RUSSINNEN OP I KENNEMER IJS Ondanks onverwachte zege Rob Ridder: weer drie titels VERRASSINGEN PAL EN OSKAM B' Twee Ridders Goede prestaties van Steenbrink en Schuyt willen gesprek MIDDELMATIG SPEL BUITONI Haarlem won interclubontmoeting F I I IMl I IL, 11 Souwens Autoverhuur SPORT MAANDAG 1 2 18 DECEMBER 19 7 7 M i I I st iiii iilS 9-PERSOONS BUS HUREN? 40,- per dag L incl. 100 km en 3 verzekering excl. btw en benzine ook Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. Kampervest 23, Haarlem tel. 312638 111 II I r Averina de stand op 2-1. Goed variërend werd de zen benutte de kans echter niet omdat zal moeten JAN PREENEN l, I Akrides (ADVERTENTIE) I 1 I 'I i I ?l i i i I I I Deze ploeg die uit louter junioren be stond nam de leiding na de 500 meter (114 pnt tegen 96 pnt). Vooral dankzij de goede dige wereldrecordhoudster (3000 meter en puntenklassement) Galina Stepans- kaja, Galina Blinkova, Oolga Plesjko- va, Anna Bugrejeva en Rolava, terwijl bij de Nederlandse dames de voltalli ge ploeg aan de start komt te weten: Joke van Rijssel, Ina Steenbruggen, Sijtje v.d. Lende, Haitske Valentijn- Pijlman en Klaske Meyer. Annie Bor- kinck is onlangs afgevallen wegens een blinde darm-operatie; voor haar zal nog een plaatsvervangster worden aan gewezen. De wedstrijden beginnen om rietenrol Japan. Voor een sensationele overwinning zorg den de dames van Ovra. Met Tonneke de Groot weer in de gelederen is meteen het zelfvertrouwen bij Ovra terug. Dit onder vond het op de tweede plaats staande NOVO. In de eerste set was het nog wat onwennig bij Ovra. Maar nadat een 11-2 achterstand ongedaan was gemaakt wa ren beide partijen volledig aan elkaar ge waagd. Novo wist in de slotfase toch deze (Van onze zwemmedewerker) Tijdens de eerste selectiewedstrijden voor de nationale zwemtop in Vleuten zijn Leon Steenbrink en Robin Schuyt goed voor de dag gekomen. Robin Schuyt won de 200 meter rugslag heren in 2.13.6, waarmee het jeugdrecord van Fred Eef- ting wankelde. Leon Steenbrink moest op de 200 meter vlinderslag weliswaar in André in het Veld zijn meerdere erken nen, doch zijn 2.09.7 lag maar zestiende boven de tijd van In het Veld en beteken de een forse verbetering van het persoon lijk record van Steenbrink. Tijdens deze wedstrijden waren vele toppers afwezig. Een vijftal kwam o.l.v. Enith Brigitha uit in Berlijn, terwijl Henk Elzerman wegens studieperikelen niet aan de start ver scheen. Tijdens deze wedstrijden werd wel dui delijk dat velen deze vorm van selectie als onbelangrijk beschouwen. Een aantal top pers onderbrak het trainingsschema niet. Dit deed wel Zwemlust/Den Hommel en dat resulteerde in een nieuw seniorenre cord op de 200 meter rugslag voor Moni que Bosga in 2.17.3. Frank van Kesteren van De Otters uit Naarden zorgde voor het enige aspirantenrecord. Hij zwom op de 200 meter vrije slag 1.57.3, waarmee hij beslag legde op de derde plaats. HPC Bij de dames is The White Stars tegen Vastgoed Strijen een slechte start niet meer (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM Aanstaande donder dag zal op de Kennemer Kunstijsbaan in het kader van een tweedaagse wed strijd de Nederlandse dameskernploeg aantreden tegen de voltallige Russi sche dameskernploeg. Bij de Russinnen zullen