Tokyo Kwartet «Frans Vester .Toots Thielemans 1 UIT. i 3 st 3 st Guinevere en Thuis .Kiss .Joe of England f agenda van amsterdam THEATER MUZIEK ALLERHANDE ÏI S' 2 IS cE ral. 'I wijzen J ral. J I Bioscopen Muziek en toneel 15 19 7 7 DECEMBER DONDERDAG 8 i St £25 ral. kll .5^, r i Lou Steenbergen en Onno Molenkamp in Tussen de Middag I tn r A Cellist Ann&r Bijlsma in koffieconcert Tegen de achtergrond van de opkomende industriële revolutie waarin boeren- en arbeidersbevolking zich keert teéen de bezittende klasse, volgt Bond het levensverhaal van de boerendichter John Clare, die zich van zijn vrienden onderscheid omdat hij kan lezen en schrijven. Korte tijd wordt Clare bewierrookt door de Londense intelligentia en zijn gedichten verschijnen in boekvorm. Dan is het voorbij, de smaak van het publiek richt zich niet meer op de De Nieuwe Komedie heeft van Gansch het Raderwerk (tekst Otto Dijk) geen stuk gemaakt dat historische figuren op het toneel brengt. Men wil uitsluitend een historische beweging laten zien en er zijn zeker paralellen met onze tijd. Denk alleen maar aan de door Wiegel voorgestelde loskoppeling van het minimumloon van de sociale voorzieningen. Heleen van Meurs heeft de voorstelling van De Nieuwe Komedie geregisseerd en Paul van den Berg - ook werkzaam voor Centrum - schiep het toneelbeeld. Wim van de Meeberg studeerde de liederen in Aanvang 20.30 uur. De arbeiders verkeren al in een juichende stemming, vooral als de spoorwegdirectie al bijna toegeeft. Maar het zal allemaal anders lopen. Nieüwe verworvenheden verdwijnen en het kapitalisme slaat weer toe. instrumentale trio schreef. Op het programma staan vanavond werken van Glinka, Jan Koetsier en Joh. Brahms. De drie studeerden aan het Amsterdams Conservatorium; Hans Vader maakt deel uit van het Concertgebouworkest, de anderen geven les. Frans Vesten Niet Abbie de Quant, die door ziekte verhinderd is, maar fluitist Frans Vester verleent zijn medewerking aan het gemeentelijk orgelconcert in het Haarlems Concertgebouw vanavond (20.15 uur), zoals wij al eerder berichtten. Albert de Klerk zit dan achter de speeltafel. Vester maakte van verschillende symfonieorkesten deel uit als solofluitist voordat hij zich toelegde op solospel. Hij heeft in 1957 het Danzi Kwintet opgericht, introduceerde in Nederland de traverso, geldt als iemand met een authentieke stijlopvatting en heeft verschillende boeken geschreven. Het programma vermeldt werken van Couperin, Handel, Walther, Telemann, Kodaly, Casella en Peeters. Alwin Bar. Het Symfonie Orkest „Haerlem” onder leiding van André Kaart en pianist Alwin Bar verzorgen zaterdagavond (20.15 uur) gezamenlijk een concert in het Haarlems Concertgebouw. Bar speelt dan Almeria uit Iberia Livre II en uit Schumanns Phantasiestücke opus 12. Het Symfonie Orkest „Haerlem” speelt van Rossini de Ouverture La Scala di Seta en van Mendelssohn de Symfonie nr. 1 in c opus 11. Noordhollands Promenade Orkest. In het gebouw van Zang en Vriendschap presenteert het Noordhollands Promenade Orkest zich zaterdagavond (20.15 uur) voor het eerst in zijn relatief korte bestaan. Onder leiding van dirigent Koos Terpstra en met medewerking van Bas de Jong, eerste klarinettist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, wordt een aangenaam programma van lichtklassieke werkjes gespeeld, een repertoire dat in Engeland (proms) vaker wordt uitgevoerd dan in Nederland. Zaterdagavond solieert Bas de Jong in Mozarts Klarinetconcert (KV 622) en worden verder Bizets Carmenfantasie, Offenbachs La belle Hélène, Waldteufels Wals Suite Espagna en Strauss’ Radetzkymars uitgevoerd. Zie ook onze kunstpagina van woensdag. Oosterkerk. Na de renovatie eerder dit jaar is de Oosterkerk (Zomerkade 161, Haarlem) een aardige concertruimte Haar borsten vliegen