Kick van der Vail (FC Twente)* Tijdens biljartstrijd 47-2 met aangetast 1 Hans de Moor in GELD STINKT IN CRICKETWERELD NIET LANGER Paardenvriend Stam in hoger beroep i (sportpundq Paul Breitner: 5000 mark boete Verrassing Gratama-DSS sportcommissie van wielerunie Schneider weg bij Feyenoord? Spelers Telstar eisen oplossing keepersprobleem I nterieur dawque 3 R r I R.,,: i Mo reel van ploeg i u L L I' BRINK Luchtverwarming Uw installateur: speciaal ytr in noten meubelen I ZATERDAG 3 DECEMBER 19 7 7 SPORT 14 Z Opstellingen I I i I I I I i I I I 1 I I I I I I I I I ROLLUIKEN Firma J. P. SENFT ZONEN HAARLEM I 1 I r c e r x x r i h'l' I I I LUCOTHERM B.V. - ALPHEN a d RIJN NOORDIMA B.V.- HEERHUGOWAARD I H I I I i ft Hi ISOLEREND GLAS KORTE LEVERTIJDEN GELDORP WEMPE Aannemers Isoleerders XXXXXXXXXXXXXXX. (Van onze sportredactie) 14, 201 i Minimaal verlies voor White Stars t I I I 6 (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) i 1 1 I I I I I I t I 14 8 I 1 Het is duidelijk: in deze titelstrijd zonder Hans Vultink (geen tijd) en Van der Smis sen (ziek) behoort Bongers tot de besten. Hoe knap is hij niet teruggekomen na een desastreuse start (35 caramboles in de eer ste partij) tot bijna 60 gemiddeld. Zoiets getuigt van karakter. „Ik heb nu al veel zelfvertrouwen al durf ik aan het kampi oenschap nog niet te denken”, maakte Bongers duidelijk. „Daarvoor heb ik ei genlijk nog te weinig ervaring.” geheel geen hobbels of andere afwijkingen ver tonen, anders lijdt het spel eronder. 36.36 14.18 18.33 VIERDE RONDE Van de Kruisweg Bongers Van Deventer Velthuis Sundquest Bessems Havennans Vet De stand na vier ronden is: Sundquest Havermans Vet Bessems Bongers Velthuis Van de Kruisweg Van Deventer 8 6 5 4 4 3 2 0 50.00 41.87 15.11 44 44 Het is een vaststaand feit dat FC Twente het altijd erg moeilijk heeft tegen Haar lem. Ook Kick van der Vall is hiervan op de hoogte: „Haarlem is een goed voetbal lende ploeg. Vooral als het meezit met het team zijn ze tot veel in staat. Misschien dat FC Twente ze inspireert, maar dat hoeft van mij niet zo.” De Mexicaan Carlos Zarate, wereld kampioen in het bantamgewicht (WBC- versie) heeft gisteravond in Madrid zijn titel behouden. In de vijfde ronde van zijn gevecht tegen de Spaanse uitdager Juan Francis Rodriquez stopte de scheidsrech ter het gevecht, omdat de Spanjaard nau welijks meer in staat was verder te boksen. i 1 1 i 1 i 1 1 i i I t I LOUIS HAVERMANS The White, Stars-Raak Meubelen 68-70 (rust 25-29). Topscoorsters The White Stars: Annelies Nelissen (4-21) en Wilma Tol (9-6). Dat de laag geklasseerde Haarlemse ploeg meer in haar mars heeft dan de plaats op de ranglijst doet vermoeden, bewezen de Sterren ook weer tegen de veel hoger geklasseerde Brabantse tegestand- ster. Traditioneel echter schoot de thuis club op het beslissende moment weer net iets tekort. Doorslaggevend in het van het begin tot het einde bijzonder spannende duel bleek in de slotfase enerzijds de re- 95 62 105 Vooral in ue tweede helft stond de vecht lust van Martin Feitsma en zijn speelsters borg voor een spannend duel. Dankzij vooral Annelies Nelissen kwamen de Ster ren bij 56-56 zelfs op gelijke hoogte. De iets geraffineerdere Bossche aanval kwam toen echter tussen beide en deed de winst met 68-70 naar de gasten gaan. De Kometen-HOC 51-46 (rust 26-26). Topscoorsters de Kometen: Els Spee (10-9) en Fredy van Offeren (8-6). Topscoorsters HOC: Joke Huigen (11-8) en Marjan Lank- hof (4-6). Kampioen de Kometen dat vorig seizoen in de onderlinge duels met HOC de eer aan de tegenstandster moest laten, heeft dit keer na een gelijkopgaande eerste helft de