onder meer aan de start verschijnen: wereldkam pioene Vera Brindzej, wereldrecord houdster op de 1000 en 1500 meter Tatjana Averina, de eveneens tweevou- H4 vierl trict Boel (Van onze sportredactie) UTRECHT. Piet en Boudewijn Rid der, beiden uitkomend voor de Haarlemse vereniging Duinwijck, willen op korte termijn een gesprek met bondscoach Steen Sorensen. De beide Ridders zijn het niet eens met de wijze, waarop de bonds- trainingen worden verzorgd. Zij vinden het onder meer een bezwaar om steeds weer tegen mindere góden te moeten spelen. “sSSS Inn Böhr vijar strijc rechl sleet Voln inhoi de ai een I waar fines bleel het c kon i houd kwa< niet ve k I veen tegen Valkenberg/M. 2. Ook dit werd een vijfsetter. Uiteindelijk bleek het weer de routine van HVS te zijn die de doorslag zou geven. Maar voor het zover was, had den zich vier uitstekende sets voorgedaan. Via 15-3, 13-15, 10-15 en 15-13 werd een vijfde set nodig en hierin bleek Valken berg te zenuwachtig en te weinig gecontro leerd te spelen. Via 15-8 werd het 3-2 voor HVS. I (Van onze sportredactie) UTRECHT. Door de prestaties van de titelstrijd van vorig jaar op alle fonten te copiëren, heeft de gevestigde orde, aange voerd door Rob Ridder (opnieuw goed voor drie zeges) de jeugd gemakkelijk achter zich weten te houden tijdens het nationaal kampioenschap badminton. De enige vertegenwoordigers van de jongere generatie die nog enige inspraak kregen, waren Richard Pal en Maureen Oskam. In de Catharijnehal in Utrecht zette de 20- jarige Pal de als finalist getipte Clements Wortel al in de kwartfinale buitenspel, voordat de Nijmegenaar zelf aan de kant werd gezet door Guus van der Vlugt. Bij de dames meldde Maureen Oskam zich voor de halve finale, ten koste van Marja Ravelli, waarna Marjan Ridder bij na anderhalve game op afstand kon wor den gehouden: 12-10, 5-2. Toen moest ook jeugdkampioene Oskam zich als stunt- maakster terugtrekken, waardoor Marjan Ridder opnieuw mocht proberen een eind te maken aan de hegemonie van Joke van Beusekom. Voor de zesde maal bleek de Haarlemse echter te licht: voor de negende maal in haar carrière was de in Kopenha gen wonende Van Beusekom de sterkste. Richard Pal legde de basis voor zijn door braak al vorig jaar in de Catharijnehal, toen hij zich reeds in de eerste ronde gewonnen moest geven tegen Pierre Swerts. „Die nederlaag kwam bij mij erg hard aan. Vanaf dat moment ben ik hard gaan trainen, vooral op tempo”. Juist op dat punt troefde Pal zijn zoveel gerouti- neerdere tegenstander Wortel af. „Ik wist van tevoren dat, wilde ik een kans tegen hem hebben, ik een tempo hoger moest spelen dan hij, en vooral ook aanvallender. Het maken van het spel ging me goed af, waarbij het me aardig lukte om door zijn verdediging heen te slaan”. Voor Pal, die in de tweede game een achterstand van 13- 8 en in de derde game van 10-5 moest wegwerken, was het toernooi daarmee overigens min of meer afgelopen. „Na die partij tegen Wortel, waarop ik me had geconcentreerd, was de uitdaging prestaties van Topy van Horssen en Frans van Zinnik-Bergman, respectievelijk eer ste en tweede in 42.9 en 43.6; Jan Mantel (Haarlem) werd derde in 43.7. Op de 1500 meter bleken de junioren in de breedte nog kracht te kort te komen wat in de