BEËDIGING OP 21 DECEMBER Politie in Kennemerland wenst zelfstandige surveillancegroep Voorstel tot uitbreiding van het bijbelonderricht Dolle pret in rond de losplank s Scherpe kritiek op onbemand zijn van brug bij aanvaring Monica” STORMVOGELS-T.Y.B.B. I „De Rank" i 4 ZATERDAG 3 DECEMBER 19 7 7 Tuinieren Inhalen Publiciteit Op alle openbare basisscholen MET DWAZE KLUCHT it f LJ Uitspraak van de Raad voor de Scheepvaart Twee overlevenden „T.I.O.S.” Veiligheid VELSEN-IJMUIDEN DIETVORST ROYAL Zeewijk Zeewijk A.S. ZONDAG AANVANG 14.30 UUR luider Courant A. J. Wijnstroom ...Surveillance regionaal in nieuwe banen... Lr* I (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Woensdag 21 december zal hoofdinspecteur A. J. Wijnstroom van de gemeentepolitie van Velsen worden geïnstalleerd als korpschef. „Het laatste deel van de rit”, merkt de nu 57-jarige politieman op. Daags na het officiële vertrek van zijn voorganger commissaris J. van Buuren is hij „overgeplaatst” van zijn eigen vertrouwde kamer naar „het hok van de baas”. Deze wat zakelijke bijna saaie ruimte wordt opgefleurd door een uitbundige bos bloe men. „Een attentie van het gemeente bestuur zegt de rossige poli tieman. Een paar heldere ogen in een streng maar niet onvriendelijk gezicht. Op de hoogte met alle voorkomende zaken met als speciali teit verkeèr. Korpschef Wijnstroom doorkneed in de keuken van het verkeer IN KADERVAN REGIONAAL SAMENWERKINGSVERBAND (ADVERTENTIE) 10.00 uur Stormvogels 2-Limmen 2.12.30 uur Stormvogels A 2-Zilvermeeuwen A 1 wezig was. JAN VAN DAM A -=■ er V ir r Het gemeentebestuur vraagt zich af of het bestaande bijbelonderricht in de vijfde en zesde klassen van de openbare lagere scholen, beperkt moet blijven tot kennis overdracht of meer een vormend karakter dient te krijgen. „Vooropstellend dat de school een eigen sociaal-culturele taak heeft is zij primair tegenover de ouders verantwoording verschuldigd voor de so ciale, culturele en politieke vorming van de leerlingen. Voor het bijzonder onder wijs houdt dit tevens de verantwoording in betreffende de godsdienstige vorming en voortgaande verkondiging van het Woord van God. Hiervan kan bij het openbaar onderwijs geen sprake zijn, omdat gods dienstige vorming niet tot het leerplan behoort”, zo wordt in het rapport gesteld. Overigens behoeft het bijbelonderricht niet vrijblijvend te zijn in de zin van „als ze er maar wat van weten”. Er mag sprake zijn, aldus het college, van het verschaffen van inzicht hoe de kerkgenootschappen bijbelteksten uitleggen. „Wel zal daarbij De onderwijsinstellingen zijn in hun re actie echter niet eensgezind overtuigd van de noodzaak tot invoering van deze lessen. Het Humanistisch Vormingsonderwijs en de gemeenschappelijke schoolraad kun nen zich wel met de conclusie in de nota verenigen. Als wielrijders hun hand uitsteken bete kent dat een stuk duidelijkheid waarmee ingewikkelde situatie of onnodige proble men kunnen worden voorkomen. De ver keersregels zijn niet gemaakt voor de poli tie maar voor het publiek zelf. Voor eigen veiligheid. Daar wordt vaak te weinig over nagedacht”. stelling hier was de uitkomst van de IJM 57 „Zeehaan”, die zich maandag al heel vroeg aanmeldde voor de woensdagmarkt. Met ruim 800 bakken vis kwam dit schip voor de woensdagmarkt en kon hiervoor bijna 80.000 besommen. De importen ten spijt kon voor de meegebrachte kleine schelvis toch nog bijna 75,00 voor een premiekist- je gevuld met 25 kg kleine schelvis ge maakt worden. Ook de koolvissoorten werden voor prijzen afgenomen waar men alleen maar van dromen kan, omdat er ook in het buitenland niets van te koop was. De kabeljauw vijf, wordt nu al in twee soorten gesorteerd en de grofste soort doet nu al goede diensten ter vervan ging van de kleine koolvisfilets en het allerbelangrijkste is: men is hier nog ge lukkig mee ook. plekke te snel