winst voor zich opgeëist. De Kometen sloe gen hun definitieve slag toen Joke Huigen in de tweede helft voortijdig het veld moest verlaten. De vanaf dat moment schotloze HOC-aanval bleek toen voor de Kometen, dat Betty Veenstra en Marijke Sijtsma miste geen gevaar meer in te houden hem gereden paard Nescio in mei van dit jaar sporen van doping waren ontdekt./ De nieuwe raadsman van Stam is de Utrechtse advocaat mr. G. Janssen. Hij verwacht dat de behandeling in hoger be roep voor het Amsterdamse Gerechtshof over enkele weken kan beginnen. Het be treft hier een schriftelijke procedure, die volgens Janssen wel enkele maanden kan duren. Louis Havermans bond na Van Deven ter en Van de Kruisweg ook de altijd gevreesde Ijlen Velthuis aan de zegekar. De speler uit Zundert begon met een reeks van 179, scoorde daarna een twee en poe delde drie maal. Vervolgens was Velthuis bijgekomen tot 258, maar in de zesde beurt maakte Louis Havermans, zonder meer een kampioenskandidaat de partij uit met een perfect gescoorde serie van 219. tegen INBRAAK, STORM en KOUDE Bestel vroegtijdin uw zonwering Vraag vn/bli/vend inlichtingen en offerte Showroom: Nassaulaan 72 Tel. 310040 400 305 248 400 400 335 136 400 <1 k Alleen Thoresen is erbij gekomen en Piet Wildschut is van de linksbuitenplaats naar de rechtsbackplaats verhuisd. De laatste wedstrijden van vorig seizoen ging het al wat beter en daarna is die opgaande lijn r H)1 gcU ükkcii.” 1 fe] na sc a F V V V d t< k E s h h g li Ar 0-2 de wc zie rij Cl MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN TELEFOON 02550 13781 n s: s o V n JULIANADORP. - De twee jongste Nederlandse erekias-biljarters hebben het gezicht bepaald van de tweede dag tijdens het nationale kampioenschap FC Twente-coach Spitz Kohn zal dezelf de opstelling het veld in sturen als afgelo pen zondag tegen AZ’67. Hij heeft geen wijzigingen willen aanbrengen na de forse nederlaag. Wel heeft hij persoonlijke ge sprekken gehad met een aantal spelers. Ook Haarlem komt met dezelfde elf in actie als zaterdag bij PSV. Dat betekent dus: Boersma; Wentink, De Vries, Huijg, Melgers; George, van den Ban, Haar; Len sen,, Van den Berg en De Kip Telstar-trainer Petescu verkeerd nog in onzekerheid. Hij wist gisteren nog niet of Nederburgh zou keepen. Hij denkt aan een optreden van Schröder. Verder is de ploeg gelijk aan vorige week, met uitzondering van de voorhoede. Van Gaal speelt in de spits, maar voor de andere twee plaatsen heeft Petescu drie kandidaten. Caljouw, Hendriks en Mikkelsen. Tegenstander AZ’67 speelt met het vol gende elftal: Meskovic; Arntz, Metgod,, Spelbos, Hovenkamp; Peters, Van Hane- gem, Nygaard; Verheyen, Kist en Van Rijnsoever. - (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Na eerder in deze basketbal-competitie in Den Bosch al met minimaal verschil van Raak Meu belen verloren te hebben, heeft The White Stars ook voor eigen publiek met 68-70 de eer aan de Bossche formatie moeten laten. In de tweede divisie behield kampioen de Kometen een kleine kans op een nieuwe titel door stadgenote HOC met 46-51 af te troeven, tewijl de Gratama-DSS-heren de slechte resultaten van de afgelopen we ken, afwisselden met een niet verwachte 83-73 overwinning op Ariola. Hij denkt door de com merciële aanpak tege moet te kunnen komen aan de niet aflatende vraag naar meer cricket op de Australische tele- visie-stations. Tijdens het Grand-Prixtennistoernooi in Bombay heeft de als zesde geplaatste Tom Gullikson voor een verrassing ge zorgd door de als tweede geplaatste Anand Amritraj te verslaan: 1-6, 7-6- 6-1. Barry Sheene, de wereldkampioen op de 500cc-motor, gaat het