uitslag tot uiting kwam: Haarlem 115 pnt, Vucht 95. De eindstand werd daardoor 209-211 in het voordeel van Haarlem. Snelste man op de 1500 meter was v. Zinnik-Bergman in 2.17.1, die daardoor tevens het klassement Piet Ridder is het er bovendien niet mee eens dat hij in het dubbelspel in het buiten land niet langer zal kunnen samenspelen met zijn broer Rob. Rob legt zich daarbij neer. Piet Ridder zegt daarentegen: „Er is besloten dat Rob voortaan zal dubbelen met Herman Leidelmeyer en ik met Guus van der Vlugt. Dat laatste is inmiddels op niets uitgelopen, omdat Guus en ik niet bij elkaar passen. Waarom moesten Rob en ik zonodig met andere partners gaan spelen? We hebben toch genoeg succes geboekt”. Sörensen daarover: „We hebben die veran deringen aangebracht, omdat Rob en Her man samen gewoon sterker zijn. Het is wel zo dat Piet Ridder de dupe van dit alles dreigt te worden. Ik kan alleen zeggen dat naar een oplossing wordt gezocht”. Piet en Boudewijn Ridder willen het van het gesprek met Sörensen laten afhangen of zij zich nog langer beschikbaar zullen stellen voor de nationale ploeg. Maandag avond wordt de selectiegroep samenge steld, die in aanmerking komt voor de Europese kampioenschappen, die van 9-16 april in het Engelse Preston worden ge houden. 18.00 uur. Woensdag zullen de wed strijden plaatsvinden op de kunstijs baan De Meent in Alkmaar; aanvang eveneens 18.00 uur. kwam tijdens deze wedstrijden goed voor de dag. Robin Schuyt werd eerste op de 200 meter rugslag in 2.13.6 na 1.039 op de tie kon worden gebracht, terwijl Buitoni met een felle verdediging het veroverde terrein niet meer prijs wenste te geven. Verdiend was de zege in feite nauwelijks. Vrouwe Fortuna was echter opnieuw op de hand van de Haarlemmers. En hoe gevaarlijk het is Buitoni een kans op her stel te geven weet na zaterdagavond ook Arkereizen. Hoe smal de Haarlemse basis is of wordt gevonden door Develey bewees deze Ame rikaan door slechts zes spelers binnen de lijnen te brengen. Opvallend was daarbij vooral het niet inzetten van de weer her stelde Limmen. Aan de kop van de eredivisie kwam Falcon weer alleen te staan. Zonder al te veel moeite versloeg Donar voor eigen publiek runner-up Parker, dat te veel steunde op de inbreng van Bruinsma (36) en Collins (23). Achtentwintig keer bal verlies en een uitstekend Donar-schot wa ren bepalend voor de 98-88 eindstand. HA laag se si moei van Met eerst te in geda de h< dan werd vers< zaal strijc deze huisi bebb track afgec maar tijds< In een voer en V (41). ondc bovc Het Sch< gesp min< acht In klas: BOC (39). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-OUD-BEIERLAND. Bij na vijfendertig minuten lang was het bas- ketbaltreffen tussen Buitoni en Arkerei zen in de eredivisie niet meer dan een middelmatige vertoning, die de Haarlem mers na een redelijke openingsfase op regelmatige wijze leken te gaan verliezen. Dat voortijdig vertrekken onjuist is be wezen de Haarlemmers echter voor de tweede achtereenvolgende week. Met minder dan twee minuten te gaan keek Buitoni tegen een schier hopeloze 78-84 achterstand aan. Maar evenals tegen Del ta Lloyd presteerde het plotseling „ont waakte” Buitoni het onmogelijk geachte. Een press maakte met de finish in zicht plaats voor