is gereden, dat de chauffeur niet heeft opgelet, dat de ramen niet goed schoon waren waardoor het uitzicht werd verminderd. Je komt dan toch weer op het punt waarover we het zojuist hadden, het gedrag van de mensen in het verkeer”. De schepen die dit wel hebben kunnen het geduld blijkbaar niet opbrengen om op de haring te wachten die van tijd tot tijd toch aanwezig is. Deze grote eenheden zitten niet alleen de vis achterna, maar ook de collega’s. Want als men hoort dat Jantje of Pietje met een lading makreel naar huis toe is dan beginnen de staarten te slinge ren en gaat men ook maar omzien naar een ladinkje makreel. Degenen die deze ma- kreelvangerij niet losgelaten hebben, heb ben ook nu weer leuke resultaten kunnen wel eens oneens en komt zich dan bij ons beklagen. Een andere zaak is dat er naar mijn mening te weinig aandacht wordt besteed aan de zelfbeheersing die de poli tiemensen tonen. Met name in Assen tij dens de gijzeling zijn daar opvallende staaltjes van geregistreerd. Ik heb er wei nig over gelezen of gehoord. Aan die zelf beheersing wordt bij de opleiding veel aandacht besteed. Ik dacht terecht”. Over de verkeersproblematiek in de ge meente Velsen is de heer Wijnstroom van mening dat de situatie zoals die een jaar geleden in een rapport aan het gemeente bestuur is vastgelegd nog vrijwel ongewij zigd is. „Het uitvoeren van onze adviezen is natuurlijk vaak een kwestie van geld”. HET ZAL EEN ieder duidelijk zijn dat een toneelvereniging door het spelen van een dergelijke klucht nauwelijks op een serieuze nabeschouwing aanspraak kan maken. Daarvoor zijn de uit te beelden figuren immers teveel als carricaturen op gezet. Desondanks kan worden vastge steld dat regisseur C. Gravemaker duide lijk zijn best heeft gedaan op het noodza kelijke tempo, terwijl er ook nog enige geslaagde kluchtspeltyperingen konden worden bekeken. Vooral Hanneke Prak en Kees van Raalte als het ondeugende echt paar bevonden zich hierbij in de voorste linies. Voorts was er een levendige Mia van Martina Dijkhuizen, die aan het slot met de markante zeerob van Henk Ploeger een der gelukkige paartjes mocht vormen. Alie Kamst en Hil Vos leverde het gewenste contrast als de beide oudere dames, Wolter Kamst was de joviale oom en Ada Bopy kreeg als Loes Nijhof minder gelegenheid op de voorgrond te treden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vooruitlopende op de de finitieve vorm waarbinnen plaatselijke politie-instanties in het toekomstige ge west Kennemerland gaan samenwer ken, hebben de gemeentes in dat gebied een plan opgezet voor een intergemeen telijke verkeersgroep. Deze eenheid zal zich uitsluitend gaan bezig houden met surveillancewerkzaamheden. De man schappen die er deel van gaan uitmaken zullen moeten worden geleverd door de politiekorpsen van de deelnemende ge meenten. De bedoeling van deze zelf standige opererende gespecialiseerde groep is enerzijds de taak van de plaat selijke korpsen te ontlasten, anderzijds wordt beoogd de continuïteit van de surveillances te garanderen en snellere assistentie te bevorderen. Het surveilleren van gemotoriseerde eenheden op het grondgebied van andere gemeenten wordt momenteel verzorgd door de Intergemeentelijke Verkeersur- veillance Kennemerland (IVS). De korp sen hebben het wegennet onderling ver deeld volgens een zo praktisch mogelijk schema. Het nadeel van deze regeling is echte surv< dat geen garantie bestaat of de illance op de overeengekomen tijd- DOOR DE KEUZE van het stuk werd het dus geen voorstelling om met veel bewondering te bekijken. Wel werd het beoogde uitbundige lachsucces bij het pu bliek voortdurend bereikt, zodat er in „De Rank” vrijdag stellig sprake is geweest van dolle pret. een x nu ?g in nleg mtal t in- inke it bij uit- Jgen uin- Wij- acht aten ver- mti- erin ver- i het tem- pan- ken. kos- Isen nge- eval 500,- zich