Nota van K. Reimes over blinke vlek in bestel Grondbedrijf van grote invloed op financiële positie gemeente s Schoolartsendienst krijgt modern pand politienieuws Lokhorst B.V. richt aluminum- groep op NU, METf 50.-VOORDEEL Blacks, Decker I MET TONEEL, FILM, MUZIEK EN JAZZVOORSTELLINGEN Opknapbeurt kost een ton SPREEKUUR Tentoonstelling in bibliotheekfiliaal zentveld Z^breemenb Nederlands populairste hobbyset kompleet met hulpstuk vlakschuurhulpstuk 1V R I J D A G BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 DECEMBER 2 (Van een onzer verslaggevers) Martant-theater - O Piano-concert Programma Dixieland Experiment CHRYSLER i SIMCA I NU GROTE INRUILAKTIE HOGE INRUILPRIJZEN ONGEACHT WELK MERK de financiële positie van een ge meente. BEVERWIJK. Het grondbe drijf van een gemeente is een dienst van het gemeentelijk be stel, waarin percelen ruwe grond worden opgezet in verkoopbare perceeltjes bouwrijpe grond. Voor het gros van de burgers, óók voor vele raadsleden, is het grondbedrijf min of meer een blinde vlek, een moeilijk te door gronden en erg ingewikkelde materie. De bedragen die in het bedrijf omgaan door de aan- en verkoop van stukjes grond waarop later woningen gebouwd kunnen worden, zijn bijzonder hoog en dus van grote invloed op AW 2-toeren klopboormachine Samen in solide houten karwei- 10 mm 370 Watt cirkelzaag- kist van f 247,- nü voor vakgereedschap voor hobbyprijzen (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een voor Heemskerk en omgeving unieke culture le manifestatie speelt zich volgend weekeinde af in gebouw De Jans heeren. Danzij de inspanningen van de werkgroepen Jazz, Assumburg theater, Muziek, Filmhuis en het Heemskerkse Martanttheater een i gevarieerd programma gepresenteerd, met toneel-, jazz-, film- en muziekvoorstellingen. Bekend van radio TV De CDA’er, wiens nota in de commis- Cultureel weekeinde in Heemskerkse Jansheeren «'-1 ■ir Pianist Gérard van Blerg X- Zaterdagmiddag 10 december wordt de (ADVERTENTIE) Uitzonderlijker is echter nog, dat alle zes attracties tijdens dit culturele week einde voor de eenheidsprijs van vijf gul den kunnen worden bezocht. Die lage prijs is mogeiijk, doordat de gemeente Heemskerk via het culturele „experimen- tenpotje” een bijdrage van vierduizend gulden in de kosten van de weekend happening verleent. 54- De Heemskerkse amateurtoneelgroep Martant-theater presenteert het zelfgeschre ven stuk „De Tuinman” voordeel daarvan was, dat een uiterst voordelig passepartout aan de bezoekers van het evenement kon worden aange boden. Het culturele weekeinde wordt vrijdag avond 9 december geopend door het As- sumburgtheater, die om 20.30 uur in De Jansheeren de voorstelling „Dollie - of advocado’s bij de lunch” van het Projekt Theater presenteert. Dit toneelspel van Gerardjan Rijnders is een tragie-komedie over net-echte mensen die hunkeren naar vastigheid. Zo draven er achtereenvolgens een aan Campari verslaafde moeder en haar maat schappelijk mislukte zoon op, plus een ongewenste verloofde die grote problemen heeft met haar homofiele vader. Die vader blijkt dan weer de ex-man van de moeder te zijn en daarmee komt het drama dan pas goed op gang. Het resultaat is een amusante voorstelling, en een soort paro die vervat op het Ibsen/Tsjechow-gerne. Op grond daarvan hopen de werkgroe pen niet alleen dat een zo breed mogelijk publiek kennis van hun activiteiten komt nemen, maar willen ze ook de „gerichte” bezoekers van bijvoorbeeld jazzvoorstel- lingen eens met attracties op het gebied van toneel, muziek en film confronteren. Financieel bezien maakt het bezoek van meer voorstellingen tijdens het weekein de immers niets uit. Reimes gaat eerst in op de opzet van de administratie van het grondbedrijf en in het tweede deel behandelt hij de nood zaak van taxatie van gronden, die bij het grondbedrijf in beheer zijn gegeven. Na llerlei overwegingen trekt hij de