een zekere matheid en gelaten heid, die het spel van de Haarlemmers een groot deel van de tweede helft had geken merkt. Plotseling was ook de rust uit het Enschedese spel verdwenen. Niet alleen brachten Freeman (14-10-2) en Cock van de Lagemaat (0-5-0) de spanning bij 83-84 geheel terug, maar vooral de diskwalifica tie van Randy Noll (16-6-0) kondigde het naderende onheil voor de gasten aan. Voor beide ploegen moeten de laatste dertig seconden uren geduurd hebben. De ene sprongbal werd gevolgd door de andere en om beurten gaven beide ploegen via bal verlies de mogelijke winst uit handen. Winst, die met name Arkereizen zeven seconden voor het einde niet meer scheen te kunnen ontgaan. De Enschedese ploeg bleek echter niet gerekend te hebben op de vooral in de tweede helft zwak „acteren de” Walter Ombre (6-9-4). Zijn interceptie en de daaropvolgende fout van Dan Hen derson (l£-6-6) bracht hem aan de vrije- worplijn. Wel miste Ombre de eerste kans, I verdwenen. Het toernooi kon toen niet meer kapot voor me. Omdat ik daarna met een heel andere instelling speelde, had ik nog maar weinig kans tegen Guus van der Vlugt. Maar dat vind ik niet erg. Ik ga nu een jaar toewerken naar het volgende kampioenschap. Nóg gerichter trainen, nóg meer aandacht besteden aan mijn netspel en de smash, die duidelijk beter moeten worden. Nu ik dit jaar voor het eerst bij de A-selectie zit, moet het mogelijk zijn om volgend jaar nog verder te komen”. Van der Vlugt, die Pal nu nog met 15-8, 15-13 wist af te troeven, was op zijn beurt kansloos tegen Rob Ridder. Slechts vijf entwintig minuten had de inmiddels zes voudige kampioen van Nederland nodig om Van der Vlugt met 15-2 en 15-8 terug te wijzen. Van der Vlugt, evenals Ridder uit komend voor landskampioen Duinwijck, voerde achteraf als excuus aan, dat hij op weg naar de finale te veel krachten had verspeeld: „Wil je een kans maken, dan moet je je eerste partijen snel afwerken”. Rob Ridder lukte dat wel. In de eerste vier partijen gunde hij zijn tegenstanders (onder wie zijn broer Piet in de halve finale) in totaal niet meer dan 32 punten. Van der Vlugt dreigde daarentegen me teen al in de fout te gaan. Hij moest in de openingsronde de eerste game af staan aan Guus Maassen (4-15) en kwam pas op tem peratuur bij een achterstand van 7-2 in de beslissende reeks. Al met al bleek Rob Ridder, die evenals vorig jaar ook de titels in de mixed (met echtgenote Marjan) en het dubbelspel (met broer Piet) opeiste, weer een klasse apart. Niet voor niets merkte bondscoach Sörensen de afgelo pen week op, dat de naam van de Neder landse kampioen ook de komende vijf jaar nog Rob Ridder zal zijn. Ridder zelf daarover: „Ik zou inderdaad ook niet weten wie mij zou moeten bedrei gen. Richard Pal heeft zonder meer veel talent. Hij zal zeker nog wel sterker wor den. Alleen kampt hij met de moeilijkheid dat hij alles zelf zal moeten doen. Bij Arnhem heeft hij helemaal geen tegen stand”. Wat dat betreft verkeert Rob Rid der bij Duinwijck in Haarlem in vrijwel dezelfde positie. „Zeker nu we het in deze maanden weer zonder trainer moeten doen. Er is gesuggereerd dat Duinwijck het best een van de tien trainers kan ne men, die pas voor het C-diploma zijn ge slaagd. Maar ik betwijfel of wij