Vet kreeg biljarttitel niet cadeau klas apart KNSB KAN NIET MEER OM VAN HELDEN HEEN WK-Argentinië Gunstige indeling hockeyers Handbalsters Sanders en Vessies winnaars in wintercircuit j- sportpuntiq j Otti Roethof Stayersprijs weer voor Kees Verkerk bijna in eindronde wereldkampioen karate in Tokio Judoplan gaat door (Van onze sportredactie) NORIT: ,iii"'w9stot,"usscn Sies Uilkema op ,,De Uithof" AFGANG VAN JUDOPLOEG 1 r 13 SPORT n E C E M P F P MAANDAG 5 Geen probleem bijna 1 miljoen aan prijzen t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten sc- >lsi- 1-0, sch- O "7 "7 Oude garde wist opmars tennisjeugd te stuiten Elly Vessies.' hoofdprijs (Van onze sportredactie) Spiel TOKIO (Reuter). Nederland heeft zo wel bij de landenploegen, als individueel de wereldtitel karate veroverd. In de lan- denwedstrijd werd West-Duitsland twee de en Frankrijk derde. Bij het individuele kampioenschap veroverde Otti Roethof uit Amsterdam de gouden medaille, door in de finale Eugene Codsington (Eng.) te verslaan. De Spanjaard Juan Pedro Car- vil veroverde het brons. De zege van Roethof in de strijd om de individuele titel maakte een einde aan de Japanse hegemonie. Nog niet eerder was het voorgekomen dat een niet-Japanner individueel kampioen werd. „Ik ben dol blij dat ik de titel heb veroverd”, verklaar de de 27-jarige Amsterdammer. „Het enige wat ik gehoopt heb is dat ik de finale zou halen. Dat leek me al een prestatie van groot formaat.” Ruim twaalfduizend Ja panners waren gisteren getuige van de Nederlandse triomfen. Bij de dames pakte de Beverwijkse Elly Vessies voor de tweede maal de hoofdprijs van duizend gulden mee. Ze stond in de finale tegen Anneloes Schothorst (6-1, 6-3), die op een steenworp afstand van de hal woont. Anneloes speelde een goed toer nooi. In de kwartfinales zegevierde ze over de Britse Belinda Thompson en in de halve finales over Nora Blom, die wegens tijdge brek niet optimaal voorbereid aan de start kwam. Het derde toernooi van het winter- (Van onze sportredactie) JULIANADORP. Al1 anti-grieptabletten slikkend is Piet Vet uit Berkhout in Juiianadorp ereklas-kader- kampioen 47-2 geworden. In een van spanning zinder ende finale, waarin de 28-jarige administratief mede werker van een wegenbouwbedrijf moest winnen om de titel te pakken, bleef hij de meerdere over Hans Sundquest, die tot de zesde ronde hard op weg was binnen drie weken zijn tweede nationale kampioen schap te grijpen (vorige maand werd hij in Wychen bandstootkampioen) nadat hij 13 jaar lang vergeefs op enig succes had gejaagd. In de zesde ronde verloor de Papendrechter echter van Brabander Louis Haver- mans en zondag dus de finale van Piet Vet. Van alle kanshebbers (en dat waren er velen door het ontbreken van Hans Vultink, die het te druk had en titelverdediger Christ van der Smissen, die ziek was) speelde Piet Vet tenslotte het sterkst en het meest circuit heeft het aanstaande weekeinde plaats in de Brabantse plaats Bosschen- hoofd. Australië heeft in Sydney voor de 23e keer in de geschiedenis, en voor het eerst weer sinds 1973, het toernooi om de Davis- beker voor tennislandenploegen gewon nen. De Australische ploeg, die bestaat uit Tony Roche, John Alexander en Phil Dent heeft tegen titelhouder Italië een beslissen de voorsprong van 3-1 genomen. John Alexander namelijk versloeg Adriano Pa- natta, in een partij die 3 uur en 55 minuten duurde, met 6-4, 4-6, 2-6, 8-6, 11-9. De laatste enkelspelpartij, tussen Tony Roche en Corrado Barazzutti, werd op de stand 