conclu sie dat het alleen zinvol is om taxatie te plegen van gronden die een bepaalde tijd b.v. vijf jaar in bouwrijpe staat in het grondbedrijf aanwezig zijn. In vrijwel alle beheersverordeningen Vorige week bood het CDA-raadslid Klaas Reimes het college, en specifiek de wethouder van financiën, Fedor Kae- bisch jr. een nota aan over de facetten, die bij een doorlichting van het gronsbe- drijf in de discussie kunnen worden meegenomen. GROENTEN: andijvie 50-140, boeren kool 35-55, bospeen 85-154, breekpeen 10- 25, knolselderij 25-50, prei 30-58, schorse neren 48-138, sla 38-42, uien 8-45, was peen 48-63. PLANTEN: azalea 450, begonia 175, ci- nerariria 125, cyclamen 350-1300, peisettia 250, ficus 175, hedera 65-175, hertshoorn 350, kalanchee 65, st. paulia 65-130, Yriesia 125-359, gem. planten 45-150, grote gem. planten 550-1200. Zaterdagavond om 21 uur begint onder het vaandel van de werkgroep Jazz een dixieland-concert met medewerking van de Limehouse Jazzband. Dit uit Haarlem afkomstige orkest geniet momenteel een grote populariteit, niet in de laatste plaats door de veelvuldige radio- en tv-optredens. Eigen rechter Bij het kruispunt Kui- kensweg-Alkmaarseweg raakte een auto mobilist bij het afslaan even een verzeke- ringsplaatje van een bromfiets. De 28- jarige bromfietser werd zo woedend dat hij de auto volgde en de bestuurder op de parkeerplaats van het zwembad aan de Kuikensweg een vuistslag op de kaak toe diende. Inbraken Uit een box van een woning aan de Alzettestraat is een groene heren fiets gestolen, na verbreking van het slot. In het plan-Westertuinen is ingebroken in een aannemerskeet. Er kon nog niet wor den vastgesteld of er iets wordt vermist. Een in de nabijheid wonende politieman zag donderdag dat jongens een ruit van de St. Willibrordus-mavo vernielden. Zij zijn niet binnen geweest. Taxatie van maagdelijke gronden acht Reimes twijfelachtig. Indien bouwrijp gemaakte grond gedurende een groot aantal jaren in het bedrijf blijft zal de plexen, die zijn aangekocht met speciale nog niet algemeen bekende oogmerken. Diefstal Een caféhouder aan de Alk- maarseweg heeft bij de Beverwijkse poli tie aangifte gedaan van diefstal van zijn portefeuille uit een niet afgesloten auto, die op de oprit naar zijn zaak stond. In de portefeuille zaten onder meer zijn rijbe wijs en kentekenbewijs. Schennis Bij de Beverwijkse politie is donderdag opnieuw aangifte gedaan van schennis van de openbare eerbaarheid. De man, die een dertigjarige huisvrouw lastig viel, zat in een auto op de hoek Graaf Jansstraat-Sionstraat. BEVERWIJK. De tentoonstelling van Nelly Poppen „Zandschappen”, die in no vember te bezichtigen was in de biblio theek aan de Kerkstraat, is tot en met 31 decerqber verhuisd naar de bibliotheek aan de Beneluxlaan. rente- bijschrijving een belangrijk be drag vormen. In zo’n geval zou de ver meerdering in al die jaren tezamen zoda nig zijn, dat het evenwicht tussen boe kwaarde en werkelijke waarde van de grond gestoord wordt. De totale boe kwaarde zou dan kunnen zijn opgelopen, zonder dat er in werkelijkheid een even- rdeige waarde vermeerdering behoeft te hebben plaats gevonden. Reimes waar schuwt ervoor, dat door de jaarlijkse rente-bijschfijving de boekwaarde op den duur uit kan gaan boven de reële waarde voor bouwrijp gemaakte fron- den die reeds gedurende een reeks van jaren door het bedrijf worden beheerd. Om die reden pleit hij voor taxatie van gronden die b.v. vijf jaar in bouwrijpe staat in het grondbedrijf aanwezig zijn. Zondagmorgen om 11 uur is het de beurt van de werkgroep Muziek, om van zich te doen spreken. Zij verzorgen een koffiecon cert met medewerking van de pianist Gé rard van Blerk. Uitgevoerd worden wer ken van Mozart, Bartók, Pouleno en Schu mann. De Tilburger Van Blerk studeerde aan het Amsterdamse conservatorium bij Wil lem Andriessen en behaalde zijn eindexa men met onderscheiding. Daarop