iaar- n in ig 20 ime- erst- iber n de raar- g in n op die nam voor voelt taan indi- 'oor- ook zijn DE AANVOER VAN PLATVIS was al lemaal veel moeilijker, maar degene die het zware stormweer heeft getrotseerd, heeft hiervoor wel beloning gekregen. En kele van de schepen zijn naar Grimsby gegaan en hebben daar, aan de zaterdag- markt, hun ladinkje gelost. Ze kregen een enorme prijs voor een paar kisten vis die en men wist twee van de zeven opvaren den te redden. De Monica is na de verde re nacht zoeken *s morgens naar Cobh gevaren om de overlevenden aan land te zetten. Uit het onderzoek van de Raad voor de Scheepvaart is duidelijk geworden, dat de schipper van de Monica regelmatig maar één man op wacht had. Uitdrukke lijke bevelen, dat de brug altijd bemand moet zijn, heeft de schipper nooit gege ven en als het erg rustig was verliet de schipper zelf ook wel eens de brug. Ook voor het porren van de wacht verliet men altijd even de brug. De Raad voor Over de publiciteit van de politieman, bezig met de uitoefening van zijn functie, heeft de komende commissaris een duide lijke mening, „over het algemeen wordt in de krant het optreden van de politie wel zuiver weergegeven. Alleen merk je wel eens dat door bepaald woordgebruik de zaak wat smeuiiger wordt gepresenteerd. Ik heb daar geen moeite mee. Alleen dege ne die het aangaat is het met die weergave Naast zijn drukke werkkring heeft de man die binnenkort met de korpsleiding zal worden belast nog wat vrije tijd die wordt besteed in de vrije natuur. „Ik ben een liefhebber van alles wat groeit en bloeit. In de buurt van Ommen beschik ik over een huisje met een stuk bos. Daar ben ik graag aan het werk. Gewoon de natuur op natuurlijke wijze stimuleren. Geen mest gebruiken want dan brult alles de grond uit. Je moet de natuurlijke situatie niet aantasten. Ik heb twee jaar een cursus van hovenier gevolgd. Daarna een jaar bomenteelt”. Het is dan ook nauwelijks verwonderlijk dat het gesprek al snel die richting uitgaat. „Het verkeer”, aldus de adspirant commis saris, „kreeg zo omstreeks de vijftiger ja- ren mijn belangstelling. Het werd toen duidelijk dat we aan de vooravond ston den van een stormachtige ontwikkeling. Ik heb zelf nogal een dynamische instelling. Ik geloof dat het èén wel iets met het ander te maken heeft. Als je kamergeleerde bent kun je je beter niet in verkeerszaken storten”. Hoofdinspecteur Wijnstroom al enige jaren waarnemend commissaris van het Velsense korps zit onder meer in de stuurgroep wetstechnische zaken. Een af deling van de zogenoemde Centrale Ver- keerscommissie, adviesorgaan van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. In de groep worden nieuwe verkeersproblemen beoordeeld op noodzakelijke juridische maatregelen. „Neem bijvoorbeeld de vierbaans-auto- wegen”, licht de heer Wijnstroom het doel van de groepswerkzaamheden toe. „Als een auto van een afrit komt wordt heel vaak het verkeer dat zich al op de autoweg bevindt aan de rechterzijde ingehaald. Dat is lang toegestaan. Het is gevaarlijk geble ken en daarom nu officieel verboden”. De werkelijke oorzaak van verkeerson gelukken is vaak moeilijk te achterhalen. „Meestal zijn er een aantal oorzaken. In een rapport staat bijvoorbeeld vermeld: „oorzaak: het niet verlenen van voorrang”. Dat is juridisch juist. Maar een belangrijke bijkomende oorzaak kan zijn dat er ter Als hoofdinspecteur Wijnstroom over een paar weken commissaris Wijnstroom is kijkt hij terug op een loopbaan van bijna dertig jaar. Die loopbaan begon direkt na de tweede wereldoorlog. Werd voorafgegaan door vijf oorlogsjaren waarin Wijnstroom „in het verzet” zat. De vijf bange jaren begonnen voor hem met illegaal werk dat zich snel uitbreidde en dat hem even snel in gevangenschap deed belanden. In 1943 slaagde hij er in te ontsnappen en keerde terug naar Neder land. Hij voegde