Akrides boekte een overwinning Kinheim raakt SPANNEND DUEL TUSSEN ingespeeld BRUTUS EN HOOFDDORP Buitoni E l Mager programma in volleybalcompetitie C a b Haarlem-titel voor Baanrecords Onder Ons imponeerde a[i in Groningen jeugd Ken-Am-Ju I W B B SI lil r I i 1 Bouwens Autoverhuur ’n KADETT HUREN? "Ill I1 I-' F X, MM SPORT 1977 DECEMBER MAANDAG 5 16 M h t AR BODEGA Ged. Oude Gracht 34 HAARLEM I The Coach House inn 22,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering, ekskl. BTW en benzine. Langere huurtijd op aanvraag. i Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 Bouwjaar ‘77 w IMR! t ,1 met een I (Van onze basketbalmedewerker) I Frank Kalis vecht een duel uit met de defensie van Brutus VCIJ werd slachtoffer van koploper Martinus (ADVERTENTIE) Zaalvoetbal I, (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) HAARLEM. In een partij voor de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbal- competitie zegevierde IJmond’73 in de Spaarnehal - met na 3-0 te hebben achter gestaan - met een score van 4-3 over De Kleine Beurs. Nadat De Kleine Beurs door treffers van Frank de Jong, Krijn en Stef van Grootveld een 3-0 voorsprong had genomen, kwam IJmond’73 sterk terug en deed met doelpunten van Ron Baan (2x), Joop Herinx en Jan Sieraad de winstkan sen in zijn voordeel keren: 4-3. Club 12 en GrooVAssumburg kwamen in de Bever- wijkse sporthal tot duidelijke overwinnin gen op respectievelijk Carrousel (5-1) en Sport Schoone (7-2). Beverwijk: hoofdklas: Carrousel-Club 12 1-5; Sport Schoone-Groot/Assumburg 2- 7; res. derde klas B. Besseling Boys 2- Veldhuizen 3 7-1; Res. derde klas C: Mikro T. 2-Les Routes Boys 3 4-1; Korsie Boys- Wijker Post 2 1-0. Wijk aan Zee: tweede klas B. Etage Bouw-Free Company 3-5; Clipper CBC- Veldhuizen 6-2; derde klas A: Chez André- Logchies 3-1; res. derde klas A: KI. Zwit serland 3-Progress 4 2-3. Haarlem (Kennemer Sporthal): tweede klas C: Hertipie Hempie-Vermande zn. 2-4; tweede klas D: North End-FC Schaaper 3- 3; derde klas D: Kontakt’75-Groenewoud 2-1; Plan ’72/Hepla-De Halve Maan 5-0; Oud Snacks-De Fles 9-5; res. eerste klas B: Club 12 2-DGS Smul 2 4-2; Kennemerland 2-SC Robeo 2 7-3; Res. tweede klas C: Score Adv. 2-TYBB 2 1-2; Komduur 2- Aurora’75 2 4-4; res. derde klas D: Ripper da 2-Score Adv. 3 3-3. Haarlem (Beijneshal): tweede klas C: Blom Boys-CBS 5-0; Santos Bavao-Telefo- ten. Voor de eerste man van Dobbelsteen, Rob Ottevanger, maakte dit geen verschil. Hij won op identieke wijze van Marco van de Reyden, houdgreep en dus het eerste volle punt, (ippon) Mike van de Bosch van de Ken-Am-Ju die in zijn eerste wedstrijd nog onbeslist wist te houden, maakte nu bij het Ne-Waza (grondwerk) een foutje en verloor met een houdgreep van Kees Tho mas (Kami-shiho-gatame). Frank W. Pe ters (Ken-Am-Ju) wist ook voor de tweede maal de partij resoluut naar zich toe te halen. Aad van Maasdam kon zich niet uit de goed gecontroleerde houdgreep bevrij den (mune-gatame). Verloor Danilo Deltin (Ken-Am-Ju) in de eerste ontmoeting nog met een yugo (vijf punten) van de getalenteerde Ad Ente, de tweede maal wist hij de schade tot drie punten te beperken (Koka). Beide judoka’s lieten zeer aanvallend judo zien. Rob Ha geman besliste zijn partij tegen Danny Dorst d.m.v. een houdgreep, ook in het voordeel van de Ken-Am-Ju. De laatste partij zou nu de beslissing moeten bren gen. Aanvankelijk leek de zege voor Dob belsteen, toen Ellert Ottevanger, Raymond Ter Horst wist over te nemen en met een Koka (drie punten) voor kwam te staan. Slechts vijf seconden voor het tijdsignaal wist Raynjemd de partij met een houd greep toch naar zich toe te halen. Voor Ken-Am-Ju dus het kampioenschap, ter wijl het team van Dobbelsteen met het zilver genoegen moest nemen. Beide teams zullen echter toch naar de distriktskampi- oenschappen op 18 december worden uit gezonden. i I: nia 4-4; tweede klas D: Van Meeuwen BC- Tum Turn 4-3; Internationaal-Komduur 1- 2; derde klas D. Harmes B.