komende seizoen waarschijnlijk in de formule-1 racewagens rijden. Sheene is benaderd door John Sur tees en spreekt zelf van „een enorme uitda ging". Muhammed Ali moet voor 5 januari beslissen of hij zijn wereldtitel in het zwaargewicht op het spel wil zetten tegen Ken Norton. Is op die datum zijn schrifte lijke toestemming nog niet binnen, dan zal de World Boxing Council hem zijn titel ontnemen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Dick Schneider, vrij dag met Feyenoord-C in actie tegen de jeugd van FC Dep Haag, gaat ervan uit dat hij na dit seizoen Feyenoorder af is. Vijf weken geleden kwam hij met het duo Brox-Stephan overeen om binnen twee weken een principe-uitspraak te doen ten aanzien van het al dan niet prolongeren van het dienstverband. Schneider, die de afgelopen dagen hin der ondervond van de harde velden: „De termijn is nu dus drie weken verstreken. Ik concludeer daaruit dat ik kan gaan. Vorig jaar al kocht ik een huis in Bathmen, zodat ik weer terug kan naar het Oosten, waar ik misschien ook nog wel een paar jaar kan voetballen.” S Tijdens de voorkwalificatie van het tweede toernooi van het wintertenniscir- cuit heeft zich gisteren bij de dames een verrassing voor gedaan. De 17-jarige Mic key Albers won in drie sets van de gerouti neerde Els Veentjer: 5-7, 6-2, 6-1. Van een trainersruil op korte termijn tussen de Westduitse clubs Eintracht Frankfurt en Bayern München kan vol gens Eintracht voorzitter Von Thümer geen sprake zijn. Gyula Lorant kan op zijn vroegst op 1 januari van het volgend jaar de plaats van Detmar Cramer bij Bayern innemen. 226 58 35 286 133.33 219 40.78 32.81 28.46 146 30.55 Kick van der Vall: doelpunten tegen AZ kwamen op verkeerde moment". VELSEN. Een delegatie van de spe lersgroep van Telstar heeft gisteravond een gesprek gevoerd met voorzitter Zwik- stra over de situatie rond doelman Paul van der Meeren. Wanneer Van der Meeren niet snel terugkomt eisen de spelers een andere keeper. Paul van der Meeren be zocht een dezer dagen zijn arts die moet bekijken of hij weer tot spelen in staat is. De interventie van Leen Otte, de kantine- beheerder van Telstar, heeft weinig uitge richt. Van der Meeren deed een aanbod, waar het Telstar bestuur niets van wil horen. De moeilijkheden spitsen zich nu toe op het financiële vlak. Aanvoerder Fred Bischot over het ge sprek met Zwikstra: „Wij willen dat de zaak nu snel opgelost wordt. Anders moet er gewoon een andere keeper gekocht worg den. En wel op zeer korte termijn. Het vertrouwen in Paul van der Meeren is de laatste dagen wel iets gedaald”. Van der Meeren. „Ik blijf op mijn stand punt staan dat ik gelijk heb en dat de fout bij Telstar ligt. Ik heb een compromis willen sluiten, maar daar is niet op inge gaan. Als ik van de dokter weer mag voetballen dan ga ik weer trainen, maar het is begrijpelijk dat het enthousiasme wel verdwenen is. Ze hadden allang een andere keeper moeten kopen”. Inmiddels zijn daar nog twintig spelers van vijf verschillende nationali teiten bijgekomen. Pac ker, directeur van het ne gende Australische tele visiestation, had aanvan kelijk in het geheel geen plannen de cricketwe- reld op zijn kop te zetten. Hij wilde slechts de al leenrechten voor uitzen dingen in Australië over nemen, toen de contrac ten van een concurreren de televisie-maatschap- pij afliepen. Dat werd hem echter onmogelijk gemaakt door de Austra lische cricketbond. Op dat moment besloot meegaan en mag in het de zeer rijke Packer zijn eigen „worldseries” te or ganiseren. he't geluk te beproeven. Met een onderbre king van één jaar DWS speelt de sport- zaakhouder uit Enschede al tien