12-12 in de eerste set afgebroken en zal niet meer hervat worden. evenwichtig. Toch göf hij al na de eerste dag, toen hij werd geplaagd door griep naar Juiianadorp was geko men, geen cent meer voor zijn kansen. „Ik voelde me lichamelijk helemaal niet in orde, maar met een hele zak vol tabletten heb ik de griep aardig kunnen onderdruk ken. Daarna ben ik steeds sterker gaan spelen. Daar komt bij, dat ik me erg goed heb voorbereid en ook goed geconcentreerd was. Dit in tegenstelling tot het band- stootkampioenschap inWychen, waar ik totaal niet los kon komen. Ik heb bij mezelf gezegd dat zoiets me niet meer zou overkomen”, verklaarde de Berkhouter, die twee keer eerder nationaal librekampioen werd, nu zijn eerste kadertitel veroverde, en in de afgelopen jaren vele malen tweede en derde werd. Sundquest: „Ik heb niets van hem cadeau gehad, ik heb alles zelf bij elkaar moeten schrapen. Daarom mag ik zeggen dat ik het goed heb gespeeld”. der echte bedreiging kon uitrijden. Het is duidelijk dat de LTC van de KNSB vrijwel niet om hem heen kan wanneer de ploeg voor de interlandwedstrijd tegen Noorwe gen wordt samengesteld. Toch kan juist die aanwijzing op problemen stuiten, om dat Van Helden het duidelijk niet ziet zitten om met Kloosterboer en Van ’t Oe ver samen te werken. Zo zegt hij: „Als ik geselecteerd word, stel ik mijn eisen. Nee, niet via een kort geding of zo. Ik wil een vertrouwensman in de begeleiding. Van Heidens winst op de 500 meter en een tweede plaats op de vijf kilometer achter Piet Kleine (7.33,16 tegen 7.31,22) waren voldoende voor de eindzege. Bij de dames-junioren was de 19-jarige Ilona Leushuis uit Deventer de concurren tie verre de baas. Zij zegevierde zowel op 9 7 7 6 4 2 50.86 43.45 33.58 47.12 Co Giling won later een maratonwed- strijd, die meetelde voor hetKNSB-klasse- ment om de Marathoncup. Hij had een ronde voorsprong op een groep van negen rijders en twee ronden op het peloton. Het was de derde maal in deze serie dat Giling zegevierde. de 500 als de 1500 meter in respectievelijk 44.60 sec en 2 min 20.03 sec., welke tijden beide een nieuw baanrecord betekende. Zondag won Nederland met 15-9 van Spanje. Bij rust hadden de Nederlandse dames een voorsprong van 8-5. De doel punten kwamen op naam van Hannie de Kok (6), Mieke Pottuyt (3), Els Boesten (2), Marijke Barth (2), Miep van Beek en Peg gy Brouwers. WEST-BERLIJN. De Nederlandse da- mesploeg zaalhandbal heeft vandaag aan een gelijk spel tegen Noorwegen voldoen de om in de eindronde van het toernooi te komen. West-Duitsland namelijk won zondagavond met 10-6 van Noorwegen. Nederland en West-Duitsland hebben nu ieder een keer gewonnen en een keer ge lijk gespeeld. Noorwegen staat op één maal winst en een keer verlies. Spanje, de laatste tegenstander van West-Duitsland, is nog puntloos in de B-groep. Ook is de BBN van plan voor grote internationale toernooien trainingskampen te organiseren. Zo’n eerste trainingskamp is al gepland voor januari ’78, wanneer bondscoach Peter Snijders met een voornamelijk jeugdige ploeg zal deelnemen aan het internationale hooggewaardeerde „Toernooi de Paris”. Dat evenement staat gepland in het weekeinde van 21 en 22 januari. Vóór en na dat evenement zal de Nederlandse selectieploeg in Parijs samen trainen met een groot aantal Europese landen. Bondscoach Snijders is enorm content dat hij gehoor heeft gevonden voor zijn al vele jaren geopperde plannen. „Het is de enige mogelijkheid om de kloof die bestaat tussen Nederland en een groot aantal Europese naties wat te dichten”. Na de Nederlandse judokampioenschappen (zondag in Tilburg) zal Snijders zijn selectieploeg voor het „Toernooi de Paris” bekend maken. Wtm van Heimen: „Op papier is onze poule iets zwakker" i-14 i-17 !