zich bij een sabotage groep. „De oorlog en alles wat er gebeurde is bepalend geweest voor de jaren daarna. Het blijft een levende herinnering. Laten we er liever niet over praten VELSEN. Naast het bijbelonderricht op de openbare lagere scholen, wil het gemeentebestuur van Velsen ook het vormingsonderwijs van het Humanistisch Ver bond inpassen in het lessenpakket. In de Nota Bijbelonderricht en Vormingsonderwijs op de lagere scholen in Velsén doet het college van B. en W. het voorstel tot subsidiëring van een instituut dat zich hiermee wil belasten. buit gemaakt konden worden. Welke ge volgen dit voor de verdere toekomst zal hebben is nu nog niet te overzien, maar dat er in de nabije toekomst meer schepen naar één of andere Engelse haven zullen uitwijken staat nu al als een paal boven water. Als men de berichten van de over kant mag geloven, dan heerst daar con stant een chronisch tekort aan allerlei vis. Omtrent de haringvisserij in de Galway- baai kan men van alles geloven, de één komt daarvandaan met een lege logger en een week later ziet men diverse schepen thuis komen met ladingen variërend van 800 tot 1000 kantjes. Dit zijn de schepen die geen diepvriesmogelijkheden hebben. (Van een medewerker) BEGON MEN met de werkzaamheden aan de maandagmarkt maar zeer moei zaam en moeilijk, als gevolg van de na weeën van het slechte weer, dat de voor gaande week heel de Noordzee beheerste, tijdens het verdere verloop van deze week ging het allemaal veel vlotter. Reeds maan dag konden al de schepen vertrekken om het verlies in te halen. Reeds in de kleine uurtjes van zondag op maandagnacht wa ren enkele kleine spanvissers er als eerste op uit gegaan. En zo was er maandagmor gen al een span aan de markt. Het was het span WR 42 en WR 88, dat reeds zondag middag vanuit Wieringen was vertrokken. Ze hadden het geluk door in een paar trekken rond de 200-bakken vis buit te maken. De geringe aanvoer had de prijzen van de vis enorm omhoog gedrukt, want dit nachtje vissen leverde dit span ruim ƒ20.000 op. Deze lading kwam als een welkome aanvulling op het gehele gebeu ren, want verder was slechts een 15-tal schepen present met een vangst die vari eerde van 30 tot 50 bakken. Alleen de VL 105 was van de noordelijke Noordzee pre sent met een vangst van 240 bakken, waar men 16 dagen voor was buiten geweest. Hiervoor kon evenwel slechts 23.000 wor den besomd. Dat had dan het dubbele moeten opleveren om nog maar juist vol doende te zijn om bemanning en verbruik te stookolie te betalen. Erg veel animo is er dan ook niet overgebleven om nogmaals de schepen uit te rusten voor een reis naar de noordelijke Noordzee. In schrille tegen- Ook ten opzichte van ons le elftal, blijft er natuurlijk nog veel te wensen, Goed voetbal, een toppositie en rond het veld een zee van mensen. Aan de eerste twee zaken wordt door onze jongens met élan gewerkt, En door veel mensen rond heVveld, kunnen zij bij dit streven worden gesterkt. Daarom beste mensen is het dan ook een wens van onze Sint, Dat iedere IJmuidenaar de weg naar ons STORMVOGELS-nest weer vindt. MET DIT STUK werd een ieder onmid dellijk uit de droom geholpen, die eventu eel mocht hebben gemeend dat de kolder van Brandon |en Thomas in hun bijna klassiek geworden zotternij „De tante van Charley” nimmer meer zou worden over troffen. Want behalve dat Peets in zijn klucht eveneens een travestirol voor een heer heeft voorgeschreven, mag in het tweede bedrijf een der optredende dames zelfs een mannenrol vervullen. En doordat de intrigue verder wordt gelardeerd met een tweetal traditionele oude vrijsters, een potige zeerob die als huisknecht moet fun geren en een boven zijn (haar) theewater gerakende samenzweerder, kan naar het verdere verloop al spoedig raden. En ja hoor, in het derde bedrijf mag zowaar een nieuwe verkleedpartij op touw worden ge zet, met als