-Parapack 3-3. Haarlem (Spaarnehal): hoofdklas: IJ- mond’73-Kleine Beurs 4-3; derde klas E: Haarlem-HBC 1-4; Van Egmond-Ripperda 2-4; Spaarnwoude-SVHB 3-2; derde klas F: Onze Gezellen-Plumbers 2-3. Hillegom: Tweede klas E: Meeldijk-VBHB 2-5; derde klas H: De Klos-Zandvoortmeeuwen 0-3; derde klas J: Paradiso Boys-Vanka 2-2; res. derde klas J: De Mon 3-Tapijtschuur 2 2-4. Hoofddorp: derde klas J: De Meer-Ver meer G&W 5-5; res. eerste klas B: SC Robeo 2-Geel Wit 2 2-2; res. derde klas K: Hoofddorp 3-J. M. Bakker 3 1-3; De Meer 2- Kroon 2 1-5. Haarlem (Beijneshal): derde klas E: Sco. Toshaba-B&S Wonen 2-3; res. derde klas E. Aurora’75 3-Loek Anderson 2 (L. A. 2 n.o.); Onze Gezellen 2-RCH 2 1-6; res. derde kals G: Figee 4-SC Kinheim 2 7-5; Res. derde klas H: Ripperda 4-Old Smuggler Stars 2 9-1. Keuken open tot 2 uur 's nachts. Zondags open vanaf 15.00 uur. Tel. 312760 Ir het de Ter paa diej opn met win spei uits nan dan van een B IJrn met Sch een zwa voll slen Vri< ove: tast B' Strt root Hat plat ken Boe roo< H van rooi se dist ken 15-t gev E Boi de noi wil om me (Jo hot reil ger Pr: E bli« en een wei var De zin: var afs ten drs E een doe dit var no< der I pu KI: GRONINGEN. Tijdens schaatswed strijden voor het driebanentoernooi zijn er baanrecords op de 500 en 1000 meter verbeterd. Piet de Boer won de 500 meter in 39.7 sec. Het oude record stond sinds vijf jaar op naam van de Zweed Ove Koenig met 39.8 sec. Op de 1000 meter was Eppie Bleeker de snelste met 1.22.4. Het baanrecord op deze afstand stond eveneens vijf jaar op naam van Jos Valen- tijn die destijds 1.23,6 reed. Op de Uithof was de 16-jarige Ria Vis ser bij de dames-junioren de snelste. Ze won de 1000 meter in 1.32.68 en de 1500 meter in 2.22.42. Ria Visser die met Ilona Leushuis is gekozen voor de interland wedstrijd tegen de Sovjet-Unie op 17 en 18 december in Heerenveen, was beter dan de snelste bij de senioren: Hanne de Jong (1.32.83 en 2.22.95). Bij de heren-junioren werd Piet Lief- aard eerste op de 1000 meter (1.23.49) en de 1500 meter (2.08.66). i punt Nelissen (8-12). De tijd was echter tekort om de gehele achterstand ongedaan te maken. Eindstand 66-59. Standen: HE-Parker 8-14, Falcon 8-14, Nat. Ned. Donar 8-12, Tripper Jeans 8-8, Vastgoed Strijen 8-8, Buitoni 8-8, Radio Musette 8-8, Arkereizen 8-6, Delta Lloyd 8-2, BV Amstelveen 8-0. DE-Radio Musette 13-26, Vastgoed Strij en 13-22, Delta Lloyd 13-20, Raak Meube len 14-18, Jolly Jumpers 13-16, AMVJ 14- 12, BV Voorburg 14-12, The White Stars 13- 8, BV Amstelveen 110, JRC Boxtel 13-4, The Blue Stars 13-2. I. koi kei kei te 1 ma vol DV do< laa ing De dames van Allides zorgden voor een goede prestatie door met grote overmacht te winnen van een technisch weinig be gaafd KDS. Het was bij Allides de grote slagkracht in de aanval die de doorslag gaf. Het enige probleem lijkt bij de Haar lemse dames nog de concentratie. Ook ditmaal leverde dit problemen op. Na een subliem gespeelde eerste set (15-2) werd Allides in de tweede periode op een 7-2 achterstand gezet. De