volgde het solistenexamen, waarbij hem de Prix d’Excellence werd toegekend. Hij rondde zijn piano-opleiding af met een studie van twee jaar bij de Franse pianist Yves Nat in ■ir De werkgroep Assumburgtheater laat zich tijdens het culturele weekeinde ver tegenwoordigen door het Project Theater. Op de foto een scène uit de voorstelling „Dollie - of advocado’s bij de lunch”, waarmee de manifestatie volgende week vrijdag wordt geopend. (klarinet, sopraan sax, alt sax en tenor sax) en leider Fred Horn (cornet, klarinet, alt sax en bariton sax). Omdat er onzekerheid bestond over het al of niet handhaven van het pandje, is het onderhoud tot een minimum beperkt ge bleven en is het huis in een slechte staat komen te verkeren. Nu sloop van het pand niet nodig is denkt de gemeente aan 99.000,- voldoende te hebben om het ach terstallig onderhoud uit te voeren en het kantoortje van de administratie uit te brei- Parijs. Sedertdien heeft Van Blerk zich ontwikkeld tot een toonaangevend pianist, die regelmatig solo-concerten verzorgd, re- citals geeft en vocalisten begeleid. Buiten zijn concertpraktijk is hij hoofdleraar voor piano aan het Koninklijk Conservato rium voor Muziek in Den Haag. Passepartouts voor de culturele mani festatie, waarin iedereen toch wel aan zijn trekken komt, zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij reisbureau Oosterom aan de Zeestraat in Beverwijk, bij de Nuts- spaarbank aan het Burg. Nielenplein en bij café Nijman aan de Kerkweg in Heemskerk. BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: anjers 20-55, tros anjers 175-350, chrysanten 160-350, per stuk 40-60, freesia 12-24, hyacinten 55, nar cissen 22-26, nerinen 45-60, orchidee 60- 260, roos 20-70, baby roos 12-40, tulpen 32- 42. Betelgeuzestr. 6 IJMUIDEN Tel. 02550-17250 A 1 i Na als de Limehouse Séven in ’71 de eerste en in ’72 de tweede prijs van het Jazzfestival van Breda te hebben gewon nen, werd de formatie uitgebreid tot negen man. Zij oriënteren zich hoofdzakelijk op orkesten als Henderson, Oliver en Elling ton. Van de groep maken deel uit Ton van Brussel (cornet), Jack van Ham (trombo ne), Ruud Ditmarsch (klarinet-alt sax), Dik Klijn (banjo), Piet Peperkorn (tuba), Ger Booimans (drums), Remco van der Gugten BEVERWIJK. Dinsdagavond houdt de raadsfractie van de VVD weer spreek uur in het Stadskantoor. Iedereen die raadsleden iets wil vragen of meedelen, is van harte welkom. Het spreekuur wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur. Bij de uitgifte van grond tegen kost prijs heeft de gemeente zich in de loop van de tijd een monopoli-positie ver worven. Ónder deze omstandigheden, aldus Reimes, kan moeilijk van een marktprijs worden gesproken. Er zijn vele vragers, doch slechte één aan bieder, nl. de gemeente. Alegemeen kan worden aangenomen, dat de vraagprijs van de gemeente voor bouwterreinen wel zo koog kan zijn, dat de boekwaarde en het bedrag wegens rente- bijschrij ving volledig worden gerealiseerd. sies wordt besproken, vindt het noodza kelijk dat regelmatig en tenminste eenmaal per jaar, aandacht wordt be steed aan de wijzigingen, welke in de verschillende kostprijsfactoren optre den. Na iedere wijziging van enige bete kenis behoort een nieuwe exploitatiebe groting te worden opgesteld, terwijl moet worden nagegaan of hieruit consequen ties voor de verkoopprijzen moeten voortvloeien. Bovendien vraagt hij zich af of bij de opzet van een exploitatiebe groting reeds aanleiding bestaat een ge durende de uitvoering van de exploitatie van een complex te verwachte trendma tige stijging van lonen en prijzen te ver werken. Zo kan worden voorkomen, dat de eerste kopers tegen gunstiger voor waarden gronden verkrijgen dan latere kopers in hetzelfde complex. culturele happening om 14 uur voortgezet met een gratis filmvoorstelling voor de jeugd. De gezamenlijke werkgroepen zor gen dan voor de vertoning van de