seizoenen voor FC Twente. „Ik blijf bij die club totdat ik het niet meer volhou. Het zit dit seizoen allemaal mee. In tegenstelling tot vorig seizoen ei genlijk, want ook tot onze verbazing eigen lijk liep het toen niet. Toch hebben we zo’n beetje hetzelfde elftal als vorig seizoen (Van onze sportredactie) ENSCHEDE/HAARLEM/VELSEN. In Enschede wil men er geen conclusies aan verbinden. De twee recentelijke ne derlagen tegen Go Ahead Eagles voor de KNVB-beker en AZ’67 hebben volgens Kick van der Vall het moreel van de ploeg, niet kunnen aantasten. Het moreel dat kon worden gevormd na een schier oneindige reeks van overwinningen van het team van Spitz Kohn. „We hebben inderdaad tegen AZ niet goed gevoetbald. Daar kwam bij dat de doelpunten op de meest ongelukkige mo menten vielen. We wilden persé ook een doelpunt maken, maar dat kwam precies in het straatje van AZ’67 te pas. Ze kregen toen teveel ruimte op het middenveld." De 31-jarige Kick van der Vall, die op 17- jarige leeftijd al in het eerste elftal van Feyenoord debuteerde, heeft geen ambi ties meer om nog eens bij een andere club Gratama-DSS-Ariola 83-73 (rust 40-44). Topscorers DSS: Guus Beenders (19-9) en Rozemeijer (10-6). Topscorers Ariola: Franke (12-6) en Helmig (74). Een tot vijf minuten na de basketverwis- seling dominerend Ariola de ploeg leid de op dat moment met 46-54 heeft het ondanks veel routine toch af moeten leg gen tegen DSS. De fanatiekere thuisclub, die geholpen werd door de vroegtijdige diskwalificatie van Jan van Wijk en Eric Zwiers, dicteerde in de slotfase het spel volledig en won verdiend. LONDEN (ANP). Zelfs in de cricketsport heeft het geld zijn kwa lijke reuk verloren. Vo rige week begon in Aus tralië een prof-competi- tie, waarvoor 54 van ’s werelds beste cricketers zich hebben laten ronse len. Hun optreden op commerciële grondslag kan gemakkelijk leiden tot een ommekeer van alle waarden in de van oudsher op traditie inge stelde cricketsport. De man achter de omwente ling is de Australische miljonair Kerry Packer. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De Amsterdammer Hans de Moor wordt opvolger van Eddy Beugels als KNWU-sportcommissielid voor beroepsrennerszaken. 1 De Australische cric ketfans zullen door het omdraaien van de knop van hun televisietoestel zelf hun voorkeur kun nen uitspreken. Tegelij kertijd met de world se ries wordt namelijk een officiële testwedstrijd gespeeld tussen het ver zwakte Australische te am en het niet door de Packerkoorts aangetas te India. Packer heeft met opzet die keuze-mo- gelijkheid geschapen. Hij is ervan overtuigd de slag om de kijkcijfers te winnen. De Internationale Cric ket Conferentie (ICC) be sliste dat de leden van Packers rebellenclub niet meer aan internatio nale testwedstrijden mo gen meedoen. De aange sloten landen kregen de vrijheid zelf de richtlij nen voor de nationale competitie op te stellen. Engeland verkoos de spelers te schorsen. West- India volgde het voor beeld niet. Packer diende voor een eigen accommodatie te zorgen. Hij mag geen gebruik maken van cric- ketterreinen in Australië, omdat die onder het be heer van de officiële bond staan. Een recht zaak' over het gebruik DERDE RONDE (resp hoogste serie en gemidde Bessems Vet Van Deventer Bongers Sundquest Van de Kruisweg Velthuis Havermans (Van onze sportredactie) SOESTERBERG. Paardenvriend Jan Stam gaat in hoger beroep tegen het vonnis van de president van de Utrechtse rechtbank, die onlangs bepaalde dat Stam zich voortaan moet onthouden van beledi gende uitlatingen aan het adres van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) en haar