time-out van coach van Wieringen bleek de nodige uitwerking te hebben, want KDS werd geen punt meer gegund en via 15-7 werd het 2-0. Hetzelfde spelbeeld in de derde set. Ook nu een achterstand van 8-3, maar op het juiste moment wist de Allides-ploeg haar ritme terug te vinden en werd het met 15-10 toch een ruime setzege en daarmee een over winning van 3-0. Stand derde divisie dames: Katapult 2 9- 27; Volendam 9-25; Purvo 9-20; Allides 9- 16; Molenwiek 2 9-16; Polisport 9-15; Smit/ beheer 9-14; US 2 9-9; Interlance 2 9-£|; Akrides-Enos 89-83 (rust 34-32). Top scorers Akrides: Eric Griekspoor (13-27) en Jos Meijer (11-10). Een weinig gemoti veerd optredend Akrides, dat met name in defensief opzicht teleurstelde, wisselde vrijwel het gehele duel sterke met zwakke perioden af. Ging een in de eerste helft door een goede fast-break veroverde 27- 18 voorsprong vrijwel geheel verloren, ook in de tweede helft bleef het gevoel van onderschatting bestaan. Dat Akrides des ondanks niet in moeilijkheden kwam, dankte het enerzijds aan het goede spel van de guards en anderzijds aan Eric Griekspoor, die onder het Groningse bord zoveel lengtevoordeel had, dat hij nauwe lijks was af te stoppen. Brutus-Hoofddorp 87-85 (rust 40-35). Topscorers: Henk van Wijk (20), Frank Kales (16) en Hans Jutte (14). Een duel, dat beslist werd door de Amerikaanse inbreng van Brutus. Marioneaux (32) en Galewood (20) leken hun ploeg halverwege de tweede helft reeds in veilige haven gebracht te hebben. Twintig punten voorsprong bleek bij het laatste signaal echter maar ternau wernood voldoende. Onder aanvoering van rebounder Frank Kales schakelde Hoofddorp toen op een press over, die Hoofddorp zelfs nog even naast Brutus bracht. Twee vrije worpen na een aan vechtbare persoonlijke fout van Vespa Emanuelsoh voltrokken in de laatste se conden echter het vonnis over Kales en de zijnen. BV Lisse-Azimma 76-89 (rust 52-46). Topscorers BV Lisse: John de Bruin (20) en Mathieu van Litsenburg (33). Via een goed georganiseerde zone heeft Lisse één helft lang kans geziefi het sterke Azimma in zijn greep te houden. De van afstand sterk schietende Amsterdammers trokken zich na de basketverwisseling weinig meer aan van het fanatieke Lisse-publiek en pakten vooral topscorer Mathieu van Lit senburg hard aan. Een klap in diens maag bleef niet alleen onbestraft, maar haalde Lisse uit zijn spel en deed de winst naar Azimma gaan. Wartburgia-Akrides 3242 (rust 18-15). Topscoorsters Akrides: Maria van Kaam (2-10) en Wilma Bol (2-6). Veel gemiste vrije worpen bezorgde een nerveus Akri des in de eerste helft een onnodige achter stand. Na de rust kwam er duidelijk meer lijn in het IJmuidense spel en kon Akrides een beslissende 30-39 voorsprong verover en, die de inleiding werd tot de eerste nederlaag van Wartburgia. Sjoerd Muizelaar Stars-Haarlem Cardi nals 394 3 (rust 10-20). Topscoorsters: Ca rol van Zalm (8-9) en Anneke van Nimwe- gen (5-15). Via de derde achtereenvolgende overwinning heeft Cardinals zich weer wat verder uit de gevaarlijke zone omhoog gewerkt. Cardinals, dat van het begin tot het einde domineerde verdiende de zege volledig. Buitoni-Wilskracht 105-57 (rust 45-29). Topscorers: Neuteboom (25), Jansen (15) en Keppy (20). Alleen in de beginfase van de eerste helft slaagde de lange Wils- kracht-ploeg er in Buitoni te volgen. Toen het gat éénmaal geslagen was, was het ook met de tegenstand gebeurd en liep Buitoni moeiteloos weg naar een monsterscore. Akrides-HOC 83-60 (rust 