van hen iets kunnen leren. Door onze ervaring in het buitenland zijn wij in feite verder dan zij” Met hetzelfde probleem worstelt Marjan Ridder, die in de eerste game niets had in te brengen tegen Joke van Beusekom (11- 1), in de tweede’game een voorsprong van 9-7 wist te nemen, maar ten slotte toch moest constateren dat Van Beusekom meer ervaring heeft (12-10). „Mijn partij ’s morgens tegen Maureen Oskam had veel van me geëist, waardoor ik erg moe was. Vooral in de tweede game. Joke weet in zulk soort situaties even rust te nemen. Maar dat kan ik niet”, aldus Marjan Rid der, die met Joke van Beusekom in het dames-dubbespel duidelijk maakte waar om zij tot de beste duo’s ter wereld beho ren. Marja Ravelli en Henke de Kort wer den met 15-5, 15-2 geklopt. Individueel heeft Joke van Beusekom het komend jaar de kans om zich ook bij verschillende internationale topevene- menten als de sterkte te manifesteren. De Engelse Gillian Gilks heeft nog altijd te maken met een speelverbod in het buiten land, dat haar door haar bond is opgelegd omdat ze weigert voor de Engelse ploeg uit te komen, en Margaret Lockwood lijkt voorlopig nog op non-actief te staan nadat zij kortgeleden voor de tweede maal een meniscusoperatie heeft ondergaan. Van de concurrentie is daardoor in feite alleen Lene Kóppen overgebleven, die drie weken geleden nog door Van Beuse- kom werd geklopt. Joke van Beusekom, die het retourtje Kopenhagen-Utrecht voor het eerst door de bond vergoed heeft gekregen, zal zich allereerst moeten waar maken tijdens de internationale kampi oenschappen in Zweden, begin januari, waarna zij met Marjan Ridder haar favo- (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Via een be nauwde maar nimmer bedreigde over winning op BC Paulus heeft Akrides zich in de basketbalcompetitie weer onder de sterken geschaard in de eerste divisie. Voor de Hoofddorp-dames was ook dit weekend de winst weer niet weggelegd, nu US na een gelijkopgaand duel in de slotfase met 43-39 zegevierde. De Hoofd- dorp-heren daarentegen maakten met Zo diac korte metten en wonnen met 104-51. Koploper bleef echter in de tweede divi sie Brutus, dat Ariola in de tweede helft met 64-104 deklasseerde. Bij de dames in de tweede divisie klopte HOC DED over tuigend met 82-51 en kwam Gratama- DSS na de 51-43 nederlaag tegen Boetiek Waterloo in degradatiezorgen. BC Paulus-Akrides 67-69 (rust 40-42). Topscorers Akrides: Jos Meijer (16-10) en Eric Griekspoor (7-4). Behoudens een 15- 12 achterstand in de negende minuut is Akrides in Tilburg steeds aan de goede kant van de score geweest. Ook dit keer was echter sprake van een zekere onder schatting. Te veel bleven enerzijds de uit gespeelde kansen onbenut, terwijl ander zijds balverlies voorkwam. Een „tactiek” die BC Paulus steeds de kans gaf terug te komen. Spannend werd het zelfs toen de thuisclub tot 67-67 terugkwam. Maar het goede spel van Jos Meijer en de winnende treffer van Marin Griekspoor stelden de winst toch veilig. Ariola-Brutus 64-104 (rust 4042). Top- won. Mantel was als tweede de beste Haar lemmer in het klassement. Uitslagen: 500 meter: 1. Topy v. Horssen (Vucht) 42.9 (baanrecord jun. B), 2. Frans van Zinnik-Bergman (Vucht) 43.6, 3. Jan Mantel (Haarlem) 43.7, 4. Piet Bloedjes (Haarlem) 44.3, 5. Bernard v.d. Heuvel (Vucht) 44.6, 6. Martin Horstman (Haarlem) 45.2. 