutte HDM echter nog twee kansen, waardoor Bloemendaal toch nog eervol met 2-4 verloor. Direct na deze wedstrijd moest al worden aangetreden tegen gastheer Laren, die ook de eerste wedstrijd tegen HDM had verloren: 4-8. Bloemendaal was nu beduidend beter op dreef en wist Laren vrij royaal te kloppen. Ook in dit duel stak keeper Daan Koppe jan in een goede vorm, terwijl daarnaast ook spelers als Ad Boelaars, Arthur Goll en Theodoor Doyer hun zaalhockeytalen- ten ten toon spreidden. Laren had geen antwoord op het spel van Bloemendaal en verloor kansloos met 9-4. Na afloop van een duel tegen het Hoo- gerheidese Meto, dat met 0-3 werd gewon nen (Hasil zelf scoorde de tweede treffer) en na het gesprek met penningmeester Van Hees reisde hij terug naar Oostenrijk. Hasil: „Mijn echtgenote moet ermee ak-‘ koord gaan”. Niettemin houdt FC Vlaardingen er nog steeds aan vast om Hasil zondag in de thuiswedstrijd tegen PEC-Zwolle op te stellen. Hasil: „Voorlopig is er een princi- pe-akkoord van een half jaar. En verder is er een wederzijdse optie van nog een jaar”. Jong Oranje (spelers tot 21 jaar) zal meedoen aan het toernooi om de Europese beker voor jeugdploegen. Jong Oranje is ingedeeld met Po len en Oost-Duitsland. In grote lijn is dezelfde indeling aangehouden als voor het „echte” toer nooi om het Europese kampioenschap, maar aangezien slechts 25 voetbalbonden hun jeugd ploegen inschreven en er acht in plaats van zeven groepen zijn, zijn wat aanpassingen nodig geweest. De groepsindeling voor het toernooi, dat ook tussen 1978 en 1980 zal worden afgewerkt, ziet er als volgt uit: Groep 1Engeland, Denemarken en Bulgarije., Groep 2: België, Noorwegen, Schotland en Portugal., Groep 3: Joegoslavië Cyprus en Spanje., Groep 4: Nederland, Polen, Oost-Duitsland., Groep 5: Tsjechoslowakije, Zweden en Frankrijk., Groep 6: Sovjet Unie, Finland en Griekenland., Groep 7: Turkije, Roe menië ën Hongarije., Groep 8: Italië, Luxem burg en Zwitserland (Van onze sportredactie) I HAARLEM. In het kader van de verdere professionalisering van de Neder- I landse badmintonbond is met ingang van I 1 januari Rob Spee (thans nog voorzitter) I benoemd tot directeur van deze organisa- L tie. Ton van Beusekom, de huidige secre- I taris van de NBB, zal tot de algemene ledenvergadering in september optreden I als waarnemend voorzitter. Het hoofdbe stuur van de NBB is overgegaan tot de I benoeming van Spee, nadat via een selec tieprocedure geen geschikte kandidaten Bloemendaal-international Sandra Le Poole speelt met haar club mee. Mocht het veld in het Wagenerstadion door de slechte weersomstandigheden niet bespeelbaar zijn, dan zal worden uitgeweken naar het veld van Bloemendaal. De aanvang van de wedstrijd is om 12.00 uur. SC Robeo zegevierde eenmaal eerder, maar raakte die twee punten weer kwijt, omdat het een keer niet kwam opdagen. Hillegom: hoofdklas: SC Robeo-Heijne 2-0; tweede klas E; KGM-BSM 2-3; derde klas J: Medina Carpets-Zandyoort’75 1-1; res. tweede klas C: De Mon 2-Aurora ’75 2 1-1; res. derde klas J: BSM 2-J. M. Bakker 2 1-2. Nieuw Vennep: eerste klas C: De Krim- Beauty 3-6; derde klas G: Nugteren-Tapijt- schuur 3-5; De'Gier-BVH 5-11; derdë klas H: Kramer Co.