32-20). Topsco rers Akrides: Rob Meijer (10-8), Michel Kuyper (8-16). HOC: Tom Heidman (6-18) •en Frank Wessels (7-10). Dankzij een krachtsexplosie van HOC kon binnen drie ploeg te bestrijden. Al had een grotere inzet aan de IJmuidense kant weliswaar de nederlaag niet voorkomen, hij had toch zeker voor een acceptabeler uitslag gezorgd. Nu werd het binnen 35 minuten een 3-0 nederlaag. Setstanden 15-6, 15-5 en 15-6. AMSTERDAM/TUBBERGEN. Na za terdagavond kan Egon Steuer de coach van het Amsterdamse Delta Lloyd zich in de basketbal-eredivisie terecht de on gelukkigste coach noemen. Voor de derde keer in acht dagen liet zijn ploeg voor eigen publiek de zekere winst verloren gaan. Greep woensdagavond Vastgoed Strijen in de slotseconden de niet meer verwachte winst, dit keer was het Buitoni dat de te vroegtijdige vreugde in het Am sterdamse kamp deed veranderen in een begrafenisstemming na de 85-86 eind stand. Hoe grillig en aantrekkelijk het basket balspel kan zijn bewees dit treffen waarin Buitoni moest bewijzen op het goede pad te blijven, maar daarbij wel moest optor nen tegen Hank Smith ooit nog eens uitkomend voor de Haarlemmers en de zijnen. Grillig was ook het scoreverloop. Een flonkerende start van Buitoni, dat Limmen (blessure) en Jansen miste, be zorgde de Haarlemmers in een fase waarin Delta Lloyd zwak schoot snel een 10-2 voorsprong. Even snel keerde echter het getij. Plotseling vonden de Amsterdam mers de juiste richting en wat Buitoni met een goed lopende break en knappe acties, die veelal ingeleid werden door Emill Ha gens (2-8), ook probeerde, de Amsterdam se aanval was niet meer af te remmen. Hoe kwetsbaar de Haarlemse defensie was be wees vooral de periode tussen de elfde en viertiende minuut. Bij afwezigheid van Rob Visser drie persoonlijke fouten schoten Smith (19-6), Al Davis (12-5) en Kragtwijk (104) Delta Lloyd van 22-26 naar 37-26. Volkomen overeenkomstig het spelbeeld kon de thuisclub daarna de voorsprong tot aan de rust vasthou den (4740). Lang heeft her er ook in de tweede helft naar uitgezien, dat deze voorsprong vol doende zou zijn voor de winst. Zowel on der eigen als „vreemde” basket moest Bui toni met uitzondering van Freeman de eer in de reboundduels aan de thuisclub laten. Diezelfde Freeman (10-14) en Rob Visser (4-18) hielden hun ploeg echter in de race ,en brachten bij 71-70 weer helemaal de spanning terug. De inmiddels van man-to- man op zóne overgeschakelde Haarlem mers kregen in deze fase bovendien beter greep op de Amsterdamse topscorers. Fa taal had Buitoni de technische fout kun nen worden die coach Develey bij 82-78 terecht van arbiter Peter van der Willige kreeg. De Amsterdammers lieten het maximale rendement echter liggen en gin gen met het einde in zicht steeds nerveuzer spelen. Noodlottig werd de thuisclub tenslotte de press van Buitoni. Ombre en Visser werden de mannen, die Buitoni elf secon den voor tijd op winst zetten. Een nauwe lijks in zichzelf gelovend Delta Lloyd kreeg daar tussen door nog wel kansen, maar strandde of op de wisselvallig spe lende en conditioneel niet sterk Mike Wes- tra of in laatste instantie op de rots in de branding: Gary Freeman. Zondagavond laat beleefde de totaal uitverkochte Leidse sporthal de eerste desillusie van dit seizoen. Uit een vrijwel verloren positie kwam Radio Musette te gen Parker terug. Donald Washington (30) en Vince Fritz (20) deden het getij keren en schoten hun ploeg in de slotfase naar een sensationele 80-85 zege. In het verre Tubbergen heeft