-17 1—21 5-12 ’-14 ’-14 5-13 5-18 5-19 >-20 i-17 1-24 )-27 37 5-27 1-28 >-31 (-33 >de. 5- 10 6- 6 1-13 )or- ren- nin- Hel- De 41. een prij- volgt usief 1.495, ijfde ende -23- Vet Sundquest Havermans Bongers 'I - 6 -19 -16 -15 -16 -19 -26 -28 -24 -20 -26 -35 -26 -32 -32 -42 -42 UTRECHT. De ambitieuze plannen die het hoofdbestuur van de Budo Bond Nederland op stapel heeft staan voor de sectie judo zullen met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid met ingang van het nieuwe jaar ten uitvoer gebracht kunnen worden. Op de agenda voor 1978 staan, naast wekelijks ingevoerde trainingen op Papendal, maandelijkse ontmoetingen tegen judona- ties van gelijk niveau. ren- sse, FC ^ag- J 14, Jen •FC 3-1, star J ■en- 4-1, rden ging van tref- ubse (Go lylen EINDHOVEN. De bijna serene rust die de Nederlandse schaatskernploeg omgeeft, is slechts uiterlijke schijn. De kans dat er binnenkort weer iets staat te gebeuren ligt voor de hand. En evenals de vorige keren staat Hans van Helden garant voor enige voltreffers, die de KNSB en misschien zelfs het koppel Kloosterboer-Van ’t Oever zullen raken. Vet heeft hard voor zijn titel moeten knokken tegen Velthuis Bessems Van Deventer Van de Kruisweg Marc Albert, de winnaar van toen, werd nu in de kwartfinales bedwongen door Rolf Thung. Frank Laprez verloor van de geroutineerde Niek Fleury en jeugdkam pioen Huub van Boeckel ging tegen de Amerikaan Newberry door zijn enkel. Vanaf de halve finales waren de routi- aiers onder elkaar. Van hen toonde Louk Sanders zich de sterkste, al had hij dan in e eindstrijd knap veel moeite met de lardslaande Wouter Fok (7-6, 6-4). Deze had tevoren met klein verschil gewonnen van Rolf Thung. Sanders incasseerde dus de hoofdprijs van 1500 gulden en is favo riet voor de extra premie van 2000 gulden, die wordt uitgekeerd aan de speler, die aan het einde van de vier toernooien gemid deld de beste resultaten heeft behaald. Tijdens bekerwedstrijden kwam op nieuw aan de oppervlakte dat er van rust geen sprake is. De nogal belaagde kern ploeg, die tijdens de IJsselcupwedstrijden in Deventer in het geheel niet kon impone ren, moest opnieuw ondervinden dat er met Van Helden, die men gniffelend uit de kernploeg zag stappen, niet te spotten valt. De solist die zich moederziel alleen voorbe reidt op het komende internationale schaatsseizoen spotte weer met de presta ties van zijn oud-collega’s. Via een magi straal gereden 500 meter (39,88 sec), zette hij de rest van het gezelschap op zo’n grote achterstand, dat hij de vijfkilometer zon- j HARDERWIJK (ANP). De terugkeer van Louk Sanders uit het verre Oosten heeft de „oude hap” van het nationale tennis nieuwe inspiratie gegeven. Bij het tweede toernooi van het wintercircuit, dit weekeinde in Harderwijk voorkwamen Sanders, Fok Thung en de Engelsman Paish een herhaling van het openingstoernooi in Hoorn, toen de jeugd verrassend doorbrak. West-Duitsland en Noorwegen waren zondagavond één helft gelijkwaardig: 5-5. In de tweede periode echter was Duitsland sterker. Noorwegen scoorde nog slechts één keer en Duitsland verdubbelde de pro- duktie. Sigrid Bierbaum, die tegen Neder land zeven doelpunten maakte, was weer topscorer met drie treffers, waarvan twee uit strafworpen. De Nederlandse dames hebben in de