functionarissen. Stam was in kort geding gedagvaard vanwege grievende opmerkingen jegens pikeur Harry Pools en NDR-perschef Kees Berg. De man uit Soesterberg, die strijdt tegen mishandeling van paarden (het gaat hem om het zweepgebruik tijdens de koersen en het toedienen van doping) legt zich dus niet neer bij deze nederlaag. Hij heeft inmiddels wel naar een andere raadsman moeten omzien, omdat mr. J. Boor, die hem terzijde stond bij de behandeling in kort geding, geen heil ziet in het aanteke nen van hoger beroep. „Ik geloof dat er, juridisch gezien, niet meer uit te halen valt”, aldus mr. Boor, die overigens ook als raadsman van de pikeur Martin Vergaaij optreedt in de civiele pro cedure die deze binnenkort begint tegen de NDR. Vergaaij is voor drie maanden „te voet gesteld” (geschorst) nadat bij het door 44 van zijn 54 gecon tracteerde spelers komen in Melbourne en Adelai de in actie bij de ope ningswedstrijden van zijn „afscheidingstoer- nooi”. Niet geheel toeval lig wordt daarmee con currentie aangedaan aan de amateurs. Op dezelfde dag namelijk vertrekt vanuit Londen een afge roomde amateur-selectie voor een toernee door Pakistan en Nieuw-Zee- land. Een dag later zal het Britse hooggerechts hof moeten beslissen of de officiële Engelse cric ketbond het recht heeft om de naar „het geld” overgelopen spelers de toegang tot de competitie van de Engelse graaf schappen te ontzeggen. De gebeurtenissen voe ren de strijd tussen de amateurs en de profs, waarvan de eerste ron den ook al in de rechtza len van Engeland en Aus tralië plaatsvonden, naar een nieuwe climax. De strijd begon op 9 mei van dit jaar, toen de plannen van Packer om het spel in de commerciële sfeer te trekken, uitlekten. Op dat moment hadden reeds 34 topspelers hun handtekening onder het „piratencontract” gezet. Er zijn pogingen ge daan om op de een of andere manier een over eenstemming te berei ken tussen de Australiër en de vertegenwoordi gers van de landen, die uitkomen in de testwed strijden. Maar de bijeen komst in het internatio nale hoofdkwartier van deze landen, op 23 juni in Londen, leidde tot niets, behalve dan dat Packer met de opmerking „ieder voor zich” de vergade ring verliet en zo de aan zet gaf tot de strijd in de rechtzaal en op het speelveld. Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11, Postbus 157, Telefoon (02207) 1 27 18 Tussen Hans de Moor en het dagelijks bestuur van de sportcommissie dat belast was met het zoeken naar een kandidaat, is volledige overeenstemming bereikt. De voordracht aan het hoofdbestuur van de KNWU betekent derhalve slechts een formaliteit. Hans de Moor kreeg in de wielerwereld bekendheid als ploegleider van de inmiddels opgeheven profploeg Or- mas, die gesponsord werd door zijn vader. De Koninklijke Nederlandse Wielerunie heeft ook een derde kandidaat voor het hoofdbestuur. Naast de eerder naar voren geschoven heren Brouwer en Van der Groen is M. J. J. M. Smits van Waesberghe uit Breda bereid gevonden zitting te ne men in het bestuur van de unie, waarin de laatste weke*n verschillende vacatures ont stonden. De heer Smits van Waesberghe trad als public relationsofficer van een bierbrouwerij meermalen in contact met de wielersport. Het predikaat „indrukwekkendste door zettingsvermogen” kan echter niet meer ontnomen worden aan Henk van de Kruis weg, ter elfder ure ingevallen voor Van der Smissen. Tot tweemaal toe zette hij aan om in winnende positie naar de finish te stevenen, maar beide malen kwamen zijn tegenstanders (Bessems en Sundquest) hem voorbij. Tegen Bongers begon de We- zepse doorzetter opnieuw aan een grote serie. In sneltreinvaart scoorde