Bouw VBO-school liever niet Bas films in de ijmond loopt op zijn temn kwispe door BUNNIES bovenstebeste kinderschoenen, verantwoord tot in alle details. GEEN IDEE? GOED IDEE! op terrein Willebrordstraat” gm üöB bruna "BRUNA" kort ijmondnieuws Koopje van de Week! z MASSIEF EIKEN SLAAPKAMER ledikant 140/220 “JSEA OMWONENDEN VERKNOCHT AAN BROKJE GROEN IJMUIDEN Stadsschouwburg City Theater BEVERWIJK Kennemer Theater Luxor Theater 7 IJMOK'D 19 7 7 DONDERDAG 1 WOONWARENHUIS o 2 nachtkastjes kompleetB vV Zolang de voorraad strekt Boeken-TTidschriften-Papeterie IJMUIDEN: Bruna Lange Nieuwstraat 495 Twijfels (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIES) 0250-15744 I IJMUIDEN l 5 0 '0 1- g- Öo ?r a- n- P- I- LANGE NIEUWSTRAAT/MARKTPLEIN - tELEF (02550) - 15205 EN 10424 ie ie Naam: Bas Leeftijd: 4 jaar Ras: Spanieiachtigf bastaard Soort: Reu Inlichtingen: Een hond met eei vrijwel helemaal zwarte jas uitgennderd natuurlijk de welhaast traditiinele witte bef valt op door vier wite punten aan zijn voeten. Op het eerste gezicht een hond „met tenen” Bas leeft die tenen en stapt er parmantig cp langs ’s Heeren dreven. Hij toont weinig aandacht voor zijn begeleider. Geen uitgesproken on vriendelijk dier. Integendeel, zoals la ter zal blijken, maar gewoon een hond die belangstelling toont voor hondse zaken en voor de rest alles wat des mensen is wel zo’n beetje over één kam scheert. „Een mens is maar een mens”, lijkt een stukje hondenfilosofie waar Bas onvoórwaardelijk in gelooft. Hij komt van goede huize. Door het asielverblijf is zijn pels wat bestoft. Een goeie beurt met hondenshampoo en een stevige borstel kunnen van deze karak- Na een spectaculair solo-optreden tegen de Duitsers bij Colmar waarbij hij gewond raakt moet hij dit plan echter laten varen. De zondagmiddagfilm heet in de Stads schouwburg: „Warenhuis op stelten”. In het IJmuidense City Theater draait deze week voor de derde maal „Once upon a time in the West” met Henry Fonda in jje hoofdrol. Het filmverhaal speelt rond 1870 toen de opmars naar de westkust van het Amerikaanse continent nog volop aan de gang was. De opnamen voor deze on vervalste western zijn in Spanje gemaakt Voor de zondagmiddag heeft City „Gor don de zwarte piraat” op het programma staan. B en W gaan de gisteravond ingebrach te bezwaren bij de verdere voorbereiding van het bouwplan betrekken. De omwo nenden worden geïnformeerd wanneer met de „locatie-Willebrordstraat” verder gegaan wordt. Tegen de bestemmingsver- andering die dan noodzakelijk is kan via bezwaarschriften protest worden aangete kend prent de historische gebeurtenissen wer kelijk geen geweld heeft aangedaan (zoals de filmmaatschappij wil beweren) moet toch worden betwijfeld. worden door Bas beantwoord met een even regelmatig als sierlijk gekwispel van de fraai behangen staart. Bas praat met zijn staart. Halverwege de wandeling, als KWIS- PELdoor zo ongeveer door heeft hoe Bas grofgeschetst in elkaar zit, wordt de tijd genomen voor een nadere ken- „Watch out, we’re mad” of, zoals de Nederlandse titel luidt, „Pas op, of we slaan er op los” is beduidend minder groots van aanpak, maar biedt liefhebbers van het meer enerverende filmwerk sensa tie genoeg. Terence Hill en Bud Spencer, sowieso al geen kleine jongens, winnen in een spectaculaire stockcar-race de eerste' prijs. Hun aanwinst, een blitse buggy, wordt echter door een gangsterbende op geblazen. Die bende blijkt op het kermis terrein een wolkenkrabber te willen gaan bouwen, reden waarom ze de kermisex ploitanten het leven zo zuur mogelijk ma ken. Terence en Bud nemen het echter voor de kermislui op, wat resulteert in fikse knokpartijen en het nodige gooi- en smijtwerk tijdens een motorrit. Ook in het Luxor Theater komen de bioscoopbezoekers die geweld op het witte doek niet schuwen deze week volop aan hun trekken. In „The Amsterdam Kill” beeldt Robert Mitchum een ex-agent van de Amerikaanse narcoticabrigade uit, die zich door hulp aan heroïnekoning te verle- Bij het asiel terug is het ijs helemaal gebroken. Bas kruipt tegen KWISPEL- door aan. Legt vol vertrouwen zijn kop op diens knie. Een veelzijdigheidshond- je dat in vrijwel ieder gezin zijn draai best zal vinden. nismaking. Bas laat het over zich ko men. Knipoogt even tegen de fotograaf en kijkt dan naar een stoeipartij van twee soortgenoten in de