weg als ballonnetjes en weg is daarmee haar traditionele rol in de samenleving. Dan gaat het verhaal verder met een opeenstapeling van vrolijke, pure theaterontwikkelingen. Kiss speelt het stuk wervelend onder regie van geworden, waardoor het voor mensen uit Haarlem-Oost wat makkelijker zal worden concerten te bezoeken. Op het eerste concert in deze kerk, vrijdagavond (20 uur) zullen behalve het Oosterkerkkoor celliste Annemarie Nannen, organist Piet Halsema, klavecinist Bert Feijth een blaasensemble en fluitist Johan van Kempen - overigens als recensent aan onze bladen verbonden - acte de présence geven. Het programma vermeldt onder meer werken van Bruhns, Hassler, Kódaly, Stanley, Pachelbel, Buxtehude, Gaubert en Rathbone. Heemsteedse Kunstkring. De violist Wybo van Biemeh en de pianiste Elizabeth van Malde verzorgen vanavond (20 uur) onder auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring een kamerrecital in de burgerzaal van het Heemsteeds Raadhuis (Raadhuisplein 1). Werken van Locatelli, Martinu, Mendelssohn, Granados, Ysaye en Vieniavski sieren het programma. Frankenstein. Teylers Museum (Spaarne 16 in Haarlem) heeft weer geput uit eigen bezit en brengt tot en met 14 januari een aantrekkelijke tentoonstelling van landschapstekeningen van J. Goll van Frankenstein. Deze bankier die van 1722 tot 1785 leefde, was een hartstochtelijk verzamelaar van kunst. Daarnaast werkte hij veel als tekenaar op zijn buitenplaats Velserbeek in Velsen. De tentoonstelling is van maandag tot en met zaterdag te bezichtigen van 10-16 uur en bovendien op de eerste zondag van de maand van 13-16 uur. Op feestdagen gesloten. Aquarellen. Tot en met dinsdag 28 februari exposeert J. van Leesten-Nassy nieuwe aquarellen in het gebouw van de Anthroposofische vereniging, Floraplein 27 in Haarlem. Men kan er maandag van 20-22 uur terecht, voorts op dinsdag van 10-12 uur en vrijdag van 14-17 uur. Chili. Grafiek van de Chileense muurschilderbrigade Venceremos („Wij zullen overwinnen”), waarvan de leden als balling in Parijs verblijven, wordt tot 31 december tentoongesteld in de openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 in Beverwijk. In het werk van de muurschilderbrigade wordt de actualiteit van het Pinochet-regime in al haar wreedheden op Een Positie. Op woensdag 14 december in het lunchtheater van de Toneelschuur een directe wijze weergegeven. Meerlanden. „Het omgekeerde land” heet een tentoonstelling die het Frans Halsmuseum in de Vleeshal op de Grote Markt in Haarlem heeft verzorgd. Vanaf komende zaterdag kan daar een inzicht worden gekregen in de geschiedenis en ontwikkeling van de Meerlanden waar onder de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer en Uithoorn vallen. Schilderijen, prenten, landkaarten, foto’s, modellen en maquettes zijn uitgeleend door historische verenigingen, stichtingen en particuliere verzamelaars om het beeld te completeren van deze streek gedurende de laatste vijf eeuwen. De Vleeshal is (evenals het museum zelf) geopend op maandag tot en met vrijdag van 10-17 uur, op zon- en feestdagen van 13-17 uur, maar op Nieuwjaarsdag gesloten. Nieuwe Galerie. „Van”, een nieuwe galerie in de Hagestraat 18 in de Haarlemse Burgwalbuurt start haar eerste seizoen met een overzicht van tien jaar Instant Composers Pool. Deze jazzgroep wordt door middel van foto’s van Pieter Boersma en Gerard Rouy, tekeningen, etsen, muzieknotaties en objecten in beeld gebracht. Han Bennink, Misha Mengelberg en Peter Bennink zullen de opening komende zaterdag om 14 uur met een optreden luister bijzetten. De galerie is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 14-17 uur, op zaterdag van 10-17 uur. De expositie loopt tot 8 januari Eenakters van Don Dekker. Tussen de Middag en Later op de Avond zijn de twee