nieuwste Walt Disney: „De Sneeuwbal Express”. Borg voor een swingend avondje oude stijljazz staat The Limehouse Jazzband, die volgende week zaterdag z’n opwachting in het Heemskerkse maakt. B. en W. van Heemskerk (en dan met name cultuur-wethoudster mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar) toonden zich van meet af aan enthousiast voor het voorstel van de gezamenlijke werkgroepen. Beslo ten werd, de resterende vierduizend gul den van het culturele „experimentenpot je” in het project te steken. Bijkomend Om 15 uur treedt in het centrum van de manifestatie, gebouw De Jansheeren aan de Heemskerkse Kerkweg, het Martant- theater op met een eigen stuk, dat „De Tuinman” heet. Centraal daarin staat het thema maatschappelijke tegenstellingen, geprojecteerd op een schizofrene tuinman. Die tuinman zelf spreekt niet: de gedach ten die voortvloeien uit zijn gespleten per soonlijkheid worden door andere acteurs uitgebeeld. Dit alles vindt z’n vorm in een hoog speeltempo, dat zowel van spelers als van het publiek de nodige concentratie vergt. Aan het Filmhuis Heemskerk is het diezelfde zondag, om het culturele week einde met de vertoning van Frederico Fel- lini’s „De Clowns” waardig af te sluiten. De voorstelling begint om 20.30 uur. Zoals bekend wil het Filmhuis wat minder be kende, maar kwalitatief hoogstaande films in Heemskerk een kans geven. Met ingang van volgend jaar hoopt men in plaats van éénmaal per veertien dagen, éénmaal per week een film te gaan verto nen in de grote zaal van buurthuis De Zandkraai. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeente wil 99.000,- uit trekken voor het opknappen van het pand Alkmaarseweg 42, waarin de Schoolartsendienst Midden-Kenne- merland sinds 1960 is gevestigd. komt de bekende bepaling voor: na elk tijdvak van vijf jaren, wordt de waarde van de bij het bedrijf in beheer zijnde eigendommen geschat. In het verleden werd de periodieke taxatie als een van de hoofdvoorwaarden gezien voor het voe ren van een grondbedrijf. Maar tevens was het het zwakste punt, omdat, zo gaat Reimes verder, taxatie van bouwterrei nen een hoogst moeilijke zaak is, omdat zij veronderstelt een juiste blik op de te verwachte bevolkingsstijging, op de rich ting van de stadsuitbreiding en op de loop van de huurprijzen. Velen trekken de taxatie in twijfel en voeren aan, dat het vrijwel onmogelijk is personen te vinden, die tegelijk deskundig en onpar tijdig zijn en dat het bijna ondoenlijk is als buitenstaander de waarde te schatten van de verschillende gewaardeerde de len van complexen, die ten delen in ge reedheid zijn gebracht of van com- den. Er komt een c.v.-installatie en een balkon met brandtrap dient te worden vernieuwd. Voorts zal er enig schilder-, wit- en behangwerk wórden gepleegd. De kosten zullen worden gedekt door een ver hoging van de huur. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagmiddag 9 de cember houdt de nieuwe groep van Lok horst B.V., die zich toelegt op de alumini- umbouw, open huis in het gebouw Haven straat 1-5. De nieuwe onderneming heet „Lokal” en vervaardigt en monteert alumi- niumprodukten als ramen, deuren, puien, gevelbekledingen, etc. MÉ* Het initiatief voor de organisatie van het culturele weekend is afkomstig van voor zitter Peter ter Plegt van de Werkgroep Jazz Heemskerk. Hem was ter ore geko men, dat de inhoud van het gemeentelijke experimentenpotje (officieel: de 5000 be vattende post voor onvoorziene culturele manifestaties) nog voor een groot deel niet was aangetast. Daar de bij de Gemeenschapsraad aan gesloten culturele werkgroepen in de de cembermaand uit puur geldgebrek zelf geen voorstellingen meer op stapel konden zetten, leek het hem een goed idee wanneer alle werkgroepen mèt het Martant-theater de handen ineen zouden slaan, om samen tot een soort culturele happening te komen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9