The White Stars geen revanche kunnen nemen voor de eerder dit seizoen tegen Jolly Jumpers geleden nederlaag. Van beslissende bete kenis waren de eerste tien minuten van de tweede helft toen de thuisclub de 29-27 voorsprong kon uitbouwen tot 43-29 mar ge. Vooral de aanvalsrebound van de Ster ren liet het in deze fase afweten. Dat de wedstrijd desondanks interessant bleef was te danken aan de in de slotfase felle Haarlemse press, die uitmondde in een aantal doeltreffende acties van Wilma Tol (4-10), Marjolijn Drijver (9-6) en Annelies KDS 9-5; Bevok 9-3; Amsterdam 3 9-0. Stand derde divisie heren: AVE 9-26; US 3 9-24; Volendam 2 9-23; Armixtos 805; Katapult 9-15; Valkenberg 2 9-14; HVS 9- 14; Delta Lloyd 3 8-8; Spaarne 9-8; Schorpioen 9-6; Madjoe 8-3 en Interlance 3 8-0. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Slechts een zeer mager volleybalprogramma werd er in het weekend afgewerkt. Het betroffen hier inhaalwedstrijden. In IJmuiden werd VCIJ een gewillig slachtoffer van lijstaanvoerder Valkenberg/Martinus, terwijl in Haarlem de dames van Allides zich middels een 3-0 zege op KDS opwerk ten naar een vierde plaats in de derde divisie. Alsof VCIJ zich bij voorbaat reeds bij de nederlaag had neergelegd zo traden de IJmuidenaren aan tegen de ploeg van Val- kenberg/M. Laatstgenoemd team is onder de leiding van trainer Geert Trompetter aan een spectaculaire zegereeks bezig. Het team bestaat grotendeels uit oud-Delta- Lloyd spelers (de vereniging waarmee Val kenberg een belangengemeenschap heeft) en uit jonge talentvolle spelers vanuit de eigen kweek. Het speltype dan de Valken- berg-ploeg speelt is erg snel en beweeglijk en dit niet alleen aanvallend, maar ook verdedigend. Het team schakelt zonder moeite over naar een ander verdedigings systeem en taktische aanvallen van de tegenstander worden vaak in de kiem ge smoord. Daarnaast is het voor de tegen stander erg moeilijk een goed sluitend blok te vormen tegen de snelle stijgende aanvallen van de Amstelveense formatie. Voor VCIJ bleek het onmogelijk deze (Van onze rugbymedewerker) HAARLEM/IJMOND. Rugbyclub Kinheim blijkt eindelijk gewend te raken aan het type spel dat in de overgangsklas se gespeeld wordt. Ondanks dat tegen stander Oemoemenoe een achttal zware voorwaartsen uit Middelburg meebracht, kon het Haarlemse pack vooral in het open werk en de scrums het spel maken. Goede organisatie in die situaties van v.d. Meij en Bos stelde Verbruggen in staat diverse aanvallen op te zetten. Na eerst op 3-0 gekomen te zijn door een penalty-goal van Werner van Eek, kon Ruud Bekooy de Kinheimers op 9-0 brengen via een prach tige individuele actie; een bal uit het losse werk schopte hij diep het in-goals gebied in en drukte daar zelf. Heen en weer vloei de het spel totdat een prachtige kombina- tie tussen de half-backs Marcel Koop en Marcel Leeuwerink de Haarlemse vleugel speler v.d. Meij in staat stelde een einde te maken aan de onzekerheid: 13-0. Een goed vergelijk met de top van de andere eerste klasse kon HBC maken in zijn ontmoeting njet de koploper USRS. Onbevangen spelend konden de Heemste denaren toch moeilijk uit de verdediging komen, door een straffe wind recht in het gezicht. Aan de andere kant drukten de Utrechtenaren flink door en provoceerden de HBC-ers vooral rond de scrum tot fel spel. Na de rust zette HBC, geholpen door de wind in de rug, USRS keer op keer terug op eigen helft. Een geslaagde snijbe- weging tussen Rusman en Uijttewaal stel de de eerste in staat de