1500 meter: 1. v. Zin nik-Bergman 2.17.1 (baanrecord jun. B), 2. Man tel 2.17.3, 3. Bloedjes 2.19.7, 4. v. Horssen 2.20.3, 5. Horstman 2.21.7, 6. Rien Polderman (Vucht) 2.26.8 (baanrecord jun. C) Klassement: 1. Zinnik-Bergman 89.300, 2. Mantel 89.467, 3. Horssen 89.667, 4. Bloedjes 90.867. Hoppers-Akrides 32-68 (rust 8-27). Topscoorsters Akrides: Muck Snellenberg (8-10), Maria van Kaam (0-12) en Margriet Haver (7-5). Zonder Joske Haver behaalde koploopster Akrides in Hoorn een gemak kelijke overwinning op het in de degrada tiezone verblijvende Hoppers. Akrides dat vlak na de rust zelfs tot 17-50 wegliep, gaf daarna de thuisclub de kans iets terug te doen. Boetiek Waterloo-Gratama-DSS 5143 (rust 26-31). Topscoorsters DSS: Josje de Bruin (8-5) en Doetie Feenstra (10-0). Een met slechts zes speelsters opererend DSS leek in de eerste helft regelrecht op een zege af te stevenen. Na een voorsprong bij de rust wisten de Haarlemse dames in de eerste tien minuten van de tweede helft echter niet één keer de roos te treffen. Toen bovendien Sonja Schirrmann met vijf persoonlijke fouten moest vertrekken was de strijd definitief gestreden. Gebrek aan een aanvalsrebound besliste toen de wedstrijd ten gunste van de thuisclub. HOC-AMVJ Amsterdam 65-80 (rust 30- 38). Topscorers HOC: Joep Deudekom (11-9) en Frank Wessels (10-6). Zonder de geblesseerde Tom Heidman en de zieke Ruud Ham heeft HOC AMVJ goed partij geboden. Winstkansen hebben er voor de jeugd van HOC overigens nimmer inge zeten. HEREN, kwartfinales: Rob Ridder-Rudy Har- tog 15-6, 15-4, Piet Ridder-Cees Koenekoop 15-13, 15-9, Guus van der Vlugt-Huub Geelhoed 15-1, 15-6, Richard Paul-Clemens Wortel 11-15, 18-15, 15-11. Halve finales: Rib Ridder-Piet Ridder 15- 8, 15-7, Guus van der Vlugt-Richard Paul 15-8, 15-13. Finale: Rib Ridder-Guus van der Vlugt 15- 2, 15-8. Dubbel, halve finales: Rob/Piet Ridder-Wor- tel/Hartog 15-6, 15-5. Boudewijn Ridder/Van der Vlugt-Leidelmeyer/De Vogel 7-15, 15-9, 18-15. Finale: Rob/Piet Ridder-Boudewijn Ridder- /Guus van der Vlugt 15-3, 15-10. Gemengd dubbel, halve finales: Ravelli/Van der Vlugt-De Kort/Wortel 15-9, 15-3, Ridder/Rid- der-Van Beusekom/Leidelmeyer 12-15, 15-7- 15-6. Finale: Marjan/Rob Ridder-Ravelli/Van der Vlugt 15-4, 15-6. I Tetra Devils-Racing Beverwijk 81-70 (rust 2740). Topscorers Tetra Devils: Pierre Corten (7-25) en Michiel van Schaik (10-8). Tot halverwege de tweede helft heeft Beverwijk zioh kunnen verheugen in winstkansen. Een niet af te stoppen Pierre Corten besliste de strijd echter toch nog in het voordeel van Tetra Devils. eerste 100 meter. Leon Steenbrink werd derde op de 400 meter wisselslag persoon lijk in 4.47.4. Ernst Bekkering werd vijfde in 4.56.3. Leon bezorgde de HPC-aanhang op de 200 meter vlinderslag een prettige verrassing. Na een eerste 100 in 1.02.1 liep hij in op In het Veld. Voldoende voor de zege was dat niet, wel voor een nieuw persoonlijk record in 2.09.7. De dames Paula van Eyck en Mathilde Vink bleven bij de heren iets achter. Paula van Eyck zag Monique Bosga bij iedere slag verder wegzwemmen. Met haar 2.25.1 moest Pau la ook nog Daphne Demuth voor laten gaan. Op de 200 meter