korte stukken, samen avondvullend, waarmee Centrum van 14 tm. 17 december terugkomt in de Toneelschuur (aanvang 20.30 uur). Beide eenakters zijn nieuw werk van de j()nge toneelschrijver Don Dekker, een ontdekking van Centrum zelf. Bluesette in Haarlem. Niets is zo synoniem met Toots Thielemans als zijn eigen compositie Bluesette, een jazzwals waarmee hij wereldfaam oogstte, maar ook filmmuziek (Midnight Cowboy, The Gettaway, Turks Fruit) is zijn fort. Bijna een jaar na zijn eerste Haarlemse concert doet hij opnieuw het Haarlems Concertgebouw aan en wel vrijdagavond (20.15 uur) als hij met zijn verder uit pianist Rob Francken, bassist Jeff Berlin en slagwerker Bruno Castelluci bestaande kwartet zijn fans net als altijd waar voor hun geld zal geven. Zowel op mondharmonica als op gitaar is hij een meester, die omdat hij emotionaliteit niet schuwt boven zichzelf uitgroeit. Zie ook onze kunstpagina. Caledonians. Nederlands oudste big band, De Caledonians - nog altijd onder leiding van good old Ab Struik, bestond in oktober 35 jaar en bracht ter gelegenheid Tom Burmanje. Onlangs sloot Tom Burmanje zijn gitaarstudie af met het behalen van de Prijs der Uitnemendheid, waarna hij nog cursus liep bij Julian Bream. Hij is als docent verbonden aan het Amsterdams en Brabants Conservatorium. In het kader van de Iberische cyclus brengt hij zaterdagavond (20.15 uur) een Spaans en Latijns programma met werken van Milan, Sanz, Fall, Albeniz, Villa Lobos en anderen. In het muziekcentrum Het Duintje aan de Kleine Sparrenlaan 7 te Bennebroek. o Spokesong. Begin november was in de Haarlemse Stadsschouwburg de voorstelling Spokesong or the common wheel, een produktie van de King’s Head Theatre Club uit Londen te zien. Ben stuk over Ierse actualiteit, dat zich afspeelt in een fietsenwinkel in Dublin. Spokesong komt op 13 december terug in Haarlem. Schrijver Stewart Parker greep voor zijn voorstelling naar een mengvorm van revue en toneel, onder regie van Robert Gillespie uitgewerkt tot een fel gespeelde frisse voorstelling. Aanvang 20.15 uur. Robert Long. Samen met Ansje van Brandenburg komt Robert Long van 15 t.m. 17 december terug in de Haarlemse Stadsschouwburg met het programma Levenslang. Oude successen van zijn elpees worden door Long nog eens „om de fans een plezier te doen” in het theater terug gebracht. Aanvang 20.15 uur. Jean-Pierre Voos en dat gaat gepaard met een ontwapenende vrolijkheid. Aanvang 20.30 uur van 15 t.m. 17 december in de Toneelschuur De borsten van Tiresias. De nieuwe produktie van toneelgroep Kiss uit Rotterdam heet De Borsten van Tiresias. Geen parodie op de blinde ziener van Oedipus, maar een stuk vol uitbundige absurditeit - met sterk feministische inslag - uit het begin van deze eeuw van de Fransman Guillaume Apollinaire. De vrouw Thérèse vindt het welletjes door te gaan als moeder en huisvrouw. Zij forceert een radicale ommekeer en besluit aan een politieke carrière te gaan werken. Harmonia Musica. Klaveciniste Kya Hengstmangers, Eduard Plagge (viola da gamba) en dwarsfluitiste Anneke Phenning verzorgen met medewerking van organist Klaas Bolt het tweede concert in de serie orgelconcerten van de St. Bavokerk aan de Herenweg 88 te ’Heemstede. Er worden werken gespeeld van BoisMortier, Marais, Froberger, C. Ph. E. Bach en Couperin. Volgende week donderdagavond (20.15 uur). 1 De Nieuwe Komedie. Vanavond nog en morgenavond speelt De Nieuwe Komedie in de Toneelschuur de voorstelling Gansch het Raderwerk. De titel van deze produktie is ontleend aan de uitspraak van Troelstra: „Heel het raderwerk staat stil, als uw machtige arm dat wil”. Een combinatie van speelscènes en liedjes geeft een beeld van arbeidersverdrukking in het begin van deze eeuw. Amsterdam 1903, het hele openbare leven komt tot stilstand door de grote spoorweg- en havenstaking. In Tussen de Middag trakteert een directeur zijn werknemer op een etentje omdat de man een kwart eeuw bij hem in dienst is. Al spoedig wordt haarscherp duidelijk hoe de verhoudingen tussen deze twee mensen liggen. Ongeïnteresseerdheid bij de directeur voor zijn employé, de angst te falen bij de werknemer. Mooi gespeeld door Onno Molenkamp en Lou Steenbergen. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): Woody Allen in „Annie Hall”, toeg. 16 j. Dag. 14,19 en 21.30 uur, zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „La Dentelliere”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 400, 234876) Ro bert Shaw in „The deep”, toeg. 16 j.. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227) Al Pacino in „Bobby Deerfield”, toeg. 12 j.. Dag 14.30, 19.15 en 21 45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. I Calypso Club „Le Sheriff”, toeg. 12 j.. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15 45, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 00.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933) „Deep throat”, toeg. 16 j.. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur, zo. vanaf 12.30 uur. Cineac Damrak I (Dramrak 63, tel. 245648) „De hel van Napels”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Jabberwocky”, toeg. 12 j., dag. 18.45, 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639) „The Gumball Rally”, toeg. a.l. Dag. 19 en 21.30 uur, do. vr. m.a di. ook 13.30 en 16 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243) „De avonturiers”, toeg. 16 j., dag. 19.30, za. en zo. 14 en 19.30 uur. Cinetol (tel. 722291) „La kermesse heroïque”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Dag. 20,22.15 en 00.15 uur „Pada Padrone”, toeg. 16 j. De Gek van Edward Bond. Vanavond in de Haarlemse Stadsschouwburg: toneelgroep Theater met De Gek, dat vorig jaar door de Londense theatercritici tot het beste stuk van het jaar werd uitgeroepen. Theater neemt als repertoiregezelschap eens wat meer risico door De Gek in ons land op te voeren. Het stuk speelt op het platteland van Engeland in de eerste helft van de negentiende eeuw. poëzie van Clare en hij gaat als mens en kunstenaar ten onder. Onder regie van Ger Thijs heeft Theater er een prachtig geënsceneerde voorstelling van gemaakt waarin het gehele ensemble met grote inzet toneel speelt. Carol Linssen is ontroerend in de rol van John Clare. De Engelsman William Dudley, die ook voor de Engelse voorstelling de decors maakte, ontwierp voor Theater prachtige toneelbeelden. Aanvang 20.15 uur. Theater Tardieu. In de Toneelschuur vanavond de première van de eenakters Guinevere en Thuis, twee stukken die door Theater Tardieu worden gespeeld, ook nog op vrijdag- en zaterdagavond. Guinevere, geschreven door Pam Gems, gaat over koningin Guinevere, echtgenote van de beroemde koning Arthur, die terecht staat vanwege haar liefdesverhouding met Arthurs vriend, ridder Lancelot. Arthur wil haar redden van een veroordeling als zij Lancelot opgeeft. Guinevere weigert dat, zij verzet zich tegen haar man omdat deze haar dwingt in de traditionele, passieve rol van de vrouw. De eenakter Thuis is van Conrad Bromberg. Het stuk handelt eveneens over de man-vrouw relatie. Een acteur leert de tekst van een moeilijk toneelstuk, zijn vrouw helpt hem daarbij en door die tekst komen ze ongemerkt bij hun eigen - onvermoede - huwelijksproblemen terecht. Spelers: Ellen Röhrman en Bob van Tol. Aanvang 20.30 uur. Vrouwenkabaret. Natascha Emanuels komt vrijdagavond met haar programma Een traan voor elke roos in de Stadsschouwburg van Velsen, aanvang 20.15 uur. Het programma behoorde tot de beste theaterbij dragen van het Holland Festival, afgelopen zomer. Geprobeerd wordt verschillende vormen van verzet