openingswedstrijd tegen West-Duitsland in de met 1400 toeschouwers gevulde sporthal Charlottenburg de kans op een regelrechte sensatie lagen liggen. Nadat oranje gedurende het grootste deel van de wedstrijd had geleid (5-3 bij rust, 7-4 en 10- 8 zeven minuten vóór tijd) bereikte West- Duitsland dank zij late treffers van Heide Lange en Sigrid Bierbaum uiteindelijk toch nog een geflatteerd gelijk spel. De Nederlandse treffers werden gemaakt door: Hannie de Kok (5), Miep van Beek (2), Ingrid van Koppen (2) en Marjo Smeets (1). Bij internationale schaatswedstrijden in Inzell zijn zeven van de veertien sprin ters het slachtoffer geworden van het nieuwe startcommando, waarbij men minstens één seconde onbeweeglijk moet staan. Een van hen was de oud-olympisch kampioen Erhard Keiler. BRUSSEL (Reuter). In Brussel is de loting verricht voor de wereldbeker hockey, waarvan de wedstrijden vol gend jaar maart in Argentinië zullen plaatsvinden. Het Nederlands team werd in dezelfde groep ondergebracht als Pakistan (tweede bij het vorige wereldkampioenschap), Maleisië (vierde in Kuala Lumpur), Spanje (re gerende Europese kampioen), Argenti nië, Ierland en Italië. De volledige indeling: Groep A: Australië, België, Canada, Engeland, India, Polen, West-Duits land. Groep B: Argentinië, Nederland, Ier land, Italië, Maleisië, Pakistan en Spanje. In elk van de groepen wordt een halve competitie afgewerkt. De num mers één en twee van elke groep kwali ficeren zich voor de halve finales. De finale is gepland op 2 april. De negentienjarige Sies Üilkema was de aanvoerder van het kwartet van het ge west Friesland, dat óp dè kunstijsbaan „De Uithof” in Den Haag met vlag en wimpel beslag legde op de Residentiebe- ker (de tegenhanger van de IJssel-cup, echter uitsluitend voor junioren), waarom voor de vierde keer werd gestreden. Onder vrijwel ideale omstandigheden legde Uil- kema op de 500 meter de basis voor zijn eindzege met een voor ieder onaantastba re, sterke tijd van 39.52 sec. Weliswaar kwam hij op de 1500 meter op de vierde plaats in de uitslag, maar het verschil met zijn drie voorgangers was slechts gering: 2.08.77 voor Uilkema tegen 2.08.08 voor zijn ploeggenoot Theun Busser (1), 2.08.34 voor Wim Pol (2) en 2.08.75 voor Marcel Scheperkamp (3), waardoor Uilkema met ruime voorsprong op de eerste plaats ein digde in de individuele rangschikking. (ADVERTENTIES) I bc 1.5$ gt. jek >rijs: (Van onze sportredactie) AMERSFOORT. De weg naar de top is nog lang en lijkt onmetelijk ver weg. Dat is de belangrijkste conclusie die uit de eerste finale-wedstrijd van het Euro- pa-Cuptoernooi voor judo-teams getrok ken kan worden. De Nederlandse kampi- oensploeg „Boersma" kreeg zaterdagmid dag in de propvolle sporthal De Koppel in Amersfoort werkelijk geen poot aan de grond tegen Dynamo Hoppegarten. De Oostduitsers, die vijf internationals in de ploeg hadden, toonden in alle klassen hun suprematie en zorgden er met een niet eens geflatteerde 7-0-overwinning voor dat de Europa Cup voor minimaal een jaartje in de Oostberlijnse prijzenkast komt te staan. HILVERSUM. Tijdens de Allround Stayersprijs (3900 meter) op Hilversum bevestigde Kees Verkerk met Gerard van Eykelen- borg opnieuw zijn reputa tie als Nederlands sterkste lange-afstanddraver, door op de van hem bekende manier voor de derde maal in successie deze prijs te winnen. Tweede werd No blesse Oblige met Jan van Dooyeweerd en als derde finishte Nico Kid met Siem Hartman. Kees Verkerk liep na het goed maken van de 60 me ter handicap