besluit de veelbetekende woor den „Vijf minuten voor de jongelui!” IJMUIDEN. Zowel de schipper als de dienstdoende matroos van de diepvrieshektrawler „Monica” VL 89 van rederij Kwakkelstein wordt door de Raad voor de Scheepvaart schuldig ge acht aan de scheepsramp op 26 novem ber vorig jaar, waarbij de Franse vis sersboot „Aurore Borale” is overvaren. Bij deze ramp kwamen vijf opvarenden van het Franse scheepje om, terwijl slechts de schipper en de dienstdoende matroos gered konden worden. De ramp gebeurde bij de ingang van het Engels Kanaal 's nachts rond drie uur. De Raad voor de Scheepvaart heeft er ernstig kritiek op, dat er tijdens de ramp niemand op de brug van de Monica aan- de Scheepvaart heeft hier ernstige kri tiek op en heeft al meerdere malen uit gesproken, dat de brug nimmer onbe mand mag zijn. Terwijl de matroos niet op de brug was had de aanvaring plaats. Het Franse vis- cjle overigens niet meer vaart, kreeg een sersscheepje zonk onmiddellijk. De schipper en tweede machinist van- de IJMUIDEN. Als gevolg van de nieuwe bestemming van het Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan - zoals bekend zal dit nu binnenkort als buurthuis „De Spil” in gebruik worden genomen - is een der vaste bespeelsters daarvan, de toneelvereniging „T.I.O.S.” inmiddels genoodzaakt geweest naar een vervkngend onderkomen uit te zien. Gelukkig wist het bestuur dit te vinden in het verenigingsgebouw „De Rank” aan de Koningin Wilhelminakade, zodat het gezelschap hier vrijdagavond haar nieuwe toneel- seizoen toch heeft kunnen openen. En wel met een opvoering van „Het hing in de lucht”, een dolle klucht in drie bedrijven door Bert Beets. moeten worden vermeden, dat de mening van een kerkgenootschap wordt opge drongen”. B. en W. blijven vooralsnog afwijzend staan tegenover financiële steun aan het godsdienstonderwijs op de bijzondere la gere scholen. Immers, deze lessen worden gegeven door onderwijskrachten die mid dels kennisoverdracht een bepaalde geloofsovertuiging uitdragen. Erkend wordt dat dit onderwijs op de bijzondere scholen in beweging is. „Behalve feiten kennis wil het zich meer richten op de totale opvoeding en maatschappelijke vor ming van de leerlingen. Het godsdienston derwijs is dan een integrerend deel van de totale schoolloopbaan”. Deze standpunten, vastgelegd in de nota, komen dinsdag 6 december aan de orde tijdens een vergadering van de raadscom missie voor onderwijszaken. Op de agenda staat voorts een plan tot verbetering van de huisvesting van de Juliana van Stol- bergschool te Santpoort. Het gaat om de vernieuwing van de toiletgroepen, de was gelegenheden en de keuken. Ook wordt in het schoolgebouw een personeelsruimte geschapen en een bergruimte voor audio visueel materiaal. De commissie-vergadering, die open baar is, begint dinsdag om half negen ’s avonds. Verkeersdeskundige Wijnstroom hoeft niet te zoeken naar antwoorden op vragen die op de één of andere manier iets te maken hebben met zijn specialiteit. Over de grote drukte en al de daarmee samen.-' hangende verschijnselen merkt hij op. „Wat Velsen betreft is het zonder meer noodzakelijk dat er een tweede tunnel on der het Noordzeekanaal komt. Niet alleen de overmatige drukte op de spitsuren zijn ergerlijk. Het lawaai, de stank en de trillin gen zijn zo overheersend dat je rustig kunt spreken van een milieuprobleem van de eerste orde. Verder wordt een groot aantal verkeersproblemen door de mensen zelf veroorzaakt. Ze zouden die zelf dus ook kunnen oplossen. Het is een kwestie van gedrag dat voortkomt uit een verkeerde mentaliteit. Als het verkeer op de snelwe gen zich houdt aan de maximum snelheid is de kans op filevorming veel geringer. Uit het onderzoek is ook gebleken, dat aan boord van het Franse vissersscheep- je Aurora Borealis slechte wacht is ge houden. Al op vrij grote, afstand is de Monica