herfstbladeren van het bos. In zijn ogen staat.iets van afkeuring. Zo van: „Jonge, jonge, wat sloven jullie je uit”. Het blijkt echter pure kinnesinne te zijn want als KWIS- PELdoor naar de ravottende honden toeloopt spitst Bas de oortjes. Het ge- rossebos wordt gestaakt. Er wordt op de traditionele manier kennis gemaakt en dan werpt Bas zich ook in het gewoel van de dolle stoeierij. Als het moment is aangebroken om weer asielwaarts te gaan kijkt Bas nog heel lang om naar zijn makkers die hun spel onvermoeibaar voortzetten. De tong hangt nu uit de zwarte kaken. Bas kijkt naar KWISPELdoor en toont zich zo waar „in” voor een korte blijk van liefkozing. Een aai over zijn spitse snuit. Een hondje dat een klein beetje aandacht best weet te waarderen. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerberasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. 's Zaterdags van 9 tot 1 uur. Ringo de Mechelaar van verleden week vond een nieuw tehuis in IJ- muiden. Scène uit „Once upon a time in the West” die in City zijn derde week in gaat. zich grotendeels in Nederland af, met als locaties onder meer Amsterdam, de Bloe menveiling van Aalsmeer, de Amstel Far macie en de Bloemenkwekerij Julianahoe- ve in Utrecht. Er is al heel wat afgevochten en geschoten (waarbij met name de bloe menkassen het moeten ontgelden) voor Mitchum er achter komt, dat bloemen en heroïne heel goed samengaan en dat er van de leiding van de narcoticabrigade weinig deugt. Vredesweek-Komité-Het Velsense Vre- desweek-Komité vergadert vrijdagavond om half acht in het gebouw van de Wereld winkel aan de IJmuidense Bloemstraat. !- d r.) ie >1- »n Onze groeivorm-meter geeft u daarover 3-voudige zekerheid. Bunnies, met 5 wijdtes in de maten 19t/m 42 zien er bovendien vlot en vrolijk uit. Kom gerust eens vrijuit meten en kijken. nekoplaan de enige die door wethouder H Scheeper niet bij voorbaat van de hand werd gewezen. „Een eventuele mogelijk heid waarmee de huidige buurthuisbe stemming echter wel heel erg knel komt te zitten” zei Scheeper die door collega Meij er snel „bijgestuurd” werd. „Niet haalbaar vanwege de excentrische ligging” aldus Meijer die ook andere alternatieven als „niet rëel” afdeed. STERK voor beter schoenwerk IJMUIDEN: k. Kennemerlaan 95 nge Nieuwste 797 SANTPOORT: Hoofdstraat 152 Spanning en spektakel deze week in het Kennemer Theater met „De Langste Dag” en „Pas op, of we slaan er op los”. „De Langste Dag”, naar het boek van Corneli us Ryan, is een van die oorlogsfilms waar in half Hollywood opdraaft. De superster renbezetting vermeldt onder meer de na men van filmgiganten als John Wayne, Robert Mitchum, Henry Fonda, Rod Stei ger en Robert Wagner. Centraal staat de geallieerde invasie in Normandië, maar of producent Darryl F. Zanuck met z’n rol- In de zondagmatinee brengt Luxor „Gorgo”, waarin twee vissers het opnemen tegen een pré-historisch zeemonster. Wan neer ze het dier gevangen hebben en naar Londen hebben overgebracht, blijken de ouders van het monsters nog te leven. Die komen hun jong halen, iets dat miljoenen mensenlevens kost. De School voor Voortgezet Buitenge woon Onderwijs ontstond in 1970 naast de Duin en Denneschool waar lager buitenge woon onderwijs wordt gegeven. De huis vesting is nadien altijd provisorisch ge weest. Na een periode in een krikkemikki ge noodschool aan de Mercuriusstraat is de school nu gehuisvest in het schoolge bouw aan de Houtmanstraat dat niet lan ger aan de huidige onderwijseisen voldoet. Nieuwbouw aan de Willebrordstraat heeft bij B en W. de voorkeur om de centrale ligging die voor deze regionaal geo riënteerde school zo belangrijk is. Ook de mogelijkheid van spoedige bouw heeft meegespeeld bij de keuze van het bouwterrein aan de Willebrordstraat waar sinds 1962 de bestemming actieve recrea tie op rust. Er hoeft vooraf niet gesloopt te worden wat bij andere oplossingen wél noodzakelijk zou zijn. Uit de alternatieve bouwlocaties die gis teravond werden genoemd was de voor malige Duin en Denneschool aan de Den- VELSEN. De gemeente Velsen wil op het stukje groen tussen de Stationsweg, de Willebrordstraat en de Spoordijk een nieuwe school voor Voortgezet Buitengewoon Onderwijs neerzetten. De omwonenden kregen gisteravond voor het eerst een tekening van de nieuw te bouwen school onder ogen tijdens een informatiebijeenkomst in de Duin en