hij eerst 200 en vervolgens 104 punten, produceerde daarna wat poedels en kreeg badend in het zweet toen zelfs loon naar doorzettingsver mogen: zijn eerste welverdiende zege. 222 40.00 223 44.53 273 38.77 252 48.77 286 210 220 I l i van de Sydney Cricket Ground werd door Pac ker verloren. Packer hoopt dat probleem op ingenieuze wijze op te lossen. De graszoden voor de pitch worden ge kweekt in kassen en vlak voor de wedstrijd in een voetbalstadion of ander speelveld aangebracht. Het resultpat van die operatie kan van beslis sende betekenis zijn voor het al dan niet slagen van deze „world series”, die zo’n 30 wedstrijden om vatten. De aldus gepre pareerde grasmat moet tenminste vijf dagen bounder acht en schotvaardigheid van Ma- riëtte Spijkers (11-12) en anderzijds het niet voor honderd procent benutten van de door de thuisclub gecreëerde kansen. Voor de Sterren moet het echter geen twijfel lijden, dat spelend met de huidige mentale instelling de kansen op prolongatie van het eredivisieschap ruimschoots aanwezig zijn. i caramboles, beurten, lelde): 400 156 55 400 400 373 258 400 (ADVERTENTIE) warmte isolerend glas waarop 10 jaar garantie met 22% rijkssubsidie. LEVERING EN PLAATSING ALUMINIUM PUIEN Zwanenburg. Inlichtingen: Telefoon 02907-5304 Zwanenburgerdijk 393. Jeugd bepaalde gezicht kader 47-2 in het Noordholland.se Julianadorp. Louis Havermans uit Zundert en Jos Bongers uit Nijmegen, beiden 21 jaar jong, gaven een voortref felijke demonstratie van hun niet geringe mogelijk heden, die de Brabantse accountantsbediende de beste positie opleverde en die de Nijmeegse, in de ww-lopende Bongers de beste partij tot nu toe op leverde. FRANKFORT (ANP). Paul Breitner is door de tuchtcommissie van de West- duitse voetbalbond veroordeeld om 5000 mark te betalen. Na afloop van de Bun desliga wedstrijd FC Kaiserslautern-Ein tracht Braunschweig die op 6 augustus werd gespeeld verklaarde Breitner dat hij niet wist dat er in Duitsland scheidsrech ters rondliepen die spelers knock-out slaan. Deze uitspraak herhaalde hij 's a- vonds voor de tv. De desbetreffende „boksende” scheids rechter was Werner Burgers, want die had tijdens deze competitiewedstrijd aan Kai serslautern een penalty gegeven. Toen Werner Hollmann van Eintracht op Bur gers afliep om verhaal te halen stootte die per ongeluk met zijn elleboog op de keel van de Eintracht-speler. Hollmann ging knock-out en het schandaal was geboren. De voorzitter van de tuchtcommissie Hans Kindermann sprak na de uitspraak: „We hebben Breitner tot deze boete ver oordeeld, omdat hij zich zeer misdragen heeft. Dit is een belediging van de ergste soort. We kunnen ons voorstellen datje als I speler op het veld tamelijk agressief rea- I geert, maar als je dezelfde woorden 's a- vonds herhaalt is hier sprake van een ernstige belediging. Die hele bokspartij was louter toeval. Vandaar dat we Breit ner een hoge boete hebben gegeven”. 1 28.57 88 21.78 123 31.00 8 210 50.00 8 222 8 9 9 11 11 3 3 13 219 30.76 13 220 28.60 166 43.00 6 219 66.66 Het welslagen van Pac kers met een begroting van meer dan zes miljoen dollar (ongeveer 14 mil joen gulden) gestarte onderneming hangt er voor een belangrijk deel vanaf. Daarnaast zijn na tuurlijk ook advertentie- inkomsten en de kijkcij fers van belang voor de levensvatbaarheid van Packers plannen. Op één manier onder scheidt het cricket, dat Packer wil laten spelen, zich van het orthodoxe cricket: zijn spelers dra gen een helm met vizier. Een gezichtsbescher- ming tegen fastbowlers, waaraan de gevestigde cricketorde nooit heeft willen beginnen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14