gezien, maar daarna is op het kruisende schip niet meer gelet, ook al omdat de dienstdoende matroos het idee had, dat het schip zonder gevaar zou passéren. Toen het schip op nauwelijks honderd meter opnieuw Werd gezien, kon de matroos nog wel de schipper waarschuwen, maar was het al te laat om nog koers te verleggen of achteruit te slaan. Bij de strafbepaling heeft de Raad voor de Scheepvaart hiermee rekening gehouden. De schipper van de Monica, berisping, terwijl de dienstdoende ma troos voor zes maanden zijn bevoegdhe- Monica hebben hun schip direkt gestopt den kwijt is. De Monica was de dag tevoren uit de thuishaven IJmuiden vertrokken op weg naar de visgronden bij Ierland. Rond half drie nam een matroos de wacht over, terwijl er op ongeveer 6 en 8 mijl twee schepen te zien waren. Op het moment, dat een van deze schepen op ongeveer anderhalve mijl afstand was, verliet de jnatroos de brug om te vragen wanneer de schipper gepord wilde worden. Hij was er op dat moment van overtuigd, dat de Monica voor het vissende schip langs zou lopen, hoewel hij de koers van het scheepje, dat aan stuurboord naderde, niet had gecontroleerd. behalen. Met ladingen van 14.000 tot 20.000 dozen komt men naar binnen en verschaft de koel- en vrieshuizen handenvol werk om alles op tijd achter de deuren te krijgen. DIT JAGEN NAAR MAKREEL is de IJM 36 duur komen te staan, want tijdens het vissen kreeg dit schip bezoek van de Ierse visserijpolitie. Zonder blikken of blo zen werd het net scheep gehaald en tot schrik en verbazing van een ieder die aan boord was, kwam er uit deze trek een goede dertig kantjes haring. En naar ha ring mag daar in de omgeving van Bally- Cotton niet gevist worden. Het gevolg was dat de IJM 36 aangehouden werd en opge bracht werd naar Cork. Er waren reeds 10.000 pakken makreel aan boord en men wilde van Ierse zijde wel eens onderzoeken of er nog niet meer haring aan boord was. Terwijl dit geschreven wordt is er nog niets zinnigs over het verder verloop te vermelden, omdat de berichten maar zeer spaarzaam binnenkomen. Het is dus een heel riskante zaak om daar naar makreel te gaan vissen. De meeste schepen hebben dan ook nu hun vangstgebied gezocht in de „Smalls”. Daarvandaan zijn er al weer enkele terug met de mooiste ladingen gro te zware makreel, die aanstonds hun weg naar de rokerij wel zullen vinden. In de haringhaven is een coaster gearri veerd om weer een lading van 1200 ton diepgevroren makreel naar Nigeria af te voeren. Voor menigeen is het te hopen dat er geen stagnatie in deze afvoer komt, want dit land is een enorme afnelher van deze kleine makreel. stippen werkelijk wordt uitgevoerd. Ca lamiteiten of andere werkzaamheden die extra mankracht vereisen zijn er gemak kelijk oorzaak van dat surveillerend per soneel wordt opgeroepen om daarbij as sistentie te verlenen. Er valt dan als het ware een gat in het surveillancenet. In het concept van het regionale plan, dat binnen een jaar na de ministeriële goedkeuring operationeel zou kunnen zijn, zijn verschillende modellen aange dragen. Deze modellen zijn afgestemd op de tijdsfrequentie van hulpverlening. De ze zou bijvoorbeeld kunnen variëren van 3 tot 20 minuten na alarmering. Het mo del dat voorziet in een aanvaardbaar geachte tijdslimiet bepaalt tevens uit hoeveel manschappen deze exclusieve regionale groep zal bestaan en de om vang van het wagenpark waarover men zal moeten kunnen beschikken. De voer tuigen zullen worden uitgerust met een eigen frequentie op het mobilofoonnet. Als vestigingsplaats van deze post wordt gedacht aan een locatie tussen Badhoe- vedorp en Amstelveen. Behalve door deze gemeenten zal aan dit samenwerkingsverband worden deel genomen door Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Zandvoort, Hoofddorp, Haarlemmerliede en Haarlemmermeer.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5