score te openen: 0- 6. Vlak daarna kon de uitstekend spelende Dick Beringen de bal meenemen en druk ken, (0-10) en tien minuten later was het weer Beringen, die attent reageerde toen de rest van de spelers aan het discussiëren was over een vermeede penalty kick. Eind stand 14-0. (Van onze judomedewerker) HAARLEM. Voor de laatste maal is de Haarlemse jeugd afgelopen zaterdag op de mat verschenen, om uit te maken welk team zich in de rayonbekercompeti- tie kampioen van Haarlem mocht noe men. De finale werd ook nu weer uitge vochten tussen sportschool van de Dob belsteen en de Ken-Am-Ju. De finale bracht helaas geen beslissing. De jury- tafel berekende voor beide teams een ge lijk aantal punten. Na de tweede ontmoe ting trok de Ken-Am-Ju met miniem ver schil aan het langste eind. Tijdens de voorrondes die in twee poules werden verwerkt, kwalificeerden zich vier tëams voor de slotrondes. Het team van sportclub Pauel kwam daar niet verder dan de vierde plaats, doordat het uiteinde lijk toch niet van het tweede team van Dobbelsteen kon winnen. In het lichtste gewicht kon Pauel echter al niemand op stellen, en nadat ook Fred Dirksen (3e Ned.) met een ernstige polsblessure het voor gezien moest houden, was de kans op eremetaal verkeken. Het team van Dobbel steen werd desalniettemin verdiend derde, maar zag zich helaas toch niet geplaatst voor de distrikt kampioenschappen, daar alleen beide finalisten worden afgevaar digd. Het team van de Ken-Am-Ju ondervond minder moeilijkheden op zijn weg en plaatste zich direkt voor de finale tegen het eerste team van Dobbelsteen. Toen naderhand bleek dat de finale een gelijk aantal punten had opgeleverd, moest de finale in zijn geheel worden overgevoch- (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM-IJMOND In de biljart- competitie afdeling Kennemerland, heeft Onder Ons 3 hun concurrent DON een vernietigende nederlaag van 5-2 toege bracht. Kopman Jan Feeks gaf Cor Schaap geen enkele kans, slechts zeven beurten had Feeke nodig om met een sloserie van 153 caramboles over de finish te gaan met het moyenne van 48.57, Schaap kwam niet verder dan 22 caram boles. Piet Liefting blijkt deze competitie in een formidabele vorm te verkeren, met zijn kracht werd nu Rinus Overdijk ge confronteerd. Liefting raasde door het te maken aantal caramboles van 332 heen met een moyenne van 66.40. Overdijk bleef niets bespaard, slechts 41 carambo les wist hij bij elkaar te sprokkelen. Alleen Cor van Hooff moest tegen Frans Ottenhof de twee punten toestaan. In de CIA heeft OVS 1 de koppositie van Suisse 1 middels een 5-2 overwinning op Haar- lem-Noord 2 overgenomen. Bert Engwer- da jr. maakte korte metten met Bert v.d. Kuyl in het 38/2. In de 28e beurt scoorde Engwerda 32 caramboles en zette hij v.d. Kuyl op een niet meer te overbruggen achterstand, hij stelde de zege veilig met een moyenne van 6.27. Bert Engwerda jr. had geen enkel probleem met een zwak spelende Harre v.d. Woude, in 26 beurten moyenne 5.53 stelde hij de winst zeker. Voor de Noorderlingen redde Die Vogel in zijn partij tegen Karei Scholte echter de eer. Vogel realiseerde zijn overwinning in 23 beurten, moyenne 5.21. Verrassend in deze klasse is het team van DOS dat na enige weken onopvallend te hebben meegedraaid, nu trots door een overwinning op leider Suisse 1 de tweede plaats bezet. Gerrit Karman, kopman van Suisse, ging tegen John Slagtveld volko men ten onder. Slagtveld speelde een ge weldig mooie partij, slechts veertien beur ten had deze