achter aan het veld tot het ingaan van de laatste bocht. Aan kop ging Jheronimus, de twee de favoriet, die echter in de eindsprint niets klaar maakte en afzakte naar de staart van het veld. In die laatste bocht voor de fi nish nestelde Kees Ver kerk zich via een felle tus- sensprint op de derde plaats waarna hij in de eindspurt de rest stil deed staan om uiteindelijk met Pronk en Rietveld werden winnaar van de halve finales van het Nederlandse kampioenschap achter derny’s in Sportpa leis Ahoy. Na de Scandinavische tafeltennistitel eiste de Chinese student Lu Chi-Wei ook de open Franse tafeltennistitel voor zich op. Hij geldt nu als een van de grootste favorieten voor het wereldkampioenschap in 1979 in Noord-Korea. Engeland’s vermaardste roeier, Jack Beresford, is op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Shiplake aan de Theems over leden. De Belgen Eddy Merckx en Patrick Sercu zijn winnaar geworden van de zes daagse van Zürich. Zij ontnamen in de laatste nacht Pijnen/Gisinger de leiding. Pijnen/Gisinger werd tweede op een ronde. Want dat de Nederlandse vertegenwoor diger zaterdag nog zal kunnen terugslaan in de return, lijkt een onmogelijke zaak. Het tweede treffen tussen beide teams is dan ook niet meer dan een formaliteit. „Inderdaad zou je dat zo kunnen zeggen”, stelt trainer-coach Wim Boersma realis tisch vast. ,Het enige dat we zaterdag nog kunnen doen, is proberen de nederlaag wat kleiner te houden. Maar meer kan ik gewoon niet van mijn mensen eisen. Ze hebben vandaag genoeg spirit in de strijd gegooid. Maar tegen een club als Dynamo Hoppegarten kom je daar niet mee”. In Buenos Aires zullen twee landen, die recht hadden op een plaats in het toernooi om de wereldbeker, er niet bij zijn. Olympisch kampioen Nieuw Zee land had al eerder aangekondigd om financiële redenen thuis te blijven. Ver vanger werd Canada, dat in september in het toernooi om de intercontinentale beker in Rome als vijfde was geëindigd. Tijdens de zaterdag in Brussel gehou den loting bleek dat ook de Sovjet Unie zich terug had getrokken. Etiënne Gli- chitch, secretaris van de internatio nale hockey federatie, zei dat de Russi sche hockey bond in oktober nog beves tigd had naar Argentinië te zullen ko men. Pas de afgelopen week had de FIH te horen gekregen dat de Sovjet Unie zich toch nog had bedacht. Als reden werd opgegeven dat de meeste spelers, die studeren, juist in de periode dat het toernooi zich afspeelt (18 maart tot en met 2 april) tentamens moeten afleggen. Een merkwaardige zaak, als men bedenkt dat de Sovjet Unie in september wel deelnam aan het kwali ficatietoernooi in Rome en daar derde werd. De data voor Argentinië waren toen al lang bekend. Italië is nu opge roepen om de Sovjet Unie te vervan gen. De Italianen eindigden in Rome als zesde. Nederland is in groep B ingedeeld met gastheer Argentinië, Ierland (twee de in Rome), Italië, Maleisië (vorige maal vierde in eigen land), Pakistan (tweede in het toernooi om de wereld beker van 1975) en Europees kampioen Spanje. Groe A bestaat uit Australië (tweede op de Olympische spelen in Montreal), België (vierde in Rome), Ca nada, Engeland, wereldkampioen In dia, Polen (winnaar in Rome) en oud- Olympisch kampioen West-Duitsland. „Op papier ziet de andere groep er sterker uit”, aldus Van Heumen. „Maar wij zullen het moeilijk genoeg hebben. Het zal wel gaan ussen Argentinië, Spanje, Pakistan en Nederland. De Ar gentijnen moeten we niet onderschat ten. In eigen land kunnen ze sterk voor de dag komen. Spanje en Pakistan zijn altijd moeilijk. Maleisië was in Kuala Lumpur een struikelblok voor Neder land. Ook in Montreal konden we er maar met 1-0 winnen”. Donderdag 8 december vertrekt Wim van Heumen met de selectie van zestien spelers naar India voor een tournee van twee weken. Volgens een schema, dat veel lijkt op dat van Bue nos Aires, worden negen wedstrijden gespeeld, waarbij vier officiële inter lands. 