bij vrouwen aan te tonen variërend van een gevoel van onbehagen over het bestaande rolpatroon van de vrouw in het privéleven, tot en met maatschappelijk en politiek verzet. Muziek, proza, poëzie, op de piano begeleid door Fred Hekket. Don Quishocking. Cabaret Don Quishocking, op het moment een der beste kleinkunstgezelschappen in het land, is nog steeds op „afscheidstoernee”. Afscheidstoernee I is de titel van het programma dan ook waarmee de groep vrijdagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg komt. Don Quishocking maakt uiterst professioneel cabaret maar laat zich niet verleiden tot de algemeen geldende tendens van vriendelijkheid. De groep zegt in conférence en in de liedjes nog steeds onomwonden waar het op staat. Dat geeft het programma een bijzondere en aantrekkelijke kracht. Medewerkenden: Fred Florusse, Anke Groot, George Groot, Jacques Klöters en Willem Valenkamp. Aanvang 20.15 uur. In Later op de Avond kijken een bejaarde man en een vrouw terug op hun leven. Onder pen uiterlijke facade van warmte en tederheid gluurt toch ook wel wat onvrede met wat het leven eigenlijkmaar te bieden had. Onno Molenkamp vertast als de oude man, de vrouw wordt gaaf gespeeld door Elisabeth Hoytink. Peter Oosthoek heeft beide stukken heel gevoelig geregisseerd. Een mooi toneelavondje gegarandeerd bij deze stukken van Dekker, die blijk geeft over een ongewone wijze tot observeren te beschikken. Aanvang 20.30 uur. een herhaling van Centrums voorstelling van Marcellus Emants toneelstuk Een Positie. Een Haags ambtenaar komt achter de amoureuze sprongen van zijn vrouw en tracht haar daarna onder strenge discipline te brengen. Zijn vrouw echter keert zich tegen hem en maakt hem al gauw duidelijk dat piet hij, maar zijzelf voortaan zal beslissen over haar leven. In strak spel - vol humor - opgevoerd door Jules Hamel, Ingeborg Elzevier en Henriëtte Tol. Regie Jacques Commandeur. Een klein theaterjuweeltje, waarvoor best een half uurtje (ruim) tussen de middag te missen is. Aanvang 12.30 uur. Violen Paultje. De jeugdvoorstelling Violen Pauljtje, komende zondagmiddag om 14.30 uur in de Toneelschuur, wordt gespeeld door muzikanten. Violen Paultje is de beste violist van het land geworden. Hij trekt naar Amerika en komt daar terecht bij een concertbaas en zijn secretaresse. Maar het orkest blijkt uit gangsters te bestaan. Salomé van Kiss. Toneelgroep Kiss speelt naast de nieuwe produktie De Borsten van Tiresias ook nog de voorstelling Salomé door. Die voorstelling, prachtig geregisseerd door Jean-Pierre Voos, komt op 10 december in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Inhoud van de voorstelling: het oude bijbelverhaal over koning Herodes die zijn dochter vraagt voor hem de dans van de zeven sluiers te dansen. In ruil daarvoor mag zij hem alles vragen wat zij maar wil. Op aandringen van haar moeder eist zij het hoofd van Johannes de Doper die in een kerker gevangen zit. Voos heeft een interessante ingreep toegepast door de rollen van Salomé en haar moeder in elkaar te schuiven en door dezelfde persoon te laten spelen. Een indrukwekkend mooie voorstelling gespeeld in de Engelse taal. Amateurtoneel. Heeft u ook wel eens het gevoel dat u op een plek waar u nooit geweest kunt zijn toch al eens eerder hebt rondgelopen? Over zoiets gaat „Ik ben hier eerder geweest”, dat op 14 december in de Haarlemse Stadsschouwburg gespeeld wordt door de Haarlemse Toneel Club. Het stuk is geschreven door J. B. Priestly; Pieter de Wijn heeft de regie. Aanvang 20 uur. Joe of England. De Engelse theatergroep 7:84 komt via Mickery op 10 december in de Toneelschuur een voorstelling geven van The Life and Times of Joe of England. Een produktie geschreven door John McGrath dat een soort reisverhaal behelst over een jongen uit een