Dennenschool aan de Willemsbeekweg. Wethouder J. W. Meijer van openbare werken en zijn onderwijscoïlega H. Scheeper kregen zware kritiek te verduren op de situering", aldus de aanwezige bewoners van de Willebrordstraat en de De Noostraat. Degenen die namens hen het woord voerden waren eensluidend in hun oordeel: het brokje groen in hun woonomgeving moet kost wat kost behouden blijven. Als de Sint het niet meer weet, gaat ie j naar Bruna. Goed idee. Want bij Bruna vind je altijd wel iets origineels, dat zelfs mensen ..die alles al hebben” nog niet hebben... nen die uit het wereldje wil stappen, bij z’n In de zondagmatinee presenteert het bazen wil rehabiliteren. Het verhaal speelt Kennemer Theater „Kapitein Flint’s Pi rateneiland”. Jim met zijn vriendjes gaan daarin op zoek naar de schat van de legen darische kapitein Flint, en beleven onder tussen allerlei spannende avonturen. In de nachtvoorstelling draait vrijdag en zater dag „Duivelse kunsten”, gepresenteerd onder de nogal aanvechtbare slogan „ple zier in sex, geluk in sex, is geluk in het leven”. terblaffer best een glanzende parel ma ken. Ja waarachtig, het omhulsel is wat dof. Bas mag zich dan van zijn begelei der niet al te veel aantrekken, het is opmerkelijk dat hij tijdens de wande ling toch wel degelijk laat blijken dat de aanwezigheid van KWISPELdoor hem niet ontgaat. Alle vriendelijke, vragende en verzoekende woorden bevolen plaats heb ik geen goed woord over”, aldus een bewoner van de Wiile- brordstraat. Hij noemde de plek uit verkeersoogpunt slecht gekozen. „Rond om raast het weg- en spoorwegverkeer. Laat dat ruimte voor goed onderwijs? Uit de eerste reacties op het bouwplan kon gisteravond maar één conclusie worden getrokken: de mensen die er direct op uitkijken willen geen ^uimbreed missen van het „plukje groen” dat tegen de spoor dijk schijnbaar ongebruikt ligt. Wat in de protesten zwaar weegt is de zichtbelemme- ring vanuit de flatwoningen aarTde Wille brordstraat. De hoogte van de school vari eert in het „praatplan” van drie tot vijf meter met een torentje van 5,75 meter als uitschieter Audie^Murphy speelt onder eigen naam de heldenrol in „Terug uit de hel”, een oorlogsfilm die deze week inde IJmuiden se Stadsschouwburg draait. Ditmaal een film waarin het bloedige oorlogsbedrijf met de valse schittering van durf, zelfver^ loochening en kameraadschap-door-dik- en-dun omgeven wordt. Audie Murphy moet dat als onervaren plattelandsknaap allemaal waar maken. Zijn weg naar roem en erkenning begint in een Texaans dorp waar hij als oudste zoon de toeverlaat is van zijn vroeg weduwe geworden moeder. Hij is zeventien als zij sterft. De verras singsaanval op Pearl Harbour brengt Amerika in opschudding. Audie meldt zich voor militaire dienst en maakt een landing in Noord-Afrika mee als infante rist in de roemruchte Derde Divisie. Na de Duitse overgave van Tunis krijgt hij op Sicilië zijn vuurdoop. Hier blijkt zijn vech- terstalent wat bevordering tot korporaal en later sergeant tot gevolg heeft. Het peloton waarvan hij deel uitmaakt is in middels een hechte vriendenkring gewor den. Dat blijkt bij de verdediging van een bruggehoofd bij het Italiaanse Anzio waar enkele maats sneuvelen waarna de over- blijvenden er tegen de Duitsers nog harder tegenaan gaan. Murphy’s peloton vecht verder in Zuid-Frankrijk waar de „kleine sergeant” na een eerdere weigering tot luitenant bevorderd wordt. Daar zit een verdere academie-opleiding in West-Point aan vast wat Audie prima uit komt. Ook na de oorlog wil hij graag militair blijven. De schets voor de nieuwe school (binnen de stippellijn) die gisteravond als „praat plan” op tafel kwam. Tegenover een goede bereikbaarheid per trein en over de weg zijn verkeerslawaai en het risico voor de schooljeugd als nadeel aan deze plek ver bonden. De nieuw te bouwen school zal berekend zijn op een leerlingental van circa zestig en gaat naast een gemeenschapsruimte 6 lo kalen voor theorie en praktijkvakken om vatten. Op het ontwerp, van stadsarchitect Peters, staat een speelplaats ingetekend en een trapveld dat buiten de schooluren voor jeugd uit de buurt toegankelijk zal zijn. De buurtbewoners bleken door de^ voor zieningen nauwelijks geïmponeera. „De noodzaak van de nieuwe school be twijfel ik geen moment maar voor de aan- H-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7