3. Nico Kid Winn 1,20 pl 1,10 1,10 1,10 kopp 3,70. BELINDAPRIJS 1600 m. 1. Nolivyr Alkestis (A Petersen) 2.09.5 1.20.9, 2. Nicky Norton, 3. Libertine. Winn 3,50 pl 1,40 1,30 3,30 kopp 5,20 trio 148,40. AMATRICE WINTERKAM PIOENSCHAP I 2000 m 1. Ori on Dakota (Mej. E. Hodden- bach) 2.4Q.9 1.23.5, 2. Misto Bui tenzorg, 3. Jefferson. Winn 6,60 pl 2,40 3,- 4,90 kopp 38,70. BOUWINA SCOTTPRIJS 2020 m: 1. Orma Pride (Me) Y Wagenaar) 2.46.8 1.23.4, 2 Ma- kore du Bois, 3. Natalie Hano ver Winn 6,80 pl 3,90 4,50 2,40 kopp 54,50 trio 613,20. BOYKE NORTONPRIJS 2440 m 1. Penney Williams (L. Schoonhoven) 3.33.1 1.27.3, 2. Otranto, 3. Nancy la Maire. Winn 5,20 pl 1,40 1,70 1,90 kopp 14,30. TOTALISATOROMZET 515.165,-. Het supertrio Hilversum in de Bento Kitty-rijs 1. nr. 13 Mephisto (L. Dooper) 2. nr. 12 Maestro Belwin (P van Petten) 3. nr. 3 New Pride (M. van Leeuwen) Niet gestart nr. 5. My Lady Er was een inleg van 168.028 gulden De uitkering per winnaar is ƒ2.135,90 De Sankyo Sound ca mera Het enige wat u moet doen om fantastische geluids films op te nemen is de microfoon aan de ca mera aan te sluiten, uw vinger op de ontspan ner te leggen en te drukken: u filmt en neemt gelijktijdig het geluid op. Eenvoudiger kan 't niet. Een ge schenk ter waarde van /1 325.- van TRANS- CONTINENTA B V,, Amsterdam drie lengtes verschil te fi nishen. De uitslagen van de gisteren op Hilversum gehouden koersen: ABSYRTUSPRIJS 2000 m 1 Palonia (B Leeuwenkamp) 2.51.3 1.25 7, 2. Oscar Harves ter, 3. Pronto Dear. Winn 16,70 pl 3,10 2,70 2,20 kopp 66,40 trio 664,20. BARONESSE HOLLOP- RIJS 2020 m 1 Parodie (C J. de Leeuw) 2.50.6 1.25.3, 2 Pau ken Maaldrift, 3. Porseleintje. Wim 4,30 pl 2,- 1-.40 1,80 kopp 6,80. BARONESSEPRIJS 2000 m 1 Pimpelmeer H (M. Bouw huis) 2.50 2 1.25.1, 2 Olinda, 3 Potella. Winn 2,80 pl 1,50 1,40 3,- kopp 5,60 trio 165,40. BENTO KITTYPRIJS 2000 m 1. Mephisto (L. Dooper) 1.45.7 1.22.9, 2. Maestro Belwin, 3. Pew Pride. Winn 2,20 pl 1,50 3,40 3,20 kopp 44,50 supertrio 2.135,90. BELLA NORTONPRIJS 2440 m: 1. Opstalan (C. J de Leeuw) 3.28.4 1.25.4, 2. Mary Noorlandia, 3. Kind Buiten zorg. Winn 1,80 pl 1,40 2,10 6,10 kopp 6,90 trio 378,80 ALLROUND STAYER SPRIJS 3900 m. 1 Kees Ver kerk (G. W. van Eykelenborg) 5 33.1 1.24 1, 2 Noblesse Oblige, Sies Uilkema: grote kracht in winnende ploeg van het gewest Friesland Sundquest was het daar niet mee eens. „Ik heb bewust op de verdediging gespeeld, dat ging aardig, totdat ik een fout maakte doordat er in de zaal plotseling enorm veel lawaai werd gemaakt, en via mijn fout maakte Piet Vet zijn slotserie”. Niettemin was de Papendrechter in zijn sas met zijn tweede plaats, die ook recht geeft op deelneming aan het Europese kampioenschap in Em- meloord in februari. Die tweede plaats ontging net aan Louis Havermans, die bij winst van Vet en een eigen zege tweede zou zijn geworden met evenveel punten als Sundquest, maar met een veel beter moyenne. Eindstand (resp. punten, hoogste serie, alg.gem.): 11 273 44.84 10 312 35.65 273 398 210 334 330 48.00 220 27.03. v

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13