provinciestad die zijn heil in Londen zoekt. Spelenderwijs legt 7:84 de vinger op heel wat gewonde plekken in de maatschappij. Dat gebeurt op een heel vrolijke manier en met veel muziek en zang. Heel leuk, aanvang 20.30 uur. van dat heuglijke feit een elpee in de handel. Stilistisch zijn er de laatste jaren weliswaar wat verschuivingen (Thad Jones!) geweest, maar nog steeds zijn Basie en Herman de belangrijkste invloeden. Vrijdagavond speelt dit kostelijke ensemble in de Haarlemse Jazz Club en dat is een gelegenheid die de ware liefhebber moet grijpen! Plaats: Groot Heiligland 37. Bots. In jongerencentrum DAC (Ripperdastraat 13a, Haarlem), brengt de Eindhovense politrock-groep Bots vrijdagavond (20.30 uur) haar vertrouwde, bepaald niet zachtzinnige geluid. De twee elpees die de groep nu op haar naam heeft staan maken dat wel duidelijk. Het zevenmans collectief kan inmiddels op een grote aanhang rekenen. Ook in het Haarlemse. Gevarieerd. Vrijdagavond (20 uur) zal het ensemble Cantores Feliseni onder leiding van Fred Schaap in samenwerking met organist Jacob Haringa en fluitist Jan Pieter Eykelenborg werken van Poulenc, Bach, Reger, Hindemith en anderen uit-voeren in de Witte Kerk (Heerenweg 32) in Heiloo. In Kamis, (Zoetestraat 11b) in Haarlem weerklinkt zondagavond (20 uur) de jazz van Kwantum, dat bestaat uit saxofonist Willem Kouwenberg, trombonist Henk Scheffer, pianist Frans van Tongeren, bassist Fred Pronk en drummer Jan Bes. Vanavond (20.30 uur) biedt Folkcafé De Teerling (Kleine Houtstraat 58) in Haarlem een zeer aardige groep uit Engeland, Telephone Dick and the Smooth Operators. Deze groep smeedt entertainment en moderne swing aaneen tot een verrassende show, die in Londen al heel wat aandacht heeft getrokken. Hans Keune komt dit weekeinde weer tweemaal in actie. Vanavond kunt U hem aantreffen in club CanCan (Stoofsteeg l)in Haarlem, waar tenorist Ruud Brink als gastsolist in de weer zal zijn en zondagmiddag in het Zandvoortse jazzcafé De Hobbit (Dorpsplein 2). Daar is vibrafonist Eddy Sanchez present; er worden opnamen gemaakt vanaf 14 uur. City I (Leidseplein, 234579) „De keerzijde van middernacht”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20 uur. City 2 „Young Bruce Lee”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „Een paarse taxi”, toeg. 16 j., dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 19 en 21.30<uur. City 4 „Het eiland van dr. Moreau”, toeg. 12 j.l, dag. 15, 18.30, 21 uur, zo. 12.45, 15.30, 18.30 en 21 uur. Corso (Kalverstr., 122, 234561) „Zweedse slipjes in Tirol”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551) Peter Fonda in „Easy Rider”, toeg. 12 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653) Paul Newman in „Slap Shot”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469) „Herbie gaat naar Monte Carlo”, toeg. a.1. ma. di. do. vr. 14 en 19 uur, wo. zo. 13.30,15.45,19, za. 10.30,13.45,16 en 19.30 uur. Krterion (Roetersstr. 34, 231708) „Nous Irons tous au Paradis”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909) „Nous Irons tous au Paradis”, toeg. 16 j., dag. 14,19.15 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 22 uür. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655) „Het mon ster leeft”, toeg. !6 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933) „Licht op groen voor de maagd”, toeg. 16 j., dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrendtplein, 223542) „De Chinese beuk erin”, toeg. 12 j., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uub. Rialto (Ceintuurbqan, tel. 723488) „Azen zijn troef”, toeg. 12 j., dag. 19 en 21.30 uur, za., zo. en m wo. 14.15 uur. I Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488) Liza Min nelli in „Cabaret”, toeg. 16 j., dag. 19.30, 22 uur, vr. za. nacht 00.15 uur. Za. wo. midd. 14 uur, zo. 12 en uur „Tarzan”, toeg. a.l. H Roxy (Kalverstr. 