vlinderslag moest Mathilde Vink, nationaal recordhoudster op dit onderdeel, tegen de 14-jarige PSV- ster Anneke van Kraay het onderspit del ven. De 2.21.5 van Mathilde was ruim bo ven haar nationale record en zelfs nog meer dan een seconde boven de tijd van Anneke van Kraay. Deze zwemster kwam tot de goede tijd van 2.20.3. Edwin Kooy- man bleef op de 1500 meter vrije slag (uiteraard) achter op de top. Pas hersteld liet hij toch de redelijke tijd van 17.01.0 voor zich afdrukken. Winnaar Gerard Smit kwam tot 16.17.4. Volgende week wordt gezwommen op de korte afstanden in het Brabantse Uden. niet bedreigd scorers Ariola: Eric Jager (17-8) en Eef Halewijn (13-0). In een volstrekt gelijkop- gaande eerste helft moest Ariola, dat Wim Franke miste, pas vlak voor de rust de verworven voorsprong prijsgeven. Direct na de basketwisseling werd het vonnis over Ariola voltrokken. Galewood (16) en „Tree” Marionneaux (34) vernederden de thuisclub op een wijze die in de eerste helft voor onmogelijk was gehouden. HOC-DED 82-51 (rust 40-31). Topsco rers HOC: Coby van Keulen (8-17), Mari an Lankhof (16-0) en Yvette Booden (3-14). In een stevige partij basketbal die het Amsterdamse DED met slechts drie speel sters beëindigde, heeft HOC geen moeite gehad de hoge plaats op de ranglijst waar te maken. Drie treffers op een rij van Joke Huigen wezen de Haarlemse dames de weg naar een grote zege die vanaf het begin duidelijk zichtbaar was. maar verzilvering van de tweede beteken de de verlenging. Een verlenging, waarin de schutters plotseling de zenuwen weer volledig mees ter waren. Om beurten leidden beide ploe gen alvorens een interceptie van Emill Hagens (2-10-6) Buitoni de ruimte gaf van drie punten voorsprong. Wie gedacht had dat de Haarlemmers daarna bekwaam de tijd zouden uitspelen kwam bedrogen uit. Een slordige Hagens zorgde opnieuw voor paniek in het Haarlemse kamp. Arkerei- laag --1Li.-LI kwaï schutter Henderson niet in de ideale posi- 51 in te rei (59) BC gers- echt] Berg nog 1 levei rood gesti Bo Lues veel Belli geen laats moe: won rood Hatt vasti Boel rood 4-28 meer te boven gekomen. Een 22-2 achter stand na acht minuten tengevolge van veel I balverlies bleek fataal. De thuisclub, die het vooral moet hebben van Carla de Liefde en de Amerikaanse Hicks, leidde halverwege met 48-28. Vooral door toe- doen van Marjolein Drijver (12-12), Anne- lies Nelissen (2-8) en Wilma Tol (5-7) kon de schade tenslotte beperkt blijven tot 95- 64. Standen: HEFalcon 9-16, Parker 9-14, Nat Ned. Donar 9-14, Buitoni 9-10, Vastgoed Strijen 9-10, Radio Musette 9-8, Tripper Jeans 9-8, Arkereizen 9-4, Delta Lloyd 9-4, BV Amstelveen 9-0. DE: Radio Musette 14-28, Vastgoed Strijen 14- 24, Delta Lloyd 14,22, Raak Meubelen 15-20, Jolly Jumpers 14-16, BV Voorburg 15-14, AMVJ 14-12, The White Stars 14-8, BV Amstelveen 12-4, JRC Boxtel 14-4, The Blue Stars 14-2. HAARLEM Voor het eerst in de 108- jarige geschiedenis van ijsclub Haarlem heeft de club een interclubontmoeting gehouden in „eigen huis”. De bezoekende vereniging was ijsclub „Vucht” (nabij Eindhoven), die met een talentvolle ploeg naar het westen was gekomen. DAMES, kwartfinales: Marian-Ridder-Inge Rozemeijer 11-1, 11-2, Maureen Oskam-Marja Ravelli 11-8, 12-10, Hanke de