nodig om zijn 300 caramboles op de tellijst te krijgen met het formidabe le moyenne van 21.42. Ton Heins bergen op zijn beurt kreeg van Aad v.d. Berg geen enkele respons in 33 beurten met een moy enne van 4.18 wees hij Heinsbergen terug: Wil v.d. Braak echter weigerde de neder laag van zijn team te erkennen. Tegen Karei Bos vocht deze grillige Suisse-loot zich volkomen leeg, met het resultaat dat hij in 19 beurten zijn opponent van de tafel veegde met het respectabele moyenne van 6.94. In de C1B is de totale oorlog tussen Haarlem-Noord 3, BVK 1 en Hof van Hol land 3 volledig. BVK 1 vernederde en schakelde Club 70 1 met een formidabele 7-0 overwinning uit om nog een rol van betekenis te kunnen spelen. Kopman Fred Bosma wist Jan Kauffman in een harde en slopende partij die 32 beurten op een nul te houden. Tom Wisker won van een volledig mis tastende Jan Jaspersen in 38 beurten met een moyenne van 3.78. Terwijl Jan Martens de winst volledig veilig stelde door Jan Larssen, die duidelijk worstelde met de snelle tafel in 31 beurten terug te wijzen. BVK 1 staat door deze overwinning slechts een punt achter op lijstaanvoerder Haar- lem-Noord 3 dat met 5-2 Club’?0 2 nog verder deed zakken naar de staart van de ranglijst. Bij Haarlem-Noord schitterde weer Kennemerlands jongste speler Ron v.d. Kuyl in zijn partij tegen Piet Maas. Reeds in de eerste beurt spoot hij vol gas weg met een serie van niet minder dan 231 caramboles, direct gevolgd door 51 en kon Maas de nederlaag niet meer ontkomen. Hans de Hengst wist zij het moeizaam van Dik de Haan te winnen. Jan Been echter die zich niet bleek te kunnen concentreren moest een nederlaag incasseren tegen Gé Maas en verspeelde twee kostbare punten. Hof van Holland 3 hield aansluiting met de leiders door met 5-2 over Markonic 1 te zegevieren. Standen Al: Cent 1 7-37, Scheiw 7-36, Bid 2 8- 27, O O 1 7-26, ABS 1 7-22. B: OO 3 6-32, Homas 1 6-25, DON 6-23, Haarlem-N 1 6-18, OBIS 6-16. C1B: Haarlem-N 3 6-32, BVK 1 6-31, HvH 3 6-22, Flora 1 6-18, Cl’70 1 6-17. A2: scheiw 2 7-38, Bid 3 8-29, ABS 2 7-26, HvH 1 8-26. CIA: OVS 1 5-20, DOS 1 5-19, Suisse 1 5-17, Haarlem-N 2 5-16, Excel. 3 4-12. C 2: Mark 2 6-33, BCH 6-31, OO 1 6- 25, Vr.kr. 1 6-21, OVS 2 6-19 C3A: OO 2 646, Brinkm 1 6-32, DOS 2 6-29, Ent N 1 6-27, Houtp. 2 6-25. C4A: Haarlem-O. 1 642, Insul 6-34, Cl’70 3 6- 29, Flora 2 5-27, Ons Gen. 2 5-25. C4C: Ent N 2 6- 46, OVS 4 6-39, Mark 5 6-35, OO 4 6-34, Haarlem- N 5 6-30. C3B: Suisse 3 6-31, Bid 4 6-30, HvH 4 6- 30, Vr.kr. 2 6-29, DVO 2 6-28. C4B: Scheiw 3 7- 42, DVO 3 6-27, OO 3 6-34, Suisse 4 6-28, IVO 2 6- 27 (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Na twee achtereenvolgende nederlagen heeft Akrides de bakens in de basketbalcompe- titie kunnen verzetten door het zwakke, Groningse Enos met 89-83 te verslaan. Spanning was er met name in de slotfase van het duel tussen Brutiis en Hoofddorp, dat de Amsterdammers met 87-85 de winst opleverde. Ook voor Lisse was ver lies weggelegd. In de Bollenstreek triom feerde Azimma met 76-89. Bij de dames bleven Akrides en Haarlem Cardinals in het goede spoor. Akrides bracht Wartbur gia de eerste nederlaag toe en Cardinals drukte Sjoerd Muizelaar nog vaster op de onderste plaats. II., minuten na de basketverwisseling de sco re in evenwicht (32-32) gebracht worden. Toen echter was het ook gedaan met de Haarlemmers, die door het zuivere schot van Akrides toch nog een ruime neder laag leden. X WO

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 16