224, 232809) „Bikkelhard”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708) Julie Christie in„Don’t look now”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790) Clau de Geretta’s „La Dentelliere”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur „Piano Mecanique”, toeg. 16 j. Concertgi bouw (Van Baerlestr., tel 718345): Donderdag 8 december, kl. zaal 20.15 uur Instrumentale serie. Wührer Streichsextett. Werken van Brahms e.a. Vrijdag 9 december, gr zaal 20.15 uur Amsterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. Kees Bakels, m.m.v. Eugène Indjic, piano. Werken van Mozart e.a. Zaterdag 10 december, gr. zaal 15 uur. Matinee op de vrije zaterdag. Radio Kamerorkest, o.l.v Er nest Bour, m.m.v. Sandra Browne, mezzoso praan. Werken van Haydn, e.a. Gr. zaal 20.15 uur: Nederlands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros-Marba, m.m.v. Urszula Koszut, sopraan, Robert Holl, bas. Werken van Haydn e.a. kll. zaal 20.15 uur: Instrumentale serie Wührer Streichsextett. Zondag 11 dec. gr zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert. Spiegelzaal 11 uur: Nederlandse Omroepstichting. Für Elise. Maandag 12 december, kl. zaal 20.15 uur: Vier viool/piano duo’s. Dora Schwarzberg, viool en Viktor Derevianko, piano. Werken van Brahms. Dinsdag 13 december, gr. zaal 20.15 uur. Schubert-cyclus. Elly Ameling, sopraan, Daton Baldwin, piano, m.m.v. George Pieter- son, klarinet, Julia Stedebaker, hoorn. Liede ren van Schubert, woensdag 14 december, gr. zaal 12.30 uur. Gratis lunchconcert. Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haitink, gr. zaal 20.15 uur. Abonnementsconcert. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 8 dec. 20.15 uur (première) „Midzo- nernachtsdroom” het nationale ballet. Vrijdag 9 dec 20.15 uur (openbare generale repetitie) „List en liefde” van Schiller door het pu- bliekstheater. Zaterdag 10 dec. 20.15 uur, zo vr. 9 dec. zondag 11 dec. 14 uur, „Katerina Ismailo va” opera van Dimitri Sjostakovitsj; Neder landse Operastichting. Maandag 12 dec. 20 uur zie zon. 11 dec Dinsdag 13 dec 20.15 uur „Een maand op het land” van Ivan Toergenjev door de Haagse Comedje. Woensdag 14 dec. 20 uur, zie zon. 11 dec. I Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. vrijdag 30 dec. (beh. ma. en 24 dec.) 20.15 uur „Foxtrot”, musi cal van Annie M. G. Schmidt. Maandag 26 dec. 14 en 20.15 uur „Koffieconcert Utrechts Symfo nie Orkest o.lv. F. Huybrechts m.m.v Vera Beths, viool. Zondag 11 dec. 11 uur: Koffiecon cert Utrechts Symfonie Orkest. Maandag 12 dec 20 uur Stry Theater prijzen-festival" m.m.v. Conny Vandenbos en Ted de Braak Centrum-Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): Donderdag 8 dec (première) t.e.m. zon. 11 dec. 20.30 uur „Scheiden” van Ton Vorstenbosch door toneelgroep Centrum Dinsdag 13 dec. 20.30 uur: „Dicht op de muziek” hedendaagse poëzie en muziek m.m.v. leerlingen van het Rotterdams Conservatorium. De Engelenbak (Nes, tel. 247368). Iedere dins dag 20.30 uur Open Bak, een minifestival van allerlei theater. Zat. 10, zon. 11 dec. 20.30 uur „De Kreitkring” van Bertolt Brecht, de Gronin ger Stadsschouwburg. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 248301): Zon dag 11 dec. 15 uur free fair, jazz. Dinsdag 13 dec. 21.30 uur Derek Bailev, Maurice Horst huis, Terry Day, Michael Waisvisz, Maarten van Regteren Altena, Tristan Honsinger, jazz. De Melkweg (Lijnbaansgracht, tel. 241777): Don. 8 dec. t.e.m. zon. 11 dec. 21 uur: Action Space (theaterzaal) vr. 9 dec. zat. 10 dec. 22 uur: Tototitagroep met „de Appel” (fonteinzaal). Mickery (Rozengracht), tel. 236777): T.e.m. zon dag 18 dec. 20.30 uur „Writers crab” de cu rieuze opkomst en neergang van een fringe schrijver. En Busch produktie, London. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): T.e.m. vrij. 30 dec. iedere dinsdag, vrijdag, zaterdag, zondag en maandag (beh. 23 en 24 dec.) 20.15 uur: „Herfst in Riga” van Alexe) Arbusow, m.m.v. Ko van Dijk en Mary Dresselhuys. Iedere woensdag en donderdag 20.15 uur Wim Kan 40 jaar cabaret met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Kwartetserie. De vier leden van het Tokyo Strijkkwartet, Koichiro Harada (primarius), Kikuei Ikeda (viool), Kazuhide Isomura (viola) en Sadao Harada (violoncel), zijn al van jongsaf de muziek toegedaan. Zij studeerden aan de Toho muziekschool in Tokio, waar de beroemde kamermusicus, professor Hideo Saito, hun voornaamste leermeester was. Later ontmoetten zij elkaar weer aan Juillhrd muziekschool te New York, waar zij deel uitmaakten van een ensemble met dezelfde naam. In 1970 besloten de vier Japanse Amerikanen een eigen kwartet op te richten, dat zich reeds in het eerste jaar van zijn bestaan zich internationale faam verwierf op concoursen en door uitgebreide toernees door Amerika, Canada, Japan en West-Europa. Het Tokyo Strijkkwartet vormt een fantastische start voor de Kwartetserie 1977/1978 van het Haarlems Concertgebouw en zal woensdagavond (20.15 uur) voor kamermuziek van een voortreffelijk gehalte zorgen. Van Mozart zal het Kwartet in G KV 387, van Bartók het Kwartet nr. 3 en van Beethoven het Kwartet in cis (opus 131) worden uitgevoerd. Koffieconcert. De cellist Anner Bijlsma en de fluitisten Paul Verhey en Rien de Reede zullen zondagmorgen (11.30 uur koffie, 12 uur aanvang concert) het maandelijks koffieconcert in het Haarlems Concertgebouw voor hun rekening nemen. Anner Bijlsma bekleedde de functie van eerste solocellist bij de Nederlandse Opera en het Concertgebouworkest en verwierf zich een eerste prijs op het Concours-Casals in Mexico. Rien de Reede legt zich naast zijn werk als fluitist bij het Concertgebouworkest veelvuldig toe op het spelen van kamermuziek. Hij is hoofdvakleraar aan ,de conservatoria in Den Haag en Amsterdam. Zijn collega Paul Verhey is als eerste fluitist aan het Concertgebouworkest verbonden en speelt eveneens veel kamermuziek. Zondagmorgen speelt dit drietal werken van Joh. Chr. Bach, Danzi, Romberg, Beethoven, Kuhlau en Haydn. Die Schöpfung. De Christelijke Oratoriumvereniging „Door Zang Vriendschap” voert dinsdagavond (20.15 uur) onder leiding van dirigente Yolan Trabsky Haydns Die Schöpfung uit in het Haarlems Concertgebouw. De dirigente'is sinds januari van dit jaar aan het koor verbonden en studeerde bij Jan Eelkema en David Porcelijn. Medewerking verlenen de sopraan Jitske Steendam, tenor Hein Meens, bas Wout Oosterkamp eh klaveciniste Ada Knop. Kadens. Wij herinneren onze lezers aan het concert dat het Viadana Trio, bestaande uit klarinettiste Trix Kesseler, cellist Hans Vader en pianist Ton Demmers, vanavond (20.15 uur) in concertzaal Kadens, Smedestraat31 te Haarlem, zal geven. Het trio ontleent de naam aan Lodovico Grossi da Viadana, een Italiaanse componist uit de zeventiende eeuw, die het eerste Tuschinski I (Reg. Breestr. 26, 62633) Rutger Hauer in „Soldaat van Oranje”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20.15 uur, za. zo. 13.30, 16.45 en 20.15 uur. Tuschinski 2 „Providence”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 Sylvia Kristel in „Goodbye Emma nuelle”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 Robert de Niro in „New York, New York”, toeg. al. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 14, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „L’Homme qui aimaitles femmes”, toeg. 16 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460) „Que la fête commence”, toeg. 16 j., dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15