Kort-Sylvia Robbé 11-2, 11-2, Joke van Beusekom-Sylvie Hagenaar 11-4, 11-3. Halve finales: Marjan Ridder-Mau- reen Oskam 10-12, 11-5, 11-2, Joke van Beuse- kom-Henke de Kort 11-7, 11-2. Finale: Joke van Beusekom-Marjan Ridder 11-1, 12-10. Dubbel: halve finales De Kort/Ravelli-Robbé- /Hageriaar 15-8, 15-0, Van Beusekom/Ridder-I. en G. Blommaert 15-7, 15-3. Finale: Joke van Beusekom/Marjan Ridder-Marja Ravelli/Hanne- ke Kort 15-5, 15-2. Sensationele zege van dames OVRA op NOVO Van onze volleybalmedewerker) van 14-12 gezet, maar de rust en de overtui- den weer een zege aan de lange reeks ging ontbrak om de wedstrijd te beslissen, overwinningen van de laatste tijd toe. Het HAARLEM/IJMOND. De Haarlemse NOVO greep zich aan de strohalm vast en werd 3-1 op een te rommelig spelend Mad- volleybalteams in de nationale competi- won met 16-14. Ovra bleek niet aangesla- joe. Nadat een spannende eerste set door tie hebben het afgelopen weekend voor gen en bleef goed tegenstand bieden in de die Raeckse met 17-15 was gewonnen, viel goede prestaties gezorgd. Alle teams be- vijfde en laatste set. Na een uiterst span- de concentratie wat terug en werd met 15- halve Ovra heren, kwamen tot winst, nend eindspel was het Ovra dat nu wel de 10 door Madjoe tegengescoord. Rust bleek maar tegenstrijdig genoeg was de wed- score aan de positieve kant hield en via beslissend te zijn in de slotfase van zowel strijd van Ovra tegen lijstaanvoerder 15-13 een volledig verdiende overwinning de derde als de vierde set. Beide malen Martinus een van de beste ontmoetingen behaalde. werd het een minimale 15-13 winst, die de die Ovra dit seizoen speelde. De heren van HVS speelden in Amstel- 3-1 winst bij die Raeckse bracht. De heren van Ovra heten een uitsteken de indruk achter in Amstelveen tegen Val kenberg. Veel risico nemen was de op dracht die de Ovra-ploeg van coach Hans van Beekum meekreeg. Daardoor werd er veel gespeeld met een steekset-up en zeker op Piet Reus had dit het nodige succes. Ovra begon erg geconcentreerd en startte goed. Het werd 4-0, waarna Ovra een voor- Spaarne behaalde in deze klasse in Enk- sprong bleef houden, een voorsprong die eerste set te winnen met 15-13. In de twee- huizen wederom een volle winst. Madloe Pas bÖ 12-12 verdween. Toen drukte de de set liep de score regelmatiger en Ovra werd met 3-1 verslagen. Spaarne profiteer- Ploeë van coach Geert Trompetter (oud wist met 15-9 deze set te winnen. De derde de goed van de onervarenheid en kon met trainer van Ovra) door en werd het 15-12. set gaf hetzelfde spelbeeld. Corrie Kip- name door een uitstekend sluitend blok de De tweede set ging gemakkelijker naar persluis en aanvoerdster Tonneke de aanval van Madjoe binnen de perken hou- Valkenberg met 15-9, maar in de derde en Groot sleepten Ovra in de slotfase door den. Daarnaast liep de eigen aanval van laatste set bleken de ploegen weer aan deze periode heen en brachten met 15-13 Spaarne goed. elkaar gewaagd. Ook nu bleek de slotfase De dames van die Raeckse moesten ook voor Valkenberg te zijn dat met 15-13 de Noordwijkse formatie op een achterstand naar Madjoe. De Haarlemse dames voeg- volle winst behaalde. Joke van Beusekom waarmaken in W ««WKSS»

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 18