-Sea Gulls 6-2. Beverwijk: res. eerste klas A: Groot/As- sumburg 2-Geldermans 2 1-1; Franssen/ Schoot 2-Sport Schoone 2 0-2; res. tweede klas A: Hoeve Adrichem 2-IJmond’73 3 1-4; res. derde klas A: PW Boys 2-Verhorst Boys 3 1-2; Carrousel 3-Loek Anderson 3 4-1; res. derde klas C: Molenaar Boys 4- Bonte Kip 2 9-3. Heemskerk: tweede klas B: Sihi FC-v.d. Veens 1-1; Schova-Les Routes Boys 1-1; Hoeve Adrichem-Gamo Kayer 1-6; res. derde klas A: Molenaar Boys 3-Griffioens 2 2-3; ’t Keiltje 2-Rob Slob 2 0-2; res. derde klas C:.Slot Assumburgh 2-PCH 2 2-1. Haarlem (Spaarnehal): derde klas F: Nelson Boys) PSV Velsen 7-5; Libero-De Purmer 2-2; res. derde klas D: Van Meeu wen BC 2-Spaamevogels 3 4-2; res. derde klas F: Haarlem 3-HFC 2 3-3; res. derde klas G: Aurora’75 4-DVS 6 1-2. (ADVERTENTIE) Er waren meer rijders die tevreden kon den zijn over hun verrichtingen. Zo bracht Jos Niesten zijn eigen baanrecord op de f1500 meter bijna 5 sec. omlaag 2.14.8 tegen 2.19.7 en reed ook Piet Bloedjes snel: 2.15.1. Leen v.d. Hoorn en Ton v. Velzen kwamen op de 500 meter resp. tot 44.0 en 44.4. De junioren-meisjes en jongens zorgden eveneens voor goede prestaties. Richard Vlasman won de 500 meter in 48.9 voor Erip Stecher (50.9). Monique Boerema was bij de meisjes oppermachtig: 52.3. l i I i badmintonbond Het in de vierde klasse van het amateur voetbal uitkomende HFC speelde op eigen veld een oefenwedstrijd bij kunstlicht te gen hoofdklasser EDO en dolf daarin met 1-3 het onderspit. In de eerste helft ging de strijd aardig gelijlp op en de rust brak dan ook. aan met een dubbelblanke stand. Na de hervatting was EDO het meest aanval lend en nam het door twee goals van Leo v.d. Lubbe een 0-2 voorsprong. De voor Matthieu Schutter ingevallen Johny Ra- venshill scoorde daarna weliswaar tegen, maar John Burke bracht het verschil weer op twee punten: 1-3. Het tweede elftal van EDO speelt van avond op eigen veld een oefenwedstrijd bij kunstlicht tegen een combinatie van twee deklasser DCO. Aanvang 19.30 uur. HFC neemt het dinsdagavond 6 december in een oefenwedstrijd bij kunstlicht op eigen veld op tegen derdeklasser Van Nispen uit De Zilk. De aftrap is om 20.00 uur. Vooraf spelen om 18.45 uur de reserves van beide clubs tegen elkaar. Voor de Haarlemse dameszaalvoetbal- competitie werden in de sporthal De Mori aan in Wijk aan Zee twee wedstrijden gespeeld en daarbij zegevierde Romijn Opwaarts met 3-1 over Carillon Lady’s. Door deze zege kon Romijn Opwaarts de leiding overnemen van Tikkie Terug, dat er met een punt minder en een wedstrijd minder gespeeld relatief beter voor blijft staan. Beach Girls 1 kwam tot een 6-0 overwinning op het zwakke Klein Zwitser land. In de afdeling KNVB wordt nu ook een begin gemaakt met een competitie meis jesvoetbal (8-12 jaar). Men hoopt daarmee op de duur van een betere doorstroming naar het damesvoetbal verzekerd te zijn. Er hebben zes clubs ingeschreven, waar van DSC’74 met twee elftallen. De andere deelnemende clubs zijn: RCH, DCO, Van Nispen, THB en SCW. Er zal op zaterdag worden gespeeld. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Dit keer door Kaiser, die als uitblin ker met twee doelpunten een groot aan deel had in de uiteindelijke 3-1-zege. Het Ierse doelpunt kwam vier minuten voor het laatste fluitsignaal van Duschene tot stand uit een strafschop. Patrick Walker benutte de geboden kans perfect: 3-1. De stand na twee wedstrijden: 1. Nederland 2